Postimet e muajit Prill 2010

Seksioni Autori Postuar nga
Kalopi, pa shkak* 4/1/2010 66 komente fh losttext
do blesh iPad? 4/1/2010 63 komente noshka
Gjestet 4/1/2010 41 komente Art Parrulla Armiqesore
Pallati i ëndrrave, së shpejti në ekran 4/1/2010 39 komente Ndonjehere
Belgjikë, miratohet ligji, Jo mbulimit të fytyrës në publik 4/1/2010 37 komente Bota alisat
TECi Vlorë, investimi 92 mln euro rezulton i padobishëm 4/1/2010 33 komente Shtypi Monda
Pas “luftës” për cirkun, “beteja” për estradën 4/1/2010 22 komente Shtypi Lorina Mixha alisat
JEMI SEKSUALË 4/1/2010 12 komente admin
Skënderbeu dhe Vivaldi 4/1/2010 11 komente alisat
Alia: Më vjen keq për viktimat e komunizmit 4/1/2010 9 komente alisat
Lotët e botës janë sasi konstante* 4/1/2010 5 komente Anonim
13 çështje të reja, kundër Shqipërisë në Strasburg 4/1/2010 4 komente Shtypi Emirjon Senja alisat
Muka: Monumenteve s’po u ndahet orientimi ideologjik 4/1/2010 1 komente Shtypi Alma Mile alisat
Gëzuar ditëlindjen për Milan Kunderën 4/1/2010 Ndonjehere
Rezistenca politikisht korrekte 4/1/2010 sol-nocturnus
Prilli në Tirana Calling 4/1/2010 desaparacidos
Lamtumirë prerjes zero 4/2/2010 38 komente Shtypi, Sociale finisterre
SQARIM I MËRZITSHËM 4/2/2010 34 komente admin
Amsterdami i seksit, qepëve të njoma dhe islamofobisë 4/2/2010 31 komente Kristi Pinderi klajdi
Fundmars 4/2/2010 24 komente desaparacidos
Dita e genjeshtrave: Cila ishte genjeshtra juaj? 4/2/2010 17 komente alisat
Greket provokimi i dyte: Pavaresi per Vorio- Epirin 4/2/2010 16 komente Shtypi, Ballkan finisterre
Si ju duket kjo kenge? 4/2/2010 9 komente rruga02
Shqiptari të fal gjithçka pos suksesit 4/2/2010 9 komente Kryesore, Opinion Ramiz Kelmendi pmusaraj
Pashkët, meshë për të premten e madhe në katedralen “Shën Pali” 4/2/2010 8 komente finisterre
Carshija e vjeter e Shkupit 4/2/2010 2 komente Armanda Hysa alisat
Teoria dhe nevoja për një ligjërim normal 4/2/2010 1 komente Besnik Pula alisat
QSUT pushtohet nga farmacitë e funeralet 4/2/2010 1 komente Shtypi, Sociale Esmeralda Keta finisterre
Iku dhe 1 prilli 4/2/2010 1 komente eklipsi
Fragile Spring 4/2/2010 enka
Kryeministri Berisha kritikon projektin për sheshin Skënderbej 4/2/2010 admin
Milionerë me lista 4/3/2010 116 komente Dalina Buzi alisat
Gjendja e spitaleve: Refleksione 4/3/2010 37 komente Politikë, Shëndetësi odin m alisat
Sheshi, Mediu pezullon punimet, gjobit Bashkine 4/3/2010 36 komente Shtypi zotrules
Ligjëratë në Pen Klub 4/3/2010 27 komente Mos Humbisni Paul Valéry finisterre
Një çmim italian për çiklistët e Gjergj Xhuvanit 4/3/2010 25 komente Kulturë Bota Shqiptare finisterre
Arrestohet në Greqi këngëtarja Liljana Kondakci 4/3/2010 19 komente Shtypi alisat
Mëhalla e qerpiçit 4/3/2010 17 komente xheke
Debati për “Skënderbeun” 4/3/2010 8 komente Shtypi Mentor Nazarko alisat
Foto te 2008-es ne shkrimet e Shekullit dhe GSH mbi protestat vorio-epiriote 4/3/2010 5 komente Media pmusaraj
mash up 4/3/2010 4 komente fh & co fh
Ian Curtis e Joy Division. Nje vend i vetmuar i quajtur shpirt. 4/3/2010 3 komente desaparacidos
Analistët në predikamentin ideologjik 4/3/2010 1 komente sol-nocturnus
Robotet 4/3/2010 eklipsi
Blog-notes 4/3/2010 admin
Blog-notes 4/3/2010 alisat
Edhe per shume vjet, Gezuar! 4/4/2010 7 komente Monda
Peshk a qen? 4/4/2010 6 komente sol-nocturnus
Lulëzimi i kazinove "made in Albania" 4/4/2010 6 komente Shtypi, Sociale Ani Ruci alisat
Çdo shtet ka idiotët e vet 4/4/2010 6 komente Shtypi Edmond Tupja Beluli
Vjollca Hoxha në Gjykatë për llogaritë bankare të fëmijëve 4/4/2010 6 komente Shtypi Entela Resuli finisterre
Milionerë 4/4/2010 1 komente Thënie admin
Morali i njëanshëm i një pornostari 4/5/2010 61 komente Opinion finisterre finisterre
Banka Boterore heq leket nga të majtët, i çon në Shkodër 4/5/2010 15 komente Shtypi Anila Basha gre_wireless
Disidenca estetike e Kadaresë 4/5/2010 9 komente Letërsi Agron Tufa finisterre
Surrealizmi Socialist 4/5/2010 7 komente Gëzim Qendro alisat
Lehtësohen procedurat për vizat 4/5/2010 5 komente Shtypi Erald Kapri finisterre
Historia e popullit tim X 4/5/2010 3 komente Letërsi Ben Rexhepi derada
