Postimet e muajit Korrik 2014

Seksioni Autori Postuar nga
Raund i dytë: Belgjika vs SHBA 7/1/2014 242 komente Sport admin
Debati për regjistrimin e IMEI-t, ZMK padi në Gjykatën Administrative 7/1/2014 133 komente Ligj, Shtypi LEFTI
Rrugët me pagesë, mirëmbajtja nga privati 7/1/2014 86 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Raund i dytë: Argjentina vs Zvicra 7/1/2014 76 komente Sport admin
Karamelet e plakës 7/1/2014 10 komente Sociale Blendi Salaj Blendi Salaj
Valsi i lumturisë 7/1/2014 7 komente Letërsi Ylljet Aliçkaj village-bey
Birrë akull e ftohtë 7/1/2014 1 komente Letërsi shkinaks shkinaks
Dyma: Shqiptarët trima, vështirë për t’u administruar nga osmanët 7/1/2014 Shtepia e Librit
Pranverë, verë, vjeshtë, dimër…dhe sërish pranverë 7/2/2014 36 komente Art Romina Zano admin
6-mujore apo 1-vjeçare? 7/2/2014 20 komente Pjer Thomas
Kaos në Tiranë, qytetarët lëvizin pa rregulla 7/2/2014 17 komente Sociale, Shtypi Luela Myftari
Ky përqafim u përhap në formë virale në rrjet 7/2/2014 15 komente Internet Blendi Salaj Blendi Salaj
Raporti i CIA-s: Të papunët në Shqipëri mbijetojnë me bixhoz 7/2/2014 7 komente Sociale, Shtypi Luela Myftari
Njeriu i së ardhmes 7/2/2014 2 komente Arsim Laurant Bica ZAPATARA
Berisha: Nuk e përdor fjalën prostitutë, Ina Rama ishte lavire politike 7/3/2014 68 komente Shtypi admin
Një kafe mes njerëzve të ndershëm 7/3/2014 35 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Armët kimike të Sirisë mbërrijnë në Itali 7/3/2014 25 komente Bota, Shtypi admin
Foshnja ideale ariane, ishte hebreje 7/3/2014 12 komente Bota, Histori Blendi Salaj Blendi Salaj
Lindja e Mesme dhe rikthimi i Historisë 7/3/2014 8 komente Opinion Joschka Fischer admin
See Scarlett naked and die (ose: Formalismo, mi amor!) 7/3/2014 6 komente STALKER
Çerekfinalet: Francë vs Gjermani 7/4/2014 80 komente Sport admin
Çerekfinalet: Brazil vs Kolumbi 7/4/2014 69 komente Sport admin
Disa rreshta për pagën mininale 7/4/2014 21 komente Opinion Bardhi Sejdarasi admin
Ndodh edhe kështu. Nxënësit vjedhin regjistrat: Na kaloni, t'jua japim 7/4/2014 17 komente Pa Kategori, Shtypi admin
Shkup, protestuesit shqiptarë përleshen me policinë, dhjetëra të plagosur 7/4/2014 16 komente Ballkan, Shtypi admin
PD: Fushatë spastrimi në administratë 7/4/2014 6 komente Sociale, Shtypi LEFTI
"Call center" në Tiranë 7/4/2014 4 komente mitru
Kalorësit e zinj e bëma të tjera 7/4/2014 sol-nocturnus
Vila e Scipio-s 7/4/2014 artrit
Kalorësit e zinj e vargje të tjera – Pjesa I 7/4/2014 sol-nocturnus
Çerekfinalet: Hollanda vs Kosta Rika 7/5/2014 172 komente Sport admin
Çerekfinalet: Argjentina vs Belgjika 7/5/2014 66 komente Sport admin
Përse autorët francezë nuk shiten në botën anglishtfolëse 7/5/2014 44 komente Klubi i librit, Shtypi Hugh Schoefield admin
Lazarati si destinacion turistik 7/5/2014 8 komente Pa Kategori, Shtypi admin
Dosja e reklamave, Arben Imami drejt “pafajësisë” nga Prokuroria e Tiranës 7/5/2014 6 komente Shtypi admin
