Postimet e muajit Gusht 2014

Seksioni Autori Postuar nga
Pa censurë - 78 8/1/2014 254 komente Anonim
Tjetër strehë e OKB-së goditet në Gaza 8/1/2014 75 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Kuvendi mbyll punimet me miratimin e reformës territoriale. Basha: Harta e re antikushtetuese 8/1/2014 45 komente Kryesore admin
Celibashi dorëhiqet si ministër: "Për shkaqe personale" 8/1/2014 17 komente Shtypi xhaelga
TRA.KU Fest 8/1/2014 16 komente admin
Aldebaran 8/1/2014 1 komente Letërsi Mihal Hanxhari village-bey
Katandisja kitsch e monumenteve të Tiranës 8/1/2014 1 komente Reportazh Ben Andoni admin
Sëmundja e berberit 8/1/2014 1 komente Letërsi Jorgos Skabardonis admin
Jeta luksoze e Fullanit, pushimet dhe pasionet disa milionëshe të fëmijëve 8/2/2014 176 komente Kryesore admin
Rumiu, poeti persian më dehës 8/2/2014 16 komente Personazh Shtepia e Librit
Art pamor në gërmadhat e Piramidës 8/2/2014 11 komente Kulturë Fatmira Nikolli admin
Civiliteti i shqiptarëve 8/2/2014 11 komente Opinion Uk Lushi admin
C'o qingji merinoz? Ah bravo! 8/2/2014 6 komente mrroklla
Ushtarët çekë që shkruan libra për Shqipërinë 8/2/2014 Shtepia e Librit
Në gjurmët e Konicës... 8/3/2014 12 komente admin
Magna Carta, dorëshkrimi që ndryshoi botën 8/3/2014 3 komente Histori, Shtypi admin
Reforma territoriale, a është ky fundi i pashallëqeve lokale?! 8/3/2014 2 komente Opinion, Shtypi Vladimir Karaj admin
Dawn of the Planet of the Apes 8/3/2014 1 komente STALKER
Practicing Patience 8/3/2014 admin
Practicing Patience 8/3/2014 admin
Mbyllen disa universitete e shkolla 8/4/2014 107 komente Arsim admin
Private si Pensionet 8/4/2014 admin
Censurë & Namuz 8/4/2014 Kulturë Aurel Plasari village-bey
Racizmi në Facebook dhe mediat sociale 8/5/2014 24 komente Internet admin
Topat e verës 2014 8/5/2014 10 komente STALKER
Mësime për sot, nga Lufta e Parë 8/5/2014 7 komente Opinion admin
Standardet e skandaleve 8/5/2014 7 komente Opinion, Shtypi Afrim Krasniqi admin
Sa u vodh 7, 70, 170 ... apo më tepër milion euro? 8/5/2014 6 komente odin
J.L.B. 8/5/2014 1 komente ArB eLo Anonim
Fullani duhet të largohet për të mirën e të gjithëve 8/5/2014 admin
Interesi publik është interes privat 8/5/2014 admin
Peace Corps “Blog It Home” Competition 8/5/2014 admin
Peace Corps “Blog It Home” Competition 8/5/2014 admin
Vjedhja e BSH-së, reagon për herë të parë Këshilli i Ministrave 8/6/2014 176 komente Kryesore admin
A mund të përgjoheni përmes Imei?! 8/6/2014 34 komente Opinion, Shtypi Vladimir Karaj admin
Ne, Bitraj dhe Fullani 8/6/2014 21 komente Opinion, Shtypi Arbër Zaimi admin
Amerikë 8/6/2014 5 komente Letërsi Allen Ginsberg admin
Kufij të rinj në Lindjen e Mesme? 8/6/2014 5 komente Bota, Shtypi Anne Allmeling admin
13 librat që nuk duhen humbur 8/6/2014 1 komente Shtepia e Librit
