Postimet e muajit Mars 2016

Seksioni Autori Postuar nga
Si mendoni, a duhet t'i prese qeveria shqiptare refugjatet? 3/1/2016 81 komente Gaia
Not tek shatërvani 3/1/2016 47 komente Foto e ditës Blendi Salaj Blendi Salaj
Në Shqipëri për pak minuta 3/1/2016 19 komente Opinion, Shtypi Mimoza Dervishi Gaia
"Mbretëri dhe mbretër ilirë" nga Qemal Velija - Pjesa e dytë 3/1/2016 10 komente Karl Marks
Refugjatët përleshen me policinë maqedonase në kufi 3/1/2016 7 komente Ballkan, Shtypi Gevgelija, Idomeni Gaia
... 3/1/2016 6 komente Anonim
Kosovë: hapet rruga për funksionimin e Gjykatës Speciale 3/1/2016 3 komente Bekim Shehu Gaia
Bashkia e Tiranës nuk është kryeministria bis 3/1/2016 3 komente Opinion Artan Fuga Gaia
Pa censurë 111 3/2/2016 496 komente admin
Ndërlidhësat, bashkia e Tiranës me strukturë të re komunikimi 3/2/2016 57 komente Shtypi Gaia
Jeh, Trump kontra Klinton 3/2/2016 49 komente Bota, Opinion Karl Marks
Refugjatët e mbetur në kufirin greko-maqedonas 3/2/2016 42 komente Kryesore Blendi Salaj Blendi Salaj
Nuk ka më viza amerikane për gjyqtarët e korruptuar 3/2/2016 40 komente Blendi Salaj
Krahasoni vendin ku jetoni me Amerikën ose me kë t'ju dojë zemra 3/1/2016 37 komente Gaia
Shqipëria ndërmjet babëzisë së oligarkëve dhe integrimit europian 3/2/2016 17 komente Kryesore Peter Tase Gaia
Burn after seeing (”Hail, Caesar!” -film amerikan me regji te vellzerve Coen) 3/2/2016 7 komente STALKER
ONUFRI RIBOTON ROMANIN “DASMA” TË KADARESË 3/2/2016 3 komente Shtepia e Librit
Ekonomi - Nje pyetje lidhur me deklarimin on line te librit te blerjes. 3/2/2016 2 komente ardita_L
As vezë, as bojkot! Basha nën kritikat e deputetëve, edhe të Berishës 3/2/2016 2 komente Politikë, Shtypi, PD Blendi Salaj
ONUFRI RIBOTON ROMANIN E KADARESË “NËNTORI I NJË KRYEQYTETI” 3/2/2016 Shtepia e Librit
ONUFRI BOTON, PËR HERË TË PARË SI LIBËR MË VETE, ROMANIN E KADARESË “KRUSHQIT JANË TË NGRIRË” 3/2/2016 Shtepia e Librit
ONUFRI RIBOTON ROMANIN E KADARESË “DOSJA H” 3/2/2016 Shtepia e Librit
Parku i madh në vitin 1967 3/3/2016 84 komente Foto e ditës Blendi Salaj
SMS-të/ Zbulohet afera seksuale e imamit kosovar që rekrutonte xhihadistë 3/3/2016 16 komente Kosova, Shtypi admin
Bashkia e Tiranës tërhiqet pjesërisht nga super-tarifat për bizneset 3/3/2016 10 komente Lindita Çela, Gjergj Erebara admin
"Mbretëri dhe mbretër ilirë" nga Qemal Velija - Pjesa e tretë 3/3/2016 9 komente Karl Marks
Dekriminalizimi, Balla: Konsensus për çështjet kryesore 3/3/2016 2 komente Ligj Blendi Salaj
Miratohet me konsensus "dekriminalizimi". PD largohet nga seanca. 3/4/2016 13 komente Politikë Blendi Salaj Blendi Salaj
Çfare behet keshtu ne Lushnje 3/4/2016 11 komente 24 karat Vlonjat
Filmi “Shok” akoma shok në kinematografinë kosovare 3/4/2016 7 komente Karl Marks
