322 Komente

E meriton te jet kenga e pare per nentorin 

t'kishte ron kjo plako

kete e du fort sidomos kur e kercejne bukursmiley

 

rrofsh snare. un shum fort du çiftelinë

Porque eu quero te beijar na sua boca
Que coisa louca
Vem aqui pra cá
Porque eu quero te beijar na sua boca
Ai que boca gostosa

Kalofshi nje fundjave pasionante

Nuk hapet videoja.

Robbie Williams - Make Me Pure

U caperlyen ata olsi..smiley

shiko, edhe une kam eksperimentuar ca gjera ne makine..smiley, po rap sme kishte  shkuar ne mendje..smiley   

nje nga MK  qe kam fort per zemer..smiley

 

http://youtu.be/h-cA_Znry2k

lifes path

Ja edhe nje tjeter nga Swans: Our Love Lies

Keta kane qene grupi me i eger dhe i zhurmshem por pastaj u qetesuan dhe filluan te bejne kenge mistike. Them mistike sepse keshtu shpresoj qe t'ua sjell ne qejf meqe fjala mistike eshte gjithmone (apo jo?) enigmatike dhe terheqese.

Ja edhe nje tjeter: Trust Me

...

Më pëlqen.

pse po shikon andej kendej o partizan
rrugen kerkoj dhe nuk po e gjej, o katundar
eja me mua ta rrefej o partizan
do qe te jape ca fisheke, o katundar
me jep nje dhe mbaji per vete o partizan
matane lumit ka gjermane o partizan

po ç'fare ti ke nder ato xhepe o partizan
buke te mykur dhe pak qepe o katundar
ato te duhen ty per vete o partizan
se matane lumit ka gjermane, o partizan
 

me shume se ne shteg, instinktive smiley

,

pasdrekë të këndëshme të dashur miq

ps: mirmjesi drizra

vari lesht. mbaruan pushimet! peshku po fle gjum. unë po shkruaj. ti po lexon. vari lesht.

nejse: anastaszcszcia - hevi roteishën 

mirseardhe plako

paska bere nje EP te ri (dhe reklame per h&m)

po qe se je mbi 40 vjec ke te gjithe stimen time qe degjon kete kenge.......smiley

un mezi pres te jem ne belgjike te shkoj ta shoh se kur do jene ne bologna nuk mund te shkoje

Kur do vijë muzika n'katror tjetër? Apo taratori tjetër? Apo pjepri i dimrit?

Hera e parafundit kishte këngë të bukura, i kam tek muzikluajtësi! smiley

 

natën e mirë motra

Abuziv? 

Xukeron e dëgjoj!

non capire io.

Io, çerkare di esere kiaro, abastanca, adeso.

Çne tre redaktime të njëpasnjëshme të komentit kur mund t'i postoje njëra pas tjetrës. Po varet nga personi.

Nga këta këngëtarët, dëgjoj, me qejf, vetëm Xukeron. 

Redaktoj pasi me bezdis te bej 500 shkrime me kenge. 

Pjacere ke te pjace una mi mo.smiley

A me m' pjaçe ke a te t' pjaçe! smiley

i love this song it inspired me to leave the piece of crap i was with!!! thumbs up for the great Tina Turner

smiley

http://youtu.be/LoNXsne8exg

Lasha ke io sia _ NEK (hit ka qenë!  kohë të bukura! përshëndes Jonën!)

T'u bo qejfi ëëë? smiley

smileysmileysmiley . cere me i bo MD? kshu osht i gatum. m'habiti se sot kishte shkrujt shum llafe ke i temesmiley

Tu riri, tu riri, tu ririri...
anni questi anni passati così...
aridi, sterili, vuoti, è l'era delle immagini...
ci ha rubato il cuore, l'inventiva, le idee, le parole
ma certo che provo qualcosa per te...
ma dire amore è difficile, l'epoca del "tun tun cha ci pa tu pa tum"
ci ha stordito il cuore, siamo isole senza valore
ma la sera a casa di luca torniamo a parlare,
ma la sera a casa di luca che musica c'è
pochi amici a casa di luca, lo stato ideale
perché ognuno a casa di luca è nient'altro che sé,
certe sere a casa di luca facciamo le tre, cantando le canzoni
che belle vibrazioni...ancora
tu riri, tu riri, tu ririri...

http://youtu.be/kBuP0oBGN70

Sa e bukur ka qene kjo! Nga t'u kujtua se eshte goxha e vjeter? smiley

Tra la la e tri li li s'të pëlqejn më djemt e ri, tra la la la e tre le le për tullacin ti më le...