Fabian Kati: Në Shqipëri kanë ndodhur vetëm ndryshime sipërfaqësore 8/6/2014 1 komente Intervistë, Shtypi village-bey
Ne, Bitraj dhe Fullani 8/6/2014 admin
Amerikë 8/6/2014 admin
Introducing Xhilli from Albania….. 8/7/2014 23 komente admin
Festivali i Filmit Shqiptar në Nju Jork, hapur për të gjithë 8/7/2014 5 komente Art Albanian Film Festival blete
New and Exciting…Albanian Film Festival is coming in New York! 8/7/2014 blete
Tetova, qyteti i studentëve 8/7/2014 Reportazh, Shtypi almakos.com Tetova
New and Exciting…Albanian Film Festival is coming in New York! 8/7/2014 blete
Si duhet gjykuar Banka Qendrore? 8/7/2014 admin
New and Exciting…Albanian Film Festival is coming in New York! 8/7/2014 blete
Introducing Xhilli from Albania….. 8/7/2014 admin
Shtesë loje : 8/8/2014 107 komente STALKER
SHBA nis sulmet ajrore kundër ISIS 8/8/2014 96 komente Bota admin
Banka Botërore: Pakti me CEZ, i domosdoshëm 8/8/2014 13 komente Ekonomi, Shtypi admin
Një filial universiteti 8/8/2014 12 komente Foto e ditës admin
Vjedhja në BSH, prokuroria zbardh detaje: Ja 4 pikat ku përqëndruam hetimet 8/8/2014 7 komente Shtypi admin
“Toka Incognita” dhe malli i Eda Zarit 8/8/2014 7 komente Muzikë Mikaela Minga admin
Insodus V 8/8/2014 Esse village-bey village-bey
Turizmi i parilindur shqiptar 8/9/2014 39 komente Shtypi, Turizëm Mimoza Koçiu admin
Politika ndahet nga axhenda e qytetarëve 8/9/2014 16 komente Opinion, Shtypi Aleksandër Çipa admin
5 filma që ishin më të mirë se librat, 5 filma që kanë kryer krime ndaj librit 8/9/2014 14 komente Kulturë, Shtypi admin
Pro apo kunder kazinove ? 8/9/2014 4 komente Tetova
Balada e skeletëve 8/10/2014 admin
Balada e skeletëve 8/10/2014 admin
Kosovë, aksion antiterrorizëm, 40 arrestime 8/11/2014 159 komente Kosova admin
ISIS po injoron mësimet e Islamit mbi të krishterët dhe jezidët 8/11/2014 27 komente armir
Erdogan fiton zgjedhjet presidenciale në Turqi 8/11/2014 19 komente Bota, Shtypi admin
Dekretim apo refuzim. Nga “Territorialja” te KLD, të gjitha ligjet që presin firmën e Nishanit 8/11/2014 11 komente Politikë, Shtypi admin
Fletë ditari 23 (Verë 2014) 8/11/2014 10 komente Letërsi aleister aleister
I nënës apo i njerkës 8/11/2014 1 komente admin
Kur je i papunë. (Sipas Lorkës tek P i Panjohur) 8/11/2014 1 komente Letërsi Klodi Lela desaparacidos
Skena 8/11/2014 Letërsi Inger Christensen admin
I nënës apo i njerkës 8/11/2014 admin
Shuhet aktori Robin Williams 8/12/2014 51 komente Personazh admin
Si monitorohet Prokuroria për çështjet penale që nis? 8/12/2014 45 komente kuazimondo
Demokratët iniciojnë referendum kundër ndarjes territoriale. Procesi nis nga Lezha 8/12/2014 10 komente Politikë, Shtypi admin
Të "shkujdesurit" qeveritarë në katër kohë grabitjesh bankare 8/12/2014 7 komente Opinion, Shtypi Bajram Peçi Petro
Opus 501 8/12/2014 7 komente Letërsi PF
Vera e agjërimit politik 8/12/2014 admin
