Postimet e muajit Nëntor 2012

Seksioni Autori Postuar nga
Hillary Clinton në Shqipëri 11/1/2012 125 komente Kryesore Blendi Salaj
Ari Gjerman ne SHBA: Alarmohen Politikanet Gjermane 11/1/2012 51 komente Bota Ben Swöll & Anne Seith Art Changed the World
Ja nje detaj nga vizita e Clintonit 11/1/2012 32 komente klajdi
Po Myslim Pashai, pse xhanëm? 11/1/2012 18 komente grava
Po kjo si shpjegohet?! 11/1/2012 17 komente klajdi
Orgazem ritmike, ose nje koment per heteroseksizmin banal 11/1/2012 15 komente klajdi
Kastriot Dervishi: Rekordi i sigurimit me listat e vdekjes, në kohën e Alisë 11/1/2012 14 komente Intervistë Aida Tuci Shvejk
A vini dot nga nje emer per “secilin”... ? 10/31/2012 9 komente klajdi
Dy fjale per ekspoziten e pare te kontributit te grave ne keto 100 vjet te shtetit shqiptar 11/1/2012 6 komente klajdi
Libri enciklopedik “100 vjet Pavarësi – Flamuri që Ringjalli një Komb” 11/1/2012 2 komente admin
Thaçi-Daçiq dhe bilanci i “normalizimit” 11/1/2012 2 komente Opinion Arbër Zaimi I_Pakapshem
Fotot “off the record” te Klintonit me familjaret e punonjesve te Ambasades ne Tirane 11/1/2012 2 komente klajdi
Busti i munguar i Uilsonit 11/1/2012 1 komente klajdi
Topi shpall departamentet e FRD-së 11/2/2012 265 komente Politikë top channel admin
Nderron jete Lirak Bejko raporton media. Lajmi konfirmohet nga i vellai 11/2/2012 128 komente Kryesore klajdi
Cilat jane vështirësitë e mundshme të "Golden Future Albania" me projektin në Shqipëri? 11/2/2012 62 komente Elba
Fjala e sekretares së shtetit amerikan në parlamentin shqiptar 11/2/2012 59 komente Politikë Blendi Salaj Blendi Salaj
Alvane, alvane ... 11/2/2012 53 komente Shtypi I_Pakapshem
Banka Botërore: "CEZ na zhgënjeu" 11/2/2012 35 komente Ekonomi Monda
Pyetje për peshqit që jetojnë në Tr 11/2/2012 16 komente redfish
Tragjedi e shkaktuar nga arroganca 11/2/2012 15 komente admin
Transkripti i bisedës së sekretares Klinton me stafin e Ambasadës 11/2/2012 11 komente Politikë Blendi Salaj
Vendosni diçiturën - 116 11/2/2012 10 komente Diçitura admin
"Skёnderbeu" i Longfellow-t nё pёrkthimin e Nolit 11/2/2012 10 komente Përkthim Fan S. Noli Merluc i gjalle
Ish gjenerali, tani biznesmeni Wesley Clark, kërkon të gërmojë në Kosovë 11/2/2012 9 komente Kosova Vigan Jedrashi Monda
Marrëdhënia e ndijimit me materialin 11/2/2012 7 komente Esse Gilles Deleuze, Felix Guattari Monda
Mbi Kuptimet e Mustaqeve 11/2/2012 6 komente admin
Bejko kishte thene: Greven vazhdojeni, por mos u digjni 11/2/2012 1 komente klajdi
Kerkohet ndihme per sjelljen e trupit te Bejkos 11/2/2012 1 komente klajdi
Liraku duhet te jete i fundit - sot kemi nje aktivist me pak per drejtesi por dhe mundesi te reflektojme 11/2/2012 1 komente klajdi
Mbi Kuptimet e Mustaqeve 11/2/2012 admin
Pse eshte lene ne heshtje skandali i helmit ne Qafemolle? 11/2/2012 klajdi
Mbi Kuptimet e Mustaqeve 11/2/2012 admin
Kalendari i veprimtarive të 100-Vjetorit të Pavarësisë 11/3/2012 121 komente Njoftime Rhea
A do të guxonit? 11/2/2012 28 komente klesidra asperger
Lirak Bejko: Viktimë, martir, apo terrorist? 11/3/2012 19 komente Pa Kategori xhibi
Unë, Lucky Strike dhe…unë 11/3/2012 17 komente desaparacidos
Anës Vjosës, anës Bunës 11/3/2012 15 komente Mjedisi Mondi
Kontroll në xhepat e gjykatësve 11/3/2012 13 komente Shtypi Lorenc Vangjeli Monda
Popujt që harrojnë, a thua e meritojnë lirinë? 11/3/2012 11 komente Opinion Enver Robelli admin
Kur gazetaria eshte femer 11/3/2012 9 komente klajdi
Sequi thote se duhet nje ent vetrregullues per gazetarine. Do jete ky debati i ardhshem ne vend? 11/3/2012 1 komente klajdi
Oret e fundit te betejes sipas Huffington Post 11/2/2012 klajdi
Unë, Lucky Strike dhe…unë 11/3/2012 desaparacidos
filmi “TAKEN 2″ dhe nje pyetje e shtruar gabim 11/4/2012 88 komente STALKER
Arjan Sukniqi befasohet kur e pyesin per LGBT por shton se po piqet bashke me shoqerine 11/3/2012 61 komente klajdi
Nje zgjidhje per kafshet endacake 11/4/2012 41 komente klajdi
Video: Etniciteti në SHBA 11/4/2012 31 komente Video Monda
Teorema e ngatërruar e Henri Çilit 11/4/2012 19 komente Opinion Anton Cara Shvejk
Mashtruesi 11/4/2012 8 komente Satirë Rhea
Si poezia ndryshon jetën 11/4/2012 7 komente Letërsi John Burnside wasabi
“Mos shkruaj si kurve” i pergjigjet Andi Kananaj Edison Ypit... 11/4/2012 2 komente klajdi
Heshtja jote 11/4/2012 1 komente admin
Lufta kundër Liberalizmit në Pikëpamjet e Shtetit Totalitar (pjesa III) 11/4/2012 admin
Motel Parajsa 11/4/2012 Anonim
Ortodoksët shqiptarë dhe Anastasi 11/5/2012 208 komente mrroklla
Personazhi i çuditshem hollandez 11/5/2012 116 komente Pa Kategori Pjer Thomas Pjer Thomas
