Postimet e muajit Janar 2014

Seksioni Autori Postuar nga
tralala-ja që po dëgjon - 42 1/1/2014 517 komente olsi
Poezia/ tregimi i shkurtër/ vargje këngësh që ju pëlqejnë në këtë/ atë kohë II 1/1/2014 312 komente lost_text
A mund të bëhet një deklaratë e tillë nga një ministër i brendshëm? 1/1/2014 107 komente xhimi
Gëzuar Vitin e Ri, 2014! 12/31/2013 53 komente Argëtim admin
Politikat turistike në vend dhe integrimi në Bashkimin Europian 1/1/2014 26 komente Shtypi, Turizëm Etleva Bazi Etleva Bazi
Poezi për Merilin Monro 1/1/2014 4 komente Letërsi Pier Paolo Pasolini desaparacidos
Klesidra 1/1/2014 1 komente desaparacidos
It was Christmas Eve babe… 1/1/2014 desaparacidos
Henry Moore 1/1/2014 desaparacidos
Sphynx 1/1/2014 desaparacidos
Panoramë D. Në një ditë gushti 1/1/2014 desaparacidos
Rreth një treni që fishkëllen natën, ose efikasiteti i tregimit 1/1/2014 desaparacidos
PORCILE (1969) nga Pier Paolo Pasolini 1/1/2014 desaparacidos
Fragment nga RREZATIMI (The Shining) 1/1/2014 desaparacidos
Ku je ti, dritë, është mëngjesi 1/1/2014 desaparacidos
Jam gabel i Istitutit… 1/1/2014 desaparacidos
Henry Moore 1/1/2014 desaparacidos
Rrugët e përhimta të mëngjesit 1/1/2014 desaparacidos
It was Christmas Eve babe… 1/1/2014 desaparacidos
Mbi rrymë 1/1/2014 desaparacidos
PORCILE (1969) nga Pier Paolo Pasolini 1/1/2014 desaparacidos
Kënga e dashurisë e J. Alfred Prufrock 1/1/2014 desaparacidos
Ku je ti, dritë, është mëngjesi 1/1/2014 desaparacidos
Ulërima të heshtura 1/1/2014 desaparacidos
Henry Moore 1/1/2014 desaparacidos
Nemesis 1/1/2014 desaparacidos
Poezi për Merilin Monro 1/1/2014 desaparacidos
Feniks 1/1/2014 desaparacidos
Rrugët e përhimta të mëngjesit 1/1/2014 desaparacidos
Sphynx 1/1/2014 desaparacidos
Mbi rrymë 1/1/2014 desaparacidos
Regjisorë “Beat”… 1/1/2014 desaparacidos
Kënga e dashurisë e J. Alfred Prufrock 1/1/2014 desaparacidos
Kënga e dashurisë e J. Alfred Prufrock 1/1/2014 desaparacidos
Rreth një treni që fishkëllen natën, ose efikasiteti i tregimit 1/1/2014 desaparacidos
Nemesis 1/1/2014 desaparacidos
Sphynx 1/1/2014 desaparacidos
Feniks 1/1/2014 desaparacidos
It was Christmas Eve babe… 1/1/2014 desaparacidos
Rreth një treni që fishkëllen natën, ose efikasiteti i tregimit 1/1/2014 desaparacidos
Klesidra 1/1/2014 desaparacidos
Fragment nga RREZATIMI (The Shining) 1/1/2014 desaparacidos
Regjisorë “Beat”… 1/1/2014 desaparacidos
Skica e jugut 1/1/2014 desaparacidos
The Shining 1/1/2014 desaparacidos
Cilët filma po shihni së fundmi? 1/2/2014 255 komente bulkthi
Tritol me mesazh ‘Nafta' e 'Taksat’ shtyllës së tensionit të lartë 1/2/2014 208 komente admin
Janinës ç'i panë sytë - Qu'ont vu les yeux de Janinë? 1/2/2014 107 komente Shtypi Rhea
Lipset drejtësi më shumë sesa makarona 1/2/2014 60 komente Opinion, Shtypi Ermir Hoxha xhibi
Duke puthur dorën 1/2/2014 24 komente Histori, Shtypi Artan Lame xhibi
