Postimet e muajit Prill 2014

Seksioni Autori Postuar nga
Vrasja e shqiptarit në burg, Prokuroria greke lëshon 8 urdhër-arreste për zyrtarë të burgut 4/1/2014 230 komente Pa Kategori, Shtypi admin
Takim Rama- Merkel. Kancelarja gjermane: Shqipëria në rrugë të mbarë drejt Evropës 4/1/2014 145 komente Politikë admin
Vrau 52 ushtarë irakianë, i riu nga Ferizaj kryen sulm vetëvrasës 4/1/2014 127 komente Shtypi Anonim
A mendoni se lëvizjet kundër luftës (anti-war) në vendet e BE-së janë thjesht lëvizje anti-amerikane dhe jo kundër luftës? 4/1/2014 69 komente ACDC1
Ilir Beqaj: Si e gjeta shëndetësinë shqiptare 4/1/2014 17 komente Intervistë, Sociale Skënder Minxhozi admin
Kur pushteti bën vetëvrasje 4/1/2014 15 komente alisat
Shëtitore „Dëshmorët e Kombit“ 4/1/2014 2 komente Letërsi mirazh Anonim
3 Folk Tales from Edith Durham’s “High Albania” 4/1/2014 1 komente admin
Why You Should Read “High Albania” by Edith Durham 4/1/2014 admin
3 Folk Tales from Edith Durham’s “High Albania” 4/1/2014 admin
Why You Should Read “High Albania” by Edith Durham 4/1/2014 admin
Të jesh grua në Sukth 4/2/2014 66 komente Reportazh, Sociale Luela Myftari admin
Kryeministria drejtorëve: Na tregoni të kaluarën penale 4/2/2014 43 komente Pa Kategori, Shtypi xhibi
Relacioni i vitit 1967: 19 piktura me vlerë zbulohen në Pallatin e Brigadave 4/2/2014 27 komente Art, Përrallë nga e kaluara Admirina Peçi admin
Në luftë me fantazmën 4/2/2014 2 komente admin
Rikrijimi i debatit 4/2/2014 1 komente admin
Kur të pandehurin e dënon gjykata por jo viktima e tij (ose: Abuzim me dobësinë) 4/2/2014 STALKER
Kur të pandehurin e dënon gjykata por jo viktima e tij (ose: Abuzim me dobësinë) 4/2/2014 STALKER
Tragjedia e Lecco-s në tre lexime 4/3/2014 175 komente Opinion, Shtypi Çapajev Gjokutaj STALKER
Shteti dorëzohet, jep “leksione” për të investuar paratë e hashashit në Lazarat 4/3/2014 119 komente Reportazh, Sociale Vladimir Karaj Un jardin sur le nil
Mbi nënvetdijen 4/3/2014 99 komente Esse Arshi Pipa Monda
Aleksandar Vuçiq: Nga unë nuk do të dëgjoni fjalë të keqe për delegacionin kosovar 4/3/2014 34 komente Ballkan, Intervistë, Shtypi Bahri Cani admin
Ditët e fundit të Bajram Currit, sipas dokumenteve arkivore të shtetit shqiptar 4/3/2014 16 komente Histori Veli Haklaj wasabi
Imazhi heroik dhe revolucionar i Beethovenit 4/3/2014 12 komente Personazh Sul Gragjevi Monda
That Won’t Work 4/3/2014 admin
Do të kisha turp po të isha Ministër i Mirëqënies Sociale sot 4/4/2014 173 komente Acarim Nervash, Shtypi Kristi Pinderi klajdi
Çfarë lexojnë fëmijët tanë? 4/4/2014 55 komente Arsim, Shtypi Agim Baçi Rhea
Sa e vështirë është të gjesh ... 4/4/2014 15 komente kuazimondo
A mund të ’shihet’ në radio një film? (+22 minuta në youtube për të kuptuar Brazilin e sotëm) 4/4/2014 13 komente STALKER
