Postimet e muajit Nëntor 2010

Seksioni Autori Postuar nga
Alida Hisku: Tmerri i këngëtareve të bukura nga maniakët e sigurimit 11/1/2010 130 komente Afrim Imaj I Pakapshem
UNESCO: Mos e shembni Piramidën 11/1/2010 112 komente Shtypi swed1
Shkallmuesit e gjuhës 11/1/2010 74 komente Vangjush Saro Anonim
Festoni Halloween? 11/1/2010 41 komente xhibi
Digjen kurorat me lule në Boboshticë. U vunë sot për festën e Greqisë 11/1/2010 27 komente Ballkan Monda
Nano me kandidatë të pavarur në zgjedhjet e ardhshme lokale 11/1/2010 19 komente Shtypi Metropol Online Monda
Perëndimi i Lindjes 11/1/2010 14 komente Mos Humbisni Griselda Qosja Torah
Plehra të jashtme, plehra shqiptare 11/1/2010 4 komente Shtypi Monda
Viti 2010 – vjedhjet në rritje. Berisha mendon një formulë mjaft të efektshme anti-hajdut 11/1/2010 3 komente admin
Publikohet përgjigja e kryeministrit Berisha ndaj kërkesave të opozitës 11/1/2010 3 komente admin
Stopping by Woods on a Snowy Evening 11/1/2010 3 komente desaparacidos
Përdore energjinë – Euro Shopper 11/1/2010 3 komente admin
Shqipëria e jugut 11/1/2010 2 komente Mos Humbisni Indro Montanelli village-bey
Fantazmat portokalli dhe Coraline kokëbluja 11/1/2010 2 komente Eda Derhemi Anonim
Tradita vazhdon 11/1/2010 1 komente Shtypi, Politikë Shpend Limoni village-bey
Migjeni si vetëvendosës 10/31/2010 1 komente sol-nocturnus
Ndarja patologjike e punës dhe trajtat e manifestimit të saj sipas Durkheim-it 11/1/2010 pmusaraj
Pronto! Ju flasim nga Tirana 11/2/2010 34 komente Shtypi Revista Mapo alisat
Pashallarët e rinj që kanë privatizuar Shqipërinë 11/2/2010 28 komente Kryesore Mentor Kikia Blendi Salaj
Motivet e Migjenit – “...qiella t’azurta n’sy...” 11/2/2010 17 komente alisat
Diçitura 73 11/2/2010 17 komente Diçitura elian alisat
Banka e Shqipërisë nxit bankat tregtare të kreditojnë ekonominë 11/2/2010 7 komente Shtypi, Ekonomi gre_wireless
Çabej në letrat nga Kosova 11/2/2010 4 komente Mos Humbisni Elsa Demo Monda
Down Rock 11/2/2010 2 komente desaparacidos
ILDKP: Pas verifikimit të pasurisë, Rama del i pastër. Berisha: U përdhos tempulli i verifikimit 11/2/2010 admin
Vjedhje me Bits dhe Bytes - Kriminaliteti në internet 11/2/2010 Shtypi, Internet Roman Schell / Aida Cama xhibi
Sa? 11/2/2010 admin
Kur politika përdoret si burim fitimprurës 11/2/2010 sol-nocturnus
Cironka e artë 11/2/2010 Adangeanaeplykoh
Cironka e artë 11/2/2010 Adangeanaeplykoh
Peshku i përdorur 11/3/2010 201 komente Peshku pa uje alisat
Shëmtia simbolike e antikomunizmit 11/3/2010 145 komente Ermal Hasimja alisat
SHBA: Zgjedhjet e 2010 11/3/2010 25 komente Bota Monda Monda
Një botë pa antibiotikë? 11/3/2010 10 komente Shtypi Pa autor Anonim
700 vjet do të ti vras qentë, do t’i shemb kullat, 700 vjet 11/3/2010 8 komente sol-nocturnus
Shqiperia, nje nder 10 destinacionet turistike me interesante te 2011 11/3/2010 4 komente Shtypi Besian
Mjaft me panegjerikët për mbrojtjen e standardit 11/3/2010 3 komente Fatmira Nikolli Anonim
Bie qeveria në Prishtinë 11/3/2010 2 komente Shtypi Muharrem Nitaj Anonim
Me t’lajthiturit në krye 11/3/2010 sol-nocturnus
Përrallë me Mafiozë e me Hajdutë 11/3/2010 sol-nocturnus
Apatia e amerikanëve ndaj çështjeve ndërkombëtare 11/4/2010 27 komente Bota, Mos Humbisni Christopher Dickey xhibi
Pa Besën kemi mbetur të pabesë 11/4/2010 24 komente Mos Humbisni Dritan Kiçi village-bey
Dioguardi fitoi, shqiptaret humbën 11/4/2010 14 komente Shtypi Elida Bucpapaj Solidarnosc
Dy diktatura - Ngjashmëri dhe dallime 11/4/2010 6 komente Shtypi Pandeli Pani / Vilma Filaj-Ballvora xhibi
Vetëvendosje: Ish-qeveria nuk i bëri nder as popullit, as shtetit 11/4/2010 5 komente Shtypi Sofi
Mbi formalizmin dhe artin modernist! (Replikë) 11/4/2010 1 komente Alban Hajdinaj alisat
Interesant! Vetëm për prishjen e Stadiumit Kombëtar heshtin 11/5/2010 65 komente Besnik Dizdari alisat
Eurodeputetët shuplakë politikës Shqiptare: Turp sjellja juaj! 11/5/2010 41 komente Shtypi swed1
Shqipëria në krye të listës së Lonely Planet për 2011 11/5/2010 28 komente Turizëm Ndonjehere
Tri skenarë për zhvillimin e bujqësisë 11/5/2010 23 komente Ekonomi Ilir Barjaba karamelja
Sa 'friends' ke në Facebook? 11/5/2010 20 komente xhibi
Një çift i moshuar fal llotarinë $11 000 000 11/5/2010 15 komente Bota Kristida
SHBA me paketë të re stimuluese 11/5/2010 14 komente Shtypi Pa autor xhibi
