Postimet e muajit Tetor 2015

Seksioni Autori Postuar nga
Pa censurë - 105 10/1/2015 316 komente Anonim
Rama për VoA e quan "Aferën CEŽ" një sajesë 10/1/2015 136 komente Ilir Ikonomi Blendi Salaj
Një pjesë nga romani Of Human Bondage 10/1/2015 39 komente heretik
Ata që Prifti nxorri lakuriq 10/1/2015 36 komente Opinion, Shtypi Andi Bushati LEFTI
Biznesmeni austriak hetohet për ryshfetin e dhënë në Shqipëri 10/1/2015 6 komente Shtypi Erjona Rusi, Lawrence Marzouk, Moritz Gottsauner-Wolf admin
Theror në luftën ndaj korrupsionit 10/1/2015 5 komente Acarim Nervash, Shtypi Bulkthi bulkthi
Klubi i analistëve të revoltuar 10/1/2015 admin
Tetë mijë skamnorë tubohen jashtë qytetit 10/1/2015 sol-nocturnus
Kim Mehmeti/ Klasikët – Shumë libra se kanë merituar harresën 10/1/2015 Shtepia e Librit
Si votuan deputetët e Kuvendit për kërkesën e PD-së për CEZ 10/2/2015 13 komente Politikë, Shtypi admin
Llotaria Amerikane, nevojë për përgjigje urgjente ju lutem 10/2/2015 2 komente elsinki
Një shpjegim i shkurtër i aferave me CEZ 10/3/2015 67 komente Bulkthi bulkthi
Lulet e çdo qyteti 10/3/2015 28 komente Gaia
Episode të një Shqipërie të sëmurë 10/3/2015 24 komente Acarim Nervash Viktor Malaj Vlonjat
Marsiani, vetëm fillimi i rreziqeve në Mars 10/3/2015 14 komente Art, Shkencë Traci Watson Blendi Salaj
Formimi profesional një mundësi punësimi në Gramsh 10/3/2015 admin
Now 10/3/2015 admin
Kur Ministria e Arsimit nuk bën detyrat e punës 10/4/2015 71 komente Arsim Monda
Rrëfim për Pushkinin/ Bisedë me Agron Tufën 10/4/2015 10 komente Letërsi Arta Marku admin
Rendi ekonomik varet nga rendi moral 10/4/2015 2 komente Esse Roger Scruton admin
Të rinjtë të ushtrojnë të drejtën për të ndëshkuar dhunën 10/4/2015 admin
My Albania 10/4/2015 admin
    Çfarë  ishin motrat Kajtazi 10/4/2015 admin
Një rini që di të marr përgjegjësitë 10/4/2015 admin
Si mund të kualifikohet Shqipëria në EURO 2016? 10/5/2015 66 komente alidemsi
Sa e kuptojnë shqiptarët dialektin e shqiptarëve të Kosovës? 10/5/2015 59 komente Shtypi, Video Monda
Korçë që le pas shoqet ... 10/5/2015 45 komente Turizëm Monda
Pacientja vdes pasi nxirret nga QSUT-ja "se nuk kishte mjekë" 10/5/2015 37 komente Shëndetësi admin
Çështja CEZ? Një aferë berishiane 10/5/2015 37 komente Intervistë, Shtypi Pajtim Bello kuazimondo
Tatim të fermerëve me xhiro mbi 5 mln lekë 10/5/2015 5 komente Ekonomi, Shtypi Eva Hoxha admin
Cannon: Gjyqtarët me orë dhe makina luksi tradhtuan drejtësinë 10/5/2015 4 komente Kryesore Arsen Rusta admin
“Turpi për të treguar problemet e gjirit po më rrezikon jetën” 10/5/2015 2 komente Sociale, Shtypi Ilda Hoxha admin
Kush janë më të varfër, shqiptarët apo grekët në krizë? 10/6/2015 22 komente Opinion, Politikë, Shtypi Dionis Xhafa
Uragani i ndërprerë: Ardhja e Migjenit në letërsinë shqipe, nga Ismail Kadare 10/6/2015 22 komente Letërsi Shtepia e Librit
Bashkia e Tiranës do të kthejë në qytetet e tyre romët që nuk janë “tiranas” 10/6/2015 21 komente Sociale, Shtypi Gjergj Erebara Blendi Salaj
Mesazhe nga të pavarurit 10/6/2015 15 komente bulkthi
Takohemi aty, edhe po s'u pamë 10/6/2015 3 komente Satirë Arben Shala
Arrestohet me dy pistoleta Ismail Morina 10/7/2015 96 komente Sport admin
Rusi përton të bombardojë me avion. Ja pallon me raketa... 10/7/2015 56 komente PF
Ku? 10/7/2015 52 komente Tironsi
