Postimet e muajit Korrik 2015

Seksioni Autori Postuar nga
2 korriku 1990 - Eksodi i madh i shqiptarëve 7/1/2015 221 komente Histori village-bey
Kupa e botës në futboll 7/1/2015 47 komente Foto e ditës, Sport Blendi Salaj
“Celula” e ISIS në Itali: një familje e madhe italo-shqiptare 7/1/2015 15 komente Reportazh, Shtypi Aleksandra Bogdani admin
Në dy javë humbasin jetën tre minatorë 7/1/2015 11 komente Shtypi admin
Qeni emocional shkodran dhe bishti i tij racional 7/1/2015 6 komente Opinion, Shtypi Gilman Bakalli admin
Hej, zemërplasura 7/1/2015 5 komente Letërsi Zef Zorba admin
Porsi një fëmijë 7/1/2015 Letërsi Romeo Çollaku admin
Mbi Greqinë, Evropën dhe Referendumin: De te fabula narratur! 7/1/2015 admin
Banderolat e fushatës ripërdoren për të pastrehët 7/2/2015 31 komente Blendi Salaj
Anijet greke derdhin vajin në det, ndotet Dhërmiu e Himara. Pronarët e lokaleve: E bëjnë qëllimisht 7/2/2015 20 komente Turizëm Korçar
Komunat që shkrihen, mbyllen llogaritë 7/2/2015 5 komente Shtypi Zamir Alushi admin
Një pemë që u pre 7/2/2015 2 komente Letërsi E. Xhakoni Natën Ditë
Dhuratë për Ramazan 7/2/2015 2 komente village-bey
Tri poezi nga Rilke 7/2/2015 1 komente Letërsi R.M. Rilke Anonim
Kanata e liruar 7/2/2015 1 komente sol-nocturnus
Vazhdon bixhozi grek (Derri Maç) 7/3/2015 339 komente Bota PF
Berati e Gjirokastra hiqen nga lista e trashëgimisë botërore në rrezik 7/3/2015 8 komente Kulturë, Shtypi admin
KQZ rrëzon PD-në për Kurbinin dhe LSI-në për Vorën 7/3/2015 4 komente Politikë, Shtypi admin
Jetë të gjatë Librit! 7/3/2015 2 komente Shtepia e Librit
Sindikatat dhe shoqëria civile kundër projektligjit për arsimin parauniversitar 7/3/2015 Arsim, Shtypi Besar Likmeta admin
Vrasja e dy turistëve çekë 7/4/2015 407 komente Kryesore admin
Edi Rama përdor kartën Islamike 7/4/2015 70 komente Opinion, Shtypi armir
TAP shkarkon 60 milionë euro; vetëm në fazën e parë pritet ndërtimi i 100 km rrugë 7/4/2015 13 komente Ekonomi, Shtypi admin
Feja e shkrimtarit 7/4/2015 4 komente Opinion Ag Apolloni spiritus
Dhjetë muzetë më të vizituar të botës 7/4/2015 4 komente Kulturë, Shtypi admin
Kef 12 7/4/2015 sol-nocturnus
Greqia: Oqi apo jo 7/5/2015 433 komente PF
Analistët 7/5/2015 29 komente July_21
The hangover after the Big Fat Greek Divorce party 7/6/2015 481 komente Bota PF
... 7/6/2015 326 komente Anonim
Të tjera ndërtime tek Parku i Liqenit 7/6/2015 106 komente Blendi Salaj
Vritet në Siri kikboksieri kosovar që iu bashkua ISIS 7/6/2015 36 komente Shtypi admin
Historia e një hajduti, i cili po priste kohën e duhur për të grabitur një udhëtar 7/6/2015 4 komente Letërsi E. Xhakoni Natën Ditë
Thellohet skandali me barnat e rimbursueshme 7/6/2015 3 komente Shtypi admin
Rama mbledh kryebashkiakët e rinj, 2 të PD-së thyejnë bojkotin 7/6/2015 2 komente Politikë, Shtypi admin
Një kollazh faktesh nga Anketa e Fuqisë Punëtore 2014 7/6/2015 1 komente Adangeanaeplykoh
Angie in da block 7/7/2015 395 komente Kryesore Debris Debris
Pa censurë - 99 7/7/2015 324 komente Anonim
Keqtrajtimi i fëmijëve në jetimoren e Shkodrës 7/7/2015 62 komente Acarim Nervash, Sociale Blendi Salaj