Ndryshon udhëzimi, Ministria: Banesa sociale për qiramarrësit e ish-pronarëve 1/2/2014 19 komente Sociale, Shtypi admin
3.4 miliardë dollarë për bamirësi gjatë vitit 2013. Kryeson Zuckenberg me 990 milionë dollarë 1/1/2014 3 komente Bota, Shtypi admin
Çdo vit rreth 760 persona lënë shtetësinë shqiptare 1/3/2014 176 komente Kryesore Spartak Koka admin
Qen pa zot n’Tiranë 1/3/2014 5 komente Letërsi ArB eLo Anonim
11 Parrullat që ndryshuan Kinën 1/4/2014 280 komente Bota Joe Boyle PF
Gëzuar Rripin e Ri! 1/4/2014 69 komente Satirë, Shtypi Edmond Tupja xhaelga
Historiku i kafenesë së parë në Londër 1/4/2014 38 komente Personazh, Shtypi Ilir Seci Anonim
Ditë dimri 1/4/2014 23 komente Përkthim Magus Magus
Vrasjet e fshehta të Jugosllavisë 1/4/2014 5 komente Shtypi Angjelina Verbica bulkthi
A është "perëndimi" në krizë? 1/5/2014 151 komente Inter Legere
Fotografi shqiptaro-amerikan, Gjon Mili 1/5/2014 36 komente Blendi Salaj
Policë civilë “spiunojnë” semaforët në kryqëzime 1/5/2014 27 komente Sociale, Shtypi Pjer Thomas
Lokale në Tiranë ku s'pihet duhani 1/5/2014 22 komente noshKaido
Dhuna s’njeh kufij: Babë e bir rrahin nënën dhe i presin flokët 1/6/2014 648 komente Sociale admin
Ja 366 vendet vakante në ministri e Kryeministri, si të aplikoni 1/6/2014 81 komente Shtypi gjembi
Miqësi dhe drejtësi 1/6/2014 52 komente Shtypi xhibi
A mundet Revolucioni Arab të shpëtojë Sirinë dhe Egjiptin? 1/6/2014 31 komente Opinion, Shtypi Hamid Dabashi Shvejk
Kodheli: Reformë e thellë, largohen 1500 ushtarakë 1/6/2014 30 komente Reportazh, Shtypi Darina Tanushi gjembi
Aksidentohet duke bërë ski Angela Merkel 1/6/2014 24 komente Shtypi xhaelga
Uanda 1/6/2014 4 komente Letërsi Cesare Pavese desaparacidos
Ne jemi te http://www.tiranacalling.me 1/6/2014 1 komente desaparacidos
Masakër në Korçë, ekzekutohen 4 persona 1/7/2014 152 komente Kryesore admin
Nimfat mbi altarin e piktorit Parid Dule 1/6/2014 142 komente Art Andi Bica ZAPATARA
Arjan Çanit i hiqet patenta për 6 muaj 1/7/2014 132 komente Shtypi fgm
Enigma e 3 fotove shokuese të Sokol Olldashit pas aksidentit 1/7/2014 111 komente Kryesore Habjon Hasani Blendi Salaj
Si do të jetë bota në vitin 2014 1/7/2014 35 komente Bota Daniel Franklin admin
Anna me dy "nn"?!!! 1/7/2014 24 komente Letërsi Përparim Hysi Blendi Salaj
S'të dua moj qëne 1/7/2014 5 komente Sociale, Shtypi xhibi
Beginning 2014 in Kosovo 1/7/2014 admin
Shqiptari ne 'hapesire' dhe 'kohe' 1/7/2014 Kritik
Si keni reaguar kur ju kanë thënë "jo" 1/8/2014 187 komente Zana
Kalendarët sot, vazhdues të atyre pellazgë 1/8/2014 176 komente Gjuhësi Sazan Guri PF
Rose Dosti: 45 dëshmi për burgun komunist 1/8/2014 125 komente Histori, Shtypi Aida Tuci Shvejk
Pagarusha: Shqipëria e Kosova, të duajmë e të ndihmojmë njëri-tjetrin 1/8/2014 116 komente Personazh Dora_Noli
Vonesat e pagave dhe pensioneve, Ministria e Financave: Do jepen brenda javës 1/8/2014 57 komente Sociale, Shtypi Aurela Sulçe Monda
