Policia vë në pranga babain e deputetit socialist, Sajmir Tahiri nën dyshimin se personi bën pjesë në një bandë të kontrabandës së ilaçeve. 
Të dhëna nga policia bënë të ditur se shtetasi Bashkim Tahiri, 62 vjeç fuste kontrabandë medikamente ilaçesh të ndryshme së bashku me persona të tjerë. 

Shtetasi Bashkim Tahiri u prangos në farmacinë që 62-vjecari ka pranë Qendrës Spitalore “Nënë Tereza”, përballë pediatrisë. 

Gazetari i News24, Spartak Koka bën të ditur se Tahiri bën pjesë në një grup që kontrabandonin ilace. Zanafilla është shtetasi Dritan Gjiza, i prangosur nga policia, nëna e të cilti punonte në një qendër shëndetësore në Itali. Nadire Caka, nëna e Dritanit grabiste ilace në qendrën shëndetësore italiane dhe i dërgonte me traget në Durrës, ku i priste i biri, Dritani. Ky shtetas më pas ia shiste me cmime të papërfillshme, Bashkim Tahirit, babait të deputetit socialist, Sajmir Tahiri. Bashkim Tahiraj pasi blinte ilaçet kontrabandë i shiste këto medikamente me çmimin e tregut.

Gazetari Koka mëson prej burimeve policore se ilaçet nuk kanë dokumentacionin përkatës. 

Durrës 
Gazetarja e News24, Klodiana Haxhiaj raporton nga Durrësit se në port në doganën e Durrësit nuk zhdoganohen ilace. Burime nga dogana konfirmuan për të se ilaçet mund të kenë kaluar me canta normale, rrobash. 

 

596 Komente

Lefti ta futi xhaelga.. apo PPU?smiley

Gjergjo filloi konkurrenca. Xhaj Elga doli kocke e forte smiley

LEFTI rrezik ben gjumin e mbasditessmiley

Lefti do jet lidh me qendren tani. Po mer informacjonin e kodum per operacjonin "Kontrabandusi i varfer rilindas"

sa postime parashikohen ketu smiley si dhe devijim debati deri tek kush e fiton kupen e kampioneve smiley

Ka fut 4 pako aspirina kontrabande me cante dore..

Nderkohe spitalet qe kane ngel pa ilace dhe serumet duhet ti sjellesh me vete.

Njerez te shpifur!

Vec te kene qene aspirina me kokaine qe 4 pako bekan 10 meleone.

Por gjithsesi dakort me ty jam edhe une, ky i shkreti per te ndihmuar popullin e ka bere. Une propozoj t'i japim dekorate!

Kush jene njerez te shpifur policia,apo ky toci qe e di se ne cfare pozite e ka djalin dhe ben pelivanlleqe?

Kaq te babaezitur per para qenkan xhanem,se nuk ma merr mendja qe familja e tij te vuaje per buken e gojes?

Cfare pelivanlleqe ka bere ti idiot?

Pelivanlleqet i bejne qeveria e mostrave qe po lene njerezit te vdesin spitaleve.. A e di qe nuk ka ilace per te semuret ne spitale? Nuk ka serume! E di qe per kto jane bere tendera me milona euro qe matrapazet i kane fut ne xhep.

Fundurrina bejne dhe moral. Ca duhet te bejne robte mos te sjellin ilace ne canta? Ti lesh prinderit te vdesin? Ku e ke hallin ti konkretisht?

 

 

 

#rilindje

Ne rradhe te pare kontrababnden e bente dikush tjeter, ky i shiste kundrejt fitimit. Po e ka thene Baca qe jem vec per shtet ligjor, po ai shtet qe ate Lulzim Bashen qe vodhi nja 200milion euro as ne gjykate se coj, me keq se ne kohen e hitlerit. Po ky shtet qe ka minister mediun dhe zv meten krye hajdutin.

Cke ketu per tu revoltuar,nse ka bere kondrabende duhet ndeshkuar sipas ligjit.

Sajmir Tahiri nese nuk di gje per aktivitetin e te atit, ska perse shqetesohet.

Jam dakord !!

po ky Sajmiri qeka kokrra legenit qe e leka baben me fut ilace me canta, pse mer kaq keq ka perfundu PS-ja..

ncqqq

eshte be me mbyll veshet tani, filloi fushata. 

Kushedi cdo degjojme tani, apo skane bo dhe ca spastrime e riciklime te mira ne dogana e tatime qe te na garantojne nje fushate te larmishme me shk..atlliqe smiley

Edhe ky do i pergjigjet me videot qe mban ne celular smiley

smiley

do kete estrade patjter smiley

na mori n'qafe hajteknollogjia smiley

eshte plot nje ushtri e popullit te armatosur me ajfoneajpeidajpej , pra  duhet te jemi vigjilent ndaj teknollogjise smiley

Rruzhe, papergjeshmeria e te dyja paleve atje (Rilindje - Per-para) te le me goje hapur. Nuk ke c'thua, ta mpijne llogjiken! Mjere ju qe jetoni aty (me dhimbje) smiley

In pace i figli seppelliscono i padri, in guerra sono i padri a seppellire i figli

Zëdhënësja e policisë bëri me dije se në bashkëpunim me njëri-tjetrit personat e arrestuar i kalonin mallrat kontrabandë nga pika doganore e Durrësit, prej 1 vitit. 

“Operacioni finalizua me sekuestrimin e një sasie medikamentesh në Durrës. Sot në orën 13:00 u arrestuan në flagrancë shtetasit, Dritan Gjiza, Bashkim Tahiri dhe Nadire Taga. Pas një pune operative 3 mujore hetimi u mblodhën provat e mjaftueshme se shtetasit në bashkëpunim kryenin kontrabandën. 

I paskan kapur ne Flagrance.

Ka shit Rocefine me kile farmacia Sajmirit. Spitali aty i conte robt. Nuk po merrem fare me kontrabanden. Fitimi i 'paster' aty vetem nga bashkepunimi me spitalin eshte diku tek 12 milione leke ne muaj duke heq pjesen qe ndan me ata te Lsi-se. Pra bashkepunimi pozite-opozite eshte gjithmone aktiv kur bohet fjala per te rruj leke. Vetem popullit idjot si puna atij googoleshit ne Gjermani i vjen keq kur kapet hajduti krahut te vet.

Gjembo. Ma kap pak edhe kete pjesen smiley

 

Sipas saj, të tre personat u kapën duke shkëmbyer medikamente me shumen e para, në rrugën “Todi Shkurti”, për nje sere diagnozash si sëmundje kancerogjene, me vlerë mbi 10 mijë euro.

“Operacioni finalizua me sekuestrimin e një sasie medikamentesh në Durrës. Sot në orën 13:00 u arrestuan në flagrancë shtetasit, Dritan Gjiza, Bashkim Tahiri dhe Nadire Taga. Pas një pune operative 3 mujore hetimi u mblodhën provat e mjaftueshme se shtetasit në bashkëpunim kanë transportuar medikamente që siguroheshin nga vjehrra e Dritan Gjizes në Itali në mënyrë të paligjshme. Gjiza siguronte transportin në Durrës, e me pas ilacet i tregtonin ato në farmacinë e Bashkim Tahirit në Tiranë”- deklaroi zëdhënësja Alma Katragjini.

 

smiley

Vetem budallenjte kapen me presh ne dore smiley

Nuk e ngjon ti ca thote ai trrapi Liqeni aty lart? Ai thote qe keto kane kontribu per mirqenien e popullit meqe ska spitali ilace. Kushedi sa njerez do kene shpetu nga kanceri keta smiley

Keto jane gjona te vogla mer patek kur i krahason psh me shitjen e detit qe boni krimineli sali, apo te komisioneve/primeve te suksesit qe angazhohej cuca e kriminelit. Nuk mund te mbulohet dielli me shoshe .  

po mire ti kokra e legenit, qurre e PD-s qe do te besh pordhacin online por mbush breket e tua nderkohe.. Cdo farmaci ne Shqiperi ka ilace kontrabande apo te futura ne canta dore e poshte brekeve.. Ti ku i blen ilacet per prinderit e tu te semure apo per femijet? Sepse spitali as serum s'te jep e doktori te thote te shkosh ne farmaci ti blesh.

Legen! Mos e merr mundimin deshtak as te kthesh pergjigje. Nderkohe vazhdo kruj qurret e qesh si debil.

 

 

 

+11, keta jane laskar dhe funderina qe deti edhe per pak kohe do ti mbaje siper.

Meqe administratori vendosi qe te fshije komentin tim dhe te leje komentin tend prej kucke te vogel po ta riperseris edhe njehere. Ilace ka plot por i fusin kontrabande qe mos paguajne dogane dhe i shesin po me cmimin e atyre qe paguajne dogane. Dmth jo vetem qe nuk e ndihmojne popullin sic thua ti mor kacke hunde por ja fusin edhe me shume sa krahu. Kuptove o trashesire o trrukalbet.

#rilindje, nga bytha e EdRames e Taqirit

lene se ajo ishte thenia e dites smiley

Tani, relacioni mungese ilacesh - boom shitjesh ne farmaci qendron. Dhe qe eshte loje e maskarenjve, edhe kjo qendron. Dhe qe kta te qeverise duhen var ne litar , edhe kjo qendron.

Por eshte funny, perceptimi se futen kontrabande me canta per ta shpetu popllin smiley Nderkohe qe minimalisht shkrimi e thote qarte qe shiten me cmimin e tregut. 

Po kta rrojne jashte , dhe nuk e kane haberin sesi rregullohet tregu farmaceutik ne shqiperi.

leje se ju falet  smiley

Ai i shkreti per te miren e popullit e vuri veten ne rrezik, si Mazllemi. Po ju s'ta dini as per nder jo!

dul Bajraba i radhes, me i llaf.

smiley

 

ske nevoj te permendesh emra, mjafton te thush qoftelargu dhe meret vesh per ke e ke fjalen

Po me ate Bajraben cfare u be ? Se nqs nuk eshte kthyer nga USA do te thote qe po vazhdon gjykimin, me ligj atje duhet te rish 6 muaj.. dmth po mos jete kthyer gjithe ato akuza nje te vertete me patjeter e kane pasur.. Kush ka info per Bajraben se ndodhet ne TR duhet te na i jape sepse mund ta kemi kryqezuar kot ketu ne PPUsmiley

e dogjem n'furr... ashtu ishte nje qeshtje smiley

smiley

 

Lere e mora vesh emigrant... me patjeter hirin ja kane hedhur ne lumi Shkumbinsmiley

po jo mer se nuk te mban njeri per shoplifting 6 muj. Ja pyt xhibin psh

Ne liri te vigjiluar te lene ata po nuk mund te ikesh nga USA, po mos jete kthyer qe nga janari ka probleme, sepse bajraba punonte dhe jetonte ne ALBANIA ku ne menyre te pavarur dhe vullnetare perpilonte edhe programin e Rilindjes

Aman er Cimo, se Bajraba ishte duke pa punet e veta. 

Po dhe Qeveria di ke gjun mer burre, 

Se rama e ka mush me koqe kanari partine. 

Se ky kopili vogel, Tahiri zuni vendin e nje alamet burri si Besnik Bare. 

Po normal e burre qe kta do merren me Tahirin, Taulant Ballen e lloj lloj legenash. Se ktyre ke dhe car i gjen kollaj. 

Perndryshe do ti degjoje te merreshin me B. Baren, E.Meksin, M.Kodhelin, R.Mejdanin, P.Majkon,  apo figura te tjera . As me Erion Bracen s'merret njeri o burre. 

Po kur i mbushin partite te dyja palet me kokrra legenash, nga kto do degjosh smiley

Edhe mua me ardhi shume keq per ate Baren..

po nuk ka rendesi, amon. duhet nji emer dhe nji veper e keqe. cfaredo. makina propagandistike e mur karburantin per nja nji muj tani, sa te vij tjetri.

a ke vesh me i nigju.

Ne mos njeri, tjetri do ta haje

Nuk ka asnje lloj percetimi ktu. Nuk po shkruan njeri per perceptime ktu, sepse po ti biesh holle-holle perceptimeve del shume gjate muhabeti..

Por vjen momenti ku pa-fytyresin duhet ta thuash ashtu sic eshte e jo ti besh furca. Ktu po flitet per ilace , per jete njerezish jo per alkol e duhan, e sigurisht qe do apo s'do ti shpeton dhe ka shpetuar jete njerezish.  

Askush nuk po mbron fitimin e paskrupullt dhe sharlatanet qe vendosin pasuri duke shfrytezuar mos funsionimin e shtetit dhe kriminalizimin e tij. Eshte pikerisht ky mos-funksionim shteti, kriminalitet dhe korrupsion ku problemi qendron dhe aty duhet te vihet gishti jo tek farmacisti dhe pastrusja e spitali ne itali qe vjedh ilace.