Nacionalisti i thekur 11/5/2012 89 komente Satirë Monda
Funerali i Lirak Bejkos 11/5/2012 51 komente Kryesore Blendi Salaj Blendi Salaj
Mbeturinat toksike të Italisë zhduken në Shqipëri 11/5/2012 37 komente Mjedisi admin
Te pakten mos na turperoni ne syte e Europes... 11/5/2012 36 komente klajdi
Debati i së dielës: “Mos shkruaj si kurvë”- i përgjigjet Andi Kananaj Edison Ypit 11/4/2012 32 komente Opinion Nga Andi Kananaj Shvejk
Hapni syte ku hidhni kembet 11/5/2012 24 komente klajdi
Historia e botës në një minutë 11/5/2012 18 komente eklipsi
Obama PRIDE: Arsyet pse LGBT mbeshtesin Presidentin amerikan 11/5/2012 8 komente klajdi
Receta italiane gatimi: Mirë se erdhët në kuzhinën time 11/5/2012 7 komente Shtepia e Librit
Një vështrim mbi ekonominë reale 11/5/2012 5 komente Ekonomi Bardhi Sejdarasi admin
Për pasardhësit ideologjikë të “Kurvit” 11/5/2012 3 komente Opinion Bledar H. Prifti Shvejk
Budallalleqet nostalgjike te gazetes “Shekulli” me Mao Ce Dunin 11/5/2012 2 komente klajdi
Tirana Kulturore, 3 Nentor 2012 11/5/2012 Njoftime Klodiani
Përditë 11/5/2012 admin
Mendësia e (pa)mundësisë 11/5/2012 admin
Libër i ri: “I burgosuri i Qiellit”, Carlos Ruiz Zafon 11/5/2012 Shtepia e Librit
Zgjedhjet në SHBA 11/6/2012 257 komente Monda
Njeriu global 11/6/2012 39 komente Esse Ed Martini Ed Martini
Piedestalet pa monumente të Berishës 11/6/2012 17 komente Shtypi admin
Mbërrin në atdhe trupi i Lirak Bejkos, KE: Dialog me ish-të përndjekurit 11/6/2012 16 komente Shtypi xhibi
God bless America ! (ose : o tre filma amerikanë o hiç !) 11/6/2012 7 komente STALKER
Life is not Ferr 11/6/2012 6 komente Opinion Koloreto Cukali Monda
Rriten huatë e humbura, arrijnë në 280 milionë euro 11/6/2012 5 komente Ekonomi Pjer Thomas
Ka edhe keshtu ne Shqiperi... 11/6/2012 4 komente klajdi
100 vjetori, PS në Prishtinë Gjakovë e Vlorë 11/6/2012 3 komente admin
Obama mbyll fushaten ne lot, aktualisht kryeson ndaj Romney 11/6/2012 3 komente klajdi
Tempulli i Pakryer 11/6/2012 2 komente Donjeta Demolli village-bey
Luane, gjethe, trëndafila ... 11/6/2012 1 komente Letërsi Doris Lessing wasabi
Fiton Obama ...deri tani! 11/6/2012 klajdi
Raporti i minoriteteve: Shqiptaret etnike te papune “te tradhetuar nga shteti” 11/6/2012 klajdi
Njerëz kanë qenë… 11/6/2012 Letërsi Arshi Pipa village-bey
Kush dhunon grate do te duhet ti demshperbleje ne te kunderten nderhyn shteti 11/7/2012 142 komente klajdi
Zgjedhjet, përtej atyre presidenciale 11/7/2012 72 komente Bota Monda Monda
Mustafa Nano - Sali Berisha, dy ditë para zgjedhjeve të 2005 11/7/2012 23 komente Intervistë Adrian Thano Shvejk
Edhe kater vjet te tjera me Obamen 11/7/2012 22 komente klajdi
Mendim linear 11/7/2012 18 komente Pa Kategori nenoist
Epoka e Obames dhe e LGBT - Reportazh i Historia Ime nga Washington, Philadelphia, NYC 11/7/2012 16 komente klajdi
Program për të konvertuar video nga youtube 11/7/2012 13 komente venusi
Jeta është numër-im, Olimbi 11/7/2012 9 komente admin
Nje fjalim nga i cili politikanet tane do duhet t’ia mbathnin me vrap! (FJALIMI I PLOTE) 11/7/2012 7 komente klajdi
Fituesi i Big Brother ne Australi i propozon ne skene te dashurit te tij (VIDEO) 11/7/2012 5 komente klajdi
Copëza nga Shqipëria 11/7/2012 2 komente desaparacidos
“Ke pret Tirana te fitoje ne Uashington?” pyet Baze te TemA 11/7/2012 1 komente klajdi
Fundja 11/6/2012 1 komente Letërsi mirazh Anonim
Valë 11/7/2012 1 komente admin
Muzeu Pamuk: Romani në formën e katalogut 11/7/2012 1 komente Shtepia e Librit
Ti natën 11/6/2012 admin
Numëro bajamet 11/7/2012 admin
Copëza nga Shqipëria 11/7/2012 desaparacidos
tralala-ja që po dëgjon - 25 11/8/2012 322 komente olsi
Debati Oketa - Topalli 11/8/2012 116 komente Politikë admin
Vizioni ynë për Arsimin, një Shqipëri që garanton punësim 11/8/2012 72 komente admin
10 vjecarja e rritur nga nje cift gej i shkruan leter Obames, dhe ai i pergjigjet 11/8/2012 25 komente klajdi
Nisin ndryshimet e udhëheqjes në Kinë 11/8/2012 17 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Presidenca shqip e Këshillit të Evropës 11/8/2012 8 komente Politikë Irvi Hyka
Nje vogelush humb jeten teksa operohej ne sy 11/8/2012 8 komente klajdi
Ali Asllani për Ismail Qemalin 11/8/2012 8 komente Dhimitër Shuteriqi ilir-jani
ViEUpoint: How EU can do better on the Balkans? 11/8/2012 6 komente Ballkan dolcezza802
Lume deklaratash te politikaneve shqiptare .. per zgjedhjet ne Amerike ! 11/8/2012 6 komente grava
Edhe unë e kam lexuar “Getsbin e madh” 11/8/2012 4 komente Letërsi LEFTI
Per cfare ankohen me shume shqiptaret? 11/8/2012 2 komente klajdi