Asgjë e pazakontë nga tatimet dhe doganat, vetëm evazion fiskal masiv 1/8/2014 39 komente Ekonomi, Shtypi Gjergj Erebara gjembi
Kriza e kujtesës së brezit të sotshëm 1/8/2014 22 komente Esse Umberto Eco Monda
Kreditë e buta i përfituan funksionarë të lartë të shtetit, drejtorë dhe deputetë 1/8/2014 14 komente Ekonomi, Shtypi Lorina Mixha admin
Mbledhja e qeverive, zgjidhje për “patatofobinë” apo show patriotik? 1/8/2014 6 komente Opinion, Shtypi Vladimir Karaj Shvejk
A multicultural New Year’s Eve 1/8/2014 admin
A duhet ta marrim seriozisht më Rexhep Qosjen 1/9/2014 212 komente Opinion, Shtypi Monda
Fotot e vëllezërve Marubi në Kosovë për ditën e pavarësisë 1/9/2014 162 komente Foto e ditës, Kosova, Shtypi village-bey
Pranvera e hidhur e Sandër Prosit 1/9/2014 102 komente Personazh Monda
100 vjet nga fillimi i Luftës së Parë Botërore. Ceremoni dhe debat historik në Europë 1/9/2014 76 komente Histori Klaus Wiegrefe admin
Faqe interneti për shitblerje imobiliare 1/9/2014 49 komente aritheone
Ekspresi Otoman 1/9/2014 15 komente Reportazh, Shtypi Elizabeth Gowing village-bey
7 deputetët që fituan kredi si të varfër 1/9/2014 13 komente Politikë, Shtypi admin
Taksa e naftës dhe disa ndikime të saj 1/9/2014 5 komente Opinion, Shtypi Përparim Ferunaj alidemsi
E harruara është e tejdukshme 1/9/2014 1 komente Letërsi aleister aleister
Pa censurë - 65 1/10/2014 369 komente Anonim
Ikona të qyteteve tona? 1/10/2014 216 komente Monda
Frrokët e Belgjikës në politikë 1/10/2014 70 komente Kryesore bulkthi
Administrata ende pa paga, skadon afati i fundit i vënë nga Ministria e Financave 1/10/2014 47 komente Ekonomi, Shtypi admin
“Të pastrehë” me vilë te Gjiri i Lalëzit 1/10/2014 45 komente Pa Kategori, Shtypi admin
U zbut Serbia? 1/10/2014 35 komente Opinion, Shtypi Eda Derhemi admin
Revolucioni kompjuterik që po ndryshon pushtetin autoritar të qeverive shtypëse 1/10/2014 12 komente Opinion Mario Vargas Llosa xhaelga
Contra Lubonjës 1/10/2014 10 komente Kritik
Here’s to 2014 1/10/2014 admin
Prizren: Sot mbledhja e përbashkët e qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës 1/11/2014 238 komente Kryesore admin
Qeveria greke 2.5 mln euro për Teatrin Kombëtar, deputetja: S'u shfrytëzuan, të kthehen 1/11/2014 52 komente Kulturë, Shtypi gjembi
Rreckamanë të kamur (një mision i suksesshëm për të varfëruar shqiptarët) 1/11/2014 44 komente Ekonomi, Shtypi Habjon Hasani alidemsi
Një realitet i ri është më mirë se një film i ri 1/11/2014 43 komente Përkthim Arbër Zaimi sol-nocturnus
Vendosni diçiturën - 165 1/10/2014 37 komente Diçitura kuazimondo
Konsumatori qytetar shqiptar 1/11/2014 14 komente Opinion Enis Sulstarova Monda
Nuk ka asgjë më të mirë për trurin sesa leximi 1/11/2014 6 komente Shtepia e Librit
Lugina i kthen nderin Ramës dhe Thaçit, 200 mijë euro dhuratë dy qeverive 1/12/2014 244 komente Ballkan, Shtypi admin