"The Barbarians", një libër transformues 10/7/2015 10 komente Klubi i librit gjergji
118 biznese në proces falimentimi, Vlora dhe Durrësi në krye të listës 10/7/2015 6 komente Ekonomi, Shtypi admin
Basha: Rama iu ul në gjunjë Metës, letra e Brahos kërcënoi kryeministrin 10/7/2015 4 komente Politikë, Shtypi LEFTI
Ç’mendon? 10/7/2015 1 komente admin
SPROVA E KADARESË, “ARTI SI MËKAT” 10/7/2015 Shtepia e Librit
Shqipëri - Serbi 10/8/2015 326 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Sot në Stokholm, çmimi Nobel për letërsinë 10/8/2015 94 komente Letërsi Blendi Salaj Blendi Salaj
Supozimet mbi fetë i shërbejnë intolerancës 10/8/2015 28 komente Feja, Shtypi Besnik Sinani armir
Ai djalë është artist! 10/8/2015 17 komente Opinion, Shtypi shkinaks
FIFA pezullon Blatterin, Platininë dhe Valcken 10/8/2015 13 komente Sport, Shtypi admin
Ndërkohë, sot në Kuvend 10/8/2015 8 komente 24 karat, Politikë, Shtypi admin
Një vepër me vlera të jashtëzakonshme njohëse 10/8/2015 2 komente Esse Mira Meksi admin
Hakmarrje ?! JO, Kualifikim… 10/8/2015 admin
Alexievich, kronikane e jetës në ish-Bashkimin Sovjetik, fiton Nobelin në Letërsi 10/8/2015 Shtepia e Librit
Pas humbjes me Serbinë, shqiptarët kërkojnë një kokë turku 10/9/2015 184 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Lënia e pashaportës shqiptare 10/9/2015 52 komente Ingeborg
“The Guardian” për “Muzgu i perëndive të stepës” 10/9/2015 Shtepia e Librit
Mesazhe në selfie 10/9/2015 admin
“E ardhmja që duam në Shqipëri” – Slogan për veprim 10/9/2015 admin
Albin Kurti hedh gaz lotsjellës në Parlament 10/10/2015 57 komente PF
OSSHE i pret dritat, mbyllet Agon Channel, Meço: Shteti ndali një histori! 10/10/2015 34 komente Media, Shtypi admin
Dy shpëthime trondisin Ankaranë. 97 të vrarë, mbi 400 të plagosur 10/10/2015 16 komente Blendi Salaj
S’ka krim më të madh se sa të largohesh   10/10/2015 sol-nocturnus
Libra të rinj dhe ndjesi vjeshte – Tetor 2015 10/10/2015 Shtepia e Librit
Shqipëria në Francë 10/11/2015 496 komente Sport admin
VLenecia 10/11/2015 66 komente Pa Kategori Monda
Ti ishe krejt në rregull 10/11/2015 5 komente Letërsi Dorothy Parker admin
Si të jesh i djathtë 10/11/2015 1 komente Esse Roger Scruton admin
Gazi lotsjellës 10/11/2015 1 komente admin
Të rinjtë dilema: më mirë një kafe me miqtë apo një eksperiencë e papaguar? 10/11/2015 admin
Festojmë 10/12/2015 203 komente Foto e ditës Monda
Përleshje në Prishtinë – ndalohet e më pas lirohet Albin Kurti 10/12/2015 37 komente Kosova Besim Abazi admin
Fullani ia hedh pa u lagur 10/12/2015 35 komente Biznes, Shtypi Enver Bylykbashi admin
Çmimi Nobel i Paqes për Kuartetin e Dialogut Tunizian 10/12/2015 13 komente Bota Rainer Sollich admin
Letër e hapur Kryeministrit të bezdisur… 10/12/2015 13 komente Sociale, Shtypi Kristi Pinderi admin
Shkaba e fundit; si po zhduken llojet e zogjve në vendin tonë 10/12/2015 10 komente Mjedisi, Shtypi Marin Mema admin
Davimar Coffee 10/12/2015 7 komente Reportazh, Shtypi Rudina Xhunga admin
Thaçi: Bordi i UNESCO-s pranon në axhendë anëtarësimin e Kosovës 10/12/2015 3 komente Kosova, Shtypi admin
MOGLICA IME   10/12/2015 1 komente admin
Multimedia Channel 10/12/2015 admin
Pyetjet 10/12/2015 Letërsi Bertolt Brecht sol-nocturnus
Përshtypjet e një të riu serb për mikpritjen shqiptare 10/13/2015 273 komente Reportazh, Shtypi Vojkan Udovičić admin
