Peshqit janë të lutur të shtojnë foto a lajme të tjera :).

 

589 Komente

Aman me qafsh, na ve si cover foto nje foto ku te jete dhe ahtifetja se une i kam te dy fiksim, nuk i shoh dot vec e vec se me duken si gjysmak, qe respektivisht i bie cereksh 

100 Vjetori i pavarsise se Shqiperise!

foto?

nigjoni i cik Cumbia Skank...kenge per 100 vjetor. 1 hap para, 2 mbrapa. Ritmo!!

po nga vlora

O Alke me gjej nai faqe ku te shof fotot e Tifozave Kuqezi ne Vlore se une nuk shkova dot.

sa dosha me t'pyt ç'ne n'tironsmiley

un i mor nga fejsbuk me pikatore

Dardani, lale. O vetem 2-javsh nuk kom si ta lej nrune vetem. Po m'qa zemra po prape keq do isha bo ene po mos ta puthsha cunin ne oren 12.

GEZUAR TE GJITHEVE!

E pashe se takova çunat shpare te Cofee.

Po ti mi selime car bo qute kaq vone? Ik e flej o kalamo i prape!

Une po lundroj ne internet smiley

Ku ka gjume per ne mo, si ka thene Naimi: "Pune, pune, nate e dite, qe te shohim pakez drite" smiley  Kam qe shpare qe po merrem me ca gjona per shkolle, po s'po shof fare drite  smiley 

ua sa bukur smiley google canada s'kishte gje smiley

ja dhe te nginjmit

Ne vlore jane ketu sot??

para pak minutashsmiley

paskan mare goxha gjera me vete per te ngrene, megjithate argita ka hotele me te bukur se ky ne vlore.. Jane treguar modeste, duhet te jemi krenare per politiken tone. Gezuar 100 vjetorin.

smiley ...me lot..me lot

Kokemadhi paska ardhur per te ngrene, si ne dasem, paska liruar gurmazin.

Po ai ngjitur me kokmadhin kush eshte? apo nga keta qe shkojne dasem me dasem sepse ne fund te fundit nuk i njeh njerismiley

Pandeli Majko

smiley

megjithate nuk eshte pandi leshi, shikoje mire

Po Thaci ore Thaci eshte smiley

po jo thaci, ai tjetri qe eshte i fundit

Thaci me pelqen , kam simpati, eshte burre shteti..

Tiranë

Shkup

Cfare eshte ky me kallac ne dore, ne kohe paqe? 

E ardhmja.

Shkupin e kan cliruar shqiptaret si ai aty, me ame ne dore, keshtuqe asgje anormale ska aty.

tirona para pak minutash

Po presin te hane dashin keta ?smiley

Si kjo ore neser...cdo gje do kete mbaruar!!!

Po te mbaroje mishi edhe me shpejt do mbaroje..smiley

vertet smiley

Nga Faik Konica

Shkruar më 1899

Flamuri përmbledh kujtimet e shkuara të një kombi në një gjuhë të pashkruar që mund ta kuptojë syri dhe zemra e çdo njeriu me ndjenja.
Cilat janë kujtimet që shfaq, duke valuar, Flamuri ynë? Nuk janë kujtime goditjesh kundra fqinjve, nuk janë kujtime lakmirash, edhe rrëmbimesh: janë kujtime vetëmbrojtjeje me mundime të palodhura dhe me trimërira të gjata e të forta që kanë lënë gjurma në letërsitë e të gjithë popujve të qytetëruar. Nga kjo pikëpamje mund të mburremi se Flamuri ynë, siç është një nga më të vjetrit e botës, është dhe një nga më të drejtët.

Kur ishte ne bruksel si bir beu me para ,duhet ta kete shkruar kete.. Problemi eshte se ne 1899,  99% e shqipetareve nuk e kishin idene se si ishte flamuri i tyre, megjithate nje shkrim i nje te riu pasionar dhe romantik..

La Cultura Albanese a Trieste 2012 .

l

Ngritja e Flamurit Kombetar ne Toronto. 