Koncert me muzikë klasike shqiptare në Carnegie Hall 7/5/2014 3 komente Muzikë Aleksandër Peçi admin
…dhe jutubi shpetoi Botën! 7/6/2014 60 komente STALKER
Shqiptarët e Maqedonisë, subjekt i policuar 7/6/2014 36 komente Opinion Arber Zaim admin
Kam dy ëndrra 7/6/2014 2 komente Letërsi Xha tani XhaTani
GLOW Camp | Vajzat Drejtojne Boten 7/6/2014 admin
"Tirana in motion" - Tirana në lëvizje 7/7/2014 77 komente Video Lorenc Memaga admin
Si duhet ta lexojmë një libër? 7/7/2014 23 komente Esse Virginia Woolf admin
300 ditët e qeverisë, Bilanci politik i Ramës dhe dritëhijet e mandatit të tij 7/7/2014 12 komente Politikë, Shtypi Aleksandra Bogdani admin
Protestat në Shkup, Kim Mehmeti: Tirana e Prishtina të kujdesen për ne më shumë se Erdogan 7/7/2014 11 komente Intervistë, Shtypi Fatmira Nikolli admin
Strukturat e PD-së, të paralizuara nga sherret mes grupimeve. Shkodra shtyn zgjedhjet, akuzohet i deleguari i Bashës 7/7/2014 8 komente Politikë, Shtypi admin
KLD mbron Gjin Gjonin 7/7/2014 6 komente Ligj, Shtypi admin
Bashkim Shehu: 15 librat që nuk duhen humbur pa lexuar 7/7/2014 4 komente Shtepia e Librit
Website më popullor për prona të paluajtëshme në Shqipëri? 7/7/2014 3 komente Butrinti
Heshtja e muzave-Miltoni, Steineri dhe Migjeni 7/7/2014 2 komente Esse Moikom Zeqo admin
How to get to Macedonia from Albania 7/7/2014 admin
How to get to Macedonia from Albania 7/7/2014 admin
Gjysmëfinalet: Brazil vs Gjermani 7/8/2014 410 komente Sport admin
Si e përballoni kur ndiheni të përmalluar për vendlindjen? 7/8/2014 89 komente ariadne
Ç'ndodh kur dikush dhunohet fizikisht dhe verbalisht në rrugë? 7/8/2014 17 komente Eksperiment, Media, Sociale Blendi Salaj Blendi Salaj
Elita 5, kur muzika bazohet te dashuria, aq e munguar në kohën e sodit 7/8/2014 10 komente Muzikë, Shtypi Valeria Dedaj admin
Artistët e TKOB, kërkojnë largimin e drejtorit Ilir Kerni 7/8/2014 2 komente Kulturë, Shtypi admin
Disarmament 7/8/2014 admin
Gjysmëfinalet: Hollanda vs Argjentina 7/9/2014 237 komente Sport admin
Mësymje kundër Gazës dhe Hamasit, 160 sulme ajrore të Izraelit 7/9/2014 80 komente Bota, Shtypi admin
Pushime me te mira, ne Pogradec apo Oher? 7/9/2014 21 komente Metalheart
Ekonomia: "Shkenca e trishtë", është bërë fenomen "pop" 7/9/2014 7 komente Opinion, Shtypi Federico Rampini admin
Kriteret që duhet të plotësosh për të qenë kryeministër në Shqipëri 7/9/2014 5 komente Argëtim tirane
Albert Kamy: Mbi lumturinë, mërzinë dhe burgjet që ia imponojmë vetes 7/9/2014 1 komente Shtepia e Librit
Rom në Shqipëri 7/10/2014 98 komente Arjola Ajdinaj admin
Ku është ministri ynë i punëve të jashtme? 7/10/2014 20 komente peshku i kuq
10 Korriku i shenjtë - Kujtesa e Kryegjyshit Dede Ahmeti 7/10/2014 14 komente Feja, Histori ZAPATARA
Hey Mr. President, did you wanna hit this? 7/10/2014 14 komente 24 karat, Video Blendi Salaj Blendi Salaj
Software si një mundësi për zhvillimin e Shqipërisë? 7/10/2014 9 komente Opinion Rilind Kelmendi tirane
