Postimet e muajit Shkurt 2016

Seksioni Autori Postuar nga
Vdes në moshën 96 vjeçare profesor Kristo Frashëri 2/1/2016 43 komente Njoftime Blendi Salaj
“Hëna e Shqipërisë”, nga Ben Blushi 2/1/2016 37 komente Klubi i librit Karl Marks Karl Marks
Një libër për Erion Veliajn dhe debili Lubonja 2/1/2016 28 komente Opinion Koloreto Cukali admin
PD kallëzon në Gj. Administrative çmimin e biletës së urbanëve 2/1/2016 28 komente Sociale, Shtypi Blendi Salaj
Ceni ynë 2/1/2016 15 komente Intervistë Daut Gumeni Blendi Salaj
Shpërthimi i bombolës shkakton 30 të plagosur në Pogradec 2/1/2016 6 komente Shtypi Blendi Salaj
KLSH bën analizën vjetore, Leskaj: Në 4 vjet, 128 mld lekë dëm shtetit 2/1/2016 2 komente Shtypi Blendi Salaj
Konçesionet venë e vijnë 2/1/2016 2 komente Shtypi gjembi
Cruz mund Trump-in, Sanders dhe Clinton barazojnë 2/2/2016 115 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Blushi: Rama kryetar partie me mandat të grabitur 2/2/2016 14 komente Shtypi, PS LEFTI
Tiranë: bie besimi te qeveria 2/2/2016 10 komente Shtypi Ilirian Agolli Blendi Salaj
Kamerat në uniformat policore, prezantohet projekti 2/2/2016 10 komente Shtypi Blendi Salaj
Gërmadha që mban emrin “Dritëro Agolli”! 2/2/2016 6 komente Kulturë Andrea Danglli Blendi Salaj
Becchetti padit Shqipërinë në Strasburg për deklarat e Ramës për Agon Channel 2/2/2016 3 komente Media, Shtypi Besar Likmeta Blendi Salaj
Shuhet Kristo Frashëri, historiani i katër regjimeve 2/2/2016 Shtepia e Librit
Konflikti i hershëm shkakton masakër në Elbasan 2/3/2016 41 komente Blendi Salaj
Për Gjergj Bojaxhi dhe të tjerë si ai 2/3/2016 39 komente Opinion, Politikë Miranda Haxhia Blendi Salaj
The Hateful 8 (ose Fundi i Tarantinos 1.0) 2/3/2016 32 komente Kulturë STALKER STALKER
Kokëdhima flet në Greqi për çështjen çame, shkakton zemërim 2/3/2016 22 komente Shtypi Blendi Salaj
PJ Harvey - The Wheel 2/3/2016 8 komente Muzikë Blendi Salaj
Thaçi ka bindjen se do të zgjidhet President i Kosovës 2/3/2016 6 komente Kosova Blendi Salaj Blendi Salaj
Kristo Frasheri dhe tezat që la pas 2/3/2016 Shtepia e Librit
Videot e kamerave trupore të Policisë 2/4/2016 34 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Braçe akuza Blushit: Po destabilizon qeverinë 2/4/2016 17 komente Politikë, Shtypi Blendi Salaj
Shqiptarët paguajnë kostot e largimeve të paligjshme nga administrata publike 2/4/2016 9 komente Sociale Klodiana Lala Blendi Salaj
Ja si filloi dhe u zhvillua zinxhiri i vrasjeve mes 8 familjeve në Elbasan 2/3/2016 5 komente Shtypi Trikonka
Nje survey per Hot Chocolate 2/4/2016 3 komente gjergji
Ku performanca e Ministrave? 2/5/2016 41 komente bulkthi
Video: One For The River: The Vjosa Story 2/5/2016 34 komente Mjedisi Blendi Salaj
Bashkia “konsultohet” për parkingjet pasi e ka marrë vendimin e koncesionit 2/5/2016 31 komente Mjedisi, Shtypi Lindita Çela Blendi Salaj
Debat: cilët duhet të jenë prioritet e investimeve publike në Shqipëri? 2/5/2016 24 komente Politikë admin