Sharje me porosi - Interneti në kulturën politike të Evropës Juglindore 11/5/2010 7 komente Shtypi, Internet Alexandra Scherle / Aida Cama xhibi
Politika virtuale shqiptare 11/5/2010 2 komente Opinion Moikom Zeqo xhibi
Llastiqe guri me poste 11/5/2010 1 komente gjergji
Qeveria: Për neglizhencë dhe thyerje të disiplinës presidentit Topi i ulet rroga 11/5/2010 admin
KE: Shqipëria jo vend kandidat. Berisha: Europa nuk ecën dot me ritmet e arritjeve tona 11/5/2010 admin
Demokracitë po jetojnë një moment të keq 11/6/2010 38 komente Mos Humbisni Mustafa Nano Monda
Gjuha gjermane ne fushaten per integrimin 11/6/2010 37 komente Bota Blendi Salaj
Fatos Nano: Do rinovoj PS-në. Dua të jem President në 2012 11/6/2010 24 komente Shtypi Interviste Monda
Per cfare e lexoni me shume PPU? 11/6/2010 20 komente Naimi
Leka Zogu: Bota mbarë, e di që unë e fitova Referendumin 11/6/2010 15 komente Shtypi mati i ri
Presidenti Bamir Topi viziton edhe Shqipërinë 11/6/2010 10 komente sol-nocturnus
True Love by Wislawa Szymborska 11/6/2010 5 komente alisat
Sezoni i Vizave po afron. Oferta më e fundit qeveritare për pasaportat biometrike 11/6/2010 5 komente admin
Këngëtarja e mallit 11/6/2010 3 komente Muzikë Ardian Klosi Andrea
Cloony The Clown 11/6/2010 desaparacidos
Pa viza më pranë se kurrë 11/7/2010 256 komente Foto e ditës M. Lerch alisat
Ka humbur lumidrin, di gje njeri ku eshte? 11/7/2010 56 komente Pjer Thomas
Isa Mustafa, kryetar i ri i LDK-së 11/7/2010 33 komente Shtypi village-bey
Intelektuali 11/7/2010 27 komente xhibi
Greqia heq pensionet në Shqipëri 11/7/2010 23 komente Shtypi Erald Kapri Monda
Ngjyros edhe ti një bunker 11/7/2010 20 komente alisat
Vajzat që ngritën grupin e parë të balerinave profesioniste shqiptare 11/7/2010 15 komente Mos Humbisni Magdalena Alla Monda
Klubi i njerëzve të shëmtuar 11/7/2010 7 komente Shtypi Jelena Kulidžan / DW TV/AB village-bey
Një vend me syze dielli 11/7/2010 4 komente Mos Humbisni Fatos Baxhaku xhibi
Luftim terrori në veriun e largët - ambasada amerikane ka përgjuar me sa duket shtetas norvegjezë 11/7/2010 4 komente Shtypi Alexander Budde & Elert Ajazaj Monda
Dukat e Dragot 11/7/2010 3 komente admin
Dell për Kryeministër! 11/7/2010 3 komente sol-nocturnus
pathaporta 11/8/2010 62 komente noshka
Ballsh, 40 pasagjerë në autobusin e rrëzuar 11/8/2010 40 komente Shtypi alisat
Shqiptari Gjerman 11/8/2010 27 komente Koloreto Cukali alisat
Drive german, drink russian, wear italian, kiss french, “ushqehu neoshqiptarçe”! 11/8/2010 13 komente Opinion Renato Hysenllari Renato Hysenllari
Si t'u duk Shqiperia? 11/8/2010 11 komente toko
Mendimi filozofik dhe debati social 11/8/2010 10 komente Mos Humbisni Gëzim Tushi Monda
Qeveria nuk arrin të plotësojë kërkesën e NATO-s për buxhetin 11/8/2010 3 komente Shtypi Fatjona Mejdini Monda
Europa: Pa viza, Bosnja dhe Shqipëria. Boshnjakët: Hvala Beriša 11/8/2010 2 komente admin
Shënime intime, Sei Shônagon 11/8/2010 2 komente alisat
Një monografi e re për veprën e Lagush Poradecit 11/8/2010 2 komente Ndonjehere
Les femmes souliotes, voyant leurs maris défaits par les troupes d’Ali, pacha de Janina, décident de se jeter du haut des rocher 11/8/2010 1 komente desaparacidos
Rusi, ja si rrihet nje gazetar 11/8/2010 admin
Vizat, BE heq vizat për Shqiperinë e Bosnjën 11/8/2010 Shtypi mati i ri
Nje smartphone qe te na shpetoje nga smartphonet 11/8/2010 gjergji
Barack Obama në udhëkryq 11/8/2010 sol-nocturnus
Ne Google te gjithe votojne per Berlusconi-n 11/8/2010 admin
Opinioni i KE, Fyle: Shqipëria nuk plotësoi kriteret për anëtarësim 11/9/2010 131 komente Kryesore BalkanWeb Online Monda
Ku do shkosh pa viza ti, o njeri? 11/9/2010 85 komente xhibi
Itali, debate për liberalizimin e vizave 11/9/2010 48 komente Shtypi cuq tropizma
Një letër e pacipë për kolegë 11/9/2010 20 komente Sokol Shameti alisat
Ikni 11/9/2010 19 komente Shtypi Artan Lame Mbret
Italiani që gatuan për të moshuarit e Elbasanit 11/9/2010 14 komente Shtypi Bardha Nergjoni alisat
Lind fëmija i parë pas heqjes së vizave. Prindërit: Djalin do ta quajmë Liberalizim 11/9/2010 7 komente admin
Piramida “më” e bukur 11/9/2010 4 komente sol-nocturnus
God save the queen 11/9/2010 3 komente enka
Sa? 11/9/2010 2 komente admin
Guillaume Lejean në Shqipërinë e 1858-ës 11/9/2010 1 komente Mos Humbisni Luan Rama Monda
Somnia 11/9/2010 admin
Për Krishtlindje do kërkoj azil politik 11/9/2010 sol-nocturnus
