Policia vë në pranga babain e deputetit socialist, Sajmir Tahiri nën dyshimin se personi bën pjesë në një bandë të kontrabandës së ilaçeve. 
Të dhëna nga policia bënë të ditur se shtetasi Bashkim Tahiri, 62 vjeç fuste kontrabandë medikamente ilaçesh të ndryshme së bashku me persona të tjerë. 

Shtetasi Bashkim Tahiri u prangos në farmacinë që 62-vjecari ka pranë Qendrës Spitalore “Nënë Tereza”, përballë pediatrisë. 

Gazetari i News24, Spartak Koka bën të ditur se Tahiri bën pjesë në një grup që kontrabandonin ilace. Zanafilla është shtetasi Dritan Gjiza, i prangosur nga policia, nëna e të cilti punonte në një qendër shëndetësore në Itali. Nadire Caka, nëna e Dritanit grabiste ilace në qendrën shëndetësore italiane dhe i dërgonte me traget në Durrës, ku i priste i biri, Dritani. Ky shtetas më pas ia shiste me cmime të papërfillshme, Bashkim Tahirit, babait të deputetit socialist, Sajmir Tahiri. Bashkim Tahiraj pasi blinte ilaçet kontrabandë i shiste këto medikamente me çmimin e tregut.

Gazetari Koka mëson prej burimeve policore se ilaçet nuk kanë dokumentacionin përkatës. 

Durrës 
Gazetarja e News24, Klodiana Haxhiaj raporton nga Durrësit se në port në doganën e Durrësit nuk zhdoganohen ilace. Burime nga dogana konfirmuan për të se ilaçet mund të kenë kaluar me canta normale, rrobash. 

 

596 Komente

Shtoi Milon e Gjinushin qe po bejne presion Rames (se helbete vetem ata i kane ngelur besnik si loli dhe coli), se Ndoka e PBDNJ i dhane shendene opozites! ja pane hajrin

Te shofim ç'do beje avokat ngjela ... do mbytet me Ramen prape ne opozite apo do ta dredhi si "ngjale"

duro deri neser alke, me cfare do e mbushim diskutimin neser.

po t'lejn kto qe hajn buk e pulitik me shiju naigjo?smiley

per maverick kjo;rrofte edi ramasmiley

Neser eshte pushim ....

Sa me shpejt te afrohen zgjedhjet aq me shume "Baballare" do kapen nga kundershtari! Ujku qimen e nderon por zakonin se harron! "Hajduti thote, kapeni hajdutin!" teori e vjeter kjo! 

teoria e re eshte qe hajduti qe kapet del viktime e komplloteve Titiste, te UDB-se, te KGB-se, CIA-s dhe Mi6 njiheresh smiley

504 komente per nje veper te supozuar dhe ende te pa denuar nga gjykata. Shume me pak se tema e pedofilit i cili qartesisht tregonte, kapitullim e shtetit mungesen e gjykatave .prokurorise dhe policise. Paska pas te drejte Konica

Shqiperi te kam dhjere,

ste kuptova asnjeher. 

te te rroje sa malet Saimiri si rilindas i shquar qe eshte. Hajdutlleku i nxori jashte loje. Tani bashke me Shalsin te imitojne Ramen ne te folur dhe gjestikulacion me anetaret e PS se ne debate politike ketyre ju ka kaluar afati i skadences me kohe.

Po per argiten qe fito 12 milion nga unversitet private, zeni qe fiton 200mije si sekser ose bashen qe as ne gjykate nuk shkoje, po per mediun e gerdecit , faljen e kufirit ,vrasjen e njerzeve ne mes te bulevardit,  fazllicin qe slejon ndertimin e interkonjeksionit, vendit qe ska gjykata prokurori e polici apo ci qi nonen, problemi eshte i jati i sajmirit te tjerat jane iluzion. Ik e maverik dhe me mire heren tjeter mundohu me shume dhe shtengrohu me fort se dobet shume dobet.

504 komente per nje veper te supozuar dhe ende te pa denuar nga gjykata.