Albania + Facebook = <3 8/12/2014 admin
Pakëz britmë nëntoke 8/12/2014 admin
Pakëz britmë nëntoke 8/12/2014 admin
Të mrekullueshmit e viteve ‘90 8/12/2014 Kulturë Guia Soncini admin
Shënime në shoqërinë e gjinkallës 8/13/2014 24 komente Reportazh Fatos Baxhaku admin
Nuk mjaftojnë vetëm vera, deti dhe lokalet 8/13/2014 7 komente Opinion, Shtypi Rilind Kelmendi tirane
Meteor e dëshirë 8/13/2014 1 komente Letërsi ArB eLo Anonim
Sa fashizëm? 8/13/2014 admin
Halili e Faiku – kape njonin e mshoji tjetrit 8/13/2014 admin
Vera e agjërimit politik 8/13/2014 Eksperiment Agon Maliqi admin
Halili e Faiku – kape njonin e mshoji tjetrit 8/13/2014 admin
Sa fashizëm? 8/13/2014 admin
Ndërtimet e reja te Diga e Liqenit 8/14/2014 80 komente Tironsi
Humbin lekët, pronarët e kuzhineri rrahin për vdekje kamerierin në Dhërmi 8/14/2014 34 komente Shtypi admin
Këshilli rikonfirmon Fullanin 8/14/2014 28 komente Kryesore admin
Terrorizmi në shënjestër dhe sfidat e shoqërisë shqiptare 8/14/2014 20 komente Opinion, Shtypi Ruben Avxhiu armir
Shqipet in the city 8/14/2014 3 komente blete
Shqipet in the city 8/14/2014 blete
The Thief of Joy 8/14/2014 admin
Shqipet in the city 8/14/2014 blete
Heroi që nuk deshëm ta “identifikojmë” 8/15/2014 49 komente Personazh Fatos Baxhaku Timi
Stabiliteti që vjen nga largimi i Fullanit 8/15/2014 11 komente Opinion, Shtypi Rudina Seseri admin
Vetëm hetimi të mos dëmtohet 8/15/2014 1 komente Shtypi Pëllumb Kulla admin
Sarandë, sekretari i Kokëdhimës ofron punë për seks me minorenen jetime 8/16/2014 91 komente Artur Çani admin
Shkrimtarët e mëdhenj: Fjalët në frymën e fundit 8/16/2014 13 komente Letërsi, Shtypi admin
Shtyllat e shoqërisë 8/16/2014 4 komente Opinion Arbër Zaimi admin
Shtyllat e shoqërisë 8/16/2014 admin
PS e zgjidh problemin brenda ditës. KM e adreson me 1 tweet 8/17/2014 133 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Të duamë të lodhemi 8/17/2014 28 komente Përrallë nga e kaluara Mithat Frashëri admin
Cfare perfiton nje cift shqiptar (pa letra), nese lind nje femije ne Angli? 8/17/2014 5 komente hakunamatata87
Top-10 ‘opening scene’ ! 8/18/2014 28 komente STALKER
Landfilli i Sharrës, mina me sahat në portën e kryeqytetit 8/18/2014 17 komente Sociale, Shtypi admin
Sepse kështu bëjnë të gjitha 8/18/2014 16 komente admin
Petro Zheji, alternativa ndaj nolizmit 8/18/2014 2 komente Kulturë Astrit Cani admin
Tjetërsimi është zemra e mercenarizmit 8/18/2014 1 komente Opinion Milazim Krasniqi admin
Frika si imazh politik 8/19/2014 66 komente Opinion, Politikë Mimoza Koçiu xhibi
Gjiri i Gramës 8/19/2014 61 komente Ambienti Blendi Salaj Blendi Salaj
Papa: Ja pse do të shkoj në Shqipëri 8/19/2014 20 komente Kryesore admin
Rregjistrimi në Google map? 8/19/2014 7 komente Feniksa
Vdesin 2 minatorë në Martanesh 8/19/2014 7 komente Shtypi admin
Shkatërrohen armët kimike siriane 8/19/2014 7 komente Bota, Shtypi admin
IMEI: Tigri prej letre 8/19/2014 admin
ISIS nxjerr videon e tmerrshme të vrasjes së gazetarit 8/20/2014 77 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Shqipëria, toka e plehrave 8/20/2014 13 komente Video STALKER STALKER
Reforma Territoriale, Nishani konsulta me kryekomunarët: Të mbështetet në Kushtetutë 8/20/2014 9 komente Shtypi admin
Nga rikonstruksioni i Sheshit Nënë Tereza 8/20/2014 8 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Minierat e vdekjes dhe ekonomia shqiptare 8/20/2014 7 komente Opinion Rilind Kelmendi tirane
“Beteja” për pallatin te liqeni 8/20/2014 6 komente Ambienti, Shtypi admin
A e keni parë ju Mihanen? 8/20/2014 5 komente Opinion, Shtypi Agron Gjekmarkaj admin
Kapeni Korrupsionin Zotërinj; dhe dy fjalë mbi Centralizimin-Decentralizimin 8/20/2014 2 komente Kritik
Liqeni, bataku ku janë zhgërryer të gjithë 8/21/2014 116 komente Acarim Nervash Andi Bushati Tironsi
Qytetet që frymëzuan kinemanë 8/21/2014 41 komente Art Peter Bradshaw admin
Vdes një nga themeluesit e DITA-s, drejtori i gazetës Ardian Osoja 8/21/2014 11 komente Shtypi Adrian Thano admin
A do të fitojë kësaj radhe zbatimi i ligjit për mospirjen e duhanit në ambiente të mbyllura? 8/22/2014 84 komente kuazimondo
Rama pezullon planet vendore deri pas zgjedhjeve të 2015 8/22/2014 77 komente Kryesore Blendi Salaj Blendi Salaj
Berisha buzë detit 8/22/2014 40 komente admin
Investimet ecin dobët, shpenzimet shkojnë për borxhet dhe pensionet 8/22/2014 16 komente Ekonomi admin
Punime guri nga shqiptarët e Korfuzit 8/22/2014 14 komente Art ZAPATARA
Nishani kthen “Territorialen” në Kuvend: Jo transparente 8/22/2014 10 komente Shtypi admin
Gjykata Kushtetuese anulon zgjedhjen e Mustafës si kryeparlamentar 8/22/2014 8 komente Kosova admin
Dukagjin, policia qëllohet me armë gjatë aksionit antikanabis 8/22/2014 5 komente Shtypi admin
Singhammer: Priten impulse të rëndësishme nga Konferenca e Ballkanit Perëndimor në Berlin 8/22/2014 4 komente Ballkan Ani Ruci Blendi Salaj
Shqipëria e fundit për rezervat e arit 8/23/2014 20 komente Shtypi kapo
Pushimi i cigares 8/23/2014 9 komente Foto e ditës Blendi Salaj
Shqipëria armë në Irak kundër ISIS 8/23/2014 6 komente Bota, Shtypi admin
Baltiku: dorë për dore drejt Evropës 8/24/2014 57 komente Bota, Shtypi Mikhail Bushuev admin
Çfarë bëtë ju sot për shqipen? 8/24/2014 35 komente Gjuhësi Anila Kila admin
Muzgu i perëndive të stepës, një vepër e hershme e shkrimtarit shqiptar që na provon syrin e mprehtë dhe venën e tij satirike 8/24/2014 4 komente Klubi i librit Malcolm Forbes admin
Çfarë dëshiron Kina? 8/24/2014 2 komente Bota, Shtypi admin
Gji i zhveshur 8/24/2014 Letërsi Italo Calvino admin
Ku do të shkojmë kështu? 8/25/2014 145 komente Sociale alidemsi alidemsi
Si mund të jetohet më ngadalë? 8/25/2014 91 komente Blendi Salaj
Shkrihet INUK, kalon në varësi të Ministrisë së Punëve të Brendshme 8/25/2014 48 komente Kryesore admin
Lejet e Bashkisë - si ka mundësi?! 8/25/2014 41 komente Opinion Fatos Lubonja admin
“Era e keqe” e mbylljes së tregut “Dinamo” 8/25/2014 3 komente Opinion, Shtypi Aleksandër Çipa admin
Për herë të parë në historinë e njerëzimit… . Really ?? 8/25/2014 2 komente STALKER
The ALS #IceBucketChallenge in Albania 8/25/2014 admin
The ALS #IceBucketChallenge in Albania 8/25/2014 admin
Shqipëria dhe Kurthi i Likuiditetit 8/25/2014 admin
Objektivat e Konferencës së Berlinit 8/26/2014 32 komente Blendi Salaj
Vajzat në Shqipëri, mes sfidave të një shoqërie në zhvillim 8/26/2014 15 komente Shtypi gjipeja
Çfarë ka të përbashkët Ziçishti i Devollit me Domajn e Kukësit? 8/26/2014 8 komente Reportazh Eleni Laperi admin
Në Washington me Arshi Pipën, këtu e 20 vjet më parë… 8/26/2014 7 komente Personazh Visar Zhiti STALKER
Çfarë ju sugjerojmë të lexoni… 8/26/2014 1 komente admin
Testi Marshmallow dhe politikanët e korruptuar 8/27/2014 8 komente Opinion Artrit Bytyçi artrit
13 gjëra që s’t’i mësojnë mbi “shkencën e ekonomisë” 8/27/2014 1 komente admin
13 gjëra që s’t’i mësojnë mbi “shkencën e ekonomisë” 8/27/2014 admin
Noel Malcolm: Komunistët, jo Otomanët, duhet të fajësohen për Sëmundjet e Ballkanit 8/28/2014 124 komente Intervistë Jeta Xharra admin
Gjykatësi: Banka e Shqipërisë si kooperativë 8/28/2014 52 komente Shtypi Klodiana Lala xhibi
Outdoor Ambassadors “Go Green” National Summer Camp 8/28/2014 admin
Outdoor Ambassadors “Go Green” National Summer Camp 8/28/2014 admin
Stuff About America that Is Weird to Me Now 8/28/2014 admin
Mbështetje për integrimin e Ballkanit në Konferencën e Berlinit 8/29/2014 122 komente Kryesore admin
Misioni i FMN-së dhe ekonomia shqiptare 8/29/2014 2 komente Ekonomi Flir Mosho bb
Blog It Homework 8/29/2014 admin
Blog It Homework 8/29/2014 admin
Parfumi francez në halen e Evropës 8/30/2014 59 komente 24 karat, Personazh, Politikë, Shtypi Mira Kazhani xhibi
Shemben lokalet që prej vitesh ishin ngritur krah korpusit qendror 8/30/2014 45 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Lepuri del nga Ferra-ri 8/30/2014 18 komente Foto e ditës, Shtypi admin
Ndërron jetë në moshën 94 vjeçare, albanologu i shquar profesor Shaban Demiraj 8/30/2014 11 komente Kulturë, Njoftime admin
Deshtim i Vidit dhe shpurës së tij mbretërore 8/30/2014 8 komente Histori Bajram Peçi Petro
Feministja egjiptiane del jashtë mbi flamurin e ISIS 8/30/2014 6 komente Bota, Shtypi admin
Antiterrorizmi – kjo luftë defensive 8/31/2014 admin
Antinomitë e Arsyes Tolerante 8/31/2014 admin
Fundamentalizmi si kancer dhe kokëdhimbje 8/31/2014 admin
Antiterrorizmi – kjo luftë defensive 8/31/2014 admin
Archer’s Albania Episode 8/31/2014 admin
Antinomitë e Arsyes Tolerante 8/31/2014 admin