559 Komente

Trajner pederast , ka pa kush hajer prej  breshkaxhive.

Veni nje shqiptar! smiley

Brado,   po  ai dajoshi  nga humbi kshu o vlla?!    po Bota..  kete mos e kane rrembyer ne Shqiperi..smiley

Bota ka ardh ne Shqiperi ? duhet te jete anej na Rilindja smiley

Te dashur miq, ndeshje e mrekullueshme! Mirenjohje per lojen qe na dhuruan por barazim. Zgjedhjet do ti fitojme! Perpara drejt fitores!!! sb

Palle!

Ky mer vesh shum nga sporti, shikon nje her ne kater vjet, nje ndeshje! Kur qellojne zgjedhjet! me nje fjale  smiley

sllovenia 4 - 2 islanda

Kjo puna e fajit te trajnerit eshte si ai muhabeti, c'e do qe s'kam ca kos se po te kisha buke do kisha bere pershesh.

Ik e re by......, ndeshje e mrekullueshme , ku e kishte mrekulline o ty ti ...........

ndeshje me kot skisha pare, te pakten ne beme nja dy sulme te bukura dhe aq ishte e gjith ndeshja, ndeshje qe te vinte ne gjume.. megjithate ishte fitore e garantuar pasi norvegjia ishte shume, por shume, jashtezakonisht dobet.

Gjynah...me kujtoi ate ndeshjen me Hollanden ne 2007. Atmosfera ne Tirane ishte fantastike dhe zhgenjimi i madh.

Hajt me, te shpresojme tek ndeshjet e tjera!

p.s. me grup shkaperdhat se joni...gjith ekipe te zgerdhitme, s'kena per te pas kurr mo shans te tille

smileysmiley

Ai gamori e ka shkruar vertet ate. smiley 

 

NM kish thene: " Turp ti vi Rames qe nuk shenoi 2 gola per te cuar shqiperine perpara, dhe bravo Berishes qe nuk hengri dy gola e i dha shanc skuadres per nje rilindje..."

Sonte përveçse humbjes do kujtoj humorin e komentatorit shqiptar i cili s'la vend pa folur për shtatlartët norvegjezë dhe kuadratin.  

ahahaha dhe pamjet e mrekullueshme qe mundesonte kamera e TVSH-se smiley

Dmth une qe e pashe/degjova ne anglisht paskam humb goxha?

Ty ta kam borxh dmth? Mire se do folim.

T'i numeroj borxhet qe me ke?  Po jo se s'do folim!

Une borxh ty? Une i kam borxh vetem Shqiperise qe me ka rritur me ka bere kaq!

ty te ka rritur partia, me ndjenja anti-komuniste...

Une kam lindur me dy gishta lart. Mire qe nuk e dinin kuptimin atehere se do me kishin futur ne burg.

aha, sot paske diten e larjes se haqeve dhe te borxheve me duket. Thashe te te vija ne ndihme, po qeke rast i pashprese! smiley

Si komerdarja pas mbytjes. smiley

Kush ta cpoi komerdaren, jetooo? smiley

Qyçi, qyçi. Me qelloi difektoz. Nuk behet me, me tha xheneriku.

ah ti paskesh qen muza komunistvet dmth...

Pjesa e pare ishte me gajasje shoqe. S'kisha qeshur aq shumë nga komentet e thagmat qe thoshte ky moj aman smiley

Dmth motra*, humbje e madhe menu-ja e ESPN. 

Paci pare jarebi o zot, se per ate tjetren s'ua kam merakun.

smiley

Lirika, Kavo t'ka nje llaf smiley

smiley o Kavir!!!

Do i shënoj në defter të gjitha smileysmiley

Jo mi jo, humbja tjetër kund. 

Sa e dua emrin motra*...hejt it.

Per te miren tende fusnota.  Per sqarime te metejshme drejtohu te Kavo smiley.