Këshilli Ndërakademik: Gjuha shqipe provim pjekurie më vete, të mësohet gjatë gjithë gjimnazit 7/10/2014 3 komente Gjuhësi admin
Të Shkruash është lehtë 7/10/2014 1 komente Përkthim Artrit Bytyçi artrit
Një roman me kulturë… 7/10/2014 1 komente Klubi i librit Erjus Mezini desaparacidos
60 foto të “Marubit” në një ekspozitë 7/10/2014 Njoftime, Shtypi admin
Mbahet e qetë protesta shqiptare në Shkup 7/11/2014 38 komente Blendi Salaj
Në cilin vend të botës mund të bëhesh avokat/jurist me një vit ose me pak shkollë? 7/11/2014 21 komente fgm
Incidenti Ndoka-Strazimiri, Byroja e Kuvendit masë ndaj deputetëve 7/11/2014 21 komente Politikë, Shtypi admin
Pushime ne Sardenje 7/11/2014 20 komente centauer
Leku nuk pranohet nga bankat e Kosovës, BQK hesht 7/11/2014 12 komente Ekonomi, Shtypi admin
10 këshillat e Ukshin Hotit për shqiptarët 7/11/2014 4 komente Esse Ukshin Hoti admin
Njerëzit e mi kanë vdekur 7/11/2014 Letërsi Khalil Gibran Monda
PD: Deputeti i PS i dënuar në Itali për prostitucion. Arben Ndoka: Ja e vërteta ime 7/12/2014 107 komente Politikë, Shtypi admin
Botërori 2014: Brazil vs Hollandë 7/12/2014 56 komente Sport admin
Në emër të cilit po i “shënon” golat multikulturalizmi 7/12/2014 11 komente Opinion Arbër Zaimi admin
Bashkë në Finale 7/12/2014 3 komente Foto e ditës Blendi Salaj Blendi Salaj
Botërori 2014: Gjermania vs Argjentina 7/13/2014 324 komente Sport admin
Finale të mëdha të së kaluarës 7/13/2014 22 komente Blendi Salaj
Kryepeshkopi i shqiptarëve në Argjentinë: Anastasi? Prifti duhet të jetë patriot 7/13/2014 gjembi
Si e vlerëson punën e 300 ditëve të para? 7/14/2014 118 komente Kryesore, Politikë Blendi Salaj Blendi Salaj
Shqiptar Mustafi 7/14/2014 104 komente Foto e ditës Blendi Salaj
Gjermania, kampione e botës 7/14/2014 57 komente Sport admin
Shënime të rastësishme 7/14/2014 33 komente Pa Kategori Hekuran Miraka peshku i kuq
Skandali me pallatet në plazh, kryetari i Komunës dha leje të pezulluara që në 2004 7/14/2014 8 komente Shtypi Leonard Bakillari admin
Shuhet shkrimtarja Nadine Gordimer, fituese e çmimit Nobel 7/14/2014 5 komente Kulturë, Shtypi admin
Qyteti që Ernest Heminguej i dha famë botërore 7/14/2014 3 komente Shtepia e Librit
A do të ketë një Licensë të re për AMC? 7/14/2014 2 komente Ekonomi vezhguesi.al
Cilindo gur që të ngresh 7/14/2014 Letërsi Paul Celan Anonim
Hetimi i BIRN: Rrethi i ngushtë i Berishës fitoi miliona nga pazaret e dyshimta me tokat 7/15/2014 48 komente Kryesore Lawrence Marzouk, Lindita Çela admin
“EDGE OF TOMORROW” - film amerikan me regji te Doug Liman 7/15/2014 24 komente STALKER
rrjedhat 7/15/2014 1 komente Letërsi shkinaks shkinaks
Group 16′s Lessons Learned First Year in Albania 7/15/2014 admin
Group 16’s Lessons Learned First Year in Albania 7/15/2014 admin
Remark, më përgatiti për burgun 7/15/2014 Shtepia e Librit
Mbyllin tregun ekonomik Dinamo, do ndërtojnë atë që mungon: PALLATE 7/16/2014 71 komente Acarim Nervash, Sociale Blendi Salaj Blendi Salaj