Romë, sekuestrohen 600 mijë prezervativë falso me destinacion Tiranën 7/7/2015 61 komente Pa Kategori, Shtypi Gjergj Thanasi admin
Verë '15 7/7/2015 17 komente Muzikë squarepusher
Takimi 7/7/2015 15 komente Letërsi Octavio Paz admin
Letërsia ballkanike, të shembësh muret që na ndajnë 7/7/2015 8 komente Kulturë Arian Leka admin
A po shkojmë drejt post-demokracisë? 7/7/2015 1 komente admin
23:59 7/9/2015 493 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Një ditë para vendimit për ndeshjen me Serbinë, Shqipëria ngjitet në vendin e 36-të 7/9/2015 24 komente Sport, Shtypi admin
Merkel në Tiranë: Integrimi në BE varet nga reforma në drejtësi 7/9/2015 20 komente Shtypi admin
Çfarë po ndodh në Kinë? 7/9/2015 14 komente Debris
Plani për falimentin dhe shtetëzimin e ARMOS, piramida 267 mln USD e borxheve 7/9/2015 4 komente Ekonomi, Shtypi admin
The news 7/9/2015 1 komente blete
Njëmbëdhjetë shënime të frymëzuara prej situatës greke 7/9/2015 admin
Shqipëria fiton çështjen për ndeshjen me Serbinë 7/10/2015 142 komente Blendi Salaj
Vendosni diçiturën - 187 7/10/2015 41 komente Diçitura PF
"Prt Sc": Ballina e disa prej mediave shqiptare në rrjet 7/10/2015 36 komente Media Monda
Flap door 7/10/2015 35 komente Letërsi Emigrant Anonim
Po fryn era për Francë 2016. Si i kemi velat e anijes sonë? A na mbajnë deri në Francë? 7/10/2015 25 komente Sport alidemsi
Një qytetar i thjeshtë, ndjek fushatën në kohë trazirash dhe mendon... 7/10/2015 4 komente E. Xhakoni Natën Ditë
Marks, Freud: Analiza e formës 7/10/2015 admin
Srebrenicë, kryeministri serb Vuçiç goditet me gurë. Hashim Thaçi nuk lejohet të shkojë 7/11/2015 23 komente Ballkan, Shtypi admin
Postskript 7/11/2015 2 komente Letërsi Jorgo Seferis sol-nocturnus
Ti hyre nga dritarja e avionit 7/12/2015 5 komente Letërsi Emigrant Anonim
Bruksel, arrihet marrëveshja për Greqinë pas 17 orë bisedimesh 7/13/2015 425 komente Kryesore admin
Kati i parë i Kryeministrisë i hapur për publikun: Qendër arti dhe bibliotekë 7/13/2015 86 komente Shtypi admin
Presidenti i Parlamentit Europian Martin Schultz në Tiranë 7/13/2015 12 komente Shtypi admin
Shiraz, në qytetin ku poetët kanë tempuj 7/13/2015 6 komente Reportazh Ben Andoni admin
Arti dhe paragjykimi: Vagneri dhe Dostojevski 7/13/2015 2 komente Opinion Gabriel Josipoviç admin
Muzeu Historik Kombëtar fton qytetarët të jenë pjesë e projektit “Muzeu im” 7/13/2015 2 komente Kulturë, Shtypi admin
Arrihet pakti për drejtësinë SHBA-BE "pajtojnë" PD e PS 7/13/2015 1 komente Politikë, Shtypi admin
... 7/13/2015 1 komente Anonim
Elisa Spiropali: Pengu im, që nuk mora Naltën në fushatë 7/13/2015 24 karat Enida Himaj andri
Sugjero një film - 1 7/14/2015 265 komente xhibi
Parreno, mes debateve 7/14/2015 97 komente admin
Gjermani, 22.209 shqiptarë kanë kërkuar azil brenda 6 muajsh 7/14/2015 65 komente Sociale admin
Një tjetër drejtor i LSI bie në pranga për korrupsion 7/14/2015 50 komente Shtypi, LSI Lapsi.al LEFTI
Martin Schulz dy mesazhet në Tiranë: “Ndërtimi i demokracisë dhe ripajtimi” 7/14/2015 15 komente Blendi Salaj
Arrihet marrëveshja bërthamore me Iranin 7/14/2015 11 komente Bota, Shtypi admin