Ah ç'më gjeti thuaj smileysmiley 

Herë tjetër tutjus smiley

Kavo tregon violinen po asnjehere violinistin. smiley

 

Malukat! smiley

Belle, une e majta mend, po fjala jote ncuq se doli. Ato fallet e yjet lexoji me mire here tjeter smiley

Thoshte gjë në fund të letrës "fallxhore"? smiley

it's not the name, it's the attitude! smiley 

Got to have some otherwise you can't move forward! smiley

p.s. nji gol doli ama smiley

S'prish pune. Golat edhe po s'i beme kesaj radhe, i bejme radhen tjeter.

Komentatoret shqiptar jane shume gomere, jo profesionist, vetem bertasin, per atmosfere! por pa llogjike  smiley 

Sidoqe te mbyllet ndeshja Zvicer - Qipro, Shqiperia do mbetet ne vend te dyte. -NN

Barazimi eshte me i mire se humbja. 

VQ

Vari Qillon

Nuk lozem keq, perkundrazi! por ja qe fundi zotrie! e hame gjithnje, o me korner, o me penallti ...

Nuk i kuptova ca levizje te trajnerit. Boji o vlla dy sulmus, a pes mesfushor, norvegjia e dorzoi lojen ne fund. Pastaj shancet e fundit jane me krosa ky futi i rob te shkurt. Loje pa Canen mo, loje me nji karton. smiley

as zotrim topi as mbajtje asi gjo e mencme, ishalla mso nga gabimet e veta. Shqipria lu mire kur lun pa fryk. Hafizi anyone?

E tha Mondi ne pushim, s'duhet te mbyllemi ne mbrotje. Ec e fol me taljonin.  

Tani e pashe mire kete golin e Rames.  Vrapim i mire i atij lojtarit tjeter qe terhoqi mbrojtesin e krahut me vete duke e hapur krahun komplet per Ramen.  Por dhe Rama me marrjen dhe prekjen e pare te topin shume mire teknikisht dhe sigurisht goxha i shpejt si fluturues qe luan plus dhe shinjestrim i mire ne fund nje me nje me qendermbrojtesin.

Gjynah qe s'fituam.Atmosfere superfantastike ne Tirane sot.

Dmth..kemi shpresa per ne Brazil.,,Ndaj Sllovenise dhe Zvicres duhet te bejme ndeshjet perfekte ..Qarkullim topi,gjendje e mire fizike,dhe jo loje spontane si kjo e sotmja...

Ej, o Belul..po per cfare ndryshim taktike flet ti? ndryshim ne menyren e lojes quhet sikur ai zevendesim(Osmani me Salihi) te ishte bere ne fillim te pjeses se dyte,apo qofte edhe kur ka 30 apo 25 min akoma per te luajtur,e jo 10 min e fundit te ndeshjes...dihet qe skuadra humbese ne minutat e fundit do hidhet ne sulm se nuk ka cfare humbet me,tranieri e dinte shume mire e duke pare qe reziku me i madh per mbrotjen tone vinte nga krosat apo goditjet standarte(pasi norvegjezet,edhe se u munduan shume ne pjese te 2 nuk ariten kurre te canin ne mes mbrojtejen) futi nje mbrojtes shtatlart ne vend te nje sulmesi qe nuk kishte cfare te jepte me,pasi per ne 1-0 apo 2-0 nuk ndryshonte gje...goli i tyre ishte gol me goditje standarte(i rastesishem e i papritur) e jo rrjedhoje e nje presioni qe erdhi se ne u tehoqem apo se cfare..ato 10 min e fundit luajtem sic luajtem gjithe pjesen e dyte,si ne si ata,tranieri nuk hyn fare,biles beri levizjen me llogjike e inteligjente qe mund te bente!!

tashi  arb,  une e kuptova nderrimin qe beri ai dhe pse e beri.. edhe ti e kupton.  por ndryshimi yne  eshte  se  pse e beri,  a ishte  vertet  e nevojshme ta bente  kete nderrim  qe ndryshoi  balancen e lojes?   Jo pra.. dhe kete ti  akoma nuk e kupton.