"Pranga Peshkaqenëve" ose Antikorrupsioni një Ritallje me shqiptarët 7/16/2014 32 komente Opinion, Politikë, Shtypi Andrea Stefani admin
Vazhdon "beteja" për KLD-në, deklarata e Presidentit Nishani 7/16/2014 18 komente Politikë admin
Jam në dietë (për shopping) 7/16/2014 6 komente admin
Nadine Gordimer, fituesja e çmimit të parë “Nobel” për letërsinë në Afrikën e Jugut 7/16/2014 Shtepia e Librit
100 vjet më pas?! 7/17/2014 65 komente STALKER
SHITET 7/17/2014 31 komente Blendi Salaj
Lul Berisha do jetë sërish njeri i lirë pas disa vitesh 7/17/2014 28 komente Ligj admin
Gjuha e përbashkët 7/17/2014 15 komente Thënie Mesila Doda admin
Isa Mustafa i LDK-së kryetar i parlamentit, Glauk Konjufca i VV-së nënkryetar 7/17/2014 14 komente Kosova, Shtypi admin
Nexhmijet e trashëgimisë kulturore ... 7/17/2014 7 komente Kulturë, Shtypi klajdi
Status quo-ja e përgjakshme që u volit nga pak të gjithëve 7/17/2014 2 komente Opinion Roger Cohen admin
T’atypëratyshme 7/17/2014 1 komente Letërsi village-bey
H. 7/17/2014 1 komente Letërsi G. Priami a priori
How Running Helped with Integration 7/17/2014 admin
Kritikë kritikës 7/17/2014 admin
Kritikë kritikës 7/17/2014 admin
Mosbarazimi Piketty- Kur e kaluara përpin të ardhmen 7/17/2014 admin
How Running Helped with Integration 7/17/2014 admin
Ambasadori palestinez: Kosova pjesë e Serbisë 7/18/2014 54 komente Shtypi ACDC1
Harta e re territoriale, ja cilat do të jenë 61 bashkitë e vendit 7/18/2014 37 komente Kryesore Valentina Madani, Darina Tanushi admin
Ah gjermon, gjermon i zi... 7/18/2014 21 komente 24 karat, Sport Blendi Salaj Blendi Salaj
Gëzim Paçarizi: "Mbetet te gjykimi i arkitektit sa do të respektohet natyra" 7/18/2014 18 komente Art CRISTINA MARÍ village-bey
Si përfundim, ndryshoi gjë në këtë vend ndërhyrja ne Lazarat? 7/18/2014 13 komente tirane
Shqipëria zbret në vend të 67-të në renditjen e FIFA-s 7/18/2014 12 komente Sport, Shtypi jps
Gjyqi i vetvetes 7/18/2014 8 komente Letërsi Arthur Rimbaud lapsus
Kronikë e një banaliteti të specializuar 7/18/2014 7 komente Acarim Nervash, Shtypi Elvis Hoxha Alidea
Kundërshti mbi Ligjin e ri për personat me aftësi të kufizuara 7/18/2014 5 komente admin
Kalorësit e zinj dhe vargje të tjera – Pjesa II 7/18/2014 Letërsi Stephen Crane sol-nocturnus
Kalorësit e zinj dhe vargje të tjera – Pjesa II 7/18/2014 sol-nocturnus
VIDEO: Në "Jamais Vu", Linda Rama flet për debatin e Kryeministrit me Krastën 7/19/2014 111 komente Politikë, Video Mustafa Nano admin
Semaforët, hiqen 3 mijë patenta në 6 muaj 7/19/2014 13 komente Shtypi peshku i kuq
Ema Bovari dhe Ema e Kadaresë 7/19/2014 2 komente Shtepia e Librit
Ndihmojeni këtë fëmijë nga Podujeva që sapo ka humbur dëgjimin 7/19/2014 Njoftime, Shtypi ZAPATARA
Përvijime mondane të modernizmit në kulturat dhe jetërat e rinisë kosovare së tredekadëshit: metonomia, ballkanizmi, orientalizmi, tradicionalja, komplekset.. 7/19/2014 Kulturë Fatlum