 

 

 

 

po ne dore me shoqe ne dore pse ku doje ti smiley

Ehuuu aaa fillove prap ti Pertefo me ofendime. Prisni Leftin mer burr para se me u prenoncu.

Ne burg mer te hyne te gjithe si ai qe vjell nje shiringe ne spital, si ai qe i luan trullin qe ka vjellur gjysmen e Shqiperise. Pa asnje lloj meshire per ato. Por jo loja e piset, eksitimi i hajdutit kur kapet hajduti, eshte mizerje mer burr.

Shyqyr mer qe u kuptum. Ate du. Te arrestohen nga te dy krahet. Ti hajne koken njoni tjetrit.

Rilindje, Per-para!

Nuk di se sa i vertete eshte lajmi dhe akuza, por bravo i qofte policise ekonomike se kapi nje trafikant ilacesh te rrezikshem, jo po ta dine se i thone shtet ketu, posi! Ah, sikur te arrestoheshin dhe ndiqeshin edhe pedofilet/perdhunuesit/hajdutet/te korruptuarit keshtu, hajde c'do te vinte. 

Ne anen personale, turp per te jatin e Tahos nese me te vertete eshte treguar kaq i "shkujdesur" ne biznesin e tij. Them i shkujdesur se nuk ka farmaci ne Tirane qe nuk shet ilace qe nuk jane te rregjistruara (pra kontrabande) dhe kjo pasi laboratori i rregjistrimit te barnave eshte bande me vete. Nejse, hollesirat po ua le komentueseve te tjere. Me siguri qe tjerrja e leshit do behet mullar ne kete teme, ne fund te fundit edhe keto levizje prandaj behen.

Ne anen personale, turp per te jatin e Tahos nese me te vertete eshte treguar kaq i "shkujdesur" ne biznesin e tij.

Ai eshte turpi, sigurisht. Si kendon ajo, "ti nuk di as me ma lyp".

Gjemb, ne kete rast zevendeso shkronjen "l" me "h" dhe aty del kuptimi smiley. Sigurisht qe ajo fjali ishte ironike,  por sic e kam thene me lart nuk i falet te afermve te nje deputeti ne kete rast te tregohen kaq "te shkujdesur" megjithese "kete e bejne te gjithe". Pra nuk ka justifikim! Pune tjeter provat qe ekzistojne dhe qe kane shpene ne kete arrestim. Ato prit t'i shohim.

Pa shiko pa shiko. U gjet me cfare do te merren lajmet per 1 muaj.

Lajmet e PDs do te japin prova se si vidhte i ati i Tahirit.

Lajmet e PSs do te japin prova se si i ati i Tahirit nuk vidhte fare (e madje do te dale ndonje gje kunder nje te PDs). 

Dhe keshtu do te behet terkuze per nje muaj. Sa qef! smiley

 Ky shtetas më pas ia shiste me cmime të papërfillshme, Bashkim Tahirit,

hahahahahahahahahahhahahhahahha, mire qe nuk tha qe ja falte babait te deputetit. Policia e kriminelit sali eshte tashme nje polici selektive vetem per te spastruar armiqte politike te malokut sali. Kjo eshte nje arewsye me shume qe te gjithe sebashku te luftojme fort per te zhdukur njehere e pergjithmone kete qelbesire, me te madhen e te gjitha koherave.

Gazetari i News24, Spartak Koka bën të ditur se Tahiri bën pjesë në një grup që kontrabandonin ilace.

Shiko te qush Spartak Koken gazetare eshte e teprume. Spartak Koken ta qush tellall dhe i ke bo ndere.

Si mer del gazetari dhe ben pohim se filon fisteku "bën pjesë në një grup që kontrabandonin ilace". 

Po sikur te dali i pafajshem tjetri neser???

O Spartak Koka, o kokrra e TELLALLIT!!!

smiley gazetare l... duhet te thone se dyshohet.. 

Ne 2010 vitaminat "Multicentrum", qe ne Itali shiteshin neper markete, i blija tek nje farmaci qe i sillte kontrabande dhe i shiste si te ishin droge lol

Ketu te therin me Multicentrum. Nga 30 mije leke kutia i shesin.

Me dergo adresen ne privat te fillojme pak tregeti - por duhet te jemi te kujdesshem smiley

Babai i Tahirit do ja hedhe me nje 10 milionshe ( te vjetra)

178 K.P: Tregtimi, tjetërsimi ose transportimi i mallrave që dihet që janë kontrabandë, si dhe çdo ndihmë tjetër që u jepet personave që merren me këto veprimtari, dënohet me gjobë ose me burgim gjer në tre vjet.

Tregetimi i ilaceve nen dore, pa firme laboratori te lejoje hyrjen ne shqiperi ,dhe pa garancine e manufakturuesit  eshte veper  penale sepse behet fjale per jete njerezish dhe  mund te shkaktoje vdekjen e pacientit .eshte ne nje rang me tregetine e droges .babit te Tahirit nese e ka bere me vertet duhet ti hiqet ne vend  licensa e farmacistit + ndjekje penale.

Shum mir ja kan bo Tahirit. Po ato katunaret ke Myslym Shyri qe e shesin rrushin maqedons per rrush veni kur do i kapin?! Ej shtet o shtet na ke bo me shnet smiley

dikush tjeter u ankua edhe per vezet e katunarve smileysmiley

"Lufta e kllasave ka per te vazhduar 8 mije vjet" - i tha ne konfidence (duke i shkelur syrin) Mao Ce Dun shokut Mehmet Shehu.

"Kurse une them, qe do te vazhdoje 12 mije vjet" ia ktheu Mehmet Shehu pa iu dridhur qerpiku i syrit.

Gojet e liga thone, qe Mao Ce Duni pas ketij shock-u nuk e mori me veten, madje u pergatit edhe njehere per nje Marshim te Madh tjeter, por nuk ja arriti dot, sepse vdiq.

Se Rama ankohej per shendetesine  smiley ja ku flinte lepuriiiiiiii smiley

Tre muaj ndjekje intensive? 

 kur do shteti te te kapi,te kap .

Gjak e dhjame per fushate.

Por,sic thote gogolus lart:

eksitimi i hajdutit kur kapet hajduti, eshte mizerje mer burr.

Po ti sikur po qaheshe per spitalin moj goce. A nuk u qave per kushtet dhe per ilacet? Ja pra jep dhe ti kontributin tend edhe thuaj bravo i qofte qe e arrestuan per kontrabande smiley

Shume mire qe e kapen,megjithate,nese qellimi ka qene vetem denigrimi i figures se deputetit socialist ne prag fushate ,ato spitale s'kane per te shpetuar kurre nga ajo gjendje mjerane.

nese qellimi ka qene vetem denigrimi i figures se deputetit socialist ne prag fushate

jo mi çne, e vike dhe ne dyshim smiley

nese thote smiley

Dengirimi dhe nai dore paresh te mira me at rast smiley

Ruzhe,po u duk ajo,tre muaj ndjekje intensive per ta kap ne flagrance ne x ore.A kupton ?smiley

Keta te PD-hit jane bo si tellallet e Lagjes qe u bijshin muhabet pleqve kur dilnin per i sy diell saba - sabah

Ho mre e muret vesht . E hongri baba Saimirit . Kujtun se po e hanin vetem  te tjeret  !

Koken , koken hengshin te dyja Palet .Te na rroje Partia dhe Saliu !

I paskan vene dermen mafies se lidhur me politiken smiley

Ja te degjojme zedhensin e FBI per kete gje.. se mediat ruse jane si TCH dhe KLANI

Zanafilla është shtetasi Dritan Gjiza, i prangosur nga policia, nëna e të cilti punonte në një qendër shëndetësore në Itali. Nadire Caka, nëna e Dritanit grabiste ilace në qendrën shëndetësore italiane dhe i dërgonte me traget në Durrës

 

ncuq ncuq ncuq...  grabiste thote gazetarja...    i vidhte,  thuhet  moj trape...  grabitja eshte tjeter  lloj vjedhje..

grabiste thote gazetarja...

Ja gabimi jot smiley

ku gabimi?smiley   a nuk  e ka shkruar nje gazetare kete reportazh?

Gazetarja e News24, Klodiana Haxhiaj raporton nga Durrësit

Qe vertet mendon qe eshte gazetare pra.

ah, OK.smiley

 

ne fakt, tani qe e pashe prape,   me duket se  kam gabuar vertet.. sepse ne te njejtin reportazh,  qenka perzier  edhe nje ''gazetar'''....smiley

Gazetari Koka mëson prej burimeve policore

... i  rashe me qafe kot gazetares..  sepse traplleku nuk   eshte  vetem i saj,  por qenka teamwork..smiley

qe ket plakun e Tahirit e kan rujt, kjo nuk do shume mend se gjithe farmacistet me ket lloj marifeti merren. Sa per kto se "eshte cfilit per t'miren e popllit" masanej, jane per t'na sjell humorin. eyvalla!

Saimir Tahirit i ishte bere beja prej kohesh. Mori thjesht ate qe meritonte. Ra brenda ne gropen qe kishte hapur per te tjeret.
Pasi na çau drrasat gjithe kto muaj me korrupsionin e femijeve te berishes dhe nuk provoi dot asgje, babai i tij i dashur i le prasin ne doren tja fusi vetes aty ku i krruheshe fort!
Kta kane nje shprehje, para se te flisni per te tjeret, fshini perpara portes suaj!
Tahirit i shkon per shtat edhe ajo shprehja, C'te ben 'babai' sta ben as hasmi!smiley
Por ketyre ju ka plasur cipa prej kohesh. Prisni tani kur te dali ne televizor zoti 'denoncues i korrupsionit familjar' dhe te akuzoje familjen berisha per komplot e per shpifje! Te akuzoje policine per gjueti shtrigash e sulm te stisur nga berisha!
Ka arsye perse te jete i pacipe Tahiri. Mjafton te lexoje kerrmat komuniste ketu qe si vjen zor e sndjejne pendese per krimet e enverit, jo mo per kontrabande ilaçesh! Ka dhe mbeshtetjen e Rames qe do twitoje akuzen e re ndaj penguesve te levizjes se lire te ilaçeve ne europesmiley
Ti mbyllet goja nga turpi kesaj rradhe mqs gjykatat nuk arriten tja mbyllin dot. Fundja ate qe te ben i yti sta ben njeri!
Rilindje hajdutesh.

Shyqyr ardhe se na bere merak..smiley

Pasi na çau drrasat gjithe kto muaj me korrupsionin e femijeve te berishes dhe nuk provoi dot asgje,

E cfare te provonte? Ata i kane te gjithe te dokumentuara. 400+ mije euro ne vit per mesimdhenje te pjeshme pa dhene mesim, % per suksesin e kontrates, etj. etj. Ehuuu, u bene keta!

Ti mbyllet goja nga turpi kesaj rradhe mqs gjykatat nuk arriten tja mbyllin dot.

smiley

Kjo tregon qe Berisha ka nje shpurre te mire ushtaresh,por jo profesionistesh.

Po normale ka 102 drejtues policie nga kuksi dhe tropoja, mos me fol per ministrin pastaj.

Pasi na çau drrasat gjithe kto muaj me korrupsionin e femijeve te berishes dhe nuk provoi dot asgje

 

smiley  smiley  smiley   smiley   sa humor te holle qe ke edhe ti. Tamam humor francez!!! Po nuk ka si te provohet korrupsioni i familjes berisha kur gjykatat jane vete te koruptuara. Prova eshte e thjeshte Lefto, shiko sesa pasuri kane vene familja keto 8 vitet e fundit dhe ketu prape mos u nxito se ne shohim vetem majen e ajzbergut te pasurise se tyre. 

Saimir Tahirit i ishte bere beja prej kohesh. Mori thjesht ate qe meritonte. Ra brenda ne gropen qe kishte hapur per te tjeret.

Lefto, i paske pervetsu mire mesimet e te modhit

 

 

 

 

Info Radio lefKOPE..

Zbulohet Lidhja Puçi AntiBerisha . Nga  nje burim dhe teper i sigurte vertetohet nje telefonate pas arrestimit te babes se Tahirit drejtuar ministrit te hetimeve tre mujore qe zbulojne kontrabanda 1 euroshe si dhe Qarkore Institucioneve te tjera

Flm ...keshtu duhet te vertetojme se "karriket tona si ha as dreqi " . Ka shume qe na duan te keqen po ne do rrojme sa te doje zoti vete .

