Postimet e muajit Nëntor 2014

Seksioni Autori Postuar nga
Pukë, shkatërrohet masivi pyjor i Krrabit 11/1/2014 68 komente Mjedisi, Shtypi Dora_Noli
Amalgamat e nepotizmit 11/1/2014 2 komente Alidea
Manifesti i militantit 11/2/2014 5 komente admin
Manifesti i militantit 11/2/2014 admin
Babai i ministrit Tahiri, përjashtohen tre oficerë të komisionit te Rrugorja 11/2/2014 kapo
Një bisedë me Pëllumb Xhufin: Lufta Nacionalçlirimtare dhe ata që i njohim si nacionalistë 11/3/2014 78 komente Histori Monika Shoshori Stafa admin
Reforma në sektorin energjitik, zbatim i ligjit apo demagogji qeveritare? 11/3/2014 46 komente Ekonomi alidemsi alidemsi
Komandanti i shqiptarëve në ISIS lëshon urdhër për vrasjen e atyre që ndihmuan kthimin e Erion Zenës 11/3/2014 30 komente Kosova, Shtypi Visar Duriqi admin
Të jesh shkrimtar i ri në Tiranë, një mënxyrë 11/3/2014 25 komente Intervistë, Letërsi Arlinda Guma Blendi Salaj
Si para dhe pas nëntëdhjetës 11/3/2014 11 komente Letërsi xheke xheke
Plisat ironizojnë UEFA-n 11/3/2014 6 komente Sport, Shtypi admin
Epidemia e “për arsye sepse”-së në ligjërimin publik 11/3/2014 4 komente Opinion, Shtypi Gilman Bakalli admin
Hi-Five 11/3/2014 3 komente squarepusher
Liberali anti-racist nuk ekziston 11/3/2014 admin
Halloween 11/3/2014 admin
Halloween 11/3/2014 admin
Liberali anti-racist nuk ekziston 11/3/2014 admin
Dorëhiqet deputetja Luiza Xhuvani 11/4/2014 446 komente Politikë admin
Masakër në Tiranë, 4 të vrarë në një lokal nate 11/4/2014 278 komente Pa Kategori admin
SHBA, sot zgjedhjet e mesmandatit 11/4/2014 173 komente Bota, Shtypi admin
A janë ateistët të sëmurë mendërisht? 11/4/2014 103 komente Feja, Shtypi Sean Thomas admin
Mësuesit jashtë profilit do të largohen. Ndryshimet prekin rreth 4 mijë vetë në arsimin parauniversitar 11/4/2014 28 komente Arsim admin
Vendimi i drejtë i Suedisë për shtetin e Palestinës 11/4/2014 22 komente Bota, Shtypi Shaban Murati armir
Konformisti 11/3/2014 admin
Konformisti 11/3/2014 admin
Lirohet ish kryeinspektorja e BSH, Elivar Golemi, "detyrim paraqitje" për Fullanin 11/5/2014 78 komente Kryesore admin
Klima: Drejt rrugës pa kthim?! 11/5/2014 28 komente Mjedisi Stéphane Foucart admin
Manifest i postmodernizmit 11/5/2014 3 komente Esse Gazmend Krasniqi admin
Fjala në erë – kultura 11/4/2014 2 komente Esse Tajar Zavalani admin
Si u vra Ali Pasha, fjalët e fundit për Vasiliqinë…* 11/5/2014 1 komente Shtepia e Librit
Si u vra Ali Pasha, fjalët e fundit për Vasiliqinë…* 11/5/2014 Shtepia e Librit
Luiza dhe Gjergji janë artistë. Fajtorë ndoshta jemi ne të gjithë! 11/6/2014 180 komente Opinion, Shtypi Kristi Pinderi klajdi
I ati i viktimës së parë të Xhuvanit: Luiza s’më kërkoi falje, të dorëhiqej që në 2011 11/6/2014 126 komente Intervistë, Shtypi Aurora Koromani LEFTI
Gentian Sala zgjidhet kreu i ri i AMA-s 11/6/2014 44 komente Kryesore admin
The Albanian Healthcare System 11/6/2014 2 komente admin
Lavd i hijes së naltë 11/6/2014 sol-nocturnus
My Voice of America Interview 11/6/2014 admin
MJESHTRI I MADH, ALEKSANDËR DUMA, ZBULON ALI PASHË TEPELENËN E VËRTETË 11/6/2014 Shtepia e Librit