Lëng i shtrenjtë në dhomën e lirë (rip.) 11/8/2012 1 komente Anonim
Rreth 40 % e shqiptarëve në fshat dhe 30 % në qytet e justifikojnë dhunën! 11/9/2012 99 komente Sociale klajdi
Pasojat e para të zgjedhjes së Obamës 11/9/2012 52 komente Politikë konntvrana konntvrana
Qeveria i jep paratë e burgut Lirak Bejkos 11/9/2012 21 komente Shtypi admin
Zot na ruaj 11/9/2012 19 komente Pa Kategori Monda
Personi i raportit për “çadrat-pistoletë” në 21 janar është… gazetar 11/9/2012 16 komente Shtypi STALKER
Panairi i Librit, 1500 tituj të rinj 11/9/2012 13 komente Njoftime Rhea
Kur do të ketë edhe në Shqipëri "Google street view"? 11/9/2012 7 komente Tafuti
Projekti i ri i Google Instituti Kulturor 11/9/2012 6 komente eklipsi
CEFTA, rruga drejt Bashkimit Europian 11/9/2012 6 komente Ekonomi Pjer Thomas
Shumë shkurt, pa prishur qetësinë 11/9/2012 5 komente Sociale Monda
Shqipëria do rilindë përmes shkollimit europian 11/9/2012 3 komente admin
Nje apel per qytetaret: kerkojini shoferit te taksise qe te perdore taksimetrin, eshte me leverdi! 11/9/2012 3 komente klajdi
Mesuesja me allti 11/9/2012 2 komente klajdi
Përgjigje artikullit të botuar tek Spiegel: 'We Have Achieved Almost Nothing' An Insider's View of EU Efforts in Kosovo' 11/9/2012 Kritik
Holanda kundërshton statusin 11/10/2012 65 komente Shtypi Arta Tozaj admin
Bilali qe shet zemra dashurie te Lana dhe ca shifra skandaloze per te vetpunesuarit 11/10/2012 32 komente klajdi
Kush banon në qytet vuan më shpesh nga çrregullimet psikike 11/10/2012 22 komente Sociale Angjelina Verbica Monda
Historia e idiotit dhe e shtatë samurajve 11/10/2012 21 komente Përkthim Hurbinek Hurbinek.
Kouchner: Serbia në BE, pasi ta pranojë Kosovën e pavarur 11/10/2012 15 komente Kosova admin
Roman i ri: Pesëdhjetë hije më të errëta, vëllimi i dytë 11/10/2012 13 komente Shtepia e Librit
Prag dimri 11/10/2012 10 komente Letërsi Fiqiri Fiqiri
Rozana Radi thote per Historia Ime: Im ate e trajtonte mamin si Mbretereshe... 11/10/2012 8 komente klajdi
Lidhja e cuditshme mes Piramides (si duket nga lart) dhe nje pusete... 11/9/2012 5 komente klajdi
Psikologji: “Mos e lër mendjen të ikë” 11/10/2012 4 komente Shtepia e Librit
Te liberalizohet perdorimi i drograve te lehta 11/10/2012 2 komente klajdi
... dhe kur të ndjesh tradhti, besomë 11/10/2012 2 komente Letërsi Arian Leka wasabi
Nje apel per prinderit e femijes qe humbi jeten ne sallen e operacionit 11/10/2012 2 komente klajdi
“Dy prezantuese ne kafaz dhe kameramani me kamzhik” 11/10/2012 1 komente klajdi
Psikologji: Xhelozia, fytyra tjetër e dashurisë 11/10/2012 Shtepia e Librit
Ia mësynë Vlorës në këmbë 11/11/2012 130 komente Kryesore gjembi
Kur bukuria mjafton? 11/11/2012 96 komente Intervistë klesidra asperger
Në 100 Vjetorin e Pavarësisë: 11/11/2012 47 komente Pa Kategori village-bey
Militantë të PD-së grisin Flamurin Kombëtar në Shkodër 11/11/2012 34 komente Acarim Nervash Balzac
Kuvendi, shpenzime marramendëse për deputetët 11/11/2012 25 komente Shtypi Luis Tanushi admin
Londra, toka e blerjeve e të pasurve të Azisë 11/11/2012 14 komente Bota Pjer Thomas
Njeriu në pasqyrë 11/11/2012 5 komente Esse Chris Hedges Shvejk
Video - Policia terheq zvarre nje femer ne stadium 11/11/2012 5 komente klajdi
Noa, jam varka jote 11/11/2012 4 komente Letërsi Elinda Marku pjetermustakuqi
THUMB per Eliza Dushkun... 11/11/2012 3 komente klajdi
Unë nuk di 11/11/2012 2 komente admin
Vendi më i mirë për të shkarkuar muzikë (ligjërisht) 11/11/2012 1 komente eklipsi
Dhurata qe ne duam per 100 vjetorin: Nje manifest qytetar 11/11/2012 1 komente klajdi
Flamuri, atdheu ideal i shqiptarëve 11/11/2012 admin
Vetëm 11/11/2012 admin
Cmimi me i keq i festivalit shkon per... 11/11/2012 klajdi
Dy enciklopedi për fëmijët: Pse unë jam unë? & Njohuri për artin 11/11/2012 Shtepia e Librit
Marrëveshja e ujrave kthehet në temë të ditës 11/12/2012 115 komente Kryesore Blendi Salaj Blendi Salaj
Kolaps total ekonomik ne SHBA 11/12/2012 81 komente Ekonomi misterT
A mos vallë është i tepruar miti i Lasgush Poradecit?! 11/11/2012 64 komente Personazh Ben Andoni Anonim
Dhurata që ne dëshirojmë për 100 vjetor 11/12/2012 26 komente Kryesore Uniteti Mendo Pozitiv
Mirësevjen, Meshar, libri ynë i parë ... 11/11/2012 23 komente Kulturë Visar Zhiti Monda
Populli nuk ka merite per fitoren e pavarsise? 11/12/2012 21 komente Opinion grava
Rrogat, ju lutemi! 11/12/2012 15 komente Media Blendi Salaj Blendi Salaj
Qytetaret nuk e njohin punen e Komisioneres kunder Diskriminimit, ose shprehen negativisht per te 11/12/2012 14 komente klajdi
“Skenderman” loja me e re me Skendebeun, ne iPhone 11/12/2012 11 komente klajdi