Sekretari i Shtetit Kerry do të vizitojë Tiranën 2/4/2016 20 komente Politikë Blendi Salaj
Misteri i draftit për “Byronë”; Rama, Basha e Meta luajnë mes njëri-tjetrit 2/5/2016 5 komente Shtypi Blendi Salaj
Vdekja e nje personazhi… 2/5/2016 1 komente admin
Morali i lapërdhisë 2/6/2016 65 komente Opinion Enkel Demi Blendi Salaj
Mungesa e imazhit të unifikuar, pozitiv shqiptar 2/6/2016 22 komente Redi Shehu Blendi Salaj
Të mos kesh qenë rrotull 2/6/2016 7 komente Xha Xhai Blendi Salaj
Masakra, ende asnjë i dyshuar; bllokimi i armës shmangu thellimin e tragjedisë 2/6/2016 7 komente Shtypi Blendi Salaj
Ndarja. Na duhet një manual 2/6/2016 7 komente admin
Primo Levi i “vonët” në Shqipëri për Yom HaShoah 2/6/2016 5 komente Letërsi Ben Andoni Blendi Salaj
Blushi e nis fushatën për kryetar nga Kukësi: Nuk vendos Rama për zgjedhjet në parti 2/6/2016 3 komente Politikë, Shtypi Blendi Salaj
Parku në 3 kohë 2/7/2016 26 komente Mjedisi Blendi Salaj Blendi Salaj
Pas kërcënimeve me jetë, Ndocaj i dërgon letër Ruçit 2/8/2016 124 komente Politikë, Shtypi Eduard Ndocaj Blendi Salaj
PD mbyll 4 platforma: Vendoset për taksën e sheshtë 9% 2/8/2016 25 komente Politikë, Shtypi Blendi Salaj
Superbowl 50 - Carolina 10 - Denver 24 2/7/2016 24 komente Blendi Salaj
Ndërtoi 9 pallate të paligjshëm, arrestohet biznesmeni i PS-së 2/8/2016 15 komente Shtypi Blendi Salaj
Problemet e emigrantëve shqiptarë në Greqi dhe Tirana zyrtare 2/8/2016 13 komente Sociale Olsjan Topalli Blendi Salaj
Ja video e Butrintit në 3D! Ekspertët: Imazhet, fëmijërore! 2/8/2016 12 komente Kulturë Blendi Salaj
Video: Bik Ndoja mbi dashurinë dhe muzikën 2/8/2016 4 komente Intervistë Klodiana Kapo Blendi Salaj
Avokatët në grevë kundër reformës së pensioneve, bllokohen gjyqet 2/8/2016 3 komente Blendi Salaj
Anti-informaliteti – nga fjala e ditës te rregulli i ditës! 2/8/2016 admin
Nexhmije Hoxha trazon sërish 2/9/2016 153 komente Media Blendi Salaj Blendi Salaj
Tiranë; Një pako e dyshuar si bombë vë në alarm Policinë 2/9/2016 27 komente Blendi Salaj
Mendelejevi, Kosova, e ardhmja 2/9/2016 18 komente Karl Marks
Republikë “kokëderrash” 2/9/2016 18 komente Opinion, Shtypi Skënder Minxhozi Blendi Salaj
Babai i dëshpëruar kërkon të birin 6 vjeçar në mesin e ISIS-it 2/9/2016 5 komente Blendi Salaj
Sanders, Trump fitojnë në New Hampshire 2/10/2016 38 komente Bota, Politikë Blendi Salaj
Byroja Kombëtare e Hetimit pranë realizimit 2/10/2016 22 komente Ligj Blendi Salaj
Dhurata që paguan qytetarët për transportin urban 2/11/2016 19 komente Bulkthi bulkthi
Pse Sirianet perdorin kufirin ujor per te kaluar ne greqi dhe jo ate tokesor??pse jo edhe kufirin tokesor Turqi-Bullgari? 2/11/2016 13 komente peshkarexhe
# kosova ka shprese 2/11/2016 2 komente admin
Ai ishte i saktë 2/11/2016 37 komente Shkencë Blendi Salaj
Pandi Majkos i zhduket palltoja pas takimit në selinë e PS 2/12/2016 28 komente 24 karat, Shtypi Blendi Salaj