A mund të ’shihet’ në radio një film? (+22 minuta në youtube për të kuptuar Brazilin e sotëm) 4/4/2014 STALKER
Ish-Presidenti Bush zbulon talentin si piktor 4/5/2014 222 komente Argëtim, Bota admin
Noli: Ismail Qemali e shiti Shqipërinë tek italianët 4/5/2014 187 komente Histori, Politikë Fan Noli xhibi
Nis mbjellja e ullinjve në Parkun Kombëtar të Butrintit 4/6/2014 105 komente Ambienti, Shtypi gjembi
Ben Blushi: Shqipëria duhet defetarizuar 4/6/2014 62 komente Klubi i librit, Kulturë, Shtypi Fatmira Nikolli admin
Ermonela Jaho: Jam një “Madam…”, katarsi ku gjej paqen si grua 4/6/2014 59 komente Art, Shtypi Violeta Murati wasabi
Drejtësia në udhëkryq ndërkombëtar 4/6/2014 34 komente Politikë Aleksandra Bogdani admin
PD: Kishte një kungull, iu bënë dy 4/6/2014 14 komente Politikë, Shtypi Ervin Koçi xhibi
Vritet fotoreporterja gjermane, kolegia plagoset 4/6/2014 2 komente Bota, Shtypi admin
Viktimat s’e kanë thënë ende fjalën e tyre të fundit 4/7/2014 12 komente Klubi i librit, Shtypi Ylljet Aliçka Ana H
Një ngjyrë - një buzëqeshje 4/7/2014 8 komente Sociale, Shtypi Uniteti Mendo Pozitiv
Bimët mjekësore në Shqipëri 4/7/2014 7 komente ernesto
Buletini Informativ “Tirana Kulturore” 4/7/2014 1 komente Kulturë, Shtypi Klodiani
Pa censurë - 73 4/8/2014 385 komente Anonim
Ilir Meta te Roland Qafoku në “Channel One” 4/8/2014 79 komente Intervistë, Politikë, Shtypi admin
"Mora qiellin në sy të të shikoja" : Për ju, Ardian Hoda. 4/8/2014 47 komente Argëtim Anonim
Aliko: Në Lazarat nuk ka rrezikshmëri për jetën 4/8/2014 41 komente Acarim Nervash, Sociale admin
Kërkesë për azil në Kanada? 4/8/2014 38 komente drin
Kë të ndjek në Instagram? 4/8/2014 37 komente Mergimtarja
Përfundojnë banesat sociale në Tiranë 4/8/2014 36 komente Sociale admin
Hallë Qomilja 4/8/2014 24 komente XYZ
Eftimiu dhe Kafka për Moisiun. Si u lirua nga burgu Aleksandri 4/8/2014 10 komente Art, Personazh Ardian Kyçyku wasabi
Nuk ka liberalizim vizash për Kosovën brenda këtij viti, thotë komisionerja Malmstrom 4/8/2014 8 komente Bota, Kosova admin
Odë për të rënët e Konfederatës 4/8/2014 5 komente Letërsi Allen Tate eagolli
Shqipëria, e 56-a në Indeksin e Progresit Shoqëror 4/8/2014 5 komente Pa Kategori, Shtypi admin
Bujqësia "elektorale" e LSI- së ? 4/9/2014 112 komente grava
Rai: Lazarat, 1 ton drogë për familje në vit 4/9/2014 80 komente Reportazh, Shtypi xhibi
Kjo asht jeta, që t’peshon mbi qepallat e zbeta 4/9/2014 58 komente Letërsi Muhamet Ademi finisterre
Mesila Doda: Partitë komuniste të dalin jashtë ligjit. LANC, luftë vëllavrasëse. 4/9/2014 57 komente Politikë admin
Mou: Reali në gjysmëfinale? Do të kënaqemi 4/9/2014 36 komente Sport, Shtypi admin
Politika në Kosovë duhet të vendosë shpejt për themelimin e Tribunalit 4/9/2014 29 komente Kosova Bekim Shehu admin
