Postimet e muajit Prill 2015

Seksioni Autori Postuar nga
Gjykata lë të lirë shefin e Zyrës së Interpol Tirana. Tahiri dhe Didi janë informuar me email për kërkesën belge. Koha që ministri të japë dorëheqje? 4/1/2015 147 komente Shtypi admin
Si të bëhesh militant partiak pa e ditur as vetë 4/1/2015 18 komente Opinion Sokol Shameti admin
I hueji evropian 4/1/2015 2 komente Esse village-bey village-bey
Pse teta? Po pastaj? 4/1/2015 1 komente admin
Cili është emri i duhur për Tiranën? 4/2/2015 81 komente Opinion Blendi Salaj
Qeni “kap” vrasësin me pagesë në Vlorë 4/2/2015 45 komente Shtypi Blendi Salaj
Shpërthimet e gazit në Marinzë 4/2/2015 42 komente Foto e ditës Blendi Salaj
Cipras (nuk) vendos kravatë - Korrektim 4/2/2015 42 komente Bota, Shtypi Blendi Salaj
16 vjet pas luftës: Pushteti, krimi dhe tre lloje intelektualësh 4/2/2015 4 komente admin
Gardianë dhe shkelës të ligjit: gjyqtarët i shpëtojnë drejtësisë në KLD 4/2/2015 2 komente Reportazh Flamur Vezaj admin
Ëndërr (Traumnovelle) nga Arthur Schnitzler 4/2/2015 1 komente Klubi i librit Blendi Salaj Blendi Salaj
16 vjet pas 4/2/2015 admin
Gjykata e Krimeve të Rënda: Arben Frroku i pafajshëm! 4/3/2015 124 komente Kryesore admin
Skandal me bordet shtetërore. Si po pasurohen shtetarët 4/3/2015 29 komente Shtypi Lapsi.al LEFTI
Ç'po ndodh tek Lëvizja Vetëvendosje? 4/3/2015 22 komente ACDC1
Zyrtarët: Arrihet korniza në bisedimet bërthamore për Iranian 4/3/2015 22 komente Bota, Shtypi admin
Zgjedhjet lokale, ShBA: Po i monitorojmë kandidatët 4/3/2015 19 komente Shtypi Lediona Braho Blendi Salaj
Sheshet anti-protestë 4/3/2015 13 komente Opinion, Shtypi E. Xhakoni Natën Ditë
Tek ulesha i trishtë, përbri saj 4/3/2015 12 komente Kulturë, Muzikë Nick Cave sol-nocturnus
Austria rrëfehet : Bëmat e mbijetesës e gjigantit “të vogël” të Europës 4/3/2015 11 komente Histori, Klubi i librit, Shtypi Fatos Baxhaku admin
Shumica jam unë 4/3/2015 9 komente Opinion, Shtypi Iris Sojli Alidea
Bajram Curri - Kush e vrau e pse heshtet sot për të? 4/3/2015 5 komente Histori, Shtypi Ben Andoni admin
Pa censurë - 91 4/4/2015 351 komente Anonim
Fshatrat e reja turistike, qira 1 euro për 99 vjet ose në pronësi 4/4/2015 138 komente Ekonomi Zamir Alushi admin
Pasioni i gjahut 4/4/2015 51 komente 24 karat, Mjedisi Blendi Salaj Blendi Salaj
A është aktuale kjo poezi "pamflet" e Nolit ? 4/4/2015 24 komente grava
‘Ura e lotëve’ që ndante Shqipërinë me Kosovën 4/4/2015 2 komente Reportazh Bashkim Shala admin
Ateizmi i Ri: një fantazi e obsesionuar kundër myslimanëve 4/5/2015 171 komente Opinion, Shtypi CJ Werleman Un jardin sur le nil
Mbijetesë duke shitur pasuritë. Sa pak të ardhura përfiton shteti... 4/5/2015 126 komente Ekonomi admin