Çfarë po bëhet me ndërtimet pa leje? 1/12/2014 40 komente kuazimondo
Një “Pasdite” me Teuta Arifin 1/12/2014 13 komente Intervistë, Shtypi Monda
Ariel Sharon 1928-2014 1/12/2014 10 komente Personazh, Shtypi Luis Ramirez admin
Euleriane 1/13/2014 235 komente Letërsi Emigrant Anonim
Gjykata e Apelit liron Xhelal Mziun 1/13/2014 140 komente Blendi Salaj
Gjobëvënësit dhe rrugaçët e policisë 1/13/2014 126 komente Acarim Nervash, Shtypi Arben Rozhani alidemsi
Sa kushton dashuria e shoqatës "Medvegja"? 1/13/2014 116 komente Blendi Salaj
Ronaldo fiton Topin e Artë 1/13/2014 60 komente Sport admin
Teoria e Ekuilibrit të Përgjithshëm e Leon Walras 1/13/2014 59 komente Esse Milton Friedman Shvejk
"Mein Kampf" i Hitlerit bëhet bestseller digjital 1/13/2014 56 komente Bota, Shtypi Anne-Sophie Brändlin admin
A do të bëhen zgjedhje në PS? 1/13/2014 44 komente xhaelga
Se lumturia gjendet edhe në kohë krizash 1/13/2014 43 komente admin
"Hapësira publike" 1/13/2014 40 komente Foto e ditës kuazimondo kuazimondo
Vendosni diçiturën - 166 1/13/2014 33 komente Diçitura Blendi Salaj Blendi Salaj
Aty ku mungon dashuria, triumfon performanca 1/13/2014 20 komente STALKER
Successful Failures and Stepping Outside of the Box 1/13/2014 admin
Turkey: A Country Forever On My Bucket List 1/13/2014 admin
What do you want to be when you grow up? 1/13/2014 admin
What do you want to be when you grow up? 1/13/2014 admin
Pa censurë - 66 1/14/2014 337 komente Anonim
Lojra Polumbarësh - NFL 1/14/2014 309 komente Fiqiri
Çfarë ju bezdis më shumë nga Facebook? 1/14/2014 75 komente Gaia
Qeveria në autobusin me gjobë të papaguar kaloi kufirin me Kosovën 1/14/2014 58 komente Pa Kategori, Shtypi Klodiana Lala admin
Ç'është shoqëria civile? A ka ndonjë rol kyç në vendim-marrje? 1/14/2014 46 komente alidemsi
Falen ata që ndërtuan pa leje, prenë pyjet, dhunuan familjarët dhe pronarët e kazinove 1/14/2014 25 komente Ligj Sokol Çobo admin
Një mjeshtër 84-vjeçar, gdhend në dru 1/14/2014 23 komente Personazh, Shtypi Rhea
Shënim: Mirë ‘Qifin’ e mësuam, po ti ‘Qimi’ kush je? 1/14/2014 9 komente Politikë, Shtypi Maverick
Vendi më i mirë për muaj mjalti? 1/15/2014 130 komente korcari-ny
Fototeka "Marubi" nga Bashkia e Shkodrës tek Ministria e Kulturës 1/15/2014 110 komente Kulturë Obi-Wan Obi-Wan
Arvizu takon Berishën 1/15/2014 81 komente Politikë, Shtypi admin
Shëndetësia falas, lista me 76 shërbimet pa pagesë 1/15/2014 40 komente Shëndetësi, Shtypi Ornela Manjani admin
Shqipëri - kohë të vështira mbijetese për bukinistët 1/15/2014 36 komente Reportazh Ani Ruci wasabi
Apple nënshkruan marrëveshjen me China Mobile 1/15/2014 26 komente Teknologji Blendi Salaj Blendi Salaj
Krujë, 15 familje myslimane ndërtojnë kishë për katolikët 1/15/2014 26 komente Feja, Shtypi Julian Shota pse sterio
Kinemaja 1/15/2014 19 komente Përrallë nga e kaluara YD XYZ
