Shoqëria civile, në datat 14 dhe 15 nëntor, ka protestuar para kryeministrisë, por nuk është transmetuar shumë në media. Me shumë mundësi protesta do të vazhdojë.

214 Komente

Posht Qeverija!

Ne protesojm perdite, jo me fushata.

ktyre sjelljesh prej kaubojsash, ne do u pergjigjemi me grushtet tona t'fuqishme sot, Fiqo!

po edhe pa drita do te rrime vetem qenverine mos na e ngacmoni aman ju lutem shume sa te kemi Edverin ne krye

me siguri  do te jete nje reportazh i marre ne kohen e qenverisjes se Berishes...

ka nje vit e gjysem era shtet.. ore tie

Me sa kam pare as mediat e djathta nuk e kan transmetuar kete video. Se kuptoj pse.

Cone e ka vu Cuni i Sheqeres ne Facebook, qe para 1 jave. Po ka ca probleme kjo video jo njerezore. Policia eshte tu shoqeru Permbarimin me zbatu vendimin e gjykates. Perplasja eshte mes pronarit te truallit dhe ndertuesit ku nuk kan ran dakord per perpjestimin e fitimit. Kta qe kan nxjerr grate plaka per me sensibilizu ceshtjen kan humb be gjykate dhe nuk jan ne ate derexhe sa me nxjerre te moshuarat ne proteste sepse i kan marre ca apartamente siper, dhe bo zihen per dyqanin. Mediat nuk e japin shume se eshte ofenduese per Shqiptaret ku tregojne gjykata te korruptuara, police anadollak qe u del situata jashte kontrollit dhe qytetare qe kundershtojne fizikisht tu qite te moshuarat per me mbrojt nje cop dyqon. Nuk na ben nder kjo video prandaj ske per ta pa shume here.

Po rilindja ku esht?

Sepse JU duhen turtulleshave drita në dhe të Huaj  ...vetëm kët nuk e shpjegon njeri , përveç partisë në SHQUP  Po ka ndonjë studim që përmirson jashtëqitjen  edhe ndoshta duhet vlerësuar .  Po për këngë e tundje bishti nga aq sa i kam parë e njohur Turtulleshat , më mirë muzgu ...se sa drita !

Kjo Tiranë akoma nuk po na shpjegon   ku kanë harritur këllcaskat  Megaprotestave pas  Lazaratit smiley  Vjedhjet e Bankës ua prenë , Drogës Ju çanë rrotat e avionit , Doganat aha " harro  mushkë valarenë " ...Ku do i gjëni paratë për fakir - fukarejtë e partisë kapitaliste të PD-hit që do protestojnë . Këtë shpjego pa pordhët e protestave të gjithë e dinë që do kërcasin nga " pistolerosit " e babasqapit të njohur si " Demoktratët e Mamurasit "smiley

.

Populli thote Agron Llaka i ha te gjitha , edhe kot t'ja fusi qeveria

psh qveria ka vendos te ule temperaturat ne 2 grade , cdo beje populli ??

JO! 

JO  protestes. Rritja e cmimit per te shlyer borxhin eshte e duhura. Ne na ngelen te mirat e te keqijat e qeverisjeve. 

A dini te protestoni fuqishem per te denuar ata qe e sollen ne kete derexhe qe keta te tanishmit te kene frike. Nese PO, me llogarisni edhe mua.

Shtrengoni rripin shqipetare. Borxhet jane shume me te medha sec i dini !

Ne fakt per te qene me te sakte, behet fjalen per te shlyer nje borxh qe shlyen nje borxh tjeter.

Tirane, keto pyetjet tuaja...

Cdo qytetar i ndergjegjsgem duhet te protestoje rritjen e cmimit te energjise elektrike qe eshte ne fakt shume i shtrenjte pa u rritur.

Po shqiptaret kur nuk protestuan kur doli Ylli Bufi e tha ka vetem 3 dite buke, do dalkan per rritjen e cmimit te energjise! Mjere ata prinderit e mi thuaj qe kane paguar gjithmone deri ne nje e qe shperblehen duke ju rritur cmimin akoma qe te paguhet per ata qe vjedhin! Turp i Zotit, une ne maje te Kanadase me fuqi blerese 100 here me te madhe se ata, paguaj me pak se gjysmen e cmimit te energjise qe paguhet ne Tirane.

Ne fakt ja fut kot

Nuk ja fus kot hic, se i kam pare faturat me syte e mi si te prinderve, si ato qe paguaj vete. Te prinderve qe jetojne me pensione Shqiperie, jane me shume se dyfishi i faturave te mia mujore. Biles me afer trefishit. 

Nuk ja fut kot, por je Sharlatane. Ne i kemi 5-6 here faturat me te larta, por krahasimi ne parim eshte i gabuar. Mos te kan hapur bordell a pizzeri njerezit e tu ne Shqiperi, po te pakten behuni serioz para se te permirni ne faqe interneti.

Nuk eshte nevoja per ofendime dhe jo, nnuk kane asnje aktivitet komercial dhe e perdorin shume me kursim pikerisht sepse eshte shume i shtrenjte. Fatura e energjise ne Tirane shkon 50-60 mije te vjetra (5-6 mije te reja) nderkohe qe une paguaj vetem 22 CAD ne muaj. Dhe cfaredo qe te thuash ti, nuk e ndryshon dot kete fakt. Dhe mbaj gojen se nuk njihemi fare, si rrugac drejtoju atyre qe te kane mesuar.

Ndoshta s'kane te gjithe mansion si ti o i lebetitur. $300-700 per cfare konkretisht? Gazin apo elektrikun? Apo te dyja bashke?

Po ne llogarite te dyja bashke i bojme o yll, po ti e beson ket qe pagu 24 canadian dollar ne muaj? Ne Shqiperi elektrikun e perdorin ene per ngrohje. E di ti  yllo, qe kur shkoj ne Shqiperi, shof qe e ngrofin buken ne furre e jo toaster?

patrioto 20-35 $ Cad ne muaj te shkon elektriku ne kanada ( flas per quebec dhe ontario). kur ke shtepi me vete 2+1 kate me ngrohje qendrore etj etj te shkon ne dimer rreth 150$ cad ne muaj. keto iti them nga eksp. personale. personalisht me duket shume i shtrenjte cmimi i energjise ne shqp aq me teper po te shikosh se nuk ka me investime te medha te reja qe do te justifikonin kete rritje cmimi.

damn e paskeni badiava fare.$70-$300 ne muaj per 3+1 ketu.

Vlonjati flet per Montreal , po Toronto eshte ndryshe

Patrioto, te besoj por une skam jetu ne Canada. Lene cer thot gjembi, por mansion shkojne Tek 2000 usd. Shtepia ime ka shume diell dhe une jam tu mendu per me vesh catin me solar panels por po te mendosh qe une mora boiler per heating Tek 7000usd dhe keto zgjasin rreth 30 vjet ky eshte dyshimi. E kom thon qe ne fillim mos boni krahasime, se une te dergoj me email billing Tim po pate dyshim. Ne Shqiperi kan vjedh energjine kolektivisht per 20 vjet, ka ardh koha me pagu.

Patrioto, te besoj por une skam jetu ne Canada.

Por kjo s'te ndalon ta quash tjetren Sharlatane.

O yll, po eshte sharlatane se Pateioti e nxorri 150$ ose 7 here me larte se sharlatanja

7.5 cent/kwh e ke per gjysmen e dites. 11.2 c.kwh per 6 dhe 13.5 c/kwh per 6 ore te tjera.
Po une do i rrija larg krahasimit duke pas parasysh 2 vendet respektive. As berberet nuk i krahason dot...ja pyt armandon sa te morin per nji te qethme knej

Holy cow, 300-700 USD ne muaj!

sa pagu ti Holy e me jep zip code

Shtepi nje dhome (jo studio) me qira dhe paguaj rreth $30-50. Nejse rasti im eshte ndryshe, thjesht nuk e dija sa paguanin shume njerez.

Shtepi me dy kate, kur temperatura ne vere shkon tek 90-102 fahrenheit, fatura shkon tek 300 rehat fare, 2 frigorifere, disa televizore, dhe sistem i pergjithshem ac. Ne dimer varet nga i ftohti, sado insulim ti besh shtepise, 560-750 usd shkon rehat fare 3-4 muaj ne vit. Ket vit kena Oktober-nentor te bute qe shkon tek 250-300 usd. po vjet janar-Prill ishte vrases. Po mendoj te vendos panel solar e te paguaj 185-200 usd ne muaj vetem per elektrik, oferte interesante.... e te ngrohem e perdor furre me gaz.

o grup, me ca e ke ngrofjen, me voj apo gas? se me korent si n'shqypni nuk ngrofet njeri, dihet ai muhabet
Po qe oil, di qe eshte i shtrenjte edhe pse cmimi kam degju qe eshte me variabel.

Bredho, se tani po e kuptoj se kam 20 vjet qe spaguj qira mo po kercej nga shtepia ne shtepi.

Kur pagushim para 20 vjetesh 450-620 $ ne muaj qira pagushim 90-120$ drita, se ngrohja e uji u pagute nga landlordi.