25 Nentor 2012

Po pse me 25 nentor?? Apo e lexuat gabim ne wikipedia.. lere lere futen nje thes me intelektuale shqiptare dhe bejne ndryshime te gabuara smiley

Sepse vetem dite diele jane njerzit pushim cuno - smiley

smileysmiley

nuk di pse ajo foto ne Zagreb po m'pelqen me shume

Ku eshte mo se spo shoh foto me Zagreb.

ja mer plack ku eshte

 

Ok ,qenkam bo per gjyslyke smiley

po syze majn zakonisht profesorat Brad. Psh, kur e takove ti a nuk mbante Pjeri syze me skelet te trashe?

As flamur ne ballkon e as bluze qe m'u thafshin duart dhe s'i bleva me tetor. smiley

google me del me .my dhe s'merr as .com e as .al!

po e kam nje shqiptar te vogel ketu ngjitur qe ben "shipi" dhe perplas duart. 

Vini sa me shume foto nga Shqiperia, o peshq, se sot me mungon me shume se kurre!

nje cope te kuqe ne pazar boje te zeze nje penel dhe ja ku e hoqe pishmanin smiley

smiley I rashe me shkurt: buzeqekuqin tim+lapestilin e zi te cunit...te pakten te bejme nja dy viza te faqet per nje resme. smiley

smiley ja une qe vura flamur .....s'mjafton - te isha atje meqene

rrofshi ju me fotot qe na vini smiley

Gostivar:

KRIJOHET KUVENDIT KOMBËTAR I NJËSIVE VENDORE SHQIPTARE
Ora: 16:30 -
Krahas ngritjes së flamurit në Tiranë, nga sot 26 nëntori do të kujtohet edhe si dita e vendimit për krijimin e Kuvendit Kombëtar të Njësive Vendore Shqiptare. Krijimi i Kuvendit u formalizua sot me miratimin e të zgjedhurve vendorë nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi e Presheva.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha deklaroi se ky Kuvend do të shërbejë për të çuar përpara, praktikat më të mira të mirëqeverisjes lokale dhe njehsimin kombëtar.

“Uroj që kjo datë e rëndësishme për qytetin e Tiranës, të kthehet në një datë për t’u mbajtur mend edhe për qytetarët që ne përfaqësojmë sot rreth kësaj tavoline, duke i dhënë sot aprovimin formal një prej iniciativave që kemi diskutuar së bashku këtu në Tiranë por edhe në Prishtinë, në Tetovë, në Preshevë, në Ulqin dhe kudo tjetër, në Gjakovë, atë të themelimit të Kuvendit Kombëtar të Njësive Vendore Shqiptare. Një kuvend i përhershëm, i organizuar sipas përvojave më të mira ndërkombëtare, evropiane e që do të shërbejë për të çuar sa më përpara, praktikat më të mira të mirëqeverisjes lokale dhe njehsimin kombëtar, pavarësisht se ku jetojnë qytetarët tanë, caktimin e një sekretariati për të ndjekur aktualizimin e kësaj iniciative dhe nisjen pa vonesë të një kalendari, i cili do të na afrojë më shumë me njëri – tjetrin, do të bëjë të mësojmë më shumë nga përvojat e njëri – tjetrit, të ndihmojmë për të zgjidhur probleme të përbashkëta apo të përveçme, që gjithsecili prej nesh ka dhe me të cilat ballafaqohet, siç ballafaqohen qytetet dhe qytetarët tanë dhe të çojmë përpara nëpërmjet kësaj ndjesie të ribashkimit kombëtar, aspiratën e qytetarëve tanë për identitet evropian dhe për bashkim në Bashkimin Evropian” – theksoi Kryetari i Bashkisë së Tiranës.

KORÇË, PËRKUJTOHET NË VENDLINDJE AUTORI I HIMNIT KOMBËTAR, ASDRENI
Ora 16:20
- Eshtë përkujtuar sot në vendlindjen e tij, në Drenovë të Korçës, një nga figurat më të shquara të Rilindjes Kombëtare, Aleksandër Stavre Drenova (Asdreni), autor i Himnit Kombëtar të Shqipërisë.

Në ceremoninë e organizuar me këtë rast nga Komuna Drenovë janë bërë homazhe e janë vendosur kurora pranë bustit të birit të këtij fshati dhe te Shqipërisë, në emër të qeverisë shqiptare nga Ministri i Financave, Ridvan Bode, deputetë të Korçës si dhe nga Institucioni i Prefektit dhe Qarkut Korçë.

