Postimet e muajit Gusht 2012

Seksioni Autori Postuar nga
Logu 8/1/2012 136 komente Esse Henri Pena-Ruiz Hurbinek.
Leka Zogu II: Mirënjohje rusëve që sollën Zogun I në pushtet 8/1/2012 122 komente Intervistë Art Changed the World
Lojrat Olimpike Londër 2012 8/1/2012 59 komente Sport admin
Video: Zeitgeist I, Zeigest Addendum 8/1/2012 52 komente Video alx_x6
Ndërhyjnë prindërit shqiptarë tek jeta në çift e fëmijëve? 8/1/2012 48 komente shefti
Klima, njeriu kundër njeriut 8/1/2012 29 komente Mjedisi Jeffrey Sachs admin
Mbështetje për TAP në këmbim të marrëveshjes për ujërat. Zbardhet tema e bisedës Samaras-Berisha 8/1/2012 28 komente Shtypi Art Changed the World
Shumë keq gjysma e parë e vitit 2012! 8/1/2012 27 komente Ekonomi visi
SST – sëmundjet seksualisht të transmetueshme 8/1/2012 20 komente rinstinkt
Pjesë nga proza "Qingj bunkeri" 8/1/2012 7 komente Letërsi Emigrant Anonim
RIP Chris Marker 8/1/2012 6 komente STALKER
E djathta duhet të mësojë të dashurojë shtetin përsëri 8/1/2012 6 komente Esse Francis Fukuyama Monda
Dhërmiu, një elegji për zhvillimin 8/1/2012 5 komente Sociale Aleksandër Çipa Monda
Një libër në kafe 8/2/2012 145 komente desaparacidos
Evropë apo Europë? 8/2/2012 43 komente redfish
lysergic bliss 8/2/2012 26 komente Eksperiment enka enka
6 Gushti nuk përfaqëson asgjë për ne 8/2/2012 21 komente admin
Shshshshshshshsht ose "Heshtje e kristaltë" 8/2/2012 3 komente Sociale mrroklla
Katolicizmi dhe Shkenca sot 8/2/2012 1 komente rinstinkt
Një libër në kafe 8/2/2012 desaparacidos
Njerëzit që drejtuan shtetin shqiptar në 100 vjet 8/3/2012 87 komente Histori Ben Andoni, Skënder Minxhozi Rhea
Ku mund të punojë një student shqiptar në Itali ? 8/3/2012 67 komente daniit
Intervistë me Arbën Xhaferrin 8/3/2012 65 komente Intervistë Oliverta Lila rruga02
Lieberman: Kosova? Izraeli ka situatat më të komplikuara në botë 8/3/2012 65 komente Shtypi Dora_Noli
Vasili Kandinskij, Moska e tij e brendshme 8/3/2012 23 komente Art Ekaterina Dyogot Monda
Revolucioni i shijes 8/3/2012 16 komente Kulturë Elsa Demo wasabi
Pak kripë 8/3/2012 9 komente Letërsi shoku tanku shoku tanku
Top-10 cinema português 2001-2011 8/3/2012 9 komente STALKER
Kopshti 24 - pjesa e fundit 8/3/2012 8 komente Anonim
Nga t’ia mbajmë? Kudo dyert janë të mbyllura! Vetëm një është shtegu… 8/3/2012 6 komente Sociale Petro Marko Shvejk
Kërkimi shkencor (1): kërkimi shkencor në fushat mjekësore 8/3/2012 rinstinkt
Beteja e Kosovës 1389, Libri i epikës shqiptare 8/4/2012 157 komente Histori Art Changed the World
Fatma: Ngacmim seksual në rrugët e Tiranës? Nga meshkujt, kurrë! 8/4/2012 89 komente Intervistë Albina Hoxha Monda
Ismail Qemali, ai i Vlorës 8/4/2012 20 komente Foto e ditës Monda
S’ndërtohet parajsa me muratorët e ferrit 8/4/2012 11 komente Opinion Kim Mehmeti Shvejk
Zeitgeist (3): Moving forward 8/4/2012 9 komente alx_x6
Llotaria kombëtare dhe jo vetëm 8/4/2012 3 komente admin
CERN-i përtej bozonit të Higgs-it, dhe të tjera 8/4/2012 2 komente Shkencë Leopoldo Benacchio, Andrea Carobene finisterre
Kërkimi shkencor (2): Përshkrimi i një kërkimi shkencor 8/4/2012 rinstinkt
Flamuri nis hetimet për dekonspirimin e vilave 8/4/2012 Satirë Shvejk