Diçka mbi, zogjtë që vijnë e shkojnë dhe ty 3/4/2016 6 komente Letërsi Leonard Seiti
Punësimet politike heqin shpresën për administratë profesionale 3/5/2016 99 komente Kryesore Ornela Liperi admin
Vjedhajdutët e Hyjit 3/5/2016 24 komente heretik
Frika e Europës nga Donald Trump 3/5/2016 19 komente Bota, Shtypi Gaia
Dy propozime të rëndësishme të Blushit 3/5/2016 17 komente Politikë, Shtypi Eduart Zaloshnja Gaia
25 vjet nga eksodi drejt Italisë - La Nave Dolce 3/6/2016 200 komente Blendi Salaj
Foto nga protestat e së dielës tek Parku i Liqenit 3/6/2016 146 komente Mjedisi Ergys Hoxha loni
Life is life (”Thesari” - film rumun me regji te Corneliu Porumboiu) 3/6/2016 23 komente STALKER
Sërish përplasje për Parkun e Liqenit 3/6/2016 16 komente Shtypi admin
Here we go! Again! - Portalet Online, ndryshon ligji 3/7/2016 153 komente Blendi Salaj
Goditje 100 pistolëshe ose falimentim i sistemit tonë ekonomik 3/7/2016 51 komente Ekonomi, Shtypi olsiy
Shoqëri civile me uniformë 3/7/2016 47 komente Acarim Nervash Kapedani bulkthi
Refugjatë edhe në Shqipëri? Masat në Kapshticë 3/7/2016 29 komente Blendi Salaj
Një paçavure “filozofike” pj.2 3/7/2016 22 komente Karl Marks
Këndvështrim prindëror… 3/6/2016 11 komente admin
Për mandatin e Kokëdhimës do vendosë Gjykata Kushtetuese 3/8/2016 48 komente Ligj Blendi Salaj
Ornela Canaj, kjo motër është simboli ynë i këtij 8 Marsi 3/8/2016 36 komente admin
Shtohet dhuna ndaj grave 3/8/2016 22 komente Sociale, Shtypi Blendi Salaj
Një paçavure “filozofike” 3/8/2016 22 komente Karl Marks
Koqet e Markos, refugjatët sirianë, Akili i lashtësisë dhe Platoni i antikitetit 3/8/2016 17 komente Karl Marks
Shkupi mbyll kufijtë, Athina në bisedime me Tiranën për refugjatët 3/8/2016 9 komente Ballkan, Shtypi Blendi Salaj
Pashë një ëndërr 3/8/2016 7 komente Opinion, Shtypi Edmond Tupja admin
Shtetet e Ballkanit mbyllin kufijtë në efekt domino 3/9/2016 152 komente Blendi Salaj
Futboll 3/9/2016 108 komente Foto e ditës Malton Dibra admin
Mesazhi i Donald Trumpit 3/9/2016 71 komente Joseph S. Nye, Jr. admin
Arbitrazhi në favor të Beketit 3/9/2016 49 komente Media, Shtypi Gaia
Falimenton Kurum. Frikë për bankat 3/9/2016 26 komente Shtypi Lapsi.al Gaia
Elisa po na tall… 3/9/2016 24 komente Opinion, Shtypi Edmond Arizaj loni
Fatmir Kajolli arrestohet për herë të dytë për krimet në Itali 3/9/2016 15 komente Shtypi Lindita Çela admin
Bashkia: Klubi “Tirana” është keqmenaxhuar, të mblidhet bordi 3/9/2016 3 komente Sport, Shtypi Gaia
Borxhi i jashtëm bruto, 7.5 miliardë euro që presin të shlyhen 3/10/2016 64 komente Ekonomi, Shtypi Gaia
Investimi në sera, çelen aplikimet për subvencion 3/10/2016 44 komente Ekonomi, Shtypi Enver Bylykbashi Gaia