Kodheli - Gërveni, ku gabon Ministrja? 4/9/2014 21 komente Mos Humbisni, Shtypi Lorenc Vangjeli bulkthi
Shumë zhurmë për një zë 4/9/2014 18 komente Kulturë Alida Cenaj admin
Misteri i milionave të romëve 4/9/2014 16 komente Sociale, Shtypi wasabi
Inspektorë të tatimeve vizitohen nga Babagjyshi 4/9/2014 8 komente Acarim Nervash bulkthi
Lavjerrësi i Foucault 4/9/2014 desaparacidos
Kinë-Shqipëri, pushtimi i butë i Juanit 4/10/2014 72 komente Ekonomi, Shtypi Elton Metaj admin
Piratin apo injorantin? 4/10/2014 41 komente Opinion Arbër Zaimi admin
Mbi përgjegjësitë 4/10/2014 39 komente Kryesore Bujar Nishani admin
Gjyqtarët e paprekshëm të Shqipërisë 4/10/2014 29 komente Ligj, Shtypi Joshua Rozenberg xhibi
Erkand Qerimaj dhe Daniel Godelli, kampionët e Europës 4/10/2014 26 komente Sport admin
Our First Fundraiser! 4/10/2014 admin
Përgjimet e celularëve, Noka publikon sms-në e Tahirit 4/11/2014 161 komente Shtypi Greta Malaj pjetermustakuqi
Femara 4/11/2014 45 komente Blendi Salaj
Si të kalojmë nga shoqëria e kamjes në atë të mirëqenies 4/11/2014 33 komente Shtepia e Librit
Sikur lutje 4/11/2014 23 komente Letërsi Elona Çuliq desaparacidos
Finalja pa pak e Ligës së Kampionëve 4/11/2014 20 komente Sport admin
Liritë individuale si parakusht i së mirës shoqërore 4/11/2014 11 komente Opinion, Shtypi Ilir Kalemaj Tau
Plaga sociale e adoleshentëve 4/11/2014 8 komente Sociale, Shtypi Monda
Porto Palermo mes 15 destinacioneve turistike europiane që do të duheshin vizituar 4/11/2014 4 komente Shtypi, Turizëm Emily Wasserman admin
Arkitektura osmane në Shqipëri 1385 – 1912, Machiel Kiel 4/11/2014 Shtepia e Librit
Qent e rrugëve: diamant i zi ne ekran te bardhë! 4/11/2014 STALKER
Qent e rrugëve: diamant i zi ne ekran te bardhë! 4/11/2014 STALKER
tralala-ja që po dëgjon - 46 4/12/2014 311 komente olsi
Tiranë, protestë për Ilia Karelin qytetarët përplasen me policinë 4/12/2014 266 komente Shtypi admin
Përgjigjje skiç që mund të bëhen skeç 4/12/2014 74 komente July_21
Nexhmije Pagarusha merr shtetësinë shqiptare 4/12/2014 46 komente Personazh admin
nextgenerationalbania.info – Fushata per re-brandimin e Shqiperise 4/12/2014 10 komente gjergji
Standard & Poor’s vlerëson pozitivisht politikat makroekonomike të qeverisë shqiptare 4/12/2014 8 komente Ekonomi, Shtypi admin
Manifest kundër mjerimit 4/12/2014 6 komente admin
Nga ëndrrat e gjyshes 4/12/2014 2 komente Letërsi Kim Mehmeti wasabi
Pa censurë - 74 4/13/2014 436 komente Anonim
Udhëtim në dëshirat e ndaluara; gratë, tabutë dhe pushteti 4/13/2014 18 komente Klubi i librit, Shtypi Jeta Shyle Un jardin sur le nil
Sa të qëndrueshme janë sistemet sociale evropiane? 4/13/2014 14 komente Bota, Sociale, Shtypi Regina Mennig, Auron Dodi admin
Insodus IV 4/13/2014 6 komente Esse village-bey village-bey
Banaliteti i ideologjisë 4/13/2014 1 komente admin
