Postimet e muajit Dhjetor 2014

Seksioni Autori Postuar nga
Intervista me disa nga komentatoret e blogut 12/1/2014 193 komente Pjer Thomas
Sondazhi i gjyqtarëve: Problemi ynë më i madh, politika… por edhe mungesat ligjore dhe korrupsioni 12/1/2014 38 komente Ligj admin
Çfarë po ndodh me naftën shqiptare? 12/1/2014 9 komente Ekonomi, Shtypi Bardhi Sejdarasi admin
… Nënën 12/1/2014 3 komente Letërsi Arbër Zaimi sol-nocturnus
INTIFADA E TRISHTUAR E PD-së 12/1/2014 alisat
Pa censurë - 81 12/2/2014 359 komente Anonim
Vepra kushtuar viktimave të komunizmit 12/2/2014 217 komente Art admin
Kamatvonesat: 80% ulje për familjet, shlyerja me këste deri më 1 Mars 12/2/2014 41 komente Ekonomi, Shtypi admin
Guvernatori i BSH-së, ndryshon ligji. Shtetësia shqiptare, jo kusht 12/2/2014 30 komente Shtypi admin
Parlamenti francez voton për njohjen e shtetit palestinez 12/2/2014 24 komente Bota Monda
Koha kalon si nën rrotullën e mundimit… 12/2/2014 4 komente Opinion Mirela Ruko admin
Koha kalon si nën rrotullën e mundimit… 12/2/2014 admin
HUAT PËR STREHIM – NJË RIKTHIM I VËRTETË? 12/2/2014 admin
Projekte politike për artin 12/2/2014 Intervistë Alda Bardhyli admin
E vërteta për Luftën, tradhëtia ndaj Mukjes çoi në vëllavrasje e diktaturë 12/3/2014 300 komente Opinion, Shtypi Fatos Lubonja Tirona-4ever
Bleona na zhvesh të gjithëve 12/3/2014 177 komente Opinion Agon Maliqi admin
Djegia e mandateve, Paloka: I qëndrojme deri në fund bojkotit 12/3/2014 54 komente Politikë admin
Rusia bllokon importin e perimeve nga Shqipëria 12/3/2014 26 komente Ekonomi, Shtypi admin
Fatura e OSHEE (ish-CEZ), kush më shpjegon? 12/3/2014 13 komente GertGray
Thanksgiving: Diten e Falenderimeve 12/3/2014 admin
Thanksgiving: Diten e Falenderimeve 12/3/2014 admin
Kur deklarata personale publike nuk pi ujë… 12/3/2014 admin
UNIVERSITETI NË FUNKSION TË RRITJES SË MIRËQENIES SOCIALE 12/3/2014 admin
Nëna rrëfen izolimin me vajzën 5-vjeçare në komisariat: Nuk kisha të paguaja për dritat 12/4/2014 202 komente Sociale, Shtypi admin
Vendosni diçiturën - 176 12/4/2014 29 komente Diçitura admin
Tonin Harapi 12/4/2014 26 komente Muzikë, Personazh, Shtypi Akil Mark Koci ilir-jani
Gjuha e Klasës II me një hartë ku Australia është në Europë dhe Kosova nuk ekziston 12/4/2014 25 komente Arsim, Shtypi admin
Në shitje të gjitha shoqëritë shtetërore, aksione punonjësve 12/4/2014 17 komente Ekonomi, Shtypi Zamir Alushi admin
Hidrocentrali i financuar nga Banka Botërore kërcënon kanionin e Lengaricës 12/4/2014 10 komente Mjedisi, Shtypi Aleksandra Bogdani gjembi
Shqiptarët po bëhen më bujarë 12/4/2014 6 komente Sociale admin
Përditshmëri ... 12/4/2014 Leonard Seiti Leonard Seiti
FDSH: Kampionia Romela Begaj rezulton pozitive në testin anti-doping 12/5/2014 67 komente Sport admin