Bush sheh në të kaluarën e vet pa u penduar: Ish presidenti amerikan publikon kujtimet 11/10/2010 53 komente Shtypi Christina Bergmann & Lindita Arapi Monda
Një propozim për Piramidën 11/10/2010 45 komente Fatos Lubonja alisat
Reklama te vjetra 11/10/2010 12 komente xhibi
Rahimi: Për gratë që vriten në Afganistan apo Tiranë 11/10/2010 5 komente Rudina Xhunga alisat
UniversalSubtitles perktheni, dubloni te gjitha videot tuaja lehtesisht 11/10/2010 4 komente eklipsi
Devolli 11/10/2010 4 komente Selfmaderadio
BE heq çelësin, jo derën 11/10/2010 4 komente Eda Gjoni alisat
Kryeministri shpjegon motivet e refuzimit të statusit. Berisha: Edvin, kësaj here e ke lli fare muhabetin 11/10/2010 2 komente admin
Gjenerata Ninja! 11/10/2010 1 komente Shtypi Kujtim Dobruna alisat
Duhen të tjera përpjekje 11/10/2010 1 komente Shtefan Fyle alisat
Old Times 11/10/2010 1 komente blete
Sa? 11/10/2010 1 komente admin
Princi Charles kërkon revolucion – po a është mjaftueshëm radikal? 11/10/2010 sol-nocturnus
Procesi i detajuar per te zgjidhur probleme ne pune 11/10/2010 gjergji
Si nga “asgjëja” bankat bëjnë para 11/10/2010 admin
Discussion 11/10/2010 blete
Gjenden të vdekur 4 fëmijët në banesë, nëna: S'kishim bukë të hanim 11/11/2010 85 komente Shtypi Mark Brunga alisat
Shqipëria shpëton hebrenjtë me shpirtgjerësi në Luftën e Dytë 11/11/2010 65 komente Histori PF
Bosnja, jo festë për vizat 11/11/2010 63 komente Shtypi Arta Tozaj Anonim
Banorët e Orikumit nuk presin deri të premten, por festojnë sot liberalizimin e vizave bashkë me forcat e policisë 11/11/2010 37 komente admin
Evropa plakë pret rininë shqiptare 11/11/2010 27 komente Shtypi Alba Malltezi freeradio
Kohë e vrenjtur në opozitë 11/11/2010 10 komente Shtypi mati i ri
Fjodor Dostojevski, vuajtje dhe art 11/11/2010 9 komente Ndonjehere
Ligjërimi populist dhe muslimanët europianë 11/11/2010 8 komente Shtypi Thomas Hammarberg emin
Të premtosh apo të mos premtosh, kjo është cështja 11/11/2010 4 komente gre_wireless
Robert Plant, pas karrierës me Led Zeppelin, para publikut me CD të re 11/11/2010 4 komente Shtypi Xhoun Kornblith village-bey
zigzag 11/11/2010 3 komente Arbër Zaimi finisterre
Vendimi, pensionet e ushtarakëve ulen me 24.5% 11/11/2010 3 komente Shtypi Emirjon Senja Monda
Dilemat e Presidentit 11/11/2010 2 komente Shtypi Elton Metaj xhibi
Të jetosh midis skenave 11/11/2010 2 komente Laura Shimili finisterre
Reportazh: L'autoroute de la nation 11/11/2010 alisat
Festa për vizat: Nuk kemi qënë kurrë më të denjë se sot 11/12/2010 110 komente Kryesore Monda
Orikum, banorët gurë dhe bomba molotov ndaj policisë 11/12/2010 23 komente Shtypi Enrik Mehmeti alisat
Dikotomia epistemologjike shkencë – metafizikë 11/12/2010 23 komente pmusaraj
Të dhënat ekonomike dhe sociale për Shqipërinë 11/12/2010 17 komente Ekonomi romak romak
Bij të pikëllimit 11/11/2010 17 komente sol-nocturnus
“Zhduket” marrëveshja e kufijve me Greqinë 11/12/2010 8 komente Shtypi Shqip Online Beluli
Social Media nuk eshte dhe aq e rendesishme! 11/12/2010 3 komente gjergji
KE kritikon arbitren Jozefina Topalli për drejtim të një anshëm të ndeshjeve të parlamentit. Berisha: Ata nuk marrin vesh nga fu 11/12/2010 1 komente admin
Nuk mund të kënaqen të gjithë... 11/12/2010 Adangeanaeplykoh
“Harrimi i qenies” si krizë e vizionit shkencor 11/12/2010 pmusaraj
Transformimi epistemologjik si revolucionarizim i dijes 11/12/2010 pmusaraj
Utilitarizimi dhe instrumentalizimi i shkencës (dijes) 11/12/2010 pmusaraj
Nuk mund të kënaqen të gjithë... 11/12/2010 Adangeanaeplykoh
Rrugëtimi epistemologjik i shpirtit njerëzor 11/12/2010 pmusaraj
Opozita vendos: Nga nesër protesta për largimin e Berishës 11/13/2010 87 komente Shtypi mati i ri
Jeta ne vitin 2050. Si do te jetojme, si do te jete teknologjia, mobiliteti, politika, kufijte, popullsia etj etj? 11/13/2010 37 komente mathi-gavriel
Një dalje nga getoja 11/13/2010 29 komente Artan Fuga xhibi
SHBA, imazhe vdekjeje në paketat e cigareve 11/13/2010 20 komente Bota, Shëndetësi xhibi
Droga, pranga ish- volejbollistit, fshehu 250 gr kokainë në stomak 11/13/2010 11 komente Shtypi Flamur Vezaj mati i ri
Jeta dhe loja e Din Mehmetit 11/13/2010 10 komente Elsa Demo alisat
Berisha: "Nano", jo kandidat i PD për President 11/13/2010 9 komente Mos Humbisni Monda
Ndaloni politikën si një lojë negative 11/13/2010 7 komente Shtypi Karsten Ankjaer Jensen Monda
Dorëzohet bora 11/12/2010 6 komente desaparacidos