Luli, mos u vetë shkatërro kështu! 2/12/2016 16 komente Opinion, Politikë, Shtypi Andi Bushati Blendi Salaj
Email-i i së vërtetës? Amerikanët-Tahirit: Drafti për Byronë gati. Ok edhe PD 2/12/2016 14 komente Shtypi Blendi Salaj
E mbani mend Kakomenë? 2/12/2016 11 komente Turizëm Artan Gaci Blendi Salaj
SKANDALI/ Si i faturon Ujësjellësi i Tiranës me 40 përqind më shumë, qytetarët 2/12/2016 10 komente Sociale, Shtypi Blendi Salaj
Ish-kryeministri italian mban radhë në spital, për të vizituar gruan e sëmurë 2/12/2016 9 komente Bota, Shtypi kapo
"...përsëri pranë vendeve të botës myslimane..." 2/12/2016 5 komente Shtypi Blendi Salaj
Ish-nëndrejtorja: Si u negociua me “Rapiscan”. Pse nuk u rritën të ardhurat nga “Crown Agents” 2/12/2016 4 komente Shtypi Blendi Salaj
Vdekja e gazetës angleze vë në dukje vuajtjet e medias së shkruar 2/12/2016 2 komente Media Marcus Tanner Blendi Salaj
Mos mësoni gjuhë të huaj 2/13/2016 22 komente 24 karat dardo-veleno Blendi Salaj
Ermal Meta në SANREMO2016 2/13/2016 16 komente Muzikë Blendi Salaj Blendi Salaj
The Economist Intelligence Unit mbi Shqipërinë 2/13/2016 13 komente Shtypi Blendi Salaj
Si nëpër filma 2/13/2016 7 komente Media Xha Xhai Blendi Salaj
Kerry në Tiranë për të "pastruar Shqipërinë" 2/14/2016 52 komente Kryesore, Politikë Blendi Salaj Blendi Salaj
Kerry: Jeni në rrugën e duhur; Rama: Në mars, reforma në drejtësi 2/14/2016 25 komente Shtypi Blendi Salaj
Si po shfryhet flluska 500 milionë euro e kolateraleve 2/14/2016 20 komente Ekonomi Blerina Hoxha Pjer Thomas
Literatroni –nga Robert Eskarpit 2/14/2016 18 komente Letërsi Karl Marks
Ministria e Bujqësisë bllokon shpalljen e Porto Palermos si zonë e mbrojtur 2/14/2016 15 komente Mjedisi Lindita Çela Blendi Salaj
Nderim për "David Bow" 2/14/2016 14 komente Media Blendi Salaj Blendi Salaj
Gjyqtari suprem Antonin Scalia vdes në moshën 79 vjeçare 2/14/2016 12 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Agim Sulaj - Casa de Emigrantes 2/14/2016 11 komente Art, Foto e ditës Blendi Salaj
Kerry takon kryetarin e PD-së, Bashën në Hotel Rogner 2/14/2016 8 komente Shtypi Blendi Salaj
Buka e popullit 2/14/2016 sol-nocturnus
Aktorit P.L. në ekzil 2/14/2016 sol-nocturnus
Kush janë muxhahedinët? 2/15/2016 123 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
The Revenant fituesi i madh në çmimet Bafta 2016 2/15/2016 52 komente Art Blendi Salaj
Energji falas për të varfrit?! 2/15/2016 21 komente Shtypi Blendi Salaj
Ai momenti i sikletshëm... 2/15/2016 12 komente 24 karat, Media Blendi Salaj Blendi Salaj
Përkushtim fetar dhe paralajmërim politik 2/15/2016 8 komente Bota, Opinion Christoph Strack Blendi Salaj
Kosovë: Policia, thirrje para protestës: Qëndroni larg dhunës 2/15/2016 5 komente Kosova, Shtypi Blendi Salaj
Projekti për një kënd lojrash brenda Parkut të madh has në kundërshtimin e aktivistëve 2/16/2016 97 komente Mjedisi Blendi Salaj