Ministria e Mbrojtjes, dy padi të reja 4/14/2014 148 komente Shtypi admin
Komercializimi i varfërisë 4/14/2014 22 komente Opinion Klodi Leka admin
Korrupsioni si aritmetikë 4/14/2014 20 komente Opinion, Shtypi Fatos Baxhaku admin
“Noah”: barka e Noes sipas Dhjatës së vjetër apo… autoportret i regjizorit?? 4/14/2014 20 komente STALKER
Të jetosh në vende të pazakonta në Shqipëri 4/14/2014 15 komente Video Monda
Rinis "Maratona Rinore" ne qytetin e Elbasanit 4/14/2014 7 komente Kulturë, Njoftime Eminika Eminika
Single, po! City? Jo më! 4/14/2014 5 komente admin
Rikthejeni Fishtën në tekstet shkollore 4/14/2014 5 komente Opinion, Shtypi Frano Kulli Monda
Të buk(ë)ur 4/14/2014 2 komente Letërsi kukumjaçka Anonim
Komploti 4/14/2014 1 komente desaparacidos
Tirana Kulturore 12 Prill 2014 4/14/2014 1 komente Njoftime, Shtypi Klodiani
Volunteer Visit: Round 2 4/14/2014 admin
“Noah”: barka e Noes sipas Dhjatës së vjetër apo… autoportret i regjizorit?? 4/14/2014 STALKER
Trafiku i drogës, baza ushtarake e Gjadrit pas akuzës së PD ? 4/15/2014 88 komente Shtypi LEFTI
Trukimin e sotëm mos e lër për nesër 4/15/2014 38 komente Sport Bledar Kuka admin
Ndahen çmimet Pulitzer për gazetari 4/15/2014 34 komente Bota, Media, Shtypi admin
Inspektorati Qendror Teknik: 45 kompanitë e karburanteve që abuzojnë me cilësinë 4/15/2014 25 komente Shtypi admin
Aty ku puthet deti me rërën 4/15/2014 19 komente Letërsi Flurans Ilia desaparacidos
Blog-notes: ... një copë udhë me Shekspirin 4/15/2014 11 komente Personazh YD XYZ
Mbi probleme të dramaturgjisë shqipe 4/15/2014 4 komente Opinion admin
Populli i një vendi të vogël 4/15/2014 2 komente admin
The seven stages of staring at Black people in Albania 4/15/2014 2 komente Chelsi W
The seven stages of staring at Black people in Albania 4/15/2014 Chelsi W
15 vjet nga eksodi tragjik 4/16/2014 141 komente Kryesore admin
Në 23 vjet, arrestimi i parë në flagrancë i një gjyqtari 4/16/2014 44 komente Kryesore admin
Si do e shkruanit skenarin? 4/16/2014 28 komente bulkthi
Gjurmët e muzikës së vjetër shqiptare... 4/16/2014 19 komente Muzikë, Shtypi alidemsi
Punësimi i Dell-it në Bechtel, ngre dyshime 4/16/2014 17 komente Kosova, Shtypi Monda
Parimet e parimeve të reformës universitare 4/16/2014 7 komente Opinion Hysamedin Feraj admin
Kënga e këngëve 4/16/2014 3 komente Letërsi Melinos Anonim
Hetimi: Agjencia e Shoqërisë Civile e bëri financimin e OJF-ve biznes familjar 4/17/2014 117 komente Kryesore Erjona Rusi, Besar Likmeta admin
PD shpall Topallin “puçiste” 4/17/2014 78 komente Pa Kategori, Shtypi fgm
Prokuroria: Po verifikojmë akuzat për ushtrinë 4/17/2014 43 komente Shtypi admin
125 vjet më parë lindi Charlie Chaplin 4/17/2014 22 komente Personazh admin
Nafta, çmimi më i lartë në Europë 4/17/2014 18 komente Ekonomi, Shtypi admin
Dija dhe tregu 4/17/2014 admin
Shuhet shkrimtari Gabriel Garcia Marquez, fitues i çmimit “Nobel” 4/18/2014 36 komente Personazh admin
Kukan: Dështimi do dëmtojë Shqipërinë. Komisioni do shkruajë se s'pati marrëveshje 4/18/2014 35 komente Politikë, Shtypi admin
SHBA: Qytetarë amerikanë, kujdes gjatë Pashkëve në Kosovë! 4/18/2014 20 komente Kosova, Shtypi Anonim
Në gjumë 4/18/2014 2 komente Letërsi Bjorn Bjorn
Shqiptarët, në vend të parë për azil 4/19/2014 133 komente Kryesore admin
Skema piramidale në Shqipëri, një nga 10 skandalet e mëdha financiare në botë 4/19/2014 128 komente Ekonomi, Shtypi admin
Auron Tare: Kulla artistike vrojtimi në bregdet 4/19/2014 81 komente Kulturë, Shtypi Pjer Thomas
I gjallë për të akuzuar dhe i vdekur për t'u gjykuar 4/19/2014 19 komente Ligj, Shtypi bulkthi
Tokat e çara 4/19/2014 10 komente Letërsi Emigrant Anonim
Shqipëria komuniste dhe eksodi ’91 në sytë e fotografit Ferdinando Scianna 4/20/2014 181 komente Përrallë nga e kaluara Ferdinando Scianna xhibi
Gabriel García Márquez dhe një përvojë e përkthimit të tij në shqipe 4/20/2014 114 komente Intervistë Aurel Plasari finisterre
Pranvera 4/20/2014 41 komente Letërsi FQR Fiqiri
Enveri kishte bërë gati kampet e internimit, burgjet, litarët dhe togat e pushkatimit 4/20/2014 38 komente Histori, Shtypi Perparim Halili Shvejk
Studimi: SHBA-ja eshte Oligarki dhe jo Demokraci 4/20/2014 30 komente Bota, Shtypi Art Changed the World
Sinori i ëndrrës 4/20/2014 2 komente Kulturë, Shtypi Arben Theodhosi village-bey
Perdorimi i rivalerise sportive per te shitur dicka tjeter 4/20/2014 gjergji
RAI hyn në Lazarat, rrëfehet transportuesi: “Tani s'ka më klandestinë, bëj 2 rrugë me marijuane në muaj” 4/21/2014 49 komente Reportazh Nikoleta Kovaci admin
Mbi konceptin e historisë 4/21/2014 41 komente Kulturë Walter Benjamin admin
Unioni i Gjyqtarëve kundër Tahirit, letër Nishanit: Po cenohet pavarësia e sistemit të Drejtësisë 4/21/2014 15 komente Shtypi admin
paMUR është një tejkalim 4/21/2014 9 komente Kulturë, Shtypi Edison Ceraj Rhea
Jo vetëm gjyq publik gjykatësve të korruptuar 4/21/2014 7 komente Opinion, Shtypi Mentor Kikia admin
Zhdukja e pyjeve, "50 fusha futbolli çdo minutë" (dhe një dokumentar) 4/21/2014 7 komente Mjedisi Rosanne Skirble admin
Trembëdhjetë mënyra për të parë një mëllenjë 4/21/2014 2 komente Letërsi Wallace Stevens sol-nocturnus
Teaching English in Albania 4/21/2014 admin
Volunteer Visit with Cool Kids 4/21/2014 admin
Tirana Kulturore, 19 prill 2014 4/21/2014 Shtypi, Turizëm Klodiani
Teaching English in Albania 4/21/2014 admin
Mbi konceptin e historisë 4/21/2014 admin
Pa censurë - 75 4/22/2014 305 komente Anonim
Sot dhe nesër gjysma e gjysmës së Kupës 4/22/2014 151 komente Sport admin
Ekipi "Basha" 4/22/2014 22 komente 24 karat, Shtypi bulkthi
Të mbetet njeriu, vdektë politika! 4/22/2014 12 komente Opinion, Shtypi Aleksandër Çipa admin