“Nuk mund të rrëzohet dëshmitari i mbrojtur vetëm se nuk u filmua nga kamerat e lokalit” 4/5/2015 25 komente Ligj, Shtypi admin
Një zgjues për ty 4/5/2015 2 komente Letërsi Emigrant Anonim
Cila është shija që ju ka lënë më shumë mbresa? 4/6/2015 85 komente arb
Volter, vjen në shqip “Traktati i Tolerancës” 4/6/2015 8 komente Klubi i librit Fari Laçka admin
Kam me shku’   4/6/2015 4 komente sol-nocturnus
Miratohet ligji i ri i energjisë. Qeveria ju merr shtëpinë nëse s'paguani dritat 4/7/2015 43 komente Shtypi LEFTI
Këshillat bashkiake, 50 për qind do të përbëhen nga gra 4/7/2015 6 komente Ligj, Shtypi Gjergj Erebara admin
Magjia e Thethit mbetet e paarritshme gjatë dimrit 4/7/2015 6 komente Turizëm admin
My Surprise 25th Birthday 4/7/2015 1 komente admin
A Bit of Turkish Delight 4/7/2015 admin
Per faj te kujt po shkon Greqia drejt falimentit 4/7/2015 grava
Errësira 4/7/2015 sol-nocturnus
Shqipëria në Kurthin e Varfërisë 4/7/2015 admin
Bashkimi Shqipëri-Kosovë, BE-Ramës: Deklaratat provokuese, të papranueshme 4/8/2015 169 komente Ballkan, Shtypi admin
“Beteja” për naftën, Rama: Nuk do të lejojmë zhvatjen e pasurive 4/8/2015 86 komente Ekonomi, Kryesore admin
Komunikatë e Lëvizjes për Universitetin 4/8/2015 52 komente Shtypi TinyActsofRebellion
Gjergj Bojaxhi: Nëse të gjithë fshihemi, kush do t'i ndryshojë gjërat? 4/8/2015 44 komente Intervistë, Shtypi, Zgjedhje Skënder Minxhozi Monda
Intervistë me Viktor Zhustin: Më trishton monologu me pensionin tim, 111 Euro 4/8/2015 35 komente Personazh Ben Andoni admin
Marinzë, Koka paralajmëron rishikim të kontratës me Bankers 4/8/2015 14 komente Shtypi admin
Adeus Manoel de Oliveira! (1908-2015) 4/8/2015 5 komente STALKER
I marri (apo pas çdo budalle qindron nji katund) 4/8/2015 sol-nocturnus
tralala-ja që po dëgjon - 52 4/9/2015 302 komente olsi
Ministri Tahiri: Lulzim Basha urdhëroi hedhjen e lëndëve kimike në protestën e 21 janarit 4/9/2015 134 komente Politikë Jearta Caushi admin
I pandehuri hap zjarr, vret katër në Gjykatën e Milanos 4/9/2015 26 komente Bota Blendi Salaj
Xhek London dhe “ëndrra e pamundur” 4/9/2015 1 komente Letërsi Nelo Drizari village-bey
Kulla eme nuk asht e vetme 4/9/2015 1 komente Letërsi Atjon V. Zhiti village-bey
Familjet në divorc. Përse? 4/10/2015 298 komente grava
Gasland Albania 4/10/2015 40 komente Opinion, Shtypi r.v
The Traveler’s Guide to Albania 4/10/2015 38 komente admin
Gjykata: Dy vjet burg Xhelal Mziut 4/10/2015 21 komente Shtypi admin
Kandidatët, si mbetën në dorë të kryetarëve 4/10/2015 18 komente Zgjedhje admin
Incineratori në Elbasan po ndërtohet me shkelje të rënda ligjore 4/10/2015 14 komente Mjedisi, Shtypi Rita Strakosha transition_movement
Shqipëria refuzon Rusinë, Ilir Kulla: Historia duhet kujtuar 4/10/2015 5 komente Intervistë, Shtypi Dionis Xhafa Dionis Xhafa
