Personazhe që gjejnë autorë Lulzim Hoxha Në dramën e famshme “gjashtë përsonazhe kërkojnë autor” , Luigi Pirandello ngre në skenë një konfuzion të madh identitetesh që fillon në momentin kur dalin në skenë disa personazhe që nuk kanë autorë dhe i kërkojnë regjizorit të një shfaqjeje tjetër që të bëhet autori i tyre. Ajo cka është [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).