Komisioni i Ligjeve miratoi lirimin nga detyra të anëtarit të propozuar nga LSI-ja në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, pas daljes së Lëvizjes Socialiste për Integrim nga qeveria.  Kërkesa e firmosur nga kreu i grupit parlamentar të PD-së, Astrit Pazoti, i drejtohet kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli, të cilës i kërkohet të nisin pa vonesë procedurat e zëvendësimit të anëtarit të KQZ-së Ilirjan Muho, më qëllim respektimin e baraspeshimit politik në komision. PD-ja kërkoi sot shkarkimin nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të përfaqësuesit të LSI-së, pasi tashmë sipas saj, është mbyllur kontrata politike me PD-në. Nga ana e saj, vetë KQZ-ja ende nuk ka një vendim zyrtar për zëvendësimin e anëtarit të LSI-së me atë të PR-së, e cila dje dorëzoi kërkesën e saj pranë këtij institucioni.

Partia Republikane dorëzoi dje në Komisionin Qendror Zgjedhor, kërkesën për të pasur të drejtën e një anëtari. Nisur nga rezultati i 2009-ës, PR rezulton të jetë partia e dytë për nga rëndësia në kampin e djathtë pas asaj demokratike. Në një kohë që LSI-ja rikonfirmohet e dyta edhe në opozitë, duke ruajtur komisionerin e saj në administrimin zgjedhor, jashtë loje del PBDNJ-ja, e cila renditet në vend të tretë. Pavarësisht aleancave të mundshme që mund të bëjë kreu i kësaj force, vendet në administratën zgjedhore janë zënë. 
 

607 Komente

Kërkesa e firmosur nga kreu i grupit parlamentar të PD-së, Astrit Pazoti,

Si nuk ndalët njëherë së hedhuri baltë mbi figurat e larta të Partisë Demokratike? Kaq larg shkon mllefi që e hoqëm osh rrugëve të Tiranës bustin e dktatorit saqë nuk ju mjaftojnë shpifjet dhe intrigat, por edhe emrat e njerëzve të ndritur i shtrembëroni në mënyrë kaq të paturpshme dhe kaq të ulët? Medemek ishte lapsus ë?

Tëpazotë jeni vetë, ne jemi të zotë! Ne jemi me Zotin! Zoti është me ne! Viva Dux!

smiley 

keta jane te pafè

hahahhahahha, o Kavir po nuk ta ka deformuar PPU-ja mbiemrin; kete gje e ka bere Balkanweb-i. PPU-ja thjesht i ka bere copy-paste dhe sigurisht ka qene e pavemendeshme ne leximin e mbiemrit tuaj. Per mua sigurisht qe jeni shume i zoti sidomos ne maredhenjet me femnat. 

Me nje llaf Rama tashi ka dhe ngjalekoalicionin, dhe alibine per humbje, just in case ndodh ndonje e pabere. Cool. smiley

Shkoni ne Shkoder tregojuni ngjalat,, do ju nxjerin Krapin qe ju ka ardhur ne pragu i deres dhe do ja u fusin ne b....smiley

O po po!

Iku ngjala e pare?... me shendet! smiley

Gjergjo....ca po thoje para 1 jave per kqz-ne ti? smiley Sikur the qe e moret ju......Eh mor Gjergji mor Gjergji si do kerrcasi Krapi ne qeshor smiley

Kqz nuk do ndryshohet kurre.. po saliu po tall k... me ju te PD tju mbaje nje cike me shprese se po i ikin tere.. Ne kete pike jeni..

Qeke egersu shume. Relax smiley Mbaroi ajo pune ne kqz fleje mendjen. Veme nje bast te dy?

1000 euro.!

Rri or bir mos u harxho smiley Kush humbet bastin paguan hostin e peshkutpauje per 1 vit. Ok?

Mire miresmiley

Marrëveshjet janë për tu nderuar. Askush s’duhet të mendojë se mund t’i marrë institucionet në shpinë”. Kështu u shpreh Kryeministri Sali Berisha lidhur me vendimin e Komisionit të Ligjeve për lirimin nga detyra të anëtarit të LSI-së në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve.

Forcat politike, tha Berisha bëjnë marrëveshje e tyre, sipas parashikimeve që ato kanë, por shtoi se, kjo nuk do të thotë se i marrin institucionet në shpinë.

“Shkon tek tjetri, por institucioni duhet i balancuar.”- tha Berisha.

Është vendosur raporti 4 me 3. I është dhënë fuqi bllokuese pakicës. Ky ishte ndërtimi i KQZ në 2005. Ne erdhëm në pushtet, opozita u tregua e arsyeshme dhe pranoi këtë marrëveshje, dhe u riformatua 4 me 3 në favor të qeverisë, ndodhi në 2007 dhe 2009. Kjo ndodhi edhe në Kodin e ri që u votua për zgjedhjet e 2013. “- vijoi më tej Kryeministri.

Nje anetar mund te ndrohet kur

1-KRYEN VEPER PENALE 

2-DEL NE PENSION

3-JEP DOREHEQJEN

4-MERET ME VEPRIMTARI POLITIKE. 

Si do e justifikojne valle tani, mesiguri pika e fundit po i bie qe ti heqin te gjithesmiley

Po nqs PBDNJ shkon ne kualicion me saliun cfare do bejne ?? Absurditet total .. me cfare fytyre e votuan ne komision.. Edhe nqs ja  voton parlamenti ku duhen 3/5 per mendimin tim duke thyer kushtetuen dhe parimet themelore juridike,, gjykata kushtetuese do e hedhe poshte me 2 rjeshta sqarim sepse K.Z flet qarte

Eh, ç'budallenj, ose hileqare do thonte ndonje tjeter, pse duhet te behen gjith keto filma apo sforcime, kur fare mire KQZ e ben me 9 apo 11 persona, pse 7, ç'eshte kjo mendje-ngushtesi, pse nuk e zgjeron. Nuk e zgjeron se do te besh pislliqe, sa me pak veta ne komision, aq me shume kontrroll mbi ta. Yyy edepsez. 

Budallenj apo hileqare Pjero? smiley

Supermashtruse o Pjer.  Nuk ka rendesi ne eshte me 7, 9 apo 11 KQZ-ja.  Partite politike s'duhet te kene asnje lidhje me te apo administraten zgjedhore.  Keto institute duhet te jene teresisht apolitike.

Ahh, ku ma gjen te jete ashtu I Pakapshem, por te pakten te lene edhe perfaqesues nga partite e tjera aty, pse te dominoje gjithmon PD e PS, ku jane perfaqesuesit e partive te vogla, apo grupimeve tetjera. 

I pavarur fare o pjer.  Ky kod zgjedhor duhet hedhur ne plehra teresisht, dhe KQZ-ja duhet shkrire fare ne kete format, e kushtetuta te amendohet qe vetem te garantoj pavaresine e KQZ-se.  KQZ-ne e re mundesisht ta themeloj ndonje organizate nderkombetare duke ju bere nje kontroll te imet te gjithe anetareve qe te mos kene absolutisht asnje lidhje me politiken.

Ehh, kush ta beje kete, Buall Mavria, apo Palloshi. Kur shkruajta ato dy letrat tani se fundi, drejtuar ketyre te dyve, e vura theksin pikerisht tek KQZ, mirpo asnjeri nuk e vrau mendjen. Tani veç, rri e shiko, filmin politik shqiptar, me kllouner dhe palaço politikan. 

Pjer, meqenese te pelqejne sfidat intelektuale dhe do te japesh mend e zgjidhje, nje pyetje praktike kam une: a ka KQZ Belgjika? Po Franca? Me sa 70 anetare i kane?

Jo ata kane Min te Brendshme kurse ne Flamur Noken.

o socialist e humorist! Nuk po e pyes kot se e kam me Pjerin. Po e pyes sepse asgjekundi ne Europe nuk gjen KQZ! Por vetem trupa gjykatesish te caktuar vetem per ato zgjedhje, si dhe nje institucion me te larte gjyqesor.

Po te jap nje shembull per te sqaruar me mire:

Ne France ke Keshillin e Shtetit qe verifikon edhe llogarite financiare te deputeteve per te pare nqs ka pasur shkelje te ligjit (persa i perket financimit ne fushate!). Ne 2009 ky keshill anulloi zgjedhjen e Serge Dassault, nje prej njerezve me te pasur francez, si kryetar i nje bashkie te vogel sepse gjeten parregullsi ne financat e tij gjate fushates. Psh. z. Dassault i jepte ndihma te varferve te bashkise se tij me justifikimin se kam shume dhe ata kane nevoje!!! Keshilli e quajti te parregullt, me pak fjale e quajti blerje vote ne stilin shqiptar te thasit te miellit per malokaret e katnaret, dhe jo vetem qe ia hoqi mandatin, por e shpalli te pazgjedhshem per 1 vit!

Mund te me thote ndonjeri se si KQZ e jone do te realizonte dicka te tille?

Asgjekundi nuk gjendet nje i tille istitucion, sidomos sic e kemi pasur vitet e fundit, permanent! Edhe ne rastin me te mire do te duhej te krijohej vetem per periudhen e fushatave. Sa per anetaresimin e ketij enti, eshte absurde deshira jone per ta mbushur me njerez nga partite. Pjeri thote hajde fusim nje per parti. O Pjer, a e ke te qarte sa parti kemi ne?

Ne kemi edhe nje problem me personalitetet. Askush nga te PS-se nuk u ankua per figuren e Ristanit ne vitet e kaluara. A e dini qe eshte i vetmi gjykates shqiptar i denuar per vjedhje?

Qartasi PS nuk ka pasur kurre deshire te hyje ne gare morali. Sic e thane edhe keto dite, Ed Rama e Ed Zaloshnja, moralistat jane trapa dhe jane te tere te Berishes!!!

I dashur Dinshumi1990 , te them te drejten, nuk e kam vrare mendjen fare se a ka apo s'ka KQZ Belgjika, se nuk para me intereson shum politika belge. Nuk eshte se keta me kane afruar dhe une kam nje stimul per tu interesuar se si behen zgjedhjet ketu. Keta nuk me kan afruar, dhe une se kam vrare mendjen time per zgjedhjet e tyre. Edhe kur shkoj ne votime, zgjedh nje parti, pa patur asnje interes dhe votoj. E rendesishme per mua eshte puna dhe djersa ime te paguhet, kaq. Nese keta afrohen, edhe une afrohem, interesohem, mirpo kur keta s'duan, ç'te bej une, secili ne punen e vet. 

Nese keta afrohen, edhe une afrohem, interesohem, mirpo kur keta s'duan, ç'te bej une, secili ne punen e vet.

per fat te keq, te gjithe e kane nje cmim smiley

 

E kush ja ka pare hajrin Belgeve z. Pjer. Ata s'jane pecogroso si te tjeret me te cilet juve keni marredhenje. Respekte qe dini te zgjidhni ku t'i drejtoni energjite dhe punen.

Kush i bo kto lajme mer aman smiley

Komisioni i Ligjeve miratoi lirimin nga detyra të anëtarit të propozuar nga LSI-ja në Komisionin

Dmth paska dhane vete dorheqje LSusja smiley

Anetari i propozuar nga LSI, jo kerkesa e propozuar nga LSI

LSI-ja me duket se i doli huq Rames. lol

Per mendimin tim  kjo levizje politike vetem i ka bere me shume dem PS-se.. momenti tipik i bashkimeve fizike dhe i fragmentimit te te gjithe panorames qe perfaqeson kjo force. 

Rri moj goce urte se do te hidhen ne fyt keta se jane te merzit sot. I iku anetari kqz-se smiley

Ke te drejt Pateko ..   e permenda diku tjeter tek ne si mentalitet mbreteron  " the prisoner's dilemma"

Deri sa ne mendjet e deleve te ekzistoje ujku, ato do te jene perseri e perseri te bashkuara.

Shume mire kan bo qe e kan shkarku. Duhet rregull. Nje burg nuk mund te funksionoje pa rregulla.

Une nuk besoj se do ndodhe nje gje e tille ne KQZ.. por nqs ndodh.. E majta duhet te BOJKOTOJE zgjedhjet.

Mosssss Gjergji mosssss. Nuk do ndodhi Gjergji....Jam dakord me ty Gjergji....eshte e gjitha nje enderr e keqe Gjergji......kur te zgjohesh do ta gjesh Edin kryeminister Gjergji smiley

Edi Rama pas koalicionit te ngjalave do te vjedhe edhe zgjedhjet pasi ne cdo rast dhe me cdo llogjike, ligji aktual parashikon balancim ne KQZ, i pafytyri Rama thote qe LSI-ja e dashur te vije ne koalicion me mua, por anetarin ne KQZ ta mbaje sic e mori kur ishte ne qeveri.  

Shoke e shoqe ramiste, bini mbrapa kryetarit se ka humbur ekuilibrin.

Antari i KQZ nuk eshte person qe mban nje qendrim politik.. luan rolin e nje gjykatesi.OK.

ligji aktual zgjedhor i votuar me konsensus parashikon jo KQZ me persona te pavarur, qe do te vinin te propozuar jo nga partite, por te  propozuar bash nga partite politike dhe po ky ligj i le partive te qeverise 4 dhe partive te opozites 3 gjithmone me mundesine e pakices bllokuese.  

Me cfare te drejte LSI kerkon te mbaje anetarin e saj kur kete e ka marre si parti ne qeveri dhe te lere minorance partite e qeverise kur jane keto qe kane barren kryesore per mbarvajtjen e zgjedhjeve?

A jeni njerez apo jo?  A respektoni fryme ligji apo jo?  A doni te shkaterroni zgjedhjet apo doni zgjedhje te rregullta?

 

popull mistrec mo, nuk kupton c'perpjekje ben qeveriu per zgjedhje te rregullta.

pyeteni Ngjelen se ja u tregon se sa i ka per zemer Edi Rama zgjedhjet e ndershme.

lere agjitropin, ku e ke bazen ligjore ? pa citoje pak, hudhu.

Po ta zeme se llogjika jote juridike ( KANUNORE) mbi kete ceshtje te jete e drejte.. Me thuaj bazen ligjore   qe lejon shkarkimin e antarit te KQZ jashte atyre neneve te permendura ne K.Z..

ore zoteri anetari i LSI eshte i jashteligjshem aty ku eshte prandaj duhet te liroje vendin.  A po flasim per shtet, rregulla, marreveshje apo lojra femijesh qe bejne me hile dhe thone ta futa?

Po te kete shumicen ne KQZ Rama ne kundershtim me ligjin qe e ka votar vete, ky mund te bllokoje zgjedhjet kur te doje kur shikon qe po humbet.  

"i jashteligjshem".. Po te jete ai i jashte ligjshem te tille jane dhe ata qe e votuan.. cfare k... flet se ma hoqe trurin.

O Maverick thuja troc Gjergjit qe ta kuptoje. Thuaji qe: Sa te jete ujku plak Berisha, ja thyn dhembet e rinj 30 mije dollaresh Rames dhe e perplas koke me koke me Liken po ti doje suma. Para Sales keta te dy jane amatore....Iliri nuk eshte dhe aq amator kurse Rama eshte komplet idjot. Sikur fillun ti bijne icik puplat e aleances gradualisht ketyre. Ja shfryu Sala tullumbacin smiley Nuk e shef ti Sala tall bythen e merret me lopet e me vicat nderkohe qe i gisht e ka te suma Rames, kurse Gjergji betohet ketu te peshku qe anetarin e Kqz-se nuk do ja marin kurre smiley

Bojkotim zgjedhjesh dhe protesta te dhunshme masive..

smiley Gjergjo aman te keqen. Po vjen plazhi. Nuk e rru njeri per protesta. Po ta them miqesisht. Mos u gezo per fitore. Mos u bej i leshte te kujtosh se mundet Sala aq kollaj. Mos u bej si Edi qe e ha sapunin per djathe smiley

Plazh i leshit.. njerzit skane buke te hane..

Kastravec me domate marrin Kosovaret me vete kur vijne me pushime. Buke kripe e zemer daku smiley

:

protesta si me 21 janar? Apo si me 17-18 qershor 2011 perballe KQZ-se?

Cfare ka per tu admiruar nje perbindesh i etur per pushtet si Berisha qe flet me kaq pathos per te?  

he he, doli Gjergji ne mbrojtje ne KQZ-se keshtu ?? ajo KQZ qe i vodhi fitorjen e 4-rt rresht Edit ne Tirane ?! smiley

ajo kqz do kandidoje ne keto zgjedhje dhe eshte ne min e brendshme..

Kjo eshte treguesi cfare shteti rrumpalle kemi. Ligjet jane po ne i interpretojme si te na doje trapi, biles ne disa raste as i marim fare parasysh, si puna e bashesh -mediut qe as ne gjykate nuk i cuam. Gezoho lefti gezohu se koha e vemjeve si ty ka ardhur, po ci qi temen qe shtet sdo bejme kursmiley

 

Po pse nuk thua ti qe Sali Berisha per disaten here do te vjedhe edhe keto zgjedhje duke shkelur haptaz dhe rende ligjin zgjedhor?

Thjesht kurioze, kemi ndoj peshk prej LSusje ne kete forum, apo tani qe u ribo open relationship dhe psistat i adoptun smiley 

Jane disa tema interesante keto.

Koalicionet nuk jane rregjistruar akoma ne KQZ  dhe ka kohe qe LSI te ndryshoje mendje. Cdo bente PD-ja ? 

Une nuk kuptoj ketu ca vemje te cilet diskutojne me pathos per "manipulimet" e mundeshme te zgjedhjeve te ardheshme si puna e femijeve 5 vjec ne oborrin e shkolles...Daja im asht gangster me i forte ne qytet sepse mban hanxharin ne brez dhe ka qelluar kaq e kaq vete....Nuk ka perendi tju civilizoje ju o copa guresh

Trusti i Geshtenjave te Tropojes do beje zgjedhje te lira ?!! smiley

Partitë politike dhe koalicionet kanë të drejtë të ndryshojnë komisionerët deri një ditë para zgjedhjeve. Nëse anëtarët e KQZ-së janë propozuar nga koalicionet atëhere, meqë përbërja e koalicioneve ka ndryshuar, duhet të ndryshohen edhe komisionerët. Kështuqë koalicioni i qeverisë (pozitës) me largimin e LSI-së duhet të ndryshojë edhe përbërjen partiake të komisionit.

Antaret e KZAZ nuk kane lidhje me antaret e KQZ.. 

Berisha me sa duket eshte i vendosur qe marrezine e tij ta coj deri ne fund

Roni nqs ne nuk do ishim ne NATO dhe afer BE.. padyshim ne kete moment do ndodheshim ne te njejten situate ku eshte SIRIA..

Gjergjo ckemi , sa te dalin parashikimet mo qerrata smiley  kjo ishte ngjala e pare , te dyten e ke pas nje jave , shume me e forte smiley

Ose qe te jemi brenda mbas 10 ditesh te tjera smiley Si thu Brado...tja themi Ronit surprizen tjeter....apo ta lejme me suspanse? smiley

Normal qe me dalinsmiley dhe do me dalin ne te mire apo t keqe

Rono te pelqeu surpriza doktorr Arqilese?

Po c'surprize o derbardhe...pse surprizohet kush se Berisha do te vjedhe zgjedhjet???

Ta shikojme si do ti vej fundi kesaj meseleje...mos te nxitohemi!

Pjeri ka ndonje parashikim ne VQ?smiley

Brenda 10 ditesh ta premtova Rono. Pres te konfirmoj nje informacjon tjeter dhe do te ta them me mesazh privat qe mos te te bjeri me surprize. Hajt te rroni vete smiley

Shiko se ai i LSI nuk iken po te doje.. edhe po e votovi ne menyre antiligjore parlamenti shkarkimin e tij.. Keshtu qe do presim vendimin e GJ.K

Ore se me lodhe. Ai eshte i ik. Ka marre fund ai muhabet.

Gjykaten Kushtetuese do presesh ti ? smiley

Po pse?

E di ti kush i ka vene ata aty ?

NQS do marin nje vendim antikushtetues do kemi bojkotimin e zgjedhjeve ( te pakten keshtu mendoj une se duhet bere)

e kujt po i rruhet se bojkoton zgjedhjet ?

Do merni 140 mandate si 1996..

Brad , m than se ke kap nje post t mire pas largimit te atyre shushunjave te LSI. Ate sekretaren mos e nga , mire smiley

I ka vene cip te veshi gjykatesve Sala sic i kane vene fshataret lopeve.  Se ke marre vesh ti Gjergjo? Prandaj flet aq shume Sala per cipin te veshi smiley

smiley

pse eshte bere ndonje ankese ne gj.k.?

Nqs parlamenti do ta votoje vendimin e komisionit duke thyer kushtetuten, normal qe do hidhet n gjykatan kushtetuese..

mire qe ju erdhen mendte. Nese nuk jeni dakort shkoni ne gjykate, tani per tani anetari i LSI te leshoje vendin qe nuk i takon.

Mos u merzit ti George, humbet zgjedhjet PS dhe Rama largohet, lideri i PS behet Meta. A nuk ka qene enderra jone e kahershme kjo?

Ska perse e leshon.. e parashikon K.Z rastet kur duhet te leshoje vendin..

vendi i takon propozimit te PR-se pikerisht duke u bazuar ne k.z., ky i LSI eshte ne hava aty, jashteligjit.

Ma sill ligjin ku thuhet kjo gje..

George, e thote kodi zgjedhor qe kane votuar bashkarisht Rama dhe Berisha.

Roni eshte cun flori Pateko , mendoj tja themi pas nje jave , si thu ti , hajde demokraci e brendshme hajde smiley

Jo po se nuk beson ai. Kujtoi se ja fusnim kot ne....dhe ja si u dogj....Me mire ja themi paraprakisht kesaj rradhe se do na pesoje noi infarkt smiley

qekeni bo grup, grup! mire aty smiley

smiley

 

Cimo, do te pushoj zemra thote pateku se kam mor vesh qe po nxjerrin prej KQZ antarin e LSI...kam 3 nete pa gjume, rri e rri dhe mendja aty me shkon...morpo cdo te behet valle me ate antarin e LSI ne KQZ.

gjysma e manhattanit at muhabet ka. s'di n'washington. rrezik me keq anej.

Emigranto...shyqyr qi i erdhe ne ndihme se ka qene si pa krahe keto kohe Roni. Ska pas as Drrizken per suport. Hajde shoqnia mblidhuni smiley

une jom per salen! po deshe me e dit, ta them ene pse. s'ka lidhje me zin e bukes. smiley

Cimo, shkoj sot ne pune, ora 7:50 a.m. futem ne ndertese. I them nji "mirmengjes" neper dhembe recepsionistit ne kat te pare dhe futem ne ashensor. Sa po mbyllej dera kur dikush fut krahun dhe dera hapet serish...recepsionisti. Duke me pare gjithe habi me thote, ore ti ben sikur nuk di apo nuk di me te vertete. Gjithe besdi i them, si eshte puna? Duke kthyer pak profilin nga e majta per cdo germe qe shqiptonte recepsionisti ma kthen K.Q.Z. E ula shikimin mendueshem pak nga e djathta dhe pas 2 sekondash duke e ja ngulur syte i them, nuk di gje. Ne ate moment duke hequr doren nga dera e ashensorit dhe duke pritur momentin kur dera qe 1 sec larg mbylljes recepsionisti leshoj kujen LSI. I vetem ne ashensor trurit ju deshen jo me shume se 4-5 sec qe te bente lidhjen midis K.Q.Z dhe LSI ne ate moment truri i dergon sinjal zemres: nuk ka nevoje te punosh me...LSI eshte perjashtuar nga KQZ!!!

 

kei kju zi... ahahahaha....

tani m'ra ne men, partia e skraparit i ngjaka LSD-se. drog e gjalle. raki mareje nga cerenishti. smiley

 

Problemi eshte se ne Shqiperi nuk ka mberritur akoma dallaga e rracionalitetit. Ti Patek je misherimi i esaj hipoteze pasi ti jeton i qete me idene se vjedhja ose manipulimi i votes eshte pa-pasoja! 

Per mua ishalla ti vjedhe dhe ta marri pushtetin qe kur te plas zia e bukes ta hane me gjithe kocka. 

 

Ore se kuptoj pse merzitesh. Sikur jam une ai qe vjedh vota. Une te premtova nje surprize brenda 10 ditesh dhe ta mbajta fjalen smiley Kaq ishte kjo pune. Une jetoj i qete se haj me shpatullat e mia. Kaq. Nuk eshte faji im qe eshte gomar buzebardhe piktori.

Nqftse ti nuk vjedh vota pse flet si adoleshente adhuruese e Justin Beiber per ate qe vjedh?

PP nuk e ka mohuar ndonjere qe vjedh vota.. ai eshte koshient qe eshte ne pushtet me vota te vjedhura..

Po ca votash te vjedh une mor derbardhe. Une kam terezine time e rehatin tim cpune kam une me votat. Sala nuk po vjedh asnje gje. Sala po i heq HIJENAVE nga goja prene e KQZ-se. Kaq. Me pelqen kur e merr me shpulla perpara te paaftin dhe mediokrin piktor. Sport i bukur Pakapo

Sport i bukur Patek.

Sport i bukur ne fakt dhunimi i votes se presidentit ne 2011.

Sport i bukur ne fakt Ristanlliku i 2011:

The results declared by the CEC for the Tirana mayoral race contained 870 more votes than signatures in the FVL. The CEC did not approve requests by the SP and the minority-proposed members of the CEC to investigate the matter.72 The Electoral Code does not regulate the actions to be undertaken in case of discrepancies between the number of ballots cast and the number of voters who cast a vote according to the number of signatures in the FVL.73  With respect to the Tirana mayoral election, the CEC was faced with an unclear legal situation in a highly charged political environment.

The fact that the majority-proposed members of the CEC chose to count some (but not all) of the miscast ballots directly, in a non-consensual manner, after the preliminary results were known, and without taking a decision that could have been challenged in the Electoral College, created the perception that they were acting on behalf of the ruling majority. Although its decisions were partially upheld by the Electoral College (see below), the CEC’s actions undermined confidence in its ability to function in an impartial and independent manner.

Nga raporti final i OSBE/ODHIR per zgjedhjet e 2011.  Raport sportiv dhe qy ne fakt, ne gusht dhe musht.

U bere prape me Ramen ti cupke ?

brado, ktheje timonin sa s'o von. me patekun vetem drejt humjes se sigurt shkon smiley

looool

Ka mor fund ai muhabet plako edhe nje katershe eshte shume me shume se e sigurte , loja eshte qe Rama te ike nga drejtimi i PS -se dhe jo ikja e Sales sepse kjo e fundit vjen automatikisht pasi te realizohet e para , po te tregoj dhe dicka , leku u modh , trefishi i zgjedhjeve te kaluara smiley

prap blank check, e? i modh osht per Zotin!!! smiley

smiley

 

Monda, po sporti i Celibashit i bukur ka qene? Une prandaj them qe eshte sport. Ne fund populli do ta haje cilado skuader qe te vije. Keshtuqe une e marr me sportivitet dhe zgjedh nje skuader. As do prishim as do ndreqim gje. Nje mut do jete smiley

E morem vesh qe nuk vjedh pra.   Ti ke terezine e rehatin tend por je shume i eksituar dhe i gezuar per keto levizje te Sales, biles mburresh se i di para kohe se cilat jane, perqesh dhe tenton te provokosh Gjergjin dhe Ronin, flet gjithe adhurim per Salen, gjithe perbuzje per Ramen etj etj.  Dikush qe s'ka pune me keto gjera, qe ka rehatin dhe terezine e tij, pra qe nuk i interesojne kaq shume keto gjera nuk do sillesh si ti.

Sala s'po vjedh he? Po i heq hijenave prene nga goja he? Pra Sala eshte luani e Rama e PS-ja jane hijena qe luftojne ne savane per gazela, buaj e zebra. Ti ne kete mes ben tifo per luanin (s'na ke thene pse).  Ne fakt shume shpesh eshte luani ai qe ju vjedh prene e gjuajtur me mund hijenave.  Ose akoma me keq ti kete gje kaq te rendesishme per demokracine ne vend dhe per fatet e vendin e sheh si sport argetues ku ti ben tifo!  S'ka qendrim me qelbur se ky i joti!

Sala po e brutalizon, jo thyen, ligjin per te n-ten here.   Po vepron si nje hakmarres i ulet dhe frikacak qe i trembet perballjes me kushtet qe ka vendosur me dy bandat e tjera shume me perpara se kjo perballje te ndodh.  Keto gjera qendrojne pavaresisht paaftesise te piktorit.

Eshte ne kuadrin e sportit qe i thashe Mondes. 

pateko, dhjet dit tu llogarit te sotmen?

Kishin ngel edhe 4 dite (me duket) para se te mbushej 10 diteshi smiley Sic e shef e tejkalova parashikimin smiley

Pateko, surpriza ka gje lidhje me Bomin ?

Bomit ja kemi tregu iher vendndodhjen e burgut te Tirons.

duhet te jet ndonje levizje tjeter atehere, ndoshta ndonje afrim i ndonje Partie nga Koalicioni i PS-se per tek PD ... se s'ma ha mendja se Likja vjen kaq shpejt tek PD, te presim 23 qershorin njehere smiley

po ne te majm si me te mrencmin ty! ti s'dike as sa pateku. 

ja pra qe gaboheni rende ! Pateku & Bradi jane ne kontakt direkt me SHIKUN, une jam prapavija smiley

Per Bomin, nje lajm para disa ditesh. Anetari i FRD, Sali Shehu, eshte nen hetim nga Prokuria pas nje denoncimi nga Kontrolli Larte i Shtetit. Sali Shehu akuzohet per abuzim, sepse ka marre rrogen per 2 vite si keshilltar i KLD kur drejtohej nga Kreshnik Spahiu dhe Bamir Topi, pa u paraqitur ndonjehere ne detyre. 

Bamir Topi, e ka pas propozuar Sali Shehun si kryetar i KLSH. Propozimi nuk u pranua. Denoncimin ne prokurori e ka bere vete KLSH sot. lol

Pateko a e di se kush eshte perkufizimi i cmendurise patologjike sipas Ajnshtajnit?

Po nuk e dite ta them une. Eshte perseritja e te njejtes menyre per te zgidhur nje problem duke shpresuar per nje rrezultat te ndryshem. 

Po pra. E paske gjet fiks per Ramen kete qe the dhe per ato qe perkrahin Ramen dhe presin i rezultat te ndryshem tashme qe kane Liken ne gji smiley

Ky lajm po qe eshte gallate. Ku e ke kapelen i tha ariu ujkut.... 

Hajd se rregullojne gjykatat ket pune.

I ka te humbura Sula keto zgjedhje sado te perpiqet te vjedhe....Game Over. Puna e militanteve dhe "Ali komikeve" eshte mohimi i realitetit dhe agjitacjon propaganda

Problemi i Sules eshte se c'do beje marroku i Vucidolit pas humbjes...Doreheqje?...Fillon lufta civile brenda ne PD misi klaint te Lules dhe te Zhozit per kryesine e PD

ndersa mua me eshte mbushur mendja top qe do vrase veten smiley fiks para se ta vrasin

E imagjinon ti ate dite Patekun , Macekun & co duke shkul floket. smiley 

e majta ne Shqiperi ka nje handikap te madh, nuk ka ardhe kurre ne jeten e saj politike me vote ne pushtet por me dhune. E keqja per ju dhe e mira per shumicen e shqiptareve eshte se dhune nuk beni dot, sot ka shtet e ligj Shqiperia dhe eshte vend anetar i Natos dhe mu ne mes te Europes, prandaj do humbisni si zakonisht. A do arrije dikush nga e majta ta ndryshoje kete gje, te adoptohet me nje sistem demokratik? Nuk e di.

