Postimet e muajit Gusht 2016

Seksioni Autori Postuar nga
Pjesetari me i pelqyer dhe/ose me antipatik te Peshku (me ose pa pse, nuk prishemi) 8/1/2016 156 komente argendis
“INOVACIONI DHE ARMIQTE E TIJ” 8/1/2016 admin
Disa, të pakënaqur në plazhet e jugut 8/2/2016 167 komente Turizëm Blendi Salaj
Akuzat për fshehje pasurie kundër Vlahutin; një stuhi mediatike në filxhan çaji 8/2/2016 13 komente Shtypi Besar Likmeta, Sven Milekic Blendi Salaj
Dorëheqja e Ilir Kernit hedh dritë mbi buxhetin e skamur të artit shqiptar 8/2/2016 9 komente Kulturë Fatjona Mejdini admin
4 të rinjtë vdiqën prej mungesës së sinjalistikës, Ministria e dinte rrezikun 8/2/2016 5 komente Shtypi admin
Libri – ky armik i shtetit 8/3/2016 24 komente Kulturë Kliton Nesturi admin
Ringjallja e traditës së kuzhinës në faqet e "Independent" 8/4/2016 120 komente Kulturë Blendi Salaj Blendi Salaj
Fjala e Gjergj Kastriotit-Skënderbeut përballë princave para vdekjes në Lezhë 8/5/2016 53 komente Gaia
Beteja Clinton-Trump rihap plagët e vjetra të Ballkanit 8/5/2016 25 komente Ballkan, Shtypi Dusica Tomovic/Daniel Kovacevic Gaia
Bibliotekat dhe pushteti 8/5/2016 19 komente Kulturë, Shtypi Enton Bido admin
“Play-off”-i Europa League, shorti vë përballë Partizanin me Krasnodar 8/5/2016 11 komente Sport, Shtypi admin
Kushtetuesja u hap rrugë monopoleve në mediat audiovizive 8/5/2016 Media, Shtypi Njazi Jaho Gaia
Kosova në Rio 2016 8/6/2016 45 komente Foto e ditës admin
A keni kohë të ndihmoni zhvillimin e versionit të ri të Peshkut? 8/7/2016 86 komente admin
E para është ar për Kosovën 8/7/2016 86 komente Blendi Salaj
Pergamena që mbështjell historinë e olimpiadave 8/7/2016 5 komente Histori, Sport, Shtypi Bajram Peçi Petro
Jezu Krishti –histori për nxënësit e shkollës 9-vjeçare 8/8/2016 78 komente Karl Marks
Mitingu disamilionësh pro Erdoganit në Stamboll 8/8/2016 35 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Grabitja në BKT, u vodhën 19 mln lekë pas 3 ditësh gërmime në bodrum 8/8/2016 6 komente Blendi Salaj
Arditi donte të blinte me lekët e tij rrobat e shkollës 8/9/2016 21 komente Sociale Blendi Salaj
So long Marianne/ Letra e fundit e Leonard Cohen për muzën e tij, është thjesht e mrekullueshme! 8/9/2016 16 komente Art, Histori Blendi Salaj
Afera Pronto 2 8/9/2016 2 komente Kosova, Shtypi Blendi Salaj
Përplasje qytetërimesh, apo forca bashkuese e sportit? 8/10/2016 129 komente Bota, Sociale, Sport Blendi Salaj
Lufta e Bashkisë Tiranë për kontrollin e plehrave fsheh interesa private 8/10/2016 13 komente Shtypi Besar Likmeta, Gjergj Erebara Gaia
1.3 milionë refugjatë në Europë në vitin 2015, 73% e tyre meshkuj 8/10/2016 10 komente Bota pmusaraj
Video: Ekipi filipinas i hedhjes nga trampolina 8/10/2016 8 komente 24 karat, Sport Blendi Salaj
Me kokat andej nga shkon lumi 8/10/2016 7 komente Letërsi Miri Dhrami mdhrami
Shqiperia 40 miliarde 8/11/2016 72 komente 24 karat Kapedani bulkthi
Rënia e numrit të shqiptarëve që i bashkohen ISIS reflekton “kërkesën e ulët” 8/11/2016 12 komente Shtypi Fatjona Mejdini Blendi Salaj
Dekurajimi, arma e fshehur e minidiktaturës 8/11/2016 7 komente Opinion, Shtypi Agim Baçi Blendi Salaj
Shkatërrohet fasada monument e Stadiumit Qemal Stafa 8/12/2016 Sport gjembi
Njerëz të varfër me para 8/13/2016 34 komente Opinion, Shtypi Klementin Mile Gaia
Mirë t'ju bëhet 8/13/2016 14 komente Acarim Nervash, Opinion bulkthi
Si funksionojne reklamat 8/14/2016 25 komente gjergji