Mosvotimi në 6 gusht - bojkot i maskuar 8/5/2012 34 komente Opinion Kastriot Islami kaposhi
Maqedonia publikon ish-spiunët e UDB-së, edhe katër personalitete shqiptare 8/5/2012 17 komente Shtypi noshKaido
Rruga 8/5/2012 7 komente Letërsi Saimir Sinanaj Saimir Sinanaj
Vëllai i Skënderbeut, varri në malin e shenjtë Athos 8/5/2012 4 komente Histori Ben Andoni admin
Fyell me ashtin e shpinës – Prolog 8/5/2012 2 komente Letërsi Majakovski sol-nocturnus
Lypësi i Kasimiroffit 8/5/2012 Anonim
Kërkimi shkencor (3): Si publikohet një kërkim shkencor 8/5/2012 rinstinkt
Berisha: Që nesër referendum popullor për heqjen e imunitetit 8/6/2012 88 komente Politikë admin
Zbarkimi në planetin Mars 8/6/2012 61 komente eklipsi
Malësorja 8/6/2012 55 komente village-bey
Pussy Riot 8/6/2012 10 komente desaparacidos
Usain Bolt kundër të gjithë kampionëve të 100 metrave, 1896 – 2012 8/6/2012 9 komente eklipsi
“Jevgjit” egoistë shqiptarë! 8/6/2012 8 komente Opinion Kristi Pinderi klajdi
Shqiptarët luftojanë e pastaj i ulin flatrat në baltë 8/6/2012 7 komente Intervistë Valeria Dedaj Monda
Patëzot 8/6/2012 6 komente Letërsi mirazh Anonim
Zhdukurìa 8/6/2012 2 komente Anonim
Olimpionomiks 8/6/2012 1 komente admin
Fyell me ashtin e shpinës – 1 8/6/2012 1 komente Majakovski sol-nocturnus
Marius Dobresku, poetët shqiptarë “flasin” rumanisht 8/6/2012 1 komente Njoftime Mira Skënderaj Anonim
Tirana Kulturore, 4 Gusht 2012 8/6/2012 1 komente Kulturë Klodiani
Kërkimi shkencor (4) 8/6/2012 rinstinkt
Pussy Riot 8/6/2012 desaparacidos
A ka zot?! 8/7/2012 148 komente Letërsi Ireshtansi h75
Mario Monti për Der Spiegel: Duhet urgjentisht reduktim i demokracisë në Evropë 8/7/2012 67 komente Bota Art Changed the World
Në vend të një kronike 8/7/2012 40 komente Sociale Monda
Mbi debatin për imunitetin 8/7/2012 16 komente Opinion Fatos Lubonja I_Pakapshem
KLD zgjedh nënkryetar Elvis Cefën 8/7/2012 13 komente Ligj admin
Ma hiq qafe atë celular, o marrok! 8/7/2012 12 komente Esse Umberto Eco finisterre
Një lexim shqiptar i Pink Floyd 8/7/2012 11 komente Eksperiment Renato Kalemi JozefK
Top-30 ‘asian movie’ 2001-2011 : 8/7/2012 11 komente STALKER
"Blood Trust" 8/7/2012 Klubi i librit Eric van Lustbader albanie
Fyell me ashtin e shpinës – 2 8/7/2012 Letërsi Majakovski sol-nocturnus
Çarls Darvin – Autobiografi (1) 8/7/2012 rinstinkt
Kriza e librit: Shitet 10-40% më pak 8/8/2012 135 komente Kulturë Oliverta Lila finisterre
Për pushime 8/8/2012 112 komente Argëtim neri
Gratë që urrejnë gratë 8/8/2012 48 komente Shtypi Alba Demiri Shvejk
Pse qeveria shqiptare nuk ka një marrëveshje OpenSky me BE-në? 8/8/2012 36 komente redfish
Compact camera... zgjedhja më e mirë? 8/8/2012 30 komente Magnum
Alfred Mirashi rrëmben çmimin e artë për pikturë 8/8/2012 30 komente Art, Kulturë Hoppa
…sipas “Sight and Sound” : 8/8/2012 21 komente STALKER
... 8/8/2012 20 komente Letërsi shoku tanku
Vain, plazh i paqëm... mes plehrash 8/8/2012 10 komente Reportazh Ben Andoni Shvejk
Korbi (1/5) 8/8/2012 8 komente Letërsi Ted Hughes village-bey
Të gjithëve dhe gjithçkaje - nga Vladimir Majakovski, 1916 8/8/2012 4 komente Anonim