Njëherazi është përuruar edhe muzeu i komunës me emrin “Asdreni”, qe u vlerësua për fondin e pasur. Ne koncertin festiv që përmbylli këtë veprimtari, të pranishmit i përshëndeti kryetari i kësaj komune Flamur Sala, por edhe deputeti e ministri Bode, i cili duke folur për 100 Vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë, vuri në dukje se kjo ngjarje na bën të ndihemi krenarë për luftën dhe kontributin e brezave që lartësuan dinjitetin tonë kombëtar e bënë që shqiptarët sot anë e mbanë të jenë më të bashkuar se kurrë. Pjesë e këtij akti madhor, nuk ishte thjesht ngritja e Flamurit, theksoi Bode, por kalvari për të përballuar e tejkaluar sprovat e kohës dhe formësuar e mbrojtur kombin.

Duke vlerësuar figurën e Asdrenit e përpjekjet e tij krahas atyre të gjithë patriotëve të kohës, Bode u shpreh, se në këtë 100 Vjetor, përkujtimi i Asdrenit është për shërbimin e madh që ai i bëri aspiratës shqiptare, me Himnin Kombëtar të Flamurit, si një monument para të cilit përulemi me respekt të gjithë ne pasardhësit e atyre rilindasve të pavdekshëm.

Aleksandër Stavre Drenova u lind në Drenovë të Korçës në vitin 1872. Në vitin 1885, i mbetur jetim në moshën 13 vjeçare emigron në Bukuresht, Rumani, ku plotëson studimet e lëna përgjysmë në vendlindje, në Fakultetin e Shkencave për Drejtësi. Shquhet për një veprimtari të madhe patriotike në Koloninë shqiptare të Bukureshtit, ku spikat edhe bashkëpunimi me gazetën “Albania” të Faik Konicës. Në vitin 1912 boton vëllimin me vjersha “Endrra e lot”, ku përfshihet edhe Himni i Flamurit, i cili e bëri të pavdekshëm si dhe një përmbledhje tjetër me poezi, ku e bren malli për atdheun në vitin 1904. Në vitin 1932 ishte Konsull Nderi i Shqipërisë në Rumani, ku edhe vdiq në vitin 1947.

smiley  na gajase me kete kuvendin kombetar, aman shpirtin komik qe kane shqiptaret nuk e ka njeri ne botesmiley

Piplla tjuesit. Pliz pikap phone and vote Tonin tonë sonte ne finalen e Dancing with dhe Stars.
Shou rrespect, raprezent.

The voting period has ended for this week. Tune in Tuesday night at 9PM ET/PT for see who will be crowned the champion of the All-Star Season.

U bofsh 100. Sonte e gjete me i mush 18 vjet ti ? smiley

E fituam smiley. Ja nje mrekulli tjeter me rastin e 100 vjetorit. Bravo Toni.

Harrova qi osh taçskrin. Sa here e bosha 'me shnet' u hapte ka i faqe e re smiley

Kete e ka paguar Ministria e Kultures.. Sic ben PEPSI psh ne USA, per reklamim produktismiley

smiley ca spo behet smiley

Gezuar Shqiperi! Me shpirt dhe me zemer jam aty.

Urime Tonit. Ishalla tashi do e zgjidhi qesen dhe do gjeje nje berber me diplome se mjaft u qeth te komshiu smiley

90% e vlonjateve te moshave te ndryshme qe u moren ne interviste nga Fiksi thane qe flamuri ne 1912 u ngrit tek Skela. Popull i papam smiley

Kush o toni re?

U kry bac. Na neroi.

Ky 100 vjetor qenka me fat se edhe kuroren e miss botes Shqiperia e fitoi.

Ca thu mi? Kur mi?

Miss Globe K. Delijorgji, ne Vlore..smiley

Sipas Mero Bazes ( ai thote gjithmone vetem te verteten smiley ) jane nisur 400 mije drejt Vlores, por edhe sikur numri te jete disa here me i vogel prape eshte nje numer i konsiderueshem.Te kujton vargjet e Lasgushit:

Nga çdo anë seç na ardhë
Shqipëtarët gunë-bardhë,
Seç na ardhë palë-palë
Duke rutulluar malë
Kush më këmb’e kush më kalë
Kush më shpejt, kush më ngadalë;
Kush i lum e kush i gjorë
Kanë zbritur mu në Vlorë,
Mu në Vlorën e lirisë,
N’atë thelb të Shqipërisë.