Fasada e Bosios si hyrje për apartamentet luksoze të klientëve të Ramës 8/15/2016 66 komente Vincent W.J. van Gerven Oeii admin
Kërkohej më shumë ndryshim 8/15/2016 34 komente Argëtim Pjer Thomas
Çfarë ka të mirë në TV? 8/15/2016 24 komente Kulturë Blendi Salaj
A është jeta një simulim kompjuterik? 8/15/2016 22 komente Blendi Salaj
Vrasja e elektriçistit, familja në zi; reagon kreu i OSHEE 8/15/2016 17 komente Shtypi Blendi Salaj
“Drejtësia”, drafti: Ndikimi mediatik mbi SPAK dënohet me 3 vjet burg 8/15/2016 7 komente Shtypi Blendi Salaj
Vdekje misterioze e emigrantit në Greqi. Dyshime për dhunë nga policia 8/15/2016 5 komente Shtypi Blendi Salaj
Funerali i "turpit" të një vajze 8/16/2016 176 komente Blendi Salaj
Venezuela: Nuk ka bukë 8/16/2016 86 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Dhjetë vjet nga vdekja e Adhurim Lakos 8/16/2016 8 komente Blendi Salaj
Në kërkim të pyllit të humbur (The Sea of Trees -film amerikan me regji të Gus Van Sant) 8/16/2016 8 komente STALKER
In Memoriam Teodor Keko 8/16/2016 2 komente Ilir Çumani admin
Rradha dhe sorollatje për "Blerësit Online" 8/17/2016 70 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Dy Kombetare shqiptare (?!) 8/17/2016 41 komente Beluli
Fjalët që nuk i thashë dot në funeralin e nënës sime 8/17/2016 1 komente Kristi Pinderi admin
Punë të pabitisura 8/18/2016 45 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Djaloshi i vogël nga Alepo 8/18/2016 44 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Shesheli organizon manifestim pro Trumpit në Beograd 8/19/2016 102 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Po, po, por jo unë se ashtu është një punë! 8/20/2016 70 komente heretik heretik
Murtaja brenda nesh 8/20/2016 19 komente Feja Hamza Jusuf Blendi Salaj
Jan de Smet 8/21/2016 138 komente Argëtim Pjer Thomas
Muhameti, muhamedizmi, myslimanizmi, islamizmi 8/21/2016 39 komente Karl Marks
E vërteta tronditëse e landfillit të Sharrës 8/21/2016 27 komente Politikë Hashtag.al Gaia
Rio 2016 8/22/2016 26 komente Sport Blendi Salaj
Portugali: Më shumë diell, më shumë tatime 8/22/2016 21 komente Shtypi Blendi Salaj
Mëmëdhe quhet toka… 8/22/2016 STALKER
Fasoneritë e këpucëve në debatin publik në Britani 8/23/2016 38 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Lufta e Sirisë: Një doktor rrëfen torturën rrënqethëse në burg, ndërsa Amnesty International llogarit se 17 723 të burgosur janë vrarë 8/23/2016 32 komente Bota armir
Librat më të shitur gjatë verës 2016 8/23/2016 17 komente Shtepia e Librit
Në pritje të “Sagës së Forsajtëve” 8/23/2016 Shtepia e Librit
Fajin e kanë grekët, serbët, Sorosi, homoseksualët, e më së shumti ti legen! 8/24/2016 104 komente Shtypi Ermal Hasimja kapo
Tërmeti në Italinë qendrore shkakton viktima 8/24/2016 54 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Tërmeti natyror dhe ... njerëzor 8/24/2016 45 komente Karl Marks
Pse lexojmë Peshkun dhe pse komentojmë? 8/24/2016 44 komente heretik
Vdekja e Ardit Gjoklajt zbulon kantierin çnjerëzor në landfillin e Sharrës 8/24/2016 14 komente Sociale, Shtypi Lindita Çela admin
Tradita rikthehet përmes dështimit 8/24/2016 14 komente 24 karat Blendi Salaj
De Niro: I lumtur që jam ende në lojë 8/24/2016 9 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Norma bazë e interesit 0%, ose momenti i të vërtetës për ekonominë, sipërmarrjen dhe politikëbërësit shqiptarë! 8/24/2016 8 komente admin
Drejt reformës pa fanfara 8/24/2016 7 komente Opinion, Politikë, Shtypi Skënder Minxhozi Blendi Salaj
Demarkacioni Kosovë-Mali i Zi, protesta shtrihet në Tiranë 8/24/2016 6 komente Shtypi Blendi Salaj
Saga e Rrugës së Arbrit; 10 vjet nga fillimi, fundi nuk duket 8/25/2016 32 komente Sociale, Shtypi Blendi Salaj
Qeveria italiane jep 500 euro për ditëlindjen e çdo 18 vjeçari për t’i shpenzuar në libra dhe akitivitete kulturore 8/25/2016 19 komente Kulturë, Shtypi admin
Plazhi është për të gjithë 8/26/2016 139 komente Karl Marks
10 qytetet më të jetueshme në botë 2016 8/26/2016 117 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
“Brezi i humbur” i zërave të artë të muzikës së lehtë shqiptare 8/26/2016 103 komente Histori, Kulturë Blendi Salaj
DC COMICS suicide 8/26/2016 49 komente STALKER
Aktorja e madhe serbe hap restorant në Shqipëri 8/26/2016 28 komente Intervistë, Kulturë Blendi Salaj
Zyrtari i DASH: Islami radikal nuk është pjesë e kulturës shqiptare 8/26/2016 11 komente Kosova, Shtypi Blendi Salaj
Emigrantët donacione për kthimin e trupit të Erion Toros 8/26/2016 7 komente Shtypi Blendi Salaj
Të zonjat e bujtinës (shënime pas nje shfaqje teatri) 8/26/2016 6 komente admin
“Pallati i Ëndrrave” i Kadaresë botohet në Serbi 8/26/2016 4 komente Letërsi, Shtypi Blendi Salaj
Kepi i Rodonit 8/27/2016 28 komente Histori, Mjedisi Blendi Salaj Blendi Salaj
Sigurimi i detyrueshëm nga tërmeti, ngjan më shumë si një taksë e re 8/27/2016 14 komente Acarim Nervash, Shtypi alx_x6
Ne dasmen e motres... live me skype 8/27/2016 5 komente Pa Kategori Beluli
Si po zhvlerësohet bregdeti i Durrësit, aty ku të gjithë duan të shesin! 8/28/2016 22 komente Ekonomi Pjer Thomas
Amnistia,viti zero 8/28/2016 8 komente Satirë Kapedani bulkthi
Disa dyshime në shifrat olimpike të antikitetit 8/28/2016 3 komente Arsim Karl Marks
Kah na erdhën këta Trumpista? 8/29/2016 273 komente Bota, Politikë Ernest Nasto Blendi Salaj
Rrugët, prova materiale e dështimit shqiptar 8/29/2016 40 komente Opinion, Shtypi Skënder Minxhozi Blendi Salaj
Tiranë, protestë kundër demarkacionit Kosovë-Mali i Zi 8/29/2016 19 komente Kosova Blendi Salaj
Mikrobiografi (V) 8/29/2016 17 komente Arben Dedja admin
Bashkia e Tiranës thyen heshtjen për vdekjen e Arditit: Po mbështesim hetimin 8/29/2016 14 komente Shtypi andri
Sigurimet e makinave u rritën me 300% në 2 vjet 8/29/2016 9 komente Shtypi Lapsi.al alx_x6
Parandalim, sa nuk është vonë! 8/29/2016 5 komente Shtypi Blendi Salaj
Shqiptarët e Egjyptit dje dhe të sotmit kudo 8/29/2016 5 komente Histori Saimir Lolja Saimir Lolja
Rregullorja, ja ndërhyrjet që mund të bëni në shtëpi pa kërkuar leje ndërtimi 8/29/2016 4 komente Shtypi Ermelinda Hoxhaj Blendi Salaj
PD, 28 amadamente për vetting-un. Ambasadori Lu viziton selinë blu 8/29/2016 3 komente Shtypi Blendi Salaj
Turqi - Erdogan: Nuk gjunjëzohemi përballë organizatave terroriste 8/29/2016 2 komente Bota, Shtypi Blendi Salaj
Midnight Banal 8/29/2016 STALKER
2 vezë 8/30/2016 119 komente Sociale Përparim Kabo admin
Mazhoranca miraton në tërësi ligjin e vetting-ut; opozita braktisi seancën 8/30/2016 18 komente Politikë, Shtypi Blendi Salaj
Qytetarët viktima të kartelit të kompanive të sigurimeve 8/30/2016 7 komente Shtypi exit.al alx_x6
“Learning to love yourself/ Is the greatest love of all”. “Toni Erdmann”, film gjerman me regji te Maren Ade 8/31/2016 32 komente Kulturë STALKER STALKER
Fotografia që po "çmend" internetin 8/31/2016 26 komente Media Blendi Salaj Blendi Salaj