552 Komente

Edhe vret!

Kur fillon numburimi?

shqiperi zeza thuaj, ka 20 e ca vjet dhe s'ben dot zgjedhje te lira. te parat dhe te fundit, te lira deri me sot i beri ramiz alija.

a u mbyllen qendrat e votimit?

Aman se na humbi durimi. Edhe sa do presim?!! smiley

Sa e paduruar je dhe ti, punet e mira behen avsh avash,  duhet ta dish vet smiley

Sa e mireee...

Njerez shkoni e flini se as nuk ka fillu fare numerimi. 

Kur fillon? A eshte live? 

Ne Vlore ne oren 24:00 fillon numerimi.

vone

Vone, por brenda mengjesit te neserm do jepet i plote rezultati, per Vloren them (se pastaj jane dhe Saranda e Delvina ne qarkun tone).

po per vloren e dime rezultatin... sa deputet ka Vlora?

12 deputete ne qarkun e Vlores.

8-4 them une... s'e besoj te kete ndonje nga te vegjlit, tip akz apo frd, megjithate si dihet..

Varet sa do marri PDIU dhe cfare efekti do kete Malaj. 1 e ka PBDNJ-ja te sigurt. 

po pdiu eshte me koalicionin e djathte o burr, te 8-4 futet. PBDNJ do e marr nje ke te drejte por aty tek 8-4 futet seme koalicione jan pra.

Dakord, nese e llogarit ne prizmin e koalicioneve, tek 8 me 4 jam dhe une me parashikim.

Pear-shaped, C+ or D? 

Forma dardhore eshte ogur i mire per PS gjithsesi...jo dhe aq ama fakti qe Pjeri s'po prononcohet akoma.

Arvizu i paska perveshur menget prap.

Kete cupken do e ndihmoje me zell te madh ne numerim.

ehu sa do presi shqiperia keshut ne tranzicion ... tip  transseksualizmi

transeksualofobik

Kqz,mund te nxjerri vendim qe numerimi te kryhet neser per shkak lodhjeje..smiley

dil o Ana, dil pa frike

pasi ne sy ta kqyresh

henen pink, lere te ike

smiley

piiiiiiiiiiii ! Kete kengetar e kam tek top5 im ever! dhe kete kenge.... top1 i tij! smiley

mos perto hudhu andej nga tralalaja dhe na zbulo pjesen tjeter te top5-it

ku jane shoket tane te idealeve? smiley

keltina, e ke karikuar sonte ? smiley

qe te mos e lem prap ne mes muhabetin

sonte jemi per fitore..smiley

"Shqiperia pret",,ne fakt pritja eshte gjeja me e mire qe dime te bejme...smiley

A di njeri ku ka humbur Blendi Fevziu?

 

Nuk ka arritur ende te zgjedhe nje model flokesh per sonte, ndaj.

pse c'e do? t'ka marre malli a?

shih mos e gjen ne ...

Qekur i terhoqi veshin Rama ju vu vija 

i ka humbur kreheri, ja kan vjedhur ata shkerdhatat e ps-it

ka ik me nje shokun e tij per te bere transplant flokesh.

ja rezultati

Fevzo thone qe prej veshskuljes se famshme e ka shendrru ne fetish shkuljen e veshit..Shiko njerz rruges dhe ju thote.."A ma shkul icik veshin se e kam fiksim"  smiley

Dy partite e medha po thone qe e dine si kane votuar robt. Keshtu qe s'ka nevoje fare te numerohen votat. Ceshtja do zgjidhet ne nje dyel kungulleshkash midis dy prijsave. 

Paske ardh me votu vallaj

Votat i duhen kutive. Rezultatet i duhen robve. smiley 

c'behet andej o tirana, si duken bathet?

Sonte jane te gjithe fitues. Neser fillon avazi kur duhet te merren me realitetin

 

po enderrojne me nje llaf

Nuk eshte ceshtje enderrimi. Duhet te mbajne te mobilizuar ushtrine e komisionereve, etj. 

Perndryshe po u demoralizuan keta e shesin per 5 lek, sic ka ndodhur me 2009. Atehere kete pune e beri Gani Bobi, prandaj kete radhe jane armatosur te dy palet me exit polls te vetat. 

smiley Shkove te votosh? Eh more Brad, i forte paske qene!

...pse ne Kine numurimi i votave mbraron me shpejt se sa ne Shqiperi? 

Ika une, naten! 

Aman mos beni sherre. 

Ik festo se te pret bradi tek nene tereza bashke me patekun e ca te tjere me makina me flamuj te pds smiley

Jo se behet xheloz spiritus smiley

200 eurot e shpenzuara me mire ne jeten time!! smiley !! Ciao Sali...

ky eshte jashte orbite. prape me gishta lart ky.

Per ca po fliste Vangjel Tavo tek Ora News qe tha ka pas nje gabim a dicka e tille dhe komisioneret e PS s'kane pranuar ta firmosin procesverbalin per te reflektuar kete, se s'e degjova mire?

sa i ndjek dhe ti keta te ps-se.

Vulosje me kode te gabuar te nje kutie votimi.

Dmth perfaqsuesit e PD dhe LSI paskan rene dakort per te firmosur mbi kete gabim dhe ata te PS-se jo? Tavo do behet Prifti i situates post-votuese 2013? lol

P.S. Minifundi i Ilva Tares me duket se sugjeron anesi me voten bardhezi.

Superbowl-it i behet si i behet.  Jo chipse, jo ca birra, pa shume pretendime. Mbaron pune per nje dite.  Po kete tonen si do e shtyjme?  

Ndonje sugjerim per menu zgjedhjesh?  

shifni mer ke rai tre,la nave dolce, anija e omel. 

topi paska pjerdhur...

Qe fiton e majta as qe behet fjale por une besoj qe bradi eshte duke bojatis teseren tani..roza po futet ne mode serisht... ndersa Lefteria degjova qe pesoi krize nervore smiley

Art, normalisht, tani eshte orari qe Bradi futet ne kompjuter, mirpo siduket ka pune smiley duhen manipu.... oh me fal, duhen ruajtur votat smiley

Korca pa dyshim do nxjerre rezultatin e para.. nqs e majta ka kaluar 7.. atehere mund te themi zyrtarisht se e majta ka fituar. pra neser reth ores 13;00-14;00 do kemi rezultatin final per Korcen... ndoshta edhe per Shqiperine.

Gjergjo, pra i morim 80-te spartane? 

Duket qe dy partite kane zgjedhur stile te ndryshme ne kete beteje paraprake me numera virtuale. PS ia ka futur qe ne fillim me doze elefandi. Simbas hesapeve te tyre i bie te fitojne mbi 90 venda. PD nga ana tjeter e ka doren me te lehte por me te shpeshte, nxjerr exit polls cdo dy ore. Te shohim cili stil do jete me i mire, ai shock and awe apo pika e e ujit qe pikon mizorisht. 

Ps+ ka fituar me 72-74 mandate .. jam 99% i sigurt !!! Kusuri jane llafe kot.. LSI ka midis 6-8 mandateve kurse PBDNJ 1.. PS 64-66 mandate.

Xhexho, po jo sot o jo.  Neser fol me siguri.  Se sonte e jinx ti.  

Mendoj se jam shume i sigurt per ate qe them.

mendon qe je i sigurt, Gjeke? apo je i sigurt ne ate qe mendon? po na plase xhanin o derman, o  nostradamke e Korces!

Jo, jo smiley se keshtu i bie qe bastin e fiton ti. Shifi edhe njehere neser se ndoshta tani je i lodh.

smiley

Te shohim, se gjer tani eshte beteje propagandash. Duket dhe nga vete njerezit qe po i shpallin shifrat virtuale. 

Te shohim gjithashtu sa i mire eshte ai crystal ball i joti. smiley Se dhe ti coc ke levizur ca, ose te pakten keshtu te ka dale nami. smiley

 

Gjekja ne fillim qe i sigurt qe PS do fitonte afro 80 mandate, pastaj qe i sigurt qe PD do fitonte 71 mandate, e se fundmi eshte i sigurt qe PS fiton 72 mandate.

Ose kurbatura ka qene e qellimshme per ta bere te besueshem autenticitetin e parashikimit te fundit pas mbylljes se kutive, ose gjekeparashikimet thjesht majtasdjathtasluhaten si cicat e femres qe shkon ne palester qellimisht me sytjena te lirshme dhe vrapon me slow motion.

smileysmiley

Vallai ato te fundit e arrijne qellimin. Dmth dhe Gjekja s'eshte pa gje.smiley

Zoti Meksi per ke keni votuar? Na jep na nje parashikim o burr..smiley

He, si u be?

thame se ishe ne Lac sot...apo vajtje-ardhje brenda dites

jo mo lla, une spo pres gje, vec nai rritje rroge smiley

 

ne shtet puno ene ti mo

jo mo lla

ne shtet do frigohesha per vendin e punes

shyqyr zotit punoj ke kapitalisti. ene kapitalistet e kane mire me gjithe qivirrite e mutit.

se mos kane rruge tjeter xhanem

smiley

TOP channel po jep informacionin me te mire mbi zgjedhjet.. kusuri i kanaleve jane totalisht out.. TOP konfirmohet kanali TV me i mire ne ALBANIA

Gjergjo, qarku tirones ka votuar 18 deputete per koalicionin e rilindjes. Mire apo duhet akoma me shume qe ta fitoj bastin?

Pse je kaq i sigurt per 18 ?.. une them 17.

18 -ta eshte e sigurte, por edhe FRD-ja me duket se  e ka marr njecke, keshtu i bie qe kucedra plake te kete mare 13.  

Sonte besoj po behen strategjite e medha per neser. Skemat e bllokimit, humjet e vulave, proces verbaleve etj. E imagjinoj Salen duke i ngritur nje nga nje ne mesim ata te vetet, e duke u vene katra pa kursim.  Kurse Rama stil party, kush bertet me shume.  

ku po i shihni rezultatet?

cfare rezultatesh?

rezultatet e kupes se konfederatave smiley, po te zgjedhjeve mo

Mbase kete radhe te dy palet ia kane marre doren hileve qe lejon sistemi e do kontrollojne me mire njera tjetren. E si rrjedhoje rezultati, prap mbase se sic thote kenga jetojme ne Tirone, do jete me afer atij te vertetit. 

Djema, si shkuan zgjedhjet, se tani sapo u ktheva nga Zud-Allemania , dhe nuk kam informacione nga memedhjerja (me falni) memedhimbja. 

80 deputete do te cojme ne parlamentin e ri Mr. Pierr. 

Nuk me intereson numri i depudeteve Tim, por situata, si kaluan zgjedhjet. 

kemi ndonje te re andej, Pjero? sa per te shuar kureshtjen e peshqve, asgje me shume

flm!