Nga zyrat ku punohet ne Kontrollin e Shtetit u dyshua se kjo do te jete nje nderhyrje nga Babasqap Kryeminister Vucidolsi .Urgjentisht nga kryeantikorrupsionisti Bujar  u nis nje leter ankese ne zyrat e kryeministrit ku nder te tjerat theksohet se ...

Jemi te shqetesuar se po na mohohet puna  .Ne kemi zbuluar Miljona euro te vjedhura nga Administrata dhe Ministri hetimeve na kthen Pergjigje qe " zbulimet tuaja nuk perbejne Rrezik Shteteror Politik " Biles shton se duhet forcuar vuvuzeleria kudo qe ndodhet te bertase sa me shume si Hajni "Kapeni Hajdutin "

e Ruzhe, a te thashe? smiley

We've only just begun! smiley  ahahaha

Edi Rama sic nuk e keni pare kurre...thote kjo video.

Pa he nje here!!!

not to be missed thirrja: "Rrofte Edi Rama"!!!

Priceless!!!

Hekur qenka..

leje amon se jam smut, skam fuqi ti nigjoj

kta ket pune kane

nxirr pare* nga nje xhep , fut ke nji tjeter

*paret tona dmth smiley

eeee kam hudh para teje ne PPU kyt ,

vetem se imja ishte left-oriented *

 * kendveshtrimi dmth smiley

emigrant lene ppu e mos u lodh , po kam vene ca foto andej smiley

Kjo rilindja e ktyre eshte qesharake fare....para dy javesh Olldashi e beri te bezdisshem debatin ne Opinion ku i thoshte Tahirit qe na thuaj pak a je nen investigim prej shume kohesh per kontrabande ilacesh.....dhe ca ben ky idioti? Nje jave mbrapa shkon dhe kapet duke bere kontrabande. 

Ketu nuk kemi te bejme me goditje politike, por me mbrojtjen nga debila si puna e Tahirave qe larg o Zot te vijne ne pushtet pasi do e degjenerojne Shqiperine ashtu sic e degjeneruan pas luftes se dyte boterore......Zot na ruaj nga njerez te tille!!!

se kisha degjuar kete debatin te Opinion po shume interesant paska qene ne retrospektive

Olldashi eshte i gojes, nuk ja ha qeni shkopin, por paska dekonspiruar hetimin me kete deklarate

Nejse, turp me teper per ata qe edhe vjedhin dhe s'dine te fshehin

Shkon njeri qe donte te bente nje marifet dhe pyet nje plak te mençur. I thote : dua te vjedh, por s'di si t'ja bej

Ja pret plaku : di te fshehesh ?

Jo i thote ky trimi

epo lere se s'eshte per ty kjo pune ja pret plaku i mençur..

dhe kjo puna e sajmir tahirit, sorry, plakut te saimirt

Po ska turp burri plak, merret me pislliqe. Ne burg te ngordhi qEni me e me kacurrela te koka ! smiley

Qeveria po ja fut vetes me duket. Po doganat shqiptare, po antikondrabanda si i leken mallrat te hyne keshtu, pse ca qenka vendi han pa porta ku kushdo mund te fus cte doje. Sa per leftin me vjen vertet keq. Po ku eshte ky shtet shkerdhat qe lejon shitjen e ilcave te kafsheve me homoneve kancerogjene dhe vdekjeprurese per njerzit. A arrestoj njeri, ja ku jane standartet e dyfshta me leftyyy

Qveria po te doje ben edhe priftin me barre. rrini urte.

Keq e keni punen ju atje. Ju rropen, ju vodhen. Po ju mashtrojne smiley

Po delet bariu i vet i rjep, dihet kjo.te perbrendshmet  kukurec.

Berisha jo vetem qe po mban premtimet e 2005-es per luften kunder korrupsionit por edhe po ndihmon Partine Socialiste ne luften kunder perqendrimit te pushtetit ne duart e Tahirajve. Nga burime te brendshme mesohet se administrata socialiste ne hije po pergatit prej kohesh plane per t'ia kthyer me te njejten monedhe PD-se duke arrestuar nenen e Erla Mehillit. Arrestimi i prinderve te te dyja paleve verteton seriozitetin e dy partive te medha per t'u distancuar nga e kaluara enveriste.

Erdhi avokati i Roshit te Kavajes per te nxjerr nga burgu te jatin e ketij Tahirushes. Ishalla e nxjerr me sukses sic nxorri Roshin.

Po ti ne polici punoke ere shejtan? Shko ore bej punen dhe lene PPU-ne ne orar pushimi. Apo ket detyre te ka caktu kapter Ramiu ty? Si me te zgjuarin e budallenjeve?  smiley

Mos e akuzo PP per fuks kotsmiley

Plarent Ndreca, avokati i Bashkim Tahirajt, i bën apel live në TVNEWS24, drejtuesve të Drejtorisë së Policisë së Tiranës që të mundësojnë takim me klientin e tij. Avokati Ndreca deklaron se prej 4 orësh pret që të takojë klientin e tij, por nuk lejohet, 

Po te kisha qene fuks une ket "Timin" do e fusja mrena zinxhirit te pantallonave smiley

Qarkorja nga Radoi LefKOPE porosit gjithashtu ...

Llumi te jete ne krye .Te mos beje pyetje se ku i di Olldelja hetimet e Ministrise se Hetimit , por ne cdo rast te propogandoje se nga mutrat e mbetura pas Luftes se dyte Boterore , te  pa fshira deri ne vitin 2013 ,te ngrihen individe te Rij pyetsore e pak te habitur por te qarte se pse  " Godisim Korrupsionin " ne themelet e shtetit qe kemi krijuar !

Te arrestuan o Bashkim te arrestuan, oiiii.

Te hodhen prangat per kater pako aspirina dhe dy shishka multivitamina, oiiii. 

lene oine e Bashkimit ti, por ai qe çuni s'do behet dot minister i mbrendshem thuaj !! kishte karriere te shkruar sajmo, kot s'rrinte per dreka/darka me drejtuesit e policise dhe me ate si e kish emrin ?

Frroku  ?

E ke gabim. Tani Rames ju mush menja tamom me e fut minister se e kaloi proven e hajdutllukut Tahirja.

#rilindje

#Aspirindje

#piripindje

Po i fton edhe ne twittersmiley

#rishitje

 

smiley Per-para smiley

 

Ketu te therin me Multicentrum. Nga 30 mije leke kutia i shesin.

Edhe ne Itali nuk kushtojne lire.

#multicentrum

Hap multicentrumin ose largohu

#VitaRiMinDje  

#KondraLindje 

#AspiRiMultina

#Viagralindje

E paskan von perfuni tajen e Tahirit! smiley 

Per saktesim, taja ka qen tu i ble keto nga shitesit qe i paskan fut kontrabande? Perse nuk e kane lene qe edhe ti shesi ato, per ta varros komplet? Ashtu mund te ngresh akuza per tentative... etj etj Apo keshtu helli nuk digjet?

Shyqyr qe e sqarove ket muhabet Bame. E paskan arrestu kot smiley

jo shoku File jo... te akuzosh dike per evazion fiskal, nderkohe qe ky mund te jete duke shit pluhur tulle per ilace tensioni, mu me duket tallje trapi. Tamam tamam shantazh.

Ty si te duket, si pune e paqme e policise se shtetit? 

Bamke. Harro i gjo te vogel. Kane dhe depo farmaceutike keto smiley Qe arrestimi eshte bo per presjon kjo sdiskutohet. Qe e kane arrestu mrena ligjit as kjo sdiskutohet. 

O file, 

Mu nuk me vje keq per Tahir Sr. Mu me vje keq se edhe pas kesaj mund te marresh pluhur tulle, ose ilace te skadume ne vend te ilacit te rekomandum nga mjeku. Dmth, keta shkerdhatat ne pushtet kane ne dore te bejne me mire, por nuk bejne. Une, ti, ai, ajo do duhet perseri ti besojme fjales se farmacistes se ilacet jane nga alemania mer yahoo...

O Bame. Tani e kuptove ti qe kto kane ne dore te bojne me mire? Po pse mor mik ato 7 milard eurot qe i kane vetem 4% e robve ne Shqiperi nga do dalin? Po ja kshu do dalin. Nji bo kontrabande, nji ve Nard Ndoke saldatorin minister shendetesie, nji i rrjep palcen me Lsi-ne. Kshu vete kjo pune.

Pytjen nuk e shtrova per sqarim te ideve te mija, por te leftit dhe co. Ti rrofsh e ta ditshin per nder. smiley 

Kujto ti se nuk e di Lefti qe keto te shqyjne megjithe lecka? Sbesoj te jete aq budalla smiley

I jati i John F. Kenedit kontrabandist alkoli.

I jati i Saimir Tahirit kontrbandist ilaces.

(Ogur i mire per fitoren e 23 Qershorit) 

Ogur i mire per fitoren e 23 Qershorit jane programi dhe ekipi i PS jo keto krahasimet 2lekshe

ku programi ku? Amon ku? 

O Bota. E ke te nje krahu Ronin. Kujdes bir. Duhet unitet para zgjedhjeve smiley

me shume duket nga krahu jot, jashte thelbit.

Po mor. Pd-ist i thek si Roni jam ene une smiley

Ca keni ju te PD-hit, u merzitet nga Oguri???

sko o koqe bleji vetes nje sens humori

Edhe kjo, pjese e humorit?

hajt ma ............

.......trego.

smiley

bravo

Cimo eshte tip i idhet ky... i her e i kohe i kan pas thon tip qe ta fut e ta le mrena...nuk e di a perdoret mo. 

Ah mer Bota, po ku kuptojne keta PD-istat si Roni.

Ama mund te kuptosh nga komentet se 3/4  ketu te ppu-ja nuk e kane idene se si funksionon jeta ne SHqiperi. 

 

 

O Altino, amon o burre mos u bej kaq enigmatik. Na shpjego pak si funksionon jeta ne Shqiperi, sa po na behet Shqiperia me e komplikuar se planeti Mars...

Ky Avokati i Tahirit duhet te jete dhe av zyrtar i PS,, une nje keshille i jap: hiq dore te jesh AV i PS se lek nuk do marresh kurre, kane 270 milion borxh,,smiley

ai e ben per sevap e kupton ? thjsht nga ndjeja e filantropise se zhvilluar

Nuk e ka si ca qe presin investimet te rriten kur partia te hype ne pushtet

E kuptoj..smiley

Kjo e famshmja Evis Kushi po mbrohet duke ju pergjigjur Topallit me keto fjale: "Kam firmosur ne mirbesim se kujtoja se ishte nisem jopolitike"smiley

Hajde PS hajde...

Dhe shtoi: Pikerisht per shkak te politizimit te tmerrshem, pranova ftesen e Edi Rames"

Te qafsha moj Shege. Ka mi zgjedh keto tipa ky Rama mor burr. Sikur i kerko me qiri.

Tmerr fare..

Socialistet mos e justifikojne kot. Po u vertetua pislleku, S. Tahiri le te dali e te kerkoje ndjese, te distancohet nga gjesti i babait dhe hajt shnet.

Nga ai moment P.S.-ja le tja plasi pastaj polemikes mbi hetimin, informatat qe paska pas Olldashi dhe perdorimin politik qe mund ti beje PD-ja... .

Skenari gjithesesi eshte i qarte, synohet ti mbyllet goja Tahirit per akuzat ndaj femijeve te SB ...

Sajmiri ska faj fare as pergjefjesi per ca ben baba apo kushuriri trete.

baba dhe kushuriri i trete sikur jane pak si larg njoni tjetrit, s'eshte e njejta gje dmth ...

se dhe bajraba e hongri kshtu kot nga goca qe ishte profesioniste, thjesht per 1 xhup e 1 çant lekure, po fluturoi posti i deputetit/ministrit potencial _ po u del rrisku ketyre buzequmshave te paidentifikuar te PS

hahahhaaha..nuk te zhgenjejne kurre smiley!! Kallashet..duhet te merrni kallashet ne qeshor,!! Hej..po si u katandis kokoshi nje thele? nga milionat e lejeve te ndertimit, e partia e miliarderve..perfunduam tak farmacia e plakut te tahirit,per te vertetuar qe jane te gjithe njesoj ??!! Te gjithe njesoj bre..smiley 

#cheguevara

#trushplarje

#sparkata smiley 

cheguevara? jo plako..protesta shkakton ndotje mjedisi, pluhuri qe ngrihet, zhurmat qe krijohen!! e vaket si fushate elektorale kjo,e ke vene re? perpiqet qeveriu,po nuk ben sherr ai i gjati..duhen kallashet!! p.s. sigurisht kallashet do perdoren vetem per presion,e sigurisht ne rruge krejt ligjore smiley!!

ouuu

kur vijne edhe mendje kurva si puna jote e flasin per moral ne tema te tjera...