Azilkërkuesit shqiptarë në BE, rreth 66 mijë në vitin 2015 3/10/2016 25 komente Keti Bicoku Gaia
Falen borxhet e ushtarakëve; rritet me 60% pagesa e papunësisë 3/10/2016 3 komente Shtypi Gaia
Mëkat, ne ishim një shpikje kaq e mirë 3/10/2016 1 komente Letërsi yehuda amichai sol-nocturnus
mbarimi i shqisës 3/10/2016 1 komente sol-nocturnus
Bashkia gjobit shitësen e qepëve. Gjobën e paguan Veliaj 3/11/2016 162 komente admin
Pse duhet të lahemi vetëm një herë në javë 3/11/2016 46 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Arestohet mësuesi në Bulqizë, rrahu me dru sobe 12 nxënës në shkollë 3/11/2016 41 komente Acarim Nervash Blendi Salaj
Vetëm 3 përqind e shqiptarëve kanë kartë krediti 3/11/2016 36 komente Ekonomi Gaia
Korrupsioni, shkaktar kryesor i emigracionit 3/11/2016 25 komente Shtypi Ermal Mertiri Gaia
Krijohet Lëvizja për Demokraci në PS 3/11/2016 19 komente Politikë, Shtypi Gaia
Plagët e freskëta zbulojnë transportuesen e kokainës 3/11/2016 11 komente Bota Blendi Salaj
Kombinimi i dy medikamenteve sjell rezultate befasuese kundër tumoreve të gjirit 3/11/2016 9 komente Bota, Shkencë Blendi Salaj Blendi Salaj
Intervistë e Jamarbër Markos e 2007 – Jamarbër Marko: ja historia ime Dita e ikjes: Poeti “Nuk di të kthehet” 3/11/2016 5 komente Intervistë Qemol Avdija
Zbulohet lista e imamëve që SHISH i ka mbajtur nën vëzhgim 3/11/2016 2 komente Shtypi Gaia
50 vjet nga zbulimi i Amfiteatrit antik- promovim monumenteve të Durrësit 3/11/2016 1 komente Mos Humbisni Gëzim Kabashi Gaia
Foshnja siriane lind në Bashkimin Europian 3/12/2016 59 komente Foto e ditës Blendi Salaj
Sirianët mbërrijnë në Konicë të Janinës 3/12/2016 26 komente Shtypi Blendi Salaj
Një pyetje publike zotit Veliaj, për parkun e më përtej 3/12/2016 15 komente Opinion, Shtypi Flutura Açka loni
Po ti, ku e ke fshehur dinjitetin tënd? 3/12/2016 6 komente admin
Një paçavure “filozofike” pj.3 3/12/2016 Karl Marks
Përmeti, qyteti pa krime në 2015 3/13/2016 134 komente Sociale Blendi Salaj
Ku kanë shkuar 1.2 milirdë eurot që ka marrë borxh qeveria Rama? 3/13/2016 5 komente Ekonomi, Shtypi Eduard Zaloshnja Gaia
Rusët kërkojnë plazhe, por Shqipëria është në disavantazh 3/13/2016 Shtypi, Turizëm Gaia
Vrau burrin me sëpatë, Lule Doçi: Më solli një 17-vjeçare në shtëpi 3/14/2016 146 komente Shtypi Eni Vasili Gaia
Ku hahet mirë në Tiranë e jashtë saj? 3/14/2016 107 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Dita e verës në Tiranë 3/14/2016 63 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Rasti Seit Doma, kur njeriu ndodhet i pambrojtur përballë shtetit 3/14/2016 20 komente Shtypi Andrea Stefani Timi
Europa po ndryshon mendjen për emigrantët – nga “mirëseardhët” në “mjaft më”. 3/14/2016 15 komente Angela Charlton Gaia
Poetika e “përtacisë” 3/13/2016 9 komente STALKER
