Disa organe mediatike kanë dhënë lajmin e një përplasjeje mes Edi Ramës e Egin Cekës, diplomatit që gazetarët parapëlqejnë ta identifikojnë si të birin e Neritan Cekës (në fakt, është i biri). Duket se një ballafaqim mes tyre ka ndodhur në takimin që Rama ka pasur me diplomatë në Akademinë politike të Vienës. Sipas Edit Harxhit, zv.ministres sonë të jashtme, “në fund të bisedës, diplomati Egin Ceka është afruar pranë Ramës për të biseduar në lidhje me një pikë, siç është vota e emigrantëve nëpërmjet ambasadave. Rama ka thënë se përfaqësuesit në ambasada janë tejet të politizuar, prandaj PS-ja nuk pranon. Egin Ceka i është afruar dhe i ka thënë që shërbimi diplomatik nuk është i politizuar, por Rama ka reaguar agresivisht, duke përdorur fillimisht dhunë verbale dhe më pas fizike.” [Por sipas burimeve ne PS, djali i ish-këshilltarit të Berishës, Neritan Ceka, që tashmë është ambasador në Romë, është përpjekur të shkaktojë një incident diplomatik në Vjenë kundër kreut të opozitës, Edi Rama, duke provokuar kreun e PS me qellim prishjen e takimit.]

 Pas zv.ministres ka ndërhyrë Berisha, i cili ka dhënë një version më të detajuar e shumë dramatik. Sipas tij, “ka ndodhur një agresion i rëndë, i turpshëm, brutal dhe shtazor. [Egin Ceka] i thotë [Edi Ramës]: “si ka mundësi që ju flisni në këtë mënyrë për vendin tuaj”. Dikush tjetër pyet zotin Rama, pse nuk lejoni të votohet në ambasadë. Zoti Rama iu përgjigj, se nuk e lejoj, sepse diplomatët janë hajdutë votash. Diplomati i ri i thotë se ‘ne jemi këtu për të shërbyer, nuk jemi hajdutë, si mund të na thuash hajdutë’. Kjo mjaftoi që Rama ta qëllonte me grusht diplomatin e ri nën praninë e dhjetra personave.” Partia Socialiste është përgjigjur me një deklaratë, ku jepet versioni i tyre: “Në Akademinë Politike të Vjenës ka pasur vetëm një ngjarje. Pas takimit, djali i Neritan Cekës i është afruar Edi Ramës duke derdhur një lumë fjalësh të padenja kundër opozitës. Ndërsa kryesocialisti është përpjekur ta qetësojë, të pranishmit e kanë larguar djalin e Neritan Cekës nga mjedisi i Akademisë Politike”.

 

591 Komente

Egin Ceka...ky me duket eshte ai diploomati anti-Skenderbe...miiiiiiire!

 

 

Egin Ceka është shumë aktiv në forume, sidomos të besimit islam. Në blogun “Naim Berisha”, që mund të lexohet në adresën naimberisha.blogspot.com/2009/01/papa-fjalt-dhe-qllimi.html, Ceka sulmon hapur qëndrimin e Papës Benediktit XVI që dy ditë më parë njoftoi dorëheqjen.

“Bismilahi Rrahmani Rrahim”, e nis ai analizën e publikuar në 1 janar 2009, me titull “Papa, fjalët dhe qëllimi”, por që daton vitin 2006. Aty gjen paragrafë të tillë si:

“Fjalët gjykohen sipas qëllimeve. Por cili ishte qëllimi i fjalëve të Jozef Racingerit alias Benedikti XVI gjatë leksionit të mbajtur në universitetin e Regensburgut/Bavari më 12 tetor në vendlindjen e vetë kryebariut të kishës katolike? Cilido të ketë qenë qëllimi i tij, fjalët e tij i kanë rënduar shumë tashmë marrëdhëniet e katolicizmit me botën myslimane. Fjalët e tij mbi Islamin dhe Profetin e Islamit, Muhamedin, e kanë vështirësuar bashkëjetesën në paqe dhe kanë thelluar mosbesimin ndërmjet të krishterëve dhe myslimanëve në Evropë dhe kudo në botë. Nga situata e krijuar prej fjalëve ofenduese të Racingerit, në Perëndim kanë përfituar sidomos ata tifozë të tezës së përplasjes së qytetërimeve, të cilët propagandojnë se myslimanët janë një trup i paintegrueshëm në Evropë…

Racingeri bëri një gabim të rëndë politik dhe me të e vuri veten e tij në një pozitë të vështirë. Ai nuk është keqkuptuar nga besimtarët myslimanë, siç nuk lodhen së përsërituri zëdhënësit e tij. Në qendër të fjalëve të tij qëndronte teza se Islami paska një marrëdhënie të veçantë me arsyen, ose më saktë me mosarsyen, dhe me dhunën. Deklarata e Racingerit ishte e qartë. Ai e sheh dhunën jo vetëm si pjesë përbërëse të historisë dhe fesë islame, por si thelbësore dhe qenësore dhe si vullnet të përjetshëm të Profetit Muhamed, i cili paska përhapur fenë e tij me shpatë në dorë”.

Nuk me pelqen atmosfera hic Ron. Ishalla eshte perceptim i rrejshem. si puna e asaj "te rre syni".

Dhe kto te PS-se, u bo c'u bo, po duhet te ruhen ne maksimum nga bashkesite ala Harxhi-Ceka-Berisha(Naim), you know what I mean. Nqse do me iu ra ne shpulle, boje kur te kesh shpulle, ne e pac najhere (si zor). Tani ke vetem dacka incidentesh.

Vjena eshte si golfi: e ben harbutin xhentellmen. s'e di, vec ne qoft prish qe kur ka vajt tos nano.

smiley "Ta paca borxh!!!", Vjena Tiranes...

Ai e sheh dhunën jo vetëm si pjesë përbërëse të historisë dhe fesë islame, por si thelbësore dhe qenësore dhe si vullnet të përjetshëm të Profetit Muhamed, i cili paska përhapur fenë e tij me shpatë në dorë

O Egin...po eshte fakt mor shpirti i vellait. 2500 kisha jane shmebur vetem ne Siri. 

300 kisha jane shembur nga Durresi ne Tivar. 

Keto kaurret qe thu ti kan pas nji zakon shume te keq...mbajshin kronika...shkrujshin!!! 

Rono, 

Me duket se dhe ty po te kruhet per nje konflikt me sekretarin e pare te ambasades aty... smiley 

Kot e ke qe mundohesh te percash komunitetin ne DC!!!!

Zaten...jeni mesu me kriju percarje ju sllavogrekoortodoksokomunistet!!!

Duhet ta ndrosh emrin nga Bama ne Nostrabamus!!!

Jo re, ti hypin nervat Gjergjit, e ta haje prape Barca ne ndeshjen e kthimit... ncuk!!!

Meqe ketu ka shume tifoze me Bayernin une them se fiton ne Finale 3-0,,smiley

he tu befsha!!!!!!! smiley 

o Rono, mundohu sa te duash ti, ai nuk eshte Taleban si Edi, qe bie pré e kafsherise qe e perkufizon si qenie tribale qe eshte. Ka pas goditje te medha rrugeve te Parisit Edi, si endacak qe ka qene ..

 

O lefto, 

si e keni cu sekretarin e pare te ambasades pa i kamer o burr i dheut?

nuk kane buxhet, amboja jone i amerikes kishte vetem 12 dollare per gjithe vitin, ne fillim te vitit. smiley punon veresie me liste mini-marketi agjitropi.

Mos perhapni panik kot...cdo gje eshte ne rregull...strukturat e posacme po i kryejne detyrat e posacme me sukses!!!

Ej kujdes mos bo ti ndonje pyetje po erdhi rama ne paris se rrezik ta hy ne shkelma dhe sdo bente keq. Ky tipi sot duhet te ishte ne tirane se ne baze te ligjit per sherbimin diplomotak nuk pranohen 2 persona nga e njetja familje ne ambasadat shqiptare. Albanistan ca pret ti kur ne milano eshte konsull vellai i jozefinies ndersa ne paris dhendri vetem 25 vjec. Dhe ju thoni te votjne emgrantet ne ambasada.   

smiley

na plasi trapi.

Edhe në e ka rraf, i lumte dora.

na myten spurdhjaket klyshe komunistesh

 

Lajmin e ka shperndare sot Rilindja Demokratike ne versionin print po edhe online, perpara se te ankohej ambasadori ne MPJ. Ketu duhet t`e vihet theksi ne kete pacavure qe vetem Berisha mund te beje.Keshtu qe MPJ nuk kishte nga tja mbante.

Lajm i paralajmeruar.

Foton shoqeroje jo me kete, por me foton me syrin e nxirre te Paskal Milos ne Bruksel.

Po gjithsesi eshte skenar naivesh qe con uje ne mullirin e opozites. 

salqiqe vjeneze...

ci keni keto tema sa per te bere zhurme, gjate nje fushate elektorale qe duhet te karakterizohet nga perplasja e alternativave dhe programeve. cfaredo te kete ndodhur atje nuk i intereson votuesit ne Tirane

si sa per zhurme. u be nami sot ne parlament per kete, lol

berisha do te ngreje komision hetimor te henen

po se u be nami ne parlament duhete te behet nami dhe ketu. jemi per ndryshim vlla, dum me ec perpara daj

Perkundrazi. 

Nese PD i jep gaz ketij rasti , ajo stimulon qe e njejta situate dhune te jete dhe ne Shqiperi.

Burri i shtetit di vetem te vrase.

komentues, ke thene 'perkundrazi', po ku eshte e kunderta e asaj qe thashe une?

Dmth i intereson shume publikut, ndryshe nga ju. smiley

aha i see, oqej. smiley

cuni i cekes paska thene qe Rama s'e paska qelluar

Nuk sosin bëmat shqiptare! 

nuk i ndahet shpirti shqiptarit nga xhungla

elba, se c'e ke kap me shqiptaret ti, tem me teme, si me qene me ate agimin e arte apo ndonje grup serb

me shqiptaret sec te ka kap ty qe mendon se nuk duhet te kene as te drejten per te votuar

Ata qe shkeputen nga shqiperia s'eshte normale te votojne. Ata qe nuk shkeputen, po. Pastaj per 8% te atyre te Amerikes behet fjale. Si te votojne, si te mos votojne, si te sjellin remitanca, si te mos sjellin, as ngrohin e as ftohin gje.

paske hall me shqiptaret

Si paskam hall me shqiptaret, se s'e mora vesh? Une them qe shqiptaret duhet te votojne. Ata qe shkeputen, s'duhet te kene peshe vote te shqiptaret. Megjithate, terhiqem. S'e dija qe ishin vetem 8% e remitancave ata te Amerikes. Kujtoja se ishin ne nivel domethenes. Ndac te votojne, ndac te mos votojne, njesoj eshte.

ata qe shkeputen ca jane a vllau jone?

Po citoj ca solli Qemol Avdija , besoj se te del te kuptosh , meqenese sjelljet  harbute te politikaneve dhe atyre qe kane ne dore fatet e kombit jane ne nivel te larte

 

Qemol Avdija - 25 Prill 2013 - 17:50

 

 

Ju rrugaca sallahana

vagabonda shakllabana

rricna t'ndyet, mikrobe të kqi

qi të mjerës moj Shqipni

kthelltë hi i keni në mushkni

pa dhimbë gjakun tuj ia pi,

por der kur, bre batakçi!

Bre coftina, kalbe mbi dhè

der kur ju, tu tallë npër ne,

do t'na qelbi fis e atdhè?

('nough said )

... FISHTA ...

 

Lexova nji shënim sot që thoshte "shqiptarit para se me u ba adhetar duhet me u ba njeri i zbutur". Jemi akoma tek a, b, c-ja

shume e drejte  lirika

Paskan vlejt every penni seancat e shtages me Liken. smiley

Nejse ta kene parasysh ministrat e rinj c'i pret, se keta te tanishmit ja hudhin vetem duke degju sallaten e Sales.

Are u sure? 

 

 

Ju rrugaca sallahana

vagabonda shakllabana

rricna t'ndyet, mikrobe të kqi

qi të mjerës moj Shqipni

kthelltë hi i keni në mushkni

pa dhimbë gjakun tuj ia pi,

por der kur, bre batakçi!

Bre coftina, kalbe mbi dhè

der kur ju, tu tallë npër ne,

do t'na qelbi fis e atdhè?

 ('nough said )

... FISHTA ...

Hemo, e mblodhet veten njeçike ? e pergatiten kunder-pergjigjen ? Se para 2-3 oresh kishte plot syresh qe jo vetem nuk e pranonin lajmin e ketij incidenti si te mireqene, por filluan "mborjtjen kuturu", here duke share Egin Ceken, here duke share Saliun, here Neritanin ... vetem xhesti i shpifur i Ed Rama(danit) mos te dilte ne skene!

Si s'doli njeri te thote xhanem nga keta te opozites, qe te denoje ate akt te Rames ? E kunderta, dalin rruzhdijet dhe thone "mire ja beri! me fort ti kishte rene"!

Mos u ankoni pastaj po plasi ndonje e madhe ne 23 qershor, po ju paralajmeroj! Me keto mend qe keni, jeni bere si talebanet e Edit, gati per sulm mbi çdo gje e mbi çdo njeri

Turp tju vi juve qe mbroni kete felliqsire qe pretendon te behet Kryeminister! Mos ardhte ajo dite

Po ku pranohet gje nga ti o Lefti. Ti vete mohon gjera qe ke thene me pare. Ti thjesht perserit fjalet e sales. Tani Egin Ceka paska thene qe Rama s'e paska qelluar, por paska ngritur doren si per t'i thene me tallje "qenke cun i mire" por qe nenkuptimi i ketij veprimi ishte dashakeq. Kaq. lol Dhe Berisha u egersua si bishe e permendi komisione hetimore. Kur merret me komisione, tregon qe e ka brenda.

smileysmiley si sekretar partie ke fol. ka ngel noi me barre nga fisi juj qe jeni frustru kaq shume ene ka ngel goca n'der?

S'ka si te ishte ndryshe.  Albananistani s'mund te prodhoje dicka ndryshe pervec incidenteve diplomatike ku kryetari i opozites perplaset me nje punojes te ambasades partiak te mazhorances.

Kesaj rruzhdijes, apo mozes apo ku di une se ka ndryshuar shume nicka, kesaj radhe mesiguri qe i kane vjedh identitetin se nuk ka mundesi qe te flase kaq shume fjale te pista ne kaq pak rjeshta. Ose, ose kur hy tek peshku osht xurxull.  

smiley

Po me mua c'pate? 

Propozoj qe Qim Peka te beje nje emision sonte per liderin e opozits se sun asht normal

Me Qilin, Hogjen e te pakten nji prej Nazarko-ve. 

Gazeta Tema thote se me kete letren ketu Instituti qe ka organizaur takimin mohon te kete ndodhur incident. Meqe nuk  di gjermanisht e nuk di sa e besueshme eshte Tema  thashe po sjell e-mailin (botuar po tek tema) . 

Ju befte dita 1000 Saliut o zot.. Kush rinte te bindete njerzit mbi talebanizmin e tij..

 

google translate  You have sent a request to the Diplomatic Academy of Vienna. Iwill reply you in the name of Karl Renner Institute. The Karl Renner Institutehas in common with the World International Forum Open the event withEdi Rama organized.  I am sending you for your information the invitation to yesterdayDialogue Forum.  At the event, attended by about 140 people took part,could be asked questions to Edi Rama. This possibility was of theTeilnehmerlnnen also performed thoroughly. To a dispute, it isnot come. The entire event has running of peacefully.  Whether after the event disputes or disputes of any kindwere always held, we can not say. This defiesour knowledge.  FOR further questions do not hesitate to Verffigung. Yours Grfifien from Vienna Gerhard Marchl Dr. Gerhard Marchl Karl Renner Institute european policy 1120 Vienna, Khleslplatz 12 T +43 1 8046501-24

fajin tamam, tamam keta austriaket e kane me nejt shtremet e me fol drejt. Shkon nje perfaqesues i opozites, qe ne rastin e mbrojtjes se sigurise duhet te konsiderohej siguri e larte e individit, ku vihen ne dispozicion forca per ta mbrojtur dike per pozicionin qe ka. Duhet te kishte gardhe, ku Ceka as mos kishte shancin te arrinte aty afer. e vetmja gje qe mund te bente Ceka eshte te shprehej publikisht gjate seances, si perfaqesues i shtetit shqiptar pse nuk ishte dakort per kete qe thoshte opozita, po jo te shkonte dhe fliste ke selmoni ke selvia. me 21 janar nuk ishte pa qellim qe rama nuk ishte ne krye te turmes, kishte shume faktore qe nuk i siguronin dot jeten. eh sa ka zanati.

jo per gjo po te bote pershtypje me amerikont qe e blindun qytetin, ene me policin qe cote shishe qumshti. smiley keto lloj kamikazesh jane ato qe nganjehere ti heqin te drejtat njerezore.

Nice. Clean. Clear.

PS. Lefto, dobet, dobet. 