Dhuna, vrasjet, internimet, persekutimet reflektohen edhe ne fjalorin tuaj. Shenje deshperimi se do humbisni dy here, edhe zgjedhjet edhe fytyren pas koalicionit te ngjalave.

Forcat politike, tha Berisha bëjnë marrëveshje e tyre, sipas parashikimeve që ato kanë, por shtoi se, kjo nuk do të thotë se i marrin institucionet në shpinë.
“Shkon tek tjetri, por institucioni duhet i balancuar.”- tha Berisha

...ene po te ish ndonje  ministri nga  ato te qelbtat nuk besoj se do rekej shume skenderbeu,por te leje KQZ-ne ne dore te palloshit  eshte njesoj si kur ti varesh ujkut mulcite ne qafe smiley

tashti po qe u siguru vota e bardhe.

Mire qe e kane politizu komplet KQZ, po me kete ligj do kete gjithmone sherre sa hare nderrohen kualicionet. E kane kopju nga ndonje vend tjeter apo eshte puro albanez? Nejse u garantua te pakten nje sherr deri ne Qershor.

Puro albanez.  Cdo ligj andej perfshi dhe kushtetuten behet shatrapatra, ca nga paaftesia por me shume nga djallezia qe te lihet vend per interpretime si mbas deshires se bythes se banditit te rradhes.

Ai udheheqsi i aleances kuqezi nuk paska qene dhe aq budall qe do me e rrezu para zgjedhjeve.

Po mire, te lirosh dike apo me mire me thone te miratosh lirimin nga detyre te dikujt do te thote se ka pasur nje kerkese per kete gje, pra per lirimin apo largimin nga detyra. Kush e ka bere kete kerkese qe komisioni i ligjeve e miraton? Mbase mund te jete dicka shume ordinere por une jam i trashe. Dhe mbi cfare baze ligjore eshte bere propozimi tek komisioni i ligjeve per lirimin e personit ne fjale, pra te z.ILirian Muho? Besoj se PP do te dije te me jape nje pergjigje bindese.

Bradi dhe Pateku vetem me thasheme qenkan duke terrorizuar gjithe ngjalistet (edramistet qe vazhdojne te jene te tille post ngjalekoalicionit...fjala "ngjalist" futet ne fjalor qe sot me vendim unanim te Keshillit te Baraslargesise) e Peshkut.

S'kane faj keta, i ka bere Rama me hije, dhe pasi ti kene fituar zgjedhjet do mendojne se mos kane humbur por s'e kane marre vesh akoma...do pickojne kociet e Metes qe te sigurohen qe eshte e vertete dhe s'eshte enderr smiley

Po ik mor xhib ke harxhu 235 komente me e kthy nji vote nga te Bardhe ne Bamkevote dhe sja arrite .

Ne jemi ketu per qillime baraslargojqiste per te edukuar popullin, jo per te akumuluar vota si puna juaj. Alidean e dua pavaresisht nese per zgjedhje me vjen e veshur si frdiste apo pa gje fare, dmth e bardhe.

Juve tani ec gjeni vrine e futuni se Meta i eshte ankuar gjagji ambasadoreve me nje leter .... por me duket kane harruar ti kujtojne ambasadoreve qe te ecin me shpejt smiley

Nuk te permendi njeri tjetrin apo tjetren por mo u krruj se do e hash  me vote ...smiley

Xhibi mos u zi , vota ime do te jete nje veper arti smiley te gjith kreativitetin tim do e hudh aty brenda smiley 

Versioni shqip i votes se bardhe: Kryq  X  plus nje vije e mire djathtas,  me dekor plot shprehje interesante , sharje dhe cfare te dun Berishistet, ramistet etj etj 

Akoma me letra behet votimi atje? Se ka ec teknologjia, you know smiley

jemi me metoden e vjeter ne smiley

Ne mbetemi klasik, si ne leter si ne vjedhje smiley

Ty m'duket te vjen inat qe s'je household name si xhibi, ndaj smiley.

Leje xhibin ne pune te vet, une them te del me mire te lobosh Endrityn.

Lefti, e pe kete sot?

Ish-të përndjekurit: Vota jonë është për PD-në dhe aleatët

Shoqatat e të përndjekurve politikë janë bashkuar në mbështetje të koalicionit të djathtë të drejtuar nga Partia Demokratike për zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit. Vendimi është marrë pas diskutimit me shtatë drejtuesit e shoqatave të ish-të përndjekurve politikë në Shqipëri, që kanë parë të arsyeshme të mbështesin Partinë Demokratike, duke u bazuar në mbajtjen e premtimeve për dëmshpërblimin dhe integrimin e kësaj kategorie.

- Simon Mirakaj- Shoqata Antikomuniste e të Përndjekurve Politikë
- Besim Ndregjoni- Unioni Mbarëkombëtar i Integrimit të të Përndjekurve Politikë
- Tanush Kaso- Shoqata e të Burgosurve Politikë të Shqipërisë
- Vllas Arapi- Shoqata e të Përndjekurve Politikë Kulakë të Shqipërisë
- Agim Musta- Shoqata e të Përndjekurve Politikë "Musine Kokalari"
- Adem Hallçi- Shoqata Mbarëkombëtare e Integrimit të të Përndjekurve Politikë
- Ylli Kondi- Shoqata e të Përndjekurve Politikë "Osman Kazazi"

Pse kane votuar ndonjehere PSne keta ??

medemek ju i moret ca kokrra ne koalicion dhe ne tavolina, i vute edhe te digjen per ju, po ne fakt te persekutuarit, te gjithe jane mbilizuar si asnjehere me pare per te votuar pd-ne, ndryshe kthehet ne pushtet ppsh-ja.

E djathta eshte e pergatitur dhe bashkuar, s'ka pushtet per ju.

pd-ja eshte shumehere me teper e djathte se sa eshte ps-ja e majte. Tom Doshi eshte socialist i shkelqier.

leri or burre keto se nuk ti beson as babai veteran. Po Rama bente thirrje ne 91 per ti varur byroistet ne shtyllat e neonit rrugeve dhe per te nxjerre jashte ligjit ps-ne e sot eshte kryetar i ps, ti me ve foto ketu.

Po te kishte ndonje vlere politike ajo foto nuk ishte nji ai Berisha qe i rrezoi punistet dhe besa i futi ne burg ne 95 me ligjin e genocidit.

maverick mos vrapo si trap, Berisha beri cdo perpjekje qe te denoheshin bllokmenet vetem per konsum te tepert te kafes!!!

maverick mos vrapo si trap,

Po ai trap eshte mer burre! smiley

Qe e shohin te nevojshme te deklarohen se do votojne PD-n eshte per t'u habitur. 

Nga ana tjeter, s'eshte per t'u habitur qe edhe pse ish te perndjekur bene greve urie, u dogjen e po perndiqen e gjurmohen nga policia e shtetit shqiptar sot, keto shoqatat me siper vijojne te deklarohen.  

O Monda, sa te perndjekur ose familje te perndjekurish njeh ti?

Po he...si perfundim....e hodhet Salen? 

Bradi le te lahet

prape do te thahet 

Pateku te kendoje 

sa here te doje

po nuk vetetiu 

po nuk bubulliu

po nuk pati re

sbie shi mbi dhe

Rono, dikush me tha qe nji humbje eventuale e Sales (mos o Zot, se nga goja s'vje gjo), per ca qe shkrujn te PPU-ja, tha, u perkthekesh ne nje humbje vjetore qe shkon nga 1,750$ ne 3,000,000$! Ket numrin e funit e kom nji dyshim te lehte se kush mund ta vuj smiley Po nuk i thash gjo, jo. E maj per vete.

Ate te parin me siguri Pateku! smiley

Bradi me Patekun nuk besoj se jane prej atyre qe ti u referohesh si " per ca qe shkrujn te PPU-ja". Duket qartazi qe pena e tyre ngjyjet ne bojen e pasionit dhe jo te ajo e nevojes!

 

 

Ore dhe une e ndjeva ate eren e nevojes, po thash se ka shkel njeri mut!

shtysat e tyne jon qartsisht dhe krejtsisht vetem intelektuale.

hahahahahahhaha me shkrive Ron!! smiley 

O Roni Roni ra

aka disi disi fa?

Disi fa fa fa

piktori e ha a a

una epe epe epe

una sepe sepe sepe

Roni qa qa qa

Rama e ha a a

smiley Per Roninsmiley

Patek , duhet te mbledhim urgjentisht grupin , u mblodhen komunistet smiley

ke grup mer?GOP-in?*

Grupi Opozites Permanente smiley

Skishin lef fare keto kohe. Si kishin ardh udhezimet e sakta nga krietari Rama. Tani do lefin perdite ne sintoni te plote deri kur te hajne shkelmin e rradhes ne qeshor smiley

Pit bull ti kshu a si? 

smiley

jo doberman smiley

tani, ne linje familjare keta kane lehur qe nga 44.

Ca grupi. ti, PP, lefti, xhibi, mavrick, Zana,etj smiley ore vertet sqnkeni pak ju.

Flibol...Flibol...Hudhni Flibol smiley

Keta jane Grera jo Bletesmiley

Fliboli ka qene per tartabiqet, apo cimkat, si i thoni ju nga ana juaj. smiley

E ngaterrova me ate qe ju hedhin bletevesmiley

komisioni qe certifikon rezultatin nuk ka pse te jete politik po nqse kane rene dakort me formen dhe permbajtjen, kjo dmth se kta do aplikonin te njejten praktike pune edhe sikur te ndrronin vendet. 

kete e paralajmeroi hunderri a lefti qy per fejese.

Po prap historia nuk eshte kaq e thjeshte, pale ku fle lepri. Per Edin dihet qe eshte *ar po Like Koklopa jo se osht gjo e squt po osht dinak si skilja dhe keto llogari sdo i lete per dite te funit.

Tanto une e deklarova qy per fejese se nuk u shkoj fare per urime me zarf ne dasem. 

Perfundimisht Rama rezultoi kolona e peste ne PS. shkatarroi nje force politike progresiste.

Perfundimisht Rama rezultoi kolona e peste ne PS. shkatarroi nje force politike progresiste.

smiley Po kur na u shnderrua ish-PPSH-ja, ne nje parti progresiste, qe erdhi Rama dhe e "shkaterroi" ate? Partia Socialiste eshte nje mut mbi te cilin dhitet perdite, por ju agjitatoret e saj e propagandoni si miresi.

Simon Mirakaj- Shoqata Antikomuniste e të Përndjekurve Politikë
- Besim Ndregjoni- Unioni Mbarëkombëtar i Integrimit të të Përndjekurve Politikë
- Tanush Kaso- Shoqata e të Burgosurve Politikë të Shqipërisë
- Vllas Arapi- Shoqata e të Përndjekurve Politikë Kulakë të Shqipërisë
- Agim Musta- Shoqata e të Përndjekurve Politikë "Musine Kokalari"
- Adem Hallçi- Shoqata Mbarëkombëtare e Integrimit të të Përndjekurve Politikë
- Ylli Kondi- Shoqata e të Përndjekurve Politikë "Osman Kazazi"

smiley

Paska shperthy entuziazmi per Shpellarin tek Peshku. Edhe peshq edhe Shpellar, sikur nuk ka sens. Para 1 jave Shpellaret rane squk prej ish-aleancistit. Sot qekan gjithe qejf e po vene baste pro Doktor Mortus. Darvinismi do kujdeset per te gjithe Shpellaret nderkohe ndiqni koleren Sali si shelege se Kohe Pashke eshte.

po mire mer burr, a keni pyt veten sa vjet do zgjasni pushtetin me ket gogolin e shpellarit?
Po hipokrizine ktu e kupton? vete Rama bi dakort me Berishen (ose PS me PD) per menyren e funksionimit te KQZ (politik). 
Tani, kur e ha prej ktij ligjit qe e ka kerku vete, del dhe i kerko popullit:
- a nuk ju duket i gabuar ky ligj? a e shifni sa i trembur eshte saliu?

 

O i lebetitmo e ke shume shume gabim! Jo vetem ka lidhje midis gjallesave ujore dhe shpellave por ka edhe pasoja qe shpjegojne shume gjona.

Po te tregoj nje gjo qe e kom pa me syte e mi e nuk ke si me ma kontestu. Ne Lanzarote (nje nga ishujt Kanarie) ka plot SHPELLA me uje qe jane shkaktu nga vullkanet. Pra llava cante shkembin dhe shkonte drejt detit. Ne kontakt me te ftohej dhe ngurtesohej dhe behej krejt  ZI. Uji si i shkathet qe o futej dhe mbushte shpellat e krijuara. Bashke me ujin edhe shume gjallesa. Me kalimin e kohes disa nga keto shpella nuk kishin me kontakt me detin pasi vullkanet  krijonin rruge te tjera e mbyllnin te vjetrat. Keshtu qe edhe gjallesat ngeleshin aty. Ne mungese te drites shumica e tyre zhdukeshin. E vetmja qe mbijetonte ishte nje gaforre e vogel (me e madhja sa nje 1000 leksh i vjeter) qe me kalimin e shkujve ishte bere krejtesisht e bardhe dhe TOTALISHT E VERBER.

Nqs edhe me keto fjale kyce (SHPELLE, BARDH, ZI & TOTALISHT E VERBER) ti prape nuk arrin me kuptu gjonat ketu, m'fal po nuk kom car te boj.

Lizander, une ste kontestoj dot, se kisha ne men PESHQIT e jo gaforret apo krustacet. Po ke shku shume larg, ne Valbone kish trofte te mrekullueshme per 100 vjet deri sa erdhen SHPELLARET me dinamit e elektrik shock.

Une nuk e kuptoj cdo te thuash. Beji pyetje vetes qe te qartesohesh: a drejtohesh nga shpellar apo jo. Lene Ramen po shiko humneren ku po shko. Bli ca domute e tranguj e zhyti tek plazhi me mut se mund te shtohen.

Bedho ti por dhe shume te tjere nuk arrini te kuptoni se ne Shqiperi ka nje ndryshim shume te madh midis ligjit ne leter dhe atij te aplikuar. Merr kete rastin e antarit te LSI ne KQZ. Menyra se si po "lirohet" eshte krejt e paligjshme. Ne kete rast ti si mendon duhet denuar ai qe shkel ligjin apo ai qe ka bere ligjin ne bashkpunim me ate qe e thyen? Mbase jam subjektiv por mua "faji" i vetem i ketij te dytit eshte se ka bashkpunuar me te parin per te ndertuar ligjin te cilin e shkel i pari!

 

 

jo mer, une thjesht po them qe kjo llogjika e ligjit te gabuar tingllon hipokrite tani pasi ke ron vete dakort per ligjin. Ligji behet "i keq" kur robi eshte ne opozite. Une vej bast qe edhe Berisha kshu do thoshte po te ishte sot ne opozite. Tani nqse ti m'thu qe saliu po keqinterpreton ligjin, nuk me habit shume po me thuaj ku dhe si.  

Bardhi po tall bythen me ne me duket. Nuk nderrohet KQZ se iliri me Ramen do bejne krize mbas nje viti. Atehere mos krijo KQZ hermetike deri ne 2015. Ju doni me u fut ne argumenta per te mbrojtur Saliun qe ka shkel cdo ligj si asnje njeri tjeter. Vini bast pro Doktor mortis, une per vete ve bast qe do i rruj topet jetegjatesise se Ullirit.

do argument tjeter? Pas zgjedhjeve te 2013 mos te kete me KQZ por sherbim civil. Sigurisht pa Shpellarin qe ndyn cdo gje.

Bardhi eshte Salist i terbuar. Ka kohe qe paguhet por s'po na e tregon "handler" ne Tirane qe te bejme dhe ne ca leka smiley Per kete e ndaloi policia ne Boston (e kishin spijunuar) por s'ja gjeten fjalekalimet.

Ky duket edhe nga emri "Bardhi" - rrezik e ka Fatbardh. Shpellar i kulluar.

Ca thu ti me. Bardhin e demaskoi njoni ktu para ca kohesh si te kuq. Apo Sali... i kuq..... hmm u bom lomsh u bom.

Shume i kamufluar ai dreq.

kush do ta beje ket ndryshimin pas 2013, ky qe ndrroi kushtetun me shpellarin ne mes te nates per me ja fut partive te vogla me ligjin zgjedhor qe miratun? a mer mos u tall!

Minor details

Shpellaret nuk njohin ligjin, por cfare thote i Pari eshte ligj, pavaresisht se i Pari mund te jete Shaban Norja apo Salih Ram Berisha. 

Nese nuk ka ligj do kete Darvinism... Ska rendesi kush je se edhe Shpellaret viktima perfundojne...si Haklajt e co deri dje.

po fol o burr konkretisht, ca ke qe bo poezi kot? ok ai eshte shpellar dhe un du shpellarin. Tani me thuj, ku po rren shpellari ktu te ky ligj. A e ka ligji qe vendi i komisionerit i takon partise se 2te ne pozite? eshte LSI ne pozite? 
Une e kam fare te qarte qe kur e miratun ket ligj, te 2 ferkonin duart, te gezuar nga ideja se do kishin ne dore komisionin. Po kam pershtypjen se ky eshte ligj me iniciative dypalshe dhe i miratum po ashtu nga 2 palet. Tani ti po thu, shpellari duhet ta injoronte ket ligjin se eshte i gabuar. Po si kujton ti, nuk e di shpellari qe eshte i gabuar? sigurisht qe e di se edhe aq i trashe nuk eshte vecse ket here ky eshte ne krahun qe ligji favorizon. Ja ta shofim a do kete iniciative me e ndryshu artisti ket ligjin e shpellarit pasi ta mori pushtetin

Tashti per nje pjese te mire te Shqiptareve "ligji i shkruar" eshte shpikje relativisht e re. Se cfare rroli luan mos pasja e eksperiences me kete marifet te ri vihet re qe nga menyra se si e justifikonin vrasjet e 21 Janarit nderkohe qe ligji e kish te qarte qe nese duhej te kish viktima ato duhet te ishin brenda perimetrit te murit rrethues te kryeministrise e deri te akrobacirat e logjikes ligjore ne rastin e numerimit te votave te hedhura gabim ne zgjedhjet e Bashkise se Tiranes!

Une besoj qe klecka eshte se Berisha eshte misherimi i shqiptarit malsore qe ligjin e shkruar nuk e ka pjese te kultures se tij dhe detyrimisht e percepton ndryshe nga le te themi nje Shkodran qe ka jetuar me ligje te shkruara qe prej shek te 14. Problemi eshte kulturore. 

Roni ne perimeter te kryeministrise nuk duhet por mund te kete fatkeqesisht viktima kur kercenojne jeten qofte te portierit te Kryeministrise. Por cfare jete kercenonte Hekurani tu ndez cigare tek tavolina e gazetareve qe ja derdhen trute pertoke?

Ron, KQZ eshte politik dhe perberja eshte vendos me qellim qe pozita te kryesoje numrin tek. Ky eshte shume bizarre se dmth qe organi qe eshte caktu thjesht me bo certifikimin e rezultatit, ka ne dore me shume se kaq. Se po te mos ishte kshu, nuk do i kerciste njeriu per ta bo politik. Po perderisa eshte politik, ca ka qe te habit kur Berisha ose Patozi kerkojne ndryshimin e perberjes se komisionit si "respektim" te ligjit? po mer, e thjeshte fare, edhe Bradi ta thote, qe behet fjale me pas shumicen se shumica eshte key atje. Pranej nuk ka shume kuptim pytja me ironi se kur msoi Saliu me respektu ligjin? Ky eshte mbase nga ligjet e vetme qe Saliu ka per zemer (sot per sot kur kerkon shumicen e komisionit, neser, kur te jete ne opozite ka per te thon fjalet qe thone sot Rama dhe Meta)

O Bredharak duhet te shikosh gjene ne nj kendveshtrim pak me te gjere se KQZ-ja. Malesoret shqiptare vine nga nje tradite qindra mbase dhe mijra vjecare e nje sistemi ligjore gojor. Sistemi ligjore gojor ka karakteristiken qe eshte shume i prirur drejt interpretimit dhe qellimit dhe jo faktit konkret. Nga ana tjeter sistemi ligjore i shkruar nuk i jep interpretimit ate hapsire qe i jep sistemi gojore dhe nga ana tjeter eshte i prirur drejt faktit konkret.

Ne kodin zgjedhor eshte e percaktuar qarte se cilat jane predispozitat kur nje antari i nderpritet para kohe mandati. Te cilat jane:

 a) kryen veprimtari politike, njëkohësisht me detyrën e anëtarit të KQZ-së;

b) mbush moshën për pension;

c) vdes;

ç) jep dorëheqjen nga detyra;

d) dënohet me vendim gjykate të formës së prerë për kryerjen e një krimi;

dh) me veprim ose mosveprim cenon rëndë veprimtarinë e KQZ-së për përgatitjen, mbikëqyrjen, drejtimin dhe verifikimin e të gjitha aspekteve që kanë të bëjnë me zgjedhjet dhe referendumet, si dhe me shpalljen e rezultateve të tyre;

e) mungon, pa shkaqe të arsyeshme, në dy mbledhje radhazi të KQZ-së, ose në periudhë zgjedhore për më shumë se 5 ditë;

 

Ketu shfaqen dhe ndryshimet kulturore qe shqiptaret kane me njeri tjetrin. Berisha shfaq vecorite e tij prej malsori qe ka jetuar me shekuj nen hyqmin e ligjit gojore dhe fillon dhe ben interpretime dhe zbulon qellime te ligjit te cilat ne fakt nuk jane te shprehura gjekundi ne menyre eksplicite te shkruar.Kurse per nje njeri qe vjen nga nje kulture ku ligji i shkruar sundon prej shekujsh aksioma e jetes se vet personale dhe politike eshte "verba volant, scipta manent"

si arrin ti dhe shkruan kaq gjate per nje objekt si berisha?

peshku te helmon, kur mos kem njeri!

Shiko Berisha eshte misherimi i nje pjese te madhe te shqiptareve!

Po kuptove Berishen ke kuptu shqiptaret!

Mos kujto se hiku Berisha dhe...jo, jo fenomeni Berisha do te jete me ne per nje kohe shume te gjate!

o po ci qi t'emen! akoma nuk eshte misherim i gilgameshit! 

Ti mund ta dush Shpellarin po ai ste do ty. Ligji nuk parashikohet te ndryshohet sa here ka kriza qeveritare qe mund te ndodhin cdo 6 muaj???? Shpellari po jep urdhera qe nuk i ka ne kompetence. Nderkohe nese Shpellari eshte penduar bashke me piktorin ta eleminoje kete KQZ politike por jo tani se Shqiperia nuk duhet te kthehet ne qebaptore.

ehuu-haa! une po t'them ma thuj ku po keqinterpreton ligjin shpellari, ti vazhdon me hartim

1. LSI ishte ne pozite kur ju dha vendi ne KQZ.... Ligji jo Patozi apo Shpellari, nuk detyron riformulimin e KQZ ne raste dalje jashte koalicionesh. Po pse kaq veshtire eshte ta kuptosh dhe do ta shpjegoj une?

2. Kush eshte kunder kesaj levizjeje me shume se LSI? Vangjel Dule, sepse nese nuk ben koalicion me Ramen humbet perfaqesuesin ne KQZ.

Shpellari nuk eshte as malesor as malok por pushtues i mendjes dhe jetes se Shqiptareve.

ah, po kshu thuj ti o vlla. ti nuk paske degju pjesen kur Meta beri dekllarate para tv-ve kur solemnisht tha qe "qe sot e tutje kemi dale ne 0pozite" dmth LSI nuk eshte me ne pozite.
Tani se kush gjelozohet apo gezohet prej ksaj, kjo nuk perben argument per pro apo kunder shpellarit. Se nqse ti e ke te fakti se levizja e Metes irritoi greket, te mos harrojme faktin se keta greket deri dje kane qene aletatet me te medhenj te piktorit dhe me shume gjasa do vazhdojne te jene

Nese do te kishim milet qe ndeshkon politikanet me vote sado ta dredhin me KQZ nuk do te rizgjidheshin.Ne 2009 psh fill pas gredecit, cuarjes per lesh te nja 200 milion eurove ne rrugen e kombit PD mori 46% te votave .

Shpiperia eshte shume e varfer me ishuj lluksi. Kur vjen koha e votimeve nje vote e fotografuar ne IPhone per Shpellarin shkon deri 100 euro, kur ne Bullgari e Serbi eshte tek45-60 Eurot.

e di sa probleme zgjidh fukaraja me ato euro te Shpellarit? Ilace per femijet, borxhe tek dyqani lagjes...prandaj Shpellari e mban ate vend ne mizerie por me Big brother e X-factor 

Ne fillim u indinjova kur rama beri aleance me meten.Pastaj ne mendim te dyte ai u perpoq ti sensibilizonte shqiptaret te votonin moralisht.Kur pa se ata nuk degjonin nga ay vesh, pas ekspozimit te prapesive meta ironikisht po merrte me shume vota se me pare beri koalicion.I biri i botes e ka enderr me u bo kryeminister .Se pse kerkon me kaq ngulm te qeverisi nje vend qe eshte kokolepsur aq keq sa s'ke c'ti besh me po ti frysh m'tajare kjo eshte enigme per mua.

Vete perberja politike e KQZse, aq me shume "ballancimi" i saj e kthen ate ne nje instrument interesi. Dhe ky eshte tregues i mospasjes se shtetit ligjor. Kjo eshte hataja. Eshte e njejta gje qe ndodh me gjykatat, ku te vetmin shans robt e kane t'i zgjidhin problemet privatisht, se gjykatat ... mos te rafte rruga andej.

Pra nuk bie kembana per njeqind arsye, por me kryesorja mbetet qe s'kemi kembane fare.

 

por me kryesorja mbetet qe s'kemi kembane fare. - !!!

S'i kuptoj objeksionet bredharakiste ndaj shpellologjise. Peshku shyqyr qe ka dy-tre shpellologe, te cilet dhe ketu ta kane shpjeguar shume qarte situaten:

Berisha si malok si eshte ka nje gen qe ja perkul ADN-ne jo ne forme helike po ne forme shpelle, gen i cili e pati paracaktuar fatin e zi te Shiperise qe shume vite me pare, ne vitin e erret 1979 kur Berisha hengri pasterma ne Paris, gjelle e cila e perzier me hudhra dhe snobizem francez e cbllokoi genin shpellar. Eshte pikerisht ky gen qe vrau shpresen per #Rilindje tani duke detyruar Ramen ti haje ngjalen Metes, pasi Berisha po per hir te ketij geni shpellar vrau kater deshmoret e 21 janarit qe ishin aty per te protestuar kunder videos te Me....Berishes!

Pra e permbledhur: Pastermaja e ngrene me snobizem vret.

Kjo eshte dhe arsyeja qe ne dogane ne aeroportet ketej nuk te lejojne te futesh pasterma nese s'jane te bindur per perqindjen e snobizmit ne te.

Ah keta besniket e partise duhen paguar me 'vite jete' per punen qe bejne. Keta shpresojne gjitchja, besojne gjithcka dhe i durojne te gjitha. Si te letra e apostullit Pal per kishen e Korintit.

ej varua besnikeve po shif qetso nervat anej ti i her!

Po Clubin e Mengjesit mo e mbyllet me rastin e neshjes?

Ky eshte rezultati i nje KQZ si perfaqesi politike. Ne keto kushte nderrimi te ekuilibrave politik, do te ishte ne dinjitetin e LSI, qe perfaqesuesi i saj te jepte vete doreheqjen. Nga ana tjeter LSI si force e trete ka te drejte per nje perfaqesues ne KQZ.
Jam kurioz, parlamenti a do te votoje lirimin e emerimin e nje anetari tjeter? PD, PR, PDIU nuk e kane shumicen ne parlament.

.smiley

me pas shtoi: "politika eshte kurve....smiley

arsyeja qe e mori rama ne koalicion, ishte te siguronte zgjedhjet, duke patur shumicen ne komisione. po tani si i bi? Do prishet koalicioni? dmth, meta si doli sic e priste rama, do e kthej mbrapsht?

I gja asht e sigurte: Sali Berisha ka qan nje kosto e tmerrshme per ket ven.Ket demoktaci te percudnume,ket shtet te shpartallum ket shoqeri te sakatume e kemi peshqesh prej zotnis tij!

E kam pas than me e regjistru kte:ai do baje 97 prap dhe Edi Rames nuk ia dorzon pushtetin

S'e ka nermen me na lan shnosh, deri sa ti dale shpirti!

e vejm me bast qe ka per t'na lane shnosh, qe nuk do baje 97 prap, dhe qe edi rames do ja dorezoje pushtetin ? 

dhe e di pse ?

sepse as ai, dhe as rama (kur te vije ne 'pushtet'), nuk e kane pushtetin

 ate e kane ca te tjere  smiley

Ja, do rrojme e do shohim smiley

Edhe une keshtu mendoj. pa sali berishen ne do kishim probleme tranzicioni po jo nje shthurrje shteti ne kete fare feje.

Edi eshte piktor smiley

 

Neni 18

Ndërprerja para kohe e mandatit të anëtarit të KQZ-së

1. Mandati i anëtarit dhe Kryetarit të KQZ-së përfundon përpara afatit kur:

a) kryen veprimtari politike, njëkohësisht me detyrën e anëtarit të KQZ-së;

b) mbush moshën për pension;

c) vdes;

ç) jep dorëheqjen nga detyra;

d) dënohet me vendim gjykate të formës së prerë për kryerjen e një krimi;

dh) me veprim ose mosveprim cenon rëndë veprimtarinë e KQZ-së për përgatitjen, mbikëqyrjen, drejtimin dhe verifikimin e të gjitha aspekteve që kanë të bëjnë me zgjedhjet dhe referendumet, si dhe me shpalljen e rezultateve të tyre;

e) mungon, pa shkaqe të arsyeshme, në dy mbledhje radhazi të KQZ-së, ose në periudhë zgjedhore për më shumë se 5 ditë;

2. Shkarkimi i anëtarit të KQZ-së bëhet me vendim të Kuvendit, pas propozimit të KQZ-së për shkaqe të parashikuara në shkronjat “a” “d” “dh” dhe “e” të pikës 1 të këtij neni. KQZ-ja është e detyruar të fillojë procedurën për propozimin e shkarkimit jo më vonë se 5 ditë nga marrja dijeni për shkakun. Në rastet e tjera të pikës 1 të këtij neni, anëtari i KQZ-së lirohet me vendim të Kuvendit pas njoftimit nga ana e KQZ-së.

 

Vallai, te forte jane qe duan ta shkarkojne komplet komplet komplet ne shkelje te ligjit smiley

Me mire ta heqin keshtu se sa ti afrohet pika b .

mos i afrohet pika c deshe me thone? smiley ilirjan muho s'del per gjueti me duket smiley

smiley jo per zotin , per piken b e kisha .

Swed , thuhet ne Itali " fatta la legge trovato l'inganno '' ,e kjo nuk eshte hera e pare as nuk do jete fundit per asnje .

po t'jete ky ligji ath. nuk shof shanse qe ta ndrroje dot. Nuk di mbi ca do e formuloje kerkesen

Ligjerisht nuk ka mundesi te shkarkohet perfaqesuesi i LSI. Pervec kesaj, une them qe nuk jane as numrat ne parlament per zevendesimin e tij.

po ca osht ligji mer burr...rendesi ka te humbe Edi se osht piktor, po vari trapin ligjit.

Ky eshte realisht grusht shteti, nese per cdo gje qe kane bere deri tani kane gjet pjeserisht ndonje boshllek ligjor, ketu s'ka as nje nanometer boshllek, eshte e paster fare e shprehur kur mund t'ja nderpresesh mandatin. 

Paska ik dhe Petrit Vasili nga nen kryetar i bashkise sot

Ka ik vete apo e kane liruar nga detyra? Gjynof se ai po ishte shume i sukseshem, tamom krahu i djathte i kryekomunarit Basha. 

Ka ik vete thone , me thone te drejten ne deshem ta hiqnim , por iku.

Peço do behet deputet, do jete te lista e ps-se pranej ka ik

Aaaa paska pas arsye dmth smiley

keta dune me dale ne opozite sesban smiley

me dhune dun me dale ne opozite smiley

edhe dune me ndeje me zor smiley

Ah...ne kete rast nderhyn kushtetuta  smiley

qeka i mencem. tamom si ato qe luftun 2 mujt e funit kunder gjermonit. smiley

"neser" do thot: nuk mund t'jetoja dot pa liri smiley  e sa ka zanoti... kto skraparllit dulen avukat te gjith. ku e msun, mer brad?

Normal , u bone kater vjet qe rrine me Vucidolsa smiley

paskan marre Doktor-ature  jo thjeshte master of science smiley

Ina Rama moj pucipuciste, vetem ti ja mblidhje NMN kur bente gjera te paligjshme se nuri yt kish magjepsur Ameriken qi t'ndodhej gjjthmone prane.

Ina moj na preve krahet, oiii smiley

Vazhdon servirja e pjatave me ngjala. Si i hajne keta, si ha njeri. smiley

Sot i kane dergu Lesin Rames smiley

Ngjale lezhe. Ka lezet.

Por ka shume mundesi qe Parlamenti te mos e votoje shkarkimin sepse Mazhoranca nuk i ka votat , 71 vota ? smiley

he se te henen votohet me 74 vota smiley

Nuk qendrohet në dy kuaj, dhe opozitë dhe maxhorancë, ikën ministrat, ikën deputetët, sigurisht do të ikin dhe komisionerët, iku me dëshirë LSI-ja, te opozita, tani të zbatojë rregullat e opozitës nëse do të ruaj votat ti kërkojë PS të largojë një komisioner ti lirojë LSI-së një vend, koalicion në zgjedhje koalicion në KQZ....

Kapi i çik si i bo gishtat kur flet smiley

Ne formen e nuskes bakllavase smiley

tamom e the, duket qe ka nejt me vucidols smiley

smiley

 

Ti i ke syte dhe  vetem per Berishen ,or burre,te falet.smiley

Po kjo s'do me thon qe t'i heqim te drejten Ilirit per t'u permirsu. Ne thelb ai esht rob Zoti.

Go Meta! You rock!

bo,,,bo,,,e drodhe dhe ti mo ,   ca nuk ke thone per Ilir Meten kur ishte pjese e Qeverise , tani do me i dhone te drejte per tu permiresu , ti sikur me qene Skraparlli mo vlla smiley

kocken ia rujm njoni tjetrit ne.

nejse mo, po kalum i bro-manc te paharrume. ehhh si vje jeta. 

ne u ndame ne erresiiiire

jeta ndarje ka

porse zemra lamtumire

zemres nuk i tha

smiley

He mo? Si u bo? E hodhet Salen?

Nuk e mor vesht kete pune Pateko , erdhi LSI 71 vota , iku LSI 71 vota , nuk po e kuptoj .

As une se marr vesh....eshte bo kjo pune...i marr te Sudja...i coj te Xhaferri....i heq nga Xhaferri....i coj te Kamberi....ene po 71 ngelen smiley

ideale  per numer portokallie....oh,sa qesha!

eshte batute e nje skeci te vjeter humori te 96-es. Pateku dhe nickun e ka ore fallcosmiley

o brado, edhe per at ngjalen thon qe paskish qen ne fakt kakzoz te bacja Lirit. smiley

 

ca sbo vaki , thone qe n'burg e ha dhe sapunin per djathe smiley

Eshte bere NMN si google street, s'i le njerzit rrehat asnje moment te shijojne ngjalekoalicionin. 

Shprehja e ketij sezoni ngjalekoalicionist them se duhet shpallur Do ta shqyrtoj me kryesine e partise. Konkretisht ne rastin e partise se Lesit, kush eshte kryesia, komshiu me te cilin luan tavell, apo ajo shitsja e dyqanit qe ky...

Si dhe, cudi qi s'keni protestuar deri tani per heshtjen e Nard Ndokes dhe Edison Ypit.

Edhe nqs ne menyre antiligjore shkarkohet Mujo.. ai nuk duhet te largohet nga pozicioni qe  mban sepse nuk e detyron ligji i K.Z .. ligj kushtetues i votuar nga 3/5 e antareve te parlamentit.. Mujo duhet te largohet vetem nqs e vendos Gjykata Kushtetuese. Votimi i parlamentit eshte antikushtetues. Mujo te mbaje vendin atje ku eshte dhe KQZ te vazhdoje punen.

Sa vota duhen, sipas ligjit, per shkarkimin e perfaqsuesit te LSI? 71 apo 84? Apo shoku Shpella edhe ne Kuvend do beje shkeljen e dyte te ligjit? Nqs shkarkohet, atehere do te ndiqet e njeta procedure per perfaqsimin e LSI tashme majtas, si opozite? 

As 71 as 84.. Parlamenti nuk mund te votoje nje gje te tille.. parlamenti nuk mund te votoje shkarkimin e antarit te KQZ me iniciative te veten e thote qarte Kodi z .. parlamenti me 3/5 mund te beje ndryshime ne kodin zgjedhor.

Gjergj, shikoje mire ligjin dhe shiko ku kapet formalisht PD per shkarkimin e perfaqsuesit te LSI:

 

Zgjedhja e anëtarëve të KQZ-së

1. Kuvendi i Shqipërisë zgjedh anëtarët e KQZ-së sipas kësaj procedure:
a) 2 anëtarë propozohen nga partia që ka numrin më të madh të vendeve nga partitë e shumicës parlamentare dhe 2 anëtarë nga partia e opozitës parlamentare që ka numrin më të madh të vendeve në Kuvendin e Shqipërisë;
b) subjektet propozuese, në fazën e përzgjedhjes, paraqesin jo më pak se dy kandidatura për secilën vakancë. Kryetarët e grupeve parlamentare të subjekteve propozuese përzgjedhin kolegjialisht 4 kandidatura, në përputhje me kriteret e parashikuara në shkronjën “a” të kësaj pike. Subjektet propozuese të shkronjës “a” përzgjedhin një kandidaturë nga secila gjini;
c) kandidaturat e përzgjedhura sipas shkronjës “b” të kësaj pike i paraqiten Kuvendit për miratim;
ç) anëtari i pestë i KQZ-së zgjidhet nga kandidatura të propozuara nga grupime deputetësh të partive të shumicës parlamentare, përjashtuar partinë më të madhe të grupimit të shumicës. Anëtari i gjashtë i KQZ-së zgjidhet nga kandidatura të propozuara nga grupime deputetësh të partive të opozitës parlamentare, përjashtuar partinë më të madhe të opozitës. Grupimi propozues paraqet një listë me jo më pak se dy kandidatura për vakancën përkatëse.

____________

Vakumi ligjor eshte se nuk parashikohet shprehimisht se si procedohet kur nje parti e mazhorances kalon ne krahun tjeter dhe v v. Prandaj  pyeta  sa eshte korumi nevojshem per shkarkimin/zevendesimin  e nje anetari ne KQZ. Vakumet i shfrytezon prestigjiatori dhe ketu mbullet loja dhe goja.

Po  pra.. nuk mund te behet nje votim i tille ne parlament dhe nuk ka kuorum rrjedhimisht

 

Ndërprerja para kohe e mandatit të anëtarit të KQZ-së

1. Mandati i anëtarit dhe Kryetarit të KQZ-së përfundon përpara afatit kur:

a) kryen veprimtari politike, njëkohësisht me detyrën e anëtarit të KQZ-së;

b) mbush moshën për pension;

c) vdes;

ç) jep dorëheqjen nga detyra;

d) dënohet me vendim gjykate të formës së prerë për kryerjen e një krimi;

dh) me veprim ose mosveprim cenon rëndë veprimtarinë e KQZ-së për përgatitjen, mbikëqyrjen, drejtimin dhe verifikimin e të gjitha aspekteve që kanë të bëjnë me zgjedhjet dhe referendumet, si dhe me shpalljen e rezultateve të tyre;

e) mungon, pa shkaqe të arsyeshme, në dy mbledhje radhazi të KQZ-së, ose në periudhë zgjedhore për më shumë se 5 ditë;

2. Shkarkimi i anëtarit të KQZ-së bëhet me vendim të Kuvendit, pas propozimit të KQZ-së për shkaqe të parashikuara në shkronjat “a” “d” “dh” dhe “e” të pikës 1 të këtij neni. KQZ-ja është e detyruar të fillojë procedurën për propozimin e shkarkimit jo më vonë se 5 ditë nga marrja dijeni për shkakun. Në rastet e tjera të pikës 1 të këtij neni, anëtari i KQZ-së lirohet me vendim të Kuvendit pas njoftimit nga ana e KQZ-së.

jo mer se s'kane ku te kapen fare, ai eshte zgjedhur, pasi zgjidhet ka dy mundesi, ose vazhdon deri sa ti mbaroje mandati, ose shkarkohet para kohe. per ta shkarku para kohe eshte neni 18, qe thote kur mund te shkarkohet, dhe dispozitat e ketij neni jane shterruese thone keta ne gjuhen juridike. nenit qe citon me siper i jane permbajtur pike per pike kur e zgjodhen kqz-ne, dhe do i permbahen prape kur te jete puna per te zgjedhur, por per momentin nuk ke instrumenta ligjor per te shkarkuar burrin e botes. 

E njejta logjike shkarkimi mund te perdoret neser per presidentin, prokurorin e pergjithshem, anetaret e gjykates kushtetuese etj etj etj, perderisa zgjidhem me 71 vota dhe ne nje x moment nuk perfaqesojne me vullnetin e te pakten 71 deputeteve duhen zevendesuar.

Jo pra se nuk eshte e njeta gje per deputetin, presidentin etj. Ta solla ligjin, na pelqen, s'na pelqen, KQZ eshte shkruar qarte ne ligj si kompozohet. I vetmi boshllek eshte se nuk parashikonrastin kur nje force politike kalon ne krahun tjeter te parlamentit. Termi lirohet eshte futja kot, se nuk ka asnje reference ligjore. Por si tha shoku Shpella, sipas FRYMES  se ligjit. Dhe frymori (tm kuazi) Kushtetuten qe nuk e njifte e ka bere Biblen e tij tani.

Ne fakt spiritus shoku Shpella kete here as e permendi frymen e ligjit, por tha si mbas marreveshjes qe kam bere une me Fatos Nanon ne 2003.

e tha ne nje interviste a bisede ne tv, i pakapshem, e degjova. dhe kur ai thote sipas frymes, dije se e shkel ligjin pa ju dridh qerpiku.

C'e ka ligjin ai kur ai shkel mbi jete njerzisht pa ju dridhur qerpiku.

Edhe rrethanat që parashikon ligji për ndërprerjen e mandatin e një anëtari të KQZ  janë po kaq të qarta: asnjë prej tyre nuk parashihet në këtë boksim të ri alla-PD të situatës së brishtë parazgjedhore. Por edhe sikur ndonjë prej atyre pikave të provohej (meshirë për ligjin!), sërish mbetej pyetja: A shkarkohet një anëtar i KQZ me 71 vota? Sipas nenit 17, anëtari i KQZ-së ka “privilegje te njejta me gjyqtarin e Gjykatës së Lartë”, cfare nenkupton nje shkarkim te tij te votuar nga te pakten 84 deputete. Pra nese sot shkarkimi do behej me 71 vota, do te kishim nje vendim ne kundershtim me ligjin, gjithashtu. (Respublica)

__________

dmth , edhe nqs ndodh shkarkimi , kemi dy shkelje  flagrante te ligjit: shkeljen sepse " lirimi" nuk ka asnje referemce formale ne ligj dhe e dyta, nqs anetari KQZ ka te njetin status me anetarin e GjK, do te duhen 84 vota.Me 71 vota banditizmi ben ashiqare muuuu. Dhe shpresoj qe Trojka te mos bukoset me qoftet e juristeve te PD.

Nqs antaret e kqz e lirojne antarin sic e parashikon ligji.. atehere antari shkarkohet nga parlamenti me shumicen e deputeteve te paranishem ne salle per votim.

ore ate do e kete marre ne telefon ai shoku qe ka zyren te rruga e Elbasanit dhe do ja kete pre drute shkurt, se perndryshe me koken qe ka tani ilirian muhao do ishte i papune edhe sikur vetem dhjete vota te kishte sala

Cme intereson mua bre swed.. ky eshte precedent super i rezikshem qe minon rendin kushtetues kombetar.. Me kete llogjiken e ketyre mund te shkarkohet dhe nje deputet qe nderon parti psh.. A mund te  behet kjo ?? Antari i kqz ka mare nje mandat 6 vjecar dhe detyra e tij eshte te beje gjykatesin e zgjedhjeve..

hahahaha, c'me intereson mua thote, smileysmiley Po mire me, ci intereson atij c'te intereson ty? a thu se po e heq antarin e kqz-se qe ta mbaje mire me ty ai smiley 

ne kuptimin qe mua me intereson respektimi i kushtetutes dhe ligjeve.. do shprehesha ne tte njejten menyre edhe sikur ta kerkonte PS nje gje te tille.

Shoku "Shpella" + 70 = 71. Kaq duheshin edhe për Lefterinë.

Loja po behet e bukur.

LSI-se i shkarkohet anetari.

Me pas meqe LSI- eshte ne koalicion me PS-ne do te zevendesojne anetarin e PBDNJ me nje te sajin.

Pas zgjedhjeve LSI dhe PD kontrollojne KQZ-ne me 5 anetare.Deri sa te mblidhet parlamenti i ri qe te vendose balancen 4-3,ata kane bere cu do qefi.

71 vota ndryshohet anetari i KQZ-se,Marrevshja eshte 4-3 per qeverine,nuk ka nga leviz Rama.

Nese Rama fiton zgjedhjet nje i PD-se kryetari besoj do te lirohet dhe e zevendeson nje i PS-se qe te ruhet balanca 4-3 per qeverine.Shume e thjeshte.LSI-ja eshte Kale Troje por Rama akoma ska kuptuar gje.

kot te t'pys, mos je gje tomikorca ti?

Ju kam thene nja 150 here JO.

Pastaj cfare keni me tomin se po me cuditni te gjithe?

kaq inat e paskenio patur se mesa mbaj mend ka qene nje komentues i ekuilibruar.

PPU-ja dhe adminat kane bere shume gabim qe kane bllokuar Toko-n,zotrulers apo Hurbinek-un.

Pa keta PPU-ja eshte kthyer thjesht ne nje monolog apo dialogje grash.

Ky eshte opinioni im.

ke nje ngjashmeri te cuditshme me tomikorcen prandaj, vetem ai ja fuste kaq kot me kompetence sa c'ja fut dhe ti smiley

tomikorca ishte i ekuiliburar pra kritikonte te dy palet,une jam i qendres se djathte,qe ne fakt nuk ekziston ne memedhe.

nuk ka te beje me ekuilibrin, se i ekuilubruar ishte ai je dhe ti, per marshalla dmth krahasuar me shumicen e komentuesve, po hyni te grupi i njerzve qe bejne si te mireqena ca gjera qe s'jane hic relevante, te tipit:

- marreveshja eshte 4 pd-ja dhe 3 ps-ja (qe thua me lart)

ceshtja eshte, kujt i hyn ne pune marreveshja kur ligji e ka totalisht te sqaruar si dhe pse shkarkohet anetari i kqz. ketu nuk hyn me marreveshja asgjekundi, e vetmja menyre do ishte qe ne respekt te marreveshjes rameta ti thoshte jep doreheqjen dhe ai ta jepte. perndryshe eshte komplet pa vlere. kaq kisha smiley

ti do jesh bulevardi ose solidarnosti

ka qene edhe me nickun Stavri, me nje fjale hafije e regjun.

ca bona noi gjo t'keqe? smiley

...se mesa mbaj mend ka qene nje komentues i ekuilibruar.

Paske qene edhe me perpara ketej? Cudi se s'te mbajme mend.

...apo dialogje grash

ëëë?

Perse nuk te duket qe me bllokimin e Hurbinekut dhe Zotrulers,PPU-ja eshte kthyer ne nje blog jo cilesor?

Mua me duket se ata te dy ishin komentuesit me cilesore.

Nga c'di ine, zotrules iku vete.

Hurbi dhe Zotrules?smiley

Sa qejf e kishin njeri-tjetrin ata!

Zgjidh njerin,jo te dy. 

 

Te dy besoj se jane larguar vete. Por ndersa Zotrulers eshte larguar pasi nuk duronte dot kur adminat e censuronin, Hurbi ndjehej si i huaj ne kete ambient ku mbizotron kultura qytetareske. 

Me falni por cilin sistem mates perdorni per kuantifikimin e cilesise se komentuesve?

Nga behet ai pushti, Zotoja? sikur me ka marre malli....

"kot te t'pys, mos je gje tomikorca ti?"

Thenk ju!!!!!!

Bame, si zor Tomi te pelqeje ACDC. Dukej shume me filozof se kaq. Eli Fara mjes, drek, darke per Tomin si ja boft zoti mar ishalla.

Si tha Sala sot....do ja ngec ne fyt Rames ngjalat e Nard Kokes smiley

Mos! Po e pat thene kete ka mbaru vertet filmi. Keshtu pat thene dhe ne vaktit ... do jua ngri buzeqeshjen.

Lere se te shkaterron fare me keto shakate e tija te kripura!

Te shikoje ne sfond bujkroberit e Kasharit duke u zgerdhire e duke duartrokitur si shimpanze te gezuar qe moren ushqim.

Po Nikoll Lesin e ndigjove sot?

Rono, shyqyr qe po ikin te gjithe nga mortja po si do i akomodoje Edi te gjithe kta shushunjat me lla. Kta dun te gjithe me qene ministra, kshu i bie qe gjysmat e ministrive vetem te kete Edi. Apo nuk eshte edhe cheap ai. Kom fryk se Edi do mytet edhe po erdhi ne pusht shtet.

lol ceno

Ka mbaruar cuna. Ka mbaruar. Nuk ia dolem dot vet por na e hoqen nga qafa qelbesiren. smiley Lajme te mira.

Na i thuaj apo do presesh dhe ti nje jave si Pateku.smiley

Venuso. Do kete marre vesh nga papa qe do vdesi para qeshorit se mundesi tjeter ska smiley

Patek,sic duket nga bathet e Pjerit,te paskan heqe nga lista perderisa s'dike gje.t'provojme Bradin.

O Venus. E ka llafin per zevendesin e Fyles ai. Kujton se do hedhi Fylja Salen smiley

Salen?

Mos e ul kaq shume nivelin e bisedes,do thoshte Ngjela.smiley

Blendi, mos flet nga paradhoma papale?

kresh spahiu smoking one?

Nuk po mar vesh cfare ka mbaruar dhe kush eshte hequr qafe..

Hajer! na e thuaj pjese pjese lajmin se mos i bi t fikt Patekut, Macokut dhe co smiley

Spiritus me jeni bo me zemer. Perdite fjale te mira degjoni. Perdite bertisni "e hodhem qelbesiren" pastaj FAPPPP del ngjala smiley

jemi te mbaruar, zvarre do t'ju heqim. po ndryshove sjelljen, e, edhe mund te sillemi pak me prudence me ty smiley Lajmi mire eshte qe PDIU , AK, Lesi dhe Ndoka kalojne me opoziten. Vetem FRD do ti bej fresk PD ne opozite.Bamir qoftja, e ka personale .E ke ven re kur thote PD pa Berishen. Qofte burre!!

Spiritus mu sme beni dot gje se e kam mire me Liken. Bradin vareni ne mes te sheshit Skenderbej smiley

Ai shkon direkt ne burg mo. E ka deklaru me dhjetra here qe eshte sekser votash. E shkruara mbetet. smiley 

Bradi po te jete cun i qute kontribuon dhe per Liken ne fushate. I kam thene 100 here qe me Liken fitojne te gjithe po sme beson smiley

Mbaroi... Juvja?

qyqja thame mos di ndonje gje me shume se shekulli... smiley

"Nuk ia dolem dot vet, por na e hoqen nga qafa qelbesiren."

Ketu e ke fjalen, per marrje pushteti ne zakonin vjeter smiley sipas stilit te vjeter tuaj ee, me pushke e pene. E kuptoj, instinktet e vjetra, u djeg xhani, po s'ka rendesi, rendesi ka rezultati smiley Se fundja i thojne 70 vite mo, dikur zbutet e civilizohet robi.

Ju pershendes i thencin me pozen e Artan Fuges ne rolin e borgjezit fisnik tek kopertina e llahtarishme me siper.

Zoterinj me ligj Berisha kish 2 nga 9 anetare ne 97,0 ne 2001,0 ne 2003 dhe 2 nga 9 ne 2005.Dhe te gjithe e dime sa i padrejte ka qene ky perfaqesim.

Me pas u vendos qe qeveria te kete shumicen ne KQZ dhe opozita pakicen bllokuese.

Nese do te fitosh zgjedhjet ne tavoline OK,por marreveshja Rama-Berisha eshte per raportin 4-3 per qeverine dhe sic thashe nese PS fiton zgjedhjet,kryetarja iken dhe PS merr mazhorancen.

KQZ eshte komision partiak dhe jo qytetar dhe raportet ne te jane caktuar qeveria 4 opozita 3.

Tani njerit nga qeveria i shkrepet te ike,por nese qeveria ska shumicen duhet te ikte edhe ajo,por ja qe del qe ka mbi 70 kartona.Keshtu qe duhet te kete 4 ne KQZ.

Sot ju tek anatereve te opozites te linin KQZ-ne dhe KQZ u bllokua.Si mund ti organizoje zgjedhjet qeveria kur opozita mund te mungoje,me pretekse te kota, gjithe kohen ne KQZ dhe KQZ-ja te mos punoje fare?

 

keto dhe te tjera nuk zgjidhen si t'ju doje trapi juve ose si t'ju doje trapi atyre. po deshe shtet, dmth qe do ligj, dhe po do ligj, ligjin eshte in place. i mire, i keq, ai eshte. po ishte i keq urdhero dhe nderroje, vetem 84 vota duhen. por te sterhollosh lloj-lloj argumenatsh dhe te shkelesh hapur ligjin, dmth qe shteti ne kete moment ka rene (do thoshte Ngjela)

Ligji thote qe KQZ eshte e pavarur,por te gjithe e dime qe eshte partiak.

"Armiku po na kritikon...kjo tregon qe jemi ne rruge te drejte"

Mehmet Shehu

" A eshte dasma e djalit tim fakt juridik, apo historik, se qe eshte fakt, fakt eshte...!!!" me pyeti Mehmeti...

E pashë vetë se ai dinte gjithçka për mua dhe aty për aty, vendosa të isha i matur, se, në fund të fundit, isha në shtëpinë e tij dhe ai ishte në një ditë gëzimi. Nuk m’u duk e udhës që ta zgjasja më tej atë lloj bisede dhe, ngadalë, shtova “Nejse, ne jemi në dasmë sonte dhe këto janë çështje që nuk kanë lidhje me dasmën”

!!!

" isha lutur që të më jepej rasti që ta godisja njërin prej tyre, Hoxhën apo Shehun direkt!!!!!!!.".... por, " “Mos ndoshta është forca e pushtetit që po më bën kaq të tërhequr”....

aj rest maj keis!

Asgjë nuk do të ndryshojë te ne, nëse nuk do ta kuptojmë këtë rrugë evolucionare që ka bërë mendja njerëzore në funksion të zhvillimit. “Zgjeroje, – më thanë, – se mund të dalë një tezë”.

 “Shkenca, arti dhe prodhimi i mallrave”, thosha me vete tek dëgjoja ndryshimet drastike që po ndodhnin në Kinë...

"Si e kakrijuar mendja njerezore akuzen," pyeta dikur me vete, dhe kalova ne mendje te gjithe te Drejten Romake, Kodin e Hamurabit...

kshu mendova dhe une po kur lexoj ligjin per nderprerjen e mandatit ktu lart, kuptoj qe nuk ka ku te kapet per ta zevendesu prefaqsusin e LSI me te vetin. Ktu m'duket e ka ngron ngjalen per qejf Sala

Lexoje me mire jo vetem titullin e Shekullit.

 

Ai u shpreh se, "në çdo moment ju ndjekim me shumë kujdes. Doja të theksoja marrëveshjen për Kodin Elektoral që është arritur me konsensus një vit më parë dhe bëjmë thirrje që të vendoset kjo marrëveshje. Kërkojmë që të respektohet ky obligim nga të gjitha forcat politike. Marrëveshja e arritur vitin e kaluar ishte një mënyrë për ta çuar vendin drejt BE-së. Së fundi, ky konsensus ishte për të mirën e vendit”,-

Kreu i prezencës së OSBE-së në Tiranë Eugen Wollfarth, paralajmëron se do të kërkojë sqarim për vendimin e Komisonit të Ligjeve për shkarkimin nga detyra të anëtarit të KQZ-së, Ilirian Muho. Gjatë një prononcimi për mediat ambasadori thekson se duhet shpjeguar baza ligjore mbi të cilën PD-ja ka ndërmarrë këtë veprim teksa ka kërkuar që institucionet të marrin vendime të kujdesshme dhe me konsensus.

 

e mo arto, do haje ca qofte do pije ca birra dhe do thote kqz eshte politike, kishte nje procedure jo te sqaruar , po e veme si rekomandim per zgjedhjet e tjera ...

Kesaj radhe ka mare urdher nga lart me sa duket kernackangerenesi.....E ka mbushur kupen bariu i Vucidolit dhe e duan jashte loje. Edhe ai vete e di dhe vete kete fare mire kete ndaj dhe del me deklarata idioteske si ofrimet per azile te iranianeve apo shtirjet si me proizraeliti ne bote...Aleanca e Rames me Metes sic po duken bathet ishte si pasoje e presjonit nga jashte per te zbythur plakun e marre.

edhe e rrun Sala ? smiley , ja sdo marrim statusin qe se kemi e pastaj , fajin e kane 3 ligjet  smiley

ore vertete, spo i permen me kush ato tre ligjet...na ishin mesu veshet me to, na ishin bo si zhurma e  bresherimave ne 97-ensmiley

Po ti mos u mer me rrezatimet mor burre ti shif efektin te henen smiley

So nobody ever told you baby

how it was gonna be

 

smiley

Pateko pse merzitesh o vlla...fundja po humi PD maximumi qe do ndodhi eshte do shkosh emigrant gjekundi! Mos u merzit o vlla kur ja dolem ne ne emigracion mos ja dalesh ti, alamet cuni!!!

Ti Rono si bashkepatriot mund te shikosh mos i gjen ndonje vend pune andej Patekut pas Qershorit smiley 

Po ndryshoj qendrim dhe mund ta ve doren ne zemer.

Skam cbej, ma ka zbutur zemren emigracioni...sidomos per njerezit ne hall!

Do vije doren ne zemer per nje njeri qe flet keshtu?

Monda, po sporti i Celibashit i bukur ka qene? Une prandaj them qe eshte sport. Ne fund populli do ta haje cilado skuader qe te vije. Keshtuqe une e marr me sportivitet dhe zgjedh nje skuader. As do prishim as do ndreqim gje. Nje mut do jete smiley

Nuk du ta besoj qe Pateku ta ket thene kete. Dhe nese e ka thene e ka thene per qellim barazlargimi!!!

Nuk te ben pershtypje psikopatia/sociopatia e pershkron komentin?

Po ku do e tregoj veten qe eshte Sali ..Saliu !! Po nuk ke ce do edhe ta maresh ate antarin e kqz o gomar..po nuk te le krimbi ty,dhe ata qe te vijne pas..ja ashtu..nuk te zhgenjeni kurre!! Kujdes rrethim e madh tha ai..se atij te voglit di sa ja bej..apo ishte ndryshe batuta e filmit smiley?

e mbyllen squpin kto trimat e NMNs...car nodhi bre

nuk dihen aresyet, por spikerja e parlamentit e shtyu votimin per te "leruar" anetarin e e KQZ te LSI-se per diten e Hene date  15 Prill. Nderkohe kemi nje ngritje ne gatishmeri te nderkombetareve per tu angazhuar ne kete problem me seriozitet. Pritet si gjithmone te vije nje ekspert/konsulent nga radhet e BE-se per te dhene "mendimet e tija". Besoj se nga keshillat qe do te jape do te merret vesh edhe se nga anon BE-ja. Wolfgangu ose ujku i OSBE foli i pari dhe i kerkoi pozites me mbi cfare baze ligjore komisioni parlamentar liroi anetarin e LSI-se ne KQZ, por ky si gjithmone po i dhane nja dy qofte e nje krikell me bire, qofte edhe e thartume, e peshtyn ate qe ka thene me pare. Arviziu akoma nuk eshte shprehur, ndoshta flet neser. Lesi u takua me Ramen me kerkese te ketij te fundit per ta futur ne koalicionin e ngjalave. Ka shume gjasa qe Lesi si katolik qe eshte ti bashkohet me te forteve. Te shikojme nese edhe Frangaj do filloj tia lype Rames dhe nese ky i fundit do tia jape edhe atij.

Timo, robt ku ti kene e ca ti zeje pragu i deres ketyre te BEse dhe kujtdo tjeter qe fut hundet. Nuk na lejne rehat me shiju spektaklin pisat e mootit.

Edi me ket oreks per njala po tregon haptas qe ka elemente LBGT-je mrena. Sala o njish. Zoti i shtofte inatin. Estrade si kjo mund te gjendet vetem ne fisin Titikaka ne brigjet e lumit me te njetin emer ne zemer te Afrikes. Ose ndoshta as atje jo.

U hoq rregulli per moslejimin e fotove? Apo eshte i vlefshem vec per masen?

Cdo populli ben partia, pa e nxjerr mire nga tastiera ti ... fap operacioni fshesa mbi fotot smiley

te me ndjesh, se nuk me lejohet radio ne pune dhe nuk e kam ndjek rregullisht radio peshkun... ligji?

Ps: Qe te me vinte nga ti gjemb, nuk e prisja....

 Liri pa hakmarrje

smiley

Cfare s'prisje? Ishte njoftimi nga Penari javen qe kaloi mu ne krye te peshkut per kete gje. Cudi qe te paska shpetuar. Me duket komentove edhe ti. Ose do kene qene ato ditet ngjalengrenes (tm xhibi) kur ti e evitove peshkun smiley

Kom qen tranzit gjembo; raporti me peshkun ka qen sic duket si ai i xhibit me seksin, tjeter. Gjithmone ne mendje, por gati asnjehere afer. smiley 

"FBI-ja hetoi dhe gjeti vrasesit...mori fund. Kurse Saliu del dhe thote qe vrasesit kane mbrojtur institucionin! Cilin institucion? Cilin institucion kane mbrojtur? Tullat! Po ky eshte nje mjek fshati...nje injorant qe nuk kuptoi kurre se c'eshte institucioni. I di institucionet tulla, karrige dhe mikrofone...nji lloj si Partia e Punes. Partia e Punes institucion konceptonte Komitetin e Partise si ndertese...dhe prandaj vrau ne 2 Prill atje per ndertesen!"

smiley smiley smiley smiley

"Po me filozofi a merresh?", me pyeti Mehmeti...

"Jam Kantist!!!", i thashe....

11 prill 1985.. vdic xhaxhi, mos e kjani ma shume se duhet kete teme se meriton smiley . Les jeux sont fait

 

Homoseksualët, të enjten protestë para ministrisë së Drejtësisë, Halimi i quajti b…q…

 

Pjero me duket se kryesia e bordit te Bankes Qendrore po i kaloka ketyre te partise se homoseksualeve!!!

 

Pas nje suspance te pakendshme te krijuar pas ngjalekoalicionit, sa i perket koalicionit te partive te treta, me ne fund kemi dy lajme te mira qe na largojne ngjalemerakun:

Drejtesia shqiptare aludon se homoseksualet bejne seks nbythe, cka do sjelle protesten e tyre paralelisht me referendimin e vellezerve tane te Gjirokastres per te rikthyer dinjitetin e shokut Enver n'vend. 

Kjo goditje e perqendruar 1-2 gejkomuniste (si plumbat qe vrane BinLadenin) do firmose vdekjen e regjimit te degjeneruar te familjes se korruptuar te shpellarit Berisha smiley

P.S. Lind pyetja, Blendi thjesht ishte ne djeni te ketyre lajmeve qe i parapriu, apo te kete pasur gisht tek puci bq-or qe ju be Halimit? smiley

xhibo ca menimi ke per muziken qe perdoret ne filamt porno?

Pardje Gjembi vriste mendjen ketu se c'te te kete joshur kaq shume ty me ngjalekoalicionin saqe s'tutesh nga ngjaleistikami edhe sikur te bjere bomba, po mundohej te gjente paralele prioritetesh, preferenca...me ne fund nje fije drite Gjembi: Ky shikoka nga ato filmat porno qe vrasen barbarisht te renkuarat e tjetres me muzike. 

Ndaj pra s'i paska bere hic pershtypje kur Rama vrau socialshpresen per #Rilindje me ngjaleografi te pikturuar si pragmatizem vija-vija.

xhibo jam i moderuar ne shijet e mia pornografike, anoj me teper nga ajo qe ti me percmim e quan "soft porn" ku te renkurat shoqerohen me nje melodi te lehte saksofoni...nuk kam zemer te shoh bestialities. 

Atij i vjen rroga direkt nga Ps-ja me Western Union ne Amerike. Qaji hallin Ronit ti. Roni mos kete Ramen ngordh ti bo llafe.

Pateko, ho me u mor vesh pse e shtyne per te honen?

Po sdo shume mend mer Rono....sa te kopsiten muhabetet me vellezerit opozitare dhe oburra PERPARA smiley

sna the gjo

ka renie retorika e tij. e nisi mire me ato pamfletet islame, por a-ha,  po bi ne perseritje.

PS: nji Brad ka bo nona! smiley

 

Roni s'angazhohet per para por per ngjaleprincip, me c'rast presidenti pucist Nishani do ta dekoroje me cmimin DDDP (Diversionisti Diasporist me i Dalluar i Peshkut).

Pse mer xhib, vetem akuza, vetem sulme, vetem cinizma shkruan!

Verehet qartazi mungesa e faktorit femer ne jeten tende! 

Xhibi ka vellain e pafte ne administrate publike per te mbajtur.

Me duket se miqte e dashur kane bere nje nga ato ofertat qe nuk e refuzon dot. smiley

Ore nuk levizte shtangisti po mos ia shkruanin tre here e me harpa te medha ne bllok.

une e kam thon - du berishen me kom perpjet. a ja fut edi tek e tek, a jan tu bo i treshe, s'ka rendesi.

xhibi besoj e ka qejf kur berisha osht siper

Sonte ne oren 9-te tek Sokol balla eshte i ftuar Ed Rama. Kush nuk ka qejf te shikoje ndeshjet e futbollit le te degjoje Edin. Tha se do te jete komplet i hapur per cdo lloj pyetje edhe nga publiku. Mjafton qe ti dergoni pyetjet tek e-mail i Balles. Me kete rast xhibi le te merret direkt me Ramen duke na lene per pak kohe rehat.  

pakicokomunistet

Miniere leksike je Peter!!!

i gjithi ky ngerc eshte fale babezise per te vjedhur ose prishur zgjedhjet dhe shpirtit anti-demokratik te Rames, pasi ne nje situate normale, LSI duhet te terhiqte vete pas daljes nga koalicioni me PD anetarin e saj ne KQZ dhe zgjidhej kjo pune por shpirti i tyre anti-demokratik nuk i le ta bejne kete dhe ja ku jemi: Po te lihet ne detyre anetari i propozuar nga LSI shkelet ligji qe percakton kompozimin e KQZ nderkohe qe nuk ka nje percaktim eksplicit te ligjit se si veprohet ne kete rast, pervec menyres se si veproi komisioni i ligjeve.

smiley

 

PS: A. Ristani (Magjistar) smiley

PS: smiley

kjo eshte fiks demokratike, te fitoje ai qe ka me shume vota, por cfare ti bejme Ilirian Celibashit, masakruesit te zgjedhjeve ne favor te Edi Rames dhe kunder Spartak Ngjeles dhe detyroi kete te fundit qe athere te bente thirrje per ti nxjerre me dhune nga zyrat celibashet e kqz dhe abdite e gjykatave. Fatmirsisht PD nuk e ndjeki Ngjelen se do kishim pase 13 mije te vrare qe atehere.

Shume i senqerte Ristani,kur thote"fitofte ai qe ka me shume vota" se mund dhe te thoshte dhe qe ka marre me shume vota.

S’besoj se do më kalojë kjo shije për shumë kohë. Përpara se të shfaqja në emision “Fiks Fare” videon e Metës, Rama më ftonte çdo natë për të më mbushur mendjen ta shfaqja atë. Në fillim më kërkoi takim të fshehte tek hoteli i Tan Lepurit në plazh në Durrës. Ishte dhe Gramoz Ruçi e Tom Doshi në atë takim. Pastaj jam takuar fshehurazi tek zyra e Fidelit në Tiranë. Pastaj dhjetëra herë në Pezë. Pastaj tek hoteli i Dash Pezës. Pastaj tek shtëpia e Tom Doshit disa herë. Kemi ngrënë e pirë nëpër lokale të ndryshme. Më ka premtuar qiellin, vetëm tek shfaqja atë video kundër Metës.

shoqeria e keqe te prish .edhe ky vete filmoi veten duke numeruar 70 mije euro ne zyre. e shoqja fitoi 1.8 milione euro ne nje vit si aksionere  e e nje fabrike fantazme ...

Ky eshte nje tjeter i pandehur dhe s'eshte shoqeria e keqe qe e prishi.  Ky eshte perberes i asaj shoqerie. Thjesht mania e tij per te filmuar cdo gje, perfshi dhe veten ne krevat me nje femer qe ishte gruaja e nje shokut te tij, si dhe babezia e madhe per pushtet e shtyn te tentonte te sfidonte kokelopen e Skraparit per te fituar dicka me teper, prandaj shkoi tek piktori firaun.  Piktori firaun e drekosi, darkosi, lajkosi dhe i premtoi qiellin ne menyre mafiozce te fshehte nga nje mejhane banditi tek tjetra, u fut dhe sekser te Top "ne jemi teresisht te pavarur dhe profesioniste" Channeli e ne fund e la me gisht ne goje duke ngrene ngjalen e kokelopes.  Gjithesesi neve si publik na intereson qe ky vazhdon ta mbaje hapur gojen per te na deshmuar thellesine e gjirizit qe eshte politika shqiptare.

nuk e di tamam kronologjine ti. Ne fillim, pasi Prifti po i bente presion Metes, njerezit e Metes ja u dhane te dhenat e dokumentat PS per akuzat me te cilat PS sulmonte Priftin cdo dite. Pastaj doli Prifti dhe akuzoi Ramen rende, deri qe e ka pare duke marre kokaine ne zyrat e shtetit. Pastaj u vendos lidhja me Priftin nga Rama ne hotelet e Tan Leprit dhe te tjerat dihen.

Nese citoj Meten, GERMADHA me e madhe politike dhe morale ne Shqiperi eshte Edvin Rama dhe PS qe ka shkuar here me apriftin dhe here me Meten.

Mos u be merak per mua se njoh njerez shume afer atij "biznesmenit" qe beri te mundur darken e famshme ne Lalz, dhe si rrjedhoje njerez qe dine c'behet nga LSI-ja e me tej politika shqiptare.

Rama eshte germadhe.  Me e madhja? Shume larg.  Germadha me e madhe eshte njai krajli Sali Berisha.

Prifti eshte nje karakter i diskretituar per vete. ne fillim akuzonte Fatos nanon se pastroi 1 miliarde dollare .Pastaj se fatosi donta ta vriste.pastaj ramen se thithte $3000 kokaine ne dite.Pastaj akuzoi meten, kur meta doli i pafajshem tha se pranonte vendimin e gjykates , se ia beri nga inati se e shkarkuan diten qe i kishte dek gjyshja.Nderkaq ombel e ombel i rropi nja dy meleone euro nepermjet te shoqes si aksioner i nje fabrike tullash e cila s'kishte prodhuar asnje cope tulle.Ky ishte ministri te cilit shqiptaret i kishin besuar minisitrine qe kullandriste shumicen e asseteve te tyre  mbi dhe nen toke.Budallenj me te medhenj se shqiptaret qe e besojne vendin e tyre ne duar te tilla qafsha te gjithe nuk gjenden ne dynja.

Pikerisht per keto arsye Rama duhet ta ftoje ne ngjalekoalicion dhe kete. C'ben Meta qe s'ben Prifti?

Më ka premtuar qiellin, vetëm tek shfaqja atë video kundër Metës.

 Rama qeka tregu tamam Don Zhuan me Priftin...pasi i ka premtuar qiellin dhe Prifti ja ka dhene, ai e ka hedhur tutje!

Prifto you got played like a flute! 

Ke folur si Pateku ketu Ron.

Objektivi i se majtes eshte mbi 80 mandate.!! Kam gati dhe parashikimet nqs i deshironismiley

Gjergjo sa foli Ambasada Amerikane...me pak fjale, bete mire thane qe e shtyte votimin per te henen...sepse keshtu keni kohe te konsultoheni me mire.

Gjergjo hudhi nji her parashikimet te te shofim sa te vlen lekura!!!

Rono, me gjithe zallamahine moralistike, a nuk te duket unfair qe Rama te bohet pestil simply for playing the game... the others have played long, long, looooong ago? Me intereso menimi yt ne koncept, jo lidh patjeter me situaten reale atje.

 

Politics is not for the small-minded 

Cimo,

Për të shpëtuar njerizimin nga një e keqe e madhe, kryeministri anglez mori shkopin dhe shkoi te Stalini. Politika ka ligj. Ka ligj për këtë. Nuk mbrohet nga morali i gjyshes time. Ai bashkim nuk ka qenë i vështirë se ka defekt moral, por ka qenë i vështirë se nuk jemi mësuar me politikën e niveleve të larta”, tha Ngjela.

Avukati do edhe nja 100 vjet te kuptohet nga ai mexhlis i myk atje.

madheshtor!!!!....!  (sidomos nga kjo viewpoint)

Fuck off me gjithe avokatin dhe metaforat megalomane te pjerdhura te tija! Po na krahason aleancen e Angloamerikaneve me Stalinin per te fituar nje lufte boterore (sic!), me qelbesirellekun e Rames per tu bere kete here haptazi berishist.

Ja Zaimi (much much fucking better):

Fenomeni i antiberishizmit s’është veçse një ambalazh që mbulon dëshirën e njëkohësisht pamundësinë për të qenë haptazi berishistë, për të qenë po aq populistë, po aq hegjemonë e ndërtues klanesh.

Avokati te tch:
- zoteri, e ka thene nje shenjtor: cdo gje eshte ne rregull ne syte e zotit nqse behet fjale per te miren e nje komuniteti
(kujto Dom Palin te komisari i drites: dashurine e vertete e ka beku dhe i madhi zot!).

Avokati po aty, nja 10  min me vone kur njoni i permend moralin fetar:
- zoteri, te jemi serioze, per mua morali eshte ligji!
(e harroi ate muhabetin e shenjtorit)

E kemi thene pra, minor details.

He's a fucking joke!

Emo, po te pyes pa kunja e ne menyre miqesore: nuk e di ende opinionin tend per kete aleancen se ti dhe ca te tjere u zhduken gjate atyre 3 diteve. Ti cfare mendimi ke per aleancen Rama-Meta?

haha, ti kujton se u zhduka nga ujdia rama-meta smiley

 

Ne e dime qe Komiteti Qendrore ka nxjerre nje urdher, por ti na thuaj kë ke vrare e kë ke prere?

 

Emo, nuk ishte ajo pyetja.

Eh Roni mer Roni.....sa e poshter kjo ambasada amerikane......ne vend qe te thote zbatoni ligjin.....i leshon sinjale Edit qe mos beje numra......ehhhhh

Ne Kashar te duket vetja?

Për sa i përket përbërjes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), është me rëndësi të mbahet mend që anëtarët e KQZ-së – të cilët u përzgjodhën dhe emëruan mbi bazën e konsensusit ndërpartiak, në përputhje me Kodin Zgjedhor – konsiderohen se janë apolitikë. Me t’u emëruar, anëtarët e KQZ-së janë betuar, dhe janë të detyruar, që të kryejnë detyrat e tyre për të realizuar zgjedhje të lira, të ndershme e demokratike në Shqipëri. Duke pasur parasysh një kontekst të tillë – si dhe për hir të qartësisë morale – ne nxisim të gjitha aktorët politikë që të riafirmojnë përkushtimin e tyre të shpallur ndaj integritetit dhe transparencës procedurale kur shqyrtojnë çfarëdo veprimi të mundshëm lidhur me përbërjen e KQZ-së,

shi si tall lesht Rama me leket tuja o file? smiley Shi si i shperdoro ne Amerike! smiley 

E myti Sokol Balla sonte , i nxorri dhe ate videon .....pu....pu....si rri akoma ne studio kur degjon ate punen e te birit .

Nuk e sheh si po rri. Sikur ka dhi ne breke. 

"realpolitik"  

Ske faj ti te keqen qe voton PD -ne smiley

Frymezuar nga ngjalentuziazmi i Ronit & ngjaledebatikasve te tjere te Peshkut, por mesa duket dhe nga perkthimet e Fini-se per Relativitetin, Meta thote:

"Faktori madhor është koha, gjithçka duhet vlerësuar në raport me kohën".

Me nje teecimmeshpejt levizje te papritur ngjalekoalicioni sapo rekrutoi dhe Ajnshtajnin, pra kemi ne keto zgjedhje nje zgjidhje te paster alternativash: Rama-Ajnshtajni-Meta vs Berisha.

P.S. Metegruafaktordiqiture moj..

Hallall Top Channel. ia dha te gjitha videot me sharjet kunder njeri-tjetrit. smiley

Me thene te drejten , une u habita .

Pse? Nuk e e sa mire u soll Balla ket rradhe me Jozefin?

Po ketij legenit mire tja bejne, pak e ka!!