Shteti që nuk i pëlqen kryeministrit 11/12/2012 10 komente Opinion Gjergj Erebara Shvejk
Bond - femra juaj e preferuar? 11/12/2012 10 komente kriskulli
Qeveria nuk u jep parate studenteve te fondit te Ekselences raporton uneflas.al 11/12/2012 6 komente klajdi
Libra të rinj letrarë? 11/12/2012 6 komente Anonim
“Meshari” mbërrin në Tiranë, ekspozohet sot në Bibliotekën Kombëtare 11/12/2012 5 komente Shtepia e Librit
15 perqind e shqiptareve e marrin buken me lista thote Banka e Shqiperise 11/12/2012 4 komente klajdi
Roman i ri: “Dashamirëset” nga Jonathan Littell 11/12/2012 2 komente Shtepia e Librit
Tirana Kulturore, 10 Nentor 2012 11/12/2012 1 komente Njoftime Klodiani
SHQIPЁRIA – Inovative nё 2012? 11/12/2012 1 komente Ekonomi admin
Vlera e humbjes 11/11/2012 admin
Teknologjia e fundit – Tetor 2012 11/12/2012 eklipsi
Shan gruan. Pret gjuhën. 11/13/2012 90 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Një vjershë e pambaruar që fillonte me T të madhe. 11/13/2012 33 komente Fiqiri
Pse ky përqëndrim njerëzish tek Neurologjia? 11/13/2012 29 komente grava
Apel publik qeverisë 11/13/2012 27 komente admin
INVESTIGIM/Zoti Tritan Shehu edhe kryetar shoqate edhe deputet cilin ligj ka shkelur? 11/13/2012 23 komente klajdi
Kur urimi s'është thjesht flamur? 11/13/2012 18 komente ada ada
Agjenti 007 vs. Gjeniu 001 11/13/2012 14 komente STALKER
100 Vjetori në NYC dhe rrethina? 11/13/2012 11 komente mrroklla
Të pres ( edhe pse nuk du që t’vish ) 11/12/2012 8 komente desaparacidos
Një vjershë që fillon me T të madhe, dhe mbyllet pa dëshirën time. 11/13/2012 7 komente Fiqiri
Mbi thelbin e krijimit 11/13/2012 6 komente Esse Ed Martini Ed Martini
Rruga për një Rilindje Shqiptare kalon përmes një projekti të ri për Arsimin 11/13/2012 6 komente admin
Nje i demtuar nga tragjedia e Gerdecit i ve flaken shtepise dhe… policia e arreston! 11/13/2012 2 komente klajdi
I paqenë... 11/13/2012 1 komente admin
Të pres ( edhe pse nuk du që t’vish ) 11/12/2012 desaparacidos
Europë: Protesta kundër masave të rreptësisë 11/14/2012 60 komente Foto e ditës admin
Ku morali? 11/14/2012 27 komente Acarim Nervash Shvejk
Pse kemi vetëm parti “të djathta” 11/14/2012 23 komente Opinion Fatos Lubonja Monda
TAP drejt finalizimit 11/14/2012 23 komente Ekonomi admin
“Ajo, ai, koha dhe kënga” ose “Duke gërmuar nën lëkurë” 11/14/2012 22 komente Opinion Eda Derhemi Monda
Memorandumi i mirëkuptimit 11/14/2012 18 komente Acarim Nervash Alfred Bega gjembi
Fjalimi i berberit në filmin "Diktatori i madh" 11/14/2012 13 komente Përkthim Dilfirus Vrioni admin
Jo dhe aq miqësore, ndërkombëtare 11/14/2012 13 komente Sport Monda
Panariti: Camët, cështja duhet çuar në OKB. Ja cfarë tha Avromopolus 11/14/2012 13 komente Shtypi xhaelga
Burgu i Shënkollit: Amnistia? E mirë, por për hajdutët dhe ish-zyrtarët 11/14/2012 9 komente Reportazh Ben Andoni Monda
Sikur nje femije jetim te kete nevoje per veshke ne Shqiperi dhe dikush t'ia ofroje, kjo s'mund te ndodhe! 11/14/2012 8 komente klajdi
Qeveria fajtorja e vetme për bllokimin e integrimit të Shqipërisë në BE 11/14/2012 5 komente admin
Romja me e bukur ne Ballkan, shkruan Shekulli: Ne Shqiperi nuk me japin as pune, do kerkoje azil 11/14/2012 5 komente klajdi
Jaho Brahaj: Ja zanafilla e shqiponjës së flamurit kombëtar 11/14/2012 3 komente Shtepia e Librit
Harvest Feast - Cobo (VIDEO) 11/14/2012 2 komente klajdi
Kufij të padobishëm 11/14/2012 1 komente Letërsi Alejandra Pizarnik wasabi
Qarku i Fierit? Si është puna ? 11/15/2012 66 komente mrroklla
Çeta sat’ome 11/15/2012 64 komente klajdi
Eurozona në reçesion të dyfishtë 11/15/2012 54 komente Ekonomi eklipsi eklipsi
Mbërrijnë në Kukës pelegrinët e nisur nga Gjilani 11/15/2012 17 komente Foto e ditës Dora_Noli
Deklarata e forte e Komitetit Shqiptar te Helsinkit: CEZ po kercenon jeten e qytetareve 11/15/2012 5 komente klajdi
Sot, Dita e Shkrimtarëve të Burgosur 11/15/2012 4 komente Bota admin
Njeriu mesatar 11/15/2012 2 komente Opinion Rhea
Sa i madh është Universi me të vërtetë? 11/15/2012 2 komente eklipsi
Aleanca Kunder Diskriminimit dhe Pro LGBT solidarizohen me familjen e Lirak Bejkos 11/14/2012 1 komente klajdi
Sadopak për t’u dashur… (Pjesë nga një poemë e gjatë…) 11/15/2012 1 komente desaparacidos
Sadopak për t’u dashur… (Pjesë nga një poemë e gjatë…) 11/15/2012 desaparacidos
Mbërrijnë në atdhe eshtrat e Mbretit Zog 11/16/2012 200 komente Kryesore Blendi Salaj
CEZ ndërpret energjinë elektrike në ujësjellsat e disa qyteteve 11/16/2012 127 komente Kryesore Blendi Salaj
Haga liron Markaçin dhe Gotovinën, të akuzuar për shfarosje të serbëve 11/16/2012 55 komente Ballkan Monda