Për kë realizohen filmat shqiptarë? 1/15/2014 9 komente Kulturë Aida Tuci Monda
Realiteti pesë eurosh dhe bashkimi kombëtar 1/15/2014 5 komente Opinion, Shtypi Gjergj Erebara Shvejk
Tregtarët e "trotuareve" 1/15/2014 3 komente Reportazh, Shtypi Frensis frensis
“Tironsja” Laura Vorpsi: Jabanxhinjtë të hyjnë me vizë në Tiranë 1/16/2014 437 komente Pa Kategori, Shtypi admin
Memoriali i 21 Janarit, katër pllaka metalike 1/16/2014 233 komente Kryesore Monda
Rama në shkurt në Beograd. Berisha: Rama s'ka mandat për të diskutuar Kosovën 1/16/2014 218 komente Ballkan, Shtypi admin
Çmenduria shqiptare me doktoraturat 1/16/2014 108 komente Arsim, Shtypi kapo
Lazarati “s’është vetëm çështje policie” thotë ministri, por a ka plan?! 1/15/2014 73 komente Opinion, Shtypi Vladimir Karaj Shvejk
Një Patate e Madhe do të bjerë 1/16/2014 63 komente Fiqiri
Basketbolli në kolaps, Kuqo dhe basketbollistët e tjerë i kundërvihen federatës 1/16/2014 18 komente Sport, Shtypi Xhoi Malësia Shvejk
Luftë konkrete ndaj korrupsionit abstrakt 1/16/2014 85 komente Opinion, Shtypi Ledian Droboniku xhibi
Çfarë mendoni për pasqyrimin e lajmeve për fëmijët në mediat shqiptare? 1/17/2014 47 komente EK
Aktorja Hajrie Rondo në gjendje të rëndë, “thirrje” për ndihmë në rrjetet sociale 1/17/2014 33 komente Njoftime, Shtypi admin
Kthimi i plangprishësit … 1/18/2014 82 komente Esse Rudolf Marku Monda
The Independent: "Manon e Ermonela Jahos del si një lule pranvere në skenë" 1/18/2014 78 komente Art Anonim
Doni punë? Mblidhuni në Parti 1/18/2014 73 komente Shtypi Vladimir Karaj xhibi
Vendosni diçiturën - 167 1/18/2014 45 komente Diçitura Beluli
Rock-u shqiptar i kënduar me fisnikëri 1/18/2014 42 komente Muzikë Naim Berisha Monda
Kumbaro propozon Çulin, zë vendin e drejtorit që e hoqi 1/18/2014 42 komente Kulturë, Shtypi Alma Mile Rhea
A funksionojnë zyrat e punës? 1/18/2014 23 komente martin..
Në shkretëtirë 1/18/2014 17 komente Letërsi Stephen Crane sol-nocturnus
Ubiquitous Raki 1/18/2014 1 komente admin
Ubiquitous Raki 1/18/2014 admin
Të jesh i pashëm, e pashme 1/19/2014 218 komente Zana
Luc Ferry: Bota asnjëherë nuk ka qenë më mirë 1/19/2014 202 komente Intervistë, Shtypi Ed Martini
Ndërtimi i digave dhe dëmi ekologjik i pakorrigjueshëm 1/19/2014 125 komente Mjedisi Harabel
Protestë në Tiranë kundër devijimit të lumit Radika, kërkohet referendum lokal 1/19/2014 85 komente Mjedisi, Shtypi xhaelga
Nigeriani i Bylisit: Kam vënë baste në loto me presidentin 1/19/2014 8 komente Sport, Shtypi Fation Shehu Shvejk
Pikëpamja e kërkesë-ofertës për gjykatësit, një arratisje nga realiteti 1/19/2014 6 komente Opinion, Shtypi Gjergj Erebara Shvejk
Kritikë letrare në internetin shqiptar? 1/19/2014 5 komente agron1
‘Abenomics’ në Shqipëri për të rikthyer rritjen 6% 1/20/2014 59 komente Ekonomi, Shtypi Epidamn Zeqo alidemsi
Sa muaj pas zgjedhjeve ringjallet gazetaria? 1/20/2014 36 komente tropizma