Ndarja e punës sipas Smith-it dhe Durkheim-it 11/13/2010 5 komente pmusaraj
Olen Çesari, një violinë për Shqipërinë 11/13/2010 3 komente desaparacidos
Promocion me skonto apo me probabilitet? 11/13/2010 3 komente gjergji
Salonso Berisha fiton garat e Rally Viza. Piloti i skuderisë blu shprehet: Ui uin dhë rejs 11/13/2010 1 komente admin
Ndarja patologjike e punës dhe trajtat e manifestimit të saj sipas Durkheim-it 11/13/2010 pmusaraj
Ndarja e punës sipas Smith-it dhe Durkheim-it 11/13/2010 pmusaraj
Informacion për qytetarët shqiptarë mbi rregullat e kalimit në vendet e Schengenit 11/14/2010 113 komente Kryesore Art Changed the World
Si do silleshit ju? 11/14/2010 90 komente Zana
Tradita: buron nga zemra, apo detyrim? 11/14/2010 65 komente Ikspi
Përse ndihem e fyer nga zonja Topalli 11/14/2010 56 komente Mos Humbisni Desada Metaj Trebeshina
Prostitucioni: Pro a kunder? 11/14/2010 36 komente xhibi
Dështimi i multikulturalizmit në Europë dhe shembulli amerikan 11/14/2010 19 komente Shtypi Fatos Tarifa Trebeshina
Tradita 11/14/2010 10 komente alisat
3 HERE NGERC 11/14/2010 7 komente Shtypi Bujar Kapexhiu mati i ri
Kosovë: Lëshohen fletë-arresti për trafikantë organesh 11/14/2010 7 komente Kosova Safir Arnaut
Një pjese e harruar e Shqipërisë natyrale 11/14/2010 6 komente Shtypi Genc Prelvukaj I Pakapshem
Pse FIAT ishte kundershtari kryesor i vendimit te EU ? 11/14/2010 6 komente Pjer Thomas
Kosovarët edhe mund të marrin pasaporta të Shqiperisë 11/14/2010 3 komente Shtypi Pa autor xhibi
Xhuxhmaxhuxhi Morgante heq gjethet dhe rishfaq përsëri fluturën 11/14/2010 3 komente village-bey village-bey
Fundi i protagonizmit politik 11/14/2010 2 komente Shtypi Edlira Gjoni xhibi
Persona 11/14/2010 2 komente enka
Martesa të detyruara ende në Kosovë? 11/14/2010 2 komente Shtypi, Kosova Ajete Beqiraj xhibi
Rektori i Vlorës jep dorëheqjen: Berisha-Tafaj po shkatërrojnë arsimin 11/15/2010 158 komente alisat
Olldashi: Do prishim planin rregullues të Tiranës 11/15/2010 38 komente Shtypi Shekulli online finisterre
Kredi me interes zero për ministrat 11/15/2010 16 komente Shtypi alisat
Poezi Dashurore Arbereshe 11/15/2010 14 komente alisat
Kujt i ka dale leximi i fatit nga letrat! 11/15/2010 12 komente Turing
Lavdi letrës së bthës!! 11/15/2010 6 komente alisat
Lavdi letrës së bthës!! 11/15/2010 alisat
Rruga aziatike drejt Evropës 11/15/2010 sol-nocturnus
Ajo që duhet të na shpëtojë 11/15/2010 sol-nocturnus
“Ajo” dhe “ajo” (II) 11/15/2010 desaparacidos
Lavdi letrës së bthës!! 11/15/2010 admin
Firefox 4 Beta 7 – Njihuni me Firefox-in e Ri 11/15/2010 admin
Dorëhiqet rektori i Universitetit të Vlorës: Kryeministri dhe Ministri Arsimit po shkatërrojnë arsimin. Berisha: Keqkuptim. Dua 11/15/2010 admin
Leksion demokracie nga Dukati 11/16/2010 123 komente Opinion Blendi Kajsiu Blendi Salaj
Rrëfimi i tre vajzave të mbuluara 11/16/2010 102 komente Magdalena Alla alisat
James Blunt parandaloi Luftën e Tretë Botërore në Kosovë 11/16/2010 44 komente 24 karat pmusaraj
Heshtja nga frika e "Familjes" 11/16/2010 27 komente Shtypi Mero Baze ZenZen
Rruga për Elbasan 11/16/2010 12 komente Shtypi Bernard Newman village-bey
Shqetësime të reja në eurozonë 11/16/2010 6 komente Shtypi Pa autor xhibi
Koha për pushime 11/16/2010 6 komente sol-nocturnus
Pas tre vjetësh te “fëmijët e kromit” 11/16/2010 5 komente Shtypi, Mos Humbisni Fatos Baxhaku xhibi
Barazia gjinore ne Itali dhe Berlusconi - Newsweek 11/16/2010 5 komente buda
Kryeministri në pritje të ofertës zyrtare të opozitës. Berisha: Ajm sorryy, bat in maj iSAL, dhë InBoxique asht empty 11/16/2010 2 komente admin
Logohuni ne sherbime te ndryshme me fytyren dhe zerin tuaj 11/16/2010 2 komente eklipsi
Sondazh për udhëtimin pa viza të shtetasve shqiptarë 11/16/2010 2 komente Shtypi Ilirian Agolli xhibi
Pse s’ka Jugo-nostalgji në Kosovë? 11/16/2010 2 komente sol-nocturnus
Kambanat bien për mbrojtjen sociale 11/16/2010 2 komente Kosta Barjaba xhibi
Agu i mëngjesit 11/16/2010 1 komente desaparacidos
Gazetaria - Koha për kursim 11/16/2010 1 komente Mos Humbisni, Opinion Lutfi Dervishi xhibi
Facebook messenger 11/16/2010 gjergji
Besimtarët myslimanë kremtojnë Kurban Bajramin 11/16/2010 Shtypi village-bey
Kolona zanore te filmave te preferuar 11/17/2010 169 komente Ana H
Nga diktatura në postdemokraci 11/17/2010 94 komente Mos Humbisni Fatos Lubonja Monda
me ndihmoni te gjej titullin e nje kenge ju lutmi! 11/17/2010 37 komente enka