Basha në "Top Story", bojkoti, protestat, zgjedhjet, energjia... 12/5/2014 44 komente Intervistë, Shtypi admin
Kush e qeveris Internetin? 12/5/2014 23 komente Internet Maximilian Stern admin
Buzeqesh goca 12/5/2014 4 komente tirane
Rreth ngjarjeve në Fakultetin e Shkencave Sociale 12/5/2014 admin
Rreth ngjarjeve në Fakultetin e Shkencave Sociale 12/5/2014 admin
Dekorohet Vito Kapo, qeveria i jep “Medaljen e Mirënjohjes” ish-ministres së Enver Hoxhës 12/6/2014 280 komente Shtypi Tedi Blushi admin
Pushohen 131 punonjës burgjesh, debitorë dritash. Rama: Kush abuzon, s'merr rrogë me lekë taksash 12/6/2014 45 komente Shtypi admin
Talent dhe pasuri 12/6/2014 44 komente Esse Rudolf Marku Ed Martini
A do të futet opozita (PD-ja dhe aleati saj besnik PR-ja) në kuvend brenda Dhjetorit 2014? 12/6/2014 10 komente kuazimondo
Drama jetësore e çiftit Luarasi, nuk kërkon spektatorë 12/6/2014 4 komente Personazh, Shtypi Valeria Dedaj admin
Energjia, më shtrenjtë se në rajon 12/7/2014 88 komente Ekonomi, Shtypi Gjergj Erebara admin
Shkarkohen 234 punonjës të OSHEE, debitorë prej më shumë se 2 muajsh 12/7/2014 69 komente Shtypi admin
Si ia doli Rogner në Tiranë 12/7/2014 34 komente Turizëm Marijana Miljkovic admin
Presidenti Nishani dekreton Genti Sejkon për Guvernator të Bankës së Shqipërisë 12/7/2014 12 komente Kryesore admin
Ku gjenden bashkë editorialet e shtypit 12/6/2014 9 komente alx_x6
8 Dhjetori, Dita Kombëtare e Rinisë 12/8/2014 235 komente Kryesore admin
Trajtimi i të sëmurëve nga zemra, falas edhe në spitalet private 12/8/2014 61 komente Shëndetësi, Shtypi shkaba
Gjoni 12/8/2014 34 komente Letërsi Shkëlqim Çela admin
"100 Minuta" - 5 Dhjetor 2014 12/8/2014 15 komente Media Blendi Salaj Blendi Salaj
Kosovë, nënshkruhet marrëveshja PDK-LDK 12/8/2014 5 komente Kosova admin
Bitcoin, inovacion apo flluskë 12/8/2014 admin
Miti qesharak i 8 dhjetorit 12/8/2014 159 komente Histori, Shtypi Andi Bushati Alba2265
Kultura vlerëson me çmim të parë veprën letrare të Thanas Medit dhe përkthimin e Guljem Dedës 12/9/2014 33 komente Kulturë admin
Kosovë, votëbesohet Qeveria e re. Serbët marrin një zëvendëskryeministër 12/9/2014 21 komente Kosova admin
INSTAT: Në nëntor u rritën çmimet, ndryshimi vjetor 1.7% 12/9/2014 7 komente Ekonomi, Shtypi admin
Një pyetje pas zgjedhjeve në PD 12/9/2014 2 komente Opinion, Shtypi Fatos Lubonja admin
Në burg me “Angjelikën” 12/9/2014 1 komente Personazh Alda Bardhyli gjembi
Këshilla të mençura për djalin: Mos u bëj tifoz! 12/9/2014 admin
SHBA, raporti i Senatit: Teknikat e marrjes në pyetje nga CIA, inefikase e brutale 12/10/2014 107 komente Bota admin
Forumi kombëtar antikorrupsion, ambasadori i OSBE: Ende asnjë zyrtar i lartë i dënuar 12/10/2014 28 komente Shtypi admin
Shqiptarët besojë më shumë te … NATO 12/10/2014 20 komente Kryesore admin