Mbasi Kol Balla transmeton nje kolazh ku dalin te gjitha sharjet, te gjitha karikimet e njerzve per 21 janarin, Iliri qe thote per Ramen qe pi droge dhe qe ska njohur cunin e vet, Rama qe thote ngrihuni ne 21 janar per Ilir depoziten, Iliri qe thote Rama eshte nje shkretetire morale nje kellire ordinere etj pra mbas gjithe ketij alamet kolazhi Rama i thote Balles: Pikerisht prej ketij kolazhi qe dhe ti prandaj ne duhet te jemi te bashkuar me Ilirin smiley

 

Tani para publicitetit piktori Rama tha: Hajd mos u merzit se jeta vazhdon.

Kol Balla: Per 4 vete jeta nuk vazhdon smiley

Balla eshte ramist me pretendime, eshte ramist por ka edhe ca gjera qe don ti thote, nuk eshte si puna e ndonje gjithologu blogjesh qe eshte thjesht ramist, pa kurrfare pretendimi.

Zevendeso ramist me salist e gjitholog me emrin tend dhe sapo ke thene nje te vertete.

1.Bashkimi yne (me Ilirin) eshte i vetmi qe garanton 21 janarin

2. Ta harroje Pd-ja qe tja hedhi fajin Lsi-se per korrupsionin (u amnistu dhe Likja) smiley

3.Bashkimi me Lsi-ne i hap rruge nje historie te re Shqiptare smiley

 

Edi Rama

 

Kol Balla: Pra ju po e hiqni pergjegjesine e 21 janarit nga Lsi-ja

 

Edi Rama riperserit: Pikerisht prandaj jemi bashkuar me Lsi-ne

 

Fjale te arta po thote sot ky djale per (bagetine) elektoratin e tij.

 

 

 

What'll happen to you baby?

Guess we'll have to wait and see

Piktori i cmendun, i biri i atij qe kish ly duret me gjak... etj etj.

pse habiten kto tani, nuk e kuptoj? e paskan respektu ne heshtje, me i llaf. tani qe po bo te njejtat dobiclliqe, iu ka picku naj ven te keq smiley 

e c'vete. si tha ai: "baba sheh, o baba sheh, kur ta hac pa e sheh..." smiley

 

Cimo, le te parafytyrojme nje hipoteze:

Ta zeme se je ne Shqiperi dhe se nuk e ke mundesine te hikesh prej andej. Je i paracktuar ta kalosh jeten tende ne nje Shqiperi ku si minister i kultures eshte xhaelga, kryeminister eshte Lefti, kryetare parlamenti eshte Zana, minister i jashtem eshte Pateku, kryetare i KQZ eshte Bradi, minister i brendshem eshte maverick10, minister i turizmit eshte Altini.

Cdo beje zotrote???    

Do e kishte bo Lefti keshilltarin e vet per poezine , do jetonte i lumtur .

pse sulmon me? un sot t'lavderova. s'e ke pas menien hic.

Keshilltar i Kryeministrit dhe po te sulmoj ? smiley

ironi e idhet. ajt mo, se maj un. e keni gjet mire me ne apolitiket. smiley

 

Po jo me une ne njefare mase te lehtesova se e mendova qe nuk deshe ti pergjigjes pyetjes se Ronit smiley  ky sikur me punu per qeverine amerikone mor daj , roni me i llaf smiley

ky sikur me punu per qeverine amerikone mor daj

vej ne pune strukturat pra (007 smiley ) per ca i ma? po t'kerkosh, del nafta smiley

kom fryk se as vet nuk do me e dit si osht e verteta. zyra t'komplikume ato, Brad...

Po si tha ai "Po jemi në miting o vlla. Ku merret vesh këtu kush të gjuan e kë gjuan?"

Pateko, Rama sapo i therriti puntoret e administrates qe shkrujne neper blogje si jashtqitje virtuale!!!!

Rono e kam thene dhe ta riperseris. Une nuk punoj ne administrate dhe me mbajne shpatllat e mia or cun. Per ty jam i sigurte qe paguhesh nga administrata opozitare smiley Nuk ka mundesi qe te jetosh ne amerike dhe te rrish gjithe diten mbas bythes se Rames smiley

Sot jam ne shpi se me kan fillu alergjite sezonale!

Ndigjo, pse te djeg o vlla une nuk thashe qe ti puno ne administrate!!!

Nese te them Pateko po bi shi, kjo nuk do me thene qe une mendoj se ti je cader! 

smiley

pateko, mso i cik. shkoll amerikone tjetri smiley

 

Ai kokepili me koke te madhe u terhoq si zevendeskryeminister dhe tullosi vendin me Haxhipordhen.

nderkohe Shpellari qiti pushke nga frengjia e kulles mbi civile qe tja hudhte kufomat opozites ne oborr te vet. Shpellari u kap red- handed ndersa maloku Skraparit ish tu tall koqet nshpi.

Sokol Balla

 Zoti Rama , si do qeverisni me LSI -ne  ?

Rama :" Po ata Shqiptere jane , kur jane jashte nuk e heqin rrypin e sigurimit kur ngasin makinen , sa vijne ne Shqiperi , heqin rripin dhe futen me te kuqe ne Semafor "

smiley

Nuk mund t’u lëmë shqiptarëve në qafë një parti të katandisur në një SHPK dhe një kryeministër që na turpëron sepse nuk ka asnjë lidhje me Europën ku duam të integrohemi

A rezil more rezil!

Do ju heqesh nga qafa SHPK-ne Berisha, do ju lesh ne qafe SHPK-ne Meta dhe do ju vesh ne qafe dhe SHPK-ne tende e kapur nga lloj loj bandito-trafikanto-kontrabandisto biznesmenesh!

Sigurisht Ne te besojme ty dhe Shpellarin te merrni vendim edhe per ne, si te papjekur qe jemi. Shqiperia pa Shpellarin dhe, jashteqitjet mediatike, eshte e pamenduar.

Shpellarin ta mbajne me shendet ata qe e kane mbi kurriz.  Mua s'ke nevoje te me besosh.  Kontrollo faktet.  Ke nje imitues te shpellarit qe do te zevendesoje origjinal me veten e vet.

Ja programet me idioma ..  mire mire po nuk e ke mire Mr Rama, nuk behet politike me populizem, nje dy  batuta!

 

Parashikimi im personal mbi zgjedhjet e 23 qershorit dhe fitoren e padiskutueshme te se majtes, parashikim i bazuar mbi votat e vitit 2009. Dua te jap edhe nje vleresim mbi mundesine qe ka e majta te rekuperoje mandatet qe ka ne objektiv. Kete do e vlersoj me 0-3

Gjirokaster:  E majta 3 mandate te garantuara. Objektivi :mandati I 4. Mundesia 1

Korce:  E majta 6 mandate te garantuara. Objektivi ,mandate i 7. Mundesia 3

Vlore:  E majta 7 mandate te garantuara. Objektivi, mandati i 8. Mundesia 3

Berat: E majta 5 mandate te garantuara. Objektivi , mandate 6 . Mundesia 3

Fier: E majta 10 mandate te garantuara. Objektivi , mandate 11, mundesia 2

Elbasan: E majta 7 mandate te garantuara. Objektivi , mandate 8 , mundesia 3

Durres: E majta 6 mandate te garantuara. Objektivi, mandate 7, mundesia 2

Tirane : E majta 16 mandate te garantuara. Objektivi , 18 mandate, mundesia 3 per 17 dhe 2 per 18

Diber : E majta 2 mandate te garantuara. Objektivi 3 mandate, mundesia  2

Kukes: E majta 1 mandat te garantuar. Objektivi 2 mandate, mundesia 1

Lezhe : E majta 3 mandate te garantuara. Objektivi 4 mandate, mundesia 1

Shkoder: E majta 4 mandate te garantuara. Objektivi  5 mandate, mundesia 2

 

Mandate te garantuara  70

Objektivi  i sigurt  75 mandate

Objektivi i mundshem  79 mandate

Maksimumi  82 mandate

Cfare llogarish smiley

o robo, qe ke vjedh accountin e Gjergji_N, sa per saktesi fillestare, me llogaite e 2009tes e ke 9 me 7 ndarjen e mandateve per Fierin.

Po e tjeshtezova pak mo k.. se po ashtu i bie dhe 17 te sigurta ne tirane.. behet fjale per nje 0.2%

a mer k. i lales, e thjeshtezova thote.

Pse kujton ti se e majta ne fier nuk do i rekuperoje 0.2% saliut ?

kur ulesh me bo llogari, boji tamam, pjesen e shifrave te faktuara, pastaj parashikimet e bojes qe perfaqson veji sa te duash, jo 0.2% po 200% po deshe. Kaq o vlla, se ti i ke fut nje te terheqme te gjate, po nuk paske qene shume i msum e sikur s'po te del akoma.

Mire mire.. shikoji pas 23 qershorit llogarite time.

Po ku di ti ca bohet ne Tirone mor Gjergj , 21 te sigurte fare mor Gjergj .

Po ja e di ti cbehet ne TR..

e di dhe e di me siguri .

Brado do i vome ndonje bast tjeter per Tironen kesa radhe... Simbolike..1 shishe vere qe nuk merr 21 deputet PD-hi .smiley

kur te dush , e kemi , po vere e shtrenjte , te kuptohemi smiley

Pa Tjeter.. smiley

Ouu Sajmir Thiri ne Opinion. Be edhe si ironik e p. i bukur. Gjestikulon si majmun. Tema rendi publik eh. Sajmir Tahiri smiley 

 

bashkimi ynë është e vetmja fuqi që garanton 21 janarin si një çështje që nuk mund të mbyllet si farsë, sepse bashkimi ynë sjell fitoren e PS dhe të gjithë koalicionit dhe sjell vendosjen time personalisht dhe gjithë forcës politike jo më për të folur për 21 janarin, por për të krijuar kushtet që drejtësia të bëjë drejtësi.

Të harrojë Sali Berisha, ta harrojnë ata që kanë gisht në vrasjet e 21 janarit, ta harrojë partia familjare e Berishës se mund të shkarkojnë 21 janarin, korrupsionin, rrënimin e këtij vendi tek LSI-ja.

 

Wow...

Edhe SHBA ne nje deklarate te sapo dale thekson fort se anetaret e zgjedhur tashme jane betuar per te qene te paanshem. Ha mut o Sali kafsha tani! 

Aman o kuazo ja u thashe dje une ... po thuaj si do eksitoeshe Bradi me PP.

Kozi , ka marre fund ajo pune plako , te henen iken ky i LSI -se dhe futet ai i Republikanes .

Ai i LSI nuk e leshon vendin. Nuk ka ligj ta detyroje.. Se po te ecim me mendjen tuaj tani do i denojme njerzit penalisht ne baze te Kanunit.

ska rruge tjeter , do e leshoje se sben dhe me doreheqe , sorry por ska rruge tjeter smiley

Nuk do ai te ike.. cfare do besh ti?

jo me ca do bej une , por ai sikur te jape doreheqen.

nuk  jep ai .. ska pse ta jape,, ska as pengese ligjore dhe as morale. ai do beje punen e vet si i mandatuar  per 6 vjet.

Brado, di gjo pse u shty sot votimi???

Burri qe eshte burr nuk e nxjerr alltijen dhe pastaj tu e fut prap ne xhep thote hajt se do e shkrep te Honen!!!

P.s. Brado e ke parashysh ate historine me nazistet SS? 

Dy deputete te PD se nuk vinin dot para ores 6 te darkes ne Tirane .

Pse cfare do benin? operacion plastik mos i njohe me njeri pas 23 qershoritsmiley

Ou pse kryesia i merrka vendimet tak-fak per 5 minuta? Nuk i lajmrokan partizanet qe ne filan ore do hedhim ne ere filan ure...prandaj mblidhuni ne filan vend?

smiley

 

dakort ore, une te besoj ty dhe me shume gjasa ky i LSI-se mund te jape dorreheqjen ose te iki lart se nuk ka kohe te beje 5 mungesa pa aresye, por keni ngelur si cifuti ne shkretetire dhe do te ngordhni sebashku me frymorin.

More emo, keta, amerikanet nuk i kuptoj une?Si more nuk jane dakort te perjashtohet antari perfaqesues ne KQZ i "Skrapallinjve te inatosur"? Ore nuk kane pun tjater keta po hajzer kunder kaporralit.. te rrugeve?
- Mire juve Z. Kryetar i Gjyqit , po ky prokurori c'te semes kerkon qe me cacarohet keshtu?- tha ai fakiri ... nga Mbrezhdani...

Aman derman kujdes me keto terma "skraparllinjte e inatosur" se mezi i sollem ne vathen tonesmiley

smileysmileysmiley

Brado, e paskan qenis Amerikonet:

Për sa i përket përbërjes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), është me rëndësi të mbahet mend që anëtarët e KQZ-së – të cilët u përzgjodhën dhe emëruan mbi bazën e konsensusit ndërpartiak, në përputhje me Kodin Zgjedhor – konsiderohen se janë apolitikë. Me t’u emëruar, anëtarët e KQZ-së janë betuar, dhe janë të detyruar, që të kryejnë detyrat e tyre për të realizuar zgjedhje të lira, të ndershme e demokratike në Shqipëri. Duke pasur parasysh një kontekst të tillë – si dhe për hir të qartësisë morale – ne nxisim të gjitha aktorët politikë që të riafirmojnë përkushtimin e tyre të shpallur ndaj integritetit dhe transparencës procedurale kur shqyrtojnë çfarëdo veprimi të mundshëm lidhur me përbërjen e KQZ-së,

Mund te thush ti nuk pysim ne per Amerikonet, te honen do shkrepet...miiiiiiiiir

P.s. ca shkerdhatash jone keto amerikonet "eshte me rendesi te mbahet mend." Prap dune me e shpetu Saliun...duket sikur i thone: terhiqu, dhe thuj qe me kish dale nga menja e kisha harru (mund te shfaqesohesh dhe me moshen) qe antaret e KQZ konsiderohen te jene apolitik dhe me ne je ne rregull...por duhet te terhiqesh!!!

Neser ne dreke ke nje pergjigje perfundimtare per kete  por deri tani qe po flasim bashke ai i LSI -se eshte i hequr !!!

Brado perfundimtare eshte. Te henen eshte i hequr.

Bababa nuk i keni lone gjo pa kopju politikave dhe strategjive te Milloshevicit.

Edhe ai ket muhabet bote...do nxjerr alltien thoshte...e nxirrte alltien...jo mos me thuj qe ta fus prap ne xhep se nuk e fus...kom per te gjujt...mire po e fus ne xhep me qe doni te dialogojme, por alltien ne xhep do e maj pa sigurese...nuk e pranoj oferten...do nxjerr alltien...e nxirrte alltijen.... 

aman o Roni se koincidovi kjo deklarata e USA me parashikimet time.. duhet te jemi me te kujdesshem sepse jane ritur dhe semundjet kardiakesmiley

Mire mire prit tani kur te leshohen sejmenet me Fahriun ne krye si zagare te terbuar ndaj xhuxhit qeros qorr kinezo-meksikan qe nderhyn ne punet e brendshme te shtetit.

Ate te shkretin e ze lemza tere diten, si nga sharjet e PDistave, edhe nga te PSistave.

Rono, maj men te Fan Noli ne anglisht (zysha quhej Eleni, s'e k kap ti), ne fund te tekstit kishte nji "things to remember" smiley

popull i keq shum jon, Rono. po tu qesh gjithnji... s'iau merr vesh kurre.

Prape keta amerikanet kunder sales po ca bo keshtu po ai eshte bur i mire dhe kur ste del llafi

Ho me, ca thote Rama? Mire ngjalat?

Te mira ishin por binin pak ere se kishin 4 vjet ne sum te Salit.

Ti ha ngjala qe i fut Saliu ne sume? Wtf?! smiley

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).