Ora e zezë e opozitës 11/17/2010 36 komente alisat
Udhezimi i OSBE, Imami: Ne ushtrine tone do te pranojme edhe homoseksualet 11/17/2010 32 komente Shtypi aurontare
Abas Kupi, humbje në fitore 11/17/2010 26 komente village-bey village-bey
Libër i ri: Mosmarrëveshja, Ismail Kadare 11/17/2010 7 komente Ndonjehere
Politikë dhe Leitkultur 11/17/2010 7 komente Opinion Jurgen Habermas emin
Balla - rrefim per Top Story, marredheniet me politiken dhe gruan 11/17/2010 7 komente Shtypi Henri Cili AM-TR
Amorous psychedelic effects 11/17/2010 6 komente enka
Shpresë 11/17/2010 4 komente Artan Lame Trebeshina
Kush më jep, për një shok, një listë... 11/17/2010 3 komente Pjer Thomas
Pikranë 11/17/2010 2 komente admin
Gjuetari i yjeve 11/17/2010 1 komente desaparacidos
Ora e zezë e opozitës 11/17/2010 alisat
Eh matematike, eh!… 11/17/2010 admin
Mitrush Kuteli, në panair me motive fëminie 11/17/2010 Shtypi Pa autor xhibi
Ali Aliu: Don Kishotët e letërsisë shqiptare 11/17/2010 Oliverta Lila xhibi
Mendime mbi Panairin e Librit 2010 11/18/2010 50 komente Urim Nerguti alisat
Komunistët zbarkojnë në Nju Jork 11/18/2010 39 komente Mos Humbisni, Histori Ruben Avxhiu xhibi
“Dhurata” e Ramёs pёr Bajram 11/17/2010 37 komente Fabian Zhilla emin
Vokshi policit kosovar: Ti qenke kafshë! 11/18/2010 37 komente Shtypi Jeton Musliu gre_wireless
Kur viktimat fillojnë të heshtin! 11/18/2010 26 komente Shtypi ZenZen
Antimateria prodhohet në masë 11/18/2010 19 komente Shkencë alisat
Libër i ri: Edmond Tupja, një letër nënës 11/18/2010 18 komente Ndonjehere
Administratat publike refuzojnë shpërblimet e fundvitit. Liberazimi i vizave ishte dhurata më e madhe 11/18/2010 10 komente admin
"Shpëtoni vajzën e poetit të pushkatuar Vilson Blloshmi!" 11/18/2010 9 komente Mos Humbisni Magdalena Alla gjembi
Nxënësi Edvin Rama mungon pa arësye në mbledhjen për Kompleksin e Ri Sportiv Parlamentar. Zysh Jozi e bën problem tek drejtor Sa 11/18/2010 8 komente admin
Mos më prekni me dorë - Në SHBA shtohet rezistenca ndaj kontrolleve para fluturimit 11/18/2010 8 komente Shtypi, Bota, 24 karat Sabine Müller/Auron Dodi xhibi
Detyrimet ndaj të huajve, Shqipëria u ka borxh 25 shteteve 11/18/2010 7 komente Shtypi ARD KOLA alisat
BERZH: Vazhdon rritja e ekonomisë shqiptare 11/18/2010 6 komente Shtypi, Ekonomi Pa autor xhibi
Si te dergosh lule ne Shqiperi? 11/18/2010 5 komente tropizma
Ish-krerët e shtetit, nismë për ndryshimin e Kushtetutës 11/18/2010 5 komente Shtypi Fatjona Mejdini Anonim
Të rinjtë krijues e ironikë 11/17/2010 4 komente Shtypi Jorida Pasku finisterre
Tirana problem me dritat në disa zona. Berisha: Në qeverinë time edhe errësira është biometrike 11/18/2010 3 komente admin
Vizat dhe demaskimi i mediokritetit të arsimit shqiptar 11/18/2010 admin
Probleme 11/18/2010 desaparacidos
Pa çensurë - 3 11/19/2010 308 komente Anonim
Lindje apo Abortim? 11/19/2010 66 komente Opinion Korani
Sondazhi: Shqiptarët besojnë tek politika 11/19/2010 47 komente Shtypi Pa autor mistreci
Hipokondriakët e internetit 11/19/2010 10 komente Shtypi (pa autor) alisat
Kur nje blogger (shqiptar) informon me shume se gazetat (shqiptare) 11/19/2010 7 komente admin
Konkurentja Vokshi humbet 200 euro në lojën kuic “Who Want to Become an Ordinere”. Vokshi: Rëndësi ka pjesëmarrja jo fitorja 11/19/2010 4 komente admin
Reflektim – 7/8 11/19/2010 4 komente Suela Thanasi Blendi Salaj
Si ta grabitni banken ne menyre paqesore 11/19/2010 1 komente admin
Të shprehësh të pashprehshmen 11/19/2010 1 komente Roger Scruton village-bey
Sjellje negative që dëmtojnë kreativitetin (Pjesa III) 11/19/2010 admin
Dita e tetë 11/19/2010 desaparacidos
A shkruan tekstisht (ose 'txtsht' )? 11/19/2010 Eda Derhemi alisat
Pseudopolitika që kërkon sakrifikim 11/19/2010 sol-nocturnus
Rezistenca e shqiptareve ndaj pushtetit qendror 11/19/2010 sol-nocturnus
Pabesia shqiptare si virtyt 11/20/2010 91 komente Opinion PF
Çfarë mbetet nga letërsia e realizmit socialist 11/20/2010 45 komente Mark Marku bulevardi
Qeveria heq taksa doganore per plehrat 11/20/2010 23 komente Shtypi Erald Kapri Art Changed the World
SHBA: Bëhuni synet, të shpëtoni nga AIDS! 11/20/2010 22 komente Shtypi Balkan Press Agency Kundërparrulla
Shqiptari që refuzoi betimin e Musolinit 11/20/2010 19 komente Shtypi mati i ri
laqet 11/20/2010 16 komente hekuran koka shkinaks
Ambasadori amerikan! 11/20/2010 12 komente Beqë Cufaj ProudKosovar
Lustra e fragmentuar 11/20/2010 5 komente sol-nocturnus
Ç'u mbush mali me dëborë 11/20/2010 Adangeanaeplykoh
Tregimi për pronarin e librarisë 11/20/2010 admin
Zhvillohet ceremonia e çmimit Tom Lantos Human Rights Award 11/20/2010 Shtypi HermesN
Fedora 11/20/2010 admin
Ç'u mbush mali me dëborë 11/20/2010 Adangeanaeplykoh
Rama koke me koke me Fule 11/21/2010 36 komente Shtypi mistreci
Diçitura 74 11/21/2010 35 komente Diçitura Blendi Salaj
Letër Renës 11/21/2010 29 komente Koloreto Cukali Andrea
Kurti kërkon “penë, pushkë dhe bukë” 11/21/2010 23 komente Shtypi ProudKosovar
Papa pranon përdorimin e kondomëve 11/21/2010 19 komente Shtypi, Sociale ProudKosovar
Kodër Mëzez, të jetosh mes baltës 11/20/2010 16 komente Përrallë nga e kaluara Lindita Çela finisterre
Duke pritur sozinë 11/21/2010 9 komente admin
Bahri Omari në Gjyqin Special 11/20/2010 9 komente Robert Elsie village-bey
Promovohet libri “Gjuha e epiriotëve të vjetër” 11/20/2010 7 komente Shtypi Pa autor ProudKosovar
Guineja akuzohet se luajti me meshkuj në kampionatin e femrave 11/21/2010 2 komente Shtypi Koha Ditore ProudKosovar
Lufta drejt majave 11/21/2010 1 komente sol-nocturnus
Somnia 11/21/2010 admin
Mësues për Shqipërinë? 11/22/2010 157 komente Arsim tropizma
Tirana ndalon! 11/22/2010 92 komente Kryesore Blendi Salaj
Manipulimi i mendjeve 11/22/2010 35 komente Ardian Klosi Anonim
Burrat që luftojnë me mullinjtë e erës në Dukat 11/22/2010 22 komente Lindita Çela pmusaraj
Thaçi i ka kërkuar falje Berishës për Vokshin 11/22/2010 22 komente Shtypi ProudKosovar
Vrasës 11/22/2010 16 komente Sokol Shameti sheme
Bechtel merr edhe 70 milionë euro të tjera për Durrës-Kukës 11/22/2010 14 komente Shtypi ARD KOLA pmusaraj
Si te shikoni (gati te gjitha) serialet televizive online 11/22/2010 13 komente eklipsi
Seksionet te peshku pa ujë 11/22/2010 11 komente Ravintsara_
Rama e kaloi “klonin”, tani radha e Berishës 11/22/2010 9 komente Shtypi, Politikë, Opinion Mentor Kikia sheme
Të kesh e të mos kesh Dell 11/22/2010 9 komente Idlir Azizi vetevendosje
Si e perjetoni ardhjen e dimrit? 11/21/2010 5 komente xhibi
Vrasës 11/22/2010 4 komente alisat
Një garë e shfrenuar servilizmi 11/22/2010 4 komente Shtypi Elsa Demo bulevardi
Vrasës 11/22/2010 2 komente alisat
Dëshira me emrin BE 11/22/2010 2 komente sol-nocturnus
Totalitarian Diet 11/22/2010 2 komente blete
Nëse një natë dimri një udhëtar 11/22/2010 1 komente Anonim
Vdes pas nje aksidenti te rende ne pune 44-vjeçari Zeqiri 11/21/2010 1 komente Shtypi arta72
there goes Facebook… 11/22/2010 1 komente blete
Mos paragjykoni! Koleksion reklamash 11/21/2010 1 komente admin
Nga Konsumimi ne Komsumim! 11/22/2010 gjergji
Pranë t'di 11/22/2010 admin
Të kesh e të mos kesh dell! 11/22/2010 sol-nocturnus
Vrasës 11/22/2010 sol-nocturnus
Çështja Nexhip Qepi 11/22/2010 admin
Berisha: Policia Kufitare e Kosovës ti kërkojë ndjesë Vokshit. Në të kundërt, sanksione 11/22/2010 admin
Njiheni konkurrencen para se te filloni me biznes 11/22/2010 admin
Penjani sulmon Korenë e Jugut 11/23/2010 55 komente Shtypi Solidarnosc
Berisha: Këtë fundvit kemi 1 mijë arsye për të festuar, të nisin zbukurimet 11/23/2010 45 komente alisat
Diçitura 75 11/23/2010 43 komente Diçitura Blendi Salaj
KULTURA E VLLAVRASJES TEK OTOMANET 11/23/2010 23 komente alisat
Mullahu këpucar zhvat Shtetet e Bashkuara të Amerikës 11/23/2010 22 komente Shtypi, Bota, 24 karat Pa autor xhibi
Zogu-Hoxha, ngritja e një kulti 11/23/2010 13 komente alisat
Droga, 7-8 mijë shqiptarë janë përdorues të rregullt 11/23/2010 12 komente Shtypi alisat
Moment sinqeriteti 11/23/2010 10 komente Thënie Petrit Ymeri alisat
Qelia dhe shkrimi 11/23/2010 6 komente Umberto Eco flo
UNICEF i kërkon qeverisë shqiptare dhe bashkive të bashkëpunojnë për shërbimet sociale 11/23/2010 6 komente Shtypi lirian Agolli xhibi
Pezulltia e Romëve 11/23/2010 5 komente sol-nocturnus
Rekaltër 11/23/2010 4 komente admin
Shkrimtari Coelho: Gëzimi ka më tepër vlerë se fitimi material 11/23/2010 2 komente Shtypi, Letërsi Angjelina Verbica xhibi
Wish 11/23/2010 2 komente desaparacidos
SHISH ankohet për fondet e pakta. Berisha: Ato edhe tepër i keni sepse nuk po kryeni asnjë detyrë. Unë po informohem vetëm me sm 11/23/2010 1 komente admin
Vetëcensura si kulturë mediatike 11/23/2010 1 komente Media Jonila Godole alisat
Fundi i Google dhe Fillimi i Facebook? 11/23/2010 gjergji