Tabela Periodike e Content Marketing 4/22/2014 4 komente gjergji
Sikur 4/22/2014 2 komente Letërsi Altin Zaloshnja Psalmisti
tralala-ja që po dëgjon - 47 4/23/2014 302 komente olsi
Visho Ajazi: Himara si Krimea me ndarjen e re, një agjent rus në politikën shqiptare 4/23/2014 78 komente Shtypi kapo
Kostoja e Rrugës së Kombit 2 miliardë euro për 137 kilometra. (Ndryshimet Kosovë - Shqipëri) 4/23/2014 48 komente Reportazh admin
Deklarim i rremë i pasurisë, ILDKP kallëzim penal ndaj gjyqtarit Gjin Gjoni 4/23/2014 36 komente Ligj, Shtypi admin
Ambasadorët mbështesin reformën territoriale 4/23/2014 19 komente Shtypi admin
Basha takim me sindikatat : Ekonomia në rënie, qeveria të marrë masa, ose protesta 4/23/2014 19 komente Ekonomi, Shtypi LEFTI
Viti letrar 2013 4/23/2014 6 komente Reportazh Dhurata Shehri wasabi
Ethnographic Fieldwork and Female Dilemmas 4/23/2014 1 komente Chelsi W
Xhili and her Friends 4/23/2014 1 komente admin
Ethnographic Fieldwork and Female Dilemmas 4/23/2014 Chelsi W
Ja si te aktivizoni look-un e ri ne Twitter 4/23/2014 gjergji
Në radhë për të marrë dëmshpërblimin nga një gjykatës i dënuar 4/24/2014 52 komente Foto e ditës admin
Ndërhyn INUK, dalin vajzat e bllokuara prej 14 ditësh. (Shkallëve u kishte dalë pronari) 4/24/2014 20 komente Pa Kategori, Shtypi admin
A, si abuzimi 4/24/2014 18 komente Opinion, Shtypi Koloreto Cukali xhibi
Aurel Plasari zbulon “Tragjedinë” e pambaruar të Branko Merxhanit 4/24/2014 10 komente Klubi i librit, Shtypi village-bey
Lërini klientët të zgjedhin universitetin 4/24/2014 10 komente Opinion, Shtypi Gjergj Erebara admin
Dëshmori i UÇK-së, zbulohet letra e shkruar para vdekjes 4/24/2014 8 komente Personazh, Shtypi Ed Martini
Ish i dënuari politik tenton të vetëdigjet në transmetim live: Jam i dëshpëruar 4/24/2014 7 komente Shtypi admin
Rikoshet 4/24/2014 5 komente Letërsi kokodashe Anonim
Majlinda Kelmendi, kampione Europe në xhudo 4/24/2014 4 komente Sport, Shtypi admin
“Komenti juaj po pret moderimin nga stafi” - dhe Ndarja e Re Administrative 4/24/2014 1 komente Kritik
One Year in Country 4/24/2014 admin
One Year in Country 4/24/2014 admin
Më munde Enver, më munde! 4/25/2014 207 komente Acarim Nervash, Shtypi Amarildo Pregapuca alidemsi
Forcat e Armatosura: Nuk ekziston asnjë fakt që të provojë hamendësitë për trafik droge 4/25/2014 164 komente Shtypi admin
Dashuria kalon dhe mbaron nëpërmjet stomakut 4/25/2014 66 komente admin
A është shtuar taksë mbi shtëpinë? 4/25/2014 46 komente an tigo nea
Elbasani, qyteti i bukurisë dhe i "plehrave të djegura" 4/25/2014 38 komente Opinion Silvana Qosja silva qosja
"Aventurë në Shqipëri" 4/25/2014 31 komente Monda
Mizerje? Po. Mizerabilitet? Jo! (ose: ku fshihet humanizmi yt i heshtur zoti Bing??) 4/25/2014 20 komente STALKER