Një shtrëngim duarsh historik: Obama dhe Kastro 4/11/2015 93 komente Bota admin
Në një lagje të Tiranës 4/11/2015 39 komente Ambienti admin
Pezullohet Kurum, qeveria kërkon largimin e malit me skorje nga Shkumbini 4/11/2015 16 komente Mjedisi, Shtypi Besar Likmeta admin
Libri ngre dolli me kafe 4/11/2015 16 komente Reportazh, Shtypi Suadela Balliu admin
Eksodi i kuksianëve drejt Europës 4/12/2015 97 komente Sociale, Shtypi Gjergj Erebara admin
Në tokën e gjakut dhe mjaltit 4/12/2015 2 komente Opinion, Shtypi lapsus
Kur do flasë Anastasi shqip? 4/13/2015 273 komente Opinion, Shtypi Ben Blushi Beluli
N'Gaza Ndihma Nix 4/13/2015 217 komente Bota, Opinion PF
Gjykata e Lartë i kërkon Kushtetueses legalizimin e prostitucionit 4/13/2015 23 komente Ligj, Shtypi admin
Shqipëria tjetër: Fshati, që nuk është as në hartë... 4/13/2015 12 komente Reportazh, Video Marin Mema admin
Kumari - kanceri i shoqërisë shqiptare 4/13/2015 7 komente Sociale, Shtypi naughty_male
Tre 4/13/2015 5 komente Letërsi village-bey village-bey
Historiani Pettifer: Enver Hoxha krijoi celulat e para të UÇK-së 4/14/2015 170 komente Kosova, Shtypi James Pettifer Art Changed the World
Azili,'forcohet' kufiri MB: Në 72 orë ndalohen 750 shqiptarë 4/14/2015 67 komente Sociale, Shtypi admin
Apeli i Kishës Katolike për zgjedhjet e Majit 4/14/2015 10 komente Shtypi, Zgjedhje Monda
Nxënësit janë shumë të rëndësishëm për t’ia besuar qeverisë 4/14/2015 4 komente Opinion, Shtypi Fitim Zekthi armir
Çelësat e kashtës grave (gjithashtu edhe burrave) 4/14/2015 2 komente Opinion, Shtypi Gjergj Erebara Monda
Pa censurë - 92 4/15/2015 370 komente Anonim
PD: Kosova për Tiranën, Duma në Durrës 4/15/2015 124 komente Politikë Blendi Salaj Blendi Salaj
Gjykata urdhëron sekuestrimin e 3.3 milionë eurove të Fazlliçit 4/15/2015 10 komente Shtypi admin
Mama Xhilli Visits Albania 4/15/2015 1 komente admin
Vaji i ekskavatorit – I 4/15/2015 sol-nocturnus
Beteja për Tiranën 4/16/2015 328 komente Kryesore admin
Përse Turqia nuk mund të hyjë në BE 4/16/2015 139 komente Bota, Shtypi Ricardo Franco Levi admin
Greqia në pikiatë 4/16/2015 83 komente PF
Ermir Gjinishi: Ju shpjegoj ISIS-in 4/16/2015 57 komente Intervistë admin
Now I Am Stronger 4/16/2015 38 komente admin
“Serbi-Shqipëri, ndeshja e turpit dhe autogolit të UEFA-s” 4/16/2015 27 komente Sport, Shtypi Francesco Manassero admin
Media përballë korrupsionit: shumë raportime, por pak cilësi 4/16/2015 22 komente Aleksandra Bogdani Blendi Salaj
Shpirti polemizues. Me rastin e vdekjes së Günter Grass-it 4/16/2015 3 komente Kulturë Jochen Kürten admin
Sa pak e gjen njerëzoren tek politika 4/16/2015 2 komente Opinion, Shtypi Dionis Xhafa Dionis Xhafa
Në autostradën Tiranë - Durrës 4/17/2015 311 komente Foto e ditës Roland Qafoku admin