Si të vraponi 8/8/2012 4 komente eklipsi
Jam një harabel... 8/8/2012 2 komente Letërsi xhatani XhaTani
Mrekullitë e Universit – Titani 8/8/2012 2 komente eklipsi
Çarls Darvin – Autobiografi (2) 8/8/2012 rinstinkt
tra la la-ja që po dëgjon? - 22 8/9/2012 398 komente olsi
Nishani dekreton: Lirohet Shaqiri, Visho Lika, kreu i ri i SHISH 8/9/2012 145 komente Shtypi boisa
Ethe leximi?! 8/9/2012 80 komente Pa Kategori finisterre
S'paguan 75 mln euro, Gjykata sekuestro "Credins"-it dhe Taçit 8/9/2012 53 komente Shtypi Genc Kondi grava
A star is born : David Rudisha ! 8/9/2012 25 komente STALKER
Si të ndërtojmë një univers që të mos shkërmoqet pas dy ditësh 8/9/2012 25 komente Esse Philip K. Dick Anonim
Dhe fitues i konkursit për monumentin e Ismail Qemalit në Tiranë është ... Odhise Paskali 8/9/2012 18 komente Argëtim Monda
E dashur A. (letër 17) 8/9/2012 14 komente XYZ
Darët, të Selam Musait janë? 8/9/2012 13 komente Reportazh Elsa Demo vetevendosje
Libri, lexuesi dhe media në mes 8/9/2012 6 komente admin
Jeta pas Zogut dhe histori të tjera 8/9/2012 3 komente eklipsi
Në ‘Shqipëritë’ tona 8/9/2012 3 komente Opinion Kim Mehmeti Shvejk
Qyteti i rrënojave 8/9/2012 2 komente eklipsi
Kolec Traboini: Komandant Teli dhe Flamuri në Haraçinë 8/9/2012 1 komente Histori Kolec Traboini rruga02
Çarls Darvin – Autobiografi (3) 8/9/2012 rinstinkt
Pasqyra 8/10/2012 226 komente Foto e ditës Blendi Salaj Blendi Salaj
Mbi leximin, të lexuarit dhe leggera andante 8/10/2012 64 komente Satirë PF
Shkarkohet, ngarkohet 8/10/2012 15 komente Shtypi admin
Kosovocalypse: Lufta 8/10/2012 4 komente admin
Çarls Darvin – Autobiografi (4) 8/10/2012 rinstinkt
Trupat Olimpikë 8/10/2012 eklipsi
Nuk jam 99% 8/11/2012 139 komente Pa Kategori konntvrana
Njëqind vjet Pavarësi. Virtytet tradicionale të shqiptarit 8/11/2012 127 komente Kulturë Radio Vatikani village-bey
Saimir Pirgu në kopertinën e Opera Now 8/11/2012 73 komente Art Blendi Salaj Blendi Salaj
. 8/11/2012 64 komente Urlando Furioso
S. i madhërishëm? 8/11/2012 34 komente odin m
Gene Sharp: Diktatorët i “mbështet” populli 8/11/2012 4 komente admin
Çarls Darvin – Autobiografi (5) 8/11/2012 rinstinkt
Në kulmin e kriminalitetit, Policia e Tiranës shkon edhe arreston... 3 gej! 8/12/2012 99 komente Acarim Nervash klajdi
Hija e frikshme e SHIK-ut të Bashkim Gazidedes 8/12/2012 83 komente Opinion Mentor Kikia kuazimondo
Një kaqol me emrin TIKO 8/12/2012 62 komente Acarim Nervash Blendi Salaj Blendi Salaj
Zonja e kurabijeve 8/12/2012 39 komente Letërsi Philip K. Dick Anonim
Shkrimtari i çliruar që parashikoi njeriun e kohës sonë 8/12/2012 10 komente Kulturë R. Erebara Ajku
My accent by Goran Simic 8/12/2012 4 komente Av
Letërsia shqipe dhe shkrimtari shqiptar 8/12/2012 3 komente Letërsi Gazmend Krasniqi Anonim
Portieri i verbër 8/12/2012 3 komente Letërsi Saimir Sinanaj Saimir Sinanaj
Çarls Darvin – Autobiografi (6) 8/12/2012 rinstinkt
The Power of Nightmares (The Rise of the Politics of Fear) 8/12/2012 Video alx_x6
Shqipëria e madhe - e vogël dhe anasjelltas 8/13/2012 111 komente Esse Elinda Marku pjetermustakuqi
Mirë se vini në Shqipëri! 8/13/2012 71 komente Acarim Nervash Alidea