MJESHTRI I MADH, ALEKSANDËR DUMA, ZBULON ALI PASHË TEPELENËN E VËRTETË 11/6/2014 Shtepia e Librit
The Albanian Healthcare System 11/6/2014 admin
Walter Benjamin: Kapitalizmi si fe 11/6/2014 admin
Lavd i hijes së naltë 11/6/2014 sol-nocturnus
My Voice of America Interview 11/6/2014 admin
Walter Benjamin: Kapitalizmi si fe 11/6/2014 admin
Krujë, prokuroria hetim për zhdukjen e 12 mijë kallëpeve tritol 11/7/2014 80 komente Shtypi admin
UEFA zbardh vendimin për Shqipërinë 11/7/2014 24 komente Sport, Shtypi Ed Martini
Akuza për korrupsion ndaj EULEX-it në Kosovë 11/7/2014 20 komente Kryesore admin
Llalla: Një ministër nën hetim nga prokuroria 11/7/2014 12 komente Ligj, Shtypi admin
Rrëfimi i Ismet Bellovës : Batutat me Agollin dhe superdueli ‘Pano-Halili’ 11/8/2014 56 komente Intervistë, Shtypi Bubi kaçurrel
Nisin punimet për pallatin 17-katësh te Liqeni Artificial, sot priten pemët 11/8/2014 52 komente Shtypi, Video admin
Barërat e së keqes 11/8/2014 27 komente Letërsi Shkëlqim Çela admin
Urrejtja   11/8/2014 4 komente Letërsi Wislawa Szymborska sol-nocturnus
Ardhja e dytë e Migjenit 11/8/2014 Esse Pavjo Gjini admin
Urrejtja   11/8/2014 sol-nocturnus
Ardhja e dytë e Migjenit 11/8/2014 admin
Gorbaçov, “shpullë” Europës: Gabuat që e futët Shqipërinë në NATO 11/9/2014 99 komente Bota admin
Policia serbe arreston tre persona, dyshohej për atentat ndaj Ramës 11/9/2014 66 komente Politikë, Shtypi admin
25 vjetori i rrëzimit të Murit të Berlinit 11/9/2014 13 komente Bota admin
Gjeometri e pakohë 11/9/2014 1 komente Muzikë squarepusher
Rama: Pavarësia e Kosovës realitet i pamohueshëm, Vuçiç: Serbinë s'mund ta ulë askush 11/10/2014 358 komente Kryesore admin
Guximi për Liri 11/10/2014 7 komente Opinion, Shtypi Jorida Tabaku Shvejk
Huadhënësit grabitqarë 11/10/2014 1 komente admin
Mendo për të tjerët… 11/10/2014 sol-nocturnus
Mbi jetën 11/10/2014 sol-nocturnus
Mendo për të tjerët… 11/10/2014 sol-nocturnus
Mbi jetën 11/10/2014 sol-nocturnus
Rama në Preshevë: Jo betejë për Shqipëri të Madhe, por për gjithë shqiptarët në Europë 11/11/2014 152 komente Kryesore admin
Facebook me një ikonë të re 11/11/2014 78 komente Foto e ditës admin
Luftë e ftohtë apo e nxehtë 11/11/2014 64 komente Bota, Shtypi Vasil Kureta Ed Martini
Mbushen burgjet, të arrestuarit në Tiranë dërgohen në qelitë e Durrësit dhe Krujës 11/11/2014 44 komente Sociale, Shtypi admin
“Linea Verde” e RAI Uno, reportazh për Shqipërinë 11/11/2014 23 komente Reportazh, Video admin
Letër pa firmëtarë për universitetin 11/11/2014 8 komente Opinion Redi Muçi admin
Donika, e panjohura këngëtare nga Përmeti (me shoqe) 11/11/2014 8 komente Muzikë Emigrant Anonim
Monumentet e rrezikuara dhe të fshira të Elbasanit 11/11/2014 6 komente Reportazh Ben Andoni admin
Eno Koço sjell për herë të parë, në 7 CD klasikët e muzikës shqiptare 11/11/2014 4 komente Muzikë, Shtypi Valeria Dedaj admin
Të vrasësh një fëmijë 11/11/2014 2 komente Përkthim Stig Dagerman oltion kadaifciu
Letër pa firmëtarë për universitetin 11/10/2014 admin
E di Beogradi... 11/12/2014 98 komente Opinion, Shtypi Arian Galdini Un jardin sur le nil