Kandidatë “impotentë” për kryeqytetin? 4/17/2015 19 komente klajdi
Gjykata shpall antikushtetuese Byronë Kombëtare të Hetimit 4/17/2015 6 komente Ligj, Shtypi admin
Islamofobia: një frikë irracionale apo një realitet i prekshëm? 4/18/2015 237 komente Opinion, Shtypi Enes Neza Enes Neza
Fatos Nano po rinis një fatkeqësi tjetër për shqiptarët 4/18/2015 30 komente Politikë Grava grava
Requiem për (ish) Tregun ushqimor tek Uzina "Dinamo" 4/18/2015 30 komente Acarim Nervash alidemsi
Bimët mjekësore, 19 bashkitë që përfitojnë subvencione 4/18/2015 16 komente Pa Kategori, Shtypi admin
“Inherent Vice” -film amerikan me regji te Paul Thomas Anderson 4/18/2015 14 komente STALKER
Si i shpëtojnë drejtësisë gjyqtarët milionerë 4/18/2015 4 komente Reportazh, Shtypi Leonard Bakillari admin
Euleriane diskrete e vazhduar 4/18/2015 4 komente Esse Emigranti Anonim
Policia Kufitare kthen çdo ditë mesatarisht 185 persona 4/19/2015 270 komente Kryesore admin
Foto e javës 4/19/2015 21 komente Kryesore admin
Një vizë kthyer në emër 4/19/2015 16 komente Opinion O Pjeshkë admin
Ç’kanë thënë shkrimtarët me famë botërore për vdekjen? 4/19/2015 3 komente Shtepia e Librit
Fjalimi im në Funeralin e Rilindjes 4/20/2015 154 komente Opinion, Shtypi Ben Blushi kapo
Kanxhat e strukturave të Gylenit mbi Xhaminë e Madhe në Tiranë 4/20/2015 67 komente Feja, Shtypi Ayhan Demir admin
Tragjedia në det, deputetja italiane: T’i fundosim anijet siç bëmë me Shqipërinë 4/20/2015 34 komente Shtypi admin
Presidenti Nishani nuk firmos shkarkimin e rektorit të Durrësit 4/20/2015 15 komente Shtypi admin
Njëqind vjet nga Teoria e Relativitetit 4/20/2015 4 komente Esse Sabine Hossenfelder admin
Arturo Ui rehatohet tek Alfred Trebicka në Teatrin e Metropolit 4/20/2015 3 komente Kulturë, Shtypi oltion kadaifciu oltion kadaifciu
Përtej keqedukimit neoliberal 4/20/2015 2 komente Esse Henry Giroux admin
Plazhet janë që njerëzit të zbaviten 4/20/2015 1 komente Letërsi Arbër Zaimi sol-nocturnus
Arvanitasit, gjuha dhe shkolla shqipe në Greqi 4/21/2015 156 komente Opinion, Shtypi Kristo Zharkalliu village-bey
Liga e Kampionëve: Sot e nesër, ndeshjet e kthimit 4/21/2015 132 komente Sport admin
Gazetari "mes e poshtë" 4/21/2015 92 komente Opinion E. Xhakoni Natën Ditë
Regjistrohet procedimi penal ndaj Bodes 4/21/2015 63 komente Shtypi admin
Mungesë 4/21/2015 33 komente Video Lorin Terezi admin
Maqedoni, UÇK çarmatos policët "Nuk duam marrëveshjen e Ohrit" 4/21/2015 30 komente Ballkan admin
Ca nga njëmijenjë arsyet e protestës 4/21/2015 1 komente admin
Një natë nën tingujt e virtuozit 4/21/2015 1 komente Art, Njoftime, Shtypi admin
Ajo e ka fajin 4/22/2015 52 komente Media Berat Buzhala admin
Çunat e Vlorës kërkojnë nga shteti legalizim hashashi, me këngë 4/22/2015 16 komente 24 karat, Shtypi village-bey