Nasho Jorgaqi, letër Ismail Kadaresë: E kaluara, as shitet dhe as blihet dot 7/20/2014 64 komente xhaelga
OSBE kundër Qeverisë për ligjin e Këshillit të Lartë të Drejtësisë 7/20/2014 7 komente Ligj, Shtypi admin
Shënime për një ngjarje pa lidhje 7/20/2014 7 komente Letërsi aleister aleister
Kampi Pa Emer 7/20/2014 1 komente admin
Kampi Pa Emer 7/20/2014 admin
#PoshCorpsProblems 7/20/2014 admin
Në shtet-rrethim 7/20/2014 admin
Në shtet-rrethim 7/20/2014 admin
Gaza, protesta anembanë botës 7/21/2014 311 komente Bota xhibi
10 qytetet e Shqipërisë ku mund të jetohet më mirë për vitin 2014 7/21/2014 59 komente Sociale Alidea
Polici vs prokurori: 10 çështjet e nxehta ku Didi dhe Llalla nuk gjejnë të përbashkëtat 7/21/2014 11 komente Shtypi Sokol Çobo admin
Shiu në pishnajë 7/21/2014 7 komente Letërsi Gabriele D'Annunzio peshku i kuq
Një ditë për dashnorin e letrave   7/21/2014 Shtepia e Librit
Një ditë për dashnorin e letrave   7/21/2014 Shtepia e Librit
Shqipëria me 12 mijë veteranë lufte, marrin pension lufte edhe të lindurit e ’44 7/22/2014 21 komente Shtypi Blerina Hoxha LEFTI
Në një dorë celularin, në tjetrën jetë njerëzish 7/22/2014 20 komente Video admin
Polici prej kartoni 7/22/2014 19 komente Foto e ditës Blendi Salaj
Çfarë mos me marrë me vete tue fillue nga djathi kaçkavall 7/22/2014 18 komente Letërsi village-bey village-bey
Pse Hamasi dëshiron luftë? 7/23/2014 170 komente Opinion Daniel Pipes Safir Arnaut
Tragjeditë klasike, aktualiteti ynë (ose të shuash familjen për një fejesë) 7/23/2014 47 komente Opinion, Shtypi Aleksandër Çipa admin
Librat dhe vera 7/23/2014 28 komente Kulturë, Opinion Evis Cerga Blendi Salaj
4 burgime përjetë për Dritan Dajtin 7/23/2014 17 komente Blendi Salaj admin
"Tirana e Albania" botohet në Itali guida e re turistike e Shqipërisë 7/23/2014 7 komente Shtypi, Turizëm torinez
Lufta e forcës joproporcionale e Izraelit në Gaza 7/24/2014 98 komente Opinion Britain Eakin armir
Për Merushen me kokën ulur dhe duart me kallo 7/24/2014 72 komente Vladimir Karaj admin
Si u vodh thesari i BSH: morën 600 mln lekë dhe lanë libra 7/24/2014 29 komente Ekonomi, Shtypi admin
PD t’i hapë rrugë rrëzimit të qeverisë! 7/24/2014 27 komente Opinion, Shtypi Rilind Kelmendi tirane
Kёshilla pёr birin tim 7/24/2014 17 komente Opinion, Shtypi Edmond Arizaj admin
IMEI, fshatari i përgjuar duke bërë seks dhe taksa 7/24/2014 14 komente Gjergj Erebara admin
Kultura ekonomike e korrupsionit 7/24/2014 5 komente Opinion Besnik Pula Adangeanaeplykoh
Kultura ekonomike e korrupsionit 7/24/2014 Adangeanaeplykoh
10 librat që nuk duhen humbur 7/24/2014 Shtepia e Librit
Lind Zaho Rama 7/25/2014 72 komente Blendi Salaj
Jews and Arabs Refuse to be Enemies 7/25/2014 72 komente Bota, Video Blendi Salaj
Rebelim brenda mazhorancës, nuk votohen KLD-ja dhe pesë ligjet e drejtësisë 7/25/2014 10 komente Politikë, Shtypi admin
Vendosni diçiturën - 175 7/25/2014 6 komente Diçitura Blendi Salaj Blendi Salaj