Onkologjiku pa ilaçe, pacientët i blejnë vetë 4/5/2010 1 komente Shtypi Lorina Mixha alisat
Tirana Kulturore - 5 Prill 10 4/5/2010 1 komente Shtypi Promovimi
Muri 4/5/2010 alisat
Kronikë festash marsiane në arenën e arteve marciale 4/5/2010 sol-nocturnus
Muri 4/5/2010 alisat
Rrahja e grave 4/6/2010 196 komente Naser Aliu alisat
A keni pare ne bankat greke? C'prisni per ti hequr? 4/6/2010 90 komente Naimi
100 librat më të mirë të të gjitha kohërave (Guardian) 4/6/2010 27 komente old pic
Vlorë, konflikt për pronësinë e tokës (Video) 4/6/2010 26 komente Shtypi, Sociale M. Marsi Blendi Salaj
Gjendja e spitaleve: refleksione 2 4/6/2010 21 komente Opinion Alba alba
Dhjetë kandidatura për kreun e SHISH, në Top listë Fahri Balliu dhe Ylli Alushi 4/6/2010 12 komente Shtypi Demeter
Të jesh apo të dukesh, kjo është çështja! 4/6/2010 12 komente Opinion Griselda Qosja Torah
A priret te jete gjithmone e paragjykuar fjala “Komunizëm” ? 4/6/2010 10 komente sol-nocturnus
Terratisje 4/6/2010 10 komente Letërsi Miri Dhrami mdhrami
Kuvendi i ambasadorëve 4/6/2010 9 komente Shtypi Artan Lame Solidarnosc
blooming bokeh 4/6/2010 7 komente belle_fleur
Diaframma 4/6/2010 7 komente desaparacidos
Nga halli, në luks, e prapë në hall 4/6/2010 6 komente Bota pmusaraj
Kumbaro: Berisha, gallata e radhës me teatrin 4/6/2010 1 komente Jorida Pasku Anonim
blooming bokeh 4/6/2010 belle_fleur
Revista franceze Match e 13 prillit 1939 4/7/2010 107 komente alisat
Vjershë në restorant me mua, zogj dhe peshq dhe nja dy veta 4/7/2010 50 komente sol-nocturnus
Tirana pret artin e Picasso, Warhol, Magritte 4/7/2010 24 komente Shtypi, Art Arjola Hekurani admin
Të flesh është shumë e vështirë 4/7/2010 14 komente Letërsi Henri Michaux finisterre
Protestë në taracën përballë Ministrisë së drejtësisë 4/7/2010 10 komente Sociale Blendi Salaj
Beteja e fundit 4/7/2010 3 komente Shtypi Alba Malltezi Anonim
Rrenjet psikike dhe sociale te urrejtjes 4/7/2010 3 komente sol-nocturnus
Ditari i anijes me 11 shqiptarë, që mbahet e arrestuar në Misratah të Libisë 4/7/2010 1 komente Shtypi Kamber Velaj xhibi
Nice! Good Shootin’ … 4/7/2010 alisat
Kanuni, virgjinesha dhe komunizmi 4/7/2010 admin
Bllok shënimesh 4/7/2010 XYZ
Shesh, përshesh 2 4/8/2010 55 komente Foto e ditës pmusaraj
Obama takon kreret e vendeve ish- komuniste, Shqiperia e paftuar 4/8/2010 52 komente Shtypi mati i ri
Nuk është problemi tek autoritarizmi 4/8/2010 26 komente Politikë, Opinion Blendi Kajsiu pmusaraj
KUJTIM GJUETIE 4/8/2010 17 komente Anonim
Kirgizia përfshihet nga vala e dhunës 4/8/2010 16 komente Shtypi, Bota Stefan Laack alisat
Cmimi i obezitetit 4/8/2010 12 komente Selfmaderadio
Eurobonot, qeveria do marrë 400 milionë euro borxh për shlyerjen e borxheve 4/8/2010 10 komente Shtypi, Ekonomi alisat
Nacionalizmi dhe racizmi i Europës 4/8/2010 10 komente alisat
“S-Sh.P.K” Student i një shoqërie me përgjegjësi të kufizuar 4/8/2010 5 komente sol-nocturnus
Më di a nuk më di 4/8/2010 5 komente desaparacidos
Refugjatë në Ishull 4/8/2010 3 komente sol-nocturnus
Greqia është një vend ballkanik 4/8/2010 2 komente Selfmaderadio
Mbi autoritarizmin: Replike 4/8/2010 1 komente Igli Totozani alisat
Për kë punon (dhe për kë jo) sistemi i drejtësisë? 4/8/2010 Shtypi Besnik Pula alisat
Google me design te ri! 4/8/2010 eklipsi
Poezi te zgjedhura ne anglisht? 4/9/2010 153 komente jérusalem
Çfarë mendoni për këto pikturat? 4/9/2010 77 komente twintip
Kërkoi pronat me fëmijët, hetohet për shkaktim vetëvrasje 4/9/2010 26 komente Shtypi Bledi Gilaj Anonim
Sa kushton toka në Jerusalem? 4/9/2010 11 komente Agim Isaku Anonim
Deputeti socialist Balla ndëshkohet për fjalëhapje të qëllimshme me qëllim të keq 4/9/2010 7 komente admin
“Gërdeci”, Pinari: Nuk kam faj, zbatova urdhrat e qeverisë 4/9/2010 5 komente Shtypi Anonim
Si mendoni se po ecën Amerika nën presidencën e Obamës? 4/9/2010 4 komente Solidarnosc
"Pro" të drejtës së deputetit për të sharë 4/9/2010 4 komente Shtypi Henri Cili Anonim
Një lloj i ri Hominidi 4/9/2010 1 komente Selfmaderadio
LA 4/9/2010 1 komente Anonim
Të dëbuar për një jetë më të keqe - Gjendja e romëve në Ballkan 4/9/2010 1 komente Shtypi Anna Kuhn-Osius/Mimoza Cika-Kelmendi alisat