Shkollat e jugut, mjedise primitive 11/16/2012 22 komente klajdi
Mediat Online. Transformimi vetëm sa ka filluar 11/16/2012 20 komente Media Blendi Salaj Blendi Salaj
Ambasada e SHBA paralajmëron demonstrata për dritat dhe ujin në Shqipëri 11/16/2012 18 komente Kryesore Ejona Selimi Blendi Salaj
Pse Obama është më tepër se një “Bush me fytyrë njerëzore” 11/15/2012 10 komente admin
Tjetër Apel Publik qeverisë 11/16/2012 3 komente admin
Vajza që zbriste tek pallati i verdhë 11/16/2012 2 komente desaparacidos
“Magneto trouble” 11/16/2012 2 komente admin
Arti bashkëkohor kundrejt pop kulturës: një metaforë për ardhmërinë e Kosovës 11/16/2012 2 komente Kosova Shoghi Emerson Monda
Ne Shqiperi rreth 130.000 persona me aftesi te kufizuara perballen me trajtim diskriminues 11/16/2012 1 komente klajdi
Arsimi i Lartë, në bazë konkurrencën, cilësinë dhe meritën 11/16/2012 1 komente admin
Vajza që zbriste tek pallati i verdhë. 11/16/2012 desaparacidos
Peticion për të ndaluar njollosjen e imazhit të Shqipërisë 11/17/2012 316 komente Pa Kategori Edvini
Gëzuar 17 Nëntorin, ditën e çlirimit të Tiranës 11/17/2012 237 komente Histori Blendi Salaj Blendi Salaj
Ku do të donit të ... preheshit? 11/17/2012 53 komente Zana
Lamtumirë Avni Rustemi? 11/17/2012 46 komente Blendi Salaj
Jose Mujica: Presidenti më "i varfër" në botë 11/17/2012 12 komente Bota Vladimir Hernandez Rhea
Liber Kujtimi i Kosoves: Viktimat e luftes nuk jane thjeshte numra! 11/17/2012 11 komente klajdi
Dhuna nuk është zgjidhje 11/17/2012 6 komente Bota Monda
Shteti mban ne burg tre elektricistë se hoqën dritat 11/17/2012 6 komente Acarim Nervash shefti
Requiem për ujin e distiluar 11/17/2012 4 komente Eksperiment Ed Martini Ed Martini
Rilindja e Arsimit detyrim atdhetar 11/17/2012 2 komente admin
Greqi, aktoret e “Trupi i Krishtit” ne gjyq per blasfemi 11/17/2012 1 komente klajdi
Shkrimtarët shqiptarë, mes letërsisë dhe politikës 11/17/2012 Kulturë Alma Mile Monda
Foshnjat vriten në Gaza 11/18/2012 166 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Mbreti Zog I dekorohet me Urdhrin e Flamurit Kombëtar nga Presidenti Nishani 11/18/2012 73 komente Shtypi admin
“21 vjet qe ‘fle’ me Enverin. Nuk e shes se eshte i shtetit” 11/18/2012 32 komente klajdi
Plani maqedonas: Shtohuni me nuse nga Shqipëria! 11/18/2012 28 komente Ballkan Dora_Noli
Saimir Strati, një mozaik për pavarësinë 11/18/2012 21 komente Art Leonat Shehu xhibi
40 vjet "It's not TV, it's HBO" 11/18/2012 19 komente Monda
Panairi 2012, një shtëpi e madhe ... pa jetë 11/18/2012 15 komente Kulturë Ben Andoni Anonim
Lala 11/18/2012 7 komente Letërsi J.M.G. Le Clézio Monda
Të rinjtë në Rusi marrin drejtësinë në duar 11/18/2012 6 komente Video shefti
Magjia e katrorëve 11/18/2012 3 komente Përrallë nga e kaluara Bledar Kuka admin
Loer Kume në Klubin e mëngjesit – Pjesa 1,2 11/18/2012 3 komente desaparacidos
“Une Ricikloj”. Nisma qe synon te motivoje komunitetin per nje mjedis me te shendetshem per femijet 11/18/2012 2 komente klajdi
Shtratvarr 11/18/2012 1 komente admin
Homo homini scribus* 11/18/2012 1 komente Letërsi Ardian-Christian Kyçyku Monda
Ne japim mësim jetën, zotëri! 11/18/2012 1 komente Letërsi Rafeef Ziadah admin
Loer Kume në Klubin e mëngjesit – Pjesa 1,2 11/18/2012 desaparacidos
Në shtëpinë e frymës 11/18/2012 admin
Shqiperia: iluzioni i virgjinitetit 11/19/2012 258 komente klajdi
Kartolinë për Datëlindje 11/19/2012 81 komente Kryesore Kavir KAVIR
Mbresa nga Gaza 11/19/2012 56 komente Esse Noam Chomsky Monda
Drejt Vlorës së Pavarësisë, 300 kalorës nga Kosova 11/18/2012 47 komente Shtypi Monda
Fixhi njeh pavarësinë e Kosovës 11/19/2012 38 komente Kosova admin
Sot nuk doja të ... 11/19/2012 35 komente klesidra asperger
Apeli i tretë publik qeverisë 11/19/2012 25 komente admin
Shembulli kinez, përmes fjalës së Hu Jintao 11/19/2012 20 komente Bota grava
Kur skuadra e zemrës të kall në dhè 11/19/2012 5 komente Sport klesidra asperger
Skica zjarri 11/19/2012 Letërsi mirazh Anonim
Tirana Kulturore, 17 Nëntor 2012 11/19/2012 Njoftime Klodiani
Rexhep Qosja: Intervistë për 100 Vjetorin 11/20/2012 192 komente Intervistë Pjer Thomas
100-vjetori, shpata dhe përkrenarja e Skënderbeut në atdhe 11/20/2012 39 komente Shtypi xhaelga
62.6, në asnjë mënyrë 63 11/20/2012 26 komente admin
Qeveria s’do as integrim as ligj as shtet 11/20/2012 26 komente admin
Gabimi i PS-së me bojkotin ndaj Mbretit 11/20/2012 18 komente Opinion Mentor Nazarko LEFTI
Jacques Lacan-i përsërit vizitën e rrallë 11/20/2012 14 komente Klubi i librit Elsa Demo vetevendosje