Largohet Ministri i Financave Cani, zëvendësohet nga Ahmetaj 2/16/2016 87 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Muxhahedinët, luftëtarët opozitarë iranianë që jetojnë në Shqipëri 2/16/2016 37 komente Shtypi Anila Hoxha Blendi Salaj
Akuzat për fshehje pasurie; Prokuroria mbyll dosjet për peshqit e mëdhenj 2/16/2016 25 komente Shtypi Lindita Çela gjembi
Ku mbaron Kina dhe ku fillon Bota? 2/16/2016 1 komente STALKER
Kosova 8 vjet 2/17/2016 55 komente Foto e ditës Blendi Salaj
Nis ndërtimi i Unazës së vogël. Projekti do ta mbyllë Sheshin Skënderbej për makinat 2/17/2016 14 komente Shtypi Blendi Salaj
Shpërthim në Ankara, të paktën 28 viktima 2/17/2016 13 komente Bota Blendi Salaj
Imami kosovar në telashe për predikimin pro-osman 2/17/2016 11 komente Kosova, Shtypi Ervin Qafmolla Blendi Salaj
Sarkozy në hetim për paratë e fushatës elektorale të vitit 2012 2/17/2016 1 komente Bota, Shtypi Blendi Salaj
Një qeveri dorëlëshuar me të pasurit dhe dorë cunguar me qytetarët e thjeshtë (dhe disa pyetje organizatorëve). 2/17/2016 admin
Lech Walesa përballë akuzave si bashkëpunëtor 2/18/2016 41 komente Kryesore Gaia
Prej nga rrjedh urrejtja ndaj pemëve? Pse një pjesë e shqiptarëve urrejnë pemët? 2/18/2016 27 komente Edvini
FMN livron dy këstet e tjera Shqipërisë 2/18/2016 17 komente Shtypi Gaia
Deliri i Xhorxh Soros dhe armiqtë e vërtetë të Europës 2/18/2016 10 komente Bota, Shtypi Giampaolo Rossi Gaia
Në pritje të pasaportës: Shqiptarët që duan, por nuk largohen dot nga Gjermania 2/18/2016 10 komente Shtypi Gaia
Arrestohet kreu i Tatimeve të Tiranës, i ktheu 100 mijë euro mall një biznesmeni 2/18/2016 9 komente Shtypi Anonim
Qeveria shkatërron shtëpitë e të varfërve pa dëmshpërblim 2/18/2016 9 komente Shtypi Gaia
Qeveria me plan konkret për 2016: Do arrestohen 5 % më shumë zyrtarë 2/18/2016 8 komente Shtypi Fation Binjaku gjembi
Një qeveri dorëlëshuar me të pasurit dhe dorë cunguar me qytetarët e thjeshtë (dhe disa pyetje organizatorëve). 2/18/2016 2 komente Ekonomi, Shtypi Eniel Ninka gjembi
Sonetet e dashurisë: Eqrem Çabej për të shoqen Shyhretin 2/18/2016 Shtepia e Librit
Qeveria shkatërron shtëpitë e të varfërve pa dëmshpërblim 2/19/2016 40 komente Sociale Gjergj Erebara Blendi Salaj
Gjuha shqipe dhe forumet shqiptare 2/19/2016 33 komente Karl Marks
Shkëlqim Cani, njeriu që nuk iu dhimbs askujt 2/19/2016 28 komente Shtypi Dritan Hila Gaia
Medreseja e Tiranes - Model Shkollimi Ndryshe ?!?! 2/19/2016 22 komente Kryesore Gaia Gaia
Bashkia e Tiranes: Taksa e re për arsimin nga 4000-37000 lekë për bizneset në vit 2/19/2016 14 komente Shtypi Gaia
A di njeri gje se nga behet Kreshnik Qato? 2/19/2016 13 komente alidemsi
Gjetan "Mike" Keta vs. Tugay Uzun 2/19/2016 5 komente Sport Blendi Salaj
Dosja e mbyllur e ligjit të dosjeve 2/19/2016 1 komente Shtypi Afrim Krasniqi Gaia
Vetëm busti i diktatorit ka rënë 2/20/2016 26 komente Kryesore kapo
Dembelë apo të papunë? 2/20/2016 7 komente admin
Umberto Eco, 1932 - 2016 2/20/2016 6 komente Blendi Salaj
Shifrat apo vlerat? 2/20/2016 1 komente alidemsi