Qëndrueshmëria në Shqipëri: "Piramida e Dialogut" 11/23/2010 Opinion Kevin Tummers & Blerina Berberi ekphrasis studio
The Daily: Murdoch pergatit gazeten e se ardhmes, vetem per iPad 11/23/2010 admin
Institucionet demokratike në Shqipëri të funksionojnë 11/23/2010 Shtypi Arben Muka xhibi
“Parlamenti, një teatër pa substancë” 11/23/2010 Shtypi Erald Kapri xhibi
Kodi i mirësjelljes 11/23/2010 sol-nocturnus
Hon 11/23/2010 admin
vjersha të një faze të përhimtë 11/23/2010 sol-nocturnus
100 kompanite me te medha ne Maqedoni gjate vitit 2009 11/23/2010 admin
Cfare me rekomandoni te vizitoj? 11/24/2010 80 komente sheme
Nostalgjia për diktaturë 11/24/2010 19 komente Opinion Sami Repishti mati i ri
New York Times mbi librin e ri të Kadaresë 11/24/2010 13 komente Bota, Letërsi Erion Vela
Shqiptarët më të frikësuar nën Berishën 11/24/2010 11 komente Mos Humbisni Andrea Stefani Art Changed the World
City Mayors vlerëson kryebashkiakun e Elbasanit 11/24/2010 6 komente Bota Kristine Jennings admin
Në Shqipëri trashëgohet edhe burgu 11/24/2010 6 komente Visar ZHITI village-bey
Disa fjalorë praktik për nevojat tuaja 11/23/2010 6 komente Ndonjehere
Pa resë 11/24/2010 3 komente admin
Kosovë: Polici ekzekutohet në prani të familjes së tij 11/24/2010 3 komente Shtypi Lirita Halili ProudKosovar
Reklama e re print e Volkswagen. Mendime? 11/24/2010 1 komente gjergji
Përgjërim nënës sime 11/24/2010 1 komente desaparacidos
Në Shqipëri nis një fushatë për mbrojtjen e konsumatorëve 11/24/2010 1 komente Shtypi xhibi
Tru-kris(z)ë 11/24/2010 admin
Proceset e Nyrembergut - Model për gjykatat penale ndërkombëtare 11/24/2010 Shtypi Cornelia Rabitz/Pandeli Pani xhibi
Apati apo mungese komunikimi? 11/24/2010 gjergji
Përsëri mbi strehën e fundit të horrave 11/25/2010 204 komente Opinion Fatos Lubonja Ushqim Social
Shkarkohet polici që gjobiti deputeten Vokshi 11/25/2010 125 komente Kryesore, 24 karat Ar_2010
variacione pastorale nga “epika e dehur” 11/24/2010 57 komente sol-nocturnus
Bllokimi - Shqiperi tavolinash 11/25/2010 41 komente Shtypi Artan Lame eko
Letërkëmbimi Frangaj- Meçani për reklamat televizive 11/25/2010 33 komente Shtypi guri i themelit
Gjykatat dhe qëndrimi i Kryeministrit 11/25/2010 16 komente Opinion Jeton Demi Jeton Demi
Ndotja e detit, Kroacia i kërkon shpjegime Shqipërisë 11/25/2010 7 komente Shtypi alisat
Rikthehet stazhi i gjimnazit si në kohën e Enver Hoxhës 11/25/2010 6 komente Shtypi Eraldo Rexho alisat
Studentët: Pedagogë, mjaft munguat, bëni mësim 11/25/2010 5 komente Shtypi Lorina Mixha alisat
Titullin le ta zgjedhin lexuesit 11/25/2010 1 komente admin
Emancipimi politik 11/25/2010 1 komente sol-nocturnus
"Shënimet e Gjon Nikollë Kazazit" në Paris 11/25/2010 1 komente Shtypi village-bey
Itali: Një pengesë më shumë për kartën e qëndrimit 11/25/2010 1 komente Bota arta72
E KUQE VATRE 11/25/2010 sol-nocturnus
Mocioni per shkarkimin e Topallit, terhiqet Rama 11/25/2010 Qamil Xhani mati i ri
Së shpejti spektakli “Qeveria Got Talent” organizuar nga Keshilli i Ministrave.org nën kujdesin e vecantë të kryeministrit Sali 11/25/2010 admin
Së shpejti spektakli “Qeveria Got Talent” organizuar nga Keshilli i Ministrave.org nën kujdesin e vecantë të kryeministrit Sali Berisha 11/25/2010 admin
Me sytë e Rossellini-t 11/25/2010 Anonim
Së shpejti spektakli “Qeveria Got Talent” organizuar nga Keshilli i Ministrave.org nën kujdesin e vecantë të kryeministrit Sali Berisha 11/25/2010 admin
Shisha 11/25/2010 admin
Embriologji (një shpirti binjak) 11/25/2010 Anonim
Kopjimi i gabimit 11/25/2010 sol-nocturnus
Ish-studenti shqiptar i dhuron 1 milion $ Universitetit Bullgar 11/26/2010 76 komente Shtypi Dionsyus
Pezullohen 4 policë kosovarë që provokuan deputeten Vokshi. Berisha: Dhiz iz ëj mirakllë ov Kosovo xhastis 11/26/2010 6 komente admin
Kriza më e mirë se zgjidhja (!!) 11/26/2010 4 komente Shtypi Prec Zogaj Genty
Në vend të një poezie të heshtur , një pikturë 11/26/2010 1 komente desaparacidos
A kemi nevoje per Policine e Shtetit kur na sugjerohet ti zgjidhim vete problemet ne rruge private? 11/26/2010 1 komente Viktor Gjini
Pa gjak 11/26/2010 1 komente desaparacidos
Shtatzanë 11/26/2010 admin
Shkelqimi i D(i)ellit 11/26/2010 sol-nocturnus
Besnikëria ndaj politikës 11/26/2010 sol-nocturnus
Ylli i ri i Adriatikut hap dyert per investime te huaja 11/27/2010 23 komente Shtypi mati i ri
Të lehtësohet marrja e nënshtetësisë shqiptare për të gjithë shqiptarët 11/27/2010 21 komente Shtypi village-bey