He mo ku jane keta qe na shesin mend ketu...dime gjermanisht, dime gjermanisht!

Pa he tju shoh sa ju vlen lekura!!!!

ka ndonje gje per kete te libri i shenjte? 

s'munem se jam ne conf. call.

thote qe gjat mledhjes cdo gjo paqsore dhe per se mbari.

nqse ka nodh gjo mrapa, ke dyqoni, ke selvija, nuk dim gjo.

E paska thene vete Vjenezi

"To a dispute, it is not come." - Krisma nuk ka patur

Whether after the event disputes or disputes of any kindwere always held, we can not say.

Gjithsesi ndonje qe di gjermanisht (emo?) mund te na e perktheje me mire.

Po pytjet ku ja beri KY  gjembo ne event apo perjashta.

Une s'kam qene aty galile smiley

.. Konkluzioni Nuk ka ndodhur ndonje prob. gjate evenimentit.. Pra Skandali ne sy te 100 diplomateve te huaj ..nuk qendron.. 

po, se austriaket jane budallenj qe te merren me ca shqiptare me bisht. nen ze thone: koken le te hane me njeri-tjetrin.

Po ti ku e degjove se c'thane ata nen ze.. 

Kete furtune ne gote do ta ngreje Rrumpalla se nuk ka se c'ofron per popullin por vetem ver-vere

Pra Skandali ne sy te 100 diplomateve te huaj ..nuk qendron..

Uroj qe te mos qendroje, mos te kete qene keshtu!

Gjembi Sinqerish mendoj se eshte nje Episod i  supozuar, shume shume i inskenuar.

Edhe njehere, shpresoj te jete i ekzagjeruar. E keqja eshte qe te gjithe ne po bejme carcafe komentesh kur nuk e dime me saktesi cfare ka ngjare. Nuk e di per ju po une s'i besoj as NM, as Rames, as Shekullit, e aq me pak Temes apo 55 e pacavureve te tjera.

Kishim nje jave pa ndonje event. 

Ky jep shume mend si diplomat ne aparence por neVjen eshte treguar jo i ballancuar! 

https://www.youtube.com/watch?v=NeRw5NXyKfg

At e bir, Dhiplomat ! 

Djali diplomat në Vjenë dhe i ati kryediplomat në Romë.

 

armiqte e dreqit smiley

Rono, pak a shum:

 

Ne kuader te organizimit ne fjale ku moren pjese rreth 140 veta, u dha mundesia t'i beheshin pyetje Edi rames.Mundesi qe pjesmarresit e moren me seriozitet. Nuk pati ndonje grindje. I gjith organizimi u krye paqesisht. Nese me pas ka pat kundershti e sherre te cfaredolloji, ket s'e dim e s'mund ta thomi. esht jasht dijenise sone. Pysni prap, se jena ne dispozicion. 

Gjer ne Gjermani i kane shtrire rrenjet komunistet....

Viena ose Vjena gjithmone ka qene hotbed per komunistet!!!

Bazat e Leninit, Vjena dhe Zyrihu. Kurse treni i blinduar që e çoi në Piter ishte gjerman.

Ehu janë punë të thella këto.

Ti bame mdukesh naiv kajhere. Po kamunizma aty ka lind. Ata kopilat marksi me engelsin na e ben peshqesh. Legenat

jozefina eshte palle, palle, palle....... palle.

lol, kush e degjoi tani?

aman ere mos ngjoni TV

as lajme

se do cmeneni

o peshku, na fut pak estrade apo muzike jarebi smiley

Un jam dorezu ruzhe, nuk shof mo smiley 

as mos shif, as mos shkruj

smiley

dil ne natyre , merr nai rreze dhe ndonje romance me vete.

nje filxhan kakao , and thats life !

Edhe sonte bojkot tivuve albaneze( Opinion-ra &co), do shof The voice of Italy smiley 

si na perputhen mendimet me aman , duam muzike estrade humor  smiley

muzike  the..?   -from Viena with love..smiley   (te jemi brenda temes se na i fshin admini  pastaj..smiley)

Na kenaqe o belulsmiley

.smiley

Gjergji,  si  analist dhe vezhgues i holle i politikes  shqiptare,  si e spjegon ti qe  shume gjera, te mira (p.sh  darka te  Krokodilismiley)   apo incidente te shemtuara (ky i ambasades) , ndodhin pikerisht  ne Vjene?  pse kaq e ''lidhur''   politika jone me Vjenen....smiley       (besoj e ke parasysh eshe nenprefektin  kur tha:  Rome..Paris..Vjene..., merr vesht....

Krokodili eshte ne Strasburgsmiley

ashtuuu?!    qenkam ngaterruar, une e dija ne Salzburg..smiley

jo mo jo, te besova qe ne fillim une ty.. me pas mu kujtua qe ishte Strasburgu.. nejse,  vertet eshte ne France, por eshte qytet gjermanofone..smiley

Lere su nuk mbulohet M... me Sh....smiley

Sa per Vienen,, Po mos ishte ajo Austro-hungari ..as shtet nuk do ishim sot.

ohu ti qeke akoma me vitet 90 lali, ne shqiperi nuk shef e degjon njeri televizor

Ec e merre vesh ca bohet .. si nuk qenka gjet nje smartphone atypari per te pasur nje prove .. 

ore pse flet kshu kjo jozefina, me kete ze? lol hahahaha

O peshku me bete te degjoj keta pallat. kjo qenka budallaqe

shikojeni te balkan web live hahaha

Zbulohet video skandaloze qe tregon kapjen per veshi te diplomatit shqiptar, mund ta shikoni ketu.

Nderkohe, Berisha ka perfituar nga ky rast per ti treguar shqiptareve qe Rames s'i ngrihet pa u droguar, dhe kur mbidrogohet i ka efektet anesore me dhune mbi diplomatet dhe grate. Mjer si grate qe do jene diplomate kur te behet Rama kryeminister.

Rama nga ana e tij, ne nje takim te perbrendshem me Tahirin dhe Veliaj, e ka quajtur 'shembullur' peshkdiversionin me mjeker dhe purro, dhe e ka shpotitur Tahirin per peshkdyshimet e hedhura ne kryesine e PS-se gjate javeve te fundit.

Me ate fytyre qe paska ai, e meritoka tu kapka njeheree prej veshi. lol

Kapja e veshit ka qene metaforike dhe diplomatike.Rama i ka thene "do te ta heq vathin  e veshit" smiley

Pasi I terhoqi, kapi prej veshi ( tip do ta heq vathin me stil) u shoqerua dhe me nje Pam pas koke- hajde pallavesh, me mend ne koke heres tjeter. smiley  

Jozefina i hoqi meritat Steve Jobs dhe ja dha Saluitsmiley

 

“Askush nuk mund ta imagjinojë, që një diplomat karriere, siç thatë ju, të shkojë në takim dhe ta prishë takimin, dhe të provokojë përfaqësuesin politik të opozitës.”- tha kreu i grupit te PS-së...Ruçi akuzoi kren e qeverisë, Sali Berisha se e ka përdorur diplomatin Ceka, për të prishur takimin e liderit të opozitës në Vjenë. Ruçi e cilësoi këtë një akt të paprecedentë.

 

 

   

  ...dhe të provokojë përfaqësuesin politik të opozitës.

  nqse perfaqsuesi i opozites humb kontrollin per ca pyetje normale qe i drejtohen, ky eshte problemi i tij, jo i pyetje-beresit.

  Ja paska nxirre syun, si Ndreka

  Tashti kjo me kanun lahet me Salen qe te rrafi nei te nahise tjeter. smiley

  S'ka kanun të lajë këto lloj bëmash. 

  Ketij kanuni i ka vene nje emer Driteto Agolli, po s'po e them ketu. smiley

  budalliqe dhe kto tani, se ky na shkruaka neper forume big deal.

  Se di, a mjafton kaq per ta quajtur fondamentalist islamik.

  Sprudhjak dhe mund te jete, por bahh...se di.

  S'm'besohet pse prishet gjaku kshu.

  Gjyshi nga baba i shkollum ne Austri, pioner i arekologjis

  Gjyshi nga nona i shkollum ne Austri , publicist qe na ka lene peshqesh kushedi sa vepra. 

  Ky lindur e rritur e perkedhelur ne mes te Tiranes, na dualli fondamentalist, dhe fondamentalist islamik pale.

  se di , vallai se di.

  Do jete ujti , sic thote Cimi mbase smiley

  per mu kto islamiket e lexum shqiptar te sotshem jane moskuptimi me i modh. dmth i di qe jane atje (prezenca e tyne kapet nga cdo ampermeter, tani kom mesu me i njof qe ne dy fjalite e para) - por nuk i jap dot dum.

   e ka bo per vete gruja, kot sthone, disa, kur i pyesin,  " jam nga fashti i grus"

  jo vallaj, keta i bojn grate te ndihen mire me se s'bon me shami. edhe ta kerkojne me ngulm shamine. jane tjeter stuff.

  jo un nuk kuptoj kete lidhjen cun tirone me goc maqedonese .. shqiptare! smiley si mentalitet  jo me perpara por edhe tani jane shume larg! 

  une e kom maru fazen e habise. si me thon e kam te pamundur per ta kuptuar, por te detyrueshme per ta pranuar.

  ps. jam jasht shqipnie qe nga prilli 1991; me falet mosdija dmth. por ne 100 jete nuk do e kisha parashiku dot daljen e nje bashkesie te tille.

  Po ne lidhje me Voskopojen, bektashinjte apo Frasherllinjte a ke te njejten pamundesi? Aman o Emigrant se ngelem duke rishpikur rroten, duke pas edhe gjithe keto autostrada! S'doja fare te hyja ne kete teme, por kuptimi eshte kokolepsur aq keq dhe ne dukje aq qellimshem, saqe ajo qe nuk me ben mua habi fare eshte ngopja jone me lugen bosh, nderkohe qe horrat zderhallen me parate e bera duke na shitur trashegimine, per aq sa ajo eshte, por ajo eshte.

  per pikepyetjen pergjigjia eshte: Jo.

  Per te tjerat nuk di c'te them.

  Te tjerat kane te bejne me arrogancen e palacove qe luajne rol kryesor ne rrenimit ekonomik dhe shoqeror te atij vendi te vogel, te dashur e te mjere, nderkohe qe ne ne poze te vertete pej pashai - pjese e trashegimise - tymosim opiumin e rrezikut vjeno-serbo-greko-maqedono-islamik per Shqiperine. Jo-ne tende do te kisha dashur ta lexoja te shpalosej te pakten ne nje fjali, por ndoshta ti je shprehur gjate gjetke dhe s'ke nge ta permbledhesh.

  well, ne dac beso, ne dac jo, por mbledhja ime e pare disa oreshe sapo mbaroi. tani ne telefon on mute, natyrisht, por veshet mbahen pipez se mos duan te dine gjera nga ty... sic edhe deshen.

  me pyesje per bektashizmin dhe voskopojen. nuk jane te reja, as njera as tjetra. habia ime me to do ish nje shenjez e lehte budallalleku, te cilin mundohem ta fsheh si nje semundje veneriane. sic do bente nje avatar i imi ne vitin 2300 (jo hixhr) nese nje avatare e jotja do e pyeste nese habitej me myslimanet e rinj te lexuar te fillimshekullit 21. dhe po, do habitesha sikur nje fenomen paralel nder te rinj te lexuar bektashinj do te kish ndodhur, gje qe une, me infon time tejet te paket, nuk mund ta komfirmoj.

  Pra ti po thua qe ajo grua i ka dhene jete nje foshnjeje me pare, por cdo lindje e re eshte nje mrekulli dhe ne te habitemi perpara hirit te perendise, dhe per te qene te drejte e tokesore, edhe perpara hirit te gruas?

  une po them qe gruaja lindi nje femije te vone, qe s'te ben goja ta quash as te pleqerise.

  Ane sa do te linde ajo grua, Emigrant, kemi kohe deri ne apokalipsin e radhes, une them ta marrim me qetesi, pa hequr dore nga mrekullimi.

  oh, jo jo, kto jane per konsum ditor. ne fund te dites une hedh kraheve "asgje njerezore nuk eshte e huaj per mua" dhe marrshoj i sigurt drejt mbremjes paqeplote.

  Aty po ta ngisja llafin, kur e di, pse e harron? C'eshte kjo harrese, nga buron? Keto pyetje mund t'i injorosh, nuk i kam pernjemend, ia them vetes me ze te larte.

  dakort me keto qe thu, po nuk ta ni noi cik qe perfaqesohesh ne OSBE me nje qe sha papen, kur vete i zoti punes, qeveriu shko ene e beko papen e ri, ene thote sa here une takoj papen, ne fitojme zgjedhjet? ka i problem te madh me punen e fese. kur shko ne nje perfaqesi diplomatike te nje shteti laik, dorezo biografine zyrtare, plus ene biografine qe ta bojne vete te zotet e punes. A caktohet diplomat dikush qe, pervec qe eshte shkel ligji i diplomacie shqiptare pune konflik interesi, ka si hobby sharjen e kristianizmit? ky te perfaqeso ty, se mu ma kan heq te drejten e votes. smiley

  shkrimi eshte i meparshem. nuk besoj se ka qene diplomat ne ate kohe. 

  lum si ca ketu per mendjen qe kane. cdokush mund te shkoje dhe t'i beje pyetje rames apo kujdo qofte. nuk humb kontrollin njeriu per ca pyetje. imagjino cfare moskontrollimi i vetvetes. rama ose ka marre shume ilace, ose duhet te marri normalisht ca ilace qetesuese.

  Moj po kush te tha ty qe e ka godit.me dore Rama ate.?. I zoti i punes. thote no koment. Organizatori thote JO  .. Nga e bere fakt te kryer ti Qe rama e ka godit.. ke ndonje burim tjeter vec Min se jashteme te doktor rrumpalles.? Nqs po Atehere na ndrico edhe ne te tjereve..

  logjiken e kesaj pune e kam shpjegu me siper, e lart e poshte, e nuk duhet me perserit veten. Aq me keq qe kur behesh diplomat. si u caktoka nje diplomat qe nuk eshte brenda vijes laike te qeverise kur i dihen bindjet qe ka formuar me pare? persa i perket te qenit qytetar i lire, as rama, as ceka, per funksionet qe kane NUK jane qytetare te lire ne kesisoj rastesh. me cfare funksioni shkoi ceka ne ate forum? si student PHD, masteri apo si diplomat? kur te percaktohet kjo, hajde te jap une pergjigje. Ama aty, foles ishte perfaqesuesi zyrtar i opozites me funksion zyrtar. nese ceka kishte shkuar si student, duhet ta degjonte, nese kishte shkuar si funksionar i shtetit duhet te bente replike. nuk mund ti presesh llafin dikujt apo ta sulmosh sepse shpreh mendimin e tij. nese ne shqiperi kjo quhet normale, nuk funksionon ne perendim. nuk e kam thene kot qe fajin e kane ftuesit.

  si u caktoka nje diplomat qe nuk eshte brenda vijes laike te qeverise kur i dihen bindjet qe ka formuar me pare?

  me dukesh se ke mbetur tek koha e dulles. diplomati eshte njeri dhe ka bindjet e tija fetare. ka diplomate ketu qe jane dhe myslymane dhe shumica te krishtere. cdo me thene kjo se s'te kuptoj?

   ti presesh llafin dikujt apo ta sulmosh sepse shpreh mendimin e tij. 

  dikushi eshte ai qe neser mund te behet km, apo jo? prandaj detyra e dikushit eshte te ruaje gjakftohtesine, gje qe ai nuk e ka.

  segoline humbi ne france kundrejt sarkozise, vetem se ne debat disa here u nxeh.

  nuk me ke thene akoma me cfare statusi ka shkuar ceka atje? si student/qytetar i lire i shtetit shqiptar me te drejte burse ne vendin mikprites, nuk i lejohet te dhunoje shprehjen e te drejtes se nje individi, se prek te drejtat humane. e shumta mund te kishte bere ndonje demonstrate jasht ku behet evenimenti sepse e kishte te qarte se cfare do thoshte nje i opozites kur vete ka bindje politike qe perkojne me PD.  si perfaqesues i shtetit shqiptar, jo partiak dhe jo fetar, duhet ti ishte kordinator bashke me austriaket qe fjala e opozites ne nje forum NGO te shprehej qarte, sepse ate pozicion e ka me taksapaguesit shqiptare pa ngjyrim partiak. a mos ishte si partiak i veshur me pushtet shteteror?

  ndersa krahasimi me francen eshte out. nuk ishte ndeshje titanesh, ishte nje funksionar shteteror ne funksion te fjales se lire.