Lamtumirë semiologut, filozofit dhe shkrimtarit italian Umberto Eco 2/20/2016 Shtepia e Librit
Protestuesit për parkun përplasen me Policinë 2/21/2016 180 komente Foto e ditës Blendi Salaj
Aktivistët shpëtojnë shokun nga arrestimi 2/21/2016 35 komente admin
Nuk na e ka fajin Kozeta 2/21/2016 19 komente Media, Shtypi Jonida Hitoveizi admin
Për shokët e mi të gjimnazit që sot na qeverisin 2/21/2016 11 komente Anxhela Çikopano Blendi Salaj
Zhonglerët Politikë të Perëndimit 2/21/2016 11 komente alidemsi
Dembelë apo të papunë? 2/21/2016 11 komente Ekonomi, Shtypi Johannes Estrada gjembi
PËR SHOKËT E MI TË GJIMNAZIT 2/21/2016 5 komente admin
Protesta e Partisë Demokratike 2/22/2016 71 komente Politikë Blendi Salaj Blendi Salaj
Kur Rama mer në qafë parkun dhe Malltezi, shoqërinë civile 2/22/2016 56 komente Opinion Dritan Hila admin
Panairi i librit në Lajpzig po afron... 2/22/2016 26 komente Karl Marks
Berisha si vrasës i reagimit qytetar 2/22/2016 16 komente Opinion, Shtypi Mentor Kikia admin
Trupi im, armë drejt çlirimit! 2/22/2016 1 komente admin
Dokumenti në APP, afër këndit të lojërave, edhe një “Grand Kafe” 2/23/2016 144 komente Shtypi Sokol Çobo shqipe
Kuvendi miraton ligjin për regjistrimin e emigrantëve. Pasojat negative që mund të ketë 2/23/2016 114 komente Shtypi Keti Bicoku Gaia
Veliaj: Jap dorëheqjen nëse te parku i lodrave do të ketë kafe ose restorant 2/23/2016 47 komente Kryesore admin
Champions Lague 2/23/2016 31 komente Foto e ditës, Sport Blendi Salaj
Qytetet e rajonit, në listën e vendeve më të mira për investime. Tirana mungon 2/23/2016 18 komente Ekonomi Gaia
Mos paguani per harxhimin e ujit nese nuk ju pajisin me fature 2/23/2016 11 komente Timi
Tiranë: Protestë e tregëtarëve 2/23/2016 10 komente Shtypi Ilirian Agolli Gaia
... 2/23/2016 8 komente Anonim
Deliri gazmor i Erikut dhe Remziut (ose : kur Buster Keaton i shkel njerin sy ‘Marx Brothers’ dhe tjetrin ‘Monty Python’) 2/22/2016 3 komente STALKER
Qeveria do rishikojë ligjin që ndalon importin e mbetjeve 2/24/2016 22 komente Mjedisi Blendi Salaj Blendi Salaj
Nis parkimi me pagesë në rrugët e Tiranës 2/24/2016 9 komente Shtypi Blendi Salaj
Protesta përpara ligjit 2/24/2016 6 komente Opinion Astrit Cani loni
“Nuk kundërshtojmë projektin, e zhvlerësojmë për mungesë transparence” 2/24/2016 6 komente Mjedisi, Shtypi olsiy
Buka e popullit 2/23/2016 3 komente Letërsi Brecht Gaia
Si po t'duket? 2/25/2016 130 komente Foto e ditës Blendi Salaj
Komunikatë nga lëvizja "Për Publiken!" 2/25/2016 35 komente Alidea
Arben Ahmetaj, një figurë me rating shumë të ulët në tregun financiar ndërkombëtar 2/25/2016 33 komente Ekonomi, Opinion, Shtypi Geri Selenica loni
Mercer: Tirana qyteti i parafundit me cilësinë më të ulët të jetesës në Europë 2/25/2016 24 komente Sociale, Shtypi admin
Vezë në seancë, ministrat votohen në kaos 2/25/2016 15 komente Politikë, Shtypi admin
Si bëhet informimi dhe dëgjimi i publikut për lejet mjedisore 2/25/2016 11 komente Ligj, Shtypi admin
Në Itali dyshohet për trafik droge, në Tiranë ndërtues i komplekseve luksoze 2/25/2016 11 komente Ligj, Shtypi Lindita Çela admin
“Forbes”: Fatos Dervishi ndër liderat e Ligjit në Nju Jork 2/25/2016 8 komente Ligj, Shtypi Robert Papa admin
Kalaja e Bashtovës 2/25/2016 7 komente Kulturë, Turizëm Blendi Salaj
Mesazhet e rritjes ekonomike 2/25/2016 5 komente admin
"Mbretëri dhe mbretër ilirë" nga Qemal Velija - analizë e librit 2/25/2016 4 komente Karl Marks
Protestuesit e rinj në Shqipëri ndahen nga politika 2/25/2016 2 komente Sociale, Shtypi Fatjona Mejdini Blendi Salaj
Thaçi, të premten President. Mazhoranca bën thirrje për qetësi, opozita për protestë 2/25/2016 2 komente Kosova, Shtypi Blendi Salaj
Thaçi zgjidhet President në raundin e tretë 2/26/2016 28 komente Kosova Blendi Salaj
Kredia 5.5 mln €, sekuestro hotelit 'Carlsberg', pronari e mohon lajmin 2/26/2016 27 komente Shtypi admin
Report TV - Behgjet Pacolli super-resort turistik në Pyllin e Divjakës? 2/26/2016 21 komente Ekonomi Blendi Salaj
Rritet kontrolli i kufijve, antiterrori dhe SHISH në alarm për refugjatët 2/26/2016 20 komente Shtypi Blendi Salaj
Një libër dashnie, një libër njerëzie 2/26/2016 10 komente Kulturë, Letërsi shkinaks
Pa dyshim 2/26/2016 5 komente Opinion Seth Godin Blendi Salaj
Pallati i Zamirit të Bitijes 2/27/2016 103 komente Opinion, Shtypi Ilir Babaramo Al bano
Një "selfie" me kë artist apo personalitet të madh? 2/27/2016 51 komente Blendi Salaj
Demokracia dhe autokracitë në “Ballkanin Perëndimor” 2/27/2016 10 komente admin
Psalmi numër 9 2/27/2016 sol-nocturnus
Biznesi potencial: Importi i gjyshërve nga Europa në Shqipëri 2/28/2016 80 komente Ekonomi Gaia
200 milionë euro kredi e pakthyeshme, qeveria me plan veprimi për ristrukturimin ose falimentin e 35 kompanive të mëdha 2/28/2016 49 komente Shtypi Gaia
Administrata bllokon ashensorët e QSUT; Të sëmurët duhet të ngjisin 132 shkallë! 2/28/2016 17 komente Shtypi Lorin Kadiu Gaia
Di gje njeri, se kur behet peligrinazhi i bektashinjve ne malin e Tomorrit? 2/28/2016 6 komente Pjer Thomas
Parku Kombëtar i Valbonës 2/28/2016 6 komente Mjedisi Ilirian Agolli, Pëllumb Sulo Gaia
Thirrje e Gauckut ndaj Evropës - dhe ndaj Gjermanisë 2/28/2016 5 komente Bota, Shtypi Gaia
Projekt-opinioni përfundimtar i Venecias 2/28/2016 4 komente Shtypi Armand Mero Gaia
Rehabilitimi i figures se nje krimineli te denuar 2/29/2016 157 komente Kryesore Obi-Wan
Shqipes i bien pantallonat 2/29/2016 37 komente Gjuhësi, Kulturë Xha Xhai Blendi Salaj
Fituesit e Çmimeve Oscar 2016 2/29/2016 30 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Gjithnjë e më kritike situata e refugjatëve në Greqi. Kalim përmes Shqipërisë? 2/29/2016 30 komente Bota, Shtypi Blendi Salaj
Qytetarët mbjellin pemë në protestë ndaj Bashkisë së Tiranës 2/29/2016 24 komente Mjedisi Gjergj Erebara admin
Hipitë e Ballkanit rikthejnë në modë biçikletat e periudhës komuniste 2/29/2016 6 komente Ballkan Mariya Cheresheva, Marian Chiriac Blendi Salaj