Rregjistrohen koalicionet: "Aleanca Popullore për Punë e Dinjitet" 15 parti, "Aleanca për Shqipërinë Europiane" 39 parti 4/22/2015 14 komente Zgjedhje admin
Homazhe lamtumire Met Begës: Shuhet një ikonë e skenës 4/22/2015 12 komente Personazh, Shtypi admin
Ivo Andriç, fitues i çmimit Nobel për Letërsi: Shqipëria duhet ndarë 4/22/2015 12 komente Histori admin
Ambasadori Lu takon Ismail Kadarenë. Një flamur shqiptar do ngrihet mbi Capitol Hill për nder të tij 4/22/2015 8 komente Njoftime, Shtypi admin
I dënuari për vrasje urdhra me Skype nga qelia për gjobvënësit 4/22/2015 7 komente Shtypi admin
ILDKP, akuza Prokurorisë për zyrtarët: Vepron me dy standarde 4/22/2015 5 komente Shtypi admin
Dy poezi 4/22/2015 5 komente Letërsi Anonim
Dy universitetet 4/22/2015 admin
Shkurt për Charlie-n e radhës 4/22/2015 admin
Studenti i dypunësuar 4/22/2015 admin
Vala e azilkërkuesve shqiptarë. Pse qeveria nuk mund të fshihet pas gishtit 4/23/2015 176 komente Opinion Alqi Kociko Monda
Kriza humanitare në Mesdhe 4/23/2015 130 komente Bota Monda
Trishtimi i të papunëve: “Lum ai që ikën nga këtu” 4/23/2015 16 komente Reportazh, Shtypi Monda
Drejt një normaliteti të ri gjinor në politikën shqiptare 4/23/2015 16 komente Opinion, Shtypi, Zgjedhje Sara Michel Gurra Monda
Llalla: "Të luftojmë rryshfetet e të forcojmë besimin e publikut" 4/23/2015 6 komente Intervistë, Shtypi Sonila Sand admin
Kim Mehmeti: Pasqyrë e një populli të pambrojtur nga askush 4/23/2015 3 komente Intervistë Alda Bardhyli admin
Rilindja: Bagëti e Bujqësi 4/23/2015 Kritik
Paulo Freire: Pedagogjia e të shtypurve 4/23/2015 admin
The New Normal 4/23/2015 admin
Ky pallat është ballafaquar me ligjin 4/24/2015 59 komente Foto e ditës Monda
Pragmuzgland 4/24/2015 45 komente Letërsi Emigrant Anonim
"Maskarenjtë" - Aktualiteti i "tërbimit" të poetit Ali Asllani 4/24/2015 23 komente Letërsi Ali Asllani grava
Florenskij, fati i gjenisë 4/24/2015 23 komente Personazh heretik heretik
Studentët vazhdojnë protestat kundër ligjit për Arsimin e Lartë 4/24/2015 14 komente Arsim Irvana Dervishi gjembi
UNË shoh BIG BROTHER 4/24/2015 12 komente Opinion Koloreto Cukali admin
Vincenti nuk ka luspa + Reality + La Sapienza 4/24/2015 1 komente STALKER
Neni 617/1 do të ta mbyllë gojën 4/25/2015 81 komente Media Blendi Salaj Blendi Salaj
sonatë ekstremiste 4/25/2015 sol-nocturnus
Një alternativë për Nenin 617/1 4/26/2015 72 komente Media Blendi Salaj
Tërmeti 7.8 ballësh godet Nepalin, shkakton mijëra viktima 4/26/2015 19 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Skënderbeu “kinez” mbush pazarin e Krujës: artizanati drejt zhdukjes 4/26/2015 15 komente Acarim Nervash admin
Doktorë me lopata!!! 4/26/2015 Intervistë, Media, Opinion Artan Fuga admin