Reagojne mbrojtesit e te drejtave te kafsheve: Stop kurbanit 11/20/2012 12 komente klajdi
Me Berishën dhe Kabilën 11/20/2012 12 komente Shtypi Penn Bullock xhibi
Vetmia e dhimbshme dhe magjepsëse e një bardi të rrallë 11/20/2012 3 komente Klubi i librit Uk Lushi Anonim
shpellë e guvë 11/20/2012 1 komente Fiqiri
Shkronjat e para 11/19/2012 1 komente admin
Zgavra 11/20/2012 1 komente admin
Si privatizohet një universitet publik 11/20/2012 Arsim Rhea
Paul Celan - Rëra 11/20/2012 admin
Lëkuraxhiu dhe hija 11/20/2012 Letërsi mdhrami
Tjetër për tjetër 11/20/2012 admin
Qosja nxjerr të larë Enver Hoxhën, por kështu nuk bëhet i besueshëm 11/21/2012 103 komente Acarim Nervash Mustafa Nano alidemsi
KQZ - Rishpërndarja e mandateve sipas zonave zgjedhore 11/21/2012 78 komente Zgjedhje admin
Grupi i PS, Malaj: Më përjashtoni nëse doni 11/21/2012 74 komente Politikë gjembi
Ju lutemi të mos i hidhni plehrat. Faleminderit 11/21/2012 59 komente Bota Monda
Biblioteka në Shqipëri? 11/21/2012 20 komente Sociale Dorina123
S.O.S. femijet! Me te dhunuarit, me te abuzuarit dhe te neglizhuarit, konfirmon ALO 116 (STATISTIKA) 11/21/2012 11 komente klajdi
Mjerimi i linjes 20-vjecare Kombinat-Kinostudio 11/21/2012 10 komente klajdi
Disa nga librat historikë më të shitur te Panairi i Librit 2012 11/21/2012 9 komente Shtepia e Librit
Ne Bujtinen 18 ku strehohen si ne mesjete te pastrehet, nenat e vetme dhe ata ne hasmeri 11/21/2012 7 komente klajdi
Ngjethja e 1914-s. Dëshmi mbi përgjakjen e Jugut shqiptar 11/21/2012 4 komente Klubi i librit Fatos Baxhaku Shtepia e Librit
Ky mëngjes më ngatërron gjithçka 11/21/2012 4 komente Letërsi melard melard
Dorën plot me orë 11/21/2012 3 komente admin
Ruajeni këtë autor të ri! 11/20/2012 2 komente Klubi i librit Ben Andoni Anonim
75% e femijeve dhunohen. Berisha pranon por nuk komenton pse perdor shkollat si audience politike 11/21/2012 1 komente klajdi
Mendime shqiptare per Parajsen ne toke... 11/21/2012 1 komente klajdi
Ku nis mbaron... 11/21/2012 1 komente admin
Mjerimi 20-vjecar i linjes Kombinat-Kinostudio 11/21/2012 klajdi
Fli pra 11/21/2012 admin
Qengjat e deshte do theren tek Kolonat, tek sheshi ‘Nene Tereza’ 11/22/2012 111 komente klajdi
Si ndodhi deformimi i Flamurit? 11/22/2012 86 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Lef Nosi: Botohet për të parën herë letërkëmbimi me nënën dhe vëllain 11/22/2012 80 komente Histori Blerina Goce village-bey
Arsye për të festuar? Ka plot! 11/22/2012 50 komente Opinion kriskulli kriskulli
Është Dita e Falenderimit në ShBA. Po ti, për çfarë je mirënjohës? 11/22/2012 48 komente Bota Blendi Salaj
RE: Palla e Skenderbeut me e gjate se ushtaret e gardes! Po Skenderbeu vete sa i gjate ishte?! 11/22/2012 41 komente klajdi
Vetevaret 15 vjecari, viktime e homofobise ne shkolle dhe ne internet 11/22/2012 28 komente klajdi
Vendosni diçiturën - 117 11/22/2012 26 komente Diçitura ilir-jani
Debati i gabuar për borxhin 11/22/2012 25 komente admin
Do t’i kthejmë lirinë arsimit 11/22/2012 6 komente admin
Nje shpate e Skenderbeut me e gjate se ushtari i Gardes (FOTO) 11/22/2012 4 komente klajdi
Si krijohet një fjalëkryq? 11/22/2012 eklipsi
Si krijohet një fjalëkryq? 11/22/2012 eklipsi
Letër drejtuar Presidentit të Shqipërisë 11/23/2012 160 komente Pjerin Thomai Pjer Thomas
Mish, musht? Tortë 11/23/2012 59 komente Pa Kategori Monda
Deimel: Marrja e statusit në dhjetor? Shumë e vështirë 11/23/2012 43 komente Ballkan Elona Elezi Shvejk
Jeta e panjohur e Ismail Qemalit 11/22/2012 31 komente Histori Afrim Imaj Monda
A1 11/22/2012 20 komente Irvi Hyka
Yummania 11/23/2012 15 komente enka
Ju prezantojme Presidenten e pare (te mundshme) femer amerikane (FOTO) 11/23/2012 15 komente klajdi
Pse mandati i Ina Ramës mbaron më 22 nëntor 11/23/2012 10 komente Intervistë admin
Shkencetaret thone se po shkojme drejt nje bote pa lufte 11/23/2012 7 komente klajdi
Ne Pazar apo ne Spital? 11/23/2012 6 komente klajdi
Sonte 11/23/2012 5 komente Anonim
Manifest i Grupimit të Artistëve MNVR 11/23/2012 5 komente Kulturë Anonim
Banore pallatesh dhe “pronare” lagjesh 11/23/2012 5 komente klajdi
Në shtëpinë e vjetër 11/23/2012 4 komente Letërsi Ed Martini Ed Martini
Femije pa femijeri 11/23/2012 1 komente klajdi
Gjaku i tyre nxin fytyren tone, nga Mero Baze 11/23/2012 1 komente klajdi
Drejtësia dhe Barazia – Një Dilemë Politike? 11/23/2012 1 komente Esse Etien Balibar admin
Qellohet me veze makina e kryeministrit maqedonas (VIDEO) 11/23/2012 1 komente klajdi
Philip Roth: “Tani jetoj vërtet dhe nuk luftoj më kundër të shkruarit” 11/23/2012 Shtepia e Librit
“Nuk mund te kete edhe liri per LGBT edhe te ndalohen shamite” 11/24/2012 141 komente klajdi