Memoriali i hipokrizisë 1/20/2014 33 komente Histori Diana Ndrenika Gaia
Europa, histerike mbi kriminelë që nuk ekzistojnë 1/20/2014 31 komente Bota, Shtypi Harriet Salem admin
Sikur t'isha djale 1/20/2014 29 komente Letërsi Haki Stermilli village-bey
Kur mostrat të kenë një emër 1/20/2014 27 komente Opinion, Shtypi Andi Kananaj admin
Riga, një zinxhir njerëzor për të transferuar librat e bibliotekës 1/20/2014 22 komente Kulturë admin
Na robëroni, vetëm na ushqeni! 1/20/2014 10 komente Esse Ergys Mertiri village-bey
Rakia sjell “paqe” mes shqiptarëve dhe serbëve 1/20/2014 10 komente Ballkan, Shtypi Pjer Thomas
Gazetaria, kjo armë e rrezikshme 1/20/2014 4 komente Media, Shtypi Gëzim MEKULI Ed Martini
Të shpëtosh shoqërinë 1/20/2014 3 komente Klubi i librit Rudi Erebara Monda
Fatos Kongoli mbush plot 70 vjeç këtë javë 1/20/2014 2 komente Shtepia e Librit
Poezi e moskrijimit 1/20/2014 desaparacidos
Pa censurë - 67 1/21/2014 303 komente Anonim
Lajmi i fundit: Rilindja arreston Kokëpalarët 1/21/2014 115 komente Pa Kategori, Shtypi Shvejk
21 Janari - Kryeprokurori i Përgjithshëm: Organizatorët u amnistuan, të zbardhet njëra vrasje 1/21/2014 102 komente Kryesore admin
Dy foto nga Mia L 1/21/2014 69 komente Blendi Salaj
Fundi 1/21/2014 1 komente Letërsi Samuel Beckett wasabi
The ways to tell a story 1/21/2014 Chelsi W
Does that make me racist? 1/21/2014 admin
Does that make me racist? 1/21/2014 admin
Dy kronika nga dita e sotme 1/22/2014 175 komente Sociale, Shtypi Bradland
Si do të dukej bota sot, sikur Gjermania ta fitonte Luftën e I Botërore? 1/22/2014 81 komente Histori, Shtypi xhaelga
Përmbytje në Lezhë e Shkodër 1/22/2014 57 komente Shtypi admin
Mësime gjaku 1/22/2014 9 komente Personazh, Shtypi Alida Cenaj, Gent Shkullaku Alba2265
Rrezikon mbylljen Muzeu Arkeologjik i Korçës 1/22/2014 7 komente Kulturë, Shtypi Monda
'Mandatet', PD largohet nga Kuvendi 1/23/2014 95 komente Politikë, Shtypi admin
Kush është Ermal Beqiri? 1/23/2014 86 komente Personazh, Shtypi Bulkthi bulkthi
Përshkallëzohet situata në Ukrainë 1/23/2014 76 komente Bota, Shtypi Magus
Paska projekt 1/23/2014 39 komente Ballkan, Shtypi Armand Mero Monda
Një teatër i keq për të zgjedhur një drejtor të mirë 1/23/2014 16 komente Opinion Mirush Kabashi Monda
Rektori i UT-s në qitje 1/23/2014 11 komente Arsim Bulkthi bulkthi
Luledielli, luledele 1/23/2014 11 komente Letërsi FQR Fiqiri
Gëzuar Robotlindjet! 1/23/2014 8 komente Opinion, Shtypi Artan Fuga xhibi
Indeksi Bertelsmann; Drejtësia më e dobëta, demokracia në rënie… 1/23/2014 7 komente Sociale, Shtypi Vladimir Karaj Shvejk
Këmbëkryq 1/23/2014 6 komente Letërsi YD XYZ
Blloku dhe pusht-shteti 1/22/2014 4 komente Shtypi xhibi
Pikat e para 1/23/2014 3 komente Letërsi ArB eLo Anonim
A është kapitalizmi shtetëror model i ri zhvillimor? 1/22/2014 2 komente Adangeanaeplykoh
A është kapitalizmi shtetëror model i ri zhvillimor? 1/22/2014 Adangeanaeplykoh