Ori dhe dera 7/14/2015 Letërsi E. Xhakoni Natën Ditë
Makabritet dhe lapërdhi 7/15/2015 75 komente Acarim Nervash mirazh Anonim
Parreno i kapur në monolog 7/15/2015 32 komente Shtypi Parrulla, Gentian Shkurti, Alban Hajdinaj, Eriola Pira wasabi
Pakti detar, Bushati: Pa konsensus, e zgjidhin ekspertët. Kotzias: Nuk kemi ligj lufte me ju 7/15/2015 27 komente Ballkan, Shtypi admin
Parabola e Budës me shtëpinë që digjet 7/15/2015 1 komente Letërsi Bertolt Brecht sol-nocturnus
Lind andej nga lind, e perëndon nga perëndon (Pj. II) 7/16/2015 135 komente Esse heretik heretik
Athina gëlltit pilulën e hidhur mes protestash 7/16/2015 135 komente Bota Blendi Salaj
Vodhi bukë në market, pranga babait të dy fëmijëve 7/16/2015 77 komente Sociale, Shtypi Klodiana Lala admin
Vendosni diçiturën - 188 7/16/2015 40 komente Diçitura admin
Sa para u hodhën për zgjedhjet lokale? Reth 90 milionë dollarë 7/16/2015 23 komente Kryesore, Politikë admin
“Shkrihen” Tatim-Taksat e Shkodrës, të gjithë në pranga 7/16/2015 18 komente Shtypi admin
Fundi i Evropës 7/16/2015 10 komente admin
Një shqiptar në 20­-vjetorin e gjenocidit të Srebrenicës 7/16/2015 7 komente Ballkan, Shtypi Bashkim Hoxha Un jardin sur le nil
Si mund t’u transmetoni fëmijëve dashurinë për leximin? 7/16/2015 2 komente Shtepia e Librit
Zbulohen emrat e tjerë të grupit të vrasësve me pagesë. Policia zbardh detajet 7/16/2015 1 komente Shtypi Blendi Salaj
tralala-ja që po dëgjon - 54 7/17/2015 321 komente olsi
“INSIDE OUT” - film i animuar me regji te Peter Docter (PIXAR) 7/17/2015 12 komente STALKER
... 7/17/2015 7 komente Anonim
Spektaklet e trishtuara te Ramazanit 7/18/2015 151 komente admin
Mua më pëlqen muzika tallava 7/18/2015 106 komente Muzikë Darien Levani desaparacidos
Po me urën ç'patën? 7/19/2015 51 komente Foto e ditës Monda
Pushimet? Vetëm ikni! Ikniiiiii!!!! 7/19/2015 42 komente admin
Ndërgjegja, përse mendjet e mëdha nuk e "rrokin" dot 7/19/2015 6 komente Shkencë Ker Than admin
Nard Ndoka, Akademik Nderi 7/20/2015 20 komente 24 karat, Shtypi fgm
Le Tour de France 2015 7/20/2015 20 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Një minierë në qiell 7/20/2015 16 komente Letërsi Ireshtansi h75
Unë - Himn për egoizmin 7/20/2015 6 komente Esse E. Xhakoni Natën Ditë
Ligji i ri për turizmin, pritet të votohet në Kuvend. Pasuria e paluatjshme 1 euro tarifë 7/20/2015 3 komente Shtypi, Turizëm Arlinda Gjonaj admin
Borxhi tani matet me trilion… 7/20/2015 1 komente Ekonomi, Shtypi kapo
Disa libra, jo detyrimisht të rinj! 7/20/2015 1 komente Shtepia e Librit
Pa censurë - 100 7/21/2015 354 komente Anonim
Shefqet Kabashi 7/21/2015 262 komente Esse Ervin Hatibi armir
Masakra e Suruçit 7/21/2015 104 komente Bota Blendi Salaj
Na lypset një hartë për Skënderbeun 7/21/2015 59 komente Pa Kategori Monda
Debate në Kuvend. Pedagogë dhe studentë në protestë 7/21/2015 59 komente admin
Infermieri belg transferon 1 mln euro të dashurës së tij në Shqipëri 7/21/2015 40 komente Shtypi admin
Mbreti Faruk dhe koleksionet e tij të famshme 7/21/2015 12 komente Histori Bajram Peçi Petro