Nuk ka sherr o Sali smiley!!  shiko sa bukur i kupton vete gjerat ti anti-komunist!! p.s. ke ngateruar adrese..e u bene 3 here qe po ta them!!

Nese ka faj dhe e denon ligji te kalbet ne burg ky dhe ter farmacistet qe sigurisht bejne kete pune ne ter farmacite e shqiprise. 

Po titullinse kuptoj, pse duhet te jete emri i sajmirit aty ca lidhje ka? Eshte arrestuar shtetasi bashkim jo sajmiri. 

se jane te kokolepsura punet... smiley 

Pun shqiprie. Me ythqir se ky bashkimi (nese eshte vertet fajtor) jan kta ythqirat e vegjel qe mblidhen ktu si miza mas tumit me demasku hajdutin. 

Denimet jane kolektive, ne Shqiperi, nuk heqim dore nga metodat komuniste.

Sajmiri tani e ka biografine bloze... Atij nuk i duhet folur me me goje... eshte armiku i kllasit!

edhe ne france njesoj jane titujt e gazetave ne kesi rastesh. po pertoj te te gjej artikuj te ngjashem. 

normalisht kur djali (baba, ose vajza, pra dikush nga familja) behet deputet, familja e tij, duhet te beje kujdes (sepse edhe ata dahsur pa dashur behen persona publike). megjithese ai deputeti nuk permban asnje pergjegjesi per te atin e tij, po aq sa une per timin. 

Si ti tashti i maj men ne 97 kur o bo Mitingu i Paqes ne 1997.

Bertisnin maloket, duam pace, duam pace!

Prit kur te dalin prap tashti ne miting, poshte hajdutet, poshte hajdutet!

 

Policia arreston babain e deputetit socialist Saimir Tahirit për kontrabandë ilaçesh

 

Ore si guxon ky qe ben Kontrabande? E  shikon c'te gjen kur merresh me "kontrabande" pa leje?  Lufta kunder kondrabandes ka filluar tani, Duke zbuluar nje rrjet kriminal me nje xhiro  marramendese .. prit pak .... edhe pak...  10,000 euro.. smiley. Kontrabande lejohen te bejne vetem  " TRUSTI I GESHTENJAVE TE TROPOJES" 

Opera: Per para te cafsha ballin

Kori:  dhe nje shkop qe i binin Sales

       ra ne halene e kontrabandes

smiley

#Rilindje

Peshq e peshqe, 

si thoni qe sot të gjithë pa përjashtim t'i firmosim komentet me #Rilindje! Me shpresën se pas #rilindjes nuk do kemi me nevojë për ilaçe!

#Rilindje!

 

pa ilace mbase sdo keni nevoje por ama pa Doktorin s beni dot.ai ju qetson, qofte dhe me fjale. Ku do shkonit pa Doktorin, do duhej nje cmendine e madhe.

Ky paska qene trap fare. Keto kane kohe qe ia lakojne te birit kete punen e kontrabandes ne familje. Pastaj duro o burre dhe 3 muj ta bosh me kamjon.

Sic duket nuk ka besuar ne fitore.

smiley 

ne une kte thashe me vete smiley

Ueee tashti e kapa sa e fell paska qen puna.

E kan arrestu te jatin e Tahirit pikerisht ne diten kur erdh Fylja ne Tirone!!!

Ho i her ca ka per thone nashti ti e Fyle???

Solliciti Strategum Katunarum...Thojshin Romaket!!!!!!!!

Solliciti Strategum Katunarum..

smiley

 

fylja mesia i anti#rilindjes?

Jooo

Eshte pikerisht  dita kur FRD (Bamir TOpi) ka prezantu ose ka lançu programin per shendetesine smiley

koiqindence fatale smiley

Licensen per te bere kontrabande  e ka fituar "TRUSTI I GESHTENJAVE TE TROPOJES"

I cili kendon kengen: " me 10,000 euro une fshije boothen'

#TRUSTI I GESHTENJAVE TE TROPOJES

trusti kurvave te bythes se Taqirit shan trustin tjeter.

 

smiley Liri- Demokraci.. chris -cool -oo te kane len pa gjo Trusti i geshtenjave?

Ooo ç'u kënaqëm!

feste te madhe ka sot malcija.

knon Naile Hoxha.

Mos ka qen gje kusherire e larget me nje tjeter me  mbiemrin Hoxha kjo Na i le smiley

Kot nuk i tha ai qe ju keni bere cudira!!!

smiley

te ngrejn zgupthi ne decibel, mer.

Sa keq me erdhi tha kur mora vesh qe na la Kol Marashi.

Priceless!!!

peshq skeptik rilindas, mbajeni veten, te mos ti stresojme shhume adminat, se vet dita eshte e veshtire sot. smiley

ore kujdesu per veten dhe mos u shterngo shume se me ate togen e femijeve epileptike qe perpeliteshin tu u dhje nga gazi, mos na ben ndonje te pabere. se ti nuk beson as ne vullnetin e lire smiley

une nuk besoj. pastaj ca lidhje ka vullneti i lire. ti kom e mia as qe i ke kuptuar. po nejse kshu eshte kur vete direkt e tek filozofia pa njohur fiziologjine. smiley

#rilindje pa $rilindje

qe diten e pare e pashe se si bente muhabet vesh me vesh me nje kontrabandist ilacesh...

 

Ca vota kontrabandë dhe një kontrabandist i arrestuar para zgjedhjeve dhe nuk ndjen humbje zgjedhjesh kurrë. smiley

he mo Brad na hudh nai kocke, si eshte puna ?

se vdiqem per ta ça i çik llafin smiley

Nuk di gjo , po cne une qe e paskam sjelle kongen ketu ? bo....bo....nuk pi mo , me vjen keq Bedrana , si mor e paskan arrestuar Tahirin smiley

Brad.. Na thuj te verteten.. Kujt i shkelen ne kallo keta me ket "kontrabande" ilaces.. kush e ka lejen per kontrabande?smiley

Me duket se dhe Bradi  ka filluar heshtjen zgjedhore qe tani smiley

Lejeni mer rrehat. Shoferit te urbanit dhe bleresit te votave nuk i flitet kur jane duke punuar. smiley

Brad po e humbni fillin ketej nga PD ja po mereni me arrestime kot fare.. ju dija me te zgjuar.. neser do na nxirni qe mamaja e Mimi Kodhelit  i vodhi nje poce me lule komshies.. kini rene ne klas smiley

Arrestimet i ben Policia dhe jo PD -ja , keta kujtojne se eshte akoma Fatos Nano Kryeminister , ka ik ajo kohe or mik , edhe Socialist edhe kontrabandist , eh cna ka gjet.

Po mor po.. mjaftonte NOKA nje urdher dhe nuk beheshin hetime per nje cante me ilace te qelbura per Tahirin.. ta dish sa vota do fitonit.. sepse njerzit do thoshin ja ky ben trafikim dhe as policia nuk e ze sepse PD-PS jane bashke jane e njejta gje, dhe me kete llogjike fiton gjithmone PD, ah po aq dini juve..smiley

Mos kujtoni se PS dhe Tahiri po humbin pike me kete ngjarje.. Per mendimin tim kane fituar pike..Nqs eshte  e vertete ajo qe po thoni ju militantet e PS me fjale e nenkuptime nga me te ndryshmet por qe ne thelb kane nje kuptim: "Saliu e PD vjedh si dreqi dhe ne na arreston per nje karamele para zgjedhjeve" .. Duhet ta falenderoni Saliun per kete arrestim ,por gjithashtu ju simpatizantet e PD+ duhet ti beni kritika organizimit tuaj parti-shtet per kete shpulle hidrike qe e freskoi PSne..

ktu e shumta si simpatizant te pd mund te fusesh leftin e ndoenje tjeter.... te tjeret jane skeptik#rilindas dhe çera#rilindas

Ka ka.. jane me shume se ckujton ti apo dhe PPU vetesmiley

Kriskull neser behet prezantimi i nje studimi qe ka bere Open Society, nga nje info qe mu dha paraprakisht nga ky studim (sondazh me nje huge sample) 58% ndjejne se nuk i perkasin asnje partie smiley 

Looking forward neser, do shkoj ta ndjek kete prezantim

Shifer mese reale, ndoshta mund te jete dhe me e larte..

Kishe te drejte.Sipas nje studimi te ESS ( European Social Survey) ne bashkepunim me Fondacionin shoqeri e hapuri cili per here te pare perfshiu dhe Shqiperine, me nje bashkesi (sample) prej 1500 , 73% e Shqiptareve nuk e ndjejne veten te perfaqesuar tek asnje parti. Pavaresisht se ne kete studim mungonte marzhi i gabimit, kjo shifer eshte tejet shqetesuese, thjeshte dhe qarte pavaresisht se nje pjese e ketij 73% mund te votoje njeren pale apo tjeter, realisht ne shumice ky popull nuk ndihet i perfaqesuar !! Sikur te ekzistonte vota e bardhe jam e sigurt se politikes aktuale do i jepej nje grusht i forte

sikur dollen 28 % me PD tek PPU dhe 38 % per PS ? apo s'e kap pare mire ?

u ç'arrestu

smiley kaq ishte puna Sa te dilte ne gazete.. tani e dine vete si ta tjerrin ATA (trusti i geshtenjave)smiley prit kur te dali ajo ze-marrsja ti beje fertele -fertele smiley

 

Shume dobet diversioni nga ana e edramisteve sot ketu. Nje Lefty me 5 komente ne dite do kishte bere diversion me te sukseshem sesa te gjithe juve bashke (keni per ta pare Leftyn kur te publikoje TCH ndonje gje te fresket deri ne zgjedhje).

Nga ana tjeter me vjen keq qe s'po vjen kush tju nderroje turnin, vetem juve duke gjuajtur si trimat e Cercizit sa nga nje dritare ne nje tjeter. Beni pak pushim, futini nje cape buke dhe nje koker #Multivitamine per #Rilindje te energjise, se do beheni me dhimbje koke dhe s'do ju beje derman as #Paracetamoli pastaj. 

Vajti e gjeti diten dhe Jozefina per te bere diversion me ate dekanen qe kish firmosur peticionet jopolitike. O Fiks Fare, kot qe ha buken dhe trash koken e Sajmirit (not the #Aspirina one), do besh gje apo hic?!

Po ca eshte ky para Berishes mer???

 

Lajmi i pare ne cdo media online:

Kontrabanda e ilaceve: Pranga Babait te Saimir Tahirit

Lajmi i dyte:

Komisioneri Fyle: Beni Zgjedhje te Lira

 

 

E gjitha kjo permblidhet shkurt keshtu:

socialistet me pushtet politik, mezi po presin te kapin pushtetin pastaj cantat e kontrabandes kthehen ne maune sic behej dikur. Rilindja e Rames eshte ne fakt rilindja e hajduteve te PS qe sic kishin vene dikur shtetin ne sherbim te tyre duan ta vene perseri (kujtoni ketu qe edhe Cac Angjeli do kandidoje ne qarkun e Gjirokastres).

Saimir Tahiri nuk e do pushtetin per gje tjeter vetem se te fshije taksat e papaguara te biznesit te familjes se tij dhe qe jane nen hetim dhe ndjekje nga shteti, te zgjeroje dhe mbuloje kontrabanden e babait te tij dhe keshtu me rradhe.

Zbythja e PS nga epshi i pushtetit qe kane eshte detyre qytetare. PD-ja me kete opozite te shpartalluar e ka fitoren ne xhep.

Zbythja e PS nga epshi i pushtetit qe kane eshte detyre qytetare.

Edhe vet Kisha Katolike nuk e zbythi dot epshin o mavri! 

PS-ja dhe burrat ne menopauze si ti nuk kane thjesht epsh, klasifikohen ne rangun e nymphomania-s dhe qe shoqerohet zakonisht me masturbim eksesiv. Kjo ne gjithe manualet klasifikohet semundje.

Te bejme detyren e te ndalojme te semuret.

kjo mund te tregoje dhe anen tjeter te medaljes, qe pushteti ka monopolizuar te gjitha fitimet atje. pra ben loje te pandershme.

Zbythja e argites qe fito 12milion nga unversitet private dhe 3% tarife suksesi eshte detyre qytetare, apo ajo squhet se i delkaro haptas dhe sja rru njeri sumen.

Erdhi kohe e arbrit me ne fund qe te vihet per funi dhe Tahiri senior, per evazion fiskal si Al Kaponia...

Pa lidhje me babain e deputetit, por nga kjo fotoja dallova disa emra ilacesh qe kerkova ne internet se per cfare sherbenin:

 

Efexor - Per trajtimin e depresionit, ankthit.