Kjo dyndje e shqiptareve drejt Vlores vullnetarisht pa i detyruar kush  thjesht per ti bere adetin flamurit e per te shfaqur dashurine per vendin e tyre tregon se barometri patriotik i shqiptareve esht ne ngjitje.Ndoshta jemi ne prag te nje kthese per mire  si komb .ndoshta Vlora behet edhe njehere vendi ku kthehet fati i Shqiperise

 

Ne nuk na del google i kuq, si duket keta bastard  e kan bere vetem google te Shqiperise. Kur e kan bere per vende te tjera e kan bere per gjith boten smiley

as google.al nuk del. Mendoj qe ajo fotografia eshte me teper nje fotomontazh, sesi do deshironim ta shikonim...

po ta shikosh normalisht http://www.google.com/ nuk del.

Linku i mesiperm nuk eshte origjinali por nje i ndryshuar...

Heren e fundit kur pashe statistikat ishin vetem rreth 24 mije veta qe e kishin firmosur kerkesen per Google qe te vinin nje doodle per 100 vjetorin e pamvarsis smiley

kur klikoj te linku yt,me del me googlen qe shohim ne ne Shqiperi ;i kuq me shqiponje.

venus, as mua nuk me del !!! smiley

Ja kush do ta marre stafeten. Keta do ta gezojne Shqiperine me te mire dhe me te bukur....

p1017236.jpg

p1017239.jpg

Ne nje nga festat e shumta me rastin e 100 vjetorit te Pavaresise... Tirane...

tja japesh ate flamur ta marre me vete kur te arrije moshen e refugjatit.

..mbase nuk do ta kete ate fat o Noshke.....

e tha batuten dhe Kol Balla; sot jemi te gjithe vlonjater...

Ne e beme emisionin me veshjet kombetare sot. Jam ndjere dyfish burre mbasi shtrengova at' brezin. smiley

po  ndonje me fustanelle nuk kishit ore??   kshu  sa per sfere, meqense festa eshte gjiththperfshirese, domethene..smiley

Nje foto me kostum popullor ,si ai i vajzes me floke geshtenje , e kam dhe une .Por e bere ne nje dite kaq te vecante,duhet te jet akoma me emocionuese.

PS:Blend ,shume vend i keq te ka qelluarsmiley

E kujt krahine eshte veshja e kesaj bjondes?

mua me duket si veshje e jugut swed.. andej nga Gjirokastra, veshje e grave te Lunxherise  ndofta..

Thanks Belulo 

drenovare ose dardhare, Belul. E shof une qe kerkon me i bere te gjitha labe po kadal i cik daku smiley

ju lumte juve smiley

kishe gjetur dhe ndonje pale syze te kohes, mer dopioburre

Hallall vlores!! Hallall edhe Shpetim Gjikes...nuk mendoja se do ja dilte te organizonte dicka dinjiitoze...i beri nje nder te madh atij qyteti!!

Me beri pershtypje, Xhozi ....Teper serioze !

po Vasil Qesarin çe bere moj?  na kish marre malli..smiley

 

SOT NE VLORE GJITHE SHQIPERIA,

ATY KA VENDLINDJEN PAVARESIA

 

faleminderit Mato!   keto vargjet e castit, spontanet  domethene,  i ke te bukura!smiley

Gezuar festen e Pavaresise!

Fotot e bukura qe solle Belul, i meritojne keto vargje

TË FESTOJMË PAVARËSINË

Hape ti moj Vlorë kraharorin, 
Prite gjithë shqiptarinë,
Se do të mblidhet gjithë kombi,

Të festojë pavarësinë.
Ashtu siç prite Ismail Qemalin.
N'krye të burrave të Shqipërisë,
Isa Boletinin shqiponjë malesh,
Edhe bijtë e Çamërisë,
Le ta marrë vesh Europa,
Dhe krajlzinjtë e ballkanit,
Se nuk vritet jo shqiponja,
Nuk shuhet gjaku i shqiptarit...

smileysmileysmileysmileysmiley

faleminderit!smiley

 

yll kjo foto...emocionuese...

