Del nga qelia ish kryeinspektorja e Bankës së Shqipërisë Elivar Golemi. Gjykata e Lartë ka pranuar kërkesën për ndryshim të masës për Golemin dhe ka vendosur ‘detyrim paraqitje’ për këtë të fundit.  Ndryshon masa edhe për ish Guvernatorin Ardian Fullani nga ‘arrest shtëpie’ në ‘detyrim paraqitje". 

Relatori i çështjes Aleksander Muskaj mori parasysh pretendimet e palës së paditur duke rrezuar argumentet e Prokurorisë sipas të cilës mbajtja e Golemit në burg behej për arsye sigurie. Me herët avokati i Elivar Golemit, Fatos Shanaj bëri me dije se do kërkonte heqjen e masës së “arrestit me burg” për ish kryeinspektoren e Bankës së Shqipërisë. 

Shanaj argumentoi se nuk plotësohen kriteret që kryeinspektorja Golemi të qëndrojë në burg. “Ne kërkojmë ndryshimin e masës se sigurisë dhënë nga gjykata dhe që Elivari të gjykohet në gjendje të lirë. Shkaku që është pretenduar nga prokurori nuk është me, dokumentimet janë bërë dhe provat janë mbledhur, qëndrimi i saj ne burg është i pakuptimte”- tha ai

Ish kryeinspektorja e BSH, Elivar Golemi mori masën arrest me burg nën akuzën e shpërdorimit të detyrës pas skandalit të vjedhjes së 713 milionë lekëve në Bankën e Shqipërisë. 

Fullani

Gjykata e Lartë ka ndryshuar edhe masën për ish Guvernatorin Ardian Fullani nga ‘arrest shtëpie’ në ‘detyrim paraqitje". Ish Guvernatori kishte bërë rekurs në Gjykatën e Lartë për ndryshimin e masës. Avokati mbrojtës i tij Maks Haxhia theksoi se procesi ndaj Fullanit s’ka qenë i drejtë. 

“Nuk mund të prisnim vendim tjetër përvec këtij vendimi. Na ka lënë përshtypjen që ky proces nuk ka qenë proces fair, akuza është atribut i prokurorisë, ne jemi gati të përballemi deri në fund dhe të marrim atë që na takon, që sigurisht është pafajsi”- u shpreh Haxhia.

Sipas avokatit, Ardian Fullani nuk është më në postin e Guvernatorit dhe nuk përbën rrezikshmëri për prishje provash dhe faktesh në dokumentacione, ndaj për këtë arsye duhet të lirohet nga masa ‘arrest shtëpi’ dhe ti vendoset një masë më e butë sic është ‘detyrim paraqitje’.

Artikulli i plotë

78 Komente

dhe ketu dolen qesharake akuzat e prokororise ngritur nen ndikimin politik

 

 

Pa u nderruar gjykatesit e Sales, nuk ka drejtesi ky vend.

smiley

Unë them që gjykatësit t'i bëjmë me porosi. Sepse këta që kemi aktualisht në funksione të larta ose jo janë të gjithë me cen. smiley

Parate shkuan edhe ne kohen e duhur por edhe ne vendin e duhur. smiley

Duhen liruar dhe dhënë masa me; Detyrim Paraqitje edhe gjith vjedhësve të energjisë që qeve'rriu po arreston këto ditë! Ndryshe i bie që ata të jenë të njerkës, ndërsa Fullani & Co të s'ëmës! Shpesh, koha ka treguar se parapremtimet, angazhimet e pastudiuara por të trumpetuara me të madhe, kanë qenë gurë për kokën. Në mos gaboj por, Nano's i ranë gurët kokës mbasi kishte premtuar se çoç do bënte përpara se të vinte në qeveri tëfundit herë!

Kujt po i drejtohesh, gjykatesve? Po nese nje hajdut lirohet, ai mund te vjedhe prape, prandaj nuk mund te gjykohet ne gjendje te lire. Ah, nese paguan nje shume parash ne formen e garancise, te themi 2 apo 3 here me te madhe se per cfare vkere eshte akuzuar per vjedhje atehere po. Po deri me atehere duhet te respektohet masa e sigurise me burg.