Gjykata e Lartë rrëzon ekstradimin e kryer të Rrapos pas ankesave europiane 11/27/2010 15 komente Shtypi admin
Tymi i duhanit nga persona të tjerë vret 600 mijë njerëz çdo vit 11/26/2010 13 komente Shtypi, Shëndetësi Pa autor xhibi
Wikileaks trondit Uashingtonin - Dokumenta të reja sekrete gati për botim në faqen e internetit 11/26/2010 8 komente Shtypi Ralf Sina/Bahri Cani xhibi
Cfare duhet te beje nje qytetar kur eshte deshmitar i dhunes nga ana e policise? 11/26/2010 7 komente vladimirpano
Dhuna, gratë : “Muskujt nuk tregohen ndaj nesh” 11/27/2010 6 komente Shtypi Blerta Mrishaj xhibi
Muzeu i zemrave të lënduara 11/27/2010 6 komente Pa Kategori xhibi
Wikiliks??? 11/27/2010 5 komente LEFTY
Ndërtesa e 'harruar' e qendrës së Tiranës rrezik për qytetarët 11/27/2010 5 komente Shtypi mati i ri
Një kartolinë e Konicës në Bibliotekën e Harvardit 11/27/2010 3 komente Agron Alibali finisterre
BE gati per te gjobitur Italinë mbi plehrat përreth Napolit 11/27/2010 2 komente Bota admin
Erbarme Dich 11/27/2010 2 komente enka
Wikileaks ka fituar 11/27/2010 2 komente admin
Bamir Topi: Bllokimi i dekreteve nga Kuvendi jo i mbështetur në ligj, kandidatët u përçudnuan 11/26/2010 2 komente Shtypi xhibi
Shqiptarët në Mërgim 11/27/2010 1 komente Mos Humbisni village-bey village-bey
kORÇA 11/27/2010 desaparacidos
Metoda ndëraktive për të mësuar anglisht (për fëmijë & të rritur) 11/27/2010 Ndonjehere
Wikileaks, përfshihet edhe Shqipëria 11/28/2010 115 komente Blendi Salaj
Gëzuar festat e nëntorit 11/28/2010 55 komente Kryesore Blendi Salaj
Një shqiptare në tempullin e çokollatës së Modikës 11/28/2010 31 komente Shtypi arta72
Kuvendi me "pullë të kuqe". Niveli ordiner i debatit në Kuvendin e Shqipërisë 11/28/2010 21 komente Shtypi Blendi Salaj
Kisha jonë 11/28/2010 19 komente Jeton Fieri alisat
Letra e Marashit dhe përgjigja e Klosit 11/28/2010 11 komente shekulli on line finisterre
Foleza e djegur 11/28/2010 4 komente Miri Dhrami xhibi
…1968…2010… 11/28/2010 sol-nocturnus
Hangman also die 11/28/2010 desaparacidos
Muzikë, Maestro! 11/29/2010 120 komente Koloreto Cukali alisat
Skandali Wikileaks, dalin 1780 dokumente sekrete për Shqipërinë 11/29/2010 75 komente Kryesore Shekulli online alisat
Pedofili në tekstin e Gjuhës së klasës III? 11/29/2010 47 komente Elona Demollari/ Magdalena Alla/ Mirjeta Gjika alisat
Rama: Akademia, program ambicioz 11/29/2010 40 komente Shtypi Aristir Lumezi Ndonjehere
“Flamuri kombëtar, i kuq prej gjakut të partizanëve” 11/29/2010 35 komente Shtypi Kamber Velaj alisat
Barra e taksave në Shqiperi 40.6 % 11/29/2010 25 komente Shtypi sheme
Ambasada shqiptare në Londër nuk ka fonde për festën e Clirimit. Berisha: Anglia nuk hoqi vizat për shqiptarët 11/29/2010 16 komente admin
Festat, dite “zie” ne Tirane 11/29/2010 14 komente Shtypi Luljeta Ndoka Kepi
Festat, Poni: Rama nuk zbukuroi Tiranën.Bashkia: U penguam nga policia 11/29/2010 9 komente Shtypi mati i ri
Liberalizimi i vizave dhe efektet 11/29/2010 8 komente Shtypi Ilir Kalemaj Edvini
Vdiq aktori Leslie Nielsen 11/29/2010 7 komente Shtypi village-bey
Në Wikileaks 668 dokumente për Kosovën 11/29/2010 1 komente Shtypi ProudKosovar
Amnesty International reklamat kunder denimit me vdekje 11/29/2010 gjergji
Ushtrim skenari 11/29/2010 alisat
Kënga që po dëgjon tani? - 11 11/30/2010 312 komente olsib
Wikileaks: Assange merr Shqipërinë si shembull... 11/30/2010 92 komente Blendi Salaj
Ç'bëhet dashuria? 11/30/2010 30 komente Artan Gjyzel Hasani xhibi
Wikileaks nxjerr fakte për Berishën e Paktin detar 11/30/2010 20 komente Shtypi BalkanWeb alisat
Afsh parlamenti 11/30/2010 16 komente Ardian Klosi alisat
Qeveria, e mbytur në borxhe 11/30/2010 12 komente Shtypi sheme
Në Kosove ngrihet një qendër kozmologjike 11/30/2010 12 komente Shtypi village-bey
Ku eshte shteti? 11/30/2010 11 komente Bush
Themeluesi i Wikileaks flet për kryeministrin shqiptar. “Berisha, notar i shkëlqyer dhe aplinist i jashtëzakonshëm ” 11/30/2010 6 komente admin
Me kë është amerikani? 11/30/2010 5 komente alisat
Amshim 11/30/2010 4 komente admin
Kryqi si veprim hipotekimi 11/30/2010 2 komente Shtypi Pano Hallko emin
Interes Maestër! 11/30/2010 2 komente desaparacidos
Jo Ismail Qemali, por Vlora! 11/30/2010 1 komente Shtypi Ylli Polovina emin
Me kë është amerikani? 11/30/2010 alisat
Il Teatro Degli Orrori – A Sangue Freddo 11/30/2010 desaparacidos