E prisja te shifja nje foto te tille , sot Vlora eshte e skuqur si asnjeher , c'fare emocionesh smiley

Kane lezet godinat si pampore.

Qyli barkderrave te hane DunkinDunats sot.

 

 

Fëmija i parë i shekullit të ri shqiptar, një vajzë në Tiranë28 Nëntor, 2012 | Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Sociale | Shkruar nga: TemA Online  

Një djalë dhe një vajzë kanë lindur në ditën e 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.

Fëmija i parë i shekullit të ri të kombit shqiptar, që ka ardhur në jetë në maternitetin “Mbretëresha Geraldina” në Tiranë, është një vajzë.

Vajza ka ardhur në jetë në orën 02:00 të mëngjesit të sotëm të 100-vjetorit të Pavarësisë së Kombit Shqiptar.

Ndërsa fëmija e dytë është një djalë i cili ka lindur në maternitetin  ”Koço Gliozheni” në Tiranë.

Djali, me emrin Liridon ka ardhur në jetë rreth orës 07:30 të mëngjesit të sotëm të 100-vjetorit të Pavarësisë.

 

jete te gjate Liridonit dhe vajzes se vogel qe uroj tja kene vene emrin Vlorasmiley

hëmm, ama vajze qenka..?!  ''prandaj vene punet çorap ketu/atje..., do thosh xha Sulua..smiley      bej shaka , ë.smiley  shendet  e  jete te gjate, edhe 100  vajzes edhe Liridonit!!

 

p.s  eshte e sigurt qe eshte femija i pare ne kete dite te shenuar.. ?   se dakord, eshte femija i pare qe lindi ne Shqiperi.. por mund te kete lindur  ndonje femije tjeter shqiptar, me perpara,  ne Presheve bie fjala..

Jete te gjate ketyre engjejve te vegjel smiley

Qenkan there Qengjat sic duket , asnje me flamur Shqiptar ne peshk smiley

Gjalle ti ore?smiley

sdi gja po pres me kureshtje te di smiley

Me shkoi nder mend kur po shihja fotot , lajmet , edhe pse jemi popull i varfer dhe kemi shume probleme ne politiken strukuren dhe standartet ne pergjithesi ,  BE , shteti shqiptar dhe America , duhet t'i japi kredit popullit shqiptar qe sot ne keto grupime te medha , ne kete feste te madhe tregon edhe njeher se sa zemer te madhe ka , se sa paqedashes jemi , se jemi simbol per paqe .............kur nderkohe shtete te ndryshme me standarte me te larta kane akoma probleme me paqen brenda per brenda apo me bombing issues apo terrorism problems

Ne jemi shembull i paqes ne BALLKAN .T'i japim kredit vetes per kete sot me shume se kurre te jemi krenare dhe te tregojme veten se shqiptaret kane dinjitet dhe nuk e duan luften apo terrorizmin .

Bobo, te sheshi Skenderbej jane mbledh njerzit per pavaresine dhe vlon muzika "oj mari marija faqe gurabija", "moj unaza rrethflori" e te tjera perla te muzikes popullore pakistaneze

smiley 

Kur te djegin shamite na beni ze.

Gezuar Monda...rrofte Vlorasmileysmiley

ahhh harrova krejt se Monda eshte nga Vlora (kur ia do qejfi)...hahaha Gezuar Monda e flm per gjithe kete pune qe po ben ketu.Perqafime.....

Gezuar e dashur smiley

Gezuuuuuuuar! smiley

Te thote vllai ty, pa merak, po me shif pak nje foto te bujar nishanit me ahtifeten se i kam merak, dhe please po e gjete vere dhe ketu dhe te "vendosni Dicituren" smiley

Swedo , me ate foton e Nishanit me Ahtifeten kam qesh me lot sec merr nje pamje ai kur del ne foto ,fryhet e fryhet dhe ne fund fryn dhe buzet smileysmiley

Dorovite nje 10 mije leksh se s'ka lezet! Ne balle, madje. smiley

Gjete dhe ti dorovites te fale smiley

O swed, cer m'i ke borxh mua, hudhi ... jo mer jo.  Mbaji se do t'i marr se jane vatanet e mia smiley

Nga inati Mondes do ta hudh i dhjetmijleksh, vetem po pres sa te filloj kenga patriotike "a-smone A-smone, Asmon Aga" ose "te dyqoni te selvija"

Qingj sheleg, qingj sheleg, o usta murat... smiley

1000 desh, 1000 sheleg e 10 mije pare, cohu swed, cohu swed e hidh nje valle smiley.