Kur fillova me ble shtepi, shoqnia me qujti te cmen, atehere se faturat e ngrohjes e ftohjes ishin me te larta, por ene me duru landlordin me te pa cfare poste merrje nuk u durote. Per ngroje e elektrik kum pagu para 10 vjetesh 600-700USd rehat fare disa muaj ne dimer Amerike. Une e besoj Muhametalin qe ja kan cu faturen e dritave tek 50$ se ja kan cu qirane tek 1500$, me kupto? Kan rrit qirate e jua kan ul faturen e utilities.  Gasi per ngrohje eshte me i lire e une ate perdor, por njeriu nuk jeto me kursime, e sigurish qe dritat nuk i fikim naten te gjitha, besoj se me kupton.

t'kuptoj shume mire se sa kam kalu te faza e dyte qe ti i ke kalu me kohe dhe e shof ndryshimin dhe keq m'vjen. Ti t'pakten qenke tregu i shkathet dhe ke vepru kur cmimet ishin relativisht mo lire

$22.00 ne muaj? Jetoke ne apt me qera, prandaj.

Jeton ne aprtament ne qira me 8 friends, e shkojne ne shtepi veq per me fjet. 20$ harxhon veq TV ne muaj.

Tv- ja kushton me shume se kurenti,  

kush llogarit korentin e tv sot mer...nji led 40-46 inch harxhon diku te 60-80W ora. Boje llogarine vete po diku te me pak se 2 dollarshi ne muj del per 5 ore tv cdo dite

Une e kisha per billen e tv, jam jashte teme e di. Tironci te bej llogarite tani. 

Cer llogaritjesh te bej, cable boxet e routers? Po para 20 vjetesh kur jetoja me qira e nuk paguja ngrohje e shkonte billi Tek 100 e kusur usd. Canada eshte me ftohte se ne por eshte vend social. Me fal kur rrij ne Shqiperi 2 muj fatura prap e larte eshte. Te gjitha pajisjet elektrike e elektronike hane energji. Prandaj thashe qe krahaso met mes vendeve jane te gabuara. Ne Shqiperi faturat jane te larta se nje pjese e popullsise nuk paguan. 

Nuk mund ti krahasojme se dhe nivelet e jeteses nuk Jane njelloj. Kot ky muhabet ne fakt. Ore mos lene poca jashte ndez ti dite nate qe paguan aq shume. Deri ne 300 dollare eshte e justifikuar, nese djeg me shume gjej alternativa te tjera. Dru me pre smiley

Moza krahasimet jan te pavleshme por ne Canada paskan cmime me te mira energjie. Me fal po ata ne Itali e Angli e France nuk besoj se harxhojne fature energjie $ 24 ne muaj. Ne Shqiperi paguhet shume se energji vidhet. 

O tironco por jo mer lale, cmimi e energjise elektrike neKanada/toronto ne 2012 ishte 13.57 cent dollar kanadez per kwh, nderkohe qe tek ne cmimi mbi 300 kwh eshte 13.5 leke, pra pak me i ulet. 

o berber, e merr vesh ti qe nuk ka cmim te unifikum apo jo? e kupton tjetren se Toronto nuk eshte gjithe Kanadaja? e kupton qe jane 3 cmime gjate dites ku
1 - gjysma e dites gjate javes dhe gjithe dita e fundjaves dhe e festave eshte 7.7 cent per kWH
2 - 6 ore gjate diteve te javes jane me 11.4 cent dhe 6 ore te tjera me 14 cent kwh?
si te del mesatarja 13,57 cent tani?. Masanej si krahason 20-30-40 dollare ora me 1 apo 2 qe merr ti aty? ore, a jeni n'terezi ju mer?

 

Kuazi, ti ke te drejte por skupto, qe ne kena taksa e fatura te ndryshme te fshefme pa kufi qe ju ne shqiperi si keni. prandaj na vje fatura me disa kategori e takse mbi takse e ne ne oxident shkojme shume lart. se tani po shof une kam pas fatura energjie 800usd para 7 vjetesh, dimer i forte. kta ne Canada jetojne me mire por jo tek 24$ ne muaj. kaq per krahasimin, por le te degjojme sa paguajne ne Angli e Itali e France, se do vershojne te gjithe ne Canda per Azil.

po cdo gjo eshte relative mer dhe ti...une kam njerez ne shpi gjithe diten kshuqe do e maj ndez ngrohjen. Tjetra e ndez kur kthehe(t/)n prej pune. Po eshte ndryshim i modh apo jo? Ke zona te amerikes qe jane ku e ku me te ftofta se toronto e ontario. Une kam jetu ne MA dhe mund t'them me plot gojen se nuk shof naj ndryshim ne kohe e temperatura

Mimoza, une jetoj ne apartament, por jo me qera.

Mendoja se ska me 22 dollare ne muaj. Nejse ti e di. 

 

Turp i Zotit, une ne maje te Kanadase me fuqi blerese 100 here me te madhe se ata, paguaj me pak se gjysmen e cmimit te energjise qe paguhet ne Tirane.

Atehere, bera nje kerkim te vockel ne internet dhe rezultoi se per vitin 2012 ne toronto cmimi me pakice i KWh per rezidentet, pra edhe per ty Kristida1 ka qene 13.57 cent pa taksa (dollare kanadez). Per te bere krahasimin me cmimin tek ne e konvertojme ne euro dhe del qe cmimi i Kristides eshte 9.6 euro cent kwh, ndersa tek ne eshte fasho deri ne 300 kwh 7.7 leke ose 5.5 euro cent dhe mbi 300 kwh - 13.5 leke ose 9.6 euro cent. Nese cmimi i ri unik qe mendohet te hyje ne fuqi vitin tjeter do te jete midis 7.7 dhe 13.5 pra rreth 10.5 leke kwh ose 7.5 euro cent prape eshte me i lire se cmimi i qe paguan kristida. Ndersa prinderit e Kristides do te marin kompesim per rritjen e cmimit nga 5.5 cent ne 7.5, ne masen e plote deri ne 300 kwh. 

Nga nje llogaritje e thjeshte me rezulton se Kristida harxhon mesatarisht 135 kwh ne muaj, ose 4.5 kwh ne dite. Mirpo per vete faktin se Kristida per ngroje e gatim perdor gaz, per te lare teshat nuk ka lavatrice, por paguan tek dyqoni pastertise, frigoriferin pothuajse nuk e perdor se mban nje dollap kompesatoje me rjete tek ballkoni dhe oshte tamom si frigorifer, per tu la e per tu shpela ujtin e ngrohte e ka me nghje qendrore, atehere llogaria i duhet bere duke bashkuar faturen e korentit + faturen e gazit + faturen e ngrohjes + faturen e larjeve te plackave. Por sidoqofte, cmimin e korentit Kristida e ka me te larte se ketu ne Shqiperi. Pra thjeshte genjeu.

C.D.V

Me fal o Br3 por une ket ketu gjeta e diku poshte kishte edhe ratet e qytreteve kryesore. Nese me ka rejt ky siti te me falesh o kopetent.

Une ju referova qytetit me te madh, pra Torontos se mendova qe Kristda jeton aty. Por ka zona te tjera te Kanadas qe paguajne me pak dhe te tjera qe paguajne me shume. Por vetem popullsia e Torontos eshte sa e gjithe Shqiperia, keshtu qe krahasimin e bera me te.

po ca t'them un ty tashti...te t'them qe paguj 600 e 700, do thush se rrej se du me u duk. Te t'them te verteten qe cmimi varion sipas orarit, dites dhe stines me ato koeficente qe thote site aty, prape bo ironi e mthu kompetent e me qit nji wiki te 2012 qe ka llogarit nji cmim mesatar qe eshte sa me i larti i dites mgjse ai zbatohet per vec 6 ore te dites dhe jo per fundjave e festa. OK, ti dhe ai i north yorkut e njifni mo mire ket vend, sic keni info sa paguj une per tu qeth e rrujt dhe se ku e me ke i lan rrobat Kristida...plakat qe bonin biografine e lagjes njiher e njikohe ain't got nothin on you!

Cmimi sipas orarit eshte futur keto 2-3 vitet e fundit dhe gradualisht, por per vitin 2012 ka qene fiks per Toronton. Pastaj, pavaresisht ndonje pasaktesie (jo nga ana ime), prape cmimi i korentit tek ne eshte dhe do te jete me i ulet se tek ju; dhe jo sic thote Kristida qe cmimi yne eshte sa gjysma e cmimit tuaj. Ja fut kot per se koti. 

po jo mer se nuk e ka keq. Problemi eshte ai qe ti i re cik shkurt, qe ju doni me u ngrof me korent po dhe nuk doni me pagu.
Une ngrofjen e kom me gas, gatimin mund ta kem me gas e me korent...rasti i Kristides mund te jete ai i shume familjeve ku robt kthehen prej pune mas ores 5 a 6 dhe sic ta tregon grafiku, nga ora 7 deri ne 7 te mnjesit e ke me 7.7 cent kilowatt. Ca ka rrejt ajo, qe nuk e perdor nga ora 11 e drekes deri ne 5 te darkes ku ta qujn me 14 cent? po s'e perdor njeri ne ate ore o rob se jane ne pune. Ne ato llogarite t tua futen dhe pensionistet e azilet a ku di une se robt qe jane ne pune nuk i kap orari 11-5pm ne shpi

B3dho, mendimi i njesitit eshte qe te mos komentojme shpesh se kemi fillu me u dekonspiru. Disa zbulusa nga shqp kane fillu me qit adresat tona, faturat sa pagujme energjine elektrike (bile ne ca raste na kane dergu edhe mszh per te na lajmeru qe eshte ngrit cmimi i kwh). ne raste te tjera na lajmerojne cndodh ne lagje. kjo eshte e rrezikshme pranaj them un te terhiqemi taktikisht dhe te os ndihemi per njifare kohe.....

$%hapadollapa*(lulemullaga$!8 .... e di vet ti mo vazhdimin

po kjo eshte serioze. Si e ula vigjilencen kshu?
Do pergatis nji autokritike te shendoshe dhe dua te me kritikoni haptas, pa doreza ne mbledhjen e radhes

Nuk protestohet me barkun bosh smiley

Sa eshte rrit energjia elektrike, nje informacion ?