Abilify - Per trajtimin e skizofreneve/bipolarizmit tek te rriturit dhe tek adoleshentet nga 15 vjec si edhe per raste maniakale.

Akineton - Per trajtimin e rasteve te Parkinsonit, sklerozes, etj.

Aloperidol - Antipsikotik

Leponex - Per paciente te prekur nga skizofrenia

Olanzapina - Antipsikotik

Risperdal - Per trajtimin skizofrenise, bipolarizmit, Alzheimer-it

 

Nga sa kuptoj pjesa me e madhe e ilaceve qe hykan kontrabande paskan te bejne me trajtimin e semundjeve/crregullimeve te renda mendore.

ajo foto ka mundesi mos kete lidhje fare me kete çeshtjen, por te jene ilaçet qe perdor ai qe ka bere foton sa per te ilustruar artikullin ne fjale. 

paska qene Sali's drug dealer!

He mo se burgu per burra eshte.
Shoqnia dhe miqte pershndesin Bashkimin me "O Burgu i Zi" http://www.youtube.com/watch?v=txEYlzPWq...
O Bashkim, aman kujdes sapunin pertoke te dushi. Già turp burri 62 vjec me thinja koke te perfundoje ne biruce. Edhe ate punen tjeter ke mangut...

He mo se burgu per burra eshte.

Ej po vertet si bohet qe statistikisht ju  burrat jeni kriminel ne raportin  90% me femrat smiley  , ka diskriminim ketu pari!!  smiley 

( Ketu shkruaj un si feministe) smiley

Ej po vertet si bohet qe statistikisht ju  burrat jeni kriminel ne raportin  90% me femrat

kjo shpjegohet me faktin se burrat janë loqe nga trutë e dashur alidea

Fajin e kane femrat.
Per faj te grave bien burrat ne burg. Per te bere leke sa me shume e me cdo menyre, per makinen e re, darken te Sheraton, unazen me diamant, udhetimin ne Paris etj me qellimin per te fituar zemren (dhe jo vetem zemren) e grave.

ata qe bejne per kete qellim, jane thjesht loqe, siç shpjegoi pa i rene gjate dhe ai me siper.

pse per nje çante me ilaçe, te futkan ne burg atje ?

Mua me cudit perhere qe kur ka lajme te ketij tipi, shfaqen nja 5-10 komentues te rinj, zakonisht te ndare ne mes ne perkatesite e kraheve, qe jane komplet ekstremista. Shenje e qarte se ka filluar fushata. 

deno hajdutllekun dhe shkeljen e ligjit mos u merr me teorina ketu. Habitem me ju, kapet burri i botes me presh ne dore si kontrabandist, ketu flitet per kohen e bukur ne Karaibe.

Kur te provohet icik me shume se me ca artikuj bombastik gazetash edhe mund ta bej. Nuk besoj se kam reputacionin ne peshk se jam nga ata qe nuk flas. 

he se prapa Rames rri gjithe diten po he. Edhe ne Itali per kontrabande ilacesh ke shku

Mvje keq per xhibilushin qe bo komente te gjata qe sja hedh qyrret njeri, perpiqu icik me shume, nga glasa mos kalo te bajga. Sa per kto tjerat, muhabet vk, shyqyr qe vodhi komshiu se un sbi ne sy. 

U dashka shkeputur nga PPU per nja dy dite. E njejta gje si ne rastin e #autorizimit te Barjabes: PD-istet skermiten nga qejfi qe u kap dikush i lidhur me PS-ne, pavaresisht se familja dhe miqte e tyre jane bere multi miljonere, ose nuk u vret syte fare qe Olldashi duhet denoncuar menjehere per shkelje ligji se si Minister i Vjedhjeve Publike nuk ka si te dije qe i jati i Tahirit eshte nen vezhgim - si dhe per thyerjen e sekretit shteteror.

Nga ana tjeter kemi Ramisto-PSistat qe na perpiqen te anashkalojne kete akt (nuk e quaj ende krim deri sa nuk eshte vertetuar dhe dhene denimi nga gjykata) me shprehje te tipit "futet ne burg burri per 10 mije euro te qelbura?" Por c'eshte me absurdja qe po perpiqen te na thone qe ne fakt z. Tahiri qenka bamires filantrop qe i qan zemra per popullin pa ilace. Apo pjesa tjeter qe duan ta mbulojne tamam si femijet me justifikimin "po edhe juve keni vjedhur xxxx" - sigurisht, dy gjera gabim e anullojne njera-tjetren.

Nderkohe ne te baraz-urryerit e paanshem na mbytet zeri nga te cirrurat partiake dhe na ben derman as 4 kutia me aspirina per te na ikur dhimbja e kokes nga xhevahiret qe lexon ketu. smiley

Do na mungosh gjemb smiley

Ja reagoi dhe Rama duke thene: Asnje qytetar nuk eshte mbi ligjin dhe se i ati i Tahirit duhet te procedohet sipas ligjit. 

E shikon cfare budallalleku bete, shiko mere Patozin ne Tel dhe thoji te me mare mua ne PD se nuk eshte pune kjo me ju,,smiley

Ku ka reagu mer???

Tek BalkanWeb.

O Rono, t'pershndes me Gomarin e Osmonit smiley

hunter, jam rrit ne kryeqytet une vella nuk i mor vesh keto shakat me gomar dhe osmon!

p.s. ne lagje time nuk ka pas as gomor e as osmon. 

Haha s'ka gje, gomari s'be diskriminime.
Po, hmmm, hidhe ndonje citim te bukur (qe as vete s'e merr vesh) te ndonje personi te ditur.

kaq e ke kapacitetin, o batute me filma kinostudioje o batute me persona te ditur

loool as batuta filmash nuk njoh, as citime s'perdor.  

Po thashe, per temen, arrestimi e babait te nje opozitari, ti qe zakonisht riperserit batuta, citime te lexuara diku, mund te shtoje dicka tip "eshte e rrezikshme te kesh te drejte, kur qeveria e ka gabim". Po me zhgenjeve, varja lere.

Na e paskan fut ...e gjithe kjo qenka bere qe te dali Rama dhe te thote " Asnje qytetar nuk eshte mbi ligjin " e thelle kjo .

Kjo Brado trego eneiher pastertine ene koherencen e Rames. Tamam rilindje. Ka lezet. 

Olldashi nuk ka folur per kete rast por per ate qe ka qene publik, biznesi i familjes se Tahirit po hetohej nga strukturat perkatese per mos pagim taksash dhe jo kontrabande. Hetimi i kesaj te fundit ka qene sekret nga policia. Per te tjerat sic duket te ka afruar menopauza para kohe.

Per te tjerat sic duket te ka afruar menopauza para kohe.

Ti gjemac ben mire te flasesh drejt e pahile ashtu si  ne fakt do te dukesh. Po te lexosh do shohesh qe shum rob ktu e kan denu bashkimin per ca ka ber nese eshte e vertete.  Po me e peshtire se kaq eshte shfryrja epshore e hajdutit qe kenaqet kur i  del i rival. Ket gje syri jot i verber se kap e ska ne fakt si ta kapi. Prandaj leji kto pordhet pa ere te tipit baraslargim. 

do shkoje gjaku gjer ne gju, gjer ne gju, gjer ne gju/
do shkoj gjaku gjer ne gju, ubu-bu-uuuu!

 

Ymer ymer

Sa shpejt ferkoni duret mer çuna....po prisni, prisni.... se jeni te rinj ju..... kushedi se kush o mrapa, dhe si zi kazoni.....????? po sikur Tahiri te dali i pafajshem, ku do te veni masanej, do t'ju gjeje si me Zotni Rroshin... qe dul i pafajshem.... bot autogol ne porten tuj me 20 portiere.......pranej avash, mos u ngutni......se ne socialistet edhe dime me vjedh, por ene dim me mçef..... e jo si ju.... qe boni nja 400 mije euro vetem nga mesimdhenija.... pra nuk dimi me mçef

Eee ...po me i mcef quhet evazion fiskal masnej ......

Me fal po nuk e di ne c'kuptim ka dale Rroshi i pafajshem. Arrestimi i tij ishte i gabuar sipas gjykates, po qe Rroshi eshte nje gangster qe ishte fut ne dhomat e zhveshjes per tu perplas me Deden, e si rrjedhoje kishte kaluar cdo limit te lejuar, eshte dicka qe nuk e kundershton njeri. Jusfikime si arrestimi apo provokimi i Dedes nuk e nxjerrin me mire Rroshin, i cili edhe ne gazetat opozitare eshte share jo pak. 

eshte dicka qe nuk e kundershton njeri

smiley Ja pra sapo ta tha qe Roshi ishte krejtesisht i pafajshem. U bere ti!

Endrit.... edhe ti qe ben kete koment nuk je i pafajshem, por edhe une qe te kundershtoj nuk jam i pafajshem, po kjo nuk na ben te fajshem detyrimisht..... edhe Roshi, m und te jete qen bir qeni, e mund ti kete te gjitha te ligat, po perderisa, ai doli nga paraburgimi, krenar dhe ata qe e futen mbeten te dhjere, njekohesisht nuk e ben te pafajjshem, por ama nuk ju provua fajsia dhe si i tille ende eshte i pafajshem....

Pra me kete rast, edhe Babai i Tahirit, siç thoshte ai tironci i moçem... dro e ka bo, e dro s'e ka bo....  Por edhe ketu, me kete teme, njesoj si tek tema kunder Aniles, apo pedofilise, po bohet nje gare kush bo me te bukrin.... me te mençmin e mo te pastrin... e kjo eshte me e dhime se te gjitha....

Kush o mbrapa, do te jete shqetesimi kryesor i Bashkimit kur te lahet ne dushet e burgut te zi...
P.S. Rroshi nuk ka dale aspak i pafajshem. Eshte ne procedim penal si perpara, thjesht nuk eshte ne gjendje arresti si ne fillim.

P.S : Arrestimi i tije u shpall i pa Ligjshem smiley , Rroshi ja hudhi boothes..

Arrestimi qe e coi ne burg, po. Denoncimi i Nevil Dedes ne prokurori eshte ne rregull. Nuk je ne legjislacionin e telefilmave amerikan. Le qe s'e marr vesh, pse i del zot nje plehre, drogaxhi si Elvis Rroshi? Boh

Ku e pe qe i dola ne krah Rroshit ti? Une thjesht te thashe ate qe di.dhe qe u morr vesh.. kete denoncimin e Dedes nuk e kame marre vesh... kaq.

Kshu mu duk, kerkoj ndjese. Arrestim me burg ka kur individua perbene rrezik, ose arrestohet ne flagrance. Rroshi u dorezua vete ne polici pas ndeshjes, prandaj gjykata e shpalli te paligjshem.

Nje pervoje mund te jap dikush qe vinte si mjek ketu . Ka ikur , por , po ti qasen edhe mund te vije . Diçka si Kake me Vija qe vinte si anonim e ka pase .

Pastajjj he he  he me gjuhe teknike i thone , jo per gjo por" ashtu eshte nje porosi " e barazlarguar . Del pëjetja Përse s'po ndihet LefKOPEJA pas hetimit te Ministrisë për kontrabandat një euro ?

Gajret Bura ! Babai i Tahirit nuk shkon me te birin . Eshte i PD smiley Tjeter eshte se ne gjuhe teknike PS istat mund te perdorin gjuhen e Berishes ...ne 21 Janar ku k(a)oret e vuvuzelerise ne sintoni kendonin .

I vrau , I vrau , I vrau Rama  . I çoi , i çoi , i çoi per tu vrare "

Propozoj Gazetarise te perdorin gjithmone ne te tilla raste kur s'ka vendim GJYKATE , brenda kopetencave te tyre termin " shoqeroi  ne polici per pyetje "...Lefteros shume nga gromesimat dhe rrapullisjt e stomakut te debileve paranojake Entuziaste sidomos te barazlarguarve qe cfaqen gjithmone si zagaret per kocka !

I vrau , I vrau , I vrau Rama  . I çoi , i çoi , i çoi per tu vrare 

smiley

Ymer, ymer

Idriso gjithsesi per mu thirrjet me te bukura mbeten ato te mitingut te paqes ne 1997. 

Dulen maloket te sheshi skenderbej me lule neper dure dhe bertisnin Duam Pace, Duam Pace!

Po me vje me plas qe nuk po e gjej dot nji foto nga ai miting! 

Na trego icik neve qe si dim kto gjera.  Per ca e donin pacen? 

 

Alidemsi i ben thirrje Rames te prese njehere, mos nxitohet, se s'i dihet si eshte puna. 

Rama s'e degjon, del ne deklarate per shtyp per te minimizuar demin e #AspirBanda.

Ne kete pike na duhet dicka e re fringo per te folur per gjene me te vjeter ne shqipolitike: NMN.