Death in Gaza - një film nga James Miller, Saira Shah 7/25/2014 2 komente Reportazh James Miller Blendi Salaj
Matan Lumit (Beyond the River) Screening in New York 7/25/2014 blete
Matan Lumit (Beyond the River) Screening in New York 7/25/2014 blete
Matan Lumit (Beyond the River) Screening in New York 7/25/2014 blete
Si po e kaloni veren? 7/26/2014 34 komente ketlina
Dy plakat dhe reforma 7/26/2014 22 komente Opinion Fatos Baxhaku admin
Plastika dhe mjedisi 7/26/2014 6 komente Mjedisi, Shtypi admin
Dija me sy të kaltër, kopër e majdanoz 7/26/2014 6 komente Reportazh, Shtypi Eda Derhemi admin
The Gatekeepers 7/26/2014 5 komente Bota xhibi
Ekspozita "Ujësazhet" 7/26/2014 2 komente Art SHPRESA FRROKAJ village-bey
Dilema para Kryeministrit 7/27/2014 61 komente Politikë Blendi Salaj Blendi Salaj
Bimët mjekësore, “thesari ynë” 7/27/2014 29 komente Reportazh, Shtypi admin
Është bukur të mos jesh derr në fermën tonë të kafshëve 7/27/2014 12 komente Opinion, Shtypi Mustafa Nano Pjer Thomas
Gëzuar Fitër Bajramin 7/28/2014 89 komente Feja Blendi Salaj
Muzikë dhe verë 7/28/2014 25 komente Muzikë squarepusher
Greqia organizon sondazh për Himarën 7/28/2014 12 komente Ballkan, Shtypi admin
Letër e hapur zv.Kryeministrit, Niko Peleshi: Korçën e shëmton ky projekt i Arkitekturës Brutaliste 7/28/2014 11 komente Kulturë admin
Kush do të akuzohet nesër dhe për çfarë? 7/28/2014 6 komente Kosova, Shtypi admin
Kufij të rinj në Lindjen e Mesme? 7/28/2014 4 komente Bota, Shtypi Anne Allmeling admin
A kanë shqiptarët metropole kulturore? 7/28/2014 3 komente Kulturë Gani Mehmetaj admin
Sa besimtarë muslimanë ka Shqiperia? 7/29/2014 53 komente ani
Strasburgu i jep status veterani 83-vjeçarit shqiptar 7/29/2014 16 komente Speciale, Shtypi Brahim Shima admin
Danimarka ekziston, dhe është vendi më i lumtur në botë 7/29/2014 14 komente Bota, Reportazh, Shtypi admin
Të vjedhësh 2.4 mln USD dhe të dënohesh me 50 orë punë komunitare… 7/29/2014 9 komente Acarim Nervash, Shtypi admin
Grabiten 18 kg flori, një i vdekur katër të plagosur, mbyllet kufiri me Shqipërinë 7/29/2014 4 komente Ballkan, Shtypi admin
Universitete online? 7/29/2014 3 komente asking
Dorëshkrimet e pabotuara të Fishtës 7/29/2014 2 komente Kulturë admin
Endrra verore 7/29/2014 1 komente Letërsi Xha tani XhaTani
4 is bigger than 3! 7/29/2014 gjergji
Muxhahedini shqiptar që tmerron botën 7/30/2014 88 komente admin
Supergrabitja, Banka e Shqipërisë bën inventarin: Janë vjedhur 713 milionë lekë 7/30/2014 41 komente Ekonomi, Shtypi admin
Feminizimi i punës në Kosovë? 7/30/2014 1 komente Adangeanaeplykoh
Feminizimi i punës në Kosovë? 7/30/2014 Adangeanaeplykoh
“Pakti me CEZ, skandali i shekullit” 7/31/2014 23 komente Shtypi maksmeto
Tragjedi në Mirditë, shembet tuneli i HEC-it. Vdesin dy shqiptarë dhe një turk 7/31/2014 21 komente Kryesore admin
Udhërrëfyes për leximet verore 7/31/2014 13 komente Opinion, Shtypi Enkel Demi admin