Njësh me detin 11/12/2014 68 komente Eksperiment Pjer Thomas Pjer Thomas
Na dhe shqiptarët 11/12/2014 56 komente 24 karat Cedomir Petrovic pse sterio
Tjetër sukses në peshëngritje Godelli, i artë në Kazakistan. - Triumfon edhe Romela Begaj në Kazakistan, e artë në shkëputje 11/12/2014 25 komente Sport, Shtypi alidemsi
Sjellja prindërore e Jacobson 11/12/2014 admin
Koqet e Ramës si "shfaqje e huaj" 11/13/2014 131 komente Satirë pf PF
A është abuziv dhe i dyshimtë vendimi per godinën e Fakultetit Gjeologji-Miniera? 11/13/2014 94 komente tirane
Eva dhe Endri janë rrugëve të Sirisë. Më bashkoni me fëmijët e mi! 11/13/2014 66 komente Shtypi Mide Dumani (Ndregjoni) admin
Pas Godellit, Romela Begaj shpallet kampione bote 11/13/2014 43 komente Sport admin
Festimet për çlirimin, deputetë e ministra para Enverit… 11/13/2014 29 komente Shtypi Sebi Alla LEFTI
Shqipëria në raport me BE dhe Serbinë 11/13/2014 23 komente Opinion, Shtypi Baton Haxhiu xhibi
De Rada “kthehet” në atdhe 11/13/2014 12 komente Kulturë admin
BANKAT FITIMPRURËSE – shikojeni pozitivisht! 11/13/2014 1 komente admin
Kandidatët e Presidentit për Guvernator 11/14/2014 57 komente Kryesore admin
Shkencëtari shqiptar që bëri të flasë Perëndimin 11/14/2014 40 komente Personazh, Shtypi Skënder Minxhozi Lizandër Saraçi
Vuk Drashkoviç: Pavarësia e Kosovës është realitet 11/14/2014 12 komente Intervistë Bahri Cani Tirona-4ever
Si mundën/m?(!) 11/14/2014 8 komente Opinion Arlind Qori admin
Mëngjeset e Kadaresë në Kafe Rostand 11/14/2014 7 komente Klubi i librit admin
KQZ miraton kërkesat për referendum, rrëzohet propozimi i PS për pezullimin e procesit 11/14/2014 6 komente Shtypi admin
Plagoset me thikë Florenc Hoxha, kreu i INUV 11/14/2014 3 komente Shtypi admin
Si mundën/m?(!) 11/14/2014 admin
Kosova në OSBE, përplasje mes Shqipërisë dhe Serbisë 11/15/2014 74 komente Kryesore admin
"28 Nëntori" - festë biznesi në diasporë 11/15/2014 29 komente Sociale admin
“Dreaming American”, filmi rreth të riut shqiptar 11/15/2014 13 komente Art, Shtypi Julian Zyla admin
Nisin hetimet për 3 ish-drejtues të lartë të INSIG, 5 mln euro dëmi 11/15/2014 3 komente Shtypi Xhevahir Zhabina admin
Një roman me shkëlqim prekës 11/15/2014 Shtepia e Librit
Një roman me shkëlqim prekës 11/15/2014 Shtepia e Librit
De Rada “kthehet” në atdhe 11/15/2014 Shtepia e Librit
De Rada “kthehet” në atdhe 11/15/2014 Shtepia e Librit
tralala-ja që po dëgjon - 49 11/16/2014 332 komente olsi
Pa censurë - 80 11/16/2014 318 komente Anonim
A do të protestoni kundër rritjes së çmimit të energjisë elektrike? 11/16/2014 214 komente tirane
Një këshillë miqësore për Kadarenë... 11/16/2014 212 komente Opinion, Shtypi Grava grava
... De Radës 11/16/2014 7 komente Esse Moikom Zeqo admin
Ndahen çmimet e Panairit të Librit 11/16/2014 6 komente Letërsi, Shtypi admin
..... 11/16/2014 4 komente Letërsi ArB eLo Anonim
Xhep Erdogani zbulon se kush ka zbuluar Amerikën 11/17/2014 61 komente 24 karat pf PF
Ndërron jetë këngëtari i njohur, Dr. Flori 11/17/2014 61 komente Njoftime, Shtypi Apollon