Ka njeri ide? Ne mos gje te re, nje paradigme e re (buke e kripe e paradigme e bardhe).

P.S. Mos u merzisni, do tja dalim! Te pakten s'na i qiti Peshku ne krye te faqes si lajm.

Me i pisti ne zemer , me krimineli ne shpirt sipas fjaleve qe komenton mbetet si gjithnje Hundederri , i perfaqesuar me nje kenaqesi Perverse Politike kriminale kur digjon per te Arrestuar nga Opozita ose prane saj ! " Ne  Burg Qente .Ne Burg maskarejt .Atje prane Dusheve .lakuric .lakuric "

.Gjithsesi nga me te spikaturit e PD-hit per mbrojtjen edhe me jete te vijes se Kryetarit te Partise .Jeten e Japim po Parimet nuk ihshkelim.Jemi per Lirite e te Drejtat e Individit !

Gjynah! Njeqind here me gjynah se keta Hipokritet ne TURME te barazlarguar !

po çlidhje ka deputeti ketu?a mos valle duhet te jet pergjegjes per aktet e babait,apo edhe te farefisit?lereni deputetin e gjor te bej detyren qe i ka ngarkuar populli socailist smiley

Te kjo e shkelmja e synit e tradhto veten qe je kokrra e katnarit

kokrra e katnarit

po he mo qytetari i 9kaçes  ku e pe katurnalliku ketu?

Roni, po qytetaret jane ata qe jetojne ne pallate si sardele ne konserva?

O Altin o katunar. Pse tallesh ne rilindasit e Edit ti e? Turp te kesh. Ai po kontrabandonte ilace per te miren e popullit sic tha edhe ai perroi me lart.

Jo katunar po katnar!!!

 

A rrofsh per korrigjimin Rono. Ymer

Ska gjo!

Ymer edhe ty ishalla!

Per hajer Rono smiley

Jaar e bi...thone Arabet.

Shqipnia e mesme e thote Jarebi!

 

ymer

sa her roni  mund tu ket komentuar komentet e idrizo, emigrantit & co me fjalen magjike "ymer" ?

Ymer dhe ty mer Altin...robi Allahut je dhe ti

Patek

na katunaret kshu jena mer jahooo,kur un mbaja  ore Patek Philipe, Roni hante fara (te blera ke gabeli) tek 9kaçet.po pra rilindasit tash shesin ilaçe me cemime te arsyeshme per popullin e ti tallesh,mir mir vazhdo ti...;

si thua ti nuk e dinte cuni se ca bente babi? ore sado moderne te duken keta vemjet e politikes, me kostume e me cicilicka ne trup, prap lidhjet farefisnore i kane te forta, jo me ato me babane. edhe sikur te jetonte ne shtet tjeter e di i biri ca ben baba.

e del saimir kurva flet per moral. njeri i kurveruar.

Nuk e kisha per kone qe lehin sa here u del ne shteg ndonje me salcice dhe tundin bishtin nga gezimi . Kane dhe ato kohen e tyre por jo per DERRA !  Flitet per Zagare te Stervitur Gjahu ! Sa te zgjidhin  konet ,  Lidhjet me kordele me bojna   , zagaret i kane kepute  zinxhiret !

gjithe jeten me kobure ne dore. E perse?! per ju!

(ku je mer Belul kur duhesh?)

Po ho mer, mos boni kshu tashi; t'gjithe vellezer jemi

 

 

Po ndihet nje klime shume e rende ne Tirane pas arrestimeve te fundit. Njerezve po u soset durimi. Nuk do cuditesha nese situata do precipitonte shume shpejt.

Paske zbrite ne Tirane...me behet qefi per ty!

une skam ndjere gje per vete smiley

ca do precipitoje mer aman ?

Situata ekonomike eshte e keqe, por s'eshte se ndokush mban shprese tek rilindasit e kuq apo pruresit e ndryshimit te madh blu.

apo mos e kishe per kto arrestimet e zogjve ?

http://www.top-channel.tv/artikull.php?i...

ups jo bre kto s'qekan ne tirane

Tallu Ruzhde. Po dil njehere rrugeve te Tiranes dhe do e kuptosh per cfare po flas. Nuk flitet per politike duke ndenjur strukur ne shtepi.

vallai sa erdha nga puna ti vlla,

ti qe dashke me fol per politike, rri ne rruge ne mes te shiut po deshe smiley

folna neser smiley

allah allah, situata ne tirane mer yahooooo ..qyqja qyqja smiley

Po bi shi ?

po kshu laga-tera ka qene gjithe diten

mund te mos bjere tani, por bie pas 5 min psh smiley

nga shiu, me celular po shkruaj. Ke inat ti? smiley

nuk kuptova! na sqaro çik ne qe nuk e kemi kurvpolitiken si ajrin e mengjezit...

Ju me nje salcicie u ben te lehni 24 ore smiley Jo mo te digjoni te lehurat e babasqapit  Erdhi baba UJKU ka pru MISH smiley

E ç'u ka gjete Ju i here ,  pa mire ai vend .. ka dhe Fshat ku nuk shkon fencuria Juaj smiley

Prisni ore Prisni . Kur s'vjen LefKOPEJA , Ju te tjeret prisni, mos lehni para KOHE . Ajo i bie gjellet Taze nga kuzhina e Babasqapit  ...Na  ti bubi mos ben Ham , ta dhame Barjaben .Na dhe ti Derri , mos ben oink ta dhame Baba Tahirin !!!

Hajde LefKOPE se po merdhif Gjindin ! Mbeci me shendet se Ika / se ky stan qenka Pa ...E o i tredhur , po ti c'do njehere smileysmiley !

vej bast qe kur ai i ziu i pare anej ka memphis tha se 'mama didn't raise no quitter', e kish llafin per kto luftetaret e paepur te partise qe nuk dine me u bo pale me armikun.

Ne Tirane, nje dite si gjithe te tjerat.

Asgje te re akoma? Common djema, do thoshte Pjeri, beni pak brainstorm, na jepni nje dicka te re per te folur ne kampin NMNor. U detyrua Sajmiri te prononcohet dhe te thote qe babai i tij vuan nga shikimi per hir te perdorimit te aspirines dhe s'e ka pare mire ca ka bere kur e kapen ne flagrance, ky s'e dinte qe ishin aspirina, i dinte vitamina C.

Te pakten te na kishit gjetur nje version akustik te kesaj kenges.

U pa puna, duhen perdorour rezervat. A ka mundesi ti dergoje kush nje cicerime atij/saj/tyre qe fle(asin)t ne emrin e pergjithshem te PS-se nga selia underilindjeground amerikane, Bota?

xhibole, 

Bota dhe spiritozua u demtuan tek rasti Barbarjababa

Roni, sikur eshte prishur pak ( smiley ) me kampin #rilindas

Idrisi ka halle personale, se nuk mund te rri shume ulur per shkak te majasellit...

Galileja, ja prite kur te futet me nnick tjeter - te pakten i thoni te perdor flamur tjeter se dallohet direkt...

Arb, .... #rilindje, i skualifikuar perjete

ka me... vetem po te vij vete mesia #rilindas behe4t interesant muhabeti

o militant çerr, po nuk jam si puna jote une o jo!

 

E ke ne Balle... shikohu ne pasqyre po s'besove

o çerrr! smiley

shikohu ne pasqyre dhe e ke te gdhendur ne balle.

I grup prej 5 mije vetash sapo jane grumbullu te drejtoria policise duke protestu. Keq puna. Eshte mbush myslym shyri plot me rob qe po mblidhen.

Si nuk u lodhen me keto farsa.

PS: Apo po tall *rapin ti. smiley

se kape ti Olso

po shi mer, i ra hasha babes ky mree

 

Tahiri: Askush nuk duhet të qendrojë mbi ligjin, qoftë edhe im atë

Njoni preu damaret. Uleriti me te madhe: Lironi plakun e Sajmirit se me ka shpetu jeten me ato ilacet e tensionit italiane smiley 

Do ta hedhim qelbesiren!

Eshte edhe njoni ketu tek peshku qe do te sjelli perforcime nga UK, (luftetare, mitraloza, bomba dore, flake-hedhese)... Viva la revolution!

smiley

tha snajper

6 mije , se ku e ke marre kete huq me i zvogelu gjonat se mor vesh , une them 78 ti thu 75 , tani 5 mije , 6 mije jane numeroji dhe i here smiley

Si Jane statistikat e peshkut. Sa % Jane socialiste e sa dhemokrate? Ku gjenden ato? smiley

shiko sondazhin... 

Ku eshte? Te kem nje ide. smiley

Ndryshojne perdite , ja, Gjergji dhe Arturo kaluan nga ne .

Me keto akuza k... qe beni keq e kini punen, harxhoni parate e popullit per te pergjuar nje vit babain e tahirit per nje cante me ilace.. kini rene poshte brad. Babai i tahirit sipas ligjit do denohet me nje gjobe dhe neser do dale te thote qe i vjen keq dhe se ka shume njerez qe i duan ato ilace dhe nuk gjenden ne shqiperi fale korrupsionit te pushtetit me industrite e qelbura farmaceutike shqiptare.. dhe kush ka te semure  ne shtepi i di mire keto halle brad.. Rate shume poshte me kete punen e Tahirit. Kete gje e bejne 90% te farmacisteve ne shqiperi.. smiley

Ca te them une mor Gjergj , ishte ne liste , dhe 11 kane ngel , 25 Marsi ishte dita e Tahirajve .......

Akuze leshi, prite PS tani me nje kunderrakuze te fuqishme,,,

Kunder akuze ? Tjetri mrena !

Brenda te K... , shiko se prokurorine nuk e ka ne dore saliu..smiley

90% me 20% eshte raporti

 smiley 

e nxorri 110% per kok te plakes!!!

Hallall parat e internetit...kjo eshte priceless mer!!!

smiley

Si thu, edhe arithmetiken e ka bo ke plepat, apo as ke plepat nuk e kane pranu? smiley 

Si mer nuk e kan pranu te Plepat, tjetri osht tu bo master ne Poloni per International Development.

p.s. sma merr menja qe te kete shku ne Poloni per gyrbet, sigurisht qe per shkolle do jete.  

smiley

ore po te barazlarguarit jane edhe andej edhe ketej, pra futen ne tre kategori. s'e ka keq ai, nese e ka patur me qellim. se shket edhe gishti ndoenjehere.

Rrini online se mund te kete zhvillime nga momenti ne moment. Nata do te jete e gjate.

Erjon Veliaj, perpara turmes te inatosur, me nje xhilet shume trendy dhe me megafon ne dore: Kerkojme nderhyrjen e nderkombetareve!

__

 

Nuk do rri asnjë sekondë pa drejtuar gishtin ndaj krimeve që kanë bërë. Nuk do rri rehat pa siguruar që të gjithë qytetarët janë të barabartë para ligjit dhe ata që kanë bërë krime të dalin para ligjit. SAJMIR TAHIRI (keto fjale madheshtore te ketij rilindasi do gdhenden me germa te arta ne analet e kombit shqiptar) 

Ju te PD-hit po ju djeg Oguri i mire per PS!!!

Balt e dhe jeni bo qe dhe Saimiri si Xhon Kenedi e ka baben kontrabandist!!!

Vet e niset luften e ogureve...mbajeni tashti!!!

 

Tahiri Jr. i ra bixha!!! Ai tashme nuk do kete mo nevoje te braktisi  Tahiri Sr ke shpia pleqve.

U bone dhe tani qe kuptun se i dhane i dore deputetit socialist... 

Shif hunterin me siper; tani kerceno qe do ja kapi plakun ne dush... smiley 

Te kap ai!!!

I ati i deputetit Tahiri sapo deklaroi qe Sajmir Tahiri s'eshte djali i tij, eshte i adoptuar. "E pra, Berishes i doli huq e jo mat kjo loje!" thane te dy Tahiret ne te njejten kohe, por ne menyre te pavarur nga njeri-tjetri.

Nderkohe, ne nje postim ne Facebook, PSrevolucionari Erjon Brace deklaroi qe askush s'eshte permbi ligjin, por shtoi ai se, ashtu si ne rastin #Cantaegruas, dhe ceshtja #Aspirina eshte keqkuptim pasi dhe sikur te ishte vjedhje s'ka sesi te ishte kaq e pakujdeshme. 

Nderkohe Prec Zogaj perfitoi nga rasti per ti lene te ditur publikut qe ai akoma s'e ka ndare mendjen se ne listat e kujt partie do te jete deputet, dhe shtoi se s'duhet harruar qe ne Shqiperi kemi shume njerez me semundje mendore. "Ketu duhet te ishte fokusi sot dhe jo tek nje kontrabande ende e pakonfirmuar ilacesh, te cilat tek e fundit do kuronin keta nevojtare", tha Preci me nje tis me pak te kuq te fytyres se zakonisht.