Epoka Davutoglu dhe Turqia në Ballkan 12/10/2014 13 komente Esse admin
10 dhjetori, Dita e të Drejtave të Njeriut 12/10/2014 3 komente Bota, Shtypi admin
Përkeqësimi i përformanses fiskale të vendit 12/9/2014 Adangeanaeplykoh
Mbyllet pa lavdi bursa e Tiranës 12/11/2014 98 komente Ekonomi, Shtypi Pjer Thomas
Parlamenti shtyn me një javë pushimet. Negociatat e Brukselit me PD dhe PS për rikthimin e opozitës në Kuvend 12/11/2014 72 komente Politikë, Shtypi admin
Banorët e Gërdecit: Fatura për energjinë edhe kur s’kishim shtëpi 12/11/2014 65 komente Sociale admin
Ish-të përndjekurit, në këstin e 3 janë dhe emra si Lubonja, Velo, Zhiti 12/11/2014 47 komente Shtypi admin
Të shmangësh tundimin 12/11/2014 40 komente Esse Patrick Modiano admin
Doping, ‘tërmet’ në peshëngritjen shqiptare, Godelli e Pulaku pozitiv në testin e parë 12/11/2014 17 komente Sport, Shtypi admin
E fundit poemë 12/11/2014 8 komente Letërsi Robert Desnos sol-nocturnus
Bitcoin, inovacion apo flluskë? (pjesa II) 12/11/2014 4 komente admin
Të shmangësh tundimin 12/11/2014 Shtepia e Librit
Kina, tani edhe zyrtarisht fuqia e parë ekonomike në botë 12/12/2014 300 komente Bota, Shtypi Dominique Albertini admin
Opozita fund bojkotit, në 24 dhjetor në Parlament 12/12/2014 53 komente Politikë admin
Vendosni diçiturën - 177 12/12/2014 47 komente Diçitura Beluli
Teatri i maskarenjve 12/11/2014 26 komente Opinion, Shtypi Viktor Malaj alidemsi
Nisma për të blerë një piano 12/12/2014 15 komente Art, Shtypi admin
Mbështeten artistët mediokër, refuzohen të rinjtë 12/12/2014 5 komente Art Klod Dedja admin
Polemika mes Rexhep Qosjes dhe Isa Mustafës 12/13/2014 32 komente Kosova, Shtypi admin
Shqiptarët, që të gjithë shefa - Interviste me Ylli Polovinen 12/13/2014 25 komente Intervistë, Shtypi Admirina Peçi alidemsi
A mund ta kritikojmë Fukonë? 12/13/2014 1 komente admin
Evidencë 12/13/2014 Fiqiri
A mund ta kritikojmë Fukonë? 12/13/2014 admin
“Komuna e Parisit”, modeli i shëmtuar i kapitalizmit urban shqiptar 12/14/2014 118 komente Reportazh Leonard Veizi admin
Portieri Alban Hoxha thyen rekordin,1084 min me portë të paprekur 12/14/2014 7 komente Sport admin
More Than Meets The Eye 12/14/2014 admin
More Than Meets The Eye 12/14/2014 admin
100 Minuta: Çfarë nuk shkon me median shqiptare sot? 12/15/2014 104 komente Media, Shtypi Blendi Salaj Blendi Salaj
Një mega-port jahtesh në Shqipëri 12/15/2014 71 komente Ekonomi, Shtypi Melanie Keim admin
Po romantizmi ku më shkoi?! 12/15/2014 53 komente admin
All The Light We Cannot See 12/15/2014 46 komente Letërsi Blendi Salaj Blendi Salaj
Fatura e papaguar e energjisë rrezikon 33 krerë vendorë, OSHEE kërcënon: Paratë ose postin 12/15/2014 36 komente Shtypi admin
"Territori", Kushtetuesja rrëzon PD, Nishani dekreton 21 qershorin 2015 për Vendoret 12/15/2014 28 komente Shtypi, Zgjedhje admin