1 mije leke te reja me thane

Ja fusin kot ata qe te kane thene smiley

e pasken rrejt mamen teme

Duhet rrite Gjithshka per ti cfryre Tullumbacet e " se Demokracia zotrie " qe mashtruan nje Popull te tere prej 25 vjetesh dhe e bene te dale me Luge ne Brez se erdhi Miresia nga Bota per te Bukuren e Dheut qe ja kish mohuar " se diktatura zoterie " .

Ketp lloj qyrrash e sacmesh qe vertit Babasqpai nga SHQUO-i si pune e keytyre thirrjeve te kesaj cope me Tirane , te japin Llogari per Mashtrimin dhe Megavjedhjen qe i bene ketyre Njerzve , pasta jper Diktaturen e Drites qe aplikuan ( sipas kadarese ) dhe pastaj ti lidhin e vene ne nje kafaz mes Tiranes ..kush te kaloje ti peshtuje si Keriminelet e Hajdutet me te medhej Historike dhe Dallkauket me Injroante te ketij populli qe akoma ngrene Koke dhe duan te Spekulojne me 

"Se Kapitalizmi zotrie "

U erdhi Lopeve nje tufe bar ..Po keto Gellboqet e Saliut e njohin shtetin ? Kane prokurori e pse nuk vene te Denoncojne ? " Se Demokracia zotrie kalon nepermjet Ligjit "

Ajo vere e qelbur e sali Qenef berisha si Gryke Haleje qelb cdo frymemerres qe shkel ke SHQUP -i. Po c'faj kemi ne te ndiejme firomen e tyre edhe ketu ? Sidomos frymen e kesaj Tiranes qe duket se e nxjerr te "ftohte " pa shtrenguar fare !

1. Sa do te behet cmimi unik i energjise elektrike? 

2. Thone se do te kompensohen nepermjet rritjes se pensioneve dhe asistences sociale 220 mije kryefamiliare, por sa do te jete vlera e kompesimit ne leke e pastaj e konvertuar ne KW ?

Une pe vehten time do te kisha dalur me kohe per te protestuar per energjine elektrike, por jo per cmimin, por per neglizhencen e qeverise se shkuar ne tolerimin e vjedhesve dhe abuzueseve me energjine elektrike. Dhe te jesh i sigurt ju qe beni kete pyetje se ata/ato qe do te dalin per te protestuar do te jene vetem kontigjenti i hajduteve dhe i mospagueseve te energjise elektrike. E pra une nuk mund te behem dot pale me ta, me hajdutet dhe rrugacet.

  ata/ato qe do te dalin per te protestuar do te jene vetem kontigjenti i hajduteve dhe i mospagueseve te energjise elektrike.

..simbas thenies se vjeter shqiptare -" Hajduti thote kapeni hajdutin !"  Pe de ja ka mobilizu kontigjentin me motivin e ngitjes se cmimit te energjise, duke dite kete problem te hershem kur keta merrnin borxh dheshperdoronin  njekohesisht, duke mos bere asnje investim serioz per energjine elektrike. 

Borxhi publik për frymë llogaritet si raport i stokut total të borxhit ende të pashlyer në një vit të caktuar me popullsinë e regjistruar për atë vit. Në terma të thjeshtë, ai shpreh mesatarisht “sa borxh publik mbart” secili prej nesh apo “sa i takon të shlyejë” nga borxhi i marrë ndër vite nga qeveritë.

Open Data Albania ka marrë në shqyrtim ecurinë e këtij indikatori në vitet 2010-2014, i cili shfaqet në grafikun në vijim.

http://open.data.al/sq/lajme/lajm/id/942...

Jo , te protestojne ata qe e votuan smiley

ata qe e votuan merren me ko@et,energjia s'eshte problem

. koha për tu ngritur të gjithë!

Keshtu thote Pe De, nuk ka hipokrizi me te madhe se propaganda e protestave te PD kur lexon RD! smiley ,

por mileti nuk kupton qe ky mjerim qe eshte sot ne Shqiperi eshte mjerim qe la pas Partia Demokratike e Sali Berishes,

Populli prandaj nuk ja dha voten edhe njehere Pe De-s, ne Qershor te 2013.

Eshte pak e veshtire te ngrihesh ne kemb nga ky mjerim, nga kjo varferi e madhe shqiptare, ne 1 vit apo 2 vite ! 

Nji bande e vogel ka marr peng Shqiperine e Madhe

.....dy javë më parë Rama kërcënoi me jetë gjykatesën e nderuar të Kukësit pse nuk mbajti në burg babain e papunë dhe pa ndihmë sociale të tre fëmijëve.

Pesë ditë më parë Rama, si skizofren, kërcënon gjykatësen e Krujës, të cilën pasi e shan me gjuhë ordineri i thote: “ti ke shkurtuar afatet, une të shkurtoj këmbët”.

Kurse gjykatësja trime i përgjigjet: “zoti kryeminister unë kam zbatuar me korrektesë vetëm ligjin”.

Rama vazhdon me kërcënimin e tij fondamentalist, gjë që e detyron gjykatësen e guximshme më në fund t’i përgjigjet: “ti je rrugaç, nuk je kryeministër”! smiley

Kapo, banda e madhe e Cunit te Sheqeres dhe Zenit e Argites, nuk eshte me ne pushtet por ska dale para drejtesise. Prandaj sdo dali populli ne shesh, mbas shoqerise civile ketu siper aka Altin Goxhaj. Nxorren 35 veta, prandaj nuk eshte pasqyruar ne media, dreva 40 oreshe e Altin Goxhajt. A do bashkohet poplli me kryehajdutin e Sindikatave, me Cunin e Sheqeres e Lulthimin qe e zhyten vendin ne Borxh qe qeveriu sot po mundohet ti paguj tu mor Borxhe???? Une them qe jo, se po doli, nuk ka ci duhet mo fatura, se po erdhi Cuni i Sheqeres me Talibanet ne pushtet ska per te pas mo energjio elektrike e e shtylla tensioni kesaj rradhe. Taliban mo, cer pret prej altenatives.

Ke ndonje burim sa do te rritet cmimi i energjise elektrike ti, apo ndjek agjitropin e PDD s, Partia e deshtuar demokratike! 

Sigurisht qe do protestojme

Te gjitha premtimtet e Rames dolen rrena

 

Edi Rama: 

Po, mund ta them pa tjetër. Gjithë ata që janë këtu, që janë pensionistë kryefamiljarë, që janë me ndihmë ekonomike apo me aftësi të kufizuara do të kenë rritje të pagesës së shtetit në xhep.

Pra, s’ka asnjë efekt heqja e fashës.

 

Heqja e fashës është heqja e mburojës për hajdutët. Nuk mund të pretendojmë të bëjmë gjërat që duam nëse pranojmë të vjedhim veten tonë siç kemi bërë për vite të tëra.

 

Të gjithë do ta paguajnë energjinë dhe nuk do ketë asnjë kompromis dhe asnjë kthim pas. Është një operacion që vazhdon çdo ditë. Çdo ditë në tryezën time vjen raporti i operacionit nga OSHEE.

 

Sa më shpejt ta bëjmë këtë proces, aq më shpejt do të dalim në një territor tjetër, sepse me vjedhje i heqim vetes ato të ardhura që ne pretendojmë

Tani ju pedeistat e Partise se Deshtuar, me Qershor 2013 kur  shumica e shqiptareve ju largoi nga deshtimet e nje pas njeshme , me vote, mos thoni qe genjen Kryeministri, sepse edhe kjo tregon shenje te deshtimit tuaj! smiley

Juve socialet do ju largojme me shpulla smiley 

 

Ju duhet te shkoni te vizitoni doktorin, Jo Doktorin tuaj,  se ai ju ka lene cyryk nga menjda, kur mendoni se pushteti mund te rrezohet me `shpulla` nja 8 vje te pakten , te merni ilace! smiley

Te vizitoj une doktorin smiley

Me 22 ne proteste, mos harro! Poshte mashtrimeve te dyshes mafioze Rama Meta

Mos guxo te ofendosh liken ore, se ju mundesoji te vidhni e te rrini 4 vjet me shume ne pushtet. Kush jane ata idiote qe do dalin ne 22 nentor veq Familjes????

Jo i mundesoi vetes te vjedhe 4 vjet ne fakt, tani prape i ka mundesuar vetes nje vjedhje tjeter 4 vjecare bashke me hajdutet e gjysmes tjeter te se majtes

Po kush po te pyet njehere ty dalin ne proteste njerezit a jo smiley

ato qe do protestojne kane halle te ndryshme nga ti. Halli jot i vetem eshte se mos te shahet partia e xhaxhi Edi

Te gjithe te sheshi neser,  lakuriq me duart lart e me thirrjen DUAM PARET TONA

Të lumtë palla o Ed rama ...Shtrijua mëngën ...si thonë Beratasit .

Kusur mos u le qelbësirave InteliDjente që ka lënë   mbrapa  Berisha .Kryeqelbësira , që u shporr njëher e përgjithmonë , vallaha i vjen keq për Popullin që e Vodhi dhe Mashtroi për 25 vjet . E tani na lëshon kakërdhi me InteliDjencën që "ngrë probleme " ..