Pazari i librave, mes komerciales dhe të shtyrave 11/17/2014 42 komente Kulturë Ivana Dervishi admin
Buxheti i taksave të larta e propagandës 11/17/2014 26 komente Ekonomi, Shtypi Dritan Shano Anonim
Shëtitorja 11/17/2014 6 komente Letërsi E. Xh. Natën Ditë
Sot, për herë të parë me Azzur-ët ! 11/18/2014 179 komente Sport pjetermustakuqi
Zoti kryeministër, një polici për ëndrrat tona! 11/18/2014 92 komente Opinion Gilman Bakalli Shvejk
Nga Vlora është për të ikur natën e jo më ditën! 11/19/2014 68 komente Acarim Nervash Eugert Aliaj GertGray
Borë e madhe në New York 11/19/2014 67 komente PF
Ja që prapë u mbytëm dhe u përmbytëm Zoti Ministër! 11/19/2014 58 komente Opinion, Shtypi Grava grava
Çmimi i ri i energjisë, nis zyrtarisht procesi i rishikimit 11/19/2014 28 komente Ekonomi, Shtypi admin
Moti i keq, tre viktima nga përmbytjet 11/19/2014 25 komente Shtypi admin
A i përkrahni masat lehtësuese ndaj fasonëve, ndërkohë që taksat po rriten për një pjesë të madhe të shqiptarëve? 11/19/2014 16 komente tirane
Letërsia për fëmijë? 11/19/2014 7 komente mrroklla
Lotaria amerikane II 11/20/2014 513 komente Milo
Kosovë, arrihet marrëveshja PDK-LDK 11/20/2014 74 komente Kosova admin
Dakordësi? 11/20/2014 63 komente squarepusher
Kandili i kritikës, a shuhet? 11/20/2014 29 komente Opinion Arbër Zaimi admin
"Një oficer francez në Ballkan 1917-1925" 11/20/2014 18 komente Klubi i librit André Ordioni admin
Konica, ndjesitë për zonjushën Durham! 11/20/2014 Shtepia e Librit
Skandal në Ballsh, ish-ministri i diktaturës “Qytetar Nderi” 11/21/2014 116 komente Shtypi xhaelga
A ka nevojë të gënjejë opozita? 11/21/2014 72 komente Opinion, Shtypi Andi Bushati admin
Protesta e Opozitës 11/22/2014 278 komente Politikë Blendi Salaj
Bunkeri anti-bërthamor 11/22/2014 183 komente Kryesore Alba2265
Gazetaria shqiptare e prirur drejt lajmeve brenda vendit 11/22/2014 17 komente Media, Shtypi Ervis Xhelo admin
Duke tërhequr zvarrë hijen time... 11/22/2014 10 komente Letërsi Leonard Seiti Leonard Seiti
Konica, ndjesitë për zonjushën Durham 11/22/2014 2 komente Personazh Alda Bardhyli admin
Lufta Nacionalçlirimtare dhe armiqtë e saj (I) 11/23/2014 101 komente Histori, Shtypi Viktor Malaj alidemsi
Lufta Nacionalçlirimtare dhe armiqtë e saj (II) 11/24/2014 100 komente Histori, Shtypi Viktor Malaj alidemsi
Kur feminizmi shndërrohet në ekstremizëm dhe misandrizëm 11/24/2014 62 komente Acarim Nervash, Shtypi Art Changed the World
Një protestë pa kauzë përballë një qeverie pa opozitë 11/24/2014 9 komente Opinion, Shtypi Gjergj Erebara gjembi
Kërkohet ndryshim! 11/24/2014 4 komente Opinion Rilind Kelmendi tirane
Zarfe me para e emra të ndryshëm në shtëpinë e drejtoreshës së Arsimit 11/25/2014 125 komente Shtypi Edmond Hoxhaj admin
Ferma BioOrganike fshehur pranë Tiranës 11/25/2014 83 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Bujqësia, pse s’po del dot nga prapambetja 11/25/2014 38 komente Ekonomi Sebi Alla admin
Kukulla 11/25/2014 30 komente Letërsi Ismail Kadare admin
Kissinger: Nga kaosi tek rendi botëror? 11/25/2014 28 komente Intervistë Juliane von Mittelstaedt, Erich Follath Monda
A i mbron mësuesit udhëzimi i ri? 11/25/2014 23 komente denibee
Zbor 11/25/2014 21 komente Letërsi Shkëlqim Çela admin
A vishet kështu burri? 11/25/2014 20 komente Bota, Shtypi admin
Anri Sala rrëmben çmimin prestigjioz të artit bashkëkohor 11/25/2014 15 komente Art, Shtypi admin
5000 euro për një vend mësuese, gjykata le në burg Drejtoreshën e Arsimit në Lushnje 11/25/2014 11 komente Arsim admin
Shqiptarët në Mal të Zi nënshkruajnë peticionin: “Stop diskriminimit, duam të arsimohemi si shqiptarë" 11/25/2014 6 komente Ballkan admin
Çmimi i lirisë 11/25/2014 2 komente Esse Gazmend Krasniqi admin
William Faulkner, jeta tjetër pa Estelle 11/25/2014 Personazh admin
Propozimi i Lulzim Bashës: Ditë Falenderimi për autoktonët e Tiranës 11/26/2014 74 komente Kryesore admin
A duhet të jetë ky qëndrimi i Kosovës ndaj 28 Nëntorit? 11/26/2014 37 komente 'Bama
Negociatat, FMN i jep Shqipërisë 53 mln €. Rritja ekonomike 2% 11/26/2014 34 komente Ekonomi, Shtypi admin
A jemi gati për epokën e të vërtetës? 11/26/2014 31 komente Teknologji Gary Shapiro admin
Sesilia Plasari: Ëndrra ime për “Liri në Bremen” 11/26/2014 9 komente Art, Intervistë, Kulturë Blendi Salaj
Mali i Zi i kërkon Shqipërisë përcaktimin e kufijve shtetërorë 11/26/2014 8 komente Ballkan, Shtypi admin
EULEX-i qëndron përmbi çdo dyshim 11/26/2014 2 komente admin
EULEX-i qëndron përmbi çdo dyshim 11/26/2014 admin
Në mënyrë që flamurin ta duam siç duhet! 11/26/2014 Alidea
Shpëtim Gjika i pafajshëm, Gjykata: Prokuroria nuk provoi akuzat 11/27/2014 79 komente Shtypi admin
Diletantizmi nuk mbulohet dot me arrogancë 11/27/2014 46 komente Opinion Dorian Matlija Shvejk
Rama i kërcënuar 11/27/2014 43 komente Opinion, Shtypi Artur Zheji LEFTI
A paguhen deputetët e opozitës? 11/27/2014 15 komente carpe diem
Cila është gjendja e bankave në Shqipëri? 11/27/2014 12 komente tirane
Psalm 11/27/2014 1 komente Letërsi ArB eLo Anonim
Gëzuar Ditën e Flamurit 11/28/2014 107 komente Kryesore admin
Miss Massachusetts nga Përmeti 11/28/2014 68 komente Argëtim PF
Sa shqiptarë jetojnë në botë? 11/28/2014 45 komente Shtypi admin
Arkiv “National Geographic” (nëntor 1912): Kush janë shqiptarët 11/28/2014 9 komente Histori Theron J. Damon Ed Martini
Do të vë bast për Nobelin e Kadaresë, derisa ai të jetë gjallë 11/28/2014 2 komente Shtepia e Librit
29 Nëntor 1944 - 29 Nëntor 2014 11/29/2014 428 komente Kryesore admin
Kosovë, çelet panairi “Blej Shqip”, marrin pjesë 120 kompani 11/29/2014 44 komente Kosova, Shtypi gjembi
Diplomacia e dështuar dhe mungesa e investimeve të jashtme 11/29/2014 1 komente Adangeanaeplykoh
Err 11/29/2014 sol-nocturnus
Lufta jonë e Spanjës 11/29/2014 admin
Lufta jonë e Spanjës 11/29/2014 admin
Lufta për naftën? Sa duhet të kushtojë ari i zi 11/30/2014 73 komente Bota Arnd Riekmann admin
Zgjedhjet në PD, Ristani zgjidhet Sekretar i Përgjithshëm, Paloka dhe Spaho, nënkryetarë. Basha: Partia duhet e freskët 11/30/2014 50 komente Politikë, Shtypi admin
Go! 11/30/2014 17 komente Muzikë squarepusher
Dancing in Kosova 11/30/2014 admin
Dancing in Kosova 11/30/2014 admin