Në 4 muaj, 22 atentate me eksplozivë. Didi: Siguria publike përgjithësisht është një situatë normale sigurie 1/24/2014 157 komente Kryesore admin
Emigrantët shqiptarë në Greqi, peticion qeverisë Rama: Po na lini rrugëve pa zgjidhje 1/24/2014 40 komente Ballkan, Shtypi admin
Epigrame 1/24/2014 33 komente Përkthim Magus Magus
CEZ, kjo korporatë hajdute! 1/24/2014 31 komente Acarim Nervash denibee
A ka fuqi kryeministri Rama të prekë interesat e miliarderit Zamir Mane? 1/24/2014 27 komente Shtypi xhaelga
Ja përse ju duhet të keni në portofol “të paktën” një kartë debiti 1/24/2014 23 komente Ekonomi, Shtypi mexiro
Pika ty dhe Onieginit tënd… 1/24/2014 15 komente admin
Klaus Rainhard: Për shkak të Kosovës e nxora Solanën nga zyra ime 1/24/2014 9 komente Kosova, Shtypi Ed Martini
Pronarë vilash e lokalesh në listën e ndihmës ekonomike 1/24/2014 8 komente Reportazh, Shtypi admin
Ukraina 1/25/2014 49 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
"Mesia" 1/25/2014 48 komente Opinion, Shtypi r.v r.v
Ura e Becishtës, e njohur si ura e Ali Pashë Tepelenës rrezikon shembjen 1/25/2014 10 komente Histori, Shtypi alto
Indeksi i Bertelsmann-it, kritika për OSBE-në në Shqipëri: Raporte të mjegullta, që nuk kanë ndihmuar dot sa duhet institucionet shqiptare 1/25/2014 2 komente Politikë, Shtypi admin
Nëse do ju duhej të shpëtonit vetëm tre libra nga një bibliotekë që po digjet, cilët tituj do të zgjidhnit? 1/26/2014 141 komente Klubi i librit Monda
Skema e bashkëpunimit PS-FRD, aleancë në zgjedhjet lokale të 2015 1/26/2014 123 komente Politikë, Shtypi admin
Ndahet nga jeta Laver Bariu 1/26/2014 105 komente Personazh admin
Hyrja në serverin e Tatimeve, shkresa pa emrin e Brahos 1/26/2014 98 komente Shtypi Trazhgim Sokolaj xhibi
Akt i pashembullt ... 1/26/2014 75 komente grava
Përditësuar: Humb jetën një nga viktimat e sulmit të autobusit të linjës Athinë-Tiranë 1/27/2014 259 komente Kryesore admin
27 janar -SHOAH: Dita e Përkujtimit për viktimat e Holokaustit dhe e persekutimeve të tjera 1/27/2014 104 komente Histori, Shtypi Michele Sarfatti alidemsi
400 Vjetori: Tirana jonë, përballë mosmirënjohjes 1/27/2014 22 komente Histori Ben Andoni admin
Liliana Cingu: Do të kërcej, derisa këmbët të më lënë 1/27/2014 11 komente Personazh, Shtypi Leonard Veizi Rhea
Rachel's coffee 1/27/2014 10 komente Letërsi xheke xheke
Përkëmbime 1/27/2014 5 komente Letërsi Jani Ricos wasabi
Writing Anthropology and Such or “Once More, with Feeling” 1/27/2014 Chelsi W
Albania and the Cultural Infrastructure of Urban Planning 1/27/2014 admin
The Cultural Infrastructure of Urban Planning 1/27/2014 admin
The Cinderella rule 1/27/2014 admin
The Cinderella rule 1/27/2014 admin
Krimi bam e politika tutje 1/28/2014 145 komente Opinion, Shtypi xhibi xhibi
Kopjacë me kuintalë 1/28/2014 106 komente Acarim Nervash Anxhela Çikopano admin