Muzikë: 2014 12/15/2014 18 komente Muzikë squarepusher
Shorti i Ligës së Kampionëve 12/15/2014 10 komente admin
Pa ty po kthehesha, si i dehur 12/15/2014 1 komente Letërsi Pier Paolo Pasolini sol-nocturnus
Masakër në Pakistan: Mbi 120 viktima në një shkollë 12/16/2014 296 komente Bota admin
Kënga porno-magjike 12/16/2014 22 komente Opinion Ergys Mertiri Anonim
Përfundon me viktima pengmarrja në Sidney 12/16/2014 16 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Ç'të mos bëjmë? 12/16/2014 1 komente Esse Paskal Stafa lapsus
Do të të pyesin për dashurinë 12/16/2014 sol-nocturnus
Kuturu 12/16/2014 admin
Shkarkimi i zv/ministres, Rama: Për energjinë s’pranohet asnjë justifikim, as për 1 lek 12/17/2014 87 komente Shtypi admin
Letërsi “mes e poshtë” 12/17/2014 81 komente Letërsi Agim Baçi admin
Rroftë miqësia e re Amerikano-Kubaneze 12/17/2014 59 komente Bota PF
Dhjetra fëmijë shqiptarë, “pengje” të xhihadistëve në Siri 12/17/2014 36 komente Kryesore Aleksandra Bogdani, Flamur Vezaj Blendi Salaj
Arvizu flet para largimit nga Shqipëria: Vizita në Spaç më la të mpirë 12/17/2014 24 komente Politikë, Shtypi kapo
Skënder Drini, kredencialet e kulturës dhe të kombit 12/17/2014 19 komente Personazh Moikom Zeqo admin
Maratona e 2-të e Klubit 12/17/2014 3 komente Njoftime Blendi Salaj Blendi Salaj
Mjaft folëm për të rinjtë 12/17/2014 1 komente Sociale Anisa Kushta admin
Kur Arshi Pipa joshej nga shkrimet e De Radës 12/17/2014 Shtepia e Librit
Policia, në aksion për azilantët 12/18/2014 152 komente Shtypi admin
Best movies for 2014 12/18/2014 87 komente Art STALKER STALKER
Për rregullimet 1 milionë dollarë... 12/18/2014 43 komente Politikë, Shtypi wasabi
Sa kushton realisht një palmë dhe sa e blen shteti? 12/18/2014 34 komente LEFTI
Kombi kosovar, hanxhiu dhe hesapet 12/18/2014 28 komente Opinion Çapajev Gjokutaj admin
Rrethi vicioz i imazhit politik 12/18/2014 6 komente Opinion, Shtypi Afrim Krasniqi alidemsi
Ambasada e SHBA: Viza tre vjeçare për qytetarët shqiptarë 12/19/2014 106 komente Njoftime, Shtypi admin
Të ndryshmit renegatë 12/19/2014 83 komente Opinion, Politikë Enkel Demi admin
U ndanë dje çmimet kombëtare “At Zef Pllumi” 12/19/2014 16 komente Shtepia e Librit
Rrëfimi i Branislav Sinadinovskit, shqiptarit ortodoks: Ja si u asimiluam në maqedonas 12/19/2014 9 komente Histori h75
Çmimet e Gazetarisë për vitin 2014: Gazetari i Vitit, Marin Mema 12/19/2014 6 komente Media, Shtypi admin
Morali në Shqipëri, frymëzim komedie 12/19/2014 3 komente Art, Shtypi admin
Sikur kjo të ishte shfaqje në New York 12/19/2014 artrit
Dhurata për Krishtlindje apo për Vitin e Ri 12/20/2014 152 komente ketlina
Shqipëri, prag festash 12/20/2014 89 komente Foto e ditës Monda
Politika e kombit 12/20/2014 55 komente Opinion, Shtypi Enis Sulstarova admin