Gjykatësve dhe qeverr'iut po njëlloj! Për mua SHTETI i së drejtës dhe barazisë nuk ndahet me ashtu dhe kështu, me të bardh e të zinj, apo në rastin në fjalë me; gjykatë e qeverri! As nuk mund ta mar mundimin të mendoj n'atë mënyrë, qoft për faktin e thjeshtë se ata që sot janë n'ato karrige janë pjellë e asaj çfarë jemi si popull, asaj çfarë ky popull mund të prodhoj. Por nëse Fullani & Co dalin me: Detyrim paraqitje, at'here nuk shoh arsye t'mos dalin edhe ata që u arrestuan për vjedhje energjie. Në fund të fundit, vjedhja nuk është krim që do rrezikonte JETË. Ajo fare mirë mund të dënohet me GJOBË apo KONFISKIM të mallit/pronës! Në të kundërt, njerëzit që DUHEN mbajtur në burg me patjetër, janë ata që e kanë kryer një vrasje, por duke qenë çuni i mirë i mamasë e cila nuk diti të ishte MËMË e të edukonte pjellën e saj, ja hedhin paq me pak vite dënim, e pastaj dalin e u marin jetën fëmijëve të ca Mëmave të tjera!

Trumpetimi se çoç do bëjmë, e më pas marja me kutitë emergjente, për të cilat nuk ishte e nevojëshme dalja e policisë në rrugë, por vetëm mosdhënja e kartës jeshile automjetit që nuk e dispononte në momentin e kontrollit teknik, mua me duken fëmijënore dhe absurde! Nuk habitem aspak, sepse jemi të gjith dritëshkurtër ndaj në aspektin SHTET kemi prodhuar qorra!

Ardian Fullani o Leonard nuk akuzohet nga prokuroria per vjedhje por per shperdorim detyre dhe me argumentet qe ka dhene prokurori nuk ja ka mbushur dot mendjen gjykatesit se duhet te qendroje ne burg. Ndersa keta kane vjedhur dhe po te mos izolohen apo te paguajne garancine e demit mund te vjedhin prape. Pra sic e shikon ndryshon puna, nuk eshte  e njjta akuze. Keta hajdutet e energjise jane si puna e vjedhesit te thesarit Ardian Bitraj, i cili qendron ne burg. Pse ? Sepse ka vjedhur! 

Mos kallezimi I nje krimi e ben deshmitarin poaq fajtor sa krimineli. Ne rastin e Fullanit, ai nuk eshte me pak fajtor nga I vetdeklaruari hajdut. Bashkpunimi apo moskallezimi denohen ponjelloj sa dhe vet krimi.

Leonardo nga e more vesh se Fullani nuk e ka kallzuar krimin dhe ne rastin konkret vjedhjen? Sipas informacioneve zyrtare, ka qene Fullani qe ka lajmeruar policine dhe prokurorine mbasi hajduti i tregoi per vjedhjen e bere. Mos e vazhdo me kete diskutim se nuk e paske informacionin e duhur dhe flet percart pastaj.

ke paradoks me komentin lart, o berber!
 

thua qe nuk akuzohet per vjedhje po me lart dukesh i revoltuar kur thua se:
 

Po nese nje hajdut lirohet, ai mund te vjedhe prape, prandaj nuk mund te gjykohet ne gjendje te lire

Cili jeni ju, zoti Sorges (berber)?

Br3dharak te siguroje qe nuk ka asnje paradoks ne asnje nga paragrafet ku kam kembyer mendime me Leonardin. Une kam theksuar faktin qe Fullani nuk eshte akuzuar per vjedhje, por per shperdorim te detyres, ndersa keta/keto qe po arestohet tani akuzohen per vjedhje (hajdutet e enrgjise elektrike). Dhe nese keta/keto lirohen potencialisht mund te vjedhin prape. Pra, fjalia qe Ju keni gjetur si paradoks nuk i drejtohet Fullanit, por hajduteve te energjise elektrike. Me i vemendshem tjeter here! smiley 

ah dmth, ka hajdut dhe hajdut dhe n'vartesi te komandes nga lart, e ndryshojme qendrimin

ato komandat nga lart apo nga poshte mbaji per vehte se ti je ushtar i bindur i kriminelit, te pakten virtualisht. Une jom njeri i lire, berber. smiley

te ndodhet gje brisku aty afer meqe ra fjala?

E kom gjithmone me vehte po ty nuk ta rruj edhe sikur te me japesh komplet asistencen vjetore.

edhe sikur te me japesh komplet asistencen vjetore

smiley smiley smiley

asistenca ime vjetore eshte sikur te t'bij llotaria kombtare ty mo berber. I bi qe t'rrish poshte lanes me shoqerine tate non stop pastaj. Me gjithe ket bucen e vogel qe t'vje nga pas

Po pra ene une ate po them: qe megjithese do me dhone shume pare, une prape nuk ta rruj se nuk du. Sa per bucen nuk e njof kush osht, por ty te njof mire, je ushtar i bind i kriminelit.

ushtar je ti o zar, une jam ushtar i ksaj punes qe m'jep buke ktu

Kuazi, meqe qenke berber. Berberet e zot qethin tre veta brenda nje ore. Me e lira eshte 3 mije leke te vjetra, qe dmth 10 dollare ora, pa taksa. Qe te marre 10 dollare ne ore pa taksa ai, duhet gjeje pune qe e paguajne nja 18 dollare ora me gjithe taksa. Qe te arrije deri ne nje pune te tille duhet te kaloje shume peripecira, duhet te shkoje ne nje vend ku do te flase gjithe jeten cale-cale e ku do te duroje pa ze shqelma paragjykuese vetem nga theksi; do te zhgerryhet me lloj-lloj punesh qe e paguajne sa gjysma jote e me ate rroge te paguaje nje qera qe eshte pese here me e madhe se e jotja; duhet te ngope financiarisht shtetin e huaj me procedura e aplikime, me shkolla ku meson gjera qe i di po s'e beson njeri qe i di, me taksa e detyrime; duhet te braktise familjen e te shkele dinjitetin personal sa here t'i kerkojne analiza mjekesore se mos i ngjit ndonje zgjebe surratit te vendalinjve... dmth, e thene ne menyre figurative, i duhet te ashtuhet atje mbrapa qe te arrije nivelin tend. klm

hahahaha!

po qeshja me ze si trap ktu dhe me pyti dikush qe t'i tregoja arsyen. I bi qe t'i them se nji loqe made in albania po m'qan hallin se sa bej e si jetoj ktu ne kanadane e varfer.

hahahaha!

lutje adminave qe t'i japin njifare statusi ktij se eshte si ato zarat qe mbanin mbretrit njehere e njekohe per zbavitje. Seriozisht kjo. Kane per t'u largu antaret nqse e bllokoni kte monstren

po qeshja me ze si trap ktu dhe me pyti dikush qe t'i tregoja arsyen. 

po ti thuaja arsyen arusheve te dhomes. Mos i ler te habiten. Hajde te berberet ne tirane qe marrin nag 7-10 mije leke per te qethur e rrine robt ne radhe duke lexuar revista, pastaj flasim. Une te shpjegova vetem keta me 3 mije leksha, meqe asistenca jote te duket telebingo e nje berberi ketej.

po ti vjen era perc mer bir, mbyll aty para kompjuterit sa harron dhe me u la. Kto arushet as bythen nuk e fshijne me ty. ta thash para ca kohesh, ti nuk prish ne muj ca prish une vec per bileten e trenit. Ti je pabuks qe myllesh ktu edhe per fundjave. Aty n'shqipri mund te kete te pasur qe skane ca t'i bojn paret, edhe prej atyne qe kalojn me ferrari qe ti i shef prej dritares ose ballkonit. Po ti ngelesh ky zari qe englendis refugjatet e peshkut n'fund t'fundit. Ket nuk e ndryshon dot. Kte po munohem me ta shpjegu

Shqupo, mos e merr me kaq zjarr, ka dhe te tjere si puna jote qe jane kthy se nuk e kane perballu dot dhe e kan gjet veten ktu. Ca duhet me shume se nje pune e mire ne ministri, nivel shef sektori a ku e di une? 50.000 rroga, nja 50.000 i bo me noi allishverish a me noi diete jashte, dhe n'rregull je, 1000 USD qe ne PPP i bie 3500 USD. C'ke mer plak qe e ke mor me kaq inot, ka dhe te tjere si puna jote qe s'kane bo hajer dhe jane kthy

Swed, s'kam asnje inat. Thjesht po u zgjeroj njohurite ne lidhje me berberet. Ti qe je ketu, ke ndonje kundershtim per berberet?

Une jo kundershtim qe s'kam, po s'kam asnje lloj lidhje me argumentin as pro as kunder. Po te them ty meqe te shof qe bo lufte me lloj-lloj njerzish vetem se i shef me flamur te huaj pa e dit fare ca bojne ne jete, duke fillu qe nga pjatalares e deri pronare firmash, qe vijne harxhojne kohe te peshku qe t'ju duken vartesve sikur po punojne shume. Dmth ... shif punen tate ta kisha llafin, po ti po deshe mos m'nigjo, tastieren tate po konsumon

Swed, s'bej lufte. Thjesht paraqes fakte. Robt s'i kundershtojne, por nxehen. S'eshte faji im, faktet jane fakte smiley

Faktet e tua as xakja s'i kundershton dot.

mms, se fjala nxjerr fjalen, se dmth nga Golemi te berberi nje fjale eshte. Por meqe. Ti na ben gixhili me berbera, ne te bejme gixhili me naften.  Ka shku aq lire sa s'mblidhemi ne shpi.  Eshte gjynaf mos me e harxhu.  

Po qe te mos shkoje dem ky muhabet, bashkevuajtesit e bashkevuajteset ne emigracion te rishikojne marredheniet me berberet dhe parukieret e tyre (respektivisht.)  A supportive hug, baking cookies and stuff like that come to mind. 

Hug back, Monda. Edhe ndonje pumpkin spice latte po te duash smiley

Ti gjembi te ben lemsh, pavaresisht qellimeve te mira.  Perqafo parukireren tende, e kesha llafin smiley

PS: Nuk i spice latte-t.  But I hear the pumpkin is great smiley

smiley

Do e perqafoj Monda. Po te shohim kur te me bjere rradha te shkoj. Sipas llogarive qe na beri mjeshtri, s'na del as te hame buke, lere me te rregullojme floket.
 

Shko mi dreq urgjentisht! Pse ashtu me kaptine te kuqe do rrish ti? Apo e bo qe te te pranojme te tifozet e Partizonit?

Me behet qejfi qe e ke arritur ate nivel sa te perballosh te paguash parukiere aq shpesh sa t'i besh shoqe, e te besh xhiro me makine fundjavave, Monda. Je vertet per t'u pergezuar. smiley

shif kur te thote se ky lliku qe tha me lart ishte nje argument tjeter

Dude, you're funny smiley

PS: Ose je qeros, ose s'ke lexu xheken mbi miqesite berber/klient.  

PPS: @ gjembi, nuk e di si ia ben ti, une kam vene nje kavanoz te madh te puna, i kam ngjit nje tabele me shenim me shkronja dore (se e primtuar humbet vobektesine dhe origjinalitetin) : "donations for the HFF* are appreciated"  Mos harro "smiley face".  Shume e rendesishme. 

*Hairdresser friendship fund. 

Monda, je e madhe! Ke mirenjohjen time te pafund per kete idene gjeniale - sidomos dhe detajet e vogla por qe bejne pune te madhe! Me duket se do shpetoj edhe une me ne fund! Madje me dhe dhe nje ide tjeter: te pyes foreverin te me futet mik te pronari (si shok me benefits qe e ka) qe te fillojne ta shtojne tek cdo bill per klientat nje % te vogel per kete HFF. E ke parasysh, si ato "gratuity is automatically added for parties over 5".

smiley

Une mund t'i bej dhe ndonje sugjerim. Por do me thote, a ia vlen risku, se ketu ta heqin skalpin dmth. C'a t'i them une pastaj? Nuk cohet miku ne qorrsokak. Ne larg atdheut jemi, por besen s'e kemi harruar.  

Mos me thuj qe majm me buke dhe gjysmen e profileve te peshkut me taksat qe pagujme aty?!!! smiley 

Ke shume te drejte! Shyqyr qe pronari i restorantit ku punoj une me lejon te punoj ne te zeze dhe s'paguaj taksa. Se po te paguaja s'do ja dilja dot fare. Cfare s'kam arritur te mesoj dot ende eshte pse pronari e paguan Tirona-4ever me shume se mua.

Meqe mu be apeli, s'do mend pronari paguan per pjatat. Sa per video, tha nje dite, ka Interneti me cilesore se ato te kamerave tona te sigurise. 

Tirona, nuk doja ta them se s'eshte puna ime. Une nje dyshim e kam pse te paguan me mire ai, edhe pse punon me pak se une se zhdukesh te zyra e pronarit, por s'e them. Pyeti pak kamarjeret e shkreta si ankohen per ty se detyrohen t'i mbledhin vete pjatat e perdorura nga tavolinat.

Hajt mo se po e them dhe une. Ai do ca perkthim te vidiove. Megjithse tashti do perktheje Skypi e m'i preu krahet.

Si gjithnje, gjembi, s'arrite ta shpjegosh tamam me fjale ate qe po perpiqesh te thuash, por s'ka gje. Thjesht kije dhe ti parasysh here tjeter kur t'u drejtohesh berberave. klm  e gjithe te miratsmiley

multinick, si gjithnje ke te drejte. Po ku ta zhvilloj une aftesine e komunikimit me fjale? Laj pjata e tenxhere gjithe diten, s'flas me njeri fare. smiley  Nuk e di pse s'me afrohen, ngaqe jam cope mishi (TM kothementuesi) apo ngaqe s'duan t'i afrohen vendit tim te punes. Edhe tirona-4ever thjesht e le legenin me pjatat qe mbledh nga tavolinat larg meje.

Forit i pelqejne brunet prandej ty te ka inot se je bjonde. Normal pra qe legenin ta le larg.

Ajo eshte pune e tij. Ka c'ka me ngjyren e flokeve, punen ta beje sic duhet!

P.S. keto kohe i kam bere floket e kuqe.

Nuk jena racista flokesh, mer. C'bo konkurenca e pandershme, thuj. 

E di c'eshte me e trishtuara, gjembo? Qe jeni tre vete ketu, doni ta kundershtoni punen e fitimeve te berbereve, por s'e beni dot. lol

smiley

5 bashke me swedin dhe Lizandrin

thx, gjemb. se s'me shkoi mendja. 5 dhe asnje argument smiley

te bllokoi me argumente gjembi. Mu dhe nja 2 dite dhe me mbushet mendja qe po vuj. Mos u habit kur te me shofesh me flamur me shqipe

po ti nuk di as aritmetike kopshti mer. 3 here nga 3 mije lek thote bejne 10 dollare. Ca dollari eshte ky, dollar shqiptar?

Është rasti që të rikujtojmë disa përcaktime nga të mënçurit e Botës ku rreshtohen e shpjegohen edhe veprimet e Qeverive tona pas 90 , përjashtuar rrënjëzimit të Krimit , Banditizmit Injorancës dhe Babëzisë  të qeverisë 1992 -1997 , pasojat e së cilës duhen dhjetra VITE e pellgje Gjaku ti çkulësh

Ç'don njëri kundërshton tjetri dhe Ç'ndërton njëri prish tjetri e kështu në këtë përplasje krijohet rezultantja që është Historia ..e Qverisjeve !

Të jenë të bindur që me ndërrimin e Pushetit ,aq më tepër ardhjen e "patruve gërdhunj " Llafazanëve , e Glasave në shpirt të PD-hit , gjithhka do kthehet tek e para, mos më keq . Kështu që duhet përsëritur   

Largimi nga skena e kryefëlliqësirës Historike të shqiptarëve ,Berishës , ishte fitorja më e madhe e Shqiptarëve  . Shikoni simpatizantët që JU dhanë Votën dhe ju prunë në Fuqi .

Arrestoni Berishën po mundët dhe lerini Shtëpitë e  Krimit alias Gjykatat , që janë bërë strehë përfaqësuese e shprehjes fenomenale shekullore

Kadiut ti rrëfsh paranë

terse vërtit sherihanë

Për para e shet të anë ( babën )

Ja di kimenë parasë

e rendesishme ishte te ''liroheshin'' dy vende pune ne BSH se vallahi si do nxirren ato te shkretat 300k vende pune.

Po patjetër dhe është gjëja më e shkëlqyer në se e kanë pas ndër mend .Ka dhe  këtu që mendojnë se do ndërtohet Shqipëria kur babasqapi i Hoqi me LOPATA ata që donin dhe bënin Shqipërinë smiley

Bëhuni durim mëdhenj thotë babasqapi , se pas disa shekujve dhe ne do hamë bukë !

Fullanin e mori nga "beu i saukut " dhe këtë tjetrën pale për çfarë shërbimesh e kontroll hileqar të parave të babasqapit e sajoi jozefpërcka nga Institutet e Misër Orizit !