"për Alitrikët a i vrarë "

Vari trapin, ketu edhe.protestat jane kot. Fasha ndoshta duhet hequr por cmimi sidomos per shtresat ne nevoje duhet te rimbursohet. Faktikisht qeveria do beje mire te rrise nivelin e te ardhurave dhe te ndaloje abuzimin me kesh/ost/oshee. Fakti eshte qe aty ka shume lek dhe ndaj e kane merak te gjitha qeverite. E mbani mend bojaxhiun me pinca ne dore? Ku jemi sot?
Nuk behet pune me aksione.
Qeveria te kerkoje abuzuesit e medhenj psh TEG. Sa paguan realisht zamir mane ? Apo irfani i panorames? Etj. Po fazllic i ka me ato kontratat e blerjes?
Hajt se folim

Marr guximin tju them se politika shqiptare e cdo krahu jua ka futur sa krahu......marr guximin tju njoftoj se kjo ndjenje qe se percaktoni dot eshte kenaqesia qe provoni kur jua fusin..... Ndryshe nuk shpjegohet qe vazhdoni ta hani

 

ashtu eshte moj xhane prandaj po e perdorin gjithe kete patriotic mumbo jumbo si nje smoke screen per te mbuluar faktin se nuk po bejne asgje per popllin e thjeshte.

Jo aty beri mire ai ate mos ja mohojme . Po nje njeri i vetem ca mund te beje me gjithe ate kontigjent perberesish te pazote ne qeveri qe e kane mendjen te futja e krahut

cila qeveri e zonja , e denje , me standarte te larta rrit energjine dhe nuk hap vende pune??

ku ballanca ? ne burg  apo rrugeve kriminel ??

cila qeveri e zonja , e denje , me standarte te larta rrit energjine dhe nuk hap vende pune??

cili popull i mencem nuk ben pyetjen:leri thiatrot macho patriotike edi po na thuaj sa vende pune jane hapur?ka kaluar mbi nje vit, 1/4   e 300000 eshte 75000 .Ku jane ato?

Nuk di gje per alben tjeter.

moj Alba me numra smiley  di gje ti per alben pa numra   smiley   nga behet ??

po do protestoje luli per energjine elektrike qe qeveria e drejtuar prej partise se vet dhe prej tij per ca kohe ne rolin e ministrit e katandisi ne kete derexhe. only in albania

+1.
Hipokrizia eshte ul komkryq prej kohesh aty

Avazi "vetem katundart dalin te liqeni" vazhdon serish ne shqiperi. Vetem ata qe kan vjedh energjin do dalin ne protest po thone disa. Po ata qe e kan pagujt gjithmon dhe nuk jan dakord me rritjen e cmimit ca jan sipas jush? Nje qeveri vjen ne pushtet me premtimin qe do e ul cmimin dhe e ngre ate e ju pellisni vetem hajdudet do dalin ne protest. Sa qesharak jeni mer Yahoo.

Cone sa te ka politizu Shqupi ene TY.

Ata qe kan pagu gjithmone duhet te bejne proteste tek Shqupi, per te kerku ku kan shku parate e tyre. Ata smund te protestojne tek palloshi, qe po ju merr Lekat atyre qe kan vjedh deri me sot. LLogjike Cone, do kena Anti-Miting. Ti je xhaket e vjeter apo e Re?

Të lumtë palla o Ed rama ...Shtrijua mëngën

Blendi Fevziu shkruan se: Vetëm injorantët e Facebook-ut mund ta konsiderojnë Edi Ramën një hero...smiley

Vetem gjenite blejne Librat e Fevziut e iluminohen qe te mos shohin Ramen Cun Tirone. E bleve librin per Zogollin heroin e Kosoves ti Kapo?

Je per alitrike ti Kapua ?

Se qemoti na genjeje dhe me pralla qe beje vez te florijte smiley Ishe  pule  Kur  ish Ai Kapua , , tani te ben per te qeshur dhe Fevzi Uturaku , bile-bole ta hap vesh me vesh . Ke bythe . Ngrehu ik protesto ne Shqiperi e mos u mbur me ato te Fevzi Uturakut se nuk te shkojne per shale ty . Nje kotec me Pula kakarit kur te shohen e ti do te qeshesh me Fevzi Uturakun qe hyr e dil Liderra  e dhit ne te !

Serbia e paska gjysmen e cmimit tone. Dhe cuditen robt pse thith investime Serbia me shume se ne. 

Serbia eshte shtet fashist, pa shtyp te lire, e ekonomi me te centralizuar se ne por ne krize me te madhe likuiditeti se ne. Nga krahu tjeter Serbia me me pak burime energjetike se ne eshte fuqi energjetike.

Ne thjesht nuk po arrijme te vendosin shtetin, ne Serbi e paguajne energjine elektrike ndryshe nga ne. Thithja e investimeve ka te beje me faktin qe Serbia ka qene tradicionalisht me e hapur me perendimin se ne. Gjithashtu ka treg me te madh konsumi se ne.

Thithja e investimeve ka te beje me faktin qe Serbia ka qene tradicionalisht me e hapur me perendimin se ne.

Jane me te kualifikuar ,kane me teper tradite...Ne serbi Fiat hapi fabrike me 3000 punetore ne shqiperi pepinot duan vetem me sjelle pleherat per ti djeg.

E pra kane infrastructure me te mire, rob me te pergatit, dhe korrentin sa gjysma e cmimit tone. Sa per te hap, ne jemi shqy fare keto njezet e kusur vite.

Serbi ka trasheguar infrastructure nga Jugosllavia ndryshe nga ne. Argument i tradites bie poshte po te kujtojme vite te tera embargoje plus luften dhe bombardimet qe i disiplunuan. Nderkohe Shqiperia u hap me shume se Serbia 20 vitet e fundit, qofte ne kuptim te gabuar. Ne kemi qene vend i varfer me infrastrukture te dobet tradicionalisht, por tradita ndryshon ndonese nuk kemi perparuar ne infrastrukture Shqiperia ka ecur me shume ne liquiditet, para, veprimtari e lire. Thjesht duhet ta kanalizojme si duhet nga shtetaret shqiptare. Serbia ka shtet fashist dhe fashizmi garanton me mire investoret, Ne kemi shtet demokrat te brishte dhe duhet te forcojme shtetin se jemi si popull me energjik.

Argument i tradites bie poshte po te kujtojme vite te tera embargoje plus luften dhe bombardimet qe i disiplunuan

Si ore bika poshte argumenti i tradites jo me larg se 20 vjet me pare ata prodhonin arme , avione, kishin kontrata mirembajtje avionesh  me irakun e vendet e lindjes se mesme.nese i therrasin mendjes e njohin kosoven ke per te pare se do na lene prapa by leaps and bounds.

Se 20 vjet me pas nuk ka nevoje per Zastavat, fiat apo avione Serb, dhe ata as i prodhojne me. Tradita vdes, sic ndodh me shume civilizime. Cfare bejne Sot tradicionalisht Serbet nga me pare? Asgje vec gezojme infrastructure e Titos,  kan Serbe qytetar shume te  varfer dhe nje shteti fashist. Tradita jone ka ndryshuar gjithashtu ne krahasim me 20 vjet perpara. E kupton se argumenti i tradites eshte i rreshkitshem ne rastin me te mire? Njesoj me tradite qe Shqiptaret nuk bejne shtet, qe mund te ndryshoje perderisa ka individe qe luten per Ahmet Zogun a Enver Hoxhen, thjesht se ndjenje nevojen per shtet te forte, e Jo se i merr malli per komunizmen e te dytit.

Fiat sapo hapi nje fabrike atje per shkak te asaj tradite...

Nuk e kan me ate tradite, lexoje si bad investment nga Ana e Fiatit me nje Itali ne recession te 3. Vizito Beogradin e famshem e Serbine e do e shohesh qe ska gjallerine a parane e Tiranes e Durresit. Edhe gjate bombardimeve kishin investime ministrash Italian, keshtu qe dicka ka mbetur. 

 “Përse nuk protestoje në kohën e Enver Hoxhës ti?” i thote Rama profesorit te Gjeollogjise..smiley

Çfarë deshi të thotë Kryeministri Rama me këtë pyetje? Përgjigjia meritore që duhet të kishte marrë Rama nga profesori i moshuar ishte: “Unë nuk kam dalë të protestoj në kohën e Enver Hoxhës, pikërisht për atë arsye për të cilën ju z. Kryeministër, nuk dilnit nudo në plazh në atë kohë.”

Merret vesh, Enver Hoxha do t’ i kishte pushkatuar të dy, si profesorin protestues, ashtu dhe nudistin. Por Enver Hoxha nuk pushkatonte me dorën e tij, as vetëm thjesht me nënshkrimin e tij. Për dënimet me vdekje kishte një procedurë. Kështu, nëse profesori do të dilte të protestonte në kohën e Enver Hoxhës, ai, edhe nëse do të dënohej me vdekje nga gjyqi i diktaturës, nuk do të pushkatohej pa dekretin e Presidiumit të Kuvendit Popullor, ku anëtar ishte babai i Edi Ramës, Kristaqi. Pra, profesori nuk mund të pushkatohej pa nënshkruar Kristaq Rama.

Është me të vërtetë një gjë shumë e rëndë që Kryeministri i Shqipërisë, në vitin 2014 ta pyesë një profesor universitar se përse ai nuk dilte të protestonte në kohën e diktaturës komuniste. Nënkuptimi i pyetjes që Edi Rama i bëri profesorit ishte: “Nëse Enver Hoxha dhe babai im të vrisnin, mos mendo se unë nuk të vras këtu para Kryeministrisë dhe para ish-zyrës së Enver Hoxhës në ish-selinë e Komitetit Qendror të PPSH?” .. perfundon Kaci i Myftarajve. smiley

po ja a kapo keshtu eshte kur e ke zyren perballe ish-zyres te komandantit. te hyp frymezimi. 