Qytetarët për Parkun protestojnë tek gropa përballë Ekonomikut 3/14/2016 6 komente Foto e ditës admin
Turqi, tjetër shpërthim në Ankara, 35 të vdekur dhe 125 të plagosur 3/14/2016 5 komente Bota, Shtypi Blendi Salaj
inerci dimri 3/14/2016 sol-nocturnus
Shenjtorja shqiptare 3/15/2016 71 komente Sociale Blendi Salaj Blendi Salaj
Demokracia po vdes, tiranët janë sofistikuar, kanë blerë media dhe shoqëri civile 3/15/2016 15 komente Opinion Washington Post Gaia
Reagim i sforcuar, humanizem i drejtuar nga pushteti... 3/15/2016 13 komente Ballkan, Bota, Sociale kapepakkte
Dy listat amerikane të Gërdecit 3/15/2016 6 komente Shtypi alidemsi
Shansi i turizmit shëndetësor në Shqipëri 3/15/2016 6 komente Ekonomi, Shtypi Deada Hyka Blendi Salaj
Gazetari amerikan flet për Gërdecin: Kosta Trebicka vdiq në rrethana të çuditshme 3/15/2016 5 komente Speciale Guy Lawson, Rudina Xhunga Gaia
8 vjet nga Gërdeci, Zamira që humbi djalin: Sytë i kam te Strasburgu 3/15/2016 4 komente Sociale, Shtypi Blendi Salaj
agimi që shkoi 3/15/2016 sol-nocturnus
Taksisti nuk e heq unazën e martesës as nën kërcënimin e armës 3/16/2016 123 komente Sociale Blendi Salaj
Trump, Clinton shënojnë fitoret e rradhës 3/16/2016 99 komente Bota, Politikë Blendi Salaj Blendi Salaj
Ermonela i lë spektatorët pa ndjenja 3/16/2016 54 komente Art Blendi Salaj Blendi Salaj
Njëqind 3/16/2016 38 komente Opinion Vincent W.J. van Gerven Oeii Un jardin sur le nil
Tifozi i Partizanit 3/16/2016 18 komente Reportazh Dionis Xhafa
Berisha: Rama, zgjedhje si Enveri. Reforma? Më parë Byroja 3/16/2016 13 komente Politikë, Shtypi Elona Meço Blendi Salaj
Rama sfidon PD: Reformë ose zgjedhje. Do merrni më shumë se 1 milion shuplaka 3/16/2016 5 komente Politikë, Shtypi Blendi Salaj
Pas Metës, edhe Partia Demokratike punëson lobistë në Uashington 3/16/2016 4 komente Politikë, Shtypi Gjergj Erebara Blendi Salaj
Kredia e ultë nga mosbesimi i biznesit 3/16/2016 1 komente admin
Shqiperia mes Palestines dhe Sierra Leone 3/17/2016 145 komente Sociale, Shtypi fgm
Sheshet e rikonstrukutuara të qyteteve 3/17/2016 94 komente Sociale Blendi Salaj
Policia Bashkiake nuk u ndahet “kriminelëve” ambulantë (foto dhe video) 3/17/2016 10 komente Sociale, Shtypi Lindita Çela biruta
REPORTAZH: Mos prisni ndryshim! Irani vazhdon udhën e vet 3/17/2016 8 komente Bota, Shtypi Ben Andoni STALKER
Vijon përballja tek Parku i Liqenit 3/18/2016 226 komente Blendi Salaj
“Novela” nga Martin Camaj -përshtypje leximi 3/18/2016 11 komente Letërsi Karl Marks
Kongresi 3/19/2016 121 komente Politikë Blendi Salaj Blendi Salaj
Rezistenca për Parkun dhe Armët Kimike 3/19/2016 54 komente Sociale, Shtypi Liza Pinderi Liza
Problemet financiare të Damir Fazlliç marrin tatëpjetën 3/19/2016 15 komente Ballkan, Shtypi Lindita Çela, Ana Novakoviç Blendi Salaj