YMER

Vrit mendjen, vrit mendjen, dmth jo 100% te deputeteve kane lidhje te drejtperdrejta me mafian perderisa bejne kontrabande cantash dhe perderisa iu preken familjet, pra ne baze te te dhenave te sotshme parashikimi per parlamentin e ardhshem eshte 100% mafioze.

Ilace kontrabande,dmth te papatentuara nga QKB kane gjiiiiiithe farmacite.ua sjellin nga te munden.kur patenton plehra per ilace eshte normale.kete e ruajten e kapen.

po flori po

Asnje shtetas i RSH nuk eshte mbi ligjin. Mirepresim nje hetim te drejte e te pavarur, per kedo e kurdohere pavaresisht bindjeve politike apo perkatesive familjare. Ne socialistet jemi koherent ne cdo qendrim tonin persa i perket kesaj perqasjeje, dhe pikerisht ketu eshte themeli ku bazohet ambicia jone per te siguruar nje te ardhme te drejte e te barabarte mundesish per te gjithe shqiptaret.

 

Bota Bota ti je bota!

ps. kush je ti qe flet ne emrin tim, se edhe une socialist jam? 

"kush je ti" eshte mendesi e vjeter. Ja kete le te perpiqemi te ndryshojme se paku se bashku.

 

duhet te jesh katapultuar nga kryetari, ose e ish-katapultuar. smiley

lum si Bota qe di se c'eshte....

tani qe e mendoj, vetem mujin e kalum kam cu ne Shqiperi nja $1000 ilace... hmmm

Advil quhet?

quhet per ca ta pershkruj doktori, mo po per reumatizme, mo po per migrene... 

aaaa, thone, ato qe solle heren e fundit ishin te mira shume.. smiley Jemi bo farmaci per teze, halla, komshinjte tane dhe te tyret... smiley 

Si i behet per ca plavix, se s'po i gjej dot dhe m'i kane vene ne liste dhe ti dukesh sikur ia paske marre doren smiley

Une deri tani kam bere kontrabande vetem me keto te merzitshmet, over the counter dmth.   

fillestare krejt,  smiley 

Shko ke mjeku i familjes, kerkoi recete me emer emigranti, none/ babe/ komshi/ komshije. Futu ne int e gjej kupon per ilacin, zakonisht direkt nga shpia farmaceutike qe e prodho. Cmimi te del 2-3 here me shume se ko-pej po goxha me i lir se ai i shqipnise. 

Ja si bohesh farmacist shqiptaro-amerikan. smiley 

Edhe kontrabandist, edhe farmacist, edhe korruptus doktori? 

Une nuk smiley.  

PS: sqarohemi per detajet gjetiu, sa, qysh, tek.  Ku t'i dergoj, ku do i dergosh etj etj smiley

kontakto njehere edhe me grupin armiqesor te torontos smiley

Me t'u ngrof koha, rrofte sebepi. 

@ Kavo, s'jemi organizu akoma tamam.  Se sa te vije pranvera nje xhiro ne Kanada, e do ia shes 'Bames per me lire se c'i ble ne internet, por me fitim gjithesesi.  

U be.  Rofte baba i Tahirit qe u be sebep sebepesh. 

Mafie jeni bërë mafie. Bëri mirë Salihu që ju përzuri nga Shqipëria.

Monda, kam njoni ne Bronx qe i ka t'gjitha, pastaj per ato t'gjitha tjera qe si gjen do ky i Bronxit, kam njonin ne Staten Island. smiley

Edhe ti? :o

Ueeee sa rende une sa rende. S'paska mbet njeri.

O Penar, na duhet nje seksion i ri ne peshk: farmacia e ppu. Xhanem edhe po s'je per ilace behesh. Po dhe ne mos do rrjedhi do pikoje.

kjo mire,

por kur m'thote mu plaku.

Du si ato ilace qe me solle heren e kalume.

Ok, them une, a e ke kutine ? Ncuq.

A e ke shishen bre ? Ncuq

A ja ma men emrin, bojen, leshin preshin ? Ncuq.

Epo mire, na une. 2 net pa gjume online tuj kerku se kush kishin qene (maj  mend qe heren e pare i pata ble duke perdor algoritmin : Best rated. Se doktorri shqiptar kish dhene vetem emrin latin)

Ene ma n'fund e gjeta. Do ti spo gjeja kerkend nga USA te ma blinte, se cmime te ndryshme ne drug stores te ndryshem. E ma n'fund, e gjeta nji emigrant, i bleva online nje djall e gjys, ene erdhen n'shpi.

I mori plaku, heu tha , sikur ishte shishe ma e vogel. Po mer bab, po mora dopjo qe te bish rehat per ca kohe. Shkon ky t'nesermen ke mjeku , dhe mjeku palle i thote : po sikur skane qene kto qe ke pas perdor vjet ti !

Heu , nervat e mija Kaqurrel.

Nejse, si perfundim,. sju mush menja plakut, dhe me at rast ju mush menja te diagnostikohesh tamam (nje tjeter hale me leke ne klinike private) ku  na doli qe ato ilace in the first place nuk duheshin fare.

Sot dergjen ne raft, dhe une qaj dallaret e hudhem ne plena.

Gati  me behet ti pi vete, se vallai me u diagnostiku dal me keq se plaku im

e kshu

jo sot, po per nja 2 jave kalo iher anej nga depoja Tahirit...

do lirohet muhabeti thua ? smiley

te kapim dhe ne nai antidepresiv pa leke e ? smiley

Sa advil cojme,aq te mira qofshin.

Tani kane farmacite advile, por ka ngel budallallek qe jane fiksuar me kete. Ilace me ibuprofen ka plot, dhe me te lira se Advili. Une kam kerkuar ne farmaci advil, me kane sugjeruar nje ibuprofen gjerman e ka dale po aq i mire sa advili e shume me i lire.

U kam thene xhan u kam thene.  Advil = ibuprofine.  

Jo. E dum Advil amerikan, formule ibuprofine amerikane.  

Une me fisin nuk zihem per kshu gjerash, kur s'jam zene as per prona, s'do na ndaje Advili.

jo une u bo  vite qe nuk sjell.

kur me thojne, ju them : qe lale aspirina , se njilloj osht smiley

Edhe sikur I hane me buke, se u mbarohen shume shpejt smiley

Ndiqni Rudina Xhungen tek emisioni Shqip. Po flitet per aleancen per rilindjen. Per te mos u humbur.

Aman te ta dhejse dhe Miloja me Gjinushin,, eshte kulmi.

te qenit militant dhe jenicer qenka nje nga mallkimet me te medhaja per njerezit qe nuk pine ilace,shikojne pothuajse mire dhe nuk jane calamane ose hundderrre

Thone, qe do e shkembejne me nje nga ato tre ligjet, thone.

smiley

i madh je Fiqo i madh

ahahahah

YMER YMER

paska gallate sot ne PPU bera mire qe erdha kisha kohe qe s'po qasesha me

Ti kishe kohe qe spo qaseshe????

lexo tek komentet me lart per sqarimin

Po per dy te tjerat? Te rujne grate e dashnoret keto dmth.

Cili sapo hodhi nje ogur tjeter...ate te luftes civile!!!

A tu thafte ajo goje o Cili!!!

Nuk besoj se urrej njeri me shume se Neimin! Bide me te ndyre nuk nxjerr ajo toke...

Strategum Katunarum

agree

nese do nje sample per 'katunar' take him smiley

.

Lutfi Dervishi sapo beri nje humor te holle!!!

Priceless!!! 

Kur flet dhe ky Gjinushi qe ka vota dhe te vrasesh veten.. Kete e votojne tere pleqte qe gabojne dhe vene X ne grushtin me trendafil te gabuar..

as e paske studiuar diferencen dhe ngjashmerine e sigles se ketyre partive ! LOL

Gjinushi eshte bir kumbulle. Ka 8 vjet opozite e akoma sju kan harxhu leket.

me tere bitiumin qe vodhi ne vlore....

Gjergjo , pse qenke si i merzit sot kshu .

Jo mo mire jam.. po pres propozime konkretesmiley

E do Skenderbeun Kampion ? smiley

Jo rrofsh nuk me r... k... fare per Skenderbeun, dua ndonje drejtori nga PDsmiley

Ti djale je i prere ne disa gjera , sa te vij ne Shqiperi do ulemi te bisedojme smiley

Kujdes Gjergj!!!!

smiley

Ha...ha... Rono , po prisja nga momenti ne moment qe tu fusje smiley

Jane shume te fuqishem Roni.. me te forte se opiumismiley

Ska gje Gjergj... mu ktu me ke gjithmone...nuk te le te shkelesh ne derrase te kalbur!!!

Gjergj une te lej te shkosh 1 hap larg gremines. Sa afrohesh 1 hap, une te kap per monge! 

Si puna jote ma mori Bradi ne qafe Pjer Thomasin. Shife qe kur ka shku Bradi ne gjermani Pjeri nuk ndihet. Do ti ket hip avionit dhe ka shku te ndigjoj nga vete goja e Bradit oferten (kto pune nuk bohen as me telefona e as me emaile). 

Ma mori ne qaf Pjerin!!!!

Ca te them une , sa te hapet do jete Drejtor i Burses se Tiranes .

Dhe VQ do te behet liber i detyrueshem i programit shkollor.

Pjer me duket se eshte ne Tirane ,ç'thuhet a ka bere ndoj konference shtypi ,ndoj takim ,ndoj prononcimzgjedhor.Imagjinoj Pjer me Top e Saraç ne nje konfernce se bashku....smiley

Nuk e dime se ne cfare qyteti ri Bradi, sepse po te jete ketej nga Bonn ose Koln ka mundesi qe e pijne kafen bashke cdo mengjessmiley

Rama e ka 5 mije vota per nje drejtori, ti Gjergj po solle nja 500 vota ne qarkun ku je e ke te sigurte drejtorine. Ta konfirmoje edhe Bradi kete pune.

Per Gjergjin e ulim ne 400 , dora jone smiley

Aman o Brad se keta l... qe kini vene ne keto 4 vjet as 50 nuk kane( as shtepia e tyre nuk i voton) votat i mer vetem Saliu me Ridvanin dhe vendet e punes, keta vetm gam gam bejne..

Edhe me me pak behet me beso..

eshte i merzitur se lsi dhe ps nuk po bejne koalicion. Hajdutet nuk po e gjejne dot gjuhen e perbashket.

Po jo me se kete ja kam shpjegu qe ne fillim Gjergjit une smiley

Per mua me mire te fitoje PD e vetme sespe PS nuk ja del dot te fitoje e vetme.. dhe besoj se do ja dale te fitoje PD 71..

ashtu mendoj edhe une por 71 eshte numer i brishte, duhet me shume siguri gjate qeverisjes keshtu qe do te jene te detyruar te bejne prape koalicion me lsi, por eshte ndryshe puna nese pd kap e vetme 73-74 deputete gje qe per mua eshte krejt e realizueshme. PD nuk del pa 73 mandate kesaj rradhe.

Ta dish ti si ikin nja 2 te lsi pastaj per nje kothere e jo me per ministri e pushtet real...

Hajdutet nuk po e gjejne dot gjuhen e perbashket.

E gjejne e gjejne.  Kur e gjeten gjuhen e perbashket me hajdutet e PD-se, s'kane si mos ta gjejne me keta qe i kane vellezer.

bitumin dhe skafet qe canin detin me klandestine per ne Itali.

Cdo gje nuk eshte e rastesishme por e llogaritur..Tamam Sala eshte llogari Tahir..

he mre, do vije Samcja ketu te peshku te bashkebisedoje me popullin per hallin qe e zuri me Saliun?

Erdhi Botaaaaa, erdhi Botaaaaa smiley

Ne fakt qe jemi koherent ne socialistat shqiptare jemi, ate mbajeni!

Dhe jo, Fiqo perhap panik kot. Nuk dorezohemi tek tre ligjet. 

Saimir Tahiri është njëri prej pjesëtarëve më aktivë të skuadrës sonë kombëtare për një Rilindje Shqiptare dhe kjo ngjarje as nuk e cenon as nuk e kushtëzon konsideratën e lartë për të”.  smiley 

..per ket te jatin e ketij tipi te felliqun me vjen vertete keq sepse u rropate i gjori per te shly gjobat e te birit telendar  qe e perdore Rama si vegel sa here i duhet per te shkarkuar pusetat e ujrave te zeza te PS.