Isha ne Gjermani dy dite Bredharako, ne nje seminar/forum. Peripeci qe do te deshiroja ta shkruaja ne forme tregimi, pjesen e udhetimit. 

rrofsh Pjero, ne mezi do presim.

Mos u lodhni fare. Filmi mbaroi.Berat 3 pd 5 ps Diber 4 pd 2 ps Durres 7 pd 6 ps Elbasan 7 pd 7 ps Fier 7 pd 9 ps Gjirokaster 2 pd 3 ps Korce 6 pd 6 ps kukes 3 pd 1 ps Lezhe 4 pd 3 ps shkoder 7 pd 4 ps Tirane 16 pd 16 ps Vlore 5 pd 7 ps. Total 71 pd 69 ps. Keto shifra konfirmohen per pak dite. Fillojini lotet dhe ulerimat dhe te qarat gradualisht smiley

Ende vazhdon te tjeresh lesh or i shkrete smiley  neje ka rendesi qe je optimist si Komiku Ali, shpresa vdes e fundit thone.. se doktori sikur i ishte zverdhur cehrja dhe spo fliste per fitore.."Do respektojme vullnetit e sovranit tha".... smiley

sa rrote qe je patek

e si ka maru mer bab kur s'eshte numuru asi kokerr vote ?

hajde hajde

Nese keto jane shifrat e verteta atehere shqipot pacin veten ne qafe.

po m'duket se kan fitue ato dhe kena hup na. Burrat te ndajn duhon dhe te shkulin musteqet - femrat le t'nisin vajin.
ky eshte urdher!

Po qe nje eksit poll nxirrte qe femrat votojne me shume PD. Si eshte ajo qe me shume burra ka ngrene ... se sa topi. smiley

te ndikimi i votes femrore me siguri lujn rol ai Mziu i Bathores dhe ai deputeti i Peqinit, Dash-Vari_lesht si e ka emrin

Nuk ke hup Br3 kemi fituar te gjithe. Ti shume shpejt do ta kuptosh sesa ke vuajtur nen thundren e kucedres plake. 

a thue berber? po ku kam vuejt un? un iher ne kto 13 vjet kam shkel ne atdhe...

po robi nuk vuan vetem fizikisht, por edhe shpirterisht o byrazer. E une me shpirtin merem me shume se ai ndjen.

pse prift je ti berber? po ti ke dhe gojen bloze o papu

Patek, s'duam informacione te pjeshme, hapi te gjitha kutite! *104

 

Xhibo. I kam hap kutite. Ato lart jane shifrat e sakta. Pastaj se ka budallenj si puna Artit qe hajne rrenat e Rames une skam ci bej. Keto e nisin me 80 deputete fitore dhe mbas ca ditesh fillojne qajne e kelthasin me dhimbje. E ka fajin Rama qe i kurdis i fut gishtin smiley Tani pertej shakave. Ky eshte rezultati real biles pritshmeria eshte 73 por per te qene i sakte po e le 71. Mbas ca oresh me kenaqesine me te madhe do shoh ulerimat per vjedhje ne peshk. Iliri si burre i zgjut qe eshte ne keto momente po vendos kontaktet me Salen. Torta po ndahet. Mos harroni. Informacjoni i sigurte kalon tek une. Te gjithe keto Ps-istat jane lepra qe po rrafin petulla me uje. Ruajini rezultatet qe ju dhashe. Rrofte rilindja qe ne vend te frymes se ndryshimit futi frymen e pordhes smiley

Po s'doli keshtu, mos u fut me kurre ne peshk. smiley

po ti ku ke qene o lamash? pse ke bo mungesa pa arsye?

Eh une i vafri... histori e gjate. smiley

po ik o patek

se ti e shumta je nai cope komisioneri qe e rren partia

ose nai zar lagjeje qe bon bai spiunllik te vogel.

te ishe i rendesishem, do ishe prane numurimit tani.

sic te thashe, komisioneret pa vlere kane maru pune.

tani eshte pune luanesh smiley

ja psh, shif, bradit i ka hup boja  smiley

Ruzhe. Sa per info jam shtrire tani dhe me vijne infot sefte. Nuk jam lodh e as do lodhem ndonjehere per partite qe te rri une te numerimi. Rendesi primare ka rehati im. Informacjonet me vijne nga luanet nga ato te medhenjte fare te keqen. Ti ne dac merri informacjonet e mia ne dac fli gjume se konfirmohen neser smiley

Drejtperdrejte nga nje njeriu im qe punon ne nje ministri: Nuk dihet gje fare. Qiao!

po normal, o burre, qe nuk dihet. gjithcka eshte vetem "indication". ky term pastaj, NUK ka asnji kuptim ne shqiperi, ku gjate nates luhen lojna nga ato qe kishte qejf shekspiri.

ishalla per ty patek

mu spo ma nin shume, m'thirr kur t'krijohet qeveria.

mu m'intereson kush do jete minister financash, shendetesie, arsimi, drejtor tatimesh, drejtor policie etj. Si do e bejne punen kta rob

 Mos harroni. Informacjoni i sigurte kalon tek une

Shefi i agjensise te informacionit per PD-ne.

degjo gazetarin e news24 ne durres. Mire qe shqipen e flet si gjuhe te huaj po thote:
- kemi nje sasi njerezish 200 e ca mije dhe kane votuar 130 mije...

E bleu Rama dhe Financial Times:

Rama-led coalition se to take power in Albania

i bone me dije F-T qe e kan shkrujt gabim?

Do ta ken shkrujt nga celulari

Veliaj: Nese numerimi nuk reflekton te pakten 77 mandate per koalicioin e PS-se, kjo eshte shenje e paster qe Berisha ka permbytur perseri vendin me korrupsionin e geshtenjave dhe lajthive te familjes qeveritare.

Populli eshte gati te dale ne proteste.

Rama: Aga, kutite!

me detyrim dhe percaktim - i thon ksaj xhibo? apo ti ke naj variant modern seksist?

o mer se po na hiqni fiqirin (no pun intended fiqo!)
Shif ca thote ky eksitim-polli i leshit.

nashti, un si i pamvarur me bindje anti-te mengjera thom se edhe sikur te kete fitu e mengjera me naj diference te vogel, perballe ktij te 1000 e 1 mynxyrave, prap flet shume. Per me teper kur pjesmarrja ne votime ne rang vendi eshte e ulet. Ca dmth kjo? qarte fare, renie besimi te klasa politike. Kshuqe, kupen e fiton Alidea me shoqnine vet si shprehes te ksaj fryme. Pjeri ka per dhuru nji kopje te autografosme te VQ 

Kryetarja e KQZ-se qe e degjoj sefte qenka olio con mare.  

Je i vogel ti, mbylle gojen! smiley

Nga ke hyre, do dalesh.  (LLL, s'ka me N.N)  

Sdq perpara Ristanit keta te tjeret jane te gjithe diletante. Ristani ishte NJESH, ne vlere absolute.

Nga Ristani mbaj mend vetem dallgezimin e vetullave.  Kur behej puna keq, mund te behej surfing.  

Pervec mimikes, kish dhe elokuence fantastike:

 

"Ulu aty dhe mbylle gojen ti, qeros" apo "Urdho? Nuk ka vula kutija? Kujt i plasi, do i numerojme se fletet jane origjinale dhe jane vote e qytetareve" smiley

Kam qene e vogel une ne kohen e Ristanit, se s'i mbakam mend.  

Po qenka per t'u pire ne kupe Kryetarja, pse s'thua.  

Ta paca borxh qe m'shtive ne borxh me kryetaren.  Perfundimisht e terheq ate me siper.  Kryetaria eshte olio.

smiley Tek video qe te dhashe pasqyrohen shume pak nga perlat e tija. 

 

"Ka votu populli i shkrete ere..."

mos, ate po shihja tani smiley

mu be si deja vu e atij te parit...

S'e mbaja mend Ristanin fare, ndaj ndoshta me beri pershtypje.  Kerkoj ndjese se i paskam rene ne qafe kot.  

Same here... Hera e pare qe e degjoj... speechless...

Te nderuar administratore, ju lutem te na jepni te tera incidentet qe kan ndodhur gjate te djeles dhe te henes. Flm, naten e mire. 

smiley

si urno pjero

Si dhe nje pjate meze Pjerit qe t'i mundesoje pertypjen e incidenteve dhe intrigave votenumeruese. 

Jo mer Ron, se korrekt e kon shkrujt. Kon redaktor bota.

Urdhno baba, fillimin e artiklles se Financial Times:

Rama-led coalition set to take power in Albania

 

Exit polls in Albania’s general election on Sunday gave Edi Rama’s left-of-centre coalition a strong lead over the incumbent Democratic party, which has governed the impoverished Balkan country for the past eight years. The coalition, led by Mr Rama’s Socialist party and the Socialist Movement for Integration (LSI) of former premier Ilir Meta, was set to win between 51 and 55.5 per cent of the vote, according to results announced three hours after polling stations closed. Prime minister Sali Berisha’s Democratic party and its coalition partners were trailing with between 39.5 and 43.5 per cent of the vote.

Ca nuk bo parja mer Cimo!

opozitare, por vellezer, Rono. smiley

kur te vje bonusi ty?

un ala s'kom vendos, cash apo 20 vjet five star vakanca 2 mujore ne vit at locations of you choice.

Nuk eshte asgjo zyrtare...thjesht nji text miqsore: Good job guys, you have earned urself a bonus. E.R. 

e tmerrshme. per ne me poshte teksti ishte shume me i thate dhe formal. dun me na heq qafe sa me shpejt. ja:

according to our agreement, you're entitled the bonus of class emc2, which is a binary mutually exclusive choice bonus, namely: a) 132,000.00 euro (not taxable); b) yearly 2 months vacation full package all inclusive in 5 star resorts over the next 20 years, starting July 2013. Please see the list of resorts, their availability and other convenineces listed below. Note that you have to make one of the choices, i.e., you cannot have complementing parts of choices a and b.

as thank you, asgjo. nji satisfaksjon moral e do robi, se nuk jena kaq materjalista e mori dreqi... s'kena njel per 132 mij evro t'qelbta  smiley

 

Xhib po ha arra kur flet smiley S'ka qene ne kete niveltogformues fjalesh ? C'ka ndonje gje qe e ke marr inat z.Pjer ? Shembulli qarte i Humbjes eshte dhe ky gabzheri me Parti nga Italia Peter ter ter teri .

Si duket e ka fut Partine ne dileme  Cfarete bejne  per te rritur cilesine e nuhatjes ...

Te zmadhojne Hunden...Apo ....Te shtojne sasine e tyre ....dhe vetvetiu vjen fitorja e PD-hit ...Ti e ke zgjidhjen per nuhatjen si i merguar qe je ..Mos fut hundet ne balten e PD-hit dhe e gjen sa peter jeni me fitorje !