Zajednica 10/13/2015 119 komente Opinion Enis Sulstarova admin
Daullet e përsëritura të shiut 10/13/2015 11 komente Opinion, Shtypi Hysni Gurra admin
KLSH: Shefat e kabineteve dhe këshilltarët marrin shpërblime më shumë se Presidenti dhe Kryeministri 10/13/2015 10 komente Shtypi Zamir Alushi admin
Pa censurë - 106 10/14/2015 341 komente Anonim
Ish-kompania e ministrit Beqaj, 10 milion euro nga tenderat publikë 10/14/2015 60 komente Shtypi admin
Çështja “CEZ”: KLSH kallëzon penalisht ministrin Gjiknuri dhe Avokatin e Përgjithshëm të Shtetit. Dëmi i shkaktuar 497 mln euro 10/14/2015 52 komente Kryesore admin
Çfarë është një burrë? 10/14/2015 32 komente Art, Sociale admin
Reforma në drejtësi, Nishani: E njëanshme, jo transparente dhe deformuese e realitetit 10/14/2015 10 komente Shtypi admin
Kur keqbërja vjen si shiu që bie 10/14/2015 sol-nocturnus
Marrëdhënie katundare apo marrëdhënie ndërkombëtare? 10/14/2015 admin
Libra për ta bërë të njohur Shqipërinë 10/15/2015 135 komente argendis
Kuponi tatimor 10/15/2015 69 komente Sociale kuazimondo
Balada e Shemo hajdutit 10/15/2015 31 komente Letërsi Qemol Avdija
Duke pritur barbarët 10/15/2015 14 komente Përkthim pf PF
Video: Qeveria hap një tjetër portal 10/15/2015 11 komente Acarim Nervash, Shtypi Trikonka
Filantropia si inspirim 10/15/2015 6 komente admin
Tri shkrime për asociacionin e komunave serbe 10/15/2015 4 komente Opinion Ireshtansi h75
#MoreWomen dhe komentet seksiste të Edi Ramës 10/16/2015 132 komente Shtypi admin
100 studentët më të mirë të Tiranës 10/16/2015 96 komente Sociale Monda
Lind andej nga lind, e perëndon nga perëndon (intermexo) 10/16/2015 45 komente Esse heretik heretik
Masterplani i Bashkisë bën kurban godinat e gardës 10/16/2015 12 komente Ambienti, Shtypi Ilda Hoxha admin
Dhuna, shterpësia dhe një citim (3 vjersha të Brecht-it) 10/16/2015 sol-nocturnus
Dinakëria e frikës është cektësia 10/16/2015 admin
Për një të pavendosur 10/16/2015 sol-nocturnus
Edi Rama dhe Barbara Streisand ... 10/17/2015 25 komente Media, Shtypi Kristi Pinderi klajdi
The Guardian: 1/4 e fëmijëve skllevër në Britani janë shqiptarë 10/18/2015 98 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Frankfurti si mollë e ndalume 10/18/2015 19 komente Kulturë, Shtypi Behar Gjoka admin
Tumira 10/18/2015 sol-nocturnus
Pse vetëm në Tiranë ? Mundemi dhe në Librazhd… 10/18/2015 admin
Të nisësh një biznes, në një fundjave 10/18/2015 admin
“The visit” - film amerikan me regji te M. Night Shyamalan 10/19/2015 55 komente STALKER
Neo-Weimar, asgjë për shumë zhurmë 10/19/2015 29 komente Opinion Arbër Zaimi admin
Dokumentari i frymëzuar nga fotografia e luftës në Kosovë, premierë në Texas 10/19/2015 17 komente Art admin
Si të jesh i djathtë: Kombi dhe feja 10/19/2015 6 komente Esse Roger Scruton admin
Nobeli i Letërsisë: Kufij të papërcaktuar 10/19/2015 2 komente Opinion admin
Autumn still life 10/19/2015 2 komente enka
Në kohë të errëta 10/19/2015 1 komente sol-nocturnus
Ç’perceptim kanë të rinjtë? 10/19/2015 1 komente admin
Punë e shkëlqyer e vajzave në Librazhd 10/19/2015 admin
Mund të bëjmë më shumë për Librazhdin 10/19/2015 admin
E Rrallë: Qeveria hap konkursin për Kopshtet e Meditimit dhe Soditjes 10/20/2015 162 komente Ambienti, Feja, Shtypi admin
Rritet niveli i varfërisë, BB: Trefishim i të varfërve në kushte ekstreme 10/20/2015 49 komente Sociale, Shtypi admin
Basha: Pasurinë e vura para hyrjes në politikë, që të mos jem peng 10/20/2015 17 komente Personazh, Shtypi admin
Reforma e pushtetit vendor në Shqipëri, “kaotike” 10/20/2015 6 komente Reportazh Fatjona Mejdini admin
“Sa pak drejtësi për ne…” 10/20/2015 4 komente Sociale, Shtypi admin
Standardi gjuhësor – Rruga e parë e Kombit 10/20/2015 3 komente Gjuhësi Emil Lafe admin
Tregtarët e paligjshëm të pyjeve gjejnë rrugë të reja për të shmangur policinë 10/20/2015 1 komente Mjedisi, Shtypi Anila Dushi admin
Besojmë të bëjmë më shumë për mjedisin në Librazhd përmes teknologjisë 10/20/2015 admin
1972: “Poemë për gratë Shqiptare” 10/21/2015 239 komente Kryesore Debris
Vjeshtë në Tiranë 10/21/2015 120 komente Foto e ditës Ivana Dervishi Monda
A jeni dakord me ''konceptin'' e presidentit të FSHF-së Duka, kundër të huajve në Kombëtare? 10/21/2015 98 komente Beluli
Ahmedi shkon në Katar 10/21/2015 74 komente Personazh PF
Prindërit kërkojnë kthimin e mësueses që dhunoi nxënësin: Le t’i rrahë 10/21/2015 36 komente Pa Kategori, Shtypi, Video admin
Nënë Bardhë, "gëzuar" 100-vjetorin 10/21/2015 10 komente Personazh, Shtypi, Video Monda
Kosova në UNESCO, Besiana Kadare: Ju rrëfej prapaskenat e votimit 10/21/2015 5 komente Kosova, Shtypi admin
Gjyqsori 10/21/2015 4 komente admin
Po prindërit, kush i pushon nga puna? 10/21/2015 1 komente admin
Mbështetje për lëvizjen: Pro Nartës – Jo naftës 10/21/2015 1 komente Mjedisi Aleko Miho Monda
Shqiptarët po i shmangen traditës në emrat e fëmijëve 10/22/2015 102 komente Sociale, Shtypi Ivana Dervishi admin
Sondazhi: 60% e të rinjve në Shqipëri duan të ikin një orë e më parë; rritet papunësia 10/22/2015 37 komente Sociale, Shtypi admin
Qeveria, tender për makina luksi 10/22/2015 20 komente Acarim Nervash, Shtypi kapo
Shënime tetori 10/22/2015 9 komente Darien Levani desaparacidos
"Colours of Albania" - 10 fotot më të mira 10/22/2015 7 komente Shtypi, Turizëm admin
Abenomics “fairy tale” 10/22/2015 admin
Zajednica si përforcim i dallimeve 10/22/2015 admin
Absurdi i lamtumirës 10/23/2015 33 komente Klubi i librit Edison Ceraj admin
Shqipëria ka një tolerancë fetare që të merr në qafë, sipas Qafës 10/23/2015 33 komente Sociale, Shtypi Monda
Familja e Remzi Hoxhës nuk harron babain e zhdukur 10/23/2015 28 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Nënë Tereza brenda nesh 10/23/2015 19 komente Opinion SofiaL SofiaL
Origjina e dyshimtë e kompanisë që fitoi koncesionin 86 milionë USD të hemodializës 10/23/2015 18 komente Shtypi Aleksandra Bogdani TinyActsofRebellion
Neomigjeniane - I gjeni një qytet Migjenit 10/23/2015 10 komente Art, Shtypi Monda
Pa censurë - 107 10/24/2015 409 komente Anonim
Reforma e haleve të qytetit tonë! 10/24/2015 24 komente Shtypi Artan Fuga kapo
Serverit i morën vetëm nderin 10/24/2015 20 komente Acarim Nervash Bulkthi bulkthi
Cilët janë kartelet që veprojnë në Shqipëri? 10/24/2015 8 komente bulkthi
Yang, një udhëtare e kohëve moderne 10/24/2015 5 komente Internet, Personazh, Shtypi Genta Popa Prodani admin
Meshari 300-vjeçar 10/24/2015 Shtepia e Librit
Vendimi “sekret” i qeverisë, tetë makina për kryeministrin, 2 për presidentin, 4 për kryetarin e kuvendit 10/25/2015 105 komente Shtypi Gjergj Erebara admin