....pavarësisht nëse opozita do të bëjë ose jo një “21 janar” të ri, Edi Rama e ndjen se përkeqësimi i gjendjes ekonomike në vend, do të shërbejë si katalizator për krijimin e qendrave të reja të protestës ndaj Qeverisë së tij,prandaj ai kërcënon me gjakderdhje bile edhe do t’ i duhet të vrasë për të ruajtur pushtetin.smiley

Pse a thua do te kopjoje kryeministrin qe ishte para tij? Nuk e besoj Kapo. Ky po e pa ngushte, dorezon celsat. Eshte qytetar Edi.

Te isha si rama e tahiri do vija ca sniperista me pushke me ajer e do shpoja tollumbacet qe do leshoje basha ne ajer.

E pse murzitesh Grande Kaka .Nuk bie ne Hale mos ki frike . Ja Kacin nuk e ka pushkatuar Enveri ,megjithse Kaci ishte Protestues i modh mer jahu ..Nashti jeni bere Anale te gjithe  Po qe qenka zgjuar dhe LlamPatitsi pas ty ... Vure te flere ate se nuk eshte me oren tone .Thuaj jane muhabete burrash keto .Jane me Police me skafandra ...O oooo trimat e babasqapit ..demokratet e Mamurrasit dhe Lacit .

Dhe mo harro .Mbani dhe nja dy tre skuadra se mos Kamuniset shfrytezojne situaten dhe thyejne Dyqanet .Grumbullojeni mallin dhe ruajeni ne Magaze si perhere ..smiley

Nuk vriste dhijare ai sistem Grande Kaka . .Vriste babaaare Kombi sipas Gjembit .Vrisste Eliten dhe Shencetaret , Nobelistet e Ekonomise Naftes dhe Letersise .Kapojt i ruante .U ndezte nga nje llamPe neper kotece dhe i perdorte per pula ti shtoheshin vezet smiley

Tani pas babasqapit jane  bere Gjela Kapooo !

O idrrz te osht rrit cmimi i dritave. perqendrohu te faturat qe te presin

Nga une e ke pergjigjen me Lart .Jo vetem cmimi Dritave . Por atyre njerezve ne se nuk kerkojne Masivisht te Arrestohet  Nano - Berisha , Familjaret  dhe Gjith Milioneret hajdute qe ka krijuar praktika e Pushtetit te tyre ne vjedhjen e Energjise Elektike ne 25 vjet duke u sekustrur pasurine e kontabilizuar ate per sektorin Energjitik ..Jo vetem Dritat por cdo GJE duhet te shkoje ne kapitalizmin e Eger .

Te mesojne ata Palo InteliDjente dhe turmat e mashtruara te nxitura nga karieriste qe nuk eshte " Miraklliu i Fridomiut " Demokracia . Me  tralala te manipuluar e paguar mund te besh cdo lloj protetse .

Te gjitha problemet qe JU u duken kaq te ngaterruara me "fatura " jane aq bajate sa nuk kane asnje te vertete kush e njeh nga brenda funksionimin e  Entit te shperndarjes dhe Faturimit te Energjise .

Baza e Hajdutllekut eshte verpimtaria me DASHJE e Qveritareve per te lejuar Vjedhje e Abauzime .Eshte marreveshja Delfine e Nano garipit me Berish bajraktarin qe lejuan ENEL te shkateronte sistemin per te Mbushur xhepat .Etj etj ...patjeter te ndihmuar dhe nga LlamPatites inteliDjente se hecet zotrie sa per nje llamPe

Me kete proteste te thote Oidrisi ty dhe kujtedo qe gjithshka do harrohet dhe ne se nuk behet Reforme e Thelle per asgje nuk ka per te ndryshuar .Babasqapsit testojne veten ne menyre Hipokrite !

Ed Rama te Lumte Palla ..Shtrijua mengen inteliDjences sidomos karieristeve te Baraztundur !

Hiqe pallen nga goja se nuk te le me fol si duhet

 

beni vend

Po ti kthehemi pyetjes se Tirone, Shoqeria civile kesaj rradhe nuk u pa, vec Altinit me 30 shoke qe dolen me u mburr e bo gallate. Prandaj edhe media nuk e reflektoi....Lulthimin me kalamojte tu qajt e nxorri media.

A do dali Shoqeria Civile me sindikatat e PEdin ne 22 Nentor? Do e shofim, por ato fatura elektriku jan maturu e duhen me u pagu, ne nje menyre a tjeter. Smund te perdoresh energji pa kufi, e kompanite shperndarese te marrin borxh deri 3 vjecarin tjeter per te mos shkaktu trazira sociale ne Greqine e falimentuar tone.

Ndoshta me mire te dalin te rrezojne qeverine e te falimentojne zyrtarisht, pse duhet Palloshi te lepije bythen e FMN per te pagu borxhet e Cunit te Sheqeres e Lulthimit? 
 

Rritja e cmimit pa ndalu hajdutlliqet ne te gjitha nivelet, dike fillu nga ato qe s'pagujne, do rendoje vetem ata gjynafqaret qe kane pagu gjithmone.

Kishin fillu me sjell bicikleta nga Kina per ti perdor si gjenerator rryme. I shisnin andej nga tregu elektrik  i ali demit. Problemi eshte qe ti vesh ne  pune ato duhet qe shqiptari i thjesht te harxhoje  nga 2500-3500 kalori. Ceshtja eshte 150-250 lekshin ne dite shqipua duhet me e kursy per dritat apo me honger me shume buke me qofte per te marr fuqi e me pedalu. Ekuacioni i veshtire me duket mua megjithse cfare nuk ben vaki. 

Opozita ka marre per kal beteje rritjen e cmimeve  dhe taksat, si te jete nje force e mirfillt e majte.Kjo po ndodh ne kampin e saj sepse gjendet ne situate te paqarte idesh, vizioni dhe mbi te gjitha ne mungese reflektimi te thelle.Po duken tre kater kokrra qe dalin e kritikojne menyren e taksimit, te rritjes borxhit publik,( e detyruar qeverria per te shlyer borxhin apo...gropen e thelle qe la Berish- Bode qeverisja) , te flasin si te zbritur prej Marsi.

Krejt konceptuar gabim sepse degjojne qe ka pakenaqesi ne popull per shtrengimin ligjor te pageses dritave e sidomos te ndeshkimit vjedhjeve, kujtojne se erdhi dita per ta rrezuar qeverrine.Por nuk thone asnje fjale se ca do benin keta , te nesermen e riardhjes ne fuqi.Kjo eshte ajo qe pritet dhe qe me te vertete mund te mobilizoje e angazhoje plot njerez ne protesta..Duke pretenduar se eshte force e djathte le te thote ca do beja ajo me nje thes paresh prej 4.7 miliard euro? Me groteske behen kur " qajne "  per prishjet ne nje kohe qe kane lejuar per efekte elektorale te prishej territori, te masakrohej ne kete fare feje.Shteti nuk behet me mendesi te tilla shkaterruese.

Opozita duhet te konceptoje ate qe kjo pozite po i ben naften,  Doktrinen zhvillimore bazuar ne tre komponente ? Me te paren  Bujqesine..Kjo pozite si pasoje e kompozicionit me zdrengje, po i mezhon  " Sadakase" si  impuls zhvillimi,  dhe nje pakete ndihmash qe po vertit kreret e LSI per mbushje thesi me vota nga Lushnja ...ne Fier.Mund te pohojme pa asnje gabim se rruga e tille eshte nje idiotesi e paimagjinushme.

basha zbret tek katundaret e bisedon me ta   gju me gju, per naften erritur e qe ky ..do tua... uli?.Ky eshte mentaliteti tipik katundar i veshtrimit te problemit.Sepse nuk e merr vesh dhe ska kush tja thote qe problemi themelor i bujqesise eshte stabilizimi juridik i pronesise mbi token.Pas ketij eshte sipermarrja perbashkuese .Nuk ka kosto te ulet duke u punuar ne 570.000 copa ngastrash.Kush diskuton cmimin e naftes si problem te bujqesise nuk ka idene e bujqesise moderne.Opozita eshte ne hava, me gjithe zerin ne ngritje te Lulit.Shpresa tek protesta , si ide e salihut do venitet shum shpejt.

Protesta kunder rritjes me 70% te cimimit te energjise elektrike, kunder 10 fishimit et gjobave per automjetet, kunder rritjes se taksave, akcizave, tarifave te studimit dhe cmimeve ne teresi, eshte protesta me fisnike qe mund te ndodhin ne nje shtet demokratik.

Shikoni cfare u be ne Britani kur u ngriten cmimet e universiteteve.

Hidhini nje sy sa mijera protestues kishte ne Belgjike keto dite, apo jo Pjer ? Protesta kunder politikave strenguese ekonomike te qeverise atje. Te pakten 100.000 njerez protesta paqesore.

Popull yne, nese nuk ngrihet per keto te drejta themelore qe prekin si te djathte e te mengjer, provon se vjen nga Delja dhe jo nga Majmuni.

Ata qe kundershtojne apo delegjitimojne ketu protestat qytetare kunder rritjes se energjise, taksave, papunesise dhe cmimeve, jane hipokrita ne rastin me te mire per mos te thene se jane sharesit publike qe paguan Gebelsi i Propagandes se Rames

Problemi nuk qendron tek protesta, ne fakt te protestosh per cmimin e energjise apo taksat e tjera eshte mese e natyrshme. Problemi qendron se ata qe udheheqin protestat nuk kane pike autoriteti ne popull. Shoqeria civile udhehiqet nga disa parazite dhe sharlatane qe jane turp i verte. Nese kjo qeveri eshte vertet serioze duhet te filloj edhe nje aksion kunder ketyre njerezve qe udheheqin keto shoqata te cilat degjenerojne cdo lloj proteste civile. Per njeriun e zakondshme nuk ka lene asnje lloj hapsire dhe nuk habitem qe injorohen ne mase te madhe.

Me keqe akoma kur udhehiqet nga PD-a dhe sindikatat e pavarura te cilat deri dje ishin ne pushtet dhe vrane njerez ne protesta. Nuk mjafton te kopjosh Ramen dhe PS. Plus qe edhe si kopjac jane shume te keqinj. 

Shkruajne dhe i bejne moral atij popullit per proteste "jo jane dele apo majmuna" ata qe deri dje i vrane ne proteste, i pushonin nga puna apo ulurinin ne media e tek nderkombetaret. Pergjigjen do ta merrni vitin tjeter nga populli "dele e majmun" kur te perfundoni ne shoqate e te vetmin aleate do keni Altinin. 

 

 

te protestojme posi,si tha ,..sa here me thote,ne popull i kemi rrenjet o Mali. smiley

Halli me i madh i ketij populli, asht se politika s'ka kerditet e nevojshme, me perfasu hallet e tij.

Tirane- Fotot e diktatorit Enver Hoxha dhe brohorimat në emër të tij janë dëgjuar sot paradite në mes të kryeqytetit në 70 vjetorin e çlirimit të tij, pikërisht në ceremoninë ku mori pjesë kreu i Kuvendit sh.Ilir Meta dhe kryeministri sh.Edi Rama.
Veteranët e luftës mbanin në duar foto të Enver Hoxhës por edhe pankarta në të cilat shkruhej “Rroftë Partia Komuniste”.
Ndërsa kryeministri dhe kryetari i kuvendit po vendosnin kurorat me lule para bustit dhe bënin nderimin e rastit,  të vendosur mes turmave që kishin shkuar për të qenë pjesë e homazheve.  Ora News

 

Shume Turp per zotin.

Permendin emrin e sh. Meta perpara sh. Rama smiley

"Po nuk ditëm të flasim me njerëzit, nuk jemi të majtë. Të falen kamatë-vonesat për energjinë” - Pandeli Majko

Duhet perzene Arvizu, si guxon e shan Liderin Lexhendar!

Fotoja, thote Arvizu, eshte fyerje per shqiptaret.

S1KQ-ja dhe shoke te tjere e kane per nder ate foto qe i shoqeron kudo.

Imperialist, e the mire. Ja keta birbo i bene gropen dhe komunizmes (edhe te Salukut per ate pune). Dhe tani pengojne Rilindjen.

Nuk e kuptoj pse nuk duhet protestuar kunder rritjes se cmimit te energjise elektrike? Per dicka kaq te thjeshte. Si mund te kete akoma njerez qe mendojne te kunderten?

Tirane, si ka njerez qe protestojne kunder ngritjes se cmimit te energjise, ja sa dolen tek ajo e ashtuquajtur shoqeri civile ne 40 ore, 35-50 veta, ka edhe njerez qe e kuptojne se rritja e cmimit eshte pothuajse e paevitueshme dhe qeveriu nuk ka ndonje qejf te madh ta ngreje. Pse habitesh ti qe mediat nuk e paraqiten protesten e shoqerise civile? Nuk kishte cfare te raportonin. Njerezia sigurisht eshte e pakenaqur nga rritja por eshte pakenaqur edhe nga mospagimi i nje pjese te madhe te popullsise dhe ehste e frikesuar edhe nga kolapsi apo falimenti i sistemit energjetik. Keta faktore cojne ne protesta te mefshta dhe maturi, deri krizen tjeter.

Nuk duhet te lejojme te spekullojne se jemi shtet i vogel me respektin e njerezve ndaj Historise. Askush . Kjo propogande e cfrenuar nga Nazi -Fashistet dhe bijt e niprit e Bashkepunetorve te tyre ne Luften per Clirim nuk ka te beje me Shqiptaret . Jane evenimente simbolike qe shprehin nje te vertete aspak Imponuese per Pushtet . Karieristet dihet qe i shfrytezojne keto gjithmone pa asnje IDE pervec qellimit Ngatrrestar e percarjes ne Popull . Perse kjo duhet lejuar ?

Askush nuk e pengonte Arvizune te vinte te behej komandant i Luftes Nacional Clirimtare ! Ose le te provoje te beje Deklarata kunder veteraneve te shtetit te tij ..jo Komandant por te nje me te thjeshti ushtar dhe e di shume mire ku e ka vendin .

Ketu ne moralin e mashtruesve hipokriteve dhe lapanjozeve doemos rapadam dapadam dipidopa ku dominon  Sqaperia pa identittet  , do kete dhe ngazellues dhe Tablo Sinoptike ..smiley

 

Dukesh si kasete e regjistruar ne komunizem dhe qe ben vetem replay.

Shiko ti palo kalama .Mos ben shurren ne cdo vend te ka thene teta edukatorja .kur te rritesh do te mesoje dhe mender Prof Olsi si te fshish qurrat !

jo, nuk do protestoj!  

po kur te  pres drute e pyjeve per tu ngrohur, se dimri  po afron, e per te gatuar  mos me thoni barbar.

Pse te presesh dru i nderuar Belul ? Demokracia ka prure soba Elektrike , soba me Gaz , Gjeneratore e dhjetra ceshite energjie .  Drute dhe sobat me tallash e qymyr ishin te kohes se rahmetlliut . Pse ky kthim mbrapa keshtu ?

Sobat me dru Jane luxury, rri se sdi gje ti. Mbrapa thote.

po kthimi mbrapa, i nderuar oidriso, eshte pasoje direkte e faktit se nuk me lene te heci para, do thosh N.N.smiley     i cli gjithashtu, ne rolin e  gastronomit kesaj radhe tha:  ''kur orizit i hedh me shume uje nga c'duhet, atehere smban me uje pilafi!.   dhe te drejte ka N.N-ja,  them une..smiley

 

nuk ka si te behet ndryshe, ky fenomen psh, u vu re edhe ne Greqi, menjeher pas krizes se rende ekonomike atje.. populli, sidomos ne zonat rurale, filloi masivisht te perdorte drute per ngrohje... kuptohet, ne dem te pyjeve... por kemi edhe ndotje te rende  ajrit me CO2..  kjo e fundit  ne fakt, eshte e diskuteshme nese  gazrat CO2 do ti konsiderojme pasoje negative, ose jo.. bazuar ne tezat VQ-izmit te  autorit P.Th.smiley

 

 

Belul, nuk besoj se shteti do ndertohet nga hici, e sado te mburret Rama, administrata e tij nuk do arrij dot te shkoje e tu marri faturen e dritave deri ne maje te pyllit, per me teper atyre ske ctu marresh se edhe energjia atje vjen mjaft e dobet. Administrata sot ha dru po nuk u shoqeru nga policia ne mes te Tirones. Flitet per bizneset dhe ndertimet cilesore kryesisht se te varferit e pensionistet ne pergjithesi paguajne, sigurisht jo te keputurit. Problemi me i madh do jete me falimentin e shume bizneseve te vogla, qe pa vjedhur energji, apo pa pasur energji falas nga shteti, dalin me humbje e falimentojne se koston e energjise nuk e kane paguar keto 20 vjet. Mos harro se dikur u kap edhe Majko me Pango duke vjedh energji. Aty eshte kriju sistem grabitje energjie ne bashkepunim me elektricistet nga te fuqiahmit e rruges e politikes e jo thjesht nga te varferit.

po me duket se jane 2 gjera te ndryshme:  pra tjeter  te ngritja e cmimit te energjise elektrike, qe duam apo nuk duam do ti prek te gjithe... e tjeter  fenomeni i vjedhjes se energjise qe  natyrisht i shkakton humbje te medha shtetit, por edhe asaj perqindje te qytetareve te ndershem te cilet  paguajne rregullisht  faturat e energjise, madje edhe per ata qe e vjedhin ate..

tashi, para se te ngren cmimin e energjine,  sikur ta fillonin  me themeli nga kjo e dyta, them une.. dmth te shkaterrojne sa munden fenomenin e vjedhjes dhe mospagimit te energjise..  dhe po ja arriten kesaj, ku i dihet, mbase nuk eshte  nevoja fare te rrisin cmimin e energjise elektrike.

JANE E NJEJTA GJE, mospagimi apo vjedhja con ne rritje cmimi, plus akumulimi i interesit per borxhet e marra nga kompanite se ose duhet te nderpresin energjine ose duhet te mbledhin faturat e nuk bejne asnjeren.

Borxhin e akumuluar nga institucionet e energjise, vendasit e bizneset  i kane shpenzuar e nuk i kane paguar. Nderkohe qe palloshit po nuk ngriti cmimit i falimenton gjithe sistemi energjetik e si jep njeri as kredi. Sikur ne rastin me te mire administrata te mbledhe energjine qe nuk eshte paguar nga bizneset e ndertimet kryesore zbutet humbja, por...... sa do zbutet kuptohet qe jo aq sa te paguaje interesin dhe borxhin e akumuluar prej vitesh. Lubonja e jepte kete variant, qe te kontrollohet vjedhja e pastaj te gjykohet cmimi, por interesi nuk fillon nga sot por ka vite qe akumulohet e me shtrengimin e sotem nuk paguan dot borxhet disavjecare.

Me pak fjale rritja e energjise atje do te vazhdoje, e dyshoj te jete kjo e fundit,  por le te shpresojme me ritme sa me te ulta e me reforma zbutese.  a zgjidhet kjo me protesta? Nuk e di, mua me duket me shume perpjekje e shqupit per te mbledhur te pakenaqurit e politikave te Rames pa e care koken se ca reforma si ne energji dhe ilegalitet ndertim duhet te kishin filluar prej vitesh. 

Flm i nderuar belul .Dhe une shtu mendoja po erdhi Moza smiley

Nuk e kisha per Ju fisniket Moza .  Po per popullin e thjeshte qe anTHuziazmohet jo rralle nga sukseset e Miraklles se Fridomiut ne raport me vjagurin e gatimit ne banja smiley

Une e kam qejf zjarrin ne vater .Gjashte muj dimer , zairete e kashten per bagetine po , var dhe cengelet ne tra ,vedrat siper zjermit , zhurma e Gjrosheve qe zien dhe andra si me t'ardhe Bajraktari per vizite ! E ndonje ulerime UKU si me t'lajmeru qe Berisha ka ardhe ne Luginen e InteliDjenteve smiley

Me ate rremuje ndertimesh pa leje nuk asnje mundesi te mbledhesh faturat e dritave.shqiperia eshte aq fucked up sa qeverise nuk I mbetet gje tjater pervecse ti fryje m'tajare.

Meqë u tha që do ketë protesta MASIVE më 22 nëntor, mendova, epo s'po shkoj, janë mjaftueshëm e  për mua smiley

rastesisht, nga Berati ishte edhe ajo zonja qe tha fjalet legjendare:  amani ere, nuk duam uje e drita, vetem juve  mo u zini me sho- shoqin.smiley, e tu kemi mire  ne unitet atje ne krye..smiley

Një mendje kemi, pse jo smiley

Por unë në këtë rast u solla më shumë si gjirokastrite smiley

Di ti si bënet rritja e cmimit te energjise mo? Ta tregoj u.

Sidoqofte, qeveria do fitonte pike po te bente te gjithe te paguanin. Kjo rrumpalle e mospagimit duhet te marre fund. Psh te vihej kusht per sherbimet e shtetit, sic jane taksat psh. Dhe mbase s'do ishte nevoja me ngrit cmimet, qe jane te larta per pagat atje.

ikni ne estonì merr derra, 97% e veprimeve me shtetin, fatura, banka me the te thashe behen vetem online. te shohim pastaj vuodhn a s'vuodhn!

Ke lezet çekano .Tani shikojme e lexojme qe dhe buzeshpervjelirut e PD-hit  japin mendim si zgjidhet smiley se bashku me Xhibonjistet " nga njera ane por edhe nga ana tjeter "

Kjo tregon qe ne UNISON te gjith palet jane te bindur qe Gropa e Halese Energjitike eshte hapur dhe thelluar nga Bajlozet shakaxhij te perparimit Nano -Berisha ! Kjo ka rendesi te kuptohet qe protestat e organizuara dhe nxitura nga keta jane Fiasko , jane Hipokrizi . Në themel te tyre kane tedencen per te fshehur Krimin dhe frikën ndaj Ndeshkimit duke e paraqitur si pakënaqësi  masive  . Kjo eshte ajo qe Altineria e karieristeve nxisin ca si ..nje ashtu keshtu qe te hedh krahun ...smiley dhe ca me kërcitje Pordhësh si LefTKopeja .

Nuk ka snjë rrugë tketër përveç ndëgjimit , zabtimit dhe bashkëveprimit me Institucione Financiare Botërore , pavarësiht se PD-hi mburret që kemi LlamPatitës në Kopshte kalamajsh politikë , që i shpjegojnë mirë Këto gjëra me Kalem e me çmime .

Gropa e Halesë Berishiane ësht Mega dhe është e lidhur me një sistem të tërë gropash Korrupsioni vatrash vjedhje e abuzimi . Kjo është vetëm njëra prej Sistemit të " projektit sali Qenef berisha " që duhet të mbyllet . Dhe kështu fillon MBYLLJA !

Ekonomia nuk po permiresohet, te pakten per bizneset e vogla dhe njerezit e thjeshte. Rama, me kete buxhet, po mundohet te mbaje ne kembe sponsorizuesit e tij apo te gjithe politikaneve dhe per kete gje po rrjep te varferit dhe shtresen e mesme. Nuk besoj se do ta mbaje gjate kete gjendje, edhe pse po shton numrin e policeve.

Ekonomia nuk po permiresohet,

I ka keto te mira komunizmi.

Ja kshu dhitet dashnija thot kojshia smiley

shoku Rama po shfaq ndjenjat e para te xhelozise per figuren e shokut enver.

S'merret vesh kush jane me beterr, enveristet-diversante apo "kufitaret" e fandaksur.

Ne nje teme per cmimet e larta te energjise elektrike ne Shqiperi shumica e komenteve jane protesta ndaj cmimeve te ulta ne Kanada smiley

Jalla o Peshk mos ngelsh kurre pa mili-dele-tante ....zdryyyyp Xhixi yyyyp Ngjala, tha  smiley

P.S. Lebetitso, mire Shkaba qe sjell argumenta tip "qethja e leshit ne Kanada justifikon cmimet e larta te korrentit ne Shqiperi" po ti pse ke shkare ne te njejtat linja pa lidhje, duke pasur tek xhepi i pavarur i xhupit argumentin "fajin e ka cuni Sheqeres"? 

 

Iku dhe Rama. Problemi tani eshte kush do vij.

Je kunder te vije Sala ti?

Sala nuk vjen me, keshtu qe nuk vlen si argument. Problemi eshte se nuk kemi alternative te qendrueshme.

une them te vije Xhibi . ti si mendon.

Xhibo , s'te pelqen ??  Mos !  tani duhet te mendohemi qe te zgjidhim DILEMEN e rradhes se tirAne.. 

: Rama iku..problemi eshte kush do vije

Pse jo me radhe...te vije gruaja, pastaj burri, pastaj polici.

Mire mire. po a eshte dakor tirAne me kete rradhe qe thu ti..Se qe thua ti megjithese emri yt u lakua si KM alternative , te drejten per ta pranuar ose jo e ka tirAne dhe jo ti. Dhe meqe AI nuk e ka kthy ala pergjigjen ne duhet te presim..smiley

Po prisni ore te uruar, shijoni njehere ikjen e Rames e mbasanej vrisni mendjen kush do vije. Po pse Zeni, Argita, Abbi e Lulthimi nuk ja u mbushin mendjen qe e zevendesojne denjesisht Ramen.

Xhibin sja u jap se ska me kete merret Idrizi nPeshk.

P.S. Me ka bere pershtypje se si propaganda Shqupiste pushton ne vazhdimesi  seksionin e Pyetjeve. Ne pergjithesi japin nje mendim anti-pallosh, dhe pastaj bejne nje pyetje inocente qe perforcon perfundimin e tyre gjenial. Perfundimi i tyre gjenialo shqupisto deleist, nuk ka pse te shoqerohet me pyetje idiote qe te na hapin syte neve te tjerest se dime ta lexojme mendim-perfundimin.

Pyetjet jane per ekonomine. Ty nese te pelqen te flasesh per cunin e sheqeres hap nje seksion tendin. Piktori po e con vendin per lesh. 

Une ju adresova pyetjeve disa here po ty te rref tek pushteti. Ose meso te besh pyetje si duhet e jo propagande qesharake 2 lekshe. Cke pse nuk gezohesh, Rama iku, apo nuk iku???? Mblidhe mendjen daku ose nderprite i fije ate qe ju thith.

Te thithmet i ka qef ai perendia jote. Shko kerkoji ndonje te thithme. Tere diten vetem cuni i sheqeres, cuni i sheqeres. Je bere si ata analistet, qe sa here permendin emrin e sales i shtohet nga nje zero ne llogari. Gjynof se jeton ne usa dhe prape vazhdon me keto ide.

Se kush eshte per gjynof, duhet me u cu nga llumi e me fluturu larg me u kuptu. Nejse me bohet qejfi qe se thith, por je thjesht Shqupist e a mund te quaj Anti-Ramist. Liria jote, por mos na disinforma se po kerkoja mos kish dhon palloshi doreheqjen si Luiza.

Te thashe mos bej lojra fjalesh. Dhe mos u mundo ti etiketosh njerezit qe kane mendim ndryshe nga ty.

Dale dale,pse e perjashton keshtu apriori rikthimin e Sales ti,se nuk po marrim vesh.A nuk ke thene vete qe tani eshte me keq se me Salen.Dhe Sala e ka treguar qe eshte feniks.

 Iku Rama...:smiley

1-A është abuziv dhe i dyshimtë vendimi per godinën e Fakultetit Gjeologji-Miniera?

2-A do protestoni kunder rritjes se energjise elektrike

3-A eshte e vertete rritja ekomomike .......

Ahhhhhhh .. o tirAne.  Shume pyetje ke ti mor Yahooo.  por ASNJE pergjigje nuk ke. po pse peshku do ti zgjidhi gjithe dilemat ty?

Iku Rama , Problemi tani eshte kush do vij.  smiley

 Nje tjeter DILEME e tirAne.. ..

Rama jo vetem deshtoi ne rimekembjen e ekonomise por po e zhyt edhe me keq. Kjo nuk eshte dileme. Deshtimi eshte i tij dhe jo i shqiptareve. 

Nuk ka si ta zhyse Rama ekonomine se sapo na the qe Rama iku.

Dili per zot Shqupit dhe merri fatet e vatanit si ngahera. Po futi nje espresso 2 oreshe perpara te festosh ikjen e Rames.

Mos bej lojra fjalesh. Shko vazhdo fli me portretin e sales perqafuar, se Shqiperia ka per te ec para. 

JO mer Lal, Cuni i Sheqeres do na udheheqi ne 22 Nentor, e kena per ta prek te gjalle me dore, Ai ene sot ja shpjegoji popllit buxhetin vrastaro-urimbjelles. Portretin mbas 20 vjetesh se osht ENERGJIK. Pa lojera fjalesh, kush bo pyetje ne kete seksion e jo vetem ti, abuzojne dhe e perdorin per pamflet politik. Pyetja mund te jete politike e ekonomike, por duhet te coje tek pergjigja, se nese perfundimin e di ti, dekurajon pyetes-adresuesit te kontribojne ne perfundim apo ne te vertete.

 

Pyetjet behen per te kuptuar mendimin e njerezve. Kjo nuk e pengon ate qe ben pyetje te japi mendimin e tij mbi pergjigjen. Problemi eshte qe nese mendimi mund te jete i ndryshem, te sulmojne me sharje banale, duke shkeputur vemendjen nga thelbi i diskutimit. 

Po nuk eshte pyetje Biri, por opinion qe mbyllet me nje pyetje. Ti mendimet e tua mund ti rrafesh me mua a me Xhibin gjate diskutimit por nese ti jep perfundimin njerez do te paragjykojne e do kesh me pak pjesemarres ne pyetesor sepse je duke ndikuar ne alternativat e pergjigjeve.

Per ty Rama kishte deshtuar qe pa marre pushtetin. dhe  ka mundesi te zgjerohesh nje cike mbi "zhytjen e ekonomise ME KEQ"  

ore po c'fare eshte ky shqupi, qe thone shqupi shqupi??

Sot? Qenef.

e kam seriozisht, nuk e di per kok t'plakut!

Shtepia Qendrore e Ushtrise Popullore.

pse more shquopi qe ajo qe llafoste tom clancy te call of duty?

Shqupi ka qene Shtepia e ushtarakeve . Per te mos i humbur Funksionin është vendosur nje Repart i Ri ushtarak me Komandant Saliun . Ka shumë drejtori , por drejtorinë e vërvitjes së Pampersave e mbulon LefTKopeja .

LefTKopeja pregatit dhe hedh herë pas here Pampersa nëpër Blogje sipas rastit dhe gjeëndjes së kapsllëkut mendor të  Ideve te Plakut mere , alias sali Qenef berisha te pasqyruara tek " Na kem feisin e bukit or tie ".

Në të shumten e Rasteve kur i hedh ne formë Pyetjesh , "jo për gjo për të mirën tuej ",  vërvit Pampersin Tirane smiley

Kur duhet ndonjë ide pak si me e zbutur një " si ashtu kështu që të hedh dorën në qafë "  por që të rëshket gishtin avash avash poshtë " kryesisht vërvit Gjëmbin !

Kur duhet që " kështu është jeta as mish as peshk por edhe mish edhe peshk " , dmth Ngjalë ..dihet ajo mo smiley  vërvit një të baraztundur !
Ka dhe më !
 

po natja, merr idriso ka shqup?

NAT-ja ka Baza sepse nuk ka Ushtri Popullore si Partia Popullore  Europiane e kumandant Saliut !  Ka fillu del në TV tani pasi lexon PPU dhe bën gjeste si Nafija me duar e krahë smiley 

Nga pëjetja duket sikur e ke me t'hudhme mer jahu smiley .E dike që SHQUP-i qeka për Kumandarë smiley

jo mer idriso mer jahu .., une per kumandare njoh kumandar sali vranishti/sa rrojti i punoi gjishti!

Sot janë ndryshe Kumanarët . Është dhe JozefPërcka . Po u punon Gjuha ose Llapa . Gishti osht me të vjetrat . Sot vetëm për trima tastiere përdoret  ! E sheh LefTkopenë si vërvit me tasierë Pampersat . 

e drejte, ka hec teknollogjia .. mor po do ti dhe qënin e kumandon gjate mesymjes nepermjet konsolles?!!

po hotelin ke IQ kur do ta msyn keta? 

A do të protestoni kundër rritjes së çmimit të energjisë elektrike?

Varet.  

Njoh njerez qe kane te pakten 15 vjet pa paguar as edhe nje fature elektrike.  Kjo kategori ndahet ne nenkategori: ata qe s'kane pasur mundesi te paguajne, dhe ata qe s'e kane pare te arsyeshme, te nevojshme dhe te detyrueshme te paguajne.  Shpresoj te kem pershtypjen e paguar, por besoj se perfaqesues te kategorise se dyte do marrin pjese ne proteste. Sepse do e shohin te arsyeshme.  Kategoria e pare dhe me e dekujaruara nuk do dale. 

Njoh pensioniste me 1001 halle por edhe me semundje te moshes qe kane paguar rregullisht fatura.  Nuk e di nese u ka qelluar te shkoni ne ndonje apartament pensionisti/e ne dimer.  Te keputet shpirti per ata njerez qe pasditet e dimrit i kalojne nen batanije e jorgane per te kursyer, por qe ndezin kaloriferin kur u vijne mysafire. A do rritet cmimi per kete kategori?  Nqs po, duhet te dalin ne proteste.  Me shume gjasa nuk do e bejne, qofte nga pamundesia e moshes, qofte edhe nga lodhja e jetes.

Eshte edhe kategoria qe e njohim te gjithe: bizneset.  Kane kaq vjet qe s'paguajne fature te plote.  Perfaqesues te bizneseve te mesme e te medha edhe mund te dalin.  Bizneset e vogla qe do e ndiejne me shume rritjen dhe pagesen e plote, nuk do dalin. Me rritjen e kostos se veprimtarise ose do rrisin ndonje cmim tek tuk, ose do i vene drynin.

Dhe ne fund, kategoria e pergjithshme e njerezve qe kane paguar rregullisht. U rritet cmimi i energjise, qe per momentin eshte nga me te lartat ne rajon e me gjere krahasuar me te ardhurat per capita.  U rritet jo per faj te tyre, por per disa nga kategorite e siperpermendura.  Nderkohe qe te ardhurat mbeten konstante.  Kjo eshte kategoria qe i ka te gjitha arsyet te protestoje.  Por gjasat jane qe nuk do dalin ne proteste.  

Nukështë vështirë për artikuj emocionalë si" këpucët e Lulit vocërr "  .Po pse në kohën e Ishit nuk kishte pensionistë ? Si ja dilnin që paguanin dhe nuk të këputej shpirti ?

Nderkohe qe te ardhurat mbeten konstante....smiley

Hiç po Habili ! Këtë të kish menduar superenergjitiku Nano me atomikoenergjitikun berisha , (për të gjith fushat  e Jetesës ), jo të shesin dëngëla me teori LlamPaxhijsh , kur kanë thelluar Humnerat në një farë feje që askush nuk i zgjidh dot më pa dhimbje .

Përse duhen e Çfarë do sjellin protestat e Tirane llapaqenses ?

Do Ulin çmimet e pagesës faturës ? Do bllokojnë Shpërndarjen e nergjisë ? Do rrisin prodhimin energjitik ? Do ulin Humbje ..apo Do rrëNxojnë qeveri Kuajsh të vijë Qeveri e Dhijarëve që e pruri në këtë gjëndje  ?  

Absolutisht nuk do sjellin asnjlë ndryshim përveçse do na paraqesin në sytë e Botës si shpellarë ..Por edhe një të mirë do e kenë

Ja Populli shqiptar Proteston smiley Demokracia është funksionale smiley 

ka proteste por ka edhe anti-proteste, apo nuk i ka gati qe tani portretet e dulles qeverrija dhe pushteti. te shofim kujt i del me mire.

Rapadam rapadam dipi dopa e Dulla dul nga Gropa smiley

Po mos u çfaqni të paktën se lemerisët Botën me Brakllëqe ! Ose lëshoni LlamPaxhiun ose Gjëmbin se shkruajnë gjëra me mënd .Si shahen arisxhofkat me njona tjetrën ..

" O të q..burri im me gaxhije " As Dulla nuk ua hoqi dot këtë shprehje protestus - antiprotestusve smiley

dhe nga amerika do e vleresosh qeverine a i uruar? nuk e provon ne kurriz ngritjen e cmimit te energjise dhe llap.. llap-llap-llap sikur ta trazojne gojen nga tirana .. nderkohe vete je ngrohte ne ameriqi, me ndonje pension si shites i sekreteve shteterore, se ideali - tha- blihet per pak por shitet shume 

Me kë e ke ...Vuri duart nën mjekër i shqetësuar ..zgjati pak supet përpara , anoi kokën dhe treti vështrimin thellë në Popull e Fatet e tij ..

Energjia shokë ....

Kjo qeveri duhet te mbaroje kte mandat dhe te mos votohet me! smiley

Hë, u be protesta apo u la javen tjeter kur te permiresohet koha? 

Me ne fund proteste-persistimi i peshkut "tirane" dha frytet e para. Erion Veliaj kishte reaguar duke thene:

Kjo tregon se romet e lexojne Peshkun me shume se gaxhinjte. Jo per t'u krenuar, por ky eshte fakt qe nga koha e lavdishme e Mjaft-it.

Jo vetem kaq. Dje policia nderpreu dhunshem nje proteste qe po zhvillohej brenda ne Fakultetin e Shkencave te Natyres, duke shoqeruar ne komisariat disa studente femra. Sot protesta vijoi ne Fakultetin e Shkencave te Natyres si dhe ne Fakultetin e Shkencave Sociale.

Madje protestat e studenteve po vijojne edhe sot.

edhe 24 ore nga perballja me uraganin blu....tik tak...tik tak...tik tak.

"Tirane" do jete ne balle te uraganit.Megjithese nuk e ka zgjidhur ende pikepyetjen shekullore:"Mire e hoqem,po ke do veme"

Paska qene Festivali i Dritave sot smiley

Hallall sallata mikse

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).