Qemoti vinte me Citate ose dacibao tani vjen me ankesa ...smiley  Te fala Babasqapit , marrte nga ditet tuaja dhe ikte e u lente mbrapa !

 

si llogariten keto exit polls?

E thjeshte fare. Pyeten njerezit se per cilen parti ka votuar dhe nen sigurine e ruajtjes se anonimatit, behet nje statistike e kollajshme.

Jo .Exit poll I Ora news ishte me nje kuti votimi tjeter jashte qendres se votimit.Anonime komplet.

 

Akoma me mire.

aq e thjeshte nuk eshte pasi edhe shperndarja e te intervistuarve duhet te jete proporcionale sipas rajonit, psh nese behen rreth 1000 intervista (perafersisht standardi per Shqiperine) keto shperndahen sipas numrit te votuesve ne secilin rajon zgjedhor. hiq ~ 1/3-en e ketij numri qe i shkon qarkut te Tiranes, mbeten  pjesa tjeter e intervistave duhet te ndahet proporcionalisht per 11 qarqe te tjera. etj etj  

eshte nji shkence e tere mbrapa asaj gjoje, mju.

une nuk besoj qe ajo shkence te perdoret (dot) ne shqiperi. Kampioni perfaqesues dore me nji qe eshte "skewed". 

nga pervoja, ne Shqiperi sondazhet elektorale jane te padobishme. kampioni eshte 'tilted', rezultatet 'shots in the dark'.

hajde kolonja me kembe te mbare e nise numurimin ne shqiperi

70% -30% per ASHE

sali butka sokelliti

Ku I merr te dhenat?

 

69 me 31 mo gjeke. Ky numri 69 si ogur i mbare do thosh xhibi

DEJA VU... smiley

Demokracia alla berisha eshte trishtim i madh..

 

Sma merr mendja ti lej sarajet kaq kollaj doktori,siken pa e bere tym...

Duke ndjekur Ora News, nuk po e kuptoja perse Meksi ishte rinuar kaq shume dhe perse fliste me kaq dell artisti... pastaj realizova qe eshte Bujar Kapexhiu qe po flet smiley

po jo o burr se nuk eshte Bujar Kapexhiu dhe ti!

Kutite e para nga Korca e qyteteruar... po tregojne nje ndryshim te madh.... kam frike mos shkojme drejt 80-t te te gjatit... 

Pateku i ka projeksionet per kenaqesine e frymorit te tij.

Lefterija ose motra e Leftyyyyyyyyyyyyyyy qenkerka komplet debile. Akoma nuk jane ne gjendje te thone zyrtarisht sesa kane qene gjithsej votuesit dhe fajin ja hedhin sekretareve te QV-ve. Por pastaj edhe i mbron duke thene se jane te zene me pune. Pu, pu, pu cfare paaftesie e qellimshme. 

KQZ eshte institucion kot per keto zgjedhje....e paafte, e qellimshme, destruktive, sherbetore.

Zgjedhjet ndahen nga kutite...aty eshte e verteta!

Kutite jane nga Kolonja bastion I se majtes dhe jo nga Korca

Ti nuk merr vesh..krahasimet jane me shifrat e 2009 nuk ka rendesi nga vine.

kutite e para ne elbasan jane 71%-29% per ASHEsmiley

cfare eshte ASHE e mire apo e keqe?

aleanca per shqiperine europiane ps+

Ok, duhen sqaruar gjerat se pastaj keqkuptohen.

thuaj RILINDJE me mire smiley

te gjithe te trem duken

asnje mut nuk dine

smiley Fantastike!

Kaq shpejt paska per te dale nga burgu? Apo per sjellje te mire.

hahahahahahahahaha PD-ja pretendon qe numurimi te filloje neser rreth ores 9-te me preteksin qe grupet e numurimit jane te lodhur, nderkohe qe ata nuk e kane filluar punen akoma, pra jane te fresket. 

dun ta ken noten te veten, batakcinjt.

i gjo kon per ta bo. kije prej meje ket, Timo. heshtja e sales, nqse nuk esht gjo e kopsitme qe me pare me ustallaret prej verteti, duhet perkthy qe po terezitet pislliku i radhes.

Jo vetem qe ka heshtur, por ka nja nje ore qe ia ka fut per shpi majku. Gjumin rehat, a kupto? U dridhen kellqet, si purteke! Rrezik del vertete me 80 kokrra ASHE-ja smiley

ke te drejte. Duan te ndrojne kutite me te tjera dhe prandaj i kane dhene urdher Lefterijes te mos beje publike numrin e votueseve apo te votave derisa te kene ndruar kutite me vota te tjera ne favor te tyre.

Shifrat e para jane shume...impresionuse....shpresoj qe berisha mos shkalloj dhe te bllokoj kete numerim pa fund. 

berisha eshte avantazh deri tani 55% , jane vetem 12 kuti .

ku i merr infot ti prej DC ? smiley

Pse fshihet numri i votueseve nga KQZ-ja? Ky eshte shqetesimi kryesor qe po sjellin ne studio analistet. 

Duhet tu heqem kapelen shqipove.jane teper konsekuente ne traditat e tyre.megjithe ate pasion qe kane per zgjedhjet i madh e i vogel prape i numerojne votat me dore.ne ameriken 300 milineshe rezultatet dalin per 2 ore.ne shqiperine 2 milioneshe duhen 2 muaj.

Gjergjo, keep calm and... Sleep! smiley

Gjergji, te lutem pa perveshje mengesh.  Flm per mirekuptimin.  

Ora News: Rama eshte ngujuar ne zyre, nderkohe qe Berisha ka shkuar tek vila e Rames me preteksin e clodhjes.

Ne KZAZ-ne e Kombinatit (Tirane) votanumeruesit e PD dhe LSI jane gati te fillojne te peshtyjne gishtat nderkohe qe ata te PS s'kane plotesuar kushtet e kualifikimit ngaqe duan qe ky proces te filloje ne mengjes sepse ndihen te lodhur. "Zonja LLeshi qellimisht s'na ka derguar mjaftueshem Redbull neve te PS-se" kane thene ata.

ou? pritet kthesemarrja e timi & co. me nji justifikim alla-qorrs

A do ti Gjergj me u bo doganier?

nji mut te madh do marre ene gjergji shkrete pas zgjedhjeve po he smiley

Fati i hidhur i idealisteve bipolare. smiley

Po pse, aksident thua te jete qe emri i tij mund te mos jete shume anonim? Une e dija se qe si dokumentacion per punen qe ka bere...

po i llogariti eurot kaq mire sa llogarit zgjedhjet ... smiley

+300 korca tani krahasim me 2009... likja eshte bo i forte...smiley shifrat interesante, gara e forte 

Cfare flet or trim?Me 3 kuti te hapura ne Kolonje po nxjerr perfundimet ti?Prit kur te hapen ato ne Devoll,atehere flasim.

Ta thashe ti nuk merr vesh...jane krahasime me 2009 nuk ka rendesi ku hapen!

Lol, po pse nuk ka mundesi per shembull qe ne 2009 e filluan me kutite e Devollit e ne 2013 e filluan me kutite e Kolonjareve? smiley Menyra sesi ju mundoheni te lexoni konkluzione nga gjera te vogla eshte habitshme.

muhamet+ali nuk ka cfare te shpjegoj ty se nuk me merr vesh sado qe te flas une... por sic duket ti e paske problemin me Kolonjen smiley

No Kolonja me pelqen, i kemi fqinje.

te kuptoj ... me vjen keq po PD i ka te humbura keq keto zgjedhje

te news24, ky speakeri edhe pse i pergjumur kshu, po citonte diferencen e madhe ne kutite e Kolonjes krahasu dhe me rezultatet e 2009. Kur kaloi te ato pak kuti te Elb. dhe dilte birisha goxha lart, u pertyp icik dhe tha: 
po nejse, eshte shume heret per krahasime se jane japur pak kuti

Ndonje faqe me grafike nga mund ti shikojme rezultatet. Gracias... kjo eshte si me pare finalen e CHL.

S'ka rezultate sinjifikante deri nga dreka. Ne Tirane p.sh. eshte rene dakort tek te gjitha KZAZ-te qe numerimi te filloje ne mengjes.

Shume pak KZAZ (kombetar-proporcionalisht) kane filluar te numerojne votat, dhe ato mbase do i nderpresen per ti lene per ne mengjes.

Me gjase, eshte dakordesi e te gjitha paleve qe te kene mundesi te bejne gati manovrat dhe planet B, pasi te kene marre ca te dhena paraprake deri tani se si mund te jene rezultatet.

Harrove qe behet fjale per Shqiperine qe kerkon rezultate kaq heret? lol

Po rradhen e kaluar kishte disa faqe qe i jipnin te dhenat live. Ne fund te dites mua nuk me intereson shume rezultati, eshte si te mesosh qe Bayerni fitojti. Me intereson gara ama, ta shikoj live avash avash nga fillimi, minutat e rastet e para, pastaj tek mesi, e ne funde tek perfundimi.

Gracias, meqenese keta bejne nje update cdo 10 ore me ngjane.

Si paska shqiperia 3.2 milione zgjedhes te regjistruar  kur nga censusi i fundit kishte 2.8 milione banore perfshire edhe ata nen moshen 18 vjec?!!

po he pra se kam 3 ore t'u krrujt koken instiktivisht sa here ma kap syri

Tjeter. Dua me shume detaje. Kjo eshte si me degjuar ne radio Bayern-Borussia. Une e dua HD ne televizor.

do ta kesh me vone... bej durim

smiley

 

An elderly couple fills in their ballots at a polling station during parliamentary elections in Tirana, June 23, 2013. REUTERS/Arben Celi 

Me 100 parti, eshte pune e veshtire. Duket sikur akoma e diskutojne, tja japim PD-se, si thua?

keta me kepusin shpirtin mua. punuan tere jeten dhe presin nga dy palet e hajduteve ndonje therrime ...

mos ua ul dinjitetin, kane shkuar per te votuar dhe nuk duket se po presin ndonje therrime. 

Sa e bukur kjo fotoja! M'u duken si indjane kur i pashe ne fillim.

ti po ti, bjond i madh ti.

Ca ke mi ti, ca ke?

nothing much!

Duket qe jane martuar me dashuri. Jo me tallje ketu, por they make a cute couple.

BM5 a 6, Range Rover, ça tjeter ka ky sekretari vlores?

Cfare ti doje zemra. Eshte pune e veshtire e me halle ajo.

Deri tashti vota e shqiptareve perkthehet: Ne nuk na lidh asgje me Sali plehun dhe vemiet qe i shkojn mbrapa!!!

Rrespekte shqiptareve!!!