Pa censurë - 93 4/27/2015 398 komente Anonim
Letër një socialisti 4/27/2015 184 komente Kryesore Ben Blushi LEFTI
Një këngë 4/27/2015 16 komente Jozef BRODSKI PF
Donald Lu: Ka kandidatë të inkriminuar, po diskutojmë me udhëheqësit politikë 4/27/2015 12 komente Politikë, Shtypi Blendi Salaj
Sulmi në Maqedoni, MPJ-ja thërret për sqarime ambasadorin rus në Tiranë: Mos shantazhoni 4/27/2015 11 komente Shtypi Gazeta Shqip Blendi Salaj
VOLTERI: Rikthimi i një mendjeje vezulluese 4/27/2015 10 komente Bota, Histori, Kulturë Fatos Baxhaku Blendi Salaj
20 Memories of My Life in Albania 4/27/2015 admin
"Një show për jofetarë" dhe kjo botë që është e të gjithëve 4/28/2015 98 komente Kulturë Mustafa Nano admin
A mundemi të ndihmojmë sadopak Nepalin? Dhe si? 4/28/2015 71 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Letër e hapur z. Mustafa Nano 4/28/2015 47 komente Kulturë, Opinion Agim Baçi admin
Kosova: Nëse kam mundësi të bëj 10 gjëra, 5 do t’i bëj se s’bën 4/28/2015 39 komente Shtypi zjarri rrethues
PS dhe PD betejë për të inkriminuarit, nxjerrin 12 emra, listojnë edhe Veliajn e Dumën 4/28/2015 28 komente Politikë Herion Mesi admin
Gërdeci: Strasburgu "gjobit" shtetin shqiptar 15.600 euro, dëmshpërblehet Delijorgji 4/28/2015 13 komente Shtypi admin
Jacques Rancière: Idiotët e dobishëm të Frontit Kombëtar 4/28/2015 1 komente Shtypi Un jardin sur le nil
Baltimore: Duket sikur qyteti është vetë i tmerruar nga shpërthimi i dhunës 4/29/2015 401 komente Bota Sabrina Fritz admin
Gjergj Bojaxhi mbledh 13 799 firma nga 6 100 të kërkuarat 4/29/2015 73 komente Politikë Blendi Salaj Blendi Salaj
Azilkërkuesit, shifrat tronditëse të aplikimeve në Gjermani e Hollandë 4/29/2015 58 komente Kryesore, Shtypi Lapsi.al LEFTI
Përpjekja për ta ndërkombëtarizuar vajin e ullirit nga Shqipëria 4/29/2015 45 komente Ekonomi Blendi Salaj
Sharjet dhe fyerjet dixhitale - flladi i freskët i demokracisë 4/29/2015 8 komente Ligj, Media, Shtypi Artan Fuga admin
Një zgjidhje "artistike" për gropat e rrugës 4/29/2015 8 komente 24 karat, Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
‘Til Madness Do Us Part (ose: Cilët janë të çmendurit e vërtetë?) 4/29/2015 3 komente STALKER
Rregullimi – nevojë e shtetit apo e tregut? 4/29/2015 admin
Borxhi publik për herë të parë mbi 1 trilion lekë 4/30/2015 71 komente Ekonomi admin
Blushi: Po qeverisim si Saliu, pa Saliun 4/30/2015 55 komente Politikë, Shtypi Ben Blushi admin
Skarcitet (mendor) 4/30/2015 47 komente Acarim Nervash, Foto e ditës Blendi Salaj Blendi Salaj
Kuvend, miratohet ligji për hapjen e dosjeve. Garanton të drejtën e informimit, por nuk njeh lustracionin 4/30/2015 14 komente Ligj, Shtypi admin
Vëzhgimi: Çfarë kanë prioritet shqiptarët? 4/30/2015 5 komente Sociale, Shtypi admin