 

Erion Korini - Lejla

(me këtë rast përshëndes edhe Le***n, më kanë thënë që është bërë pipiruqe e madhe)

eshte ecuditeshme sa shume jane perhaour http://youtu.be/ZoAzbSywlY0

edhe ne afrike e me emra te ngjashem .Ne italisht Zana mund ta sqaroje cfare kuptim ka .Po ne ritem smiley nuk besoj

“When you make music or write or create, it's really your job to have mind-blowing, irresponsible, condomless sex with whatever idea it is you're writing about at the time. ” Lady Gaga

dhe keshtu erdhi ne jete Bad romance qe mund te them se e perfaqeson me se miri muziken e fillimit te shekullit 21.

cdo kompozitor gjenial, e ben nje Moonlight kryeveper smiley

natën e mirë të dashur miq .

Kisha kohe qe e kerkoja kte,per mu nje nga mrekullite e muzikes shqiptare.Nje version ne nje kolazh te "kanga magjike" me Gaqo Cakon Edit Mihalin dhe vete Limos Dizdarin s'po e gjej dot.smiley

http://youtu.be/Ez4ErWjoJwk

natën e mirë bukuroshja ime

haha Pirro eshte cun per shpi

mirëmëngjesi motra

Komenti I 300 te. Me eshte prishur tastiera e komjuterit...smiley

Tumbalalaika

Un giovane uomo riflette, tutta la notte
sarebbe sbagliato, si domanda, o forse giusto
dovrebbe rivelarle il suo amore, osare scegliere
e lei lo accetterebbe, oppure no?

Tumbala, tumbala, tumbalalaika,
Tumbala, tumbala, tumbalalaika
tumbalalaika, shpiel balalaika
tumbalalaika - freylach zol zayn

Fanciulla, dimmi di nuovo
cosa può crescere senza pioggia?
cosa può ardere per molti anni?
cosa può bramare e piangere senza lacrime?

Giovane sprovveduto, perché domandare ancora?
E la pietra che può crescere senza pioggia
E l'amore che può ardere per molti lunghi anni
Ed é il cuore che può agognare e piangere senza lacrime.

http://youtu.be/E1K1bRYJieI

Dite shiu sot ne tirane eeee

O bame, futi nje tallava vellai se ora 8 e mjesit. Ene kafe ene rrok ene e hon sikur nuk shko re unknown brother.

te drejte ke... po e pijsha kafen sade, do icik sheqer..

meshireeeeee... e hene sotsmiley

Brad, te kane vjedh llogarine e peshkut?! :O

smiley

As une spo e marr vesht ,duhet te kthjellohem smiley

ah sa mire qe na e  kujtove skunk-un smiley

Eh... kete album s'e degjoja te plote qe nga "lontano 2002".

Cfare kujtimesh! Dhe sa shpejt ja mbath koha.

http://youtu.be/xEp8yJPjedU

 

Anytime Bama', urdhero edhe pak Pop.

Thenk ju per pop-in pa-pa-rroba.

duhet icik necurelli sinthesaized rythm'n'bluz ama. oh Lordyaaa..

Per ta mbyllur blune prej meje

tjeter dog do t'kisha prit prej jush, por pranohet fale videos.

you are what you eat (and this sheat is getting a bit out of hand) smiley

Meqe u ndodha, nje pershendetje per Monden dhe nje per Ajkun e larget.

money making is a wonderful thing but I don't wanna be a marketed baby

fiqërinjtë s'paskan larë veshët akoma smiley

po mer po. lan sytë e veshët me topat e kozmait tash  shtrythen me sotirin

ps. rrofsh për këtë melodi të bukur që se kisha dëgjuar që prej mijëvjeçarit të kaluar

natën e mirë (me timen) të dashur fiqërinjë

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).