Për kë punon (dhe për kë jo) sistemi i drejtësisë? 4/9/2010 sol-nocturnus
Vakumi ideologjik si kriter për rimëkëmbjen e nacionalizmit 4/9/2010 sol-nocturnus
Kënga që po dëgjon tani? - 5 4/10/2010 337 komente olsib
Shqipëria: midis mistifikimeve identitare dhe realitetit* 4/10/2010 141 komente alisat
Askush nuk i mbijetoi katastrofës në Smolenjsk 4/10/2010 69 komente Bota Blendi Salaj
Syri lëshon energji e cila mund të matet 4/10/2010 11 komente Shkencë losttext
Keqkuptime në kohën më të papërshtatshme 4/10/2010 1 komente Artan Hoxha xhibi
Administrata e parlamentit do të testohet me Superkuic 4/10/2010 admin
Çfarë është ëndrra Amerikane? 4/10/2010 Ndonjehere
Kullat me shenja dhe herezia qytetare 4/10/2010 sol-nocturnus
Shkoni drejt e në ferr çuna… 4/10/2010 desaparacidos
5th. Istanbul tulip festival 4/10/2010 enka
"Mbreti Zog kur u largua mori 11 valixhe pasuri" 4/11/2010 21 komente Gjenco Naçi finisterre
Topalli, provim për punonjësit e Kuvendit. Kush nuk kalon testin hiqet nga puna 4/11/2010 17 komente Shtypi Fejzi Braushi finisterre
Kjo kafshëz ty të ngjan ... 4/11/2010 16 komente Ilir Belliu finisterre
Enver Hoxha përkujtohet sërish në Ferizaj 4/11/2010 15 komente Shtypi Koha Ditore Anonim
Ndërtuesit: Do kandidojmë në zgjedhjet lokale 4/11/2010 5 komente Shtypi ARD KOLA Anonim
Letërsi dhe klishe 4/11/2010 2 komente Selfmaderadio
Etika, kjo e mirë e domosdoshme 4/11/2010 1 komente Opinion Griselda Qosja Torah
Kush ishte Leh Kazinski 4/11/2010 Shtypi Anonim
Poloni, trupi i Kazinski ne mesdite ne Varshave 4/11/2010 Shtypi Anonim
Ikona e privatesise 4/11/2010 eklipsi
Opozita tenton të sabotojë një miting falenderimi në Kamëz 4/11/2010 admin
“Petainizmi” si trashendental i Francës 4/11/2010 sol-nocturnus
"E kaluara ne Shqiperi nuk eshte reflektuar intelektualisht" 4/12/2010 94 komente Histori Oliver Jens Schmitt village-bey
Fletë ditari 10 (Tirane, janar - shkurt 2010) 4/12/2010 71 komente Argëtim Arber Shtembari as
Ministri serb reagon ndaj librit të Koço Danajt 4/12/2010 71 komente Kosova Safir Arnaut
Shqipëria racionale e Zhizhekut 4/12/2010 43 komente Kryesore, Opinion, Kosova Shkelzen Maliqi pmusaraj
Peshku me redaktorë të përkohshëm 4/12/2010 38 komente Njoftime pmusaraj
Papa nuk ka imunitet arresti ne Mbreterine e Bashkuar 4/12/2010 26 komente 24 karat, Përrallë nga e kaluara zotrules
Unë jam i ardhun 4/12/2010 13 komente Letërsi shkinaks
Ditari i një gazetareje televizive 4/12/2010 10 komente Shtypi, Sociale Klodiana Kapo alisat
Elita refraktare 4/12/2010 3 komente Thënie Oliver Jens Schmitt alisat
Tirana aplikon viza për shqiptarët e Luginës së Preshevës 4/12/2010 2 komente Shtypi rruga02
Tirana Kulturore - Buletini Javor 4/12/2010 2 komente Shtypi Promovimi
Re Puplore 4/12/2010 1 komente desaparacidos
This is just 4/12/2010 blete
Dy net pa gjumë për të bërë një film 4/12/2010 Shtypi, Kulturë, Art Elsa Demo tropizma
FLETE DITARI 10 (Tirane, janar-shkurt 2010) 4/12/2010 Adangeanaeplykoh
FLETE DITARI 10 (Tirane, janar-shkurt 2010) 4/12/2010 Adangeanaeplykoh
Rinia dhe populli shqiptar, sipas një artikulli të vitit 1935 4/13/2010 31 komente Përrallë nga e kaluara Iris
Si të shkëputemi nga roli i viktimës 4/13/2010 21 komente Giulio Cesare Giacobbe rudeta
Projekti: Eliminimi i Bimbashit për një shoqëri civile më transparente 4/13/2010 15 komente sol-nocturnus
Lindja e fëmijëve: Shqipëria 1, Anglia 0 4/13/2010 14 komente Shëndetësi pmusaraj
Shqipja në epokën e globalizimit dhe identiteti i saj 4/13/2010 12 komente Shezai Rrokaj finisterre
Shqipëria heq vizat me Serbinë 4/13/2010 11 komente Shtypi mrroklla
Vatikani nuk e njeh Kosovën për shkak të kishës serbe 4/13/2010 7 komente Shtypi finisterre
A i duhet dhënë popullit ... 4/13/2010 6 komente Anonim
Ekspertët europiane i kërkojnë Berishës të ndërhyjë në Lazarat 4/13/2010 5 komente admin
Swazilandi, shteti i 66-të që njeh Kosovën 4/13/2010 5 komente Shtypi Solidarnosc
Nacional-komunizmi i Hoxhës (1). 4/13/2010 4 komente xixa
Rezoluta: Probleme me politikën, zgjedhjet, reformat, korrupsionin dhe median 4/13/2010 3 komente Shtypi Arta Tozaj finisterre
Thirrjet e Qytetit: Shëtitje në Trupin e Bishës 4/13/2010 3 komente Letërsi Anonim