ndanë asfaltit të paqetë 3/19/2016 1 komente sol-nocturnus
Arrihet marrëvëshja për "drejtësinë", ekspertë të huaj do zbatojnë "Venecian" 3/19/2016 1 komente Ligj, Shtypi Blendi Salaj
Obama zbret në Havanë 3/20/2016 68 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Bashkia do prishë ndërtimet pa leje tek Liqeni 3/20/2016 52 komente Shtypi admin
Bankers Petroleum do shitet tekkinezët për 575 mln dollarë kanadezë 3/20/2016 30 komente Ekonomi, Shtypi Patrioti
Turizmi grek ‘i var shpresat’ tek SHBA-të, Rusia dhe Gjermania 3/20/2016 20 komente Ballkan, Ekonomi, Shtypi Blendi Salaj
Rrapi i Tabakëve 3/20/2016 17 komente Foto e ditës Ilir Ikonomi Blendi Salaj
Fashizmi, Parku dhe zotëria Mini-Me 3/20/2016 17 komente Shtypi Koloreto Cukali xhibi
pranverë, në një vend pa ngjarje 3/20/2016 2 komente sol-nocturnus
Hetimi i të mirit 3/20/2016 sol-nocturnus
Pa censurë 112 3/21/2016 553 komente admin
tralala-ja që po dëgjon - 56 3/21/2016 257 komente admin
15 vjeçarët shqiptarë, të kënaqur nga jeta 3/21/2016 46 komente Sociale Blendi Salaj Blendi Salaj
Kërcënimi i Gazetarit nga Kryeministri shkakton valë reagimesh 3/21/2016 18 komente Kosova, Media Blendi Salaj
Shpërthime fatale në aeroportin, metronë e Brukselit 3/22/2016 343 komente Bota Blendi Salaj
Pushimet e padrejta nga puna, 3.1 miliardë lekë fatura për 2015 3/23/2016 50 komente Ekonomi, Kryesore, Ligj Gjergj Erebara admin
A njihet patenta shqiptare ne Amerike? 3/23/2016 37 komente alemas
Ç'lloj druri? 3/23/2016 26 komente Vlonjat
Arrestohet muxhahedini iranian, ngacmoi seksualisht nje 11-vjeçar 3/23/2016 19 komente Shtypi olsiy
Cilët janë rreziqet e Censurës Online? 3/23/2016 6 komente Media Blendi Salaj
Vdes "Mjeshtri i Topit" Johann Cruyff 3/24/2016 94 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Intervista,“Prej 2 vitesh jetoj në lagjen e terroristëve në Bruksel” 3/24/2016 73 komente Bota, Shtypi Alba Malltezi admin
Bajron, “fino alla morte” … 3/24/2016 63 komente Kulturë Luan Rama admin
Metamorfoza e (r)evolucionit njerëzor 3/24/2016 5 komente Klubi i librit Karl Marks
Gjuhësia moderne lind me Saussure-in? 3/24/2016 4 komente Gjuhësi admin
Presidenti fal Nazime Vishën 3/25/2016 192 komente Sociale Blendi Salaj Blendi Salaj
Fatura e ujit 600 lekë më shtrenjtë në muaj, ja çfarë shtohet 3/25/2016 46 komente Ekonomi, Shtypi Neritan Gjergo admin
Kompanitë me reputacionin më të mirë në botë 3/25/2016 17 komente Bota, Ekonomi Blendi Salaj Blendi Salaj
40 vjet burg për "Dr. Vdekjen". Karaxhixh, kriminel lufte 3/24/2016 14 komente Ballkan Blendi Salaj Blendi Salaj
Dashuria 3/25/2016 8 komente Acarim Nervash blete
Gaboheni, ky nuk është aksident, është një vrasje makabër 3/26/2016 42 komente Pa Kategori Mentor Kikia peshku i kuq