 

Ti e the ket espanje. Ene kto si ka denu gjykata me duket. Supozime te tuat jane smiley

Sinqerisht mendoj se po te dalesh sot kontroll tek farmacite e tiranes, te gjitha kane mallra kontrabande qe tregon qarte cfare hani pa porta jemi ne,si funksiojne dogat dhe sektori i antikondrabandes. Mos te them pastaj qe shitet boldomek ilac per shendoshjen e kafsheve teresisht kancerogjen per njerzit. Po cfare eshte kanceri rendesi ka qe arrestuam babin e sajmrit dhe njerez si ty jentojne te lumtur dhe te gezuar. E berre propaganden sot do te lavderoj shefi neser dhe do e kesh me te sigurte vendin e punes, keshtu vazhdo  

O mjeshter sporti. Sju pergjigje asaj qe te thashe. A i do gjonat me vendim gjykate? As ato qe permene me siper si ka denu gjykata. C'me dredhon kot si dhelper? Sa per dijeni une nuk punoj ne shtet e as me rruhet ti lepihem njeriu. Biles i kam ndihmu disa prej tyre nga te dy krahet e sja kam kerku 'borxhin'. Dakord shoku sekretar i partise?

jo se keta te PS gjykaten e permendin vetem kur ju duhet, kur sju duhet behen vete gjykate.

O maverik ju ne gjykata nuk shkoni, e di ti basha dhe mediu. Jeni ber si ata gjeneralet e hitlerit qe benin krime lufte dhe nuk shkonin ne gjygj. E kupton ti si vite drite larg jeni apo ke mungese neuronesh 

jo se keta te PS gjykaten e permendin vetem kur ju duhet, kur sju duhet behen vete gjykate.

Gabohesh se vetem sekretar partie si sailu sjam, biles kam qene dhe votues i rregullt i tij deri ne 2009. Po vendi spo ecen me njerzit sjam me te lire dhe krimi ka mar vendin apo jo. te premten isha ne Pogradec per  fund jave dhe ne sheshin para bashkise pashe nje skene te mjere. Gjithe mesuesit i nisen per miting dhe drejtori i arsmit qe i hiqte vizen cdo emri, keqardhe per mesuesit nnjerezit qe na kane rritu dhe edukuar.

Po mor jam dakord me ty. Nuk jane gjonat mire hic. Po problemi eshte qe jeta nuk shifet ne 2d. Jeten duhet me e pa 3d  I harrove mitingjet e Rames ku merrte gjithe bashkine me vete dhe gjithe robt nga komunat? Kur te vije ne pushtet (po erdhi noiher) te njejten gje do boj dhe ai. Problemi eshte qe kur sheh probleme me i krah duhet me gjet i krah qe nuk i ka ato probleme. Partia e rilindjes i ka te gjithe problemet e mundshme. Or po te gjitha. Copy paste. Kur te dali ai burre i mire qe do krijoje noi parti me rob te importum nga Gjermania atehere do jem dakord me ty. 

E ke kot me mua se sjam nga rilindja por gjerat duhet ndryshuar. Sinqerisht te them qe jam kunder modeleve infinit ne politik dhe do te doja modeli amerikan qe cdo njeri mos te rrinte me shume se 8 vjet kryeminister. E njejta gje per cdo njeri duke filluar nga kr komune e bashkia. Isha ne berat me nje kryetar komune qe me tha, kam 12 vjet kryetar dhe dua te ri dhe 8 vite te tjera e imagjinon dot. E ke parasysh 23 vite i njejti person, pak si shume cfare do jap me

aq miliona fiton edhe gruja e fundit e Ed Rames nga mesim-dhenia ne uni private, pa llogaritur ketu milionat me ojfte dhe Barjaben, pallatin me lejen e Rames ne kundershtim me ligjin dhe qe nuk dihet se me cfare parashe eshte financuar etj. Gjykatat dhe prokurorione deri tani i ka pasur Rama dhe PS-ja dhe me shume se ligjit i kane sherbyer partise se Rames dhe parase. E di ti qe prokurori qe ka kerkuar denim vetem me gjobe per monstren Prrenjasi eshte prokurori i 21 janarit? Per 21 janarin ky ishte prokuror kalibri apo jo, pasi po bente akuza fantastiko-shkencore, po nxirrte vrases serial ata qe mbrojten shtetin dhe institucionet? si doli kaq tuhaf e i paafte per rastin Prrenjasi?

Babai i Saimir Tahirit eshte nje kontrabandist qe na cel syte per te pare se cfare mund te ndodhe nese fjala vjen Saimir Tahiri behet minister.

Hahahah "gjykatat dhe prokurorine ek ka pas edi rama". Po ju deri dje thonit qe i kishte kreshniku dhe bamiri. E sheh qe gabove prape, te thashe shtrengohu me shume dhe me mire. 

po Kreshniku, Bamiri dhe Edvini jane e njejta gje or shok. I bashkojne interesat. Bej pak ushtrime: kush i ka pasur dy prokuroret e kaluar? Rama. Sollaku eshte ne PS, Ina Rama ishte prokurore e partise, akuzat ngriheshin ose shkriheshin pasi merrnin viston ne PS ose tek Bomja. Shume nga gjykatesit e gjykatava te larta dhe te ulta kane qene te emeruar qe ne kohen e PS. KLD-ja, deri sa ikur Bomja, Spahiu dhe do tipa si Gjermeni, gjykatesi mik i bandes se Aldo Bares, kane qene te PS.

Ik shoku e pyete Samcen se ti tregon se ti nuk ja paske haberin.

Ej kjo eshte e keqja jua, sa jane me ju jane me te miret ne bote, sa ju dalin kunder jane te edi rames. e ke parasysh ate aktorin Arben imami> Deri dje gjenerali i kryengritjen se 97 sot burre me te mire nuk gje. Amon boll me demagogji se nuk eecen me. Shtrengohu me fortsmiley 

500+ komente per nje teme kaq te mjere, kaq ordinere e banale me gjithe konotacionet qe mbart!

Kapiten Zhan Luku qeke ti pakapo?

brado

sipas burimeve(sekrete) babi tahiri nuk shiste ilaçe te mirfillta; ai shiste tip droge(prodhuar kjo ne laboratoret kamuniste) çdo pacient qe blinte "ilaçin" votonte automatikisht PS.

smiley

 

qesh ti? 

te besohet ty qe Arta Dade na ka vjedh peshqirat dhe pultin e kondicionerit ne hotel ?ne 2002 kam patur nje goce menaxhere yll bote(kishte experience edhe ne italy) sapo zbriste valixhet Arta(ne nuk kemi ashensor) kjo menaxherja ngjitet ne suiten e Artes per te par çfar mungonte.zbriti menjeher ne parking i hapi valixhet dhe i gjeti peshqirat dhe pultin e condicionerit te hotelit.histori e vertet kjo.te betohem.

smileyaltino un peshqira kom mor gjithmon nga hotelet biles i her,vetem i her amo,edhe i robdeshamer po pult kondicjonerismileyçere dreqin t'duhetsmiley

ne ruheshim nga Gramoz Ruçi (lab edhe hajdut mund te ishte) une vije e kqyrja dhomen vet kur ikte Mozi,jo qe nuk vidhe asgje po i linte dhe shishet e whisky pa hap fare....smiley

" ne ruheshim ng Gramoz Ruci "

Ha...ha...se ky osht i modh per zotin smiley

ej kur vinin katunaret nga  gjith shqipnia mer per te taku Gramozin(pune per djalin ,gocen),ky dilte ne balkon shishen e whisky ne dore: hajde o derman hajde

smiley gju me gju me popllin daku

smiley

I madh Altini! Ku ishe ti me pare me keto histori?

altino se mos i gjemon mrapa klientave per peshqirat e ftyres ere smileyke hotelet ku shkoj un i kan me germen e hotelit dhe simas meje jan mrena n'çmim se edhe kur jom kthy  nuk m'kan thon asiher asigjo. ti tashi po m've n'dyshim.ato qe skishin germen e qenisme si kom mor asiher.peshqira anonim,pa pik personalitetismiley

alke

ne ato vite paret nuk i numeronim fare ,thjesht i fusnim neper kuti kartonash(bananesh zakonisht) ah si ka qen ajo kohe... s,besoj se do vij me per shqipot !

ps ta them ty se te shof me flamur pipinosh.

as mos ki dyshim per flamurin.sluj mo prej ktu u bo 22 vjet knej me teper se gjysma e jetes.

Ska qene Arta ajo. Ka qene Barjaba i masku si Arta smiley

 

Altino, mos permen shume emra se po fitoi Rama te sjell policine tatimore direkt andej te hap probleme me hotelin. Mos u ngaterro me psikopatin smiley

"kjo menaxherja ngjitet ne suiten e Artes per te par çfar mungonte.zbriti menjeher ne parking i hapi valixhet dhe i gjeti peshqirat dhe pultin e condicionerit te hotelit."

natyrisht, natyrisht smiley 

Si po ja kalon ne Shqiperi finis ?

brado, kom i formule per tahirin, por s'e them mo, se s'ka mo veresije...

Une jam njeri normal Brad, si thua ti mund t'ia kaloj? Por flm qe pyete.

Ehh ..tani me fute ne mendime se si mund t´ia kaloje nje njeri anormal . Po pyetje mo , po tja kaloje mire do mu bente qejfi , po tja kaloje keq , do me vinte keq , si ora dy e nates qe eshte mund tu ngushelloje me nje " Mire Faleminderit " smiley

Brado. Ca pytjesh bo dhe ti or burre. Si po ja kalo thote ky. Po a kalohet mire nen regjimin Berishjan? Ky regjim po na mer shpirtin ti tallesh. Me vjen shume keq mos bo mo ksoj pytjesh.

patek

sinqerisht qe kur e keni marr ju (pd) i keni q!r nenen ketij  mileti.

nuk duket leku gjekundi.as fruta.as perime.

sinqerisht

Sinqerisht Altino o fut leku ne brime te miut. Te kishte hy te pakten ai 300 milione euroshi te kishin marre icik fryme robt smiley

"u fut ne brime te miut"

nuk u fut,e futen !

" Mire Faleminderit " smiley

p.s. Pyete si ia kalojne anormalet, per shembull?

smiley

Nuk pyeta por e marr me mend tani.

Kjo menaxherja duhet te ket qene oficere Gestapo...schnell, schnell...halten, halten!!!

Boll pe filma me gjermon o Altin!!!

emo e funit dhe ja futa gjumit smileykom bo shum jet hoteli dhe vazhdoj boj akoma edhe se me rrall.peshqirin e ftyres me germat e kom mor gjithmon dhe nuk t'rrej i her qe harrova me e mor,pata paturpsin me ja kerku.  ma dhan me buzqeshje perzemersie,dhe doshin me m'dhon t'gjith kompletin.s'pranova se u rendonte valixhja.kam nji dollap plot me peshqira t'vegjel

ha me ik e fli ime , m'thu mu mos trego ene zbraz barkun per vete , pagjums smiley

ika ,natensmiley

naten to you too smiley

e kemi m'terezi ne knej , ti je 6 ore perpara smiley

un najher ata sapunet ... dhe nuk i perdor, e? ah, edhe body lotion, se jan te vegjel, praktik dmth.

nuk mbaj mend te kem mor peshqir. smiley

natenemire.

rono

ne ato kohra kur vija ne vlor ose fier un mbaja 2 çerra me vete,(jo per trima )duhen per te nderruar gomen e makines,per te bler cigare etj etj por kurr nuk i ulja ne tavolin me shoqerin.kapish?

goxha kuadro paska humbur hoteleria ne atdhe

Ahahahahah. Oj Fine, shef ti qe paske humor me te embel kur vike ne Shqypni

te nis te shqetesohem thua?

 

Te shqetesohesh posi. Kjo tregon qe ndjehesh mire kendej. Nuk eshte gje e mire smiley

Hem, edhe humori yt po me duket me i holle se zakonisht. Duhet ta kem nga lodhja.

Naten e mire peshqve.

 

Ishalla spo kputet thuj se qeke dhe e lodhme. Ciaua

Pateko, e kam gabim apo kjo qe je tu bo me Finis quhet gjujtje me korrespondence? 

Nese po...i holle qeke me femrat!!!

Rono. Ku e pe te gjujtmen mor dak? Jo mor te keqen. Skena nerva me gjujt ne internet. Kur te gjuj noiher online do te marr i menje ty meqe qeke ekspert chatesh

Bababa sa i ndjeshem qe je mer burr. Nuk guxo robi me hudh nji hamendesim se menjihere prekesh!

 

Rono ,si antar forumi jemi te barabart por jemi edhe te ndryshem.pervec qytetar vs katunat ,psh nga hoteli un bej çdo sezon + 70.000€ fitim ,ti ben po aq(ndoshta edhe me shum) komente & hosana ke ppu.plus un nuk mbaj çërra ne tavoline.ti them keto per xhentiles komunikimi virtual jo se me rruhet nga ty.ik tani bej hosana idrizit emigrantit &co.

ps nxito me kap metron se te vajt von per pune.

he me si e late ??

ueee...sikur ta kishin kap me dur ne mythen e xhozit s'do kishte shku kaq shum kjo tema.

mgjths, tu e menu me gjat, po ti kishte fut duret ke mytha xhozit, kjo tema do kishte 1700 komente.

edhe trecereku jane meshkuj thuaj smiley  qe e cojne temen n'hava smiley

Espana, kishim shpresa tek ju forcat speciale edramagjitpropiste, por dhe ju na late ne balte smiley

Le te presem per dicka me shume neser jarebi.

Cimo ket te keqe kan katnaret kur i kap delli i krijimtarise: e mbigarkojne me hiperbola, dhe tregohen te pakujdesshem me detajet!

E mbingarkojne me hiperbola: "nga gjith shqipnia"..."ne ato vite paret nuk i numeronim fare ,thjesht i fusnim neper kuti kartonash...(bananesh zakonisht)"

Per kete te fundit vrehet qartazi qe Altini eshte inspiru nga kjo skene e filmit "Blow"

 

 

Tregohen te pakujdesshem me detajet: "i linte dhe shishet e whisky pa hap fare"..."dilte ne balkon shishen e whisky ne dore"

Tashti, shishen e mbante kot ne dore te pa hapur?

 

 

 

Bote e lire, mer Ron. Bradi e tha qe per ket dit luftum smiley

Rono mos harro fotot mrena ambjenteve te mbyllura , me syze dielli

hahahha shi kur te nxjerrin tani qe ato nuk ishin ilace por droge smiley

 

Deputeti socialist, Sajmir Tahiri, deklaroi përpara drejtorisë së Policisë së Tiranës, se ai nuk është lejuar që të takojë babain e tij, të arrestuar me akuzën e kontrabandës së ilaçeve.

Tahiri nuk komentoi çështjen në fjalë, por la të kuptohej se ishte një instrument kundër tij, për t’i mbyllur gojën.

Tahiri tha se Berisha nuk ia mbyll dot gojën.

“Sipas meje, askush nuk duhet të qëndrojë mbi ligjin. Inkurajoj cilindo të hetojë cilindo.

Por nuk mund të rri këtu pa e thënë se këta njerëz, Sali Berisha, Flamur Noka, Agron Kuliçi, që nuk kanë hezituar për hir të fëmijëve të Saliut të më gjobisin përmes policisë, po këta njerëz nuk kanë hezituar të vrasin njerëz në bulevard, bënë shumë pak kundra meje. Mund të kishin gjetur ndonjë instrument që të bënin më shumë.

Garantoj në emër të çdo sekonde të jetës sime, kontributit dhe përkushtimit tim, ia garantoj Argitës, Shkëlzenit, Flamurit, Lulzim Bashës, Agron Kuliçit se nuk ma mbyllin gojën me asnjë instrument.

Nuk do rri asnjë sekondë pa drejtuar gishtin ndaj krimeve që kanë bërë. Nuk do rri rehat pa siguruar që të gjithë qytetarët janë të barabartë para ligjit dhe ata që kanë bërë krime të dalin para ligjit.

Unë shpresoj që hetimi të bëhet sa më i plotë. Shpresoj që edhe fëmijët e Saliut t’i bëjnë llogaritë mirë, edhe këta që janë në pushtet t’i bëjnë llogaritë mirë, sepse çështja e barazisë para ligjit nuk mbaron me cilindo presioni që bëjnë,”tha Tahiri./ep

 

Fair enough!

Thx, ilir-jani!

Alkaponja ka filluar fushaten kunder korrupsionit! 

edhe hej, gjithnje pa lene pas dore baba Tahirin, hudhni naj sy edhe andej nga Derviciani, ku u festua me sukses pavaresia e greqise nen banderolen Liri a Vdekje.

PS. Ju qifsha shtetin!

Ai pinoku i shtremeber Plak nuk ka ngrit shtet por pushtet banditesk mafioz per vete dhe jo per popullin! Do mbahet mend ne histori si burri me i keq i te gjitha kohrave, qe sa jetoi i mbushi te gjitha epshet e veta te semura per pushtet dhe lavdi personale te pamerituara! 

Pompelqe logjia e fresket eTahirit, sidomos tani qe gjendet ne kete situate te veshtire*:

- Une akuzoj pa prova familjen e Berishes per korrupsion dhe policia per hakmarrje kap me prova familjen time duke bere kontrabande ilacesh. Kjo eshte diktature! Poshte diktatura!!

 

Saimir, mos u merzit, i ri je, plus ne te besojme qe femijet e Berishes jane te korruptuar (mgjths ti s'u morre me lidhjen e tyre me Gerdecin, po me te ardhurat e deklaruara te Argites, se helbete Gerdeci ka dhe Delijorgjera).

Gjithsesi, neser kur te behet Edi Kryeminiser e ti Minister i Denoncimeve, kape Argiten duke bere kontrabande Viagra dhe ja ku e merr hakun e aspirinave te babit tend, bile te ngelet dhe dicka resto.

Deri atehere gjen nje tjeter Rama qe te denoncoje per Partine, s'ka problem.

Per momentin, pi nje limonate dhe clodhu pak tek stola e rezervave me Barjaben. 

 

*

Garantoj në emër të çdo sekonde të jetës sime ...çështja e barazisë para ligjit nuk mbaron me cilindo presioni që bëjnë, tha Tahiri.

Kontrabanda e ilaceve qenka presion? Nese po, ta ka bere yt ate me pare presionin (presionin e madh, si Mato Gruda), kushedi ka sa kohe. Ti kishe thene te bente kujdes tani gjate fushates te pakten. Berisha vetem kohet e fundit ta beri presionin me policine (presionin e vogel, si italiani fashist qe u be partizan). 

Garantoj ne emer te cdo sekonde te jetes sime smiley

O Xhib eshte presion or ti.  Sistemi qe ka ngritur Berisha e detyron te jatin e Tahirit te shesi ilace te kontrabanduara, sic sistemi qe ngriti Berisha e detyroi Meten te bente korrupsion per 7%.

I poshter sistemi, e detyroi te shese ilace jo vetem te kontrabanduara, por dhe te vjedhura nga spiali italian.

Saimiri eshte i pafajshem per bemat e te jatit , por moralisht nuk mund te veje e te predikoje ndershmeri kur thyeresit e ligjit i ka ne shtepi.Kjo ngjarje tregon se ligjet jane thjesht nje sugjerim ne shqiperi  e te majte te djathte, te rinj te reja , burra e gra, pleq e plaka nuk e rruajne fare per ligjin.

Policia ka bere gabim qe e ka arrestu Tahirin e Madh e ska marre edhe te voglin brenda. Ky Tahiri ka qene duke marre ilacet ore njerez per te kuruar ish te burgosurit politik te burgut Burrelit ku i vellai i tije ka sakatuar me dhjetra njerez kur kane qene te lidhur ne pranga. Si di jo veje emrin te jatit sot Saimiri? Hero? Per ne jane nje fis m....i ne karakter e moral

S'ke ç'i ben Xhavit,

keshtu ka ardhur koha...ketej bejne 10-20 euro kontrabande ne muaj, ketej çuni deputet, ketej shajne Salen qe kur te vijne ne pushtet prape te ulin traun ete kalojne Maunet pa dogane.. oreksi vjen duke ngrene!

#RILINDJE per KOMUNISTET

      Apotauri ....i propagandes qevevrrisese, tete vite nderzim te shfrenuar!

   Aristoteli i madh ka nje pasazh interesant, ku flet per Lopet e Epirit...

"...Lopet e  Epirit, te medhate, japin seicial nga nje shtambe  e gjysem qumesht nga sisët.Lopet dhe delet me te mëdha janë ato që quhen "Pirrike, te cilat e kane emrin nga mbreti Pirro.Kopete vuajne  me pake kur  levizin  nder ngrica se sa ne dbore.

Ato rriten neqoftese  veçohen  per nje kohe te gjate sikunder thone, tete vjet , nga nderzimi, prandaj barinjte  ne Epir i mbajne  kopete pirrike , sikunder quhen ato , per tete vite  pa i nderzyer,(zakoni ka ndryshuar, si klima se  tashti i mban tete vite duke i derzyer rregullisht, ...  per tu zvogeluar)... ne menyre qe te rriten.Kete veprim  ata e quajne  apotauri  i lopeve.

Ato nuk rrojne dot ne asnje vend tjeter,megjithese eshte bere edhe nje prove e tille......"

Me e keqja e ketij muhabeti eshte se

Ne te ardhem nuk mund te thuhet me se e rracen per agjitacion e prapagande por per vjedhje pra eshte Hajdut dhe nuk donte te ndante paret me te tjeret smiley

Pra nuk ka piken e justifikimit per te ardhmen !

Tahiri: nuk kane lene mjeket ta mjekojne, vuan nga tensioni
Policia: Na tha qe do te perdorte ilaçet e veta. smiley

eh...  600 komente per

 

'Kontrabanda e ilaçeve', Prokuroria kërkon lirimin e babait të deputetit Saimir Tahiri    TIRANË- Prokuroria e Tiranës ka kërkuar sot lirimin e Bashkim Tahirit, babait të deputetit të PS-së Saimir Tahiri, i cili u arrestua mesditën e së hënës për kontrabandë ilaçesh.

Ndërkohë, për bashkëpunëtorin Dritan Gjiza organi i akuzës kërkon ‘arrest shtëpie”, ndërsa për Nadire Tagën kërkoi hetim në gjendej të lirë.
 
Dosja me faktet rreth akuzave për kontrabandë ilaçesh mbërriti sot në Gjykatë, ndërkohë që nesër jepet vendimi mbi 3 të akuzuarit.

Policia e Shtetit gjatë një komunikimi me median në mesditën e së hënës njoftoi arrestimin e tre personave nën akuzën e kontrabandës, njëri prej të cilëve babai i deputetit socialist Saimir Tahiri.

Bashkim Tahiri u arrestua rreth orës 13:00 të së hënës, në afërsi të rrugës "Todi Shkurti" në Tiranë. Operacioni për kapjen e tij u kodua "Rispedal" dhe në pranga veç babait të deputetit socialist Saimir Tahiri, përfunduan edhe Dritan Gjiza e Nadire Taga. 

Sipas policisë, tre të dyshuarit janë mbajtur nën përgjim për tre muaj me radhë, nga ku ka rezultuar se në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë mundësuar transportimin e medikamenteve, ku siguroheshin në mënyrë të jashtëligjshme në një qendër shëndetësore në Itali dhe shiteshin në Tiranë. Në momentin e arrestimit, sipas policisë tre të dyshuarit u kapën duke shkëmbyer medikamente me vlerë 10 mijë euro. 

 

Tek balkanweb, po sot kishte nje lajm, sipas gjykates qe arrestimi ne flagrance, eshte i ligjshem. Eshte shume e drejte te mos mbash ne burg nje person, qe nuk ka kryer krim te dhunshem dhe nuk rrezikon te arratiset, por procedimi penal vazhdon ne ceshtje te lire. Mund edhe te gaboj, por lirimi nga burgu ne pritje gjykimi dhe pushimii ceshtjes jane dy gjera te ndryshme.

Gjynah i madh, per opinionet e vajtura.... ne .... Te shumeve qe u gezuan per arrestimin krejt te paligjshem te policise politike te te marrit per ate fakiri a Tahirin qe nuk e njoh hic, sepse kish vjedhur me trasta aspirian a nikotibina.Prokuroria e quajti sot te paligjshem arrestimin dhe kerkoi lirimin e menjehershem te tij.
Ja pra mos gezohi para kohe bre te ushtrise, me komandant kryekusarin ! Jo per gje por se ju vene ligesht menimet ...

Tahiri mesa duket eshte i bindur se vendimi i gjykates do jepet pas zgjedhjeve, apo mbase vertet shpreson   se i ati do shpallet i pafajshem (edhe pse u kap me preshaspirina ne dore, avokati i tij tha qe s'ka prova se ato ilace ishin ne fakt ilace)?

Por 

Prokuroria e quajti sot te paligjshem arrestimin

kjo eshte nje gravegenjeshter si shume te tjera ketu. Askund nuk u tha se arrestimi ishte i paligjshem, bile u specifikua qe ishte i ligjshem:

Organi i akuzës deklaroi se arrestimi i tre personave në kushtet e flagrancës ka qenë i rregullt.

Vetem u tha qe investigimi dhe arrestimi ishte bere pa djenine e prokurorise.

Prokuroria ka kerkuar te lirohet nga burgu dhe te jepet masa "detyrim paraqitje", sic thote artikulli me siper. Fakti qe prokuroria s'kerkon te qendrosh ne burg nuk prezumon as pafajesi (te flase gjykata njehre, na cate trapin ate dite lol) as qe ceshtja s'po gjykohet.

600 edhe nje Rilindje me LSI perkrah . Fitore smiley

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).