A duhet paguar më për këtë shtet? Një moment kriminal i ligjit të pensioneve 10/25/2015 19 komente Sociale, Shtypi admin
Përtej dashurisë me një të huaj 10/25/2015 1 komente admin
Më pëlqen Shqipëria është vend i bukur 10/25/2015 1 komente admin
Mëkatoi se dashuroi pa lejen e prindërve, “burrin” kanë të drejtë ta zgjedhin ato 10/25/2015 admin
“Start up weekend”,Në Shqipëri ka të rinj që kanë ide inovative & iniciativë 10/25/2015 admin
TUNG, skuadra që startoj me një projekt në fundjavë dhe ja doli të fitojë 10/25/2015 admin
Të rinjtë e TUNG, ideojnë aplikacionin PAL, në ndihmë të një vizitori 10/25/2015 admin
Budallallëku nuk ka imazh (”The Martian” - film amerikan me regji te Ridley Scott) 10/26/2015 79 komente STALKER
Veliaj: Standarde të reja për rrugët 10/26/2015 40 komente Mjedisi, Shtypi kuazimondo
Djaloshi emigrant i paguan të gjitha detyrimet e energjisë plakës 100 vjeçare 10/26/2015 22 komente Shtypi Blendi Salaj
Mëngjes në Park 10/26/2015 14 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Sekretet e mbetura nga Ali Pasha në Janinë 10/26/2015 11 komente Gjuhësi Dorian Koçi admin
Kristoforidhi, ky gjuhëtar hokatar 10/26/2015 6 komente Personazh Bardha Nergjoni admin
... 10/26/2015 2 komente ArB eLo Anonim
Goodbye Old Friend? 10/27/2015 251 komente Shëndetësi Blendi Salaj Blendi Salaj
Pas koncesionit që përfitoi i biri, PD kërkesë kuvendit për mbarimin e mandatit të Leskaj 10/27/2015 9 komente Politikë, Shtypi admin
Herën e parë si tragjedi, të dytën si farsë ? (”Sangue del mio sangue” - film italian me regji te Marco Bellocchio) 10/27/2015 4 komente STALKER
Të mendosh jashtë kornizave 10/26/2015 admin
Sa kohë zgjat ngjizja e një populli? 10/28/2015 148 komente Klubi i librit Emigrant Anonim
Doing Business 2016: Shqipëria zbret 35 vende 10/27/2015 56 komente Ekonomi, Shtypi bb
Transparenca selektive për “Lagunën Blu”. Cila është e vërteta që nuk thotë Qeveria për skandalin? 10/28/2015 49 komente Politikë, Shtypi Dori S.
Todo Vaso: “Ja pse vendi i 9 Shqipërisë në Europianin e 1964-ës nuk cilësohet si sukses” 10/28/2015 45 komente Histori, Sport Raimonda Moisiu Blendi Salaj
Të rinj me ide dhe mendje të bukur 10/28/2015 1 komente admin
What Is vs. What Was 10/28/2015 admin
Intervista e tensionuar e Metës për "Zërin e Amerikës" 10/29/2015 259 komente Politikë Blendi Salaj
Kreu i Gjykatës së Apelit flet për makinat, orat e luksit 10/29/2015 29 komente Ligj Blendi Salaj Blendi Salaj
Biznesi dhe Qeveria 10/29/2015 admin
Politika e vjeter ka perenduar 10/29/2015 Leo
Shqipëria edhe duhet t’i thotë “jo” Europës 10/30/2015 119 komente Opinion, Shtypi Arben Rozhani admin
Vergine giurata? Po. Burrnesha? Jo… 10/30/2015 35 komente Art STALKER STALKER
Pse na duhet Meta që qeveris njëherë MBI njërin e njëherë MBI tjetrin 10/30/2015 4 komente Shtypi Kristi Pinderi klajdi
Vdekja e Sandër Prosit nga libri i Muharrem Fejzos "Të pathënat" 10/30/2015 3 komente Kulturë admin
Letërsia në transit: 21 shkrimtarë rrëfejnë ekzilin 10/30/2015 2 komente Kulturë, Shtypi Alda Bardhyli admin
Laura Bispuri: Kam lexuar Kanunin e Kadarenë për filmin “Burrnesha” 10/30/2015 1 komente Kulturë, Shtypi Dhurata Hamzai admin
Lu: Mos i bëni paratë makina luksi 10/31/2015 55 komente Shtypi Blendi Salaj
Faltorja e albanezit 10/31/2015 34 komente Kulturë heretik heretik