  As edhe NJI diplomati amerikan nuk i lejohet qe per shkak te bindjeve fetare qe ka, te dhunoje te drejten e fjales apo te intimidoje dike.

  smiley

  As edhe NJI diplomati amerikan nuk i lejohet qe per shkak te bindjeve fetare qe ka, te dhunoje te drejten e fjales apo te intimidoje dike.

  une e kam te veshtire te te ndjek ty. kush te tha ty qe ceka dhunoi fjalen e rames per shkak te bindjeve fetare? kete sikur s'e kemi lexuar askund.

  pastaj, kush qeka ky rama, zeusi qe s'mund t'i drejtosh nje pyetje? dhe krahasimi me francen, s'eshte aspak out. njerzit me mend ne koke nuk duan te sjellin ne pushtet dike qe nuk kontrollon dot veten. nje te cmendur e kemi ne krye. pse ta zvendesojme me nje te cmendur tjeter?

  komenti im i fundit me kete rast. une do thoja te njejten gje nese ne pushtet do ishin socialistet nese fjala e sales do pritej ne kete forme. rama eshte nje dignitary i nje shteti me protokoll, dhe ketu pritet filmi. Ai shkoi atje te perfaqesoje ca do me thene opozita. imagjino te shkonte nje republican majority leader dhe te fliste ne nje shtet, dhe te dilte nje nga DASH dhe ti bente si fuks?  me ca funksioni shkoi ceka nuk ma thu akoma dot akoma? ishte rama qe "dhunoi" nje qytetar te thjeshte? MPJ thote qe dhunoi diplomatin, nderkohe diplomati aty duhet te perfaqesonte Ramen, in the real, real f..... world. nuk besoj se po e kupton ca po them.

  komenti im i fundit gjithashtu. nqse ti mendon qe nje pyetje qe i eshte drejtuar rames, pas akuzave qe ka  bere rama, ndaj  trupit dipllomatik kudo ne bote, per manipulim votash, eshte provokim, atehere s'kam gje tjeter te diskutoj me ty. ti flet ne pergjithesi, nuk merr parasysh detajet, dhe kjo e veshtirson bashkebisedimin.

  po nuk ta ni noi cik qe perfaqesohesh ne OSBE me nje qe sha papen

  C'lidhje ka OSBE me papen, patriarkun, mullain, kryegjyshin, rabinin apo Dalai Lamen?!

  Një ligj i vjetër thotë:

  Kush prek nëpunësin e Mbretit ka prek vetë Mbretin!

  ligji i ri thote qe kush prek nje punonjes se metrose se new yorkut mund te haje deri ne 7 vjet burg.

  ligji islamik thote, po te goditi ne nje faqe, merr hak godite edhte ti ne faqe, pa u ftof faqja! smiley 

  tu ftoh faqja porsi bjeshka smiley 

  Ligji hebraik thote:vesh per vesh.

  për saktësim, sy për sy dhe dhëmb për dhëmb. (testamenti i vjetër)

  Rama i ka thene:ta ha veshin. dhe ky robi droguar nga pluhuri dhe vizionet kuranike, ka prere veshin (si Van Gog dikur), ne shenje proteste te perdhosjes se integritetit trupor  nga lideri opozitessmiley

  o selman ç'i bëre dhëntë (veshët) smiley

  Nje tjeter levizje e deshtuar me sukses nga ana e Rames.

  A arrin dot te beje ndonje levizje si lider i opozites qe te mos jete patjeter katastrofe?!

  Heren e fundit para kesaj ndodhise se sotme u degjua per prezencen e Tadic-it ne ceremonine e shpalljes se aleances PS-LSI.

  Ky sikur po ben te pamunduren per te thelluar akoma me shume humbjen.

  #rilindje

  Perse duhet te lodhet nje njeri duke konsumuar tastieren e PC per te shkruajtur keto gjera.? Nuk e kuptojsmiley

  Si tha ajo teta Gjergjo: edhe bar do hame, por ju mos u zini.

  A te keqen e kokes prej militanti qe me ke! smiley

  Kam kohe qe nuk i ndjek me spektaklet televizive duke nisur qe nga ato te Gjebreas e krastes e deri tek ato te Rames dhe Berishes. 

  Po ti vazhdo shifi Gjergjo! smiley

  Levizje e deshtuar Te takahem me Presidentin e Austrise?

  Levije e Deshtuar te takohet me antare te Qeverise se Austrise?

  Levzje e deshtuar te zhvilloje nje takim/konference me  rreth 140 diplomate?

  dhe ne kohe qe nuk eshte ne Pushtet ?

  #Trusti i Geshtenjave 

   

  Sigurisht qe eshte e deshtuar. Cfaredo gje pozitive qe te kete bere ne Vjene, eklipsohet nga ky episod.

  Episod i supozuar.. i ndertuar nga njerez xheloz qe nuk kane c'ti ofrojne popullit vec sherre dhe ndasi..

  Quhet fushate elektorale dhe paraqet plot surpriza. Jo vetem ne Shqiperi.

  Absolutisht po Ja ku e the "Fushate Elektorale". Dhe Filma te tille ndodhin Vetem ne Vende Alla gadaf/mubarak/ dhe jo ne vendet me demokraci te vertete. Po ti si zgjedhes Shqiptar duhet te shohesh pertej Mjegulles qe mundohen te te vene para syve.. dhe te shohesh realitetin ne baze te burimeve te besueshme.Sepse i bie sipas proverbit.. Hodhi nje budalla nje gur ne pellge . dhe duhet te mblidhen 100 te mencur ta ncjerrin..

  Nje njeri normal e shikon qe eshte ne furtune ne gote.. Dhe episod i supozuar shume shume i inskenuar.. 

  pse mos bej rama. rama ka gjetur shesh dhe  ben pershesh. ne c'ti bejme atij qe eshte ne pushtet dhe duhet hequr. po sic duken bathet, edhe po u hoq sala, nje i cmendur tjeter do i zere vendin.

  Albe, o njesh, e hegre persheshin sot?

  ju ju zhdepi rama me pershesh, po ju del per hundesh.

  lere lere, na ngriu buzeqeshjen. 

  po neser ti, une, Tadic, Sula, Edi etj etj pretendojme te jemi bashke ne nje europe te bashkuar pa shtete e kufinj apo jo o Olsi? Po si do arrihet kjo po nuk u ngrohen pak palet me njeri tjetrin? Apo tjeter gje flasim e tjeter gje bejme? Nuk jemi te gjithe druvare o Olso!

  Timi, e kote qe te te shpjegoj. Duhet ta kuptosh vete qe une personalisht nuk jam kundra takimit. Une po flisja per dicka tjeter, per fushate elektorale e zgjedhje.

  Ik e hudh firmen ti te komsioni parlamentar ti te henen mos harro. Sa qesharaka per gerdecin dhe 21 janarin su be asnje komision parlamentar, pervec atiij per grushtin e shtetit qe kishte kryetar Limen. Po nuk behet furtuna ne gote te ujit thote populli. 

  maj ekulibrin olso... smiley 

   

  Heren e fundit para kesaj ndodhise se sotme u degjua per prezencen e Tadic-it ne ceremonine e shpalljes se aleances PS-LSI.

  C'te keqe ka Tadic, kur eshte presidenti me pro-europian i Serbise, qe ishte kunder atyre qe ishin me te rrepte ndaj mbajtjes se Kosoves? Kur po pajtohet kosova me serbin, pse s'duhet te pajtohemi ne qe kemi gjithe firmat serbe me produkte tashme neper supermarketet tona, me dege te neptunit ne Serbi, e shume kompani te tjera shqiptare e serbe qe veprojne ne te dy shtetet, e me studente serbe qe vijne vit per vit ne qytetin studenti ne vere, e shqiptare qe shkojne ne serbi?

  Per mua personalisht nuk ka gje te keqe, por mendoj se eshte dicka qe nuk eshte pritur mire nga nje pjese e elektoratit.

  Po fakti qe miku me i mire i berishes eshte fazllic, ose linja e interkonjeksionit shqiperi-kosova nuk ndertohet qellimisht mire eshte pritur. Amon boll me kete pseudo-moral te shtirur ose pseudo-nacionalizem se nuk e ha me njeri.

  Tadiçin u mundua te shpjegonte "tradhetine" ne FB i shkreti Pand HundeSpata, po e kishin bombarduar literalisht ne faqen e tij facebook duke i kerkuar llogari, ky kishte shpjeguar qe, "tradhetine nuk behen ne publik" (siduket, qenka mesuar me tradheti ky Pandi), po pastaj ndaj insistimit te njerezve qe e pyesnin se me SERBIN s'kishin pse benin gje! jo me te dilnin ne Shkoder duke shtrenguar duart, aq me teper qe e majta Kosovare nuk ishte thirrur, aty Pandi i dogji siguresat fare ...

  ç'ti thuash ? Le ta leme ne gabimet e tij, te vazhdoje vazhdimin, se delet qe e ndjekin nga mbrapa s'kane per te ndryshuar mendje, por shyqyr ka ca te tjere qe jane me te paanshem dhe keto gjera nuk i kaperdijne dot kollaj, per nje TALEBAN qe kerkon te behet Kryeminister

  ne 23 Qershor do lahen te gjitha

  eh se mu kujtu tani mu: po ky cuni Cekes ca mutin kishte qe vajti ne takimin e Rames? E kishte ftu Edi? Jo! Ishte gjo ndonje eveniment qeveritar? Jo! Atehere ka shku vecse per sherr, ene e ka honger drunin si ne haradoz. Ja kaq ishte se do e harojsha.

  Ambasador shqiptar tjetri. Intersimi ne kulm per mirevajtjen e dhe imazhin e vendit qe ky perfaqeson. Nje foto me lart e tregonte me se miri. lum e lum. 

  Cila foto, lirika, kjo?

  pse ti timi mendon qe evenimentet ku flet rama jane vetem domen i njerezve qe jane dakort me te? c'i keni keto o burre i dheut. edhe nje i cmendur te kish shkuar atje dhe ta kish qelluar ramen, detyra e tij eshte ta kete mendjen e ftohte dhe te ruaje gjakftohtesine. si do drejtoj nje vend te tere ky njeri, me nervat kacafiu ...

  Goce rama nuk po bente miting, kishte organizuar nje takim me te ftuar dhe ky cuni Cekes nuk ishte i ftuar. Tani a di ti te ma shpjegosh perse ka vajtur kur nuk ka qene i ftuar?  

  po sekretar i pare i ambasades burri i botes, o komunist!!! Per te mbajt shenime ka vajt, per ca tjeter... kamera skishte thote lefti, laps e leter do ket pas patjeter...

  po mos jesh i ftuar, nuk te lene te hysh, nuk eshte dava shqiperie atje. prandaj, prandaj mos ja fut kot ...

  ky cuni Cekes nuk ishte i ftuar.

  Dhe ti e di kete... si?

  Pastaj, dihet qe kush shkon pa ftuar, e gjen pa shtruar.

  lere o gjemb, se keta s'dine cflasin. as e mbroj ceken fare, ate qe beri ceka mund ta beje cdokush. shqetesuese eshte qe rama nuk kontrollon dot veten jo te kontrolloje neser shqiperine. sikur u shua shqiperia dhe ps per nje njeri tjeter te mencur dhe te qete ...

  lol, po mire ti ku e pe qe Edi e ka sulmuar, se une ketu po tall b......

  Shqetësuese janë të dyja, por realisht ky karafili qe e mban veten per ambasador eshte akoma me preokupuese sepse ky përfaqeson Shqiptaret e Shqiperine atje perjashta ne syte e botes. Sjelljet e nje narkotiku qe ka nje post te tille eshte per te qare hallin se keta jane karremet e regjimit Berisha. Turp!

  puro-pires = narkotik?!

  Isha e bindur që do ma vije në dukje, por përtova ta editoja si koment. Iku tani. 

  dmth, per ty me shqetesues eshte ceka, nje cope dipllomat, se ai qe mund te vi ne fuqi neser dhe te drejtoje shqiperine?

  Rama s'ka shanc të drejtoje Shqiperine. Ndersa, ky karafili diplomat neser i ka dyert e hapura sepse eshte vegel e pushtetit te Berishes, dhe per nje djalosh te ri te sillet ne kete menyre eshte akoma me e tmerrshme sepse keta supozohen te jene e ardhmja e vendit. Merre me lëng...!

  Gjembo mos u boj shume kurioze se humbet pike. Boll kemi te pakapshmin per keto pune. smiley

  Po, sigurisht, duhet te pranojne si te qena thashethemet qe hidhen poshte e perpjete. Me vjen keq po s'behem dot milidele (tm xhibi).

  plotesisht dakort ALBA

  Rama i ka DJEG Siguresat, edhe sikur te ishte provokuar! Lere qe ishte ai "porvokatori", duke share tere trupen Diplomatike si "hajdute votash" etj ... i vjen mire Edvinit te thote njeri ne sy ate qe mendon per te ??!!

  Cili ishte “faji” për të merituar këtë ndëshkim? Dëgjoi gjithë çfarë Rama tha për diplomatët, duke i quajtur ata hajdutë votash. Pas takimit iu drejtua për t’i thënë që kjo s’është aspak e vërtetë dhe… mori goditje.
  Ja pra cili është dallimi mes Eginit, të rinjve dhe qytetarëve që e duan dhe punojnë fort për këtë vend dhe opozitarit humbës, i cili të vë direkt shkelmin e grushtin, nëse s’i jep pushtetin e s’ia plotëson tekat e tij.

  Nji pytje jashte teme. I ka bo ky ato 8 vjetet e stazhit ne MPJ para se me u bo diplomat, apo edhe ky eshte emru per vlera te vecanta.

  i ka bo babai i tij stazhin ene tek Enveri ene tek Saliu, prandaj mos bej pyetje te kota.  smiley

  apo edhe ky eshte emru per vlera te vecanta.

  Po pse te dish Kuranin permendesh nuk te duket vlere e vecante ty?

  Pyetja eshte retorike sepse pergjegja e nje sllavogrekoortodoksokomunisti merret me mend se cila do te jete!!! 

  jashte teme po edhe sikur, justifikon gje dhunen e rames kjo ? xhestin e Rames ? apo varja, bejme diversion temash vetem qe gomarlliku i  Edvinit mos te diskutohet ?!

  Sa ju di bixha mor dreqer smiley

  nuk e besoj lajmin, jo.. Rama ve dore vetem mbi femra..smiley

  Mor zotri, lërini shakatë e qyfyret. Ai ka fyer një dinjitar të shtetit. Dmth ka goditur dinjitetin e shtetit. I ka ra shtetit me grusht. Dmth ky vazhdon të bëjë grusht-shteti.

   

  po se eshte anarkist pra..smiley

  Ktu duhej vu ajo fotoja e Ramës tu hongër gjys pajate makarune t'mbledhme me i piru. 

  nuk e ve dot tani.. po shkruaj nga celi. jam jashte duke pare nje ndeshje futbolli.. ne fakt do vene poshte fotos se Timit, per karshillek..smiley

  Belulo: Cpo ndodh aty more? - Kundershton shoku Kanan. - Lidheni qenin smiley

  Ore kush e mban mend Ate episodin tjeter.. Kur vajti ne kosove Edi.. dhe filloi Lefti me shoke te thoje se ka ik pa pagu leket e Hotelit dhe se ja ka pagu Sandri..

  Shikoni qe perdorin te njejten Strategji .. Genje Genje se dicka do ngelet..

  Ne fakt me thone ate qe duhet, kjo strategji nuk eshte e Lefterijes por e sules. Derrit ti themi derr dhe jo daj.

  E di qe nuk do ishte ide e keqe t'i zgjidhshin "hallet" me ndeshje druri mes tyre. Bile me aq parti do ishte nje big dru party. smiley

  Hej ika njehere te shkoj te vej ndonje bast e te shof ndonje ndeshje futbolli ose Celsin ose Benfiken. Nuk jam k...si beluli qe shkon me pa futboll e ne fakt merret me ne tek PPU-ja. Ndaje menjen Belul o me ne o tu pa futbollin.

  o Tim kacurreli.smiley eshte ndeshje amatoresh.. po shty kohen ketu ne ajer te paster se eshte edhe dite fantastike sot.. nja 25 grade..smiley

  Po Lereni o LefKOPENE . Ajo ka Yllin e saj , ka kulminte shfrimit te masterave nje nga nje kur vijne keto raste smiley I shfleton gazetat e fariut fije per faqe , edhe reklamat i lexo smiley  Dhe mos harroni : Lefteria ka shembuj praktike ! Babasqapi kurre nuk eshte ndeshur me kundershtare ...ai ka sejmenet

  ma bini ne Tirane , gjalle a vdekur ...ka urdhnue dhe pas le Germadha e Kufoma !

  Pse sherr eshte kye ...tha Babasqapi . Ku eshte Nanua , pse e la Milon vetem  kur e sulmuam ne bash ne zemer te Europes  ? A me pate mue si qendrova ne 21 Janar ? Nxorra dhe bijen e LefKOPESE,  Mesilen me Palma ne emisione . Na po , nuk lejojme Grusht shteti . Na njohim vetem grusht cubash te shtetit CUB "

  E moj LefKOPE sallator sere mbete gjithe jeten , nje mase , nje forme smiley

  Jane gjithe ato karbohidrate aty!

  Teoria e fundit është se nuk te shëndoshin karbohidratet smiley

  Po pra japin energji, qe duhet per sebepe druri.