Rama Berishës: Hetomë, unë jam pa imunitet! 8/13/2012 57 komente Politikë finisterre
Dita nis me vrasje në Shqipëri 8/13/2012 55 komente Sociale finisterre
Ashensori 8/13/2012 13 komente Esse Arian Leka Alidea
Përralla me imunitetet dhe lista e punëve të integrimit 8/13/2012 12 komente Opinion Yllka Lamçe TinyActsofRebellion
Tirana Kulturore, 11 Gusht 2012 8/13/2012 1 komente Kulturë Klodiani
“Lufta” kundër homeopatisë, “lufta” kunër Boiron-it 8/13/2012 rinstinkt
Video - Superluksi në vilën qeveritare të Vlorës. Përgjigja e Kryeministrisë 8/14/2012 221 komente Reportazh admin
Filmi i fundit që keni parë? 8/14/2012 93 komente jyl
Tironsit që skalitën shprehje në gjuhën e sotme shqipe 8/14/2012 51 komente Argëtim Rezarta Delisula urban legend
Homemade jams 8/14/2012 48 komente enka
Der Spiegel: Fillojnë këmbanat 8/14/2012 48 komente Ekonomi Martin Hesse Art Changed the World
Forma dhe permasat e Viruseve 8/14/2012 30 komente rinstinkt
Robert Graves dhe dymbëdhjetë Çezarët 8/14/2012 16 komente Esse Gore Vidal Monda
Robert Rado: Si u arratisëm me not nga Pogradeci më 1986 8/14/2012 14 komente gjembi
Njëqind vjet Pavarësi. Virtytet tradicionale të shqiptarit: Burrëria 8/14/2012 8 komente Kulturë Radio Vatikani village-bey
Një djalë dhe një vajzë 8/14/2012 2 komente desaparacidos
Një djalë dhe një vajzë 8/14/2012 desaparacidos
Ceremonia e Gumës në Himarë, Deputeti neonazist: Këtu, tokë greke 8/15/2012 114 komente Ballkan Monda
Vetëm nëse plotëson 12 prioritetet 8/15/2012 81 komente admin
Njerëzit e botës së letrave që ikin janë të pazëvendësueshëm në kuptimin absolut të kësaj fjale; as zëvendësohen e as kompensohen me ardhjen e një të riu. 8/15/2012 62 komente Intervistë Plasari, Rada finisterre
Philip K. Dick dhe kinematografia 8/15/2012 61 komente STALKER
Qyteti Studenti, këtë vit me konvikt për të dashuruarit 8/15/2012 46 komente Argëtim, Arsim Lorina Mixha Monda
Ndahet nga jeta Arbën Xhaferi 8/15/2012 42 komente Njoftime admin
Miqësore me gjenerator, Kombëtarja synon fitore bindëse 8/15/2012 26 komente Sport admin
100 vjetori me Ezel 8/15/2012 21 komente 24 karat Zef Zhupa PF
Duan t’ia heqin pllakën se luftoi për “Shqipërinë e Madhe” 8/15/2012 12 komente Ballkan Marija Ristiq village-bey
Kosova kërkon njohjen nga shtetet e Pranverës Arabe 8/15/2012 9 komente Kosova Muhamet Brajshori, Safet Kabashi village-bey
Një det me plastikë 8/15/2012 4 komente rinstinkt
Fagocitoza dhe shkatërrimi brenda-qelizor i një mikrobi 8/15/2012 rinstinkt
Sundimi i tmerrit 8/16/2012 156 komente Histori Oliver Jens Schmitt Shvejk
Korçë, moj Korçë 8/16/2012 124 komente Acarim Nervash Monda
Dhe gazetarët në mbrojtje të barbarisë 8/16/2012 93 komente Acarim Nervash prizrenzaranika
Cilën makinë antike të zgjedhim? 8/16/2012 83 komente ketlina
Ekuadori i jep azil politik Julian Assange 8/16/2012 49 komente Bota Art Changed the World
Shpëtim Gina dhe "teatri absurd" në Shqipërinë e viteve shtatëdhjetë 8/16/2012 29 komente Intervistë Mihal Luarasi finisterre
“Raporti im me politikën ka qenë i vulosur që në fëmijëri” 8/16/2012 10 komente Intervistë Arbën XHAFERI Monda
Porti i harruar 8/16/2012 9 komente Kosova Zekirja Shabani Monda