shiko,  rezultati  mbrohet me thonj e me dhembe  kur luan  kunder nje kundershtari  shume me te forte  se veten  dhe ke arritur ti besh gol, je ne avantazh por nuk i perballon dot sulmet e tyre. dhe atehere  jep   kushtrimin...  o burra ,gra,  pleq e femije   te  mblidhemi  te mbrojme keshtjellen.. ne kete rast porten...

mirepo ne rastin dje,  kjo nuk ishte aspak e nevojshme..  ne  beme golin qe ne pjesen e pare  dhe pjesa e dyte  ishte futur ne nje rrjedhe te favorshme per ne.. nderkoh qe norvegjezet  ishin  krunde,  as qe  i afroheshin dot portes  dhe per rrezik serioz nga ''sulmet e tyre''  as qe behej fjale..  ashtu sic   po zhvillohej   loja  dukej  qe ne mund te benim nje gol te dyte,  por  norvegjezet JO!!     zevendesimi  qe beri dhe  treheqa qe i beri ekipit  per ato 10 minuta (te cilat jane shume  ne futboll)  u dha mundesi  dhe krijoi hapesire norvegjezeve  te afrohen me shume te porta jone  per rjedhjoe te behen te rrezikshem..  goli pastaj eshte ceshtje fati per ta.. por puna eshte se ky  ama,  sepse e hodhi ekipin ne mbrojtje   ua krijoi kete mundesi!

 

p.s.   kete  mendim e thashe qe  kur  beri zevendesimin De Biasi,  pa u bere goli i barazimit.. mund te shikosh komentet  ne kohe reale..   pra nuk eshte se po tregohem oportunist   pas ndeshjes..

Po nuk ndryshoi gje fare ne loje me ate nderim,kete mendoj une,dhe po ishte shume i domosdoshem futja e dikujt si Osmani ne qender ne mbrotje per te ndihmuar Mavraj qe ishte thuajse i vetmi qe fitonte dyluftimet ne ajer,tjeter pune qe nuk dha rezultatin e pritur,por si veprim  ishte i duhur..ne gjithe ndeshjen u munduam te prisnim ata e te kundersulmonim(nje menyre loje kjo e perhershme me ardhjen e De Biazit)si ne pjese te pare ashtu edhe te dyte,per mua edhe ata te njejten taktike kishin,e prandaj ndeshja mbeti gjithmon e bllokuar,pa ndonje supremaci te dukshme te askujt.Mbase eshte ceshtje si e sheh ti futbollin..per mua shqiperia fitoi nje pike e nuk la dy,ka shanc kjo skuader si asnjeher tjeter te bej mbrekulline,per mua kemi potenciale akoma..me Kacen ne mes,Rama ne vend te Roshit e Gjasula ne vend te Viles,me kthimin e Canes e me futjen e Hysajt(qe luajti shme pak kesaj radhe) ne mbrotje,plus ne sulm kemi shume alternativa qe nuk i kemi pare deri sot..mbaj mend..do te jemi ne loje per vendin e dyte deri ne ndeshjen e fundit,si do qe te shkoj..e na mjaftojne vec 3 pike,vetem nje fitore..ku do qe te vi..perpara ndeshjes se fundit me zvicren..aty e luajme shancin!

SUKSESE cunave !

We're going to the world cup no matter what,, edhe po sna kualifukojn do hyjm illegal lets do this rroft sllovenia 4-2

Rezultati s'mund te themi qe qe nje deshtim.Deshtim ishte pritshmeria per tu kenaq me kete ndeshje.Per mu sidomos, gjerat shkuan keq e perdreq.Ne stadium s'vajta dot.Ca miq me terhoqen ne nje lokal ordiner,qe kur une i vetem gerthita per golin,te tjeret kthyen kokat duk formulu ate shprehjen e fytyres;po ky hajvani c'pati!smiley

Nejse,vazhdojme te jemi ne pozita pretenduese.(kot per muhabet,Rama, lojtar mjaft teknik dhe inteligjent smiley )

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).