  PS. Kush e ka nxjerre kete teorine e re? Barilla? smiley

  Sebeb druri, selamet burri. 

  p.s. Snuk smiley

  Ky eshte diskriminim gjinor. Roundi tjeter eshte me perfaqesueset perkatese femra. Te shofim kush do challange Xhozin? smiley

  Mund ta quash diskriminim gjinor paçka se s'ishte qëllimi. Bobob roundi i femrave do ishte skandaloze fare! smiley

  Dhe nuk do jete keshtu for free, do transmetohet ne pay-per-view, arbitri duhet nderkombetar,  Berluskoni psh.smiley

  Kush mendon qe ja "vlen" per round? Ah Berlusca do ishte goxha arbitêr smiley

  Nga nje krah jam i sigurte Melisa, me trajnere Xhozin, ku trajnerja ka te drejte te futet dhe vete ne ring ne rast nevoje, si pune wrestling. Nga ana tjeter, s'jam i sigurte, me duket jane si dobet ata, ose i mbajne fshehur "talentet."smiley

  Not fair! Kto te dyja i kisha vete ne mendje. Nuk quhet, nxirr te tjera se mesiguri qe ke gure te tjere qe i mban rezerve smiley Melissa - Xhozi shkon me shume se 100$ view per pay? smiley

  Vallai Sala ka punu me men ne kete drejtim se s'eshte keq dhe me ekipet zhinxhir, edhe brezi i ri s'eshte pa gje, psh Cili, Greta premtojne.smiley Atij tjetrit i ikin nga ekipi.

  prandaj duhet per moderator te uli tensionet politike. sala nuk ka shije ne kete drejtim. berloja si puna cilit i ka me tonelata. pastaj te le rradhe mesi/jozi kur flitet per berlon. i bojne cilin dhe greten squp. berloja joshet me shume me grate e karrieres kam pershtypjen.

  pse nuk do ishte mire ta ftonte fevziu berluskonin si moderator ke ndeshja e femrave? pay-per-view 100 dollarshe ora do ishte.

  Pse mi, sa ore u zgjat femrave? 

  sipas menyres se depilimit kam degjuar, nese eshte brazilian fiton 10 pike, nese perdor briskun e burrit e ke humb davane smiley ndersa sipas flirtimit, viagra eshte akoma ne fuqi. berloja ka ca parametra te cuditshem. tani kemi mesile/xhoz perpara kodhelit/dade..... kete e vendos partia. them ndeshje e denje per belon do ishte mesile/ dade.. si kugars qe jane, do jene me terheqese. them se fiton dade se eshte no-strings attached. ndersa beloja varjen ke palmat sado me viagra, nuk e perballo dot.

  si kugars qe jane, do jene me terheqese. them se fiton dade se eshte no-strings attached 

  smiley

  @ lirka: per zotin kemi shkrujt te njejten gje pa e dit se ca po shkruje. smiley

  jo jo... lirika te ka cituar ty..smiley

  @ belul. kane fshire komentet prndj del keshtu. ok. kemi mendu te njeten gje, me te shkrujtme te ndryshme smiley

  Gaia, jo jo, merita eshte e jotja sepse e shkruajte para meje smiley 

  ehehehehehe. merruni me berlon jo me mua. smiley

  ...ose mbase ke harruar te vesh syzat..smiley

  ILGaia - 25 Prill 2013 - 20:43

  pse nuk do ishte mire ta ftonte fevziu berluskonin si moderator ke ndeshja e femrave? pay-per-view 100 dollarshe ora do ishte.

   

  syzet i hoqa sapo u hap tema e berlos, se e lexoj me mire pa xham smiley po mundohem te gjej lenses me ngjyre xixellonje smiley

  qenke si xha  Beqoja.. edhe ai  kishte nishan, te thante piten me ate pa xham..smiley

  ngjyre xixellonje kur fiket apo kur ndizet?smiley

  tani xixellonjat kur nuk ka drite me duket se perdoren, apo po e lexoj pa xham? per cdo rast nese ke studioja e fvz ikin dritat. smiley

  Bo bo arriti stadi i heqjes se syzave ketu! Ca derr shansi ka ia qen Berluske mer, te keput dhe ne distance. Kushedi sa sukses do kene librat e tij  te serise How to ...smiley

  Tironco - mos i keqkupto gjojnat se jina njerez sirioz. Beluli tallet me syze dhe leximin tim dy rreshta mangut e tre komente anashkaluar, nga nje teme tjeter e vjeter.e bej shpesh kete pune. 

  Ik ere se e mora seriozisht kete te karbohidratevesmiley na duall shpirti me proteina dhe perime

  dedektivo, e vertet eshtekjo foto?

  ekspertet thone qe eshte montazh...

  Ps: Nuk je fare fani.. smiley 

  Tashti nese lajmi ka qene i rreme. Ketij i lind e drejta t'i japi nje dru prej verteti. smiley

  mu kujtu qe sala i intervjum tha qe me shume nuk duronte mosbesimin e njerzve. tani po e shof at statement ne nji drite te re.

  hi'll hev tu teik uan for the tim... ta pergatisin per foto dmth...

  mir ja ka bo vet e ka provoku smiley

  Me kujtohet kancelari Gjermanise kur bente nje takim elektoral .Doli nji 'cub " si ky Ceka ,  dhe e gjujti me "llafe " e me te shame dhe me "shenja me dur"  .Ju leshu vllai me grushta ...gjith ai Kohl !!!! smiley

  Ta ndigjoje LefKOPENE si theriste ..Rrihe qenin , e ka dergu jaj Nanja , nuk e ka dergu Birisha !

  Le me kur gjujti me kepuce ai Iraniani Bushin ...Lincojeni qenin s, huajeni ....dhe kur u kthye i raportoi Berishes ..Ky bushi nuk eshte BURRE .E mori me te qeshme me nr e kepuces

  E moj Lefteri si domate sere mbete gjith jeten smiley Nje pamje , nje forme .Apo nuik ke nga keta te barazlarguarit si kampion morali ..qe nuk u rezulton ashtu llajo , dhe ....nuk jane dakort !!!!!

  Ah kta bq te bejne me zor t'ja hedhesh voten Rames. Si nuk paska te sosur marrezia e malokut. Mendon vertet se mund ta fuse Ramen ne burg para zgjedhjeve? Kjo ne fakt do ishte kryeveper.

  -Pse e vrare kaporal Pellegrenin?

  -Me fyu rende.

  -Pse e rrave barbon Cekinin? smiley 

  ne fund, kush fitoi? apo hodhi peshqirin e bardhe ne ring Ceka? smiley

  Po ti  di si janë këta të PD-së të gjithë çuna mamakash të kollarisur. Të kishte qenë yni, edhe femër të kishte qenë i çante ballin kundërshtarit. Tek palma para ambasadës!

  s'po merret vesh i pari te dytin tani, halli eshte qe po ta marrim seriozisht sic thote Tropi, do me duhej ta digjja bileten e kthimit, qe sa e preva dhe kur degjoj keto thagma me mblidhet gulci dhe me vertitet ne koke pyetja: Je e sigurt qe do te kthehesh? Ja, kshu kshu, xha Kshiri.

  Ti do me u kthy per qendrim afatgjate apo per pushime?

  Per pushime mire ben, vetem se sivjet ka zgjedhje dmth ka grricje nervash. 

  Per afatgjate s'di ca te te thote xha Kshiri. 

  Ana H, e shtrenjta ime, a t'u zhbe gulci me keto te qeshura?

  Tropizma, ti mendon qe ne nuk i kemi provuar opsionet e tjera, por i bejme qyfyret nga dembelizmi?

  Kavir, ty nuk te mendoj ne asnje cast si dembel kurse Anen e di qe nuk eshte. Por konsumi kolektiv i pislleqeve te politikes si te ishin mana, me trishton ne nje menyre qe nuk ua pershkruaj dot. Me falni nese ju kam ofenduar.

  Per ofendim s'behet fjale.

  Pa na pyt sa na dhemb ne.

  Te mos ju dhembe nuk jeni njerez, por derdhni kete gjak te ylberte qe me ben t'ju ndiej te huaj, e thashe, do te jete faji im.

  Nese si ka ra me verte ktij spixhuksit jam shum i zhgenjym nga rama. Bjeri o burr @ija ropt se kshu e dune kta. Dobesia me e madhe e ps eshte se filozofion shum dhe reagon pak. Ku merr vesh poplli nar nga qytetaria dhe filozofia. 

  Dukesh ti qe je trim i madh, si ai tek Videoja dje qe bente si ka** derr e ça nuk thoshte (video e nxjerrjes jashte te qeraxhinjve ne TR), do ej kshu, do bej ashtu!!! posi! bjeri bjeri!

  dhe kur BAM ja beri pisqolla, ja krisen me vrape si lepuj !!!

  smiley

  Ti se di sa  trim jam une apo te tjeret o,lefter. Po ma merr mendja qe tipat si ty dhe cuni neritanit i kisha kap me shpulla. 

  qeni qe leh nuk kafshon

  "Are you gonna bite, or are you gonna bark all day little doggy ?" - film Amerikon ky smiley

  Une e kuptoj shume mire nevojen e gallates per te ekzistuar dhe ate te njeriut per ta kaleruar, por nuk e kuptoj cfare elementi shkakton gallaten ketu, pervec nevojes se politikes per t'u perceptuar perhere si gallate, si spektakel, e qarte cila kuceder ia ka zene burimin Kinostudios, po ju perse pozicionoheni si spektatore te ngjitur pas asaj kerthize? A nuk jam une mire qe keto me duken vetem lajme te trishta, shume te trishta.

  moj ti, 

  Edhe pyet edhe pergjigjesh. Apo ay qe qellimi? 

  Jo, ishte pa dashje, as doja te pyesja as te pergjigjesha.

  e ca kerkon tani? falje?

  Ty nuk te kerkova gje. Nderkohe, me duket se je ti qe po me kerkon dicka mua.

  drejte.

  Nuk je mire jo

  Edhe mua te trishta me duken.

  Ene i biri babs, buke nga Enveri paska honger:

   

  “Enver Hoxha is living in your heart.”That’s what he learned in the kindergarten, and why, as a little boy, Egin Cekaalways thought a little figure of the dictator would jump out of his chest in casesomeone would crack it with a knife. Cekawas born in Tirana in 1976. Raised underpolitical repression, he joined, as a teenager, the student opposition against communism. Later, at the age of 17, Egin wentalone to Germany, a country completely foreign to him, to obtain a high schooldiploma. Subsequently he studied politicalscience, history and philosophy. Currentlyscientific assistant at the University ofVienna, Ceka was a Junior Visiting Fellowat the IWM (Robert Bosch Fellowship program) from July 2007 to January 2008,working on his doctoral thesis, “The CivilReligion of the Albanians is Albanianism:Myths, Symbols and Rituals of Politics inAlbania during Communism.” In the interview he describes the specific character ofAlbanian communism and the theoreticalconcept of civil- and political religion,which he uses in his research.http://www.iwm.at/files/nl-97.pdf smiley 2 vjet kurs Cimo, e maj men i lesh... smiley shkojsha ne kurs per... smiley 

  Kta thon qe rama sdurohet se ben orgjira del nudo dhe merr mall. O hallall ja beft zoti. Mu per kto gjona mka ber per vete mu. Cun trendi. Kujt si pelqe orgjia malli dhe plazhi nudo? Vetem katnarve dhe provincialve se ter bobat e botes po nuk thithen icik ashtu dhe po su hargalisen nuk funksjonojne. 

  Rama = Bayern

  Unë zotohem se kush do jetë deputet apo ministër të harrojë se do çojë djalë, vajzë, teze, hallë, dajë e deri tek kushëriri i tretë, tek një ambasadë që përfaqëson Republikën e Shqipërisë,” tha kerrici Rama.

   

  te gjithe socialistet jan turr me rrugullu muhabetet me kusherinjte e katert smiley

  Shikoni mo c'ka arritur Europa, andej nga Belgjika e Luksemburgu me duket. Ka krijuar nje makine qe fut ushqim e prodhon moot. Pjer, ke ndonje ide me shume per kete shkencetarin artist?  wow http://www.youtube.com/watch?v=iSFe91XlwYQ

     Nuk e perjetoj per mire nje incident te tille, por  ja tu  them se sa kam degjuar nje here, per  kete  djalken e Neritanit  dhe e tha dhe  dikush, qe e  fillon me rite islame cilendo bisede.Eshte fodull dhe mundohet te bjere ne sy, per  sa thote ..."gjithe kopetence".Shkurt fare, sot me thane se eshte komplet karabush.Ama, qe eshte nga fis,  eshte.

  Mirepo po KY...? Nga sot, une do ti them KY..qe zevendesoi Ate (emershuarin tjater)Ti biem dhe hiç mos tu vije keq,... se e lanetisen kete mavri vend.

   

  ke ndonje prove ti Grava qe Ky-u e ka kap prej veshi apo godit?Apo e ke fjalen per dhunen verbale? se dhuna verbale nuk eshte ndonje lajm i ri.peshku do mana per trahana.jete vanitoze , duhet mbushur zorra qorre.

  o grava, mos justifikoni dhunen mer burre se late nam. Egini eshte cun flori, por edhe sikur te jete fodull dhuna nuk justifikohet. Sa fodullat na dalin ne ne rruge, ne pune, ne shkolle e kudo duhet te rrahim gjithe miletin. Pastaj permendja e besimit te tjetrit eshte enverizem. Keta nuk jane ngaterruar me llafe ose me grushta per pune feje por per pune politike dhe fyerjesh qe Rama ka bere ne adrese te te gjithe diplomateve.

  Rama eshte lider i opozites, nuk perfaqeson vetem veten por gjithe opoziten, si ka mundesi qe ky harbut nuk kontrollon veten dhe agreson fizikisht nje punonjes te shtetit shqiptar.

  Rrugaci Rama ka humbur kontrollin. Me afrimin e zgjedhjeve ky po behet edhe me i rrezikshem, me i rrezikshem per ata qe ka prane fizikisht se mund te hane qe nga sharjet dhe deri te grushtat dhe per te gjithe bashkesine shqiptare qe edhe pse fizikisht nuk jane prane ketij harbuti, i demton me veprimet qe ben.

  Aty rri ti. Mu mka ngel hatri qe si ka thy nofllen o i qivja udhet

  ambasada shqiptare ne angli, dhe ky? hahaha, sa nervoze jane bere keta. po u iken rehatia

  ambasada e sateme. Po pse e keni kaq zor te besoni se ka njerez, nder ta edhe une, qe Edvin Ramen nuk e durojne jo thjesht politikisht, por edhe organikisht, ky te shkakton reaksione biologjike ne trup.

  po si i bere derman? 

  po ti paske alergji nga gjerat e gjata mor djale. mos je me bajame? 

  smileysmileysmileysmiley, o sa kam qesh. Me verte i beson keto budallalleqe qe shkruan. Paske mungese te theksuar neuronesh atehere. Skam cte bej ste ndihmoj dot. 

  Po edhe sikur te kete ndodhe o Grava ..Gjest qytetarie o burre . Kur te vjen nje mize MUTI verdalle nen petkun e diplomatit te Babasqapit ( asaj fare diplomatesh ) dhe nen xhaketen e Mbiemrit !

  Shko or pirdhu lamash ...ja kaq eshte nga ato qe behen me qindra  ne dite nga cdo udheheqes ne bote .

  Kur e pyesnin Jelcinin gazetaret , prapa tij Klinton nuk e mbante dot te qeshuren se ...... Jelcin Pirdhte !.

  Me keta te PD-hit do merresh per seriozitet !!! Keta jane Pordhe te Berishes o burre .I leshon ai me Zhurme e Frekuenca te ndryshme si ti duhen e kur ti duhen smiley

  Diplomati Ceka: Ju rrëfej si më rrahu Rama!

   

  Si nisi debate mes jush dhe Ramës? 
  Pikërisht në momentin që mbaroi fjala e publike e Ramës, ndërsa ishim në këmbë iu afrova dhe iu prezantova se cili isha dhe se çfarë pune unë bëja. Në këtë moment, ai reagoi menjëherë duke më thënë kush të ka dërguar. I thashë se nuk më ka dërguar askush, por vetëm doja ti thoja mendimin tim. Në këtë moment ai bërtiti duke më thënë që të ikja nga ambienti dhe dilja jashtë sallës. Unë iu përgjigja duke i thënë se nuk mund të largohesha, pasi isha në një ambient tepër familjar si Akademia Politike e Vjenës. 

  Si reagoi Rama pas kësaj? 
  Këtu ai u irritua shumë. Në këtë moment drejtoi dorën ndaj meje, më kapi fort flokët dhe veshin dhe më të tërhoqi më forcë. Në këtë moment u gjenda i befasuar, pasi nuk e prisja një dhunim të tillë, aq më tepër në një ambient publik si Akademia Politike e Vjenës. Kam reaguar menjëherë, duke i larguar dorën. Nuk më kishte ndodhur kurrë gjatë jetës sime një qëndrim i tillë, aq më tepër i një Kryetari partie. Kaloi çdo kufi të një njeriu normal. Aty unë i kam kërkuar llogari se cili je ti që guxon të ngresh dorën? Kërkonte që me provokimin e tij të më bënte dhe mua që të dilja nga sjellja ime. Në këtë moment tensioni, dëgjova se ai nisi të bërtiste duke thënë Provokator, provokator, provokator dhe tentoi të vijonte ushtrimin e dhunës. Në këtë moment janë afruar shumë të pranishëm që u futën mes nesh dhe ndërhynë për ta qetësuar atë. 