Amerika u hap dyert emigrantëve? 8/16/2012 8 komente UnjamNJESH
Kurti: Jemi republikë por kemi dy mbretër 8/16/2012 4 komente Kosova Dionis
Prova ne mbeshtetje te evolucionit biologjik. 8/16/2012 rinstinkt
Njëqind vjet Pavarësi. Virtytet tradicionale të shqiptarit: Besa, Urtia e Drejtësia 8/16/2012 Kulturë Radio Vatikani village-bey
Veni a xan... 8/16/2012 jyl
Poezia e vetmisë 8/17/2012 108 komente Letërsi Orhan Veli Kanik enka
"National Geographic Traveler": Konkursi i fotove 2012 8/17/2012 75 komente Foto e ditës Monda
Koha për të shpëtuar shtetin nga dështimi 8/17/2012 52 komente Kryesore Gjergj Erebara finisterre
Nëse mendoj se jetojmë të vetmuar, do më kryqëzoni si komunist? 8/17/2012 45 komente Sociale Kristi Pinderi klajdi
Lura, si ka qenë, si është, çfare dreqin po bëhet 8/17/2012 39 komente Mjedisi Art Changed the World
Video - Në dritë të diellit 8/17/2012 21 komente Bota, Video grevëshoqërore
Skepticizmi ndaj sondazheve që na informojnë rreth trendeve fetare 8/17/2012 20 komente Opinion Besnik Sinani* Shvejk
A kanë ujë ato burime? 8/17/2012 12 komente Afrimi
to and fro (unedited) 8/17/2012 3 komente Fiqiri
Kosovocalypse: Murtaja 8/17/2012 1 komente admin
Kosovocalypse: Murtaja 8/17/2012 admin
Kushtet e nevojshme për evolucionin e jetës në Tokë 8/17/2012 rinstinkt
Bledi Mane, letër proteste ndaj Havarit 8/18/2012 167 komente Acarim Nervash tanushi
Si krasitet hardhia? 8/18/2012 159 komente PF
Blogjet më interesante në shqip? 8/18/2012 125 komente artan539
Punë me ________ 8/18/2012 38 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Krujë, o qytet i bekuar, prite prite ... 8/18/2012 20 komente Acarim Nervash Monda
Alkena e Big Brother, Ardit Rada, Plasari, Kultura, Shekulli ... fjalë kyçe 8/18/2012 20 komente Opinion Kristi Pinderi klajdi
Dhunë, mjerim, injorancë, nder i turpshëm... 8/18/2012 18 komente Alidea
Intermezzo me përkthim përkthimi 8/18/2012 18 komente Anonim
Shqipëria në flakë, rrezikohen banesat në Mirditë dhe tek Gjiri i Lalzit 8/18/2012 17 komente finisterre
Një akt pa fjalë 8/18/2012 1 komente desaparacidos
Një akt pa fjalë 8/18/2012 desaparacidos
Si u shkruan 400 vargjet e “Lahutës…” në vapor 8/18/2012 admin
Gazetari i “TCH” pengohet në kufirin grek 8/19/2012 83 komente Ballkan Redi
A ka bejtexhinj peshku? 8/19/2012 74 komente venusi
Cili është personazhi apo karakteri më i realizuar në kinematografinë shqiptare? 8/19/2012 60 komente alidemsi
Krenar për dyqanet e dijes! 8/19/2012 20 komente Opinion Hoppa
Shqipëria në këtë 100 vjetor sipas Zike Pallaskës 8/19/2012 14 komente 24 karat Shvejk
Parma, qyteti që po teston politikëbërjen e re në Itali 8/19/2012 6 komente Bota Barbuni
Kristo Frasheri: Politika e Qeveria të mos ndërhyjnë në histori 8/19/2012 5 komente Histori venusi
Kur do prishet piramida? 8/20/2012 61 komente zotrules
"Njeriu me top", një dëshmi historike 8/20/2012 48 komente Pa Kategori Franco Benanti finisterre
RIP Tony Scott 8/20/2012 36 komente Art Blendi Salaj
Karrocat e fëmijëve, armë të shkatërrimit në masë 8/20/2012 34 komente Pa Kategori Zirina Llambro Monda
Më sugjeroni një emër për blogun tim 8/20/2012 33 komente Alidea
Kolektori i ri përmirëson jetën e 1 mijë familjeve në zonën e Saukut 8/20/2012 30 komente Shtypi Shvejk
E ka ndarë mendjen 8/20/2012 30 komente Opinion Dritan Hila Anonim
Sa polica duhen për të parkuar një makinë? Barcaleta, gjëegjëza ... dhe dëshmi në gjykatë 8/20/2012 25 komente Pa Kategori Monda
MASH pranon propozimin, tema për komunitetin LGBT në shkolla 8/20/2012 22 komente Arsim Ola Mitre Kambisti
Shqipëtarët s’e duan shumë punën 8/20/2012 18 komente Përrallë nga e kaluara Faik Konica urban legend
Poezi vere 8/20/2012 8 komente Letërsi Xha tani XhaTani
Reflektim 8/20/2012 4 komente eklipsi
Dioguardi: Shqipëria nuk mund të ecë përpara pa hapur dosjet 8/21/2012 33 komente Intervistë Shirley Cloyes Dioguardi & VOA village-bey
Fejs-Kini (a është frika ndaj rrezeve të diellit bindje fetare?) 8/21/2012 32 komente Bota dr.ama
Në 2013-n fronti i madh kundër Saliut 8/21/2012 32 komente admin
Nën emrin e një burri 8/21/2012 21 komente Letërsi Alda Bardhyli finisterre
Një njeri i vetëm e djeg Shqipërinë 8/21/2012 10 komente Opinion Koloreto Cukali Monda
Fshatrat e fundit të gurit në Shqipëri presin zgjatje të re të jetës 8/21/2012 8 komente Sociale Besar Likmeta village-bey
Kush zotëron çfarë? 8/21/2012 7 komente Ekonomi snare
Për një shoqëri të ndërtuar mbi të vërtetën 8/21/2012 5 komente admin
"Të lexuarit cilësor është në ditët më të këqija" 8/21/2012 5 komente Intervistë Arbën XHAFERI finisterre
Mbi rrezikun e jashtëm dhe bandën e hajdutëve fotografë 8/21/2012 3 komente Sokol Shameti alisat
A eshte Bulqiza nje qytet i mallkuar? 8/21/2012 klajdi
Pagat njohin vetëm rritje 8/22/2012 202 komente Ekonomi Blendi Salaj
23 shqiptarë mes 2237 europianëve të një studimi amerikan për racat. Dhe ja përfundimi... 8/22/2012 183 komente Alidea
Fotoja që nuk bëhet më dhe Benetton 8/22/2012 80 komente Intervistë Eljan Tanini Emanuel Kristo
Shënime mbi Kronikën e Zezë 8/22/2012 35 komente Opinion Arbër Zaimi sol-nocturnus
Emigracioni… nderi dhe turpi 8/22/2012 30 komente Opinion Pandeli Majko jyl
Blog-notes 8/22/2012 21 komente Kulturë xyz XYZ
Prurje automatike? 8/22/2012 16 komente zotrules
104 vjet alfabet, 100 vjet shtet! Ku janë gjurmët e kulturës sonë kombëtare? 8/22/2012 12 komente altin78
Vargje 8/22/2012 8 komente Letërsi mirazh Anonim
Magji apo… vetmi?? 8/22/2012 STALKER
Të qemë… 8/22/2012 Anonim
Einstein, zbulimi më i bukur 8/23/2012 141 komente Shkencë Carlo Rovelli finisterre
Atje ku Marlboro është mbret 8/23/2012 82 komente Shëndetësi Xhoshua Keating albanie
Fillimet e Nёnё Terezёs 8/23/2012 59 komente Kulturë Time Merluc i gjalle
Balone Tabake 8/23/2012 54 komente PF
Albanian Summer Drink 8/23/2012 54 komente Blendi Salaj
Berisha: Do të japim tokë falas për shkollat e spitalet private 8/23/2012 28 komente Shtypi admin
Hasan Prishtina, prapaskenat e një vrasjeje politike 8/23/2012 25 komente Histori Dorian Koçi kuazimondo
collaboration 8/23/2012 14 komente enka
Pse nuk mund të hyj dot në regjistrin tregtar online të QKR-së? 8/23/2012 7 komente kuazimondo
Intervistë me Jean-Claude Van Damme (JCVD) (1/4) 8/23/2012 5 komente Satirë Jean-Claude Van Damme Hurbinek.
Kur google-on një 15 vjeçar 8/23/2012 4 komente Shkencë Monda
Lindja e Korrupsionit dhe “Simptoma Meta” 8/23/2012 3 komente sol-nocturnus
Dënohet me 21 vjet Anders Breivik 8/24/2012 102 komente Bota enka
AK: Ndal martesave me sllavët! 8/24/2012 76 komente Ballkan Alidea
Enver i vuejtun, apo Sali i kënaqun? 8/24/2012 42 komente Mos Humbisni Xha Xhai finisterre
No texting (pjesë e “Nga letrat e panisura të një piktori”) 8/24/2012 15 komente Anonim
Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Durrës: Milos Forman, i ftuar nderi 8/24/2012 4 komente Kulturë Alma Mile finisterre
Kosovocalypse: Uria 8/24/2012 2 komente admin
Përbindëshi 8/24/2012 admin
Kosovocalypse: Uria 8/24/2012 admin
Kosovocalypse: Uria 8/24/2012 admin
Nobel-i në Letërsi 2012, Ismail Kadare ngjitet në krye të listës 8/25/2012 198 komente Shtypi Dora_Noli
I mrekullueshmi fshati Nantaizi 8/25/2012 103 komente Foto e ditës enka
Bukuroshet e fjetura 8/25/2012 46 komente Art dr.ama
Luigj Gurakuqi - Përmasat tejshqiptare të një shqiptari të madh 8/25/2012 15 komente Histori Ylli Polovina kuazimondo
Studimi: Mitmarrja fenomen shqetësues dhe masiv në Shqipëri 8/25/2012 9 komente Ekonomi Ani Ruci ilir-jani
Something fun 8/25/2012 8 komente blete
Vendosni diçiturën - 107 8/25/2012 5 komente Diçitura jyl
Ismail Kadare, i katërti në listën për “Nobel” 8/25/2012 admin
Ne gjurmet e Albert Londres, gazetaret franceze interesohen ne Shkoder per LGBT 8/25/2012 klajdi
Në lidhje me një flamur vietkong 8/26/2012 147 komente Letërsi Charles Bukowski Hurbinek.
Ndërron jetë Neil Armstrong 8/26/2012 104 komente Shtypi agron1
Debati për ndryshimet kushtetuese dhe vota për imunitetin brenda shtatorit 8/26/2012 49 komente admin
Kriza ekonomike globale dhe pirgje me rraqe 8/26/2012 40 komente Foto e ditës Monda
Libri që duam dhe teknologjia që “na merr mendtë” 8/26/2012 19 komente Kulturë Gjergj Meta, Gilman Bakalli finisterre
Gjurmët e Komnenës 8/26/2012 6 komente Histori Luan Rama finisterre
The tourist 8/26/2012 3 komente blete
Kriminelet e rinj model mediatik, gjenite ne harrese 8/26/2012 klajdi
Statuti i Kishës, Qeveria pakt me Janullatos 8/27/2012 58 komente Feja At Nikolla Marku Dora_Noli
Udhëtimi në Republikën Domenikane 8/27/2012 40 komente Giovanni Falcone.90
Shoqëria Civile 8/27/2012 40 komente TinyActsofRebellion
Rrëfimet e Mjeshtrit 8/27/2012 22 komente Letërsi Fiqiri Fiqiri
Egoizmi primitiv i Greqisë 8/27/2012 21 komente Opinion Artan Mullaj hunter
Banka Botërore “Shqiptarët janë të kërcënuar nga varfëria, duhen politika sociale” 8/27/2012 14 komente Ekonomi admin
Lamtumirë Safo Marko 8/27/2012 10 komente Shtypi Dora_Noli
O gjysh! 8/27/2012 8 komente XYZ
Cinezoïque - Tuneli kohor filmik 8/27/2012 4 komente Art enka
Tirana Kulturore, 25 Gusht 2012 8/27/2012 2 komente Kulturë Klodiani
Cila është faqja më e mirë që dërgon pjesë kompjuteri në Shqipëri? 8/27/2012 1 komente wadafak
Unë kam një ëndërr! 8/28/2012 92 komente Histori Alba2265
8 mars 8/28/2012 78 komente Eksperiment shoku tanku
Çfarë po gatuani? 8/28/2012 67 komente jyl
Besa shqiptare në një film hebre 8/28/2012 62 komente Histori Beluli
Shqipëria, zjarret nga lart 8/28/2012 45 komente Mjedisi finisterre
Si mund te zgjidhet rritja galopante e krimit dhe aksidenteve ne Shqiperi? 8/28/2012 9 komente Afrimi
Anija e ëmbël 8/28/2012 4 komente Kulturë Paulin Zefi village-bey
Në kërkim të alternativave për daljen nga qerthulli i krizës 8/28/2012 3 komente admin
Sheh rrushi rrushin 8/29/2012 107 komente desaparacidos
Duke përzgjedhur një lexuese 8/29/2012 99 komente Av
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë paguhet 27 herë më shumë se ai i Anglisë?! 8/29/2012 83 komente Acarim Nervash Anonim
Opozitarizëm si mit, kolaboracionizëm si fakt 8/29/2012 55 komente alisat
Rama, bllokatori! 8/29/2012 40 komente admin
Cilat janë paragjykimet kryesore të shoqërisë shqiptare? 8/29/2012 33 komente Pa Kategori Ardit Rada/ Ilir Sinanaj admin
Vlorë-Brindizi, udhëtimi me traget që të kujton eksodet e shqiptarëve në vitet '90 8/29/2012 15 komente Acarim Nervash Edmond Hoxhaj admin
Pse? 8/29/2012 8 komente Letërsi Sterjo Spase urban legend
Ligjërata e Nobelit 8/29/2012 1 komente Letërsi Josif Brodskij admin
Sheh rrushi rrushin 8/29/2012 desaparacidos
Shqipëria, zjarret nga Tirana zyrtare 8/30/2012 80 komente Mjedisi Blendi Salaj Blendi Salaj
Koleksionistët hapin “thesaret”, shteti s’ka stenda t’i ekspozojë. 8/30/2012 42 komente Kulturë Oliverta Lila finisterre
Topat e verës 8/30/2012 35 komente STALKER
Meraklinjve të kompiuterit 8/30/2012 34 komente Zana
Pleurat Shabani: Këmbëngulje dhe sukses... 8/30/2012 27 komente Pa Kategori noshKaido
A4 8/30/2012 20 komente Irvi Hyka
8 horizontale 8/30/2012 1 komente Letërsi mirazh Anonim
Michael Moore, kineasti qe i beri jeten ferr Bushit parashikon fitoren e Mitt Romney 8/30/2012 klajdi
Shpërthimi i urrejtjes 8/31/2012 158 komente Imer Mushkolaj PF
Lubonja i përgjigjet Berishës: Po aplikohet politika 1 HEC, një votë 8/31/2012 135 komente Politikë admin
Vetëm 1 atlet nga Shqipëria në lojërat paraolimpike në Londër 8/31/2012 60 komente Sport noshKaido
Kërkonim uranium, e zbuluam dhe i “vulosëm” galeritë 8/31/2012 39 komente Përrallë nga e kaluara Leonard Veizi admin
Karroxhiu dhe deti 8/31/2012 18 komente Pa Kategori Mondi
A ka ndonje sit ku mund te shkarkoj libra elektronike shqiptare? 8/31/2012 11 komente akurti
Gomari ballkanik (I) 8/31/2012 10 komente Opinion Julius jyl
Imuniteti, bie referendumi 8/31/2012 10 komente finisterre
Teshtimë prej kokëpalari 8/31/2012 8 komente Opinion Arbër Zaimi sol-nocturnus
Shkrim e këndim – nje harte boterore 8/31/2012 3 komente eklipsi
Shqipëria, heshturazi në Bienalen e Venecias 8/31/2012 2 komente Art Oliverta Lila finisterre
Hollywood tallet me Eastwood per pjesemarrjen e tij ne Konventen e republikaneve 8/31/2012 klajdi
Reagime te tmerrshme ndaj nje shkrimi te Imer Mushkolaj per islamin 8/31/2012 klajdi