Kadare boton romanin e panjohur të 1958-ës 1/28/2014 96 komente Klubi i librit, Shtypi Fatmira Nikolli Rhea
Nishani sfidë mazhorancës: Vlerësoj punën e Visho Ajazit 1/28/2014 79 komente Intervistë, Shtypi admin
13 shkurti është propozuar të jetë “Dita e ndarjes” 1/28/2014 48 komente Sociale, Shtypi ACDC1
Studentët e Universitetit të Prishtinës protestojnë 1/28/2014 35 komente Kosova Monda
AKEP: S'do lejojmë persona me 5-6 numra 1/28/2014 18 komente Shtypi admin
S'po... 1/28/2014 5 komente Letërsi ArB eLo Anonim
Përditësuar: Arrestohen 4 autorët e sulmit të autobusit. Operacion i policisë për lëndët eksplozive 1/29/2014 472 komente Kryesore admin
Si bëhet verifikimi i debitorëve të energjisë elektrike? 1/29/2014 38 komente Adria
Po këta politikanët tanë, për budallenj na marrin? 1/29/2014 37 komente alidemsi
Alarmi i dhunës në shkolla 1/29/2014 19 komente Sociale, Shtypi Monda
21 janari, familjarët e dy viktimave padisin gardistët 1/29/2014 14 komente Shtypi Armand Bajrami xhibi
KLSH: Nga auditimet e 2013 parregullsi dhe shkelje financiare 15.1 miliardë lekë 1/29/2014 11 komente Shtypi Nertila Maho admin
Qytetarë Nderi (Shpallje) 1/29/2014 7 komente Fiqiri
Shtatë romane, një lexim 1/29/2014 4 komente Klubi i librit, Shtypi Mehmet Kraja wasabi
Më kujtohet 1/29/2014 3 komente XYZ
Jep dorëheqjen kryeministri i Ukrainës 1/29/2014 2 komente Bota, Shtypi gjembi
Të krijosh hapësirë për lëvizje 1/29/2014 admin
Small talk at star box 1/29/2014 Chelsi W
Pro “Legalize It Albania” 1/30/2014 76 komente Opinion, Shtypi Juxhin Çela JuxhinCela
145 zyrtarë kredi të pastrehësh. Në listën e përfituesëve edhe Visho Ajazi 1/30/2014 57 komente Pa Kategori, Shtypi Artemisa Hoxha Monda
Marko Boçari, një mit për Europën 1/30/2014 47 komente Personazh, Shtypi ɭɑ Pɛɾɻɑ
Universitetet do të reformohen. Më shumë konkurrencë dhe standard në treg 1/30/2014 22 komente Arsim, Shtypi noshKaido
Mirdita, një shembull për t'u ndjekur 1/30/2014 15 komente Reportazh, Shtypi Marin Mema Dora_Noli
Cantata 1/30/2014 8 komente Letërsi Fiqiri Fiqiri
Intelektualët Apolitikë 1/30/2014 6 komente admin
Shqipëria 1 euro 1/31/2014 280 komente Ekonomi Monda
Hasselblack Potatoes / Patate Hasselblack 1/31/2014 125 komente enka
Policisë i kërcen lepuri në qerre, e hedh nga qerrja 1/31/2014 52 komente Shtypi Aurora Koromani xhibi
Analistët e sms-ëve 1/31/2014 49 komente Foto e ditës, Shtypi admin
Vidhen pucetat nëpër botë si në Shqipëri? 1/31/2014 48 komente grava
Agim Rada: Monumentet e 100-vjetorit si torta e Pavarësisë, do të propozoj heqjen e tyre nga qyteti 1/31/2014 22 komente Art, Shtypi Anonim
Vendosni diçiturën - 168 1/30/2014 16 komente Diçitura Beluli Beluli
Komunikimi zyrtar 1/31/2014 10 komente Sociale swed swed
Pas Mauthausenit 1/31/2014 7 komente Letërsi Anonim
A ka më shumë transparencë sot? 1/31/2014 7 komente gjembi
Hasselback Potatoes / Patate Hasselback 1/31/2014 enka