  'Mkapi per veshi'

  po pse nga do te kapte mer bibilush

  Kërkonte që me provokimin e tij të më bënte dhe mua që të dilja nga sjellja ime.

  Maskarai!!!!!

  Rama hedh gurin e fsheh doren, tamam si beri me 21 janar ku nderzeu popullin dhe lau duart "populli doli vete" - tha!

  Vete e quan tjetrin si provokator, kur e pyet sa ky i thote se kush eshte : "kush te ka sjelle ??!!"

  Ky rob eshte i PAPJEKUR

  PIKE

   

  `Departamentet ku janë punësuar fëmijë, vëllezër, motra, nipër e mbesa politikanësh

  Familja

  • Mbesa e guvernatorit: Mbesa e vetë guvernatorit Ardian Fullani punon në Agjencinë e Sigurimit të Depozitave në BSH
  • Nipi i guvernatorit: Nipi i guvernatorit Ardian Fullani punon në Departamentin e Burimeve Njerëzore në BSH
  • Mbesa e gruas: Mbesa e bashkëshortes së guvernatorit Ardian Fullani punon në Departamentin e Informatikës në BSH
  • Ka një arsye që i përligj shpenzimet e luksit në Bankën e Shqipërisë. Zyrat e shtrenjta, pagesat për ushqim e deri për aktivitete sportive janë favore që i gëzojnë një numër i madh familjarësh të njerëzve me pushtet politik në këtë vend.
  • Bij, bija, motra, vëllezër, kunetër e kunata të pushtetarëve janë të punësuar në administratën e Bankës së Shqipërisë, ku njerëzit paguhen dhe trajtohen si në asnjë institucion tjetër.
  • Burime brenda Bankës së Shqipërisë i treguan gazetës “Shqip” lidhjet nepotike të disa nëpunësve në departamente të rëndësishme të administratës së BSH.
  • Një nga emërimet e fundit me lidhje në politikë është ai i vajzës së nënkryetares së PD-së dhe Kryetares së Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, në Departamentin e Kërkimeve. Ndërkohë mësohet se vajza e Sekretarit të Përgjithshëm të PD-së, ministrit të Financave Ridvan Bode, punon në Departamentin e Stabilitetit Financiar në BSH.
  • Në Departamentin e Mbikëqyrjes në Bankën e Shqipërisë punon djali i një tjetër funksionari të lartë të PD-së, ish-nënkryetarit të Kuvendit Fatos Beja, i cili është aktualisht kryetar i Komisionit Parlament për Politikën e Jashtme.
  • Në BSH punon edhe djali i ish-kryetarit të Kontrollit të Lartë të Shtetit, republikanit Robert Çeku. Djali i Çekut mësohet se punon në Departamentin e Kontabilitetit.
  • Edhe kryetari i PD-së, Kryeministri i vendit, Sali Berisha, e ka një të afërm pranë guvernatorit. Kunata e tij është këshilltare e Ardian Fullanit.
  • Në radhët e nëpunësve të Bankës së Shqipërisë mund të gjesh pastaj familjarë të pushtetarëve të të gjitha niveleve. Të paktën tre nga zëvendësministrat e qeverisë së koalicionit PD-LSI, Eno Bozdo i METE-s, Ylli Manjani i MPPT dhe Alfred Rushaj i MF kanë njerëz të punësuar në BSH – dy të parët motrat, i treti kunatën.

   

   

   

  • Burimet brenda Bankës së Shqipërisë i thanë gazetës “Shqip” se në këtë institucion janë punësuar gjithashtu të afërm të kryetarit të Bashkisë Lulzim Basha, të prefektit të Tiranës Kletis Kruja, të ish-kreut të ALUIZN-it dhe ish-deputetit demokrat Shaban Memia etj.
  • Lista e nëpunësve të BSH-së me lidhje në politikë është e gjatë dhe përfshin edhe ish-funksionarë të së majtës, si Ylli Bufi, që ka të punësuar vajzën dhe Xhoana Nano vëllain. Në BSH mësohet se punon gjithashtu edhe një nga mbesat e udhëheqësit të fundit të PPSH-së, Ramiz Alia.
  • Ndërkohë, burimet e gazetës bëjnë të ditur se në poste të rehatshme në BSH janë emëruar edhe persona nga rrethi familjar i vetë guvernatorit Ardian Fullani. Kështu mësohet se një nga mbesat e bashkëshortes së guvernatorit punon në Departamentin e Informatikës. Një mbesë e vetë guvernatorit punon në Agjencinë e Sigurimit të Depozitave, ndërsa nipi i tij, në Departamentin e Burimeve Njerëzore.
  • Numri i nëpunësve të Bankës së Shqipërisë me lidhje direkte apo indirekte me persona të pushtetshëm është më i madh, por çfarë u numëruan më sipër janë fakte të njohura për të gjithë në administratën e fryrë e të mirëpaguar të këtij institucioni që ka për detyrë të kujdeset për paratë e shqiptarëve.
  • Gazeta nuk disponon prova dhe nuk ka pretendime se emërimet e sipërpërmendura janë bërë në mënyrë të jashtëligjshme. Por logjika e thotë që diçka nuk shkon, kur sheh se sa shumë njerëz të lidhur me politikën kanë zënë vend në karriget e paguara shumë shtrenjtë me para publike. Ky realitet mund të shpjegojë në njëfarë mënyre edhe mbështetjen e fortë që gjeti në Kuvend Ardian Fullani, për të marrë një mandat të dytë në krye të Bankës së Shqipërisë.

   

   

   

  • Politika
  • Vajza e Jozefina Topallit, nënkryetares së PD-së dhe Kryetares së Kuvendit, punon prej disa muajsh në Departamentin e Kërkimeve në BSH
  • Vajza e Ridvan Bodes, ministrit të Financave, punon në Departamentin e Stabilitetit Financiar në BSH
  • Kunata e Sali Berishës, Kryeministrit të vendit, punon si këshilltare e guvernatorit të BSH
  • Djali i Fatos Bejës, ish-nënkryetarit të Kuvendit, punon në Departamentin e Mbikëqyrjes në BSH
  • Djali i Robert Çekut, ish-kryetarit të KLSH, punon në Departamentin e Kontabilitetit në BSH
  • Motra e Ylli Manjanit, zëvendësministrit të Punëve Publike dhe Transporteve, punon në Departamentin Juridik
  • Edhe kryetari i PD-së, Kryeministri i vendit, Sali Berisha, e ka një të afërm pranë guvernatorit
  • Shpenzimet

  Të dhënat nga bilanci zyrtar i bankës tregojnë se shpenzimet e personelit në Bankën e Shqipërisë janë rritur me gati 40 për qind krahasuar me vitin 2009

  FAVORET

  Ç’përfitojnë nëpunësit e BSH-së

  • Punonjësit e Bankës së Shqipërisë, jo vetëm që janë më të mirëpaguarit në vend, por kanë edhe benefite të tjera.
  • Si askush tjetër në këtë vend, kush punon në Bankën e Shqipërisë ka të drejtën të aplikojë të marrë kredi nga vetë banka me interes 0.5 për qind.
  • Ky nivel konsiderohet më i ulëti, madje të pastrehët kur marrin kredi nga shteti, paguajnë interes 3 për qind (kategori e caktuar).
  • Në “qeverisjen” e guvernatorit Ardian Fullani, Banka e Shqipërisë ka dyfishuar stafin dhe fondet për shpenzime personeli janë rritur çdo vit, sikurse edhe për pagat, duke kapërcyer 1 miliard lekëshin.
  • Kështu në vitin 2009, shpenzime për personelin ishin 950 milionë lekë, kurse në vitin 2012, sipas të dhënave zyrtare nga buxheti i miratuar i vetë bankës, ka arritur në 1.3 miliardë lekë, pra 400 milionë më shumë, ose 30 për qind më tepër.
  • Në shpenzimet për personelin, BSH përfshin edhe kompensim për ushqimin, si dhe financim për aktivitete sportive në shifra tepër të larta.

  /Shqip

   

   

   

   

   

   

  interesant eshte informacioni i nje komentuesi te Shqip:

  Lex Rex 

  Banka dhe Ambasadat jashte, folete e pellumbave per ata qe kane zaptuar shtetin

  Nipi i Berishës, Dritan Berisha, Oficer i Kontaktit në Kancelarinë Konsullore në Romë.

   
  -Daja i dhëndrit të Sali Berishës, Bashkim Bekteshi, Konsull i Përgjithshëm në Bari
  -Djali i dajës së Ilir Metës, Dashnor Dervishi, ambasador në Athinë
  -Miku i Ilir Metës, Sami Shiba, Ambasador në Rumani.
  - Nipi i Spartak Brahos, Shkelzen Macukulli, Poloni
  -Gruaja e Rahman Selmanllarit, Suela Selmanllari, Ministria e Jashtme
  -Motra e Aleksandër Frangajt, Majlinda Dodaj, Romë, Vatikan
  -Baxhanaku i Fahri Balliut, Altin Kodra, ambasador në Turqi
  -Ridi Kurtezi, ambasador në Katar, i propozuar nga LSI 
  - Elida Petoshati, Ambasadore ne Kanada, e propozuar nga LSI
  -Mira Hoxha, ambasadore në Hungari, propozuar nga LSI
  -Djali i avokatit të Lulzim Bashës, Mirgen Nikaj, Ministria e Jashtme
  -Vëllai i Jozefina Topallit, Gjon Çoba, Konsull në Milano
  -Dhëndëri i Jozefina Topallit, Luis Ejlli, Paris
  -Gruaja e Arjan Starovës, Teuta Starova, Londër
  -Gruaja e Sherefedin Shehut, Dashuri Shehu, Drejtore e Auditit në MPJ
  - Gruaja e Alfred Pezes (Vizion Plus) Drejtore e Shtypit ne MPJ
  -Kunata e Azem Hajdarit, Albana Hasanaj, Nju Jork
  - Vajza e Azem Hajdarit, Romina Hajdari, Ministria e Jashtme
  -Vajza e Ali Spahisë, Nausika Spahia, Konsulle e përgjithshme në Milano (Nenshtetesi e huaj, kundraligjshme)
  -Gruaja e Aldo Bumçit dhe vajza e Safet Zhulalit, Ilda Zhulali, Drejtore ne Ministrine e Jashtme
  -Vajza e Agim Shehut, Alma Shehu, Vjenë 
  -Vajza e Ilir Banos, Albana Bano, Ministria e Jashtme 
  -Vajza e Jemin Gjanës, Lorena Gjana, Kosovë 
  -Kunata e Fatmir Mediut, Nju Jork
  -Djali i Fatos Bejës, Sokol Beja, Ministria e Jashtme
  - Vajza e Ismail Kadarese, Besjana Kadare, Ambasadore ne Paris (UNESCO)
  - Djali i Vladimir Kristos (Gjykata Kushtetuese), Olsi Kristo, Bruksel
  - Vajza e Rajmonda Bulkut, Athine
  - Vajza e Shpresa Becaj (Gjykata e Lartë), Austri 
  - Djali i Neritan Cekes, Egin Ceka, Austri
  - Vellai i Arjan Canit (Zone e Lire), Alket Cani, Paris 
  - Vellai i Gerti Bogdanit (PD), Albjon Bogdani, Ministria e Jashtme

   

  mo u merzit. Republika e miqve dhe shokeve ka ven per t gjithe. E kan shkel pak por me then t drejten , kan luftu per ket dite.

  Nuk e kuptoj, si mund ta akuzosh kete njeri per dhune? smiley

  P.S. Ju bejme thirrje te mos beni ngjaleanalogjira per nja dy jave, se na keni merzitursmiley

  P.P.S. Lefti, juve berishistat sikur jeni cuba, per nje terheqje veshi po qani? Mos qani, puci-puci smiley

   

  Qesh o tropizma dhe ti nje here! O xhib o mjet i buzeqeshjes se dhunshme! (Kjo eshte si puna e atij filmit gjerman me Stasin, a mund te degjoje muzike klasike revolucionari, a mund te kete qen poeti?)

  Po qeshim Xhib, se ti shyqyr je aq i paanshem me mend ne koke sa te kuptosh qe keto xheste te Rames nuk mbulohen me "biografi" te viktimes apo babait te tij (siç nuk mbulohet Dielli me shoshe)

  Do kisha preferuar qe dhe ti te kishte ngritur zerin e barazlarguar per te denuar kete xhest te papelqyer te kandidatit per fronin Kryeministror

   

  Partia Socialiste është përgjigjur me një deklaratë, ku jepet versioni i tyre: “Në Akademinë Politike të Vjenës ka pasur vetëm një ngjarje. Pas takimit, djali i Neritan Cekës i është afruar Edi Ramës duke derdhur një lumë fjalësh të padenja kundër opozitës. Ndërsa kryesocialisti është përpjekur ta qetësojë, të pranishmit e kanë larguar djalin e Neritan Cekës nga mjedisi i Akademisë Politike”.

  smiley

  Po pra qetesohu, i tha, i futi nje shpulle kokes, ai s'qetesohej i shkuli dhe veshin, ai hic qe hic, epo ma hiqni sysh tha se ky qenka ne histerizem te papermbajtshem...smiley

  Pas takimit, djali i Neritan Cekës i është afruar Edi Ramës duke derdhur një lumë fjalësh të padenja kundër opozitës.

  Aman, cfare do kene qene keto fjale te padenja ndaj opozites tone mer aman smiley

  Ju komuniztet na keni pire gjakun 50 vjet, berisha nderi i kombi, rrofte berisha, liriii demokracii, rrofte Natua, allahu ekber, hihihi, kristaq kristaq, hiiii.... etj si kto pra mo...smiley

  I rashe po fajin e ka Saliu, djali i Neritan Cekes, boshti i se keqes Berisha - Meta - Ceka kshu Berisha - Ceka - Zogaj, Spahiu doli sorre, fajin e ka Saliu smiley

  smiley

  Lere lere! Fajin e ka Ceka qe ka qene aleat i Socialisteve 8 vjet nga 97-2005 po NEJSE, kjo pjese e "biografise" komunistat e harrojne, siç harronte shoku shpati pjeset e biografise ku miqte apo heronjte, dilnin me vone tradhetare smiley

  Legena mo, ça lodhesh boisa ?

  Nuk qahem nga lodhja, tjetri hengri shpulla sot smiley

  duke derdhur një lumë fjalësh të padenja kundër opozitë

  Berisha, ky dhunues i pashembullt, ka projektuar tek opozita nje sens shume te felle mazokizmi, i cili sekssubkoshienterisht derdhet vrullshem si shatrivan mbi fytyrekuptimin e drejtperdrejte te ketyre fjaleve. 

  Rrahja është shprehje e kriminalitetit.

  druri ka dale nga xheneti....  ''goja gam e dora bam..smiley

  Po mire Bama si amator qe eshte nuk e kapi, po as ti mo mjeshter?

   

  Ramës duhet t'i themi: Po të ndenjurat si i ke? Si shpejt kanë filluar të të nxehen.

  PS Kujton kriminalitetin, vjen direkt socialisti. O Bame, po te prisja. smiley

  vijne e flasin per vrasjet qe ndodhin ne Shqiperi per krimin e shtuar jashte mase per njerezit qe jane bere si te terbuar po ja edhe Rama shqiptar eshte dhe e pasqyron shume mire natyren e shqiptarit sot

  Rama rrugac, harbut dhe i dhunshem ka qene gjithmone. Vitet e fundit, me 100 mundime dhunen si shenje dalluese e tij arriti ta fshehe nga publiku, por vjen nje dite kur sado ta pudrosin ata capaculet qe gjoja e keshillojne, shperthen karakteri i vertete i tij.

  Ky klas nuk ka pasur asnjehere, ky ka qene rrugac gjithmone.

  I lumt bytha vllaji. Me rob si puna jot ska debat. Vetem dru. Dru. 

  Kape per veshi!

  llumi, llumi. Perfaqesoni berllokun e popullit shqiptar dhe kjo qe nga 41 jo vetem sot/dje me Ramen.

  Berllog? Nga Tropoja je ti Mark?!! 

  ca te bejme, nuk jemi te gjithe nga Kuci dhe Skrapari i celikte.