Detyrë shtëpie 12/20/2014 6 komente Letërsi E. Xh Natën Ditë
Luftë kibernetike: Kim Jong-un “mposht” Amerikën 12/20/2014 6 komente Bota, Shtypi admin
(poezi pa titull) 12/20/2014 2 komente sol-nocturnus
Kur shtet-ndërtimi dështon, xhudistja të shpëton 12/20/2014 admin
Kur shtet-ndërtimi dështon, xhudistja të shpëton 12/20/2014 admin
Një ballo presidenciale 12/21/2014 210 komente Foto e ditës, Shtypi admin
A po e humb Shqipëria luftëtarin e saj më të vyer? 12/21/2014 42 komente Opinion, Shtypi Benjamin W. Covington III Gaia
“TAP, 1 mld dollarë investime në Shqipëri” 12/21/2014 28 komente Ekonomi, Shtypi admin
Hapja e dosjeve, Doda: Ligji i qeverisë mbron të inkriminuarit. Ballauri: Veprim absurd i ardhur nga politika 12/21/2014 21 komente Intervistë, Shtypi Ermelinda Hoxha admin
Rritja e tarifave të shkollimit 12/21/2014 11 komente Arsim, Shtypi Al bano
Bishtukë të ri për bishtukë të vjetër 12/21/2014 5 komente Esse village-bey village-bey
"Të jetuarit në kufi" dhe kufijtë e shkencës albanologjike 12/21/2014 1 komente Esse Arbnora Dushi admin
Holiday Cheer 12/21/2014 admin
Holiday Cheer 12/21/2014 admin
Zgjohem me qepallat që më djegin 12/20/2014 sol-nocturnus
Kisha në kopsht të Gethsemanit 12/22/2014 79 komente Histori At Zef Pllumi Alba2265
Akuza dhe ballo 12/22/2014 20 komente Opinion Skerdilajd Zaimi admin
Europa, një model suksesi për ruajtjen e mishngrënësëve të mëdhenj 12/22/2014 4 komente Mjedisi, Shtypi PPNEA
Nuk jam unë 12/22/2014 2 komente Letërsi E. Xh Natën Ditë
Sfondi historiko-social i hartimit të Statutit të Drishtit 12/22/2014 1 komente Histori Dorian Koçi admin
Mazhoranca që nuk është më mazhorancë 12/23/2014 117 komente Politikë Vlonjat
Kur mollahët tallin menderen me Platonin dhe “mirë bëjnë” 12/23/2014 16 komente STALKER
Blendi Kajsiu: Paradoksi i Antikorrupsionit Shqiptar 12/23/2014 11 komente Intervistë, Shtypi admin
Muzikë për kësollin tim 12/23/2014 7 komente Art mirazh Anonim
Kur mollahët tallin menderen me Platonin dhe “mirë bëjnë” 12/23/2014 STALKER
Step up: Pagesa e energjisë, detyrë kombëtare! 12/24/2014 155 komente Përrallë nga e kaluara, Shtypi Romeo Kodra wasabi
Kombet e Bashkueme, Njeriu dhe Hapsina 1999 - 2000 12/24/2014 15 komente Foto e ditës village-bey
100 Minuta - 19 Dhjetor 2014 Aktualiteti: Ç'po bëjmë për mjedisin dhe ndihma ndaj fëmijëve me probleme kardiake 12/24/2014 10 komente Media, Shtypi Blendi Salaj
Dhe bëhet saora natë 12/24/2014 2 komente sol-nocturnus
Gëzuar Krishtlindjen 2014 12/24/2014 55 komente Argëtim admin
Deputetët "dhuratë" vetes për festat e fundvitit 12/25/2014 35 komente Politikë, Shtypi admin
ERE: Çmimi i ri i energjisë nga 1 janari do të jetë 9.5 lekë/ kWh 12/26/2014 233 komente Ekonomi, Shtypi Joniada Koçi admin
The Interview 12/26/2014 59 komente PF
Liqenin po e merr lumi 12/26/2014 45 komente Mjedisi Gazmend Bujari Audrey Hepburn
Dhurata në vend të gjobave, Policia këshilla dhe urime drejtuesve të mjeteve për festat 12/26/2014 45 komente Shtypi admin
''Dhuratë'' për Krishtlindje 12/26/2014 28 komente 24 karat, Bota, Shtypi Beluli
Ne ballkanasit dimë vetëm të zihemi 12/26/2014 4 komente Intervistë Jovan Nikolaidis admin
Blatim 12/26/2014 1 komente Letërsi ArB eLo lapsus
Im atë, Lasgushi 12/27/2014 1 komente Shtepia e Librit
U arrestua para disa ditësh për abuzim me energjinë, vetëvaret në burg 52-vjeçari 12/28/2014 368 komente Kryesore admin
Po shkolla ç’mu desh?! 12/28/2014 42 komente Opinion Jonis Metaj admin
Përfundon misioni luftarak i NATO-s në Afganistan. Lufta kushtoi 1 trilion dollarë 12/28/2014 38 komente Bota admin
"Albania Mania" Nga plazhet fantastike tek tavolinat e mbushura plot 12/28/2014 17 komente Shtypi, Turizëm Tyler LeBlanc admin
Roma nuk u ndërtua për një ditë 12/28/2014 1 komente admin
Chelsea Manning-u është e lirë 12/28/2014 admin
BOTA E SOFIES, roman mbi historinë e filozofisë, nga JOSTEIN GAARDER 12/27/2014 Shtepia e Librit
Chelsea Manning-u është e lirë 12/28/2014 admin
Po shkolla ç’mu desh?! 12/28/2014 admin
Ik Qamil, mos e kthe kokën pas… 12/29/2014 190 komente Opinion, Shtypi Artan Hoxha admin
Elhaida fiton Festivalin e këngës në RTSH, përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion 12/28/2014 49 komente Muzikë, Shtypi admin
Trageti në flakë, në bord ndodhen dhe 256 persona, 221 u shpëtuan 12/29/2014 15 komente Shtypi admin
2014 në libra! 12/29/2014 9 komente admin
Pesë librat më të lexuar të 2014-s 12/29/2014 9 komente Klubi i librit, Shtypi Alda Bardhyli Shtepia e Librit
Dimri i vetmisë së madhe 12/29/2014 4 komente admin
Dimri i vetmisë së madhe 12/29/2014 admin
Duke respektuar ligjin antiduhan në Korçë, ose ... 12/30/2014 214 komente Foto e ditës ANILA JOLE admin
Ndërhyrja klasore e Ramës 12/30/2014 115 komente Opinion Arbër Zaimi admin
Elhaida ia ul dy gishtat Jozefina Topallit 12/30/2014 62 komente Politikë, Shtypi admin
Pranoni nga ne këto fjalë… 12/30/2014 41 komente Eda Zhiti, Visar Zhiti admin
Çmimi i energjisë për familjarët nuk u rrit dhe situata u bë edhe më e çuditshme 12/30/2014 17 komente Ekonomi, Shtypi Gjergj Erebara admin
We are all assholes (ose: “po xhaxhi Enver, a e bën çiçin?”) 12/30/2014 9 komente STALKER
Mbidozë patetizmi 12/30/2014 2 komente Acarim Nervash Paskal Stafa Anonim
Ndërhyrja klasore e Ramës 12/30/2014 admin
Postet politike në regjimet (neo)patrimoniale 12/30/2014 Adangeanaeplykoh
We are all assholes (ose: “po xhaxhi Enver, a e bën çiçin?”) 12/30/2014 STALKER
Pa censurë - 82 12/31/2014 317 komente Anonim
Gëzuar Vitin e Ri! 12/31/2014 71 komente Argëtim admin
2014-ta sipas kuturusë 12/31/2014 13 komente admin
Si bora e parë 12/31/2014 3 komente Letërsi E. Xh Natën Ditë