Urgjencat, 70% e njerëzve nuk dinë ku të drejtohen 4/13/2010 1 komente Shtypi finisterre
Për tifozët e boksit: Qato stërvitet në Lion të Francës, në ring më 2 maj 4/13/2010 Shtypi village-bey
Jacques Ranciere: “Deleuze përmbush Destinin e Estetikës” 4/13/2010 sol-nocturnus
“Fustani i duhur” dhe kriza e konsumit 4/14/2010 61 komente Opinion finisterre finisterre
Tirana 4/14/2010 55 komente sol-nocturnus
Sheshi “Skënderbej” si plaçkë lufte 4/14/2010 33 komente alisat
Afganistan, Prill 2010 4/14/2010 24 komente Bota, Kryesore Nahr
Projektuesit belgë: Çfarë u ofrojmë shqiptarëve në qendër të kryeqytetit 4/14/2010 20 komente Blendi Fevziu alisat
KE: S`ka datë për heqjen e vizave me Shqipërinë 4/14/2010 15 komente Shtypi Korrieri online finisterre
Jeta ime në krah të Saliut 4/14/2010 14 komente Shtypi Alfred Peza Monda
Rama ngre obelisk 4/14/2010 8 komente Fisnik Lama alisat
PE, Kukan: Shqipëria i ka përmbushur kriteret për vizat 4/14/2010 7 komente Shtypi Solidarnosc
Shkrimtari 4/14/2010 7 komente desaparacidos
Topi ligjvënësve maqedonas: Zbatoni Marrëveshjen e Ohrit 4/14/2010 6 komente Shtypi gre_wireless
Arkiv i mbyllur 4/14/2010 3 komente Jorida Pasku alisat
Te huajt per ne 4/14/2010 2 komente Teodor Laco Ushqim Social
"Berisha vlerësoi Aneta Ramën" 4/14/2010 2 komente Shtypi Fatos Mahmutaj finisterre
Berisha dërgon në Bruksel CD FORCE ONE 4/14/2010 admin
Shqipëria ndahet nga diktatori 4/15/2010 181 komente Foto e ditës alisat
Dy popuj, nje det, nje miqesi? 4/15/2010 151 komente Heteroglossia1
A do mrrish nojhera? 4/15/2010 65 komente finisterre
Greku ofendohet për prezantimin si Turk, kjo pune lahet vetëm me kos 4/15/2010 27 komente Shtypi, Argëtim village-bey village-bey
PS: Bojkot kuvendit kundër dhunës ndaj fjalës së lirë 4/15/2010 26 komente Shtypi finisterre
"Shteti" kur s'ka para ... bën para 4/15/2010 23 komente Ekonomi Gjipeja gjipeja
Rama do të fitojë 4/15/2010 13 komente sol-nocturnus
Afganistan 2: "Lufta nuk mund të humanizohet… " 4/15/2010 13 komente Bota finisterre
Islandë, riaktivizohet vullkani, bllokohen fluturimet 4/15/2010 12 komente Shtypi finisterre
Ligj i kontestuar - Pronarët shqiptarë kundërshtojnë dhënien me qira nga shteti të tokave të papunuara 4/15/2010 10 komente Ekonomi Ani Ruci alisat
Emigrantët sollën 53 mln euro më pak dërgesa se në vitin 2009 4/15/2010 8 komente Shtypi alisat
Tri poezi 4/15/2010 7 komente Romeo Çollaku finisterre
Lokomotiva ka ndaluar 4/15/2010 6 komente Shtypi Eduard Zaloshnja alisat
Zonja e Kaninës 4/15/2010 5 komente desaparacidos
Në Dunicë, atje ku denoncohet varfëria 4/15/2010 3 komente Monika Shoshori Stafa Korani
Shërbim Informativ apo shërbim informacionesh në mbrojtje të sigurisë kombëtare? 4/15/2010 2 komente Igli Tashi alisat
Mbi internetin, shkollën, bibliotekat dhe arkivat tona 4/15/2010 1 komente Shtypi, Internet Ndriçim Kulla xhibi
Droga, Probleme akute, 2400 persona në vit 4/15/2010 1 komente Shtypi, Sociale Ermelinda Hoxhaj alisat
Mbi provincializmin e pak tema të tjera (reklama, snobizëm, art) 4/15/2010 sol-nocturnus
Emigrantët sollën 53 mln euro më pak dërgesa se në vitin 2009 4/15/2010 admin
Diçitura 63 4/16/2010 51 komente Diçitura Anonim
Gjuha shqipe, edhe në universitet 4/16/2010 22 komente Shtypi alisat
Imazhi i Neverisë 4/16/2010 22 komente Shtypi Dafina Myrtaj & Jetmira Rexhepi Sofi
Reja e hirit vullkanik prek Shqipërinë, anullohen fluturimet 4/16/2010 6 komente Shtypi finisterre
Pse duan ta dënojnë Albinin? 4/16/2010 6 komente Enis Sulstarova Sofi
Koret raciste greke, Kadare anullon vizitën në Greqi 4/16/2010 admin
Tjetri. 4/16/2010 xixa
Për demokracinë që nuk e shter përfaqësimi 4/16/2010 sol-nocturnus
Liste me Wallpapers per Ubuntu! 4/16/2010 eklipsi
Minitregime 4/17/2010 67 komente Marquez finisterre
Pylli i Sodës shpallet "zonë e lirë", qytetarët protestë për vendimin 4/17/2010 37 komente Mjedisi Monda
Shteti tregon forcën me fshatarët e Thumanës 4/17/2010 17 komente Sociale, Ligj Blendi Salaj
Shqipëria rast i veçantë - aty ku perdja e hekurt u ngrit në fund 4/17/2010 14 komente Fabian Schmidt / Esat Ahmeti village-bey
Pakti detar, qeveria i fali territor Greqise 4/17/2010 11 komente Shtypi Gjykata Kushtetuese Bush
Deti me Greqine. Oponentet: Negociatoret te ndiqen penalisht 4/17/2010 10 komente Shtypi Tedi Blushi finisterre
Një profesor filozofie në universitetet private të Tiranës kërkon me ngulm një bombë. Por për çfarë e përse? 4/17/2010 3 komente sol-nocturnus
Enver Hoxha: Fshatarët shqiptarë i tremben komunizmit dhe kolektivizimit 4/17/2010 3 komente Vladimir Bregu mati i ri
"Teatri" i Politikës 4/17/2010 3 komente Rexhep Meidani Endrity
Tjetri 4/17/2010 2 komente xixa xixa
Qershor, ndryshon mosha e daljes në pension 4/17/2010 1 komente Shtypi Lorina Mixha finisterre
Richey Edwards 4/17/2010 desaparacidos
Si te perdorni sherbimin @anywhere te Twitter ne faqen tuaj 4/17/2010 eklipsi
Kryeministri Berisha refuzon udhëtimin me avion nga Brukseli 4/17/2010 admin
Kandidati për në Kongresin Amerikan, dibrani Emin Egriu... 4/17/2010 Shtypi Këze (Kozeta) Zylo mati i ri
Drama psikologjike e realizmit psikologjik 4/17/2010 sol-nocturnus
Reagime mbi Shkelqim Canin ne Top Story 4/18/2010 5 komente Safir Arnaut
Shpëtoni fëmijët! 4/18/2010 4 komente Shtypi Virion Graci finisterre
Project Camelot interviews Bob Dean: the Coming of Nibiru 4/18/2010 3 komente alisat
Interviste me Albin Kurtin 4/19/2010 93 komente Kosova Ylli Pata Sofi
Kirgistan, kur mbaron durimi 4/19/2010 65 komente Bota Paul Quinn-Judge Lo storione
Studimi, 5% e shqiptarëve bëjnë seks një herë në vit 4/19/2010 61 komente Shtypi Zirina Llambro alisat
Berisha zbardh detaje të takimit me Fatos Nanon 4/19/2010 24 komente Shtypi mati i ri
Skandali, fëmijët regjistrohen në kopsht si handikapatë 4/19/2010 22 komente Shtypi alisat
Kriza ekonomike dhe opozita 4/19/2010 19 komente alisat
Sa % e shqiptareve i paguajne taxsat, dhe si llogatiten ato? 4/19/2010 17 komente artian
Sqarim për takimin e kryeministrit Berisha me ish-kryeministrin Nano në Vjenë* 4/19/2010 9 komente admin
Turpi i fazës së tretë, 10 nga 36 ndeshje, të trukuara 4/19/2010 5 komente Shtypi Altin Latifi alisat
“Në vend të fabulave” 4/19/2010 5 komente desaparacidos
Kosova irracionale e Maliqit 4/19/2010 2 komente Kosova Agon Hamza Sofi
Mbi kënaqësitë dhe vegjetimin 4/19/2010 1 komente Ardian Klosi alisat
Drini dhe Buna mbulojnë qindra hektarë tokë bujqësore në Dajç, Bushat e Velipojë 4/19/2010 1 komente Shtypi (pa autor) finisterre
Për çfarë drejtësie flisni? 4/19/2010 sol-nocturnus
Zallqi. Përveç historisë së serbëve që duan të kthehen, duhet shikuar edhe historia e pronës së tyre 4/19/2010 Albin Kurti finisterre
SHBA, Odierno: Të vendosur për tërheqjen e trupave nga Iraku 4/19/2010 Shtypi alisat
Do një Van Dyck apo një Picasso 4/19/2010 Shtypi Jorida Pasku finisterre
Humor bipartizan. 4/19/2010 Anonim
Kosove: Procesi ndaj Kurtit, shtyhet sërish seanca 4/19/2010 Shtypi finisterre
PS i duhet identitet, jo të kopjojë Berishën 4/20/2010 25 komente Shtypi, Politikë Erjon Braçe Blendi Salaj
Foto e ditës: Vullkani në Islandë 4/20/2010 20 komente Foto e ditës Blendi Salaj
20 vjet më pas – A ia vlejti? 4/20/2010 14 komente Histori Arben Muka village-bey
Drini del nga shtrati, dëmtohet ura e Fierzës 4/20/2010 14 komente Shtypi (pa autor) finisterre
Pse po flitet kaq shumë për autoritarizmin shqiptar? 4/20/2010 11 komente Blendi Kajsiu alisat
Frederik Rreshpja, poeti që nuk u thye 4/20/2010 9 komente Sokol Zekaj finisterre
Fati i poetit 4/20/2010 7 komente Mos Humbisni, Letërsi Octavio Paz xhibi
Kryengritja e Zagarit 4/20/2010 3 komente Ben Rexhepi derada
Keshilli i Ministrave.org lancon lëvizjen mbare europiane “NANO MIK” 4/20/2010 1 komente admin
Etiketimi për dominim 4/20/2010 sol-nocturnus
Si i shpëtoi Fatmir Sejdiu ferrit komunist? 4/20/2010 Enver Robeli alisat
Premisat për një shoqëri demokratike 4/20/2010 admin
Fasadat e Tiranës dhe muri i Berlinit 4/20/2010 Diana Marrone alisat
Shkarko Arti magjik i dorës së djathtë (00Genti) 4/20/2010 desaparacidos
B.K.: Miniera e librave 4/21/2010 70 komente Mos Humbisni alisat
Berisha terhiqet: OK ndertimit te sheshit, por Skenderbeu te mos levize 4/21/2010 65 komente Shtypi Anonim
Në uturak të gjithë bashkë 4/21/2010 38 komente Sociale Aida Cama village-bey
Irani: Tërmetet? Për faj të grave provokuese 4/21/2010 27 komente 24 karat finisterre
Lili Marleen 4/21/2010 20 komente sol-nocturnus
Ka pasur një kohë një model botuesi 4/21/2010 17 komente Elsa Demo finisterre
Sherbimi ne njesite diplomatike shqiptare: Eksperienca juaj 4/21/2010 14 komente alproud
Teh 4/21/2010 14 komente losttext
Yllka 4/21/2010 12 komente akvll
Heqja e njëanshme e vizave, ose humbja e dinjitetit 4/21/2010 11 komente Kiço Blushi finisterre
Zbardhje apo jo e historisë ? Si trajtohet e kaluara? 4/21/2010 10 komente Opinion Aida Cama village-bey
Të zbusësh sendet elektroshtëpiake 4/21/2010 8 komente Woody Allen xhibi
Prishja e banesave ne Fushe Kruje, KSHH: Antikushtetuese 4/21/2010 6 komente Shtypi Anonim
Darka Berisha-Nano? Nuk ka asgjë të re 4/21/2010 4 komente Shtypi Skerdilajd Zaimi finisterre
Berisha: Ende heret te flisja me Nanon per presidentin. 4/21/2010 4 komente Shtypi Eni Vasili interviston Berishen mati i ri
Dashuria brenda llojit 4/21/2010 2 komente Miri Dhrami mdhrami
Laborator arkeologjik në Gjirokastër 4/21/2010 1 komente Shtypi E.B. alisat
Hapet sot për median koleksioni "Ca' La Ghironda". Kushte të larta sigurie për botërorët 4/21/2010 1 komente Shtypi alisat
Shkrimtari (pjesa II) 4/21/2010 desaparacidos
Kupa pa Pa- kap tifozllek III 4/22/2010 218 komente Milloshi
Femra të dënuara 4/22/2010 113 komente desaparacidos
A ka mundësi që PS-ja të "ngrijë" "kutizmin" deri në momentin pas liberalizimit të vizave? 4/22/2010 97 komente nietzsche
Si po prishet Gjuha Shqype 4/22/2010 59 komente Kulturë Filip Shiroka alproud
Kondomë në Afrikën e Jugut 4/22/2010 35 komente Shtypi, Shkencë Radio Netherlands Lo storione
Frëngjtë, belgët dhe Tirana që dua 4/22/2010 19 komente sol-nocturnus
Bombë sociale apo papunësi?! 4/22/2010 15 komente Shtypi swed1
Kreditë, një kurth i shëmtuar 4/22/2010 11 komente Shtypi Ervin Qafmolla finisterre
Përkrahësit e Software-it të Lirë dhe Dijes së Hapur organizohen edhe në Shqipëri 4/22/2010 6 komente admin
Ramë lind, Berishë bëhesh 4/22/2010 6 komente sol-nocturnus
Sa ujë mban... 4/22/2010 2 komente Marku
Upcoming event in New York 4/22/2010 blete
23 prilli – Dita Boterore e Librit 4/22/2010 Ndonjehere
Bashkia sqaron Qeverinë. Nuk do hiqet Skënderbeu, por Salibeu 4/22/2010 admin
Tjetër varr masiv nga koha komuniste 4/23/2010 55 komente Shtypi Ilir Kadia Solidarnosc
Sot është Dita Ndërkombëtare e Librit: Gëzuar të gjithëve! 4/23/2010 25 komente Kulturë finisterre
Forumi i Medias Rama: Liria e medias ka bërë hapa pas 4/23/2010 16 komente Shtypi mati i ri
Ç`domethënë Xinxilushe? 4/23/2010 14 komente artian
Aksidentet ajrore, dokumentet sekrete për rrëzimin e avionëve 4/23/2010 8 komente Shtypi Albert Kotini alisat
Facebook ben ndryshimet e radhes, ruani privatesine! 4/23/2010 6 komente eklipsi
Sigurimet, denoncimi: Si abuzohet me të 4/23/2010 6 komente Shtypi Esmeralda Keta alisat
Necessary explanations 4/23/2010 5 komente blete
rrugëtarët 4/23/2010 5 komente losttext
Globalizmi dhe Shqipëria 4/23/2010 1 komente Griselda Qosja Torah
Klithjet e fundit dhe fillimi i ri 4/23/2010 sol-nocturnus
ECCE HOMO – Si bëhet njeriu ai që është 4/23/2010 desaparacidos
Inflacion 4/23/2010 Thënie Bufi i Kënetës alisat
Evropa dhe Islami: Intervistë me Olivier Roy 4/24/2010 37 komente 24 karat Eren Güvercin Selfmaderadio
Dekreti, Presidenca: Pse amnistuam të dënuarit. Kriteret që u përdorën 4/24/2010 36 komente Shtypi finisterre
Williams, Ambasadori amerikan që mbrojti vendin tonë në 1914 4/24/2010 20 komente Fatmira Nikolli finisterre
Pilulat e ëmbla dhe të hidhura të emigrimit 4/24/2010 6 komente Agron Tufa xhibi
Virtual Dia-logues – Nuk shkon – 4/24/2010 3 komente desaparacidos
POST-SCRIPTUM MBI SHOQERITE E KONTROLLIT 4/24/2010 1 komente sol-nocturnus
Me sa duket në Shqipëri duan të zgjidhin problemin e së shkuarës në mënyrë biologjike 4/24/2010 Politikë Fabian Schmidt village-bey
Drogimi(trajtimi me ilaçe) i përhapur psikiatrik i fëmijëve dhe bebeve, një fenomen amerikan 4/25/2010 50 komente Sociale losttext
Nisin punimet për autostradën 4/25/2010 44 komente Shtypi alisat
Për të harruar një grua 4/25/2010 37 komente Ismail Kadare finisterre
Në protestë jo për Ramën, por për veten 4/25/2010 37 komente Shtypi Hervin Culi aurontare
Shkelje e së drejtës së autorit 4/25/2010 35 komente Letërsi Kristo Frasheri Demeter
Greqi, pranga 106 shqiptarëve, punonin ilegalisht 4/25/2010 7 komente Shtypi gre_wireless
Shtëpia ime... 4/25/2010 4 komente alisat
Redscale-Multiple Exposure-Fisheye -Prague 4/25/2010 2 komente enka
Midis nostalgjisë, amnezisë dhe alergjisë 4/25/2010 2 komente Sociale Aida Cama village-bey
Shqiperi, koha e duhur per te majten 4/25/2010 2 komente sol-nocturnus
Dreamcatcher, Ëndërrngërthyesi… 4/25/2010 alisat
Shtëpia ime... 4/25/2010 alisat
Torino: fjalë dhe muzikë nga toka shqiptare 4/25/2010 admin
Dreamcatcher, Ëndërrngërthyesi… 4/25/2010 alisat
Down Rock Prill 4/25/2010 desaparacidos
5000 lekë karamele 4/26/2010 42 komente Sociale Blendi Salaj
aeroport 4/26/2010 39 komente losttext
Lamtumire lulishtja ime! 4/26/2010 27 komente Artan Lame alisat
Nacional-komunizmi i Hoxhës (2). 4/26/2010 19 komente xixa
Rama ka zhgënjyer të majtët 4/26/2010 8 komente Shtypi village-bey
Topalli shpërblen veten me 73 mijë lekë në muaj 4/26/2010 7 komente Shtypi Fejzi Braushi Anonim
Të flesh poshtë ure, mbi një ligj! 4/26/2010 5 komente Griselda Qosja Torah
INSTAT, pse janë shqiptarët “dembelë” 4/26/2010 4 komente Shtypi, Ekonomi Ervin Qafmolla alisat
Arsim Gërxhaliu: Në Serbi ka ende varreza masive 4/26/2010 3 komente Kosova Koha Ditore finisterre
Atheizmi është trashëgimí për të cilën vlen të luftohet 4/26/2010 2 komente sol-nocturnus
Tadiq nuk e përjashton mundësinë e ndarjes së Kosovës 4/26/2010 2 komente Shtypi Koha Ditore finisterre
Lufta e papërfunduar 4/26/2010 2 komente Opinion Arbën Xhaferri rruga02
Politikat e korruptuara 4/26/2010 1 komente Albin Kurti finisterre
Në Durrës, përmes ‘Lagjes Kala’ 4/26/2010 1 komente Ben Andoni alisat
PS, votëbesim kryesisë pas protestës 4/26/2010 1 komente Shtypi Aristir Lumezi finisterre
Tokë e premtuar apo tokë e harruar 4/26/2010 sol-nocturnus
Kongresmeni Bill Delahunt i shkruan Kryeministrit Berisha 4/27/2010 80 komente Politikë Blendi Salaj
Shqipëria në aventurën e tregjeve financiare 4/27/2010 72 komente Shtypi, Ekonomi Genc Burimi Korani
Iriqë dhe karrotreca në qytetin tonë 4/27/2010 56 komente Mimoza Ahmeti finisterre
Dhuna kundër shqipes,dhunë kundër kombit! 4/27/2010 31 komente Edmond Tupja Blendi Salaj
Adhuruesit e tu 4/27/2010 29 komente Letërsi losttext
kur ndalem një çast e marr frymë 4/27/2010 19 komente losttext
Krijohet Sindikata e Taksistëve 4/27/2010 16 komente sol-nocturnus
Arrestohen aktivistët e "Vetëvendosje!" 4/27/2010 15 komente Kosova Blendi Salaj
Markot nuk e meritojnë heshtjen 4/27/2010 10 komente Shtypi Elsa Demo finisterre
Baza ruse 'mollë sherri' 4/27/2010 8 komente Shtypi Solidarnosc
Reflekset 4/27/2010 5 komente desaparacidos
Goditje për dinjitetin grek? 4/27/2010 5 komente Shtypi Niko Anagnosti Solidarnosc
Gabimet që marrin emrin përvojë 4/27/2010 4 komente Aleksandër Çipa finisterre
Portreti i një populli 4/27/2010 4 komente Jorida Pasku Monda
Helidon Haliti, Ati, biri dhe piktura e shenjtë 4/27/2010 2 komente Roland Gjoza flo
Basha: Vizat? Jemi mirë, pres një vendim pozitiv 4/27/2010 2 komente Shtypi Blendi Salaj
Këshilli i Ministrave.org reagon ndaj një letre poshtë dere nga një mik amerikon që na do të mirën 4/27/2010 2 komente admin
Greqi, një shqiptar e shkojnë në hell 4/28/2010 87 komente Ballkan, Acarim Nervash Blendi Salaj
Shqipëria dhe Lufta e Ftohtë 4/28/2010 32 komente Speciale aurontare
Sugar Albania 4/28/2010 30 komente blete
Norvegjia dhe ligji për barazinë gjinore 4/28/2010 17 komente Shtypi finisterre
Ekspertët, kundër lëvizjes së re në Qendër 4/28/2010 10 komente Shtypi finisterre
Komplot vdekja e Presidentit polak? (video shokuese) 4/28/2010 10 komente Shtypi Solidarnosc
fëmijët e së nesërmes 4/28/2010 8 komente losttext
Qato: "Gëzim Kalaja uli BSPSH-në në gjunjë para Edvin Ramës" 4/28/2010 6 komente Shtypi Arben Lagreta mati i ri
Një krizë italiane 4/28/2010 2 komente Bota alisat
Tranzicion apo kalbëzim* 4/28/2010 1 komente alisat
Morali i nënshtrimit 4/28/2010 Dashnor Kokonozi mati i ri
EULEX: Emri nën të cilin çnderohet Kosova 4/28/2010 sol-nocturnus
Instrumentistët shqiptarë, më kanë mahnitur! 4/28/2010 admin
Nuk ju duket sikur analiza është për Shqipërinë dhe jo Siberinë (Rusinë) 4/28/2010 toko
Ëndërr e gjelbër 4/28/2010 desaparacidos
Leskaj: Heqja e vizave rrit numrin e emigranteve ne BE 4/29/2010 125 komente Shtypi Solidarnosc
Restoranti "Noma" i René Rexhepit (Redzepi) më i miri i planetit 4/29/2010 45 komente Foto e ditës alisat
Për pushtet a vdekje 4/29/2010 34 komente Opinion Anonim
I don’t know what to make of this anymore 4/29/2010 31 komente Safir Arnaut
PS në prag të protestës së madhe në Tiranë 4/29/2010 30 komente Shtypi Aleksandër Furxhi Solidarnosc
Mërzi për hiçmosgjë 4/29/2010 22 komente sol-nocturnus
Rene Rexhepi, kuzhinieri shqiptar, një ndër më të mirët e botës 4/29/2010 20 komente Mos Humbisni Valbona Luta mati i ri
Rogozin: Kosova një krijim banditësh që s’mund të mbijetojë 4/29/2010 19 komente Shtypi Solidarnosc
Berisha dhunë e gjoba medias, gjithçka për t'i mbyllur gojën kritikëve 4/29/2010 16 komente Shtypi Faktori Plus alisat
Montobio: Duam fakte dhe jo fjalë, ndryshe do të përballeni me pasojat 4/29/2010 12 komente Shtypi Ylli Pata alisat
Harpa e Eolit dhe një shenjë e cekësisë së shijes shqiptare 4/29/2010 12 komente Eqrem Çabej finisterre
Apoteozë e copëzave 4/29/2010 8 komente Josif Brodskij finisterre
Kërcënohet Pasha: Do përfundosh si Trebicka 4/29/2010 8 komente Shtypi Tedi Blushi alisat
Vendimi, qeveria u jep 100 milionë lekë komuniteteve fetare në vend 4/29/2010 8 komente Shtypi alisat
Kushtetuesja i kthen përgjigje PS për kutitë 4/29/2010 4 komente Shtypi, Politikë Aristir Lumezi xhibi
Kush e di Legjenden e Shtate Shaljaneve? 4/29/2010 3 komente village-bey
Pritje 4/29/2010 3 komente desaparacidos
Ura e Mesit Shkodër, investim për rikthimin e saj në identitet 4/29/2010 2 komente G. Marku village-bey
Së shpejti me librari fizike pranë qendrës së Tiranës 4/29/2010 2 komente Ndonjehere
A mund të mbijetojë shtypi në këtë treg? 4/29/2010 1 komente Roland Lami alisat
Diplomacia paralele e Behgjet Pacollit 4/29/2010 1 komente Shtypi Daut Dauti village-bey
Ka shumë këngë që na shoqërojnë në jetë 4/29/2010 1 komente desaparacidos
Rruga e Leshit 4/29/2010 1 komente Avni Zogiani Safir Arnaut
Përse-të e dështimit të një revolucioni politik... 4/29/2010 1 komente Besnik Baka gjipeja
Bastiset Ministria e Transportit dhe pronat e familjes së Fatmir Limajt 4/29/2010 1 komente Shtypi Kepi
Shqipëria, Italia, Maqedonia dhe Bullgaria - deklaratë për Korridorin 8 4/29/2010 1 komente Shtypi Bardha Shpuza Azari xhibi
Vanuatu, shteti i 67-ë që e njeh pavarësinë e Kosovës 4/29/2010 Shtypi Dora vete village-bey
Kryeministri i shpëton një atentati të rrezikshëm. Helikopteri Hava Force One kryen ulje të detyruar 4/29/2010 admin
Protesta, PS: «Jemi 200 mijë kundër keq-qeverisjes» Rama: Shqipëria në udhëkryq 4/30/2010 86 komente Shtypi mati i ri
Bashkëjetesë 4/30/2010 46 komente Opinion finisterre finisterre
Masterat, vetëm me certifikatë ndërkombëtare anglishteje 4/30/2010 33 komente Shtypi, Arsim, Shkencë Lorena Mixha alisat
Protestë maratone, PS kërkon 1 muaj leje 4/30/2010 29 komente Shtypi Darina Tanushi finisterre
kërkoj titullin e një filmi... 4/30/2010 29 komente Anonim
Pse nuk dal në protestë 4/30/2010 21 komente Shtypi Ilva Tare xhibi
Sergei Yesenin - Poezi 4/30/2010 20 komente Letërsi Sergei Yesenin La_rosée
Debat nga "The Economist": GDP si njësi matëse e mirëqenies ekonomike 4/30/2010 13 komente Ekonomi Monda
Automat 4/30/2010 12 komente Art Kristida
Pasuritë, zyrtarët që kalojnë në hulumtim 4/30/2010 9 komente Shtypi alisat
Larg duart nga Kushtetuesja 4/30/2010 8 komente Ligj Edlira Gjoni alisat
Përpëlitje 4/30/2010 8 komente Anonim
Më në fund erdhi 4/30/2010 7 komente Histori, Foto e ditës alisat
Komentet dhe Anonimiteti!? 4/30/2010 5 komente eklipsi
Tirana Kontrast 4/30/2010 2 komente Shtypi alisat
Metafizikë e skandalit. 4/30/2010 2 komente xixa
Ca statistika. 4/30/2010 1 komente desaparacidos
Anti-Stari 4/30/2010 sol-nocturnus
Privatja e përkryer e qytetit tonë 4/30/2010 sol-nocturnus
Premisat për një shoqëri demokratike 4/30/2010 Marion Gajda oltimus
Vlerat dhe Demokracia 4/30/2010 admin