  Thone qe e ka marr vesh ky figura qe i kan shkul veshin ktij fendamentalistit pd-ist dhe  eka marr ne dorezim ta stervis vete ne menyre rigoroze per gjashte muaj, kuptohet me financim te partise, dhe mbas gjashte muajsh nuk do pjerdh me nga shkuljet e veshit...

  http://www.youtube.com/watch?v=Wu3luOnfUMU

  Nderkohe Egini eshte dhe sternip I Migjenit,e ka dajen e nenes.

  prandaj...., ahh qe skam nji grusht te fuqishem, tja  fusja ketij  palloshit..., mesohet te kete thene Egini..smiley

  Aha...e paska pare ngushte vetensmiley
  Thone qe Nanua u bente zbor neper qytet deri sa t'i gjenin pijen qe I pihej fiks ne ate oresmiley

  Bobo boo, sa provokatora ke Peshku.

  mas 300 e kusur komentesh fillo dekompozimi i temes. se ca do thush mo.

  u tha c'ishte per te thene

  si guret qe zene vend ne toke,

  ne jete vend ne kemi zene.

  po naten kur i lodhur truri

  portat i mbyll me qetesi

  Duhet prap nei action tjeter. Nei laper, apo shqelmat sikur s'jane perdor akoma. 

  Mo u merzit. E keqja do ta beje te veten...

  Shoh nje ngjashmeri te madhe me rastin Materazzi-Zidane.

  Mire bani qe i ra nje here nje mashkulli keshtu tregon se eshte i paanshem dhe si bjen vetem femrave smiley

  smiley

  mbas300 e ca komentesh s'mora vesh,a ka ndodh incidenti apo jo?

  eshte dicka midis reales dhe ireales.

  dihet vetem qe ate dite, ne Viene, binte nje shi i vjeter.

  smiley 

  Meqë ra fjala. Ky humori i Fierit është "imitim" i një tregimi çek. "Si do e tregonin Kësulkuqen shkrimtarët e mëdhenj". I madh.

  Edhe fillon, Hygoi, Balzak, Mopasan, Uajld, Heminguej, Xh.London, Hashek. E mbyll me...kë do thuash ti?

  Mjafton të të them skenën: Ujku ulur në shesh bashkë me Kësulkuqen duke pirë kalvados. smiley

  qe Rama e ka dhunuar fizikisht Egin Ceken kete se ve kush ne dyshim. Pak a shume kete e ka pranuar edhe ps dhe po perpiqen te bejne ate qe quhet damage control duke dashur te humbasin vemendjen. Nderkohe qe ka edhe shume deshmitare.

  smiley dhe haej sacher torte Em

  Militantet e PD-hit harorjne se sot ka internet, email, skype. Sot ballafaqohet lajmi lale!!!

   

  Për të hedhur më shumë dritë rreth incidentit, të pretenduar nga Ministria e Jashtme shqiptare, mes kreut të opozitës, Edi Rama, dhe diplomatit Egin Ceka, Top Channel kërkoi një prononcim nga Marchl Gerhard, shef i seksionit për Europën në “Institutin Reener”.

  Kjo ishte përgjigja përmes postës elektronike.

  “I gjithë forumi dhe dialogu u zhvilluan qetësisht dhe në mënyrë paqësore. Ne mund t’ju themi se nuk kemi asnjë dijeni rreth ndonjë debati apo incidenti të ndodhur pas aktivitetit tonë. Për herë të pare, ne u përballëm me këtë çështje pasditen e sotme, kur u informuam për lamin e dhënë nga Shqipëria”.

  Ndërsa Fate Velaj, një tjetër bashkëorganizatore e akvititetit, në një intervistë telefonike nga Viena, shpjegon se çfarë ndodhi pasi aktiviteti kishte përfunduar.

  “Zoti Ceka afrohet te zoti Rama dhe i thotë ‘Çfarë keni ju me ambasadat, çfarë keni me mua, që më trajtoni nëpër debate, nëpër shkrime, për nepotizëm apo diçka të tillë?’. Zoti Rama i tha ‘Nuk të njoh se kush je dhe nuk është vendi këtu. Po të kishe pyetje, mund ta kishe bërë pyetjen’. Ai ndërhyri përsëri, duke ofenduar. Rama i tha ‘Dëgjo djalë, unë kam ardhur për të tjera gjëra këtu dhe nuk është vendi, që unë të bisedoj për të tilla gjëra. Nuk të njoh fare’. Ai ofendoi përsëri në atë mënyrë, ndërkohë që njerëzit po iknin. Ky iku me dikë tjetër. Rama iku dhe takoi shqiptarët, që kishin ardhur për atë. Fakti që Akademia Diplomatike, që mbante rendin atje, që kishte punonjësit e saj në salla, nuk pa gjë dhe nuk dëgjoi gjë, atëherë, siç i themi ne në gjermanisht, “Paç fat” në këtë sipërmarrje”, deklaroi Fate Velaj.

  Mbrëmjen e së enjtes, gjatë një takimi me studentët, Edi Rama foli edhe për incidentin e pretenduar nga mazhoranca, mes tij dhe diplomatit Ceka.

  “Është për të ardhur keq dhe për të mëshiruar këtë gjendje, në të cilën ndodhet ky pushtet, kjo qeveri, ky kryeministër, që angazhohen në një batërdi në mes të parlamentit, për të ngritur një valë mbi hiçin, mbi diçka që duhet rregulluar dhe do ta rregullojmë patjetër pas 23 qershorit. Unë zotohem se, kushdo që do të jetë deputet apo ministër, të harrojë se do çojë djalë, vajzë, teze, hallë, dajë e deri te kushëriri i tretë, te një Ambasadë që përfaqëson Republikën e Shqipërisë”, deklaroi Rama.

  po keta nuk dine as te genjejne mer shoku enverist. Po incidentin e pranon edhe vete ps, keta thone qe ska ndodhur kurrfare incidenti.

  Mark, po policia e Vienes a mbriti ne vendngjarje?

  Kush nuk di te genjej Marchl Gerhard???

  Po keshtu bene keta Austriaket dhe per Holokausitn. Nuk dim gje ne! Holokaust? Ne Austri? Jo zoteri e keni gabim. Mos kushedi e ngataroni Austrine me Australine!!! Pastaj kur ja nxorri Amerikani me foto e me filam e nderruan pllaken menjehere austriaket. Aaaaa edhe nese ka pasur holokaust ate ekane bere gjermanet! ju lutem shume mos na ngatarroni me gjermanet...ne jemi austriak!!!!

  ja mbas ketij lajmi do shkoj te flej rehat Rama alamet cuni artist fare

  Roni paskeni ik per lesh fare. Rrini merreni e kapi se kapi ai palloshi juaj ate palloshin tjeter prej veshi nderkohe qe underground Rames po i bijne dhembet nje nga nje. Po ju ikin zgjedhjet prej shalesh or qyq. Behu gati te qash o Roniiiiiii po leni sherret e palloshit neper bote o Roniiiiiiiiiiiiiiiiiiii smiley

  nderkohe qe underground Rames po i bijne dhembet nje nga nje

  Cfare ke dashur valle te thuash me kete...underground Rames po i bijne dhembet???

  Kam kohe qe nuk kam qene ne Shqiperi. Mos valle eshte perkthimi ne anglisht i ndonje shprehje shqiptare . Si psh "nji ne dore" ta perkthesh ne anglisht "one in hand"???

  Roni keta njerez bashke me te atin kane kuptuar se nuk hane dot me buke si parazite.. sic kane bere tere jeten me Enverin, ramizi, saliu i 92, Nanoja, Saliu II,.. E dine shume mire qe Edi do beje revolucion mentaliteti dhe do godase kastat qe kane shketeruar kete vend sidomos 20 vitet e fundit. 

  Ky i ati i tij qe mbur veten me nje leter idiote te nje njeriu me nivel finikerie 0..qe kur e emeroi saliu keshilltar per trashegimine kulturore etjj.. Kultura dhe arti, trashegimia nuk kane pare kurre nje degradim dhe shkaterrim si ne keto vitet e fundit.. As ne 97 nuk u shketerruan kaq shume objekte te trashegimise kulturore... Ja per keta BAJGA behet fjale. Forca EDI fitore.. nuk me eshte mbushur mendje me shume se sot se ti je i duhuri per te bere revolucion ne kete vend.

  siç i themi ne në gjermanisht, “Paç fat

   

  po nuk i pati dale gjak nuk quhet e rafme. Tani ti mund te thush qe i doli gjaku po nuk e pa njeri se ishte ngjyre blu. Epo nuk eshte faji im se ai ka gjak blu.

  S'di gje kuazi dhe me thene te drejten nuk me shejvohet fort. Thjesht solla linkun ngaqe e pashe ne FB.

  Per standartet e Ed Rames, kjo shkulja e veshit eshte thjesht nje perkedhelje.

   Shume person negativ. Nje bllof pa formim, megalloman, mendjemadh, inatci qe kur ja vene ne dukje, qe eshte nje i paafte reagon dhunshem.

  ...Je përgjigjur në mënyrë arrogante, duke e akuzuar Eginin si provokator dhe të dërguar nga pushteti për të vëzhguar takimin. Dhe kur të ka thënë se kishte ardhur si një qytetar i thjeshtë, përsëri e ke ofenduar dhe e ke kapur prej veshi si një fëmijë kopshti...

  Babai i Eginit i shkruan Rames.

  Nuk kam pare baba me idiot se Neritani. Dogji te birin per Sali Berishen.

   

   

  Aty unë i kam kërkuar llogari se cili je ti që guxon të ngresh dorën? Kërkonte që me provokimin e tij të më bënte dhe mua që të dilja nga sjellja ime. Në këtë moment tensioni, dëgjova se ai nisi të bërtiste duke thënë Provokator, provokator, provokator dhe tentoi të vijonte ushtrimin e dhunës.

   

  P.S Po pse si dhe tre doza 'mielli' mor cun se ishte qetesu direkt palloshi smiley

  po ky pse s'e shau Bllokator, bllokator, bllokator smiley

  Mund te jete keshtu si thua ti, por ama duhet te rakordojne me mire babe e bir per ato qe i thone medias.

  Miku im i dikurshëm Edi,

  ...Ke bërë diçka për të cilën duhet të më kishe marrë mënjëherë në telefon. Tashmë duhet të më kërkosh falje publike. Ke fyer djalin tim, Eginin, dhe jo vetëm atë, por edhe familjen time...Në fjalimin tënd je shprehur negativisht për diplomacinë shqiptare dhe veçanërisht për diplomatët shqiptarë. Egini ka menduar se nuk ke qenë i mirëinformuar dhe pas përfundimit të fjalimit të ka takuar dhe është prezantuar si diplomat në Vjenë dhe si djali i Neritanit... Dhe kur të ka thënë se kishte ardhur si një qytetar i thjeshtë, përsëri e ke ofenduar dhe e ke kapur prej veshi si një fëmijë kopshti. Dhe cilin, një burrë tashmë 37 vjeçar, baba të një fëmije. Por si mund të mendoje se mund të vinte të provokonte dhe të raportonte për ty nipi i Petro Nini Luarasit, i Migjenit, i Hysen Cekës, i Skënder Luarasit, i Hasan Cekës dhe i Neritan Cekës? Si mund të guxosh të kapësh prej veshi historinë shqiptare? Qoftë edhe historinë e emigrantit Egin Ceka, që shkoi tek studentët që mëngjesin e 9 nëntorit 1991?  Që mbajti fjalimin para studentëve të grevës së urisë në emër të nxënësve të gjimnazit “Sami Frashëri” ditët kur Partia e Punës, që ti drejton sot, mbylli shkollat e kryeqytetit. Shqiptarit që në moshën 17 vjeçare mori rrugët e kurbetit dhe jetoi si emigrant deri në vitin 2008, kur u pranua me konkurs në radhët e diplomacisë shqiptare, duke qenë i diplomuar nga universitetet më të mira gjermane...Edi, këtu nuk bëhet më fjalë për socialistë dhe demokratë, por për sojsëzë dhe sojli...Egini është edhe vëllai i Redonit, i fëmijës që unë kam ngritur para qytetarëve tek ura e Lanës, në ftesën për të mos sulmuar ndërtesat, por për t’ju drejtuar kutive të votimit...Do t’i ftoj edhe të gjithë sojlitë e Shqipërisë që të kujtojnë përballjen e qytetarit Egin Ceka me partiakun Edi Rama ditën që do të gjykojnë votën e tyre. Shpresoj që ajo të jetë dita e së vërtetës dhe ata të jenë në anën e sojlive.

   

  Neritan Ceka

  Qytetar shqiptar në Romë. 

   

  smiley smiley smiley

  smiley smiley smiley

  O Neritan po paske gjithe keto gjysher e stergjysher te nderuar dhe shkon e i lepin bythen nje maloku si saliu? Epo prishja/keputja e zinxhirit te njerezve te shquar te fisit tuaj paska filluar tek ty. Nuk paska faj djali o Neritan. 

  Bravo Kuazosmiley

  po eshte per te qare o Gjergj, goxha burre per nga tradita familjare qe lepihet saliut per nje traste me tagji.

  E shpjegova pak me lart se kush jane keta..

  Kush me i forte skeci 'tik tak tik tak' nga rajmonda bulku apo skeci veshit te nipit te migjenit nga ceka? 

   Si mund të guxosh të kapësh prej veshi historinë shqiptare?

  Kjo do vene si thenia e shekullit.

  As princeshen Sissi nuk e llastonin kaq shume!!!

  Bravo Neritan Cekes!

  U be i biri i Kristaqit dhe Anetes te talli bythen me çdo shqiptar ?!! Diktator i lindur, Hitler Potencial !!

   

  Hikler ore hikler. Hikler orgjirash dhe mallist qe del nudo. Strafulla

  Tani qe lexova dhe te atin, them se mu perforcua bindja se te birit, jo vetem veshin dhe nje shpulle mbas koke, po edhe nje shqelm bythve tja kishte dhene. Injorant!!!

  O babiiiii me kapi edvin kristaq rama prej veshiiiiiii

  ska gje te keqen babi se do fitojme zgjedhjet

  o babiiiii po ata u bashkuan me lsi dhe ne sna pjerdh me njeri

  ska gje te keqen babi se njoh dhe majtas une, ste heq njeri ty nga ambasada 

  Si mund të guxosh të kapësh prej veshi historinë shqiptare?

  smileysmiley

   

  Tropizma s'ke si mos te qeshesh me kesi karagjozlleqesh qe po prodhon kjo ngjarje e politikes shqiptare.

  smiley

  Si mund të guxosh të kapësh prej veshi historinë shqiptare?

   

  smiley I madh Ceka. Tall trrapet me piktorin. Amon mer sa gjynaf eshte palloshi i shkrete. Tallin trapin te gjithe. Vetem nje cope berber dhe ca kokrra te tjera ne peshk i kane ngel qe bejne be e rrufe. Biles edhe Ilir Meta kishte tall bythen sot po shhhhhhhh sjemi duke i nxjerre keto muhabete. Mbas qeshorit do i themi

  Ore Ceka i Beratit ka qene i madh me tere mend. Te gjithe qeshnim me batutat e tij. 

  Sa per dijeni, i kam thene une i pari! smiley

  shiko me vemendje kush e mbeshtet Ramen: nja dy cobane/greke si berberi e njefare Roni qe shkruan me shume nofka, ca enveriste si Shoku Ferra, ndonje skraparlli dhe cuni i Dules Gjergji. smiley

  Si dole ne perfundim zotrote se jam coban/greke dhe se shkruaj me shume nofka???

  ka njerez te mire qe na ndihmojne ne si pushtet.

  Miresi paci perhere shoku Mali.

  Mark po na diskretiton keshtu perpara anetareve te PPU-se? Po cfare te keqe ka psh te jesh me origjine Greke? Ja pershembell per ty qe je shqipetar dhe jeton ne Angli keshtu keq mendojne anglezet per ty ashtu sic mendon ti keq per mua? 

  Po pse po te jem Grek une o Mavri ke ndonje problem ti ?

  jo mer skam problem une po te pakten identifikohuni, mos luani me ndjenjat e skraparllive.

  Si te identifikoemi? Na e ka bere karten ID dhe Pasaporten Shteti o TALEBAN.

  Nga sa lexova nga intervista qe ka dhene Egin Ceka, dhe nqs. merret si e mireqene qe po thote te verteten, pershkruhet nje profil shume pataologjik i Rames: paranojak, i fiksuar qe gjerat te shkojne egzaktesisht sipas planeve te tij, i dhunshem kur realiteti nuk pasqyron ate qe ai ka projektuar, i ezauruar.

  Por mbi te gjitha me shqeteson kjo mania e tij qe gjerat te ndodhin egzaktesisht si ai mendon se duhet te ndodhin. Eshte fucking crazy.

  Ti po thua qe Rama eshte debil dhe idjot? Ske turp ske.

  qe Rama eshte gomar, kjo dihet.

  M. Ahmeti.

  jo vetem debil e idiot, por edhe i papjekur e barbon, rrugaç e pa pike takti e as nje GRAME fisnikerie

  Mjere ne ke kemi "pretendent" per fronin kryeministror!!

  Une s'flas me llafe te pista. smiley

  Thjesht po them qe eshte nje control freak, paranojak dhe ndoshta nje diktator!

  Kam pershtypjen se dita dites po i largohet gjithmone e me shume realitetit dhe kjo eshte nje gje aspak e mire per ekuilibrin psikologjik. Tani per tani, mund te jene thjesht neuroza, por neser mund te behen me keq.

  Qe kur qesh (ose me sakte qe kur ngerdheshet) ti e kupton qe ai njeri ka nje fucking problem.

  Leberit kur kendonin vargjet

   

  Une jam Smail Qemali 

  prapa me vjen historia

   

  Mos kushedi me kete "prapa me vjen historia" kan parashikuar ardhjen e Eginit ne kete bote???? 

   

  Egini është edhe vëllai i Redonit, i fëmijës që unë kam ngritur para qytetarëve tek ura e Lanës, në ftesën për të mos sulmuar ndërtesat, por për t’ju drejtuar kutive të votimit...

  Doni me per Belulin???

  Edi, këtu nuk bëhet më fjalë për socialistë dhe demokratë, por për sojsëzë dhe sojli. Më vjen keq se pushteti të ka tërhequr në anën e tyre dhe çështja nuk është më midis djalit tim dhe teje............

  I papame eshte burri i botes...... ket llaf ja pat thone Saliut, kur ishte ne koalicion me socialistet... duke ja plas ne fytyre ne parlament...... por ai vajti dhe ja lepiu fytyren Saliut nga peshtyma e sojsezve..... e perse...???? ja per bythen e atij enginit, per ta çu dhiplomat ne Vjene...... legen burre....

  çdo beje ti po te kishin prekur nje qime floku nga femija jot ??

  Mos flisni kodra pas bregut tani, se xhesti i Rames nuk mbulohet me propagande boshe apo me "provokime hipotetike" ... pranojeni qe e dhjeu Rama se i dogji siguresat, se vetes i rrisni vlere, se Qerosi s'ka asnje pike vlere si njeri e individ

  Une do ti thoja saliut: o bace Edi me rrafi cunin, me boj derman.

  c'te bo fmija s'ta bo Perenija, patrioto.

  po legen o burrre tamom legen si i biri ashtu dhe i jati... edhe thote qe nuk ishte perfaqesues zyrtar i shtetit edhe nje incident(ne qofte se ka qene) personal me vrap dhe i raportoi Sales..... Ja pranej nuk duhen kalamoj ne keto zyra..... se i natarrojne punet personale me ato shteterore.....

  ps

  lefter, po ta kish bo çuni im, jo te Edi, por edhe te Sala edhe te ndonje gomar tjewter, nuk ka pse e provokon.... do ti kisha fut edhe une nje shkelm bytheve..... eshte edukate ne radhe te pare e pastaj ideologji. Por ju e sidomos ty, kjo te mungon edukata........prandaj edhe i bie ketyre burive...

  Roni: cobanvllehkriptokomunistsllavistortodoksopunist. Bej autokritik ere oooo. Fillo fol malokce dhe lum si qyrrsat te skedinat e lagjeve. Se na flliqe. 

  Paska degjeneru muhabeti, paskan marre urdher qe te perdorin fjalorin e ndyre per Edin. Pra po perdorin armet e sofistikuara. I paska ardhur fundi luftes, do kapitullojne shpejt.

  tashti merr vlera te verteta tema. e ke parasysh, kristoforidhi i thyu kacilen me veze asaj fshatares, vetem qe te mblidhte te shame ne gjuhen e popllit.

  edvin rama, ke maru, ke maru, kavanja... (tm PF)

  si mund të mendoje se mund të vinte të provokonte dhe të raportonte për ty nipi i Petro Nini Luarasit, i Migjenit, i Hysen Cekës, i Skënder Luarasit, i Hasan Cekës dhe i Neritan Cekës?

  Neritan, ti si burr i mencur dhe qengj i mire qe pi tre nena, duhet ta dish qe nga trendafilat dalin dhe ferra..ka dhe mutacione.

  Cfare muatacione? Beme Baba te te ngjaj !!

  Tip abuziv. Aha tashi u mor vesh pse ia kan blloku bllogun Edit ke PPUja.

  edhe tipat abuzive si fillim duhet te shkojne  ne ndonje treatment center pastaj te merren me hallet e te tjereve

  ky psikopat, rama, duhet te japi doreheqjen. ky psikopat qe i kap njerzit nga veshi dhe rreh grate, s'ka te drejte morale te drejtoje p.s. ju qe i shkoni nga pas, ju qofshi.

  Alba...cpate ti moj goce? Kaq shume te dogji fakti qe kapi prej veshi cuni e Cekes? smiley

  rama, me ty deri ne vdekje. smiley

  ps. po te zbatohej ajo qe thu ti, po per te gjithe ama, jo vetem per ramen, vendet drejtuese do u shkretojshin ne menyre te frikshme. 

  po mire mi alba, ti themi njehere se mbase te degjon. Dhe te garantoj qe nuk eshte si saliu qe nuk zbret kurre nga kali po nuk i ngordhi. Edhe shuren e te tjera nevoja biologjike aty siper kalit i ben.

  ore kuaz, c'duhet te beje rama me shume qe mos ta pelqesh ti? po per cfare luftoni o burre i dheut, qe te zvendesoni nje te cmendur me nje tjeter?  ju mbroni te pambrojtshmin.

  s'me pyte mu, por ke thon fiks ate qe une menoj, prandaj me fal qe u futa kshu:

  po per cfare luftoni o burre i dheut, qe te zvendesoni nje te cmendur me nje tjeter?

  une per ket do luftoja.

  pse-ne nje here tjeter.

   une per ket do luftoja.

  pse-ne nje here tjeter.

         smiley mos na ler ne rrene smiley

  jom ktu. multitasking amon. nji sy ne peshk, nji te puna.

  shkurt: midis dy skenareve me te cmendur, i dyti, ka brenda ndeshkimin, qe i pari (pa zevendesim) nuk e ka. nuk kuptoj pse nuk iu do trapi te kuptojne nje gje kaq te thjeshte.

  vetem te baraslarguarit me zemren e rreshqitme pak djathtas nuk duan ta kuptojne.

  kuaz, c'duhet te beje rama me shume qe mos ta pelqesh ti?

   

   

  Vallai mi Albe kjo eshte pytje e veshtire. Ky po i lepi sumen Metes pa pushim qe e ka kryetar ne hije e jo me kryetarit aktual Rama

  Alba, Edi nuk eshte kryeministri i Shqiperise. Nese dikush duhet te jape doreheqjen per gjendjen e tmershme qe ka shqiperia sot ai eshte SB dhe jo Edi!  Apo ti nuk do te dalesh jashte teme?

  je ti jashte teme. nje politikan qe prek dike ( e kap nga veshi) duhet te dorhiqet. kaq. po flasim per rastin ne fjale. u lodhe duke mbrojtur psikopatin e dhunshem.

  hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah po krahasoje pak nje kapje veshi apo qofte edhe nje coke 8-tshe vibrato me vrasjen e 4 demostrueseve paqesor. Ti ose nuk je ne regull ose kerkon te tallesh me mua.

  Ki parasysh qe te gjithe liderat kane nje doze psikopatie. Pse Berisha te duket normal ty?!

  Problemi qe shtrohet ketu eshte: kush eshte psikopati me pak i demshem? Duam te heqim nje psikopat per te vene nje psikopat tjeter akoma me problematik?!

   

  pastaj ti nuk besoj qe je anetare e PS-se qe po i kerkon doreheqjen se ai nuk eshte bere akoma sali berishe, dmth kryeminister. Apo kete gje ti e merr te mireqene?

  ore kupton ti apo jo. ky njeri s'ka te drejte te drejtoje p.s. kaq. te japi dorheqjen nga posti i kryetarit. ai s'kontrollon dot veten, do kontrolloje partine. mjaft me me psikopate, se ka njerez te urte dhe te mencur boll.

  po mire ju anetaret e PS-se blidhni forumet dhe shkarkoheni meqe ai nuk do te te jape doreheqjen. Keto jane ceshtje te brendeshme teknike te partise tuaj.

  nuk e drejtojne dot njerzit e urte kete popull mistrec.Nicja ka pas thene se popujt me energji kaotike duhen drejtuar nga vullnete te forta, pak krejzi dhe  te gjate.

  Edhe napoloni e ka pas rraf xhozefinen. Legeni mootit

  Ky rast tregoi nivelin e vertete te politikes albaneze, me nder me thene, nga te dy krahet. Me mire keshtu shqeto ne origjine se sa me sallatera programesh, integrimi, rinia, punesimi e leshra te tjere.

  Besoj se US ka per te dergu ambasador Chuck Norris se shpejti, ti beje terbiet ata zuzare.

  sak!

  hak llaf!

  Tirona po nuk i ka bere gje Edi atij ..jane tera trillime.. Lexo deklaraten zyrtare te organizatoreve Austriake .

  Roundhouse kicks for everyone.

  Por mbi te gjitha me shqeteson kjo mania e tij qe gjerat te ndodhin egzaktesisht si ai mendon se duhet te ndodhin. Eshte fucking crazy.

  ...ky njeri eshte vertete i dhunshem,i degjenerum dhe i lig.Ka bere shume mekate ne kete bote per te cilat  nuk ka dyshim se do jete e afert dita qe te paguaj per te gjitha perfshi edhe  krimet e babes se vete.Zoti e shpeton vetem nqs Sala i fito zgjedhjet perseri.smiley

  Mir kjo, po si i kishte thone Kreshnikut. Sorrë. Xhuxhmaxhuxh. Diversant.

  Xhuxhmaxhuxh i kishte thon per zotin. 

  Ska gajle, duron Kreshniku edhe pak.

  edi eshte njesoj si enveri dhe saliu. goje goresh ...

  Llogjika e Edwnit :

  ME mua Kreshniku eshte burr Zotni, eshte Shqiponje.

  Bejne 3 dite negociata, s'bihen dakort!

  "Ti je me Saliun!" (Kreshniku eshte i vetmi qe kerkon burgosjen e Sali Berishes. Rama s'ja mban ta thote kete) ... "Kreshnik, je SORRE!!", "Je xhuxhmaxhuxh" smiley

  Ka shkare fare nga TREFAZORI Edvini !! 8 vite opozite u thinj Qerosi smiley

  O Pateko si ja u kish dhi Doris Pack kshu me???

   

  Nëse do të kisha qenë unë në pushtet, nuk do ta kisha bërë një gjë të tillë, pasi kjo ishte e panevojshme dhe po errëson Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Unë shpresoj që ky Komision të “shërohet".

   

   

  ala grande? 

  Certamente!

  ajo te thot c'te doje. huqi del me shpirtin.

  ps. shif around. kerkohet moral ne sodoma.

  Cimo,

  Besoj ke ndigju per Sherman's March to the Sea. Kur i erdh rradha Atlantes te perballej me merine e Sherman, mos gaboj, the Mayor i doli perpara dhe ju lut aman Atlanten nuk ke pse e djeg, aty nuk ka asnji ushtar. Sherman i tha Atlanten do ta djeg do ta bej hi! Po pse i tha the Mayor? Po me habit i tha Sherman qe nuk e paske marr vesh! Cfare te marr vesh i tha Mayor? That war is hell i tha Sherman! 

  Cimo tranzicioni is hell!!!

  Jo ky tranzicioni i leshit qe ka nis ne 91, jo. E kam fjalen per tranzicionin qe ka nis ne 1912. 

  kom fryk qe rilindasit (no pun) e paten enderr te nje mesnate vere ket muhabetin e shqipnis. 

  Fakti qe e nisen muhabetin me Pellazge e me pellumb te shkruar u mor vesh ai muhabet! 

  ama enderr e bukur qe. matrixi 100 vjecar majti e nuk u shkermoq. kush e menote! biles avulli esht sublimu vene-vene.

  Vetem per frymezimin e dhene Kadri Roshit ne recitimin e vritu pritu per flamur/ata hiq e ti vur, ja ka vlejt Rilindja!

  E ke pa recitimin e Roshit...shife, shife...ta bo mishin kokrra-kokrra!!!

  e, po vdiqen ata. pathosllinjt e bukur.

  projekti po diften krisa tani, ne kohen e ujorit. po fut uje. shqiptarizma nuk po rezulton e vetemjaftueshme.

  Te dhime dormenji Rono

  Do kisha shume deshire qe nje dite te diskutonim ne nje teme te caktuar per raportin "lidership - psikopati'" dhe raportin "nivel zhvillimi i komunitetit - niveli i psikopatise i lidershipit qe ky komunitet prodhon dhe me te cilin perfaqesohet."

  smiley

  Me e forta e gjithe kesaj historie jane te gjithe milidelet dogmatike ne peshk qe jane hedhur ne llogoret perkatse, kane kapur mitralozin e agjitpropit dhe ja leshojne personave kundershtare te bandes se tyre te perfshire ne kete karagjozllek, apo tifozllek per ata ne kampin e tyre e kshu me rradhe.

  Tani si perfundim, kuptohet sa per sonte, a do te mbahen zgjedhjet me 23 Qershor apo do te shtyhen per ne Tetor? Kush pret nje bast me mu qe zgjedhjet shtyhen?

  Egini është edhe vëllai i Redonit, i fëmijës që unë kam ngritur para qytetarëve tek ura e Lanës, në ftesën për të mos sulmuar ndërtesat

   

  smileysmileysmiley

   

  ndertesat !!!  smileysmileysmiley 

  Bllokun mër Bllokuuuuuuuun !!!!

   

   

  Tashti turma mund ta niste sulmin me bllokun por mund ta bitiste kunder ndertesave te librit universitare apo kunder kinema Agimit!

  Si thu ti, ti lete Neritani te sulmonin kinema Agimin?

  Për fat të keq, skena e sjelljes harbute ndaj Eginit më kujtoi të njejtën skenë të sjelljes tënde ndaj një fermeri të thjeshtë në një takim në Krutje gjatë fushtës së zgjedhjeve lokale të vitit 2007. Të pyeti thjeshtë se çfar do të bëhej me fshatin në se fitonte PS. Ju përgjigje se ishte një provokator dhe një i dërguar i PD. E kam edhe sot parasysh fytyrën e habitur të tij dhe revoltën e bashkëfshatarëve të tij socialistë.Edi, ti ke probleme me ata që flasin ndryshe. Je mësuar me rreshterët e PS që punojnë vetëm në marrje.

  Kështu të ka ndodhur edhe me Eginin dhe ky je ti përpara atyre qindra mijë shqiptarëve që janë formuar ndryshe në këto 20 vjetët që kemi iniciuar së bashku në dhjetor të vitit 1990. E kupton se ku ke përfunduar dhe sa larg je me kurajën qytetare të shqiptarëve të vitit 2013 ? Dhe si është e mundur që nuk ke kurajën të kërkosh falje për një veprim turkoshak ? Si është e mundur që nuk pate minimumin e kurajës civile, por dërgove për tu mbrojtur në parlament Gramoz Ruçin. Akoma ti me sekretarët provincialë të Partisë së Punës ? Po të pyes se çfar e lidh djalin e Gramos Ruçit me djalin tënd dhe Eginin ? Si mund të zërë ai në parlament emrin e djalit tim, kur djali i tij është kontingjent i raporteve të policisë ?

  Edi, këtu nuk bëhet më fjalë për socialistë dhe demokratë, por për sojsëzë dhe sojli. Më vjen keq se pushteti të ka tërhequr në anën e tyre dhe çështja nuk është më midis djalit tim dhe teje. Është midis zgjedhjes tënde, i rrethuar nga ish rreshterët e Bllokut dhe pinjollëve të tyre dhe një brezi të tërë shqiptarësh të rritur të lirë në këto 20 vjet, në bangot e universiteteve evropiane, apo shqiptare, apo thjesht në parcelën e tyre të fshatit. Janë njerëz të lirë, por ti je i rrethuar nga skllevër dhe sahanlëpirës.
   

  merre pushim sonte, se ke patekun ne sherbim. 

  per zotin i papam eshte lefti, vertete i papam..... e ka vu kaseten dhe mezallah qe e nderron kongen......... mor po boji ç'te dush, ai me te veten...... tamom si ai qe futi leftin dhe derrin me i kacolle kur pas pak doli derri.... ku rrihet me lefterin mer daj....loooool   Amon mer si nuk di me e bo ate mitrolozin.......

  O left edhe une te ky brezi me shkoll jasht jam. Ca ti boj qe svotoj dot per salen tend. Si i bohet? Mos o zot seshte ne rregull formula atere? Apo qeka rama gjeni? 

  vetem kete reagim kishe per te  thene Neritan Cekes ? Voto per ke te duash o trim, s'me intereson fare!

  Ajo qe me skandalizon, eshte sesi nuk e denoni as sa per sy e faqe kete akt, po voten jepe per kete te duash, s'me plas fare.

  Njeriu ka njeçike cipe, ka njeçike dinjitet, mos u fut tek sahanlepiresit ne rresht qe ka vene Edi Gati Tu : behu i lire, mendo si njeri i lire, dhe jepja voten dhe Djalit te Enverit qe e ke ne koalicion po deshe!

  hahahahaha, i papame je oooo lefter....... po po me keto llafe do te kthehet kokolepsi ty.... a ka ndonje ndryshim....??? cili prej jush e ka domenin e te vertetes...????