Ora News: KZAZ 84 ne Vlore, nderpritet numerimi i votave, komisioneret e Malaj dhe partive te vogla ankohen qe s'kane mundesi te shikojne fletet e votimeve qe numerohen. Ekranet qe i paraqesin jane te vogla dhe anoncimi me ze i votes s'eshte aprovuar.

Operatori i Ora News thote qe do kete surpriza gjate nates tek kjo KZAZ.

Fillojti loja domethene ku PD-ja ndan me PS-ne votat e te vegjelve, dhe pastaj kur njera humbet, it cries wolf. Very familiar....

pd & ps po e marrin ne qafe shqiperine. te dyja e kane mendjen te vjedhin.

Paskal Milo takon per 1 ore Ramen ne seline e PS dhe i kerkon t'i ruhet vota.
Dritan Prifti anyone?

ke fieri del i cike portokalli tek nje i pavarur

Prifti qelbesira do jete smiley

 

Malaj paska komisionere te tijet?

Shkaugau. "Vezhgues", keshtu me duket sikur ju referua reportazhieri.

ky rama eshte shkaterruar fare, duket sikur punon ne miniere. po si fitoi dhe kete here, iku cofi ky, do semuret keq.

berisha pik, i qete fare. i shkelqen fyryra.

Kinge qeka ajo e PD po dhembet i paska pribret.

Derisa spo duken keta pedeistet e Peshkut,Bradi, Pallteku&co, duket se e hengri qelbesira kete radhe. Kush e duron Ramen 4 vjet tani. 

Keshtu mendoja dhe une, por punojne. Please also note, qe na mungojne dhe disa socialista nga shqiperia, speaking of you Spiritus & Kuazo?

Pjese te punes e kane edhe pjesemarrjen ne Peshk. As for Spiritus, ai eshte njeri i kulturuar, pret daljen e rezultateve zyrtare. 

spiritusi eshte ne komision, ka pune, po numeron votat.

Ne komisione duhen te forte, Spiritusi eshte intelektual i brishte. Po eshte edhe institucional, e di qe ne Shqiperi dardha e ka bishtin mbrapa, fiton ai qe thote Ristani. Po heshtja e ketyre "te djathteve" ose vertet paralajmeron dicka te keqe, ose thjesht Sales do t'i dale si me referendumin, do mundohet te beje ndonje pisllek, por pa ia arritur

Ne komisione duhen te forte, Spiritusi eshte intelektual i brishte

smiley

nuk ka nga ta luj as sala. Diferenca deri tani eshte e konsiderushme, biles pervec shkodres qe s'e kam pa ala, vec kuksi anon djathtas, pjesa tjeter dukshem majtas. Per t'u hidheru qe ato pak vota per FRD ikin per lesh , fale dhe sistemit qe kemi me ket pragun e 5% se me proporcional te paster, 2% psh te jep 3 deputete

Doli varianti i referendumit atehere. Mua keto partite e vogla me duken mistrece, kerkojne nje llokme shume me te madhe se c’meritojne. Megjithate me vjen keq qe FRD-ja nuk u kthye dot ne nje LSI te se djathtes, jo per nga morali, por per nga votueshmeria. Po shqipot te votojne po u bere ndere.

 Diferenca deri tani eshte e konsiderushme

Teper heret Bredho, shume pak jane numeruar si % totali per te nxjerre konkluzione ne shkalle kombetare, aq me teper qe zgjedhjet tek ne kane qene gjithmone ngushte, si pivirgjermecipetetrashe.

Megjithate, Berisha e ka thene nja dy here here gjate kesaj fushate qe po humbi do dorezoje pushtetin paqesisht, keshtu qe shpresoj ta mbaje fjalen.  

Ai Hitleri i opozites nga ana tjeter as e ka thene as e pres te pranoje humbjen, bile me gjase do ta bllokonte situaten me keq se ne 2009, keshtu qe jarebi fiton ai sikur vetem per kete arsye lol

Mbaje me shkume. Po Nardi a votoi Nardi dhe mbi te gjitha cfare deklaroi fill pas votimit?

Ne rast se nuk fiton PD-ja, do fitoj PS-ja.

smiley

 

I madh. Let me guess: nqs. nuk fiton PS-ja, fiton PD-ja! Gjenial.

dhe ne rast se s'fiton ps-ja, me siguri fiton pd-ja.

O xot, fiks e mendum kete.

"Votimi eshte ndryshe nga mosvotimi pasi rezultatet dalin pas numerimit te votave te votuara" 

- NN, lokomotive fanarndricuese e tranzitokracise te vendeve ende ne tranzicion.

sme pelqen rendi i zonave qe po numerohen.

ishalla nuk eshte e stisur

pse s'u bere komisionere, pra mo, t'ruje votat.

kush te tha qe su bona ?

spo flas per rujtjen , por per numurimin.

numurohet neser, e une jam ne pune, skam munci.

seriozisht smiley

ta kishe marre dite pushimi dhe t'i numeroje, se na e cpifen dhe neve qe jemi larg, pale ju atje.

vjedhja e votes duhet te marri fund.

epo smund ta merrja dite pushimi alba, se nuk punojme per vete, kto dite ishte e pamundur

ju detyrohemi atyre qe na pagujne, dhe atyre qe ju sherbejme smiley

edhe kjo ne te mire te vendit eshte fundja

 

mire mire, kujdesu per veten se pari, pastaj te tjerat.

flm alba

jam duke u kujdes me se miri

jam top fare marshalla smiley

korca si gjithmone e para ( lumja ti moj korce moj lule/qe le pas shoqet e tua ...)

Po korcarkat? Sa te mira qe jane korcarkat.

Deioni po mundohet me flejt gjume! Kot e ke, nuk ka per te zone gjumi sonte!

49.86% pjesmarrja ne shkalle republike.

E qarte mer fare.

Vec gjysma ndihen qytetare te republikes.

Per militantet paska qene ai vend.

Ata jane "ajka" e 50 perqindshit.

#the chosen ones

He kush fitoi? smiley

fitova un pardie nje 5qince, isha fut me 100.. pun 1orshe. I did fold a lot smiley

Nice..do kesh pare ne enderr shits qe ke fituar aq shume smiley

shits?! smiley

bajga gjembo..

smiley

xhibi, imagjino nji skenar te tille: ti dhe dy shoke sapo jeni arratis nga burgu dhe hasni rruges nje lume; nga ku dalin tre sirena qe fillojne te kendojne "go to sleep, you little babysmiley

Great movie indeed. Duhet pare prap se u be goxha kohe qiekampare.

Linda hapi site se ta mori

t'u afrua tek sinori .

Popullismiley

kjo mjekra e ketij ka dicka nga pislliku fizik. flas per mu, se femnat mund t'ia gjejne shume sensuale.

sa here e shoh ne foto, pa dashje, them me vete "po rruhu mor hajvon*".

*hajvon e thashe per delikatese.

Se me ke ngjan pak nga mjekra? smiley

bo vaki me ahmedinexhadin.

Po nuk eshte KURRE ashtu si e kane nxi kto te PD-se, mer jo. Kto jon gati me e baltos cdo Meleq mer. me zi se propaganda e enverit. shume here me zi!

kur e pa nje mikja ime(e huaj kjo) ne tv shqiptare ketu tek shtepia ime nuk e pelqeu Edin, duket tha qe nuk eshte njeri pozitiv, vetem nga aparenca, kurse kur pa Salen ky po tha i pashem, alamet burri dhe duket njeri i ndershem. Me mori me vone ne telefon per te pyetur per rezultatin..smiley

smiley

well, do ket qene naj myslimone ajo shoqja - thuj jo po deshe.

meqe jemi, nje situate e ngjashme ne austri (sala i pare; prape nje situate zgjedhore, me duket referendumi per kushtetutn), nje goce atje e pa ne TV, duke gerthit sala si i nderkrym, e pa kjo dhe ne fund tha: ky qenka Jorg Haideri i Shqiperise.

Une nuk e kuptoj se si mund te pelqehet estetikisht Saliu, por kto jan ceshtje stomaku. Keta njerez kane vetine qe kur i sheh me kostum nga larg, thua bah c'goxha burre. Ama ilaqim po filluan te flasin, po u pe grimasat e fytyres, pastaj... s'do me i pat as ne lagje.

Po turkeshe eshte..smiley

Sala i kujtonte nje ish bosin e saj per nga pamja, kjo them une eshte dhe arsyeja qe ajo pelqeu Saliun..smiley

smiley

po merret vesh mer jahu smiley

 

Naten se neser presim rezultatin..smiley

do fitojne apo jo? po nuk fituan do vjedhin..

Ketline, ajo shoqja jote, me syze ?

As ne lagje? As ne shtetin kufi.Por sidoqofte e ke thare....edhe larg lagjes.Mirepo sa shof trendin ...e mori rrugen ....per

Nje dite e ndan Shqiprin nga 23 Qershori.

Ah ki popudhi ine! Sa i madh edhe pse i vo nuar ca.Ta gjen vendin e " rehatise",te merituarin

Do te kishte ndodhur 8 vjete me pare  po te mos ishte per skraparllinjte e inatosur.Ndoshta ndonje dite do dalin fakte qe nuk i dime e Sala nuk do duket aq kellire sa sot.Komunistet do ia kene perjete hua se  mllefin e te persekutuarve per jetet e shkaterruara nen komunizmin e kanalizoi drejt statujes se enverit e figures se tij dhe pjesa tjeter ia hodhen paq me ca denime qesharake apo nuk u trazuan fare .

Mora vesh qe te dyja palet kene fitu shumicen. Gje e mire kjo. Ua bofte Zoti hallall!

Te gjitha palet kane fitu rendshem..smiley

e shef ti qe doli e vertete ajo qe me ne fitojne te gjithe?

Me thene te drejten, PF, sa hap syte e bukur sot ne mengjes, hap edhe kete TV nderkombetar ketu ne Kine mos ka ndonje lajm nga memedheu. Rastis mu te lajmi per zgjedhje ne Shqiperi, dhe gjeja e pare fytyra e Sales. Edhe ketu s'mu nda ky kukudh, thashe me vete. Nejse, titrat ishin "Both sides claim victory in Albanian elections". "No wonder," them me vete ne anglisht. Dhe pastaj ne shqip: "Te ndodhte ndryshe s'kish se si".

Dhe pastaj ne shqip: "Te ndodhte ndryshe s'kish se si"

U desh te lindeshin perbindshat...

... qe e mjera Shqiperi te behej lesh e li

fiks. vazhdimi: "dhe ne Kine ta shihje ti"

(Shqiperine lesh e li, me nje fjale) smiley

Une Shqipnin e kam pa lesh e li qe kur isha m'Shqipni, po nga larg gjerat i sheh edhe me qarte. Nesje, ishalla shporret kolera qe te kthehemi nje dite edhe ne atdhelarguarit prane Vjoses, prane Bunes (nese kane mbetur ende, se ua kane gerryerit shtreterit me duketsmiley

 bad luck me u gzu parakohe

 

Tony Blair to Advise Albanian Socialists

The opposition Socialists have reached a deal with the former British Prime Minister to act as a consultant for the new government, provided that they win the June 23 elections.   

 

Shqiperia pret...pret....pret...s'priti dot me.

Mos u shqetesoni se kush do ja laje breket Shqiperise se shaka qe...Shqiperia s'e ka problem te prese dy dite\jave\muaj\vite per rezultatet e zgjedhjeve; ajo ka kaq kohe qe pret qe ti pjelle pula demokraci.

Ne gjirokaster deri tani 72% me 25%...surprize rezultati edhe ne Shkoder dhe Diber. Nuk besoj se ka per ti pranuar rezultatin e zgjedhjeve Berisha. Smth bad would happen. smiley

fitova un pardie nje 5qince, isha fut me 100.. pun 1orshe. I did fold a lot smiley

USketlina - 24 Qershor 2013 - 04:17

Nice..do kesh pare ne enderr shits qe ke fituar aq shume smiley

USgjembi - 24 Qershor 2013 - 04:22

shits?! smiley

USketlina - 24 Qershor 2013 - 04:35

bajga gjembo..

 

 

PASH NE ENDERR KTA SALEN ME EDIN DUKE BER DASHURI, PO KJO SI PERKTHEHET KETLINA smiley

 

Nuk ishte PG-13 ajo qe shkruajta...

rrim qe rrim mesojm dhe ndonje gje.. Fjala e dites ne anglisht. VENALITY

http://en.wikipedia.org/wiki/Venality

 

Venality is a vice associated with being bribeable or of selling one's services or power, especially when one should act justly instead. In its most recognizable form, dishonesty, venality causes people to lie and steal for their personal advantage, and is related to bribery and nepotism, among other vices.

Venality in its mild form is a vice notable especially among those with government or military careers. In these fields, one is supposed to act with justice and honor and not accept bribes. That ensures that the organization is not susceptible to self-interested parties. For people to accept settlements and legislation, the acts of the government must be seen as just. This perception enhances the legitimacy of the government. Venality is a term often used with reference to pre-revolutionary France, where it describes the then-widespread practice of selling administrative positions within the government to the highest bidder, especially regarding the Nobles of the Robe.

The Oxford English Dictionary defines it as:

  1. The quality or fact of being for sale.
  2. The quality of being venal; readiness to give support or favour in return for profit or reward; prostitution of talents or principles for mercenary considerations.

In contrast to the previous interpretation, dishonesty is not specifically expressed in the literal meaning, but is often implied. The condition of failing to act justly is not a literal component of the word's meaning either. By definition, committing "venal" acts does not indicate "stealing" or "lying", but rather suggests a consensual arrangement, perhaps without conscience or regard for consequences, but is not synonymous with stealing. While bribery could be related, nepotism clearly has no literal similarity or correlation with venality. Though venality is generally used as a pejorative term, an individual or entity could be venal (or mercenary) and not be corrupt or unethical. One could perform one's duties or job in a perfunctory manner in order to collect a wage or payment, or prostitute one's time or skills for monetary or material gain, without necessarily being dishonest.

 

U largova nga peshku e rezultatet, e tani qe u ktheva prape jame ne shock. E prisja te fitonte e majta por jo sic e tregon balkanwebi.  Mos bejne gje numerim selektiv, po nuk ma merre mendja se pd-ja ka po aq komisioner.

PS: i prisja debatet me te zjarrta tek peshku. Shume anti-climactic. Sikur i mungon kripa forumit...

PS2: Nga kureshtja i hodha nje sy Gazetes 55. Triumfalizmi i pergjithshem mungonte, sidomos kur konsideron faktin qe sipas tyre Berisha fitojti. Por ky fitimi qe si nje after thought, tek paragrafi i fundit, jo ne fillim. Titulli te jepte idene sikur qe triumfalist, por tek paragrafi i pare dukej qe kuptimi i titullit nuk qe fitore por zgjedhje te mira. Akoma me i shokuar jame nga fakti qe thoshnin tek paragrafi i fundit qe Berisha fitojti mandatin e dyte si kryeminister; te dytin??

PS3: Zeri i Popullit nga ana tjeter....

 

De Biasi: Të ëndërrosh nuk është e ndaluar

Ju ka ardhe fundi Sulltane ne Balkan Gezuar PS 

Nga rezultatet e deri tanishme, duket se PD ka humbur rendshem. 

Ne fakt edhe Sala ne daljen e djeshme mbaszgjedhore, me body language tregonte humbje. Vec kesaj, me shume fliste per standartet, gje qe gjithashtu eshte e rendesishme. Te behen njehere zgjedhje te pakontestuara.  

Well, nga nje mendoj, po ne rast se iku "maloku" fajet kujt do tja hedhim? I mean, njerezit betoheshin qe vetem me plumb bie nga kali, e qe ne 2009, Komisiono-Kosovaro-te-Burgosurit i dhane fitoren Berishes? Te njejtet njerez do ti bihen radakes se mos ishin gje gabim? Well, kur shikon sesa eshte rritur LSI-ja, I guess not. Do dalin me figura te verdha e do festojne.... ja futem Patekut do thone.

Per mendimin tim kjo eshte demokracia. Populli ka te drejte t'i provoje te gjithe. Dhe te gjithe ta dine se mund te humbin. Pastaj se c'mund te bejne miltantet eshte tjeter gje. Bile situata ne peshk eshte me e ngarkuar se ne realitet, ku njerezit e marrin me shume sportivitet. 

Ka me shume kuptim qe e majta ta fitonte. Por menyra sesi u fitua e sesi u katandis le shume shume per te deshiruar. Dhe dicka tjeter, ne vende te zhvilluara nuk arrine te fitosh zgjedhjet. Partia fituese gjithashtu i mbushe mendjen dhe elektoratit humbes ose nuk e alienon komplet; per shembull ne Turqi Edrogan ka shumicen, por ku ke alienuar kaq shume pakicen ka me pak vlere sic duket nga protestat. Prandaj militantet e peshkut jane kaq acarues. Gjithashtu, mendoj se Rama do i ngjaje me shume Edroganit nga kjo pikepamje, te tilla shenja ka treguar deri tani, but I hope I am wrong. Jo se Berisha nuk i ngjante, por ne rast se e le pushtetit pa naze, we might end up missing him.

Besoj se nese ka humbur, Berisha do iki pa sherr. Gjithashtu e pati shansin e vet. Vetem tani pati 8 vjet. Ca gjera i beri mire, si rruget, ca te tjera jo, e nder to me e keqja eshte kontrolli i territorit, ndertimet pa leje, etj. E mira fare do te ishte te kishte nje kufizim ne mandatet si kryeminister. Fatkeqesisht, me ndryshimet kushtetuese, kryeministri tek ne eshte mbret. Se cdo beje Rama, do ta shohim. 

Shiko sa poshte eshte ulur steka, pas 20 vjetesh "demokraci" do na marre malli per dike qe ben dicka qe perndryshe do te ishte normale: lenien e karriges pa shume pordhe pas verdiktit te sovranit. Po kur vjen puna te pranimi i humbjes kam frike se edhe Edi i ngjan Sales fatkeqesisht. 

Ate po theme pra. We will miss Sala jo se ishte i mire, por sec kam nje frike qe ne 2017, ne rast se shikon humbje, perseri Rama do mundohet te beje ndonje loje. Keto shenja ka treguar deri tani. Dhe shume poshte eshte ulur steka... eshte shkruajtur shume here ne kete forum qe nga 2008 e tutje, ky vend nga ana politike ka ecur mbrapa.

S'te merr malli per nje njeri qe eshte kthyer ne simbol te mospranimit te humbjes e te moslargimit dhe qe eshte gati te djege nje vend te tere vetem per te ruajtur karrigen. Rama te pakten nuk e ka takatin ta beje kete te fundit, nuk ka skuadrone tonton-makutesh me vete. 

Fair point.

Shqiptaret nuk jane nga ato kombe he per he qe e meritojne te zgjedhin midis dy te mirash ose qofte edhe mes nje te mire e nje te keqeje, ndaj te pakten zgjodhen te keqen me te vogel. Shpresoj pas pak vjetesh socialistet te kene nje kryetar tjeter dhe FRD-ja te behet perfaqesuesja kryesore e se djathtes, se besoj PD-se do t'i duhet kohe ta marre veten nga fryma e ndotur e Berishes. Mendoje nese iken Berisha, PD-ja ka opcione Bashen dhe Jozefinen. Ku ku none.

Mos me kete "te keqene me te vogel." Eshte perdorur per te juftifikuar shume pislleqe. Gjerat mund te kishin vajtur shume me ndryshe. Sa per PD-ne, si eshte Bode-ja? E shkruaje jo per mbrojte ose simpati, por nga qe nuk kam degjuar pislleqe rreth tij jashte gjerave qe priten nga shqiperia.

Bode? You fucking kiddin' me? smiley

Just curious? Flas nga jashte...

Me thuaj ti ku ishte e mira qe duhej te zgjidhnin shqiptaret kete here? Boden e kam devolliun tim dhe kam degjuar qe eshte i zoti ne finance, po edhe po te jete burre i mire me kriteret e politikes shqiptare, une po them qe pd eshte e infektuar, nuk i duhet vetem nderrimi i kryetarit

Naten e mire se vajta ora dy kendeja. Per te miren e te keqen, problemi eshte qe duhet te levizem me tutje. Se kjo puna e te mires e te se keqes e lejon si Berishen e si Ramen ti trajtojne partite e tyre si prona private. Une ketu pershembull gjithnje kam shkruajtur ne menyra pozitive rreth Rames si kryetar bashkie, ne fillim, por diku nga 2006-07 e humbi rrugen, dhe nuk kishte pse ta humbte ne rast se i mbanim politikanet ne nje standard me te larte se e keqja e vogel apo e madhe.

Une po flas per faktin, jo per deshiren. Edhe une e kam adhuruar punen e Rames si kryetar bashkie. Nejse, naten e mire!

ti besoj e pe qe rama iku nga bashkia megjithese zgjedhjet u vodhen live

Read below. Une asnjehere nuk kam shkruajtur qe Basha fitojti ne 2011. Kjo ne rast se me pergigjeshe mua.

po flas per pranimin e humbjes. sic e beri dhe Nano para tij

Mendoj se Rama humbi ne 2009.

ngaterrohesh

Cfare do bente Rama, revolucion. Nuk e pranoi humbjen, dhe me te drejte, po nuk e mbante dot bashkine me zor. Problemi eshte qe kur e pyet perpara zgjedhjeve c'do beje ne rast humbjeje, ai nuk e ka kulturen te pranoje qe edhe mund te humbe.

mir mo mir po pse thot ketu ne news24 njefare exit poll i jep fitore te djathtes me 2%?

Tashti qe po dalin te dhenat reale exsit polli s'ka pike vlere. Ai duhej sa per t'i dhene zemer numeruesve ne momentet e para. 

frd paska dale mire

pd eshte mbrapa ne shkoder, diber e lezhe

Berisha paska humb ne Shkoder smiley do filloj shurra e blogut me kuje...

Po ku kan humbur kta te pds mor amani, e kan lene blogun me keta rrrotat e gjoja te paanshem por me pdn..smiley Psja te pakten i paska nxjerr nja dy cope.

Po flet njeri ne news 24 hallall, fitorja e te majtes duhet te na angazhoje dhe ti vere ne pergjegjesi ata qe do fitojne qe te pastrojne korrupsionin dhe jo te na ndrojne ngjyren e korruptimit

E mo mire fituat, e pastaj? c'do ndodhe ne vazhdim? smiley

Vetem Durrsi i paska dhene pick up te madh PDsesmiley

Miremjes, nai te re nai te vjeter?

Pozitivja ne rast se rezultati mbetet njesoj. 8 vjet e shkelma eshte bere standardi jone qe nuk eshte dicka e keqe. Dhe Rama qe po fiton kaq thelle tali doli barazim me Bashen pas 21 Janarit (dhe pas 12 vjete pushteti) duke treguar qe populli merzitet e denon.

Negativja ne rast se rezultati mbetet njesoj: we reward bad behavior. Shiko si eshte rritur LSI-ja. Shiko sesi eshte rritur dhe Rama, qe ok duhej te fitonte, por nuk pritej kaq thelle. Shikoni dhe si Basha nuk humbi me rezultat te madhe ne 2011.

Miremengjez, koha e bukur dhe e fresket. Temperaturat e larta dhe te padurueshme po i lene vendin atyre me te ulta. Aktualisht temperatura eshte 29 grade dhe keshtu do te qendroje gate gjithe dites. Ne Kolonje po shkohet drejt fundit te numurimit dhe koalicioni i rilindjes ka marre dyfishin e votave ndaj koalicionit te kucedres plake.  

Berisha e ka permend ndarjen e Edi Rames 1000 her por tani si Shkelzeni e la gruen 45 vjecare per nje 22 vjetare hesht 

Me kete pune merret Merua i Temas.

bashkia berat numuruar 19 kuti nga 75 Rilindja 65 % kucedra 35%, Ura Vajgurore perkatesisht 69% me 31% etj etj.

Ne qarkun e Fierit jane numuruar 10% e kutive dhe koalicioni Rilindja ka 12583 vota dhe ai i Kucedres 6340 ndersa Dritan Prifti 352 vota. Numurimi vazhdon.

Ju amerikonet jeni te medhenj, paskeni ndejt zgjut tere naten vallaj. 

Kukes, deri tani, Kucedra 1576 vota, dhe Rilindja 1056 vota 34 kuti ne numuruara. 

Plasi ne Shkoder! smiley Gjes!

Diber, deri tani 6132 Rilindja dhe 5642 vota Kucedra.

Permet 10 kutite e para Rilindja  525 vota dhe Kucedra 168 vota.

 

O Timo, nga selia flet ti?

Jo mer burre, nga shpia tu pi kafen e mengjezit e tu pa top-chanellin. smiley

Si ka dal Beni ne Vlore a di gjo?

6,5% smiley

Hic fare, mi thuj ti kur ti marresh vesh. 

shume ngadale numerohen keto votat mer...

Sikur numurimi te kishte perfunduar me rezultatet e deritanishme Rilindja merr 84 deputete dhe Kucedra 56 deputete. 

sikur halla te kishte koqe smiley ,

ne fakt eshte eshte shume shume shpejt te flitet per rrezultate te cilat mund te marrin nje forme vetem nga ora 18:00-20:00  nqs eshte hapur nje sasi e konsiderushme e kutive .

 

xhozi koqe ka, po do e mbaje dot shkodren?

mqs paska halla koqe , e mban

Dakort mer Cen, po sa per muhabet per kafen e mengjesit. Jemi akoma larg objektivit per te marre 2/3 e deputeteve. Deri tani kemi te sigurte 84 por na duhen 93!! Duhet bere dicka per ta kry edhe ket pune.

Kishin plasur cecenia ne Kukes

Timi, kam nje pyetje per ty:

sipas mendimit tend, si shpjegohet qe Rama kandoi per Bashkine e Tiranes ne 2011, duke e ditur fare mire qe pas dy vitesh do ishte kryeminister ?? eshte e vetmja pyetje teknike qe kam per pulitiken ne shqiperi

Per prestigj, per "legacy" dhe per faktin se nuk kishte asnje post tjeter institucional (deputet jo, minister jo etj). Beri gabim por beri edhe mire, shume mire qe kandoi smiley

 

Ps: oops, paska qene per Timin pietja. Po e le pergjigjen time gjithsesi.

asnje problem, rrofsh dhe ti per pergjigjen

Nese pranojme te bejme lojen politiciene (dmth JO politikén) ne shqiperi, une them se beri gabim. Qofte dhe per faktin qe, teknikisht, edhe po te shpallej fitues, do te detyrohej te ribente zgjedhje lokale te pjesshme, dmth vetem per Tiranen. Pra ishte te humbur qe te humbur e kish bashkine. Per mendimin tim, ka qene i vetmi gabim politicien i Rames (e perseris, politicien).

Nga cilado pikepamje ta shohesh, ai kandidim qe shkaktoi vjedhjen me spektakolare dhe idioteske te historise se votimeve ne Shqiperi, eshte dora qe po e shtyn fort SOT drejt fitores plebishitare ne zgjedhje.

Ngjan si levizje shahu. smiley

Ashtu duket taman .

jo jo, Rames (meqe legjislativet ne shqiperi kane natyre presidenciale, dmth jane personalizuar, ndaj po perdor emrin e tij dhe jo te koalicionit te PS) i jane vjedhur 3 karrike parlamentare ne 2009 (berat, fier, shkoder), ka vdek ajo pune (ju dhane 64, por ajo fitoi 67).  Koalicioni PD sigurisht qe fitoi 69. Me LSI, PS do kish nje mazhorance te kercenuar (71); keshtu qe rane ne ujdi 3 te medhenjt qe te behej 'ndryshe' ajo pune.

Thene ndryshe e gjitha kjo: Rama (e perseris, Rama si person), ne fakt nuk ka humbur asnje zgjedhje, qe prej 2001 (e kam sakte vitin??) kur u zgjodh kryetar bashkie. As edhe nje te vetme (ose, nese do pranoja nje te vetme, do ish pikerisht 2011-en, per te cilat kam binden se nuk ka dash kurre me u kandidu...)

Kjo eshte ajo qe me frikeson me ju, sipas berishisteve as Berisha nuk ka humb asnje zgjedhje prej 92. Edhe per ju Rama nuk ka humb asnje qe ne 2000. Si i bie tani qe andej nga 2025 duhet me ik Rama? 

Po si mer 13 vjet e kusur zgjedhje dhe Rama veten fitoka? Ca eshte ky budallik aman. 

jemi ne planin e statistikave. edhe Thacher, fitoi me shume se 13 vjet rresht. Nuk shikoj ndonje habi ketu. Thjesht fakt

Po pra po pastaj humbi, si PS-ja e Nanos deri diku, ndersa ky mbas 13 vjetesh vetem sa ka fillu, i bie te rri dhe nja 13 te tjere per te humb sipas jush. 

po prit o burri dheut, je bo si ACDC qe thote se Rama do rri 25 vjet ne pushtet smiley  Ne nuk po dime çdo beje vaki javen tjeter, ti flet per 2028-en!  Planeti mbare thosh se brazilianet japin edhe jeten per futbollin, dhe kur erdhi puna dje dolen 1 miljon braziliane ne shesh per te kerkuar anullimin e kampinatit boteror ne Token e Futbollit !  smiley

he te keqen...

Normal mo, po parashikime edhe na lejohet me bo. Keshtu sic e keni nis ju "Rama nuk humbet kurre", edhe kur te humbasi nuk do e besoni se ka humb - fiks si keta te Berishes. 

jo jo, une thash qe teknikisht, qe prej 2000, Rama nuk ka humb asnje zgjedhje.
Per te ardhmen, i uroj VETEM humbje (seriozisht dhe sinqerisht kjo).

Ndoshta ngaqe do qe ti beje mire te gjitha gjerat vete. 

Jo. Nuk besoj se eshte kjo. Asokohe kane qarkullu fjale ne web se, ne PS, nuk e merrte persiper njeri ate ndermarrje dhe, edhe po ta merrte Shalesi (i vetmi reliable per ate pune), mendonin se do humbte. Pra si te thuash, Rama u angazhua pa deshiren e tij.
Nese kjo konfirmohet, mua personalisht do me behej nje far' qejfi sepse do me konfirmonte nje ide te kahershme timen se PS-ja, nuk ka hall te kete Ramen ne krye te saj (ose perkthyer ne shembuj konkrete: asnjehere nuk kam patur, qofte edhe simpatine me te vogel disa gramëshe, per personazhe socialiste si Majko, Blushi, Malaj... etj etj, 'pretendente' virtuale per kreun e asaj partie)

Stakler, ne kendej nga atdheu Ramen nuk e kemi pare asnjehere si politikan, biles as edhe si socialist. Partia atij i duhet per tu faktorizuar. Ai e ka thene edhe vete kohe me pare qe nuk jam politikan por Vizionar. E pra kjo i duhet Shqiprise per te pakten nja 8 vjet derisa vendi dhe njerzit te rikthehen ne normalitet.

ne rregull qenkemi ne bashke! smiley  Edhe une, fiks ashtu e mendoj.

Eshte krejt tjeter pune pastaj qe, "kur te kthehemi ne normalitet" (siç shkruan ti), e majta (meqe Rama perfaqson nje parti te majte, ok?) do ti kete shuuume keq punet ne rrafshin ideologjik, sepse... ashtu i ka edhe ajo ne France, Amerike, Greqi, Brazil (e di ti qe presidentja aktuale e Brazilit vjen nga bota sindikale ? smiley ) ... etj etj. Une e kuptoj se ti do thuash qe "eeeeeee, nuk ngelem ne ti rregullojme punet ideologjike nderplanetare", por ke pare ti qe, çuditerisht, asgje nuk eshte e shkruar paraprakisht  ne kete dynja ?? smiley

Don zoti dhe nuk na zhgenjen

po sigurisht qe do na zhgenjeje! Eshte ne natyren e gjerave!! Amà ne nje sens JO, nuk do na zhgenjeje : Ramizmi nuk ka te beje hiç me Berishizmin (i cili kish SHUUUME te bente me Nanoizmin, psh, qofte dhe prej faktit se ishin 'pardesu te bardha '90)). Ne kete prizem (ta quajme kulturor), personalisht, jam i sigurt.
Ideologjikisht pastaj... une nuk kam as edhe iluzionin me te vogel

Nje ndreqje, Stalker, jo Ramizmi, por Ramaizmismiley

Ajo ca na intereson eshte thjesht ta kthejn vendin ne normalitet sic thote Timi , edhe aftesite e Rames si manaxher dhe vizionar qe jane te domosdoshme per ate vend sot . Normal qe me kalimin e viteve do te kthehet edhe Rama ne politikan "profesionist" noshta ketu do te fillojne edhe zhgenjimi yne  . But that's ok , I don't care much about left or right ideology ... Mjafton qe vendi te jete ne normalitet dhe "loja" te luhet sipas rregullave .

Sigurisht "Rilindja" nuk te zgenjen, ajo e jep efektin e saj,  kuptohet sdo te thote fitore e pushtetit menjehere, se psh. Rilindjes Kombetare ju desh gjithe ajo kohe qe ne 1912 te fitonim pavaresi.

 

teknikisht beri gabim qe kandidoi..por praktikisht PS nuk kishte me asnje institucion ne dore.. dhe bashkia e Tiranes per nga madhesia dhe rendesia, ishte i vetmi institucion qe u kishte mbetur, qofte edhe per te punesuar militante te thjeshte...

...nderkaq, i vetmi person nga PS qe mund te fitonte serish bashkine e Tiranes nga PS ishte Rama.. asnje tjeter! dhe kjo eshte vertet per tu cuditur. se si nje parti kaq e madhe si PS, skishte nje figure dinjitoze per te kandiduar per BT pervec Rames.

po le mos te kishte ore Belul.

Bindja ime eshte se NUK e ka bere per kete gje (mospasjen e asnje insitucioni "ne dore"). E ka bere se "e detyruan" (ose pikerisht per ate qe shpjegon Timi, pra diferencen midis Rames dhe ps;  nejse...).

Belul, Rama u fut ne ato zgjedhje duke e ditur qe do te humbiste. Kjo eshte tjeter tradhti ne liste. Jo per gje por ja qe ashtu eshte.

Stalker Rama kandidoi pikerisht qe te Ishte kryeminister mbas dy vjetesh. Ky eshte skenari tipik I politikes tone. Keto gjera behen me marrveshje e popullin dhe voten e tij s'e pherdh njeri.

So far...Shpartallim total

Ceno durim madhi,

Nuk ka nevoj te pritet ora 18:00. 10% i kutive qe hapen tregojne pak a shume rezultatin final. Kutit e para qe hapen jane ato qe vendosin ose kutit me te diskutushme. Te tjerat jane ato qe dihen - bastionet e partive.

 

Miremengjes, si landslide duket...

Laprake, 14 kuti numuruar 2571 Rilindja dhe 1758 Kucedra, ndersa 39 FRD.

Durres, 10% e kutive numuruar, 5285 Rilindja 4748 Kucedra.

 

Te pakten Bamiri duket se paska fitu, nuk me ka vajt dem vota sic thonin shume. 

Shpresoj qe te mbyllet mire numrimi dhe e majta mos te marrin me shume se 80 mandate .

106 kuti numuruar ne Fier 23184 vota Rilindja dhe 11539 vota Kucedra, ndersa 862 Dritani

Mire ne fillim kryeson "Rilindja", e na ngrihet mendja,  po mos e haj "Kucedra" ne fund e rime dhe 4 vjet protesta prap !?

 

Me gallata eshte KQZ-ja qe mire qe eshte cope cope me raportimet e reziltateve, ndonse e ka per detyre, por i ka bere te dy kualizionet me ngjyre blu.... "shqipria blu" hahaha vetem per coroditje, njerez ordiner... shyqyr qe do e kuptojne shpejt.

Urime Rilindsa!! Bofshi qejf smiley

Ka me te cmend Roni ty tani smiley

Ja bej hallall, ka dy dite pa gjume. 

Ka ndo1 shans te mari ndo1 mandat prifti??

Ku te lene rradhe hoxhat mo burr

smiley

Duket sikur Rilindja do mari mbi 90 deputet, bravo, gezohuni.

Grafikun me te mire,e ka ABC...i tregon bukur e qarte qark per qark,ne gjithe vendin kryeson e majta,perjashto Kuksin ku kryeson bindshem e djathta deri tani!! p.s. 200 eurot e shpenzuara me mire ne jeten time smiley !!

he, u binde te pakten qe ka qene thjesht diversion ajo "urrejtja e pashpjegueshme e te djathtes per Ramen" ??   smiley

Stalker,ketu behet muhabet e flitet per "politika te medha",por po te them une: te lexosh peshkun per te kuptuar shqiperine,eshte si te shikosh "Star Trek" per te kuptuar si funksionon shoqeria e alienve! Eshte e frikshme distanca nga realiteti qe kane krijuar mediat,dhe te gjithe ata qe kane nje ze publik!! Kam bere nje koment dje,mbi eksperiencen time personale me shtetin e administraten e tij te sotme,nuk i heq asnje pike,aty nuk ka shtet!! Nuk di si do shkojne gjerat ne te ardhmen,por nje gje..aty c'do gje duhet  ngritur nga zero!!

ahahaha ! do shkoj kete jave ta shoh Star Trek, sepse per me teper ka per regjizor J.J. Abrams qe e du fort

Sa per ate punen e "aty nuk ka shtet", e pata lexu dje komentin tend; por ç'pret nga nje kryeminister qe u thosh parlamentareve te nje vendi europian ne bisede private se "ja, une nuk qeveris fare, eshte zgjidhja perfekte qe punet te shkojne mire vete"
Pune delirantesh aman...  ai i thosh vetes qe "une duhet te kisha lind ne nje vend si franca e te behesha president atje", ti me thu "atje nuk ka shtet"...
eh...
 

arb, cili eshte linku i ABC qe ka grafikun ne fjale?

flm

 Do na dalin thinjat. Tri ore per te numeruar nje kuti...

smiley Ka boje flokesh sa te duash 

smiley

Duke menduar sa zgjati numurimi ne Tirane gjate garres Basha-Rama, e keto jane zgjedhje dhe me te medha, llogariteni vete.

Sa ka filluar, ikni me pushime e ndoshta kur vini do kete dale nje ide per rezultatin.

 

Asgje per tu habitur.

Se di kush me kundershtonte mua kur thoja qe shqiperia eshte absolutisht socialiste kahera. Eshte thjesht pjesa socialiste e LSI qe iken si lavjerres sa knej anej duke percaktu fitusin.

O zot maje doren, e jepu mend udheheqesve tane te rinj tani.

Ene une ta harroj rritjen e rroges smiley

Po cti bej, vullneti i shumices, ishalla behet mire per popllin

p.s . amoni mre, ku eshte ai Pateku qe bote si K.derr mrome, pi birra dhe numuroj 80 mandate per PD

he mre Patoko ku je bre ???

C'pakeni qene ne ju elbasoncit, as tuneli s'ju boni fajde. smiley

s'bohet llaf mer burre, dihej ai muhabet. ai lloj mileti nuk knaqet kurre sikur dhe ta laje me flori  nji qeveri e djathte. As kisha piken e dyshimi smiley

 

E di  mi e di. I kam ne une ca elbasonca ne fis. Na e premtoi tunelin ne maj thoshin, na e punoi maloku. 

Paska pas te drejte Tos Nanja qe i boni paret bixhoz e qejf. I rrofte namuzi Sales.smiley

po po

hajt me, me lekt tona, me leket tona. mo mire tunel sesa bigjoz smiley

T'jem si Sala i fus i t'myllme tunelit, demek nai difekt, ene i them ik e pirdhu popull BQ ! smiley

 

Ta privatizoje mi. Te na leje nei gjo ne te djathteve, se tashti per 100 vjet na vje rradha. smiley

o Ruzhe sa po na shko ai taksimi i ndershem smileysmiley ???

ca t'thote ruzhja

e sigurova mosrritjen e rroges qe sapo isha bo gati te negocioja. Cti thush tani pronarit. Asnjeri sdo kete me deshire me deklaru rrogen e vertete. Mireseukthyem ne informalitetin e deklarimit te pagave smiley

 

ky vend do Rilinde smiley ke per ta pa smiley

Problemi eshte se "Kur do Rilindi"

Se dhe Rilindja filloi nga mesi i shekullit te 19-te e pavaresia u fitua ne 1912ten.

Kur ra Baba Dovleti, dhe ketu mos ndodh kur te bier Sala nga shkaqe natyrale.

Dhe Edi Rama do ngelet ne histori qe u be promotori i fillimit te Rilindjes, qe fitoren e saj e korren ca te tjere me vone. Rilindasi Rama.

ja do rilinde ky vend ja do behet shkrumb e hi smiley

Zakonisht keto 20 vjet ata qe kane ardhur ne pushtet kane bere te kunderten, te dyten.

Psh Rama ne Tirane, nga ajo e parqeve dhe hapesirave e beri Tirana e Betonit.

Ia fut pordhes, Rama e ktheu Tiranen nga shurrtorja gjigante e Kelmendit dhe Brojkes ne te vetmin qytet ne Shqiperi qe binte era Evrope

E kuptohet betonoi cdo cep qe mos behej shu..., madje as ne apartament se ben dote se ke pallatin perballe

Po si Gaza e beri

Ku i kishe keto parqet e medhaja ti para Rames, se jam kureshtar. Aty e ke hallin ti, se nuk e bo dot shurren mbas ndonje kioske te parku Rinia?

ahahaha, ate qe ke shkruar, ate po mendoja dhe une! Budallalleqe me brire, parqet e medhaaaaja te dikurshme te Tiranes !! smiley

Ja hodhi gjithe kryetareve te meparshem qe dhane ca leje per ca kioska druri - qe i prishte kryetari tjeter menjehere - hajde caje betonin e Rames ne cdo centimeter te Tiranes, e hajde beje Tiranen tani qytet te jetushem.

Parqet e  jane budalleqe me brire !!!???  - haaaa - hajde ec Rilindja - Rama - Fideli e Betonjeri

 

Ca leje? Sa vjec je ti? Vetem te kali i Skenderbeut s'kishin ngritur kioske. Ti me duket se thjesht degjon ato qe thote Sala, betonizimi e leshi, dhe hajt thua, po them une keshtu.

Haaa - po qoskat qene provizore - dhe Rama dhe Meta ne fillim i hoqen ne qender - shume mire - po BETONIZUAN cdo pjes tjeter te Tiranes. Kesaj ca ti bejme !!??

Tani une jam me i madh - ju jeni "Femite e Betonit", kur quani zhvillim te ndertosh pallate ne cdo cep, parqet dhe hapesirat publike jane dicka qesharake. haaaa

O zoteri, po gjithcka provizore eshte, asgje s'eshte e perjetshme, po une i kalova dhjete vjetet me te tmerrshem urbanistikisht nen ata kryetaret e tu, e kushedi sa do kishte zgjatur ajo "perkohshmeria" e  kioskave po te mos kishte ardhur Edi. Puna eshte qe ky debati yne nisi nga ajo deklarata fantazmagorike qe Edi na shkaterroi parajsen e parqeve e te lulishteve ku jetonim para se te vinte ai kryetar.

Ore se kush eshte Berisha - te gjithe e dime - po te shesesh Fidel Yllin etj per Rilindas - eshte ofendim per inteligjencen e njerezve.

Personalisht kur jam ritur une Tirana qe tjeter qytet, tani jetoj jashte , po kur degjoj ju fansat e Rames qe kaosin urban dhe betonizimin qe Rama beri ne Tirane per 10 vjet ta shisni per zhvillim - me fal po shitjani atyre qe i bien defit me te ne mitingje ne Tirane - por per ata qe e kane pare ca eshte zhvillimi eshte thjesht ofendim.

Sidoqofte ta doni Ramen se e meritoni

 

O bledi, po stalker spo te thote parqet jane budallalleqe, po jane budallalleqe keto qe thua ti per ekzistencen e tyre. Prandaj te duket sikur ka pasur parqe ti, qenke shume konfuz.

Po kuptohet nga socializmi vime, dhe Berisha ka qene komunist e shumica ne PD.

Ajo qe i ndan kampet jane interesat, te vetmet ideologji qe kane qene ne mode pas 90tes jane ato te djathtat, pas viteve ne komunizem qe kulminuan me krizen ushqimore te 80tes diskretituan ideologjite e majta. 

Duhet thene qarte, dhe Rama qe ne 90ten ishte me PDne, ska qene i majte ne jeten e tije politike te pas 90tes, me teper mund ta quash anarkist dhe lekisto-kapitalist.  

Ajo qe e bente PSne te mirrte me shume vota pas 2000shit, qe demokracia e brendeshme, pasja e shume klaneve sillte shume vota. Sot PS-ja eshte parti personale e Rames, e duhet pare SA TE MBAROJ NUMURIMI sa vota do mare, LISTA E RAMES , LR-ja.

Socialistave ua ka lan elektoratin llokum te gatshem shoku Enver.smiley

Kshu fillon gjithmone pastaj ngushtohet resultati dhe fiton pedeja ne fund kurse pesei qahet si qurravec smiley)

Nuk ka shance te ndodhe keshtu kesaj radhe.

Poppulli fitoi ose humbi ne 2009-n sot fitojn ose humbasin prapaskenat e padroneve.

Pa sa te poshter jeni ju rilindasit, na mbani me shprese deri ne fund qe ta beni me te hidhur humbjen. 

Rilindja e leshit

Ore mos ofendo Rilindjen Ruci-Angjeli-Doshi-Fidel Ylli- Saimir Tahir - etj etj gjithe Rilindasit

E mir ajmsori rilindja e leshmetreshit.

po me zhvotimin ca u be ?? smiley

Presim te shohim sa nga e kemi qene te pavlefshem smiley  nderkohe qe i kemi thene partitokracise qe nuk ka vlere per ne smiley 

Po te bej copy paste statusi tim ne FCB megjithese jemi friendsa dhe aty 

Pjesëmarrja ne rang vendi: 49.86 %, sigurisht qe tek kjo shifer futet dhe mungesa e votes se emigranteve, megjithate duket qarte qe nje pjese e mire e shoqerise Shqiptare eshte e zhgenjyer nga kjo partitokraci ndaj dhe njehere e deklaroj nisma e votes se bardhe do te vijoje deri sa te pakten kutia e asnjerit nga te mesipermit te vendoset ne fleten e votimit !

Ne vijim sigurisht do te kerkojme te famshmin CD per te pare sa kane qene te pavlefshem me te njejtin simbol smiley 

+100!!

Thone qe kryeministri i ri, si dashnor i mendimit ndryshe, do konsultohet me ju per vendimet me te rendesishme.smiley 

Po, po, jo vetem ai, por edhe zv.kmn Meta dhe min.ekon-i Kokdhima, e plot te tjere

smiley

Ceni t'pergjigjet ktu ! ajt ceno shpejt smiley

Jan numuru vec lagjat e atyne muslimanavet marr, kadal kur tfillojne kutiat e kshtena, marr kap xjerri perjashti per zhelesh ropt e sin ma.. A nine ropt? 

per ate qe thuhet mase e vertete smiley

smiley

smiley Sa bukur ja u kam futur.. ku eshte PP me Bradin dhe me leftinsmiley

Leri ato po me dergo rakine mua se po pres.

hajde gjergj se ja hudhe sumes. do kapesh nai pune te mire a si?

Aha Gjergjit i iku treni. Shif kur ta shpallin armik qe perhapte panik, me keq se Kaci i zi. smiley

Gjergjo, si shkoi ajo pune. Arrite ta marresh teseren e PDse, apo s'tu aprovua kerkesa?smiley

"ne do jua thyejme kafkat" (TM Kaqi juaj)

Gjergjit po i dridhen leqet se duhet t;i dergoje rakine e Boboshtices Endritit, me duket smiley

pirdhni pirdhnismiley

Mos rri tek peshku po shko bjeri mbrapa doganes. Po tu desh ndonje deshmi peshku per kontributin tend ne fitore, jemi gati ta nenshkruajme. smiley

smiley

ueee, Gjergji, per te ckulur faqet! qe tani e drodhet muhabetin, mer socialista te poshter!!! Mire qe s'ua dhame voten, te pakten! smiley

Kush e mban mend si thoshin per berishen dikur? Eshte burr I mire po ja prishin ata shkerdhatat qe ka verdalle smiley dezhavu 4 vjetorin e ardhshem ? Hem

Epo Kaqi perfundoi ne PD pasi "thyerja e Kafkave" plasi ne PS.

Madje e pame Live ne parlament, skenen.

Lefti eshte gati te perdori armen sekrete per te fitu luften ne minutin e fundit. 

Sala u tregu naiv qe nuk e quajti koalicionin Lidhja e Prizrenit per te balancu Rilindjen e Rames.

Haaa, po ndoshta se qe nga Lidhja e Prizrenit ose Rilindja u deshen dhe ca dekada te FITOHEJ  Pavaresia.

Saliu donte pushtet tani.

Nuk eshte berisha nga ata qe fyen inteligjencen e elektoratit smiley)

 Te pyesim Rilindasit Fidel Ylli e Tom Doshi  ne dy qytetet tone me historike ca mendojne

 

Duam teme te re se kjo po meket. 

Presim dhe sugjerime.

@Obi-Wan, une po i ndjek nga vezhguesit e PS-se ketu.

Na sugjeroni ndonje website te hajrit per te ndjekur rezultatet ju lutem

smiley

Nuk ka asnje te dhene te perditesuar ky website.

E vura re, po nje alternative ishte dhe ky site smiley

 

ne fakt, nuk ka humb sala (sala NUK ka fitu asnjehere), por kane humb:

ben imami
neritan ceka
genc pollo
genc ruli
ben demeti
...

ps: lista e mesiperme nuk eshte FARE e rastesishme. jane pikerisht emrat e mesiperm ata qe mundesonin "fitoret" e sales (dhe kurrsesi olldashi, bregu, basha... - ata kane qene dhe jane ne elementin e tyre)
 

Edhe Shqiptarja.com ka nje projeksion te lezetshem. 

Po duket se partite e vogla te koalicioneve po dalin fituese te medhaja. LSI, PR, PDIU mund te kene 20-25 deputet ne total. Per mua gjithsesi ky eshte lajm i mire. 

edhe une ate po shikoj tani, eshte shume mire e updatuar dhe ka informacione mjaft analitike. Nga nje keqyrje e shpejt, ndonese eshte vetem fillimi i numurimit (jane numuruar rreth 10% te votave gjithsej), me duket se PD-ne e kane tradhetuar kesaj radhe edhe ultrasit, ndryshe nuk ka si shpjegohen keto rezultate skandaloze per te deri me tani.

O Endrito: a ma ke pa ate Boten anej mer burre? Ka bohet ai/ajo se na ka mungu me ato paragrafet e kurume per #rilindjen

Bota ka qene troll o shok, nuk kishte seriozisht asgje nga ato qe shkruante. 

Po kjo s'ka lidhje fare mer shok! Une po te them i qante ato paragrafet, a jemi me nji men ktu?

Shiko, hera e funit qe e kom pa ne peshk ka qene me flamur shqiptar. Kur ne fakt bota gjithmone ka pas flamur amerikon. Prandaj te pyta, a e ke pa se siguro qe eshte kthy ne atdhe per te kontribuar.

Ja po dal njehere se e kam marre leje nga puna sot, po e pashe verdalle do i them te shkruj ndonje vjershe tjeter smiley

Hallall! smiley Kshu po.

Shqptarja.com paska nxjerre projeksione apo deshiren e vet sesi deshiron te dalin zgjedhjet

 

Po burimi i shqiptares kush eshte? Se KQZ-ja me duket shume mbrapa...

Jane vezhguesit e PS-se neper KZAZ.

po levizja "Alidea" sa perqind ka marre deri tani?smiley

Levizja nuk quhet Alidea smiley gabohesh smiley 

e di, por e thashe figurativisht meqense, te pakten te PPU, ishe perfaqesuesja e vetme e levizjes..smiley

E di , thjesht komentova per ta theksuar se eshte nje levizje pa lider smiley , sa per ppu, edhe obi wan ka qene sh aktiv, edhe disa te tjere qe kometonin nga US. Personalisht dua ti falenderoj te gjithe smiley ata shqiptare matane vendit qe duke pare presionet qe iu bene votbardhisteve ketu, u treguan shume aktive me shkrime ne mbeshtetje te kesaj nisme. Ju siguroj se kemi patur shume presione, un kam pasur shancin te mos jem e lidhur per tu shprehur ndaj mbase kam qene me aktive . 

Vota e bardhe do vijoje misionin. Sa per info vetem 20 min tek Wake up i top channel ka dhene nje impakt shume te madh tek publiku. Shume e kane marre mundimin te shkojne e votojne ne kete menyre pikerisht pasi kane pare kete emision. Mediat e tjera konvencionale nuk i dhane as dhe nje minut kesaj nisme pertej Lubonjes qe per fat te mire arriti te perconte dhe ai mesazhinn e protestes packa se ndodhej gjithmone mes zhurmuesve opinioniste. 

The show must go on smiley 

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).