Po c'iu duhen telenovelat njerzve andej, kur kane telenovelen e bandave qe perleshen me njera tjeter e luaj teatro me karagjozlleqe te tilla qe te na vine ne peshk sejmenet e paleve perkatese per ti hedhur rromuze e per t'i kercellitur dhemben njeri tjetrit.

Pakapo. Mos je gje Lubonja ti? smiley

Ncuk, jam Shenasi Rama.

Se besoj. Ti dukesh cun i qut.

Pra Lubonja eshte "cun i qut"?

sa her e paska kercenu larg e larg n'parlament.mafia e ilaçeve kontrabandsmiley po pastrusen e spitalit pse e arrestun,per kapobandsmileyku do kapet mo.mas çontes t'barjabes,kontrabanda e pleqvesmiley

brado keq puna m'duket,s'paska shum material.smiley

Jo , keta jane efektet anesore , ne nje mentalitet " e rrasi n´burg " " ci duhet cunit qe llap " " ai te fik mer jahuuu "   dil neser ne Kafe dhe shife miletin ca muhabeti qe bo   smiley

e di brado pa dal fare n'kafesmileyky n.m.i dhimi se msoi kurr mos me i hy rrugve qe se çojn me asi vensmiley m'duket se ksaj radhe dashka edhe vet me e humsmiley ose po ja fusin si xhaxhit kur perqeshte ushtaret.smiley

ne pothuaj tre rreshta ke leshuar kater popla... smiley

Mjaft ndenji Saturni nen shenjen zoodiakale te PS. Pse nuk bejne ze planetet e tjera qe ai te largohet dhe t'ua lere vendin atyre...

une dua te jem garantiste deri ne fund.Bashkim Tahiri nuk eshte ende denuar ne tre shkalle pra nuk eshte fajtor po presunto(si i thone shqip) i tille.Mandej edhe nese eshte fajtor eshte nje person qe ka kryer nje aktivitet kriminal per llogari te tijen e i biri nuk hyn hiç (mbase)bane Zot zhgjanderrsmileyKy lajmi me duket nuk di si te them ,nje fije vero simile qe kjo grabitka ilaçe nga qender shendetesore ne sasi te tilla e ne kohe te zgjatur per ti shitur ne Shqipei...Per mua qe punoj ne kete fushe me duket e pamundur...po shqipet jane te zonjat per gjithçka

Pi njeriu nje aspirine te kontrabanduar dhe vjell partia e tij gjithe fushaten.

Ama dhe Barjaba shume koprac po tregohet me keshillat e tij ne keto komente, se krietari dihet qe s'na perditeson me strategjine e partise.

Po ca thu mor burre .....ehu....deri me  22 Qershor ca ke me nigju ti kjo e sotmja ka me tu duk si vazeline smiley

Po pse Xhibo seriozisht meno ti se i ilaçet mrena bojshin 10000 euro e?

Polici leshi. Ilaçet jan sa per tmasku çanten.. 

 

Dmth ti Fiqo po thua qi virusi qi po ja merr frymen #Rilindjes quhet Coach?

Nqs punet vene kaq felle, patjeter do e kete organizuar Jorgo, ishCIAisti.

ore me verte parja madhe me kto bizenset e ilaceve ne Shqiperi ......i pysja kushet ca do vazhdosh pas gjimnazit

Per farmaciste !!

mezi po pres arrestimin e rradhes te nje familjareje te afert te Taulant Balles. Ky eshte nje scoop, e keni nga une kete, prisni e shikonismiley
sa per Tahirin e shkrete, i keshilloj te vije te sqarohet shpejt ketu si politikan i denje 2.0 qe eshte. ndryshe idrizzzzzzzi bashke me iriqat qe mçef ne ferrat e tija te mendjes do zhgenjehet! Nuk eshte mire te zhgenjesh nje veteran te luftes se klasave e anti borgjeze si idrizzzin. Pra Tahir sqarohu me te njejtin zell qe u sqarove kur u denove per shpifje nga gjykata e saliut. Sqarohu per vellezerit e motrat e tu socialiste. Fjalet e tua plumba per armikun! Sa bukur e thote askush permbi ligjin, as burri i mamase simesmiley ashtu te lumte Tahir, you killed the Father!

lefto,je vler e shtuar e peshkut,si tvshsmileykshu po jo kur bo propaganda dylekshe qe njisin vetem ke kafja posht pallatitsmiley

ja u hengrem temen Lefti. Do ti cmontojme fare hajdutet e PS-se se mbetur me ne krye Ramen. Kontrolloret kane kohe qe punojne ne dosjet e bashkise se Rames.

Te paska treguar sekrete vjehrra?

Arturo Ui qe arreston plakun e urte Dox Borough per korrupsion.Ah mer Bertold Brecht qe te dalin llafet edhe sot e ksaj dite.

Ka pas nje vjersh, poezi apo tregim Brehti  life of galile titulli, pyet galilen se ai e di mire smiley

dmth smiley

alke, ka dale llafi qe si shume paketa me aspirina ke neper xhepa kur kthehesh nga Italia. Kujdes me ato qe shkruan ketu, se nuk i dihet.

Alke ruju fjaleve te Bradit po boisa eshte pa qeder...ne Fush Arrez i ka bo ven vetes mo! 

smiley. Hapni nje teme me vete per "kercenimin" tim, te balancohet pak pesha politike e dites

rono i gjo qe skuptojn kush ka vu pare atje esht fakti qe per ta rujt ate pare qe ke vu, duhet qe mjegulla t'shperndahet.shembullin me te mir e solle ti me t'jatin e xhon kenedi.disa e kan kuptu dhe po munohen ta dorovisin mjegllen po plaku mere nga vuçidoli me banden e re qe ka mrapa mazalla se heq dor nga zakoni vjetersmiley

un fus maunet mer plak smileydhe plumçet i heq vetem per t'shkarku mallin.doganen as e shofin fare.pse me, si plaku i sajmirit jom un? do rri t'merrem me torba neper cepa pallatesh.smiley

torba smiley

te raft i deng  me pare jarebi smiley

e kam pas nje dyshim, se si shofer maunesh dukesh nga e folmja ne fakt smiley

smiley dreq

natyrishtsmiley

torba, torba, po ti bejme njehere llogarite na del 1 vit qe benin kete marifet keta (minimumi) me nga 10 mije euro transporti, t'i kene bere nja 300-500 mije euro xhiro, kshu vetem me torba

prisnin qe torbat te beheshin maune kur djali te behej minister ndoshta ? valle ?

Thjesht per naten e mire , mu kujtua nje  dikush per te cilin kam shume respekt dhe sherben si keshillues fjalimesh per pulatikanet tane, me tha

Eh moj Alida, e din ti se keta zihen vetem ne parlament (PS , PD) dhe ne deklarata partiake, pastaj ulen neper kafene dhe jane kaq paqesore mes tyre saqe si teme bisedash kane brandet e ndryshme te veshjeve apo teknologjive dhe pushimet e radhes 

Kshu pra naten e mire , vijoni me drrasa e konspiracione  un per vete dua voten e bardhe deri atehere kryq te gjitheve!

po shokun tone te FRDse s'nuk??...

Te gjithe njashtu jane , naten perrimen tashti!

te fala Artur Zhejit

Kete e kemi degjuar disa here si variant dhe s'ka sesi te jete ndryshe

Njifen prej vitesh, frekuentojne te njejtat vende (blloku pak a shume), jane kolege, hane e pine ne ato pak vende qe te ofron Tirana dhe rrethinat... shkurt : jane shoke! komshinj! e disa edhe baxhanake smiley

Nje miku yne per nje nder qe i ka bere Ilir Meta, tani kerkon te mbledhe 900 vota per LSI-ne. Ku mund t'i gjesh keto voto dhe sa kushton nje vote sot ne Shqiperi? smiley

Ndoshta i gjen me pak ulje meqe akoma nuk eshte rritur pazari i votes.smiley

Hidhu thuaji mikut. 20 mije euro per 200 vota smiley

Shtrenjt e paske ti, me lire nuk ke? smiley

Ketlina me jep 20.000 euro mua dhe te te sjell 500 vota..pa lere PP eshte i shtrenjesmiley

Ore cuna mos u tallni, se tjetrin e ka zene belaja vertet, ose ndryshe ja prishen ate qe ka ndertuar..smiley

Nuk tallem.. me 20 000 euro per LSi ja gjej te vdekura 500 vota dhe fitoj ndonje gje edhe per vete.

Si eshte ajo shprehja ne Anglisht: kur fle me qen, do ngrihesh me pleshta.

po ty t'vjen naigjo n'xhep qe po dashke me e nimu me informacjon? badjava as mos ja hy fare ket.

jeta eshte llogari olimbi.smiley

kavir pa dashje hyna ke fusha qe nuk m'takon. ska nevoj me m'kryqzu 

alke une s'kam nevoje per pare..smiley

morpo ti jepja prap,po merja njehere se msohen keq dhe kerkojn gjithmon falassmiley

 

Te rrime shtremet te flasim drejte!

Berisha me arrestimin e Bashkim Tahirit, thirrjen e Fyles se duhet te beni zgjedhje te lira e nxorri lajm te dyte qe ne fakt duhet te ishte lajm i pare. Tashti nese e ka nda menjen me i vjedh zgjedhjet poplli thote nuk mulohet djelli me shoshe dhe kjo pune nuk e ka fundin e mire...sidomos per Berishen.

O Ron po sa qeke merzit sot er burre. Po kush po e rru te Fylja mor burre. Kur i binte kokes Rames ju ca nuk thate per Fylen. E ka pagu Sala thoshit. Rrini urte tani smiley

Pateko po te ishte ne dor time une e kisha lone prap Berishen ne pushtet mbas 23 Qershorit. E kam sinqerisht! 

Dakord Rono. U tha u bo. Deshira jote do plotesohet. Do e kesh prape ne kale per 4 vjet. smiley

Fjala jote ne vesh te Allahut o Patek.

Du qe kur te nisi zija e bukes ne Shqiperi ne pushtet te jete Berisha. 

Ne byc e kane kot leshojne qente gam gam forumeve per tymnaje. As 64 mandate smarrin. Ne vlore fier berat lushnje do ngelin si ythqira. Merre me mend kur u bera i majte u e qe kam ter ato,prona te marra nga komunistet sa perc e injorance kan mbledh me vete kta kulufa. Kta te bejne te majt me zor se po sqe i majte me kta i bi te jesh edhe ti me tufen e loqeve. 

kshu u ka then kryetari, hiquni si te pavarur per te fut ne thes ndonje te lekundur qe duke pare ju, do thote, ja ky ka marr guxim e do votoj per #rilindjen

po nejse nuk e bejen vetem çerrat e ps, kam pare edhe ata te pd, ne vend tjeter. smiley

dy ngjarje pa lidhje me njera tjetren, perderisa Fyle beri thirrje per "njohjen e rezultatit", perpos standarteve me te larta te mudshme demokratike

Dhe njofja e rezultatit bie si kembane ne porten e Rames, qe po humbi (ja vodhen, s'ja vodhen, kjo do pare) , s'ka per t'i njohur zgjedhjet si perhere kur humbet (kjo eshte pak, por e sigurte)

Salistet skane as zgjuarsi as stil.Futen Rroshin brenda e kthyen Kavajen Roze.Andej nga Shkodra thone si kane punet mire .Tani te shohim me babain e Tahirit cdo ndodhi por gjasat jane qe edhe kjo do perfundoje ne backfire.

iku kjo tema, per mu maroi.si kthej dot dy faqe me komentesmiley

me ymer ke arrestimet e tjera,ose po nuk pati,adminat ta hapin nje arrestim babe deputeti bis kshu mos lodhemi po dhe t'menojm se qekan bo dy arrestime.nderkohe pres me padurim zhvillimet e reja per t'cilat na parapergatiti lefti

(si ska nje smile me ferkim dursh ktu mer zot i modh

Dakort jam, e myllim tashti, se sikur dhe nuk ka lezet.

Kur do flasim per rikthimin ne shtepi te Precit?

kush o preci?smileyfreskona içik kujtesen brado se me gjith kto arrestime e kena hum fijen fare 

Duhet te kete shume kohe mrena se dhe mu spo me kujtohet ....prec .....zef ...ku maj men une kaq shume ...

boise na bo i permledhje se spo na puno mo truni lale,mesi notes mos na e vej re amo nxirre tem m'vete se u lodha tu kthu dy flete perher

po ja o shoku alke, udheheqesi yt Edvin Rama eshte drejtuar kah humbja dhe Prec Zogaj, dikur me detyren e koordinatorit te opozites ka shpallur divorcin me Ramen dhe po ben tentativa qe ta pranoje perseri PD-ja. Me deshtakun dhe te mbyturin nuk ka qejf kush as te rrije e as te afrohet. Kaq eshte meseleja.

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).