  Jooo mos fol ashtu. Partia te ndershkon te ul rrogen se cdo vot ka vler. Une ps se votoja se u bashku me koklopen po ju ca tju votosh o derezi? Se shef car ordineresh e qyrrsash e mbrojn pd ktu?edhe nji okete me mend qe kishit ju la tapen. Jeni bo si parti katnaresh vetem ne fshat merrni vota. 

  ore ta ka thene Ceka, nuk eshte puna socialiste e demokrate, eshte puna me sojeze dhe sojli, ose me shkoqur me harbute dhe njerez fisnike e te edukuar.

  Voto per ke te duash, por per rrugacerine jo, per pinjollet e bllokut qe jane mesuar me mentalitet rreshteri jo, meqe thua se je shkolluar jashte dhe ma merr mendja qe edhe pjesen me formuese te jetes tende e ke kaluar ne liri.

  ej, sdole i cik sot qe ishte diell...apo s'te le mal berisha me dal nga shpia ne kohe zgjedhjesh

  E mer mavo,po,ca tju bej une juve qe jeni bo parti naresh? Ju duhet te futeni ne tiron me viza o shoku. Edi o si o o cun tirone dhe tirona sbehet uj per ic cop sale. Qyteterohuni icik qe tju marr seriozisht se perndryshe olta xhacka o si shpirt. 

  ngaqe eshte cun Tirone eshte kaq i dhunshem ky person? Nuk e besoj. Kete ofendim Tirona ta jep surratit. Rama eshte harbut, arrogant, i dhunshem, nuk ka qejf te degjoje ose te bashkejetoje me dike qe mendon ndryshe, tipare krejt te kunderta per Tironen qe ka pritur e absorbuar me mijera shqiptare ne cdo kohe dhe nga cdo zone e Shqiperise.

  Sa per partine e katnareve, ta dha pergjigjen Tirana ne zgjedhjet lokale, 4 minibashki ps gjithe te tjerat pd dhe ne minibashkite me tironas autokton kandidatet e pd me fitore ne distance.

  Ke do votoje ti si qytetar, Sajmir Tahirin apo Lul Bashen, Halim Kosoven apo Pjerin Ndreun (funksionar i ps per rrethin Tirane), Rajmonda Bulkun apo Shege Ligorin?

  Perrallat me katnare jane legjenda te vllehve dhe komunisteve qe zbriten nga mali dhe ju dukej vetja me tironsa se tironsit.

  Leni mer vllehet ti se nuk pine uje kto parrulla vk me mu. Ca ti votoj une lulzimit qe rri si morr bythe mrapa sales dhe se hap iher gojen me fol vet nga frika? Pastaj ty ta tha kokmodhi qe pa votat e lsi as 10 vota mrapa si shkonit dot rames. Ca ti votoj une rajmonda tiktakut apo ed palok tutuqit? Une te them olta xhacka o si rrush ti me permend emra qe as i njoh fare ( megjithese kete me emrin shegushe e imagjinoj tip qefli). 

  dobet, shume dobet. Lere ndonje tjeter ne kete debat se i felliqe fare ramistet, nuk po arrin as te justifikosh veten si skraparlli.

  Edhe nje gje, shiko se si e pershkruajne njerezit Berishen, edhe kundershtaret, si njeri me klas, i lexuar, i kendshem ne muhabet, tama nje i djathte me tipare perendimore dhe shiko cfare thone njerezit per Ramen, bile edhe bashkepunetoret e tij, tmerr, psikopat, i dhunshem.

  Ku e gjete skeaparlliun mer? Ky esht ofendim i rend. Sala perendimor? Ik se vrau perendimi veten. Nje perendimor normal ka pas nga 4-5 partnere minimumi ne jet po mos i hy atij muhabeti. Rames ju i thoni rob i degjenerum, me kravate te kuqe, ka nderru shume gra, ben orgji, pi mall, del nudo. Kto jane vese te perendimit te degjenerum o mavooo

  ore ne po flasim per burreshtetas jo per junkie. Rama mund te jete shume i mire per orgji, per te rrahur dhe nderruar grate, per te marre edhe kokaine (akuze e Priftit), per te dale nudo ne mes te njerezve, por jo per politikan. Ne kerkojme njerez qe dine te qeverisin dhe jo njerez qe marrin kokaine dhe shkojne me shume gra dhe eksperimentojne edhe burra. Rama mund te ishte nje kengetar kabareje i mire, por jo politikan i mire.

  Dukesh qe je fshatar (ne shpirt) pasi te gjithe ramistat me fanatike jane keta te fshatit, qe Rama i magjeps me bojra, jo se ka substance si politikan.

  E di si thonte Ngjela (meqe keni qejf ta citoni keto kohe) per kollaret e Rames? Me ate kollare Ramen ne Angli do ta kishin nxjerre nga parlamenti.

  Ne US, ne 2000, Bushi thote per nje gazetar qe eshte "major league asshole", por kishte mikrofonin on dhe degjohet, skandal, mediat e mbulojne gjeresisht dhe e vene para pergjegjesise Bushin sa e detyrojne te shprehe keqardhje.

  Ja ky eshte perendimi qe per nje llaf goje, te thene fshehtas e kryqezuan Bushin, ti me tregon perralla.

  O skraparlli, po flet me profesioniste ketu jo me poete fshati.

  Per Berishen, mos me degjo mua, shiko cfare thone te tjeret per te. Klas, perendim, fisnikeri.

  Mire o londinez mire. Te skraparlliu dhe te fshatarlliku e ke lli icik po ska gje vk i bo refugjatlliku kto gjera. Hej po a thot burri shtetit ta bej ftyren si kpuc? Apo ajo squhet anallim loje? Ca humb un kohen kot me ty ti duhet te jesh noj gjysh 50 vjec. Cao amiko, mos ju ndaj armikut. 

  Disa komente nga gazeta Panorama:

  Do ju kujtohen keto dite o njerez, kur ta keni ne shpine psikopatin, do ju marre malli per kete “malokun” si i mori malli dikur baballaret e gjysherit per ate “malokun” tjeter, kur te valoje huri ne nivel republike, po sdo ju degjoje kush, ashtu si nuk deshi me dite njeri per 40 e ca vjet.

   

  Gjergji
  25 Prill, 2013 - 20:56

  Kur ishte ne zbor Edi ramen nuk e lejonin te mbante arme.e kishin frike se mund te bente gjemen

  Përgjigjjuni

  Kico
  25 Prill, 2013 - 20:58

  Rama..hem Rama beri punen e vet.Cfare faji kishte Rama o popull.Rama dihet qe eshte i cmendur me kartele.Fajin e kishte ai cuni qe i ka dale perpara.Ai eshte edukuar jashte shtetit dhe nuk ka pasur rastin te ndigjoj shprehjen e popullit tone “Budallait hapi rrugen”. Sic duket me 23 Qershore ne si popull kemi per ti hape rrugen Rames qe t’na hipi ne qafe.

   

  Hahaha!
  Gurra popullore eshte e pashtershme!

   
   

  si je bre toko, ka kohe pa te pare ketu

  leje mos i fol se nuk e di se çar rryme perdor, o natarru fare...... ka ngaterru panxharin me repen.....

  gjithmone komente interesante tek Panorama !  smiley

  e ka mire ai, "hapi rrugen budallait", por kur te hypi ne kurriz budallai, nuk zbret kollaj JO!

  Ne France u bene te gjithe kunder Nicolas Sarkozy, plasen sa e hoqen .. me media, me sondazhe, me aleanca politike, te gjithe kunder i pati dhe humbi, por me rrezultat me te ngushte se parashikohej... U gezuan socialistet dhe te pakenaqurit "E HOQEM" thane, s'po e duronim dot ... mire!

  Ke vune ama ? Askush nuk e dinte ... s'eshte mbushur viti akoma !! JANE BERE PISHMAN !!!

  Popullariteti i François Hollande per 11 muaj pushtet, eshte rekord _ me i ulet se i Sarkozy-se pas 5 vitesh pushtet e kritika...

  Sot shifrat e papunesise ne France : REKORD negativ : 3.3 Milione te papune, FIKS + 10 % ne 1 vit "Ndryshimi eshte tani!" - ishte sllogani i socialistit Hollande! + 300.000 te papune PLUS ne me pak se 1 vit !! REKORD

  Po e qajne me lot Sarkozy-ne, por kane dhe 4 vite qe do ta durojne idiotin Hollande ne krye! mire t'u behet

  Left, ke per ta qare Salen me shume se Sarkozy-n a cili qe morali i kesaj fabules se te me ndjesh nuk e kuptova.    

  nuk eshte fabul, por realitet ketu ti Monda! Franca ka vite qe po lekundet, qe prej nje viti po shkon keq e me keq. Nje nga sindikalistet e majte ku po u mbyllet uzina, i zgjenjyer nga premtimet e Hollande tha dje ne TV : "Hollande eshte me keq se Sarkozy" ... kur e degjon nga goja e nje komuniste si ate te sindikates CGT ne France, eshte shume domethenese (4 milione vota komunistet ketu).

  Francezet jane bere pishman. Nje sondazh i para 1 jave, me "sikur", (sikur te beheshin votimet sot, pas 1 viti) e nxirrnin kandidatin e PS ne vend te 3, pas asaj te ekstremit te djathte (Ballit Kombetar) dhe Nicolas Sarkozy ... Kjo paranteze per te thene se jane bere Pishman!

  Fabula : shpresoj qe ky skenar mos te perseritet ne Shqiperi, kaq!

  Mos te bashkohen tere qelbesirat, vetem e vetem per te hequr Salen, por te shohin nese ka alternative apo jo! Nuk zgjidhen gjerat duke hequr dike, por duke sjelle dike me te mire, apo jo ?

  Edhe Pjeri kete po thoshte ne nje teme tjeter : "s'ka alternative. Njeri mut e tjetri kak" ... Rama po e tregon dita dites qe vetem per te drejtuar vendin nuk eshte!

  Ndaj te reagojme sa nuk eshte vone!!!

   

   

  E ka thene dhe Pjeri?  Vq atij muhabeti pastaj.  

  E para ajo dhe me rendesishmja.  

  E dyta, reago i dashur, reago.   

  jepi leftooooo

  I_Pakapshem, qesha, sinqerisht qesha, sepse ajo ishte nje batute kaq e pafajshme, e shkreta, nje burre qe ne ate moshe tashme, pas viteve pune e perpjekje e jo vetem me gure antike e literature bashkekohore, por pune me turma e me police e me horra, pune me Berishe prapa e Berishe para, detyrohet tani te thote keto llafe, te listoje burrat e familjes e burrat e vendit, niperit dhe mbesat, te kujtoje bemat e sheshit, e te mbroje veshin trashegimtar te te birit, sepse aty qenkan cmendur e cmeritur te gjithe. Me te qeshur te hidhur s'kisha bere. Dhe jam e sigurt qe ne nje cast N. Ceka ka qeshur edhe vete me absurdin ku po e fuste veten. Po djali eshte ne pune te vet dhe e ka jeten perpara.

  Sa per Ramen, them se ky turp i ka hije, i mungonte ky gjest profilit te tij politik.

  Une do thoja s'eshte aspak e pafajshme por megalomani tipike shqiptare, narcizem familjaro-fisnor, e pergjithesisht bananlitet qe s'i shkon aspak nje profili si ai i Neritan Cekes.

  Po kete po them edhe une o i pakapshem, te mos sqarohemi me tepri, them qe ajo e veshit doli se dyti si batute pa dashje (Ceka si vesh i historise), njeherazi batute e qellimte (Ceka si histori me vesh), nje cast sinqeriteti komik ne mes te absurdit te situates. Dhe ironia eshte qe argumenti i tjetrit nuk kapet nga veshi i tij, por nga veshi yt. Nejse. Ty te falemnderit qe me mbeshtete ne trishtim.

  Shikoni nje cike komentet ne TEMA mbi letren e ketij lyres. ka shume te fortasmiley

  Surreale.

  eshte sesi nuk e denoni as sa per sy e faqe kete akt

  Po pse me aq mjaftohesh ti me nje denim sa per sy e faqe?

  beje ti tenden, te bejme dhe ne tonen (te lavderojme per sy e faqe)

  Shpresa  ka dy vajza të bukura - emrat e tyre janë zemërimi dhe guximi; zemërimi në mënyrën se si gjërat janë, dhe kurajo për të parë se ata nuk mbeten mënyra që ata janë.

  se mbaj mend kush e ka thene (me siguri do dal dikush qe e mban mend) , ama i shkon kesaj teme paq smiley

  Monda, a mundesh dot t'i fshish fotot ndricuese qe na kane servirur shoket nja 3, 4, 5 here? Se me bezdis qe je verdalle dhe nuk i heq. Ti e di qe une jam e fundit per censure, por mendoj se behet fjale per nje derdhje te pakuptimte, jane foto qe nuk ilustrojne asgje, asgje.

  LEFTI, ku video ? Ku pikcer me shkulje veshi? Po I solle tani une te besoj. Behem me Salen qe sot! Premtoj. Me 22 qershor I Hipi avionit e me ke ne Tirone. Per Salen do votoj. Premtoj! 

  "Shko dhe Prapa djellit po deshe"!

  J'en ai rien à cirer, per voten tende - ta perkthen Rama ty, se ka qene clochard ne Paris ! smiley

  Une isha e pavendosur, undecided per voten.  smiley  me kete pergjigje you just lost one per Salen! 

  Moza edhe ta kishte paguar PS salen per tere keto autogola qe po ben muajin e fundit nuk do i kishte sajuar kaq perfekte,,

  derdhje e pakuptimte ? smiley

  e, eshte perkthimi im i nje pjese nga bibla.

  nuk e besoj, c-ne situate absurdi ne bibel.mos ka qene nga Kanuni.aty flitet per derdhje te pakuptimte gjaku dhe jo vetem.

  kismet ta ilustron heretiku, ate e kemi artistin rezident por edhe njeriun me afer papatit.

  kam pershtypjen qe kete koment e shoqerove me nje buzeqeshje te fshehte.u dorezove dmth. j'u bashkove orgjise sureale smiley

  patjeter qe u dorezova, kafshova gjuhen qe permenda biblen ne pergjigje per nje pyetje te pasinqerte dhe per gallate. te me ndjesh, me duhet ta nderpres ketu.

  Oh c'ndepreje e pakuptimte dhe gjith ky trishtim.

  smiley Moza mos vdeksh kurresmiley

  Lereni se lat nam me kete histori te sterzmadhumev qellimisht prej te marrit sali qe Edi i del dhe ne gjume.Ca do thuhej me shume po tja kish hequr krejt veshin ketij gjysem pordhacit te cekes.Ben dhe letra Neritani si ...qytetar shqiptar ...ne Rome.Fasulja si me qene noi personalitet kushedice i bini i vet.I derdimen qi lene mo.Mrrafi thote trapi.U bubuja ca do nigjojme mo ne ket fushate

  Ej, vetem une qe se rruj fare. I kam rrenjet e thella nga te dyja krahet. Qi dmth se kemi marre tendera e poste drejtoresh si me Nanon e si me Meten e si me Berishen. Rama nuk o ndryshe, ka kerku qe t'i ruhet vota, dhe do i ruhet ashu siç do i ruhet dhe Berishes; rrezultatet do shpallen nga gjysma e Korrikut, qe do te thote: 'dy jave numerim per te vendos fituesin'.
   

  Ej, vetem une qe se rruj fare. I kam rrenjet e thella nga te dyja krahet. Qi dmth se kemi marre tendera e poste drejtoresh si me Nanon e si me Meten e si me Berishen.

  Kush te pyti???

  Cila mendoni se do te jete shfaqja e rradhes nga trusti i geshtenjave?

  a e dije qe sigla e LSI-se eshte "Te ecim me shpejt"?

  Nuk e dija. 

  Po me kujton ato skenat me gjerman kur i bertasin cifutve schnell, schnell.

  Ne zgjedhjet e 2017 ka rrezik te jete "Te ecim shpejt fare"

  ala me vijn ne mend ato shkuljet e flokve sot ne mjes, si mas nji mynxyre te modhe, si do i dalim ne botes perpara tashti, o turp e faqja e zeze... u turpnum perjete... o prapsi, o dreq... dmth me u shfytyru burrat n'asi fare feje  kurre mos u morrt ajo pare, ika, noten.

  500 e kusur komente per Talibanin e Neritan Alise qe Shpellari donte ta varte ne litar? 

  Shqiperia eshte zhytur ne MUT e peshqit merren me fjalime a i terhoqi Edi basetat Pederit apo ja rrasi ne laper?

  Incidenti ndodhi ne Austri e lini autoritetet austriake te merren me te.

  me kaq shume Shpellare sbejet ai vend.

  ka ndodhur një agresion i rëndë, i turpshëm, brutal dhe shtazor.

  Harron engjelli sali kur sejmenet e tij rrahen paskal milon me shoke ne mes te brukselit.

  Faqet

  Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).