Interivistë me përkthyesin Afrim Koçi 7/21/2015 4 komente Intervistë, Letërsi Blendi Salaj Blendi Salaj
... 7/21/2015 Anonim
Grindje në politikën gjermane për refugjatët nga Shqipëria e Kosova 7/22/2015 50 komente Bota, Shtypi Blendi Salaj
2/7 Shkodra 7/22/2015 42 komente Sociale Blendi Salaj Blendi Salaj
Vendosni diçiturën - 189 7/22/2015 38 komente Blendi Salaj
Klosi: Rritet me 1.4% pensioni për 599364 pensionistë dhe me 15.6% për veteranet 7/22/2015 24 komente Shtypi LEFTI
Ditar Lufte i Komandës Supreme të Forcave të Armatosura Gjermane 1942-1943 7/22/2015 14 komente Histori Saimir Lolja
Kompensimi i pronave, qeveria ofron çmime disa herë më të ulëta se tregu 7/22/2015 9 komente Ekonomi, Ligj, Shtypi Gjergj Erebara admin
Rama në Agorà 7/22/2015 7 komente Media, Shtypi Pishak Zhgaba admin
Guximi për të mos bashkëpunuar 7/22/2015 5 komente Xha Xhai Blendi Salaj
Throwback Thursday 7/23/2015 68 komente Foto e ditës Blendi Salaj
Martin Camaj, shkrimtar i lartësive 7/23/2015 31 komente Esse Ismail Kadare Monda
Zoti dashtë e Zoti t'dhashtë: Ditari i Maries dhe dy vendime të qeverisë 7/23/2015 16 komente Sociale Monda Monda
Shqetësuese: Shqipëria është vendi më i rrezikuar nga katastrofat në Evropë 7/23/2015 14 komente Mjedisi admin
Mbreti Faruk, personifikimi i thënjes "Koleksionimi-hobi i mbretërve" (Pj II) 7/23/2015 12 komente Histori Bajram Peçi Petro
... 7/23/2015 5 komente Anonim
Ambasada Britanike reagon ndaj opozitës: Fakto akuzat për “Crown Agents” ose tërhiqi 7/24/2015 28 komente Shtypi admin
E ardhmja e internetit 7/24/2015 27 komente Internet, Media, Opinion Blendi Salaj Blendi Salaj
Kush dyshohet për vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi? 7/24/2015 20 komente MrSmith
10 pemë më shumë, 7 vjet më të rinj 7/24/2015 17 komente Mjedisi, Shtypi admin
Rasti “Toro”, si janë kthyer ishujt e Ksamilit si “kullota” për ish-zyrtarin e pronave 7/24/2015 17 komente Shtypi admin
Armiku te porta 7/24/2015 9 komente Opinion Sokol Shameti admin
Pak lirikë nga dy M 7/24/2015 1 komente Letërsi Monda
Rikthimi i gjermanit të shëmtuar 7/25/2015 57 komente Bota Joschka Fischer admin
Shorti i Kupës së Botës 2018. Shqipëria takon Spanjën, Italinë 7/25/2015 20 komente Sport Blendi Salaj Blendi Salaj
Crown Agents, konsulenca e kushtueshme që nuk solli të ardhura shtesë 7/25/2015 17 komente Ekonomi, Shtypi Gjergj Erebara admin
Pse “vret” nacionalizmi shqiptar? 7/25/2015 15 komente Ballkan Dionis Xhafa Dionis Xhafa
... 7/25/2015 10 komente Anonim
"Diaspora 7" 7/25/2015 7 komente Letërsi Emigrant Anonim
Mjalti i kushurinit Zekë 7/25/2015 3 komente Letërsi village-bey village-bey
Haxhi-turistët 7/26/2015 56 komente Shtypi, Turizëm Valbona Mehmeti Un jardin sur le nil
Turqia: Të luftojmë ISIS, por pa harruar kurdët dhe anasjelltas 7/26/2015 31 komente PF
Rrugëtimi i Bekim Fehmiut drejt pavdekësisë 7/26/2015 8 komente Personazh Virgjil Muçi admin
Paraditet përvëluese në Tiranë 7/27/2015 79 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Një populli kur i cënohet qenia, duhet të çohet në këmbë 7/27/2015 75 komente Opinion, Shtypi Alma Lama alidemsi