"Na ka lënë përshtypjen që ky proces nuk ka qenë proces fairsmiley

Vetem kaq? Nuk eshte dhene vendimi per demshperblim akoma? Cer lesh gjyqsori eshte ky?

Bordellizmi i gjykatave Shqiptare te ndikuara nga Sali gerdalla do te jete shkaku kryesor per renien e shtetit dhe cuarjen e individid te marre vendime katastrofike per shoqerine.....

Nese nuk ndermerret nje reforme rrenjesore ne sistemin e drejtesise Shqiperia nuk do te pranohet as ne Afriken e bashkuar......Mblidheni mendjen top s'ka Evrope pa drejtesi..... Blini jo benza e BMW por edhe fabriken e Benzit dhe te BMW-se po deshet.....

 

Po e jëma e Fullanit do japi gje doreheqjen ?

di gje njeri ?

Cfare permban akuza ndaj Fullanit per shperdorim? Krijohet pershtypja se juristet tane kane problem me shqipen. Nga sa eshte publikuar nuk mund te flasesh per shperdorim por paaftesi. E per paaftesi shkarkohesh, nuk arrestohesh.

Me i lezetshem eshte Nishanlliu ose Mehmetlliu, presidenti me mbiemer tranzicioni fallco...ka rone ne hall...ka nje muaj qe bo sherr me Odeten se nuk ja pelqen asnje nga kandidatet per shef(guvernator)...si ka asnjoni huqet e Fullanit e per femer nuk bohet fjale faresmiley

Daniel .

Shqipëria e shtrydhi të thatin nga bytha e saj , mender sali Qenef berisha . Dhe nga ky moment rruga për në Europë është e hapur . Me ose pa gabime të mëdha me ose pa këtë Pozitë një gjë është e sigurt . Europianët e Bashkuar si formë Oraganizimi e vjetër e kanë kuptuar se ne jemi pjesë e saj ashtu si Jemi ...POR ...tashmë pa çibanë Politikë me Blloqe dhe Kryesorja pa çibanë në Bythë me rrezikshmëri të lartë për të Infektuar edhe vet atë !

Këta vocrakët që dalin nëpër ekrane me njat trim mbi trima Lulashdashkurbanin e Bashkosë janë qelb i plagës së Berishës . Do rrjedhin dhe ca kohë e do ndalojnë ! Sa më  shpejt ta kuptojnë aq më mirë për ta .

Dhe pas ndalimit të rrjedhjes edhe mjekimin do tua japë po Europa !

Keta jane njerez qe i dine si te majtve dhe te djathtve shume konto neper bahams e gjetke ...pra jane persona te kalibrit rende qe nuk i mban dot qelive sa te duan llalajt-gramshake e berish-boshnjaku e ram-greku smiley

Vendim më se i drejtë.

Në radhë të parë, këta as nuk duheshin arrestuar fare. Por, tani që nuk kanë më as ato poste e që nuk kanë më mundësi që të vazhdojnë të shpërdorojnë a të prishin provat, ça kuptimi kishte me i mbajt akoma në burg? Taksirat, mirë të tjerat, po ti mbanim edhe me bukë. As një lloj kuptimi s'kishte, mirë bënë që i liruan. Do gjykohen të lirë, e në fund, sipas vendimit, do venë a nuk do venë në burg. 

Po dalin vrasesit e nuk po dilka Fullani me Golemin qe fundi fundit nuk e vodhen banken me dhune por me Dashuri.

S'priste njeri te denoheshin keta nga gjykatesit e PD.

Po pra  , edhe une u habita qe disa shpresonin qe keta do denoheshin nga gjykatesit e PD .

Me mire ta kishe vene sms nickun apo dhe kesaj do ti vije rradha smiley

 

Pse, mms = MëMirëS'bëhet!

Radha eshte ntsms

me gjithe ket kohe qe ke harxhu duke hap profile dhe duke i repliku secilit, i kishe rene kryq e terthor ekuatorit dhe kishe hy ne guinness rrezik

Kriminelet e drejtesise shfrytezojne kalimin e vemendjes nga nje krim ne tjetrin,per te dhene vendimin kriminal te radhes.

aq ishte sa me i zone vendin.

Kush është Jean-Pierre Garitte
Trajner dhe këshillues ndërkombëtar për auditin e brendshëm

Pse s'thoni ju paskemi ngrejt kombetaren e auditusve te brendshem! Biles "trajneri" qeka goxha burre.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).