Era e hajdutërisë 11/24/2012 73 komente Opinion Fatos Lubonja LEFTI
Vine dy trajlera me qengja dhe desh nga Italia (VIDEO) 11/24/2012 48 komente klajdi
Honxho bonxhot e Pavaresise dhe kucedra e flamurit 11/24/2012 28 komente Acarim Nervash aurontare
SMS: Po ju iken gruaja! 11/24/2012 24 komente klajdi
Cfare mendojne 20 vjecaret shqiptare per historine, Skenderbeun, cjapin, Uillsonin e Doniken? 11/23/2012 12 komente klajdi
Flamuri gjigand për Pavarësinë 11/23/2012 6 komente xhibi
Kisha Katolike, Imzot Rrok Mirdita: Historia të bëhet pa përplasje 11/24/2012 6 komente Shtypi Rhea
"Tre princa të rremë për shqiptarët" 11/24/2012 5 komente Histori Faik Konica alidemsi
Shtrenjtohen ilaçet, Jaupllari: Çmimet e papërballueshme 11/24/2012 5 komente Shëndetësi Monda
Obama uron shqiptaret per 100-vjetorin 11/24/2012 4 komente klajdi
Kur filluam dhe ne te bejme nga keto? 11/25/2012 107 komente Sociale klesidra asperger
Cfarë do bësh në 28 Nëntor? 11/25/2012 101 komente noshKaido
Pasagjerët vrasin faturinon e fugonit, konfliktohen për biletën 11/25/2012 32 komente Shtypi Pjer Thomas
Caramelized cake – Kek me shtrese karameli 11/25/2012 29 komente enka
Ne jemi të pasur! 11/25/2012 23 komente Ekonomi Lindita Karadaku alidemsi
Antonion dhe “Valë e re rumune” në Tiranë! 11/25/2012 22 komente STALKER
Esperanto në bum 11/25/2012 14 komente Gjuhësi Günther Birkenstock/ Aida Cama village-bey
Vështrim mbi shqiptarët çamë të Greqisë 11/25/2012 11 komente Histori Robert Elsie Dora_Noli
EULEX paraburgos Limajn 11/25/2012 7 komente Kosova admin
Koshat bosh, rruget plot 11/25/2012 5 komente klajdi
Allcaket qe as pemet nuk dine te krasitin 11/25/2012 5 komente klajdi
Qingj bunkeri - I 11/25/2012 4 komente Anonim
Qingj bunkeri II 11/25/2012 4 komente Anonim
Radicool! 11/25/2012 4 komente STALKER
Diplome? Merre dhe fute... ne sirtar! 11/25/2012 3 komente klajdi
Rikthehet per femijet Met Selimi 11/25/2012 3 komente klajdi
Shfaqet premiere ne Tirane filmi Parada 11/25/2012 3 komente klajdi
Fondacioni "Martin & Mirash Ivanaj" në Tiranë 11/25/2012 1 komente Kulturë Ilirian Agolli village-bey
Luçia Nadin: “Meshari” është botuar në Venecia, Buzuku frat françeskan 11/25/2012 Shtepia e Librit
Ku dhe si mund t’i ndihmojnë universitetet biznesin dhe konsumatorin! 11/25/2012 admin
Festa e Pavarësisë 11/26/2012 292 komente Kryesore admin
100 Vjetori në këngë 11/26/2012 171 komente 'Bama
Firmëtarët e Pavarësisë dhe diktatura komuniste 11/26/2012 76 komente Histori Nebil Çika village-bey
Mbetjet e preshëve dhe 100 Vjetori i Pavarësisë 11/26/2012 69 komente Sociale Timi
Polici prangos e dhunon minorenin sepse vodhi flamurin 11/26/2012 67 komente klajdi
I takon Lazaratit nje urim i tille? 11/26/2012 61 komente Sociale Shvejk
Ec nje milje ne kepucet e saj! (FOTO / VIDEO) 11/26/2012 31 komente klajdi
Suedi, kukulla per djem dhe pistoleta per vajza 11/26/2012 18 komente klajdi
Kur & cilat rruge do bllokohen ne Tirane per festat e Nentorit? 11/26/2012 13 komente Magnum
A mundet te rikuperoj te dhenat (files) te zhdukura nga nje usb flash driver? 11/26/2012 9 komente Timi
Mes inferioritetit dhe frustrimit 11/26/2012 6 komente Opinion Kim Mehmeti admin
Rock me qofte te “Murat Toptani” (derisa te therren deshte)... 11/26/2012 4 komente klajdi
Financial Times, hije te forta dyshimi per Shqiperine,Tacin dhe Berishen 11/26/2012 4 komente klajdi
Kriza e sotme dhe shpërthimi social 11/26/2012 4 komente Opinion Giovani Sartori Monda
“Ngri Flamurin” 10.101 ëndrra të njerëzve të zakonshëm 11/26/2012 3 komente admin
Plaga e dritës 11/26/2012 admin
Gjinkallat Keshilltare 11/26/2012 Kritik
100 VJETORI: Foto - Lajme 11/27/2012 589 komente Foto e ditës Monda
Fjalët magjike 11/27/2012 55 komente Sociale Uniteti Mendo Pozitiv
Inva Mula - Dhuratë për Ditëlindje 11/27/2012 32 komente Muzikë Monda
Situata është katastrofike, por aspak serioze 11/27/2012 24 komente Opinion Leart Kola admin
Mirënjohje Kryeqytetit të Pavarësisë që ka hapur dyert dhe zemrën! 11/27/2012 19 komente admin
100 vjet pavarësi nga rregullat e shtetit... 11/27/2012 18 komente Acarim Nervash Blendi Salaj Blendi Salaj
THE GUARDIAN: Zemerim, nderkohe qe Shqiperia feston 100 vjetorin me therje masive qengjash 11/27/2012 16 komente klajdi
Sipas Top Channel “endrra qe bashkoi shqiptaret” ishte cmimi Qytetar Nderi per Dritan Hoxhen! 11/27/2012 15 komente klajdi
Eshte dhunuar edhe ne Komisariat. Ngjarja eshte mbajtur e fshehte! 11/27/2012 9 komente klajdi
Luciana Littizzetto, i pari Fun Club i saj ne Shqiperi 11/27/2012 9 komente klajdi
“Doktor Kasapi” vazhdon perpara, shkruan Corriere della Sera 11/27/2012 7 komente klajdi
Pezullohet polici qe dhunoi adoleshentin 11/27/2012 4 komente klajdi
Kur dhoma e nje femije nuk eshte thjeshte dhome... 11/27/2012 4 komente klajdi
Fituesi i Pulitzer ne Fox News: Punoni si te ishit dege e republikaneve. Prezantuesi e percjell menjehere! 11/27/2012 2 komente klajdi
Cfare mendojne te rinjte rreth festimeve? 11/27/2012 1 komente klajdi
Pak shqiptare duan qe te hedhin veshtrimin pas... 11/27/2012 klajdi
Gëzuar Shqipëri - Tingujt e Shekullit 11/28/2012 66 komente Kryesore Monda Monda
Acarohen marredheniet e Shqiperise me Greqine, ministri grek anullon viziten ne minuten e fundit 11/28/2012 42 komente klajdi
Edi Rama: Kjo është ëndrra ime 11/28/2012 39 komente admin
Socialistia e trishtuar 11/28/2012 31 komente XYZ
Qengj me pagese 11/28/2012 12 komente tropizma
Nje media hungareze tallet me viziten e Orban ne Shqiperi 11/28/2012 11 komente klajdi
Edhe vjehrra… 11/28/2012 9 komente XYZ
Selam Musai dhe lufta e Vlorës 11/28/2012 8 komente desaparacidos
Uidhers takohet me aktivistet LGBT: Vazhdoni marshimin e lirise 11/28/2012 5 komente klajdi
Oret e para te Pavaresise (FOTO NGA TIRANA) 11/28/2012 5 komente klajdi
Nje xhami e re vetem per gay-te myslimane ne France 11/28/2012 5 komente klajdi
Atë 11/28/2012 2 komente admin
Selam Musai dhe lufta e Vlorës 11/28/2012 desaparacidos
Fall 11/28/2012 Letërsi ArB eLo admin
Gëzuar 29 Nëntorin! 11/29/2012 388 komente Kryesore admin
Pse 29 nëntori nuk festohet në Shkodër? 11/29/2012 128 komente shkinaks
Fjala e Presidentit Nishani në Pritjen Zyrtare dhënë në Pallatin e Brigadave 11/29/2012 125 komente Pa Kategori Bujar Nishani Monda
Kjo eshte e tepert! Nuk po flasim per torten. Po kjo...? 11/28/2012 59 komente klajdi
Ne Shqiperi tortat me baze qumeshti e veze, kaperdihen. Ne Europe me qumeshtin protestohet! (FOTO) 11/29/2012 49 komente klajdi
"Not guilty on all counts" 11/29/2012 34 komente Blendi Salaj
Ramën e “zë” pehashi i Tortës, urdhëron militantët të shkojnë me tasa rozë 11/29/2012 32 komente 24 karat Anonim
Deklaratë e Kryetarit të Partisë Socialiste të Shqipërisë, Edi Rama 11/29/2012 27 komente admin
Ndonjehere gjithe cfare mbetet eshte humori... (FOTO) 11/28/2012 24 komente klajdi
Kadare: Ky, shekulli më i rëndësishëm dhe më dramatiku në historinë e shqiptarëve 11/29/2012 12 komente Intervistë Ismail Kadare Shtepia e Librit
Il Ritorno di Destiny 11/29/2012 8 komente Fiqiri
Debat per ato skenat e djeshme... Duhet te flasim, JO TI JUSTIFIKOJME 11/29/2012 2 komente Opinion Kristi Pinderi klajdi
Matanë Malit. 11/29/2012 1 komente desaparacidos
Kështjella që vendos mbi fatet e njerëzve 11/29/2012 1 komente Klubi i librit Ardian Klosi wasabi
Matanë Malit. 11/29/2012 desaparacidos
Legena babezie, jo legena urie 11/29/2012 klajdi
Shajnia e ditëve 11/29/2012 admin
Pa çensurë - 42 11/30/2012 304 komente Anonim
Nuk është në interesin e shqiptarëve “Shqipëria e madhe” 11/30/2012 80 komente Opinion icensuruari icensuruari
OKB njeh Palestinën si shtet 11/30/2012 50 komente admin
EKSKLUZIVE/Historia e djalit gej qe jeton JO ME i frikesuar me virusin HIV 11/30/2012 45 komente klajdi
29 Nentor, Nishani merr urim nga Korea a Veriut 11/30/2012 38 komente Politikë wadafak
A ka Eagle Mobile në Shqipëri kartë mikro (micro SIM)? 11/29/2012 31 komente rebus
Gjendet ne Tirane nje foshnje e braktisur me nje pusulle: “Nuk mundem, +39 ...” 11/30/2012 28 komente klajdi
Ekspozita në Firence, refuzimi i Bekim Fehmiut 11/30/2012 19 komente Kulturë Fatos Lubonja Shvejk
Futbolli shqiptar më i korruptuari, e dyta renditet Italia 11/30/2012 12 komente Sport admin
Njëqind vjet pamjaftueshmëri 11/30/2012 10 komente Opinion Veton Surroi spiritus
Shqiptarët e njohin sot njëri-tjetrin më mirë se kurrë më parë në histori 11/30/2012 9 komente Ballkan Oliver Schmitt Shvejk
Kete vit, 15-20 vjecaret me te prekurit nga HIV, homoseksualet vetem 9 perqind 11/30/2012 9 komente klajdi
VIDEO SHOKUESE - Polici sulmon me pistolete elektrike gruan e prangosur 11/30/2012 9 komente klajdi
Lutja e Gjonit, Refreni i Xhonit dhe Kënga e Lulekëmbores 11/30/2012 4 komente Letërsi Viola Isufaj WinFan
New York Celebrates (or what I did on Independence day) 11/30/2012 3 komente blete
Veç ne të dy 11/30/2012 1 komente admin
Fragment nga 12 përralla klasike (me figura ilustruese) 11/30/2012 1 komente Shtepia e Librit
FOTOREPORTAZH/ AIDS, jo me nje denim me vdekje, por nje semundje kronike 11/30/2012 klajdi
Torta magjike dhe Pavaresia 11/30/2012 Kritik
HIV/AIDS - 70 raste te reja ne Shqiperi, 555 raste ne total, 41 perqind jane ne stadin e semundjes 11/30/2012 klajdi