Gara e hedhjes nga ura në Kosovë 7/27/2015 20 komente Video village-bey
A duhet të rritet çmimi i ujit? 7/27/2015 16 komente Sociale, Shtypi Blendi Salaj
Fëmijët e pabindur bëjnë më shumë para kur rriten 7/27/2015 10 komente Sociale, Shkencë Blendi Salaj Blendi Salaj
Thirrje e hapur, Albanologjia në rrezik 7/27/2015 3 komente Gjuhësi Ardian Marashi Debris
Kuvendi diskuton projektligjin për turizmin, opozita: Nuk e votojmë 7/27/2015 2 komente Shtypi, Turizëm Blendi Salaj
Prokuroria zyrtarizon akuzat për Beketin dhe bashkëpunëtorët e tij 7/27/2015 1 komente Shtypi Blendi Salaj
Përllogaritja e rrezikut nëpërmjet modeleve të brendshme, një mundësi për t’u konsideruar 7/27/2015 admin
Raporti i DASH, ambasada e SHBA: Vlerësojmë përpjekjet e Shqipërisë por e turpshme që ka një anëtar të parlamentit shqiptar me dënime për trafikimin e njerëzve 7/28/2015 60 komente Shtypi admin
Davaja me turizmin 7/28/2015 46 komente Mjedisi, Turizëm Ilva Tare admin
Formohet "Këshilli i Medias" 7/28/2015 30 komente Media, Shtypi Blendi Salaj Blendi Salaj
Vidhet vila e deputetit Ristani në Gjirin e Lalzit 7/28/2015 20 komente Shtypi admin
Video: Përmbledhje e ndeshjes Milsami - Skënderbeu 0 -2 7/28/2015 17 komente Blendi Salaj
... 7/28/2015 2 komente Anonim
Drejt privatizimit të partive politike 7/28/2015 2 komente Politikë Fabian Zhilla armir
Arben Ndoka, publikohet fleta e lirimit nga burgu në 2005, nga arsimi me 8 klasë, tani me licencë avokatie 7/29/2015 132 komente Shtypi admin
Vrasësi i rosave dhe Reforma në Drejtësi 7/29/2015 36 komente Opinion Blendi Salaj Blendi Salaj
Guy Lawson i NYT: Dyshoj se Kosta Trebickën e vranë 7/29/2015 16 komente Shtypi Alma Mile admin
Z.President, unë jam i uritur 7/29/2015 13 komente admin
Mbyllet dosja, ish-Guvernatori Fullani para gjykatës për shpërdorim detyre 7/29/2015 9 komente Shtypi admin
Amy Winehouse ose : “Pse ishte kaq e trishtuar Amy?” 7/29/2015 7 komente STALKER
Përse Putini dha "liçensë pastërtie" për Blater ? 7/29/2015 2 komente grava
Kadare: Sundimi osman s‘ka qenë i keq? Njëlloj si të thuash e mirë për Shqipërinë s’është Europa, por Azia! 7/30/2015 181 komente Shtypi Debris
Ndërpritet ndeshja Kukësi - Legia Warsaw, futbollisti polak goditet nga tifozët 7/30/2015 78 komente Sport Blendi Salaj Blendi Salaj
Erion Veliaj merr detyrën në krye të Bashkisë Tiranë 7/30/2015 68 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Hajde muzikë 100 lekë kilja 7/30/2015 29 komente Foto e ditës Monda
Windows 10? 7/30/2015 15 komente squarepusher
Ditar Lufte i Komandës Supreme të Forcave të Armatosura Gjermane 1940-1941 7/30/2015 5 komente Histori Saimir Lolja
Shoku im Arshi Pipa 7/30/2015 4 komente Personazh Sami Repishti village-bey
FMN sqaron pse nuk firmosi këstin e rradhës me Qeverinë; Të ardhura të dobta në tatimet dhe doganat 7/31/2015 163 komente Ekonomi, Shtypi admin
Njeriu plas kur s’ka ujë, por më shumë nga padrejtësia 7/31/2015 83 komente Sociale Arben Shala Arben Shala
"Privat-rrethimi" i QSUT 7/31/2015 14 komente Sociale Lorin Kadiu klajdi
Camaj, jo në periferi 7/31/2015 1 komente Shtepia e Librit