Parku i liqenit dhe lisharësi mesdhetar 3/26/2016 10 komente Opinion Elian Gjini Kritik
Zija Çela sjell “Princin e buzëqeshjes” në 70-vjetorin e lindjes 3/26/2016 Shtepia e Librit
Përjashtimi i Fishtës, Konicës dhe Skiroit nga “Historia e letërsisë shqipe” në vitet ‘70 3/26/2016 Shtepia e Librit
Grupet liberale, neo-naziste përballen në Bruksel 3/27/2016 80 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Tani flas unë: Depozita 3/27/2016 29 komente 24 karat Dardo Veleno Gaia
Shpërthim i fuqishëm në një park të Lahorës në Pakistan 3/27/2016 12 komente Bota Blendi Salaj
Media dhe beton! 3/27/2016 5 komente Acarim Nervash, Media, Shtypi Xhabyni Gaia
Papa dënon ata që s'ndihmojnë refugjatët në fjalën e Pashkës 3/27/2016 2 komente Bota, Feja Blendi Salaj
Ferma agroturisitike "Huqi" 3/28/2016 103 komente Turizëm Blendi Salaj Blendi Salaj
Vrasja e mesuesit 3/28/2016 87 komente Acarim Nervash Rudina Xhunga Vlonjat
Strazimiri me armë në protestë 3/28/2016 71 komente Shtypi admin
Raporti, 6 mijë të vrarë gjatë diktaturës, 34 mijë të burgosur 3/28/2016 23 komente Histori, Shtypi Blendi Salaj
Nga grabitja me armë, te rrahja e bashkëshortes. Ja kush është “heroi” i Veliajt 3/28/2016 16 komente Shtypi logic law
Foto Çasti 3/28/2016 8 komente Media, Shtypi admin
... 3/28/2016 8 komente Anonim
A do të kthehet (in)formaliteti në rritje ekonomike? 3/28/2016 3 komente admin
Luxemburg - Shqipëri 3/29/2016 19 komente Sport Blendi Salaj
Lugina e kërcënuar e Valbonës 3/29/2016 10 komente Mjedisi Ilir Seci Blendi Salaj
Fronti i zogjve të zinj 3/29/2016 1 komente sol-nocturnus
“Kam parë si mbyten pleqtë, si i linin të vdisnin urie burra e gra” 3/30/2016 110 komente admin
A i kontrollojne profesoret temat e diplomes nese kane ngjasime me temat e tjera? 3/30/2016 26 komente alemas
Pronarët e shpronësuar të komunizmit zvarriten në procesin e rikthimit të pronave 3/30/2016 26 komente Shtypi Fatjona Mejdini Gaia
HHH 3/30/2016 18 komente STALKER
Drejtësia, Hahn: Jo kushte për reformën; Rama fton Bashën në tryezë 3/30/2016 18 komente Politikë, Shtypi admin
Kllufi 3/30/2016 17 komente 24 karat alx_x6
Unë do të votoj Ilir Metën! 3/30/2016 10 komente Opinion, Shtypi Karl Kuçi Gaia
Zadrat sonte 3/30/2016 10 komente Foto e ditës Blendi Salaj Blendi Salaj
Jeta e Nënë Terezës së Kalkutës 3/30/2016 5 komente Personazh Gaia
Politikanët dhe gjyqtarët të mos gëzojnë parashkrim në Kodin Penal 3/30/2016 2 komente Ligj Genc Burimi Gaia
"Transit Albania", ja si udhëzohen refugjatët të shfrytëzojnë Shqipërinë 3/31/2016 121 komente Blendi Salaj
Vrasja e shkabës 3/31/2016 114 komente Mjedisi loni
“Ëndërrime” nga Aleksandra Adami 3/31/2016 14 komente Karl Marks
Pronat, një padrejtësi në vigjilje të drejtësisë? 3/31/2016 11 komente Shtypi kuazimondo