"Respekto edhe të gjallët" 4/25/2014 14 komente Video admin
Reforma territoriale fillon të hënën 4/25/2014 8 komente Shtypi admin
parase 4/25/2014 1 komente Letërsi tess tess
Rama - Blushit: Nuk kam kohë të fishkëllej 4/26/2014 77 komente Intervistë, Shtypi xhaelga
Lefter Koka: Do lejojmë importin e plehrave. AKIP: Rama të distancohet nga këto deklarata 4/26/2014 75 komente Acarim Nervash, Shtypi Monda
No country for women writers* 4/26/2014 25 komente Art Nina Cara pse sterio
Pak për "Shkë***atën me..., jo, jo, për "SHKËRDHATËN ME KAPELE"! 4/26/2014 6 komente admin
Grida Duma, gati kandidimi për kreun e bashkisë së kryeqytetit 4/27/2014 156 komente Politikë, Shtypi peshku i kuq
Si është kjo puna e avionëve? 4/27/2014 101 komente r.v
Të përjashtuarit e pensioneve 4/27/2014 32 komente Ekonomi, Shtypi Pjer Thomas
Moratorium - modë e re e bërjes së politikave publike në Shqipëri 4/27/2014 20 komente Politikë Gaia Gaia
The Lone Blonde 4/27/2014 admin
Shifra e pamundur e mrekullisë ekonomike të pandodhur 4/28/2014 40 komente Ekonomi, Shtypi Gjergj Erebara gjembi
Buda 4/28/2014 25 komente Letërsi FQR Fiqiri
Bukë dhe trëndafila 4/28/2014 admin
Bukë dhe trëndafila 4/28/2014 admin
Sot dhe nesër gjysma tjetër e gjysmës së Kupës 4/29/2014 238 komente Sport admin
Një dokument i kompozitores Dhora Leka dhe "edhe një herë" për Dosjet 4/29/2014 109 komente Intervistë Ismail Kadare Ed Martini
Kjo vajzë kërkon të martohet me një pasanik 4/29/2014 90 komente Pa Kategori, Shtypi alidemsi
"Për bukë vuante Greqia". Këngë popullore të Labërisë 4/29/2014 35 komente Përrallë nga e kaluara arb
Të mosardhurit dhe të paikurit 4/29/2014 32 komente Opinion, Shtypi Alqi Kociko admin
Potencialet dhe Sfidat e Zhvillimit të Turizmit në Shqipëri 4/29/2014 28 komente Mirjan Topi admin
Mbledhja e të ardhurave, 38% më pak se planifikimi 4/29/2014 17 komente Ekonomi, Shtypi Lorenc Rabeta LEFTI
Inva Mula pranohet anëtare e Akademisë Botërore të Artit dhe Shkencës 4/29/2014 7 komente Personazh admin
Rikthimi i TVSH-së që do të fundoste median e pavarur 4/29/2014 5 komente Media, Shtypi Carlo Bolano peshku i kuq
Principata mesjetare e Arbërisë 4/29/2014 4 komente Histori Kristo Frashëri admin
Maqedoni: Gruevski e BDI fitojnë thellë, opozita nuk njeh zgjedhjet 4/29/2014 1 komente Ballkan, Shtypi admin
Absolutisht jo në kuptimin absolut! 4/29/2014 admin
Absolutisht jo në kuptimin absolut! 4/29/2014 admin
"Ani mori nuse" me përhapje ndërkombëtare 4/30/2014 46 komente Argëtim, Video konntvrana
Mungon ndriçimi, semaforët dhe vijëzimet 4/30/2014 38 komente admin
Me iu folë hijeve që më rrethojnë 4/30/2014 5 komente Letërsi Gasper Pali village-bey
Travels in Tokyo 4/30/2014 3 komente admin
Drejt 1 Majit 4/30/2014 admin
Drejt 1 Majit 4/30/2014 admin
“Qamilizmi me frak” në mjekësi 4/30/2014 Ligj, Shëndetësi, Shtypi Edvin Prifti Gurameto