Marshallah sa te paska hije, 

si baklla, si bakllava ne tepsie..

Eh ju fansat e Molit..

smiley

Si t'ia bej qe jam ne pune, se vallai edhe me Molin do kisha kercy.

Te ftova te premten...kerceje me Meriten dhe pulat e detit smiley

 

C'o kjo pune sot mi Monda! Mund ta kishe konsumu 1 vekejshen dej sot nuk ish bo qameti. Hajt Gezuar.smiley

Detyren patriotike e bera. Veshur kuq e zi. Dhe mehallen nga shpia ne parking e pataksa me tupane e Laberi. 

T'na falni katnarllekun emigrant, po s'do rrojme ta shohim 200. 

Ata te mite ne Vlore e kishin gdhire mbreme smiley

Ajo manikyra e djeshme kuq e zi ....ishte fantstike....me preku

të paça monda Flag Albania animated gif 120x90

Une sot e mora pushim Monda. Nga ora 3 do ja selloj andej nga Times Square. Katunarlliku na falet per ket 1 dite ne jete. smiley

Valleeeeee, valleeeeeee pavaresie, o nje sheleg do hash kte nateeeee! smiley

rendesi ka qe po na mban koha.Se nuk digjet shamia ne shi.smiley

beni qef ju beni , ketej nga ne sot ben -6 po pertoj te iki ne pune smiley

Shikoni si festohej dikur ilegalisht Pavarsia ne Kosove dhe sot ata festojne e gezojne me shume se ne , na nderuan me ardhjen e tyre ne kembe ose me kuaj nga Kosova ne Vlore smiley

Te dashur njerez te mij, gezuar kete feste kaq te mrekullueshme nje here ne jete. Gjon Cima

 

shenim: vetem nga neser e tutje mund te kruhemi e te gerricemi

po na ben presion GJon ?? nuk ta quaj fare urimin smiley

Shenimi vlen vetem per mua. Sot i dua te gjithe si vellezer. Vetem nga neser mund ti lejoj vetes te gerricem. 

Jane ca foto te darkes se djeshme.Jane te gjithe...Nje tryeze sobria me klas ,te gjithe te veshur shume bukur ,te parenduar...ah e vetmja note stonuese,Ilir meta ,i vetmi ,me nje koke qe zapton te gjithe skenen ,skraparliu ma negativ qe njoh si zaberhan ,nuk ka vu kravate....

ha i cop tort va

Gjej po munde nje foto te darkes...une nuk mundem t'i sjell

darkn e llim motra, tash o vakti dreks

Sa elegance ,sa te vertete .sa te mrekullueshem jane keta zoterinj....Kepucet e Boletinit me ngjajne me nje pale Geox,qe perdor ne vjeshte...Yje jane ...do i benin nder çdo kombi personalitete keshtu....smiley

S'e kisha vene re foton me kinezet.wow! bravo mesueses shqiptare!qenka dhe demokrate dreqismiley

E hatashme.....!!

Cja mbaka drejt Luli Sales bicakun

Po ndahet torta, e ndane ne mes shqiponjen. Luli qenka kamarier smiley

Hahahahaha, e prene torten dhe nuk e hengren nje pirun sa per zakon, ca morrash, hahahaha

Po te hante me siguri do thoshe :Ha te mbette ne fyt,nuk ha, prap keq....Po gezo mor bir...Gjithe ajo embelsire si nuk te embelson pak....

Zana, qe une do thosha ju mbette ne fyt as qe ka dyshim fare, une e them dhe kur mendoj se ata po pine uje, po qe per respekt te njerzve atje duhet ta hanin nje pirun torte, duhej patjeter

Gezuar te gjithe Shqiptareve festen e Pavaresise , Gezuar Vlora bashke me Monden dhe Belulin smiley

faleminderit Brad!

Gezuar te gjithe neve!smiley

Gezuar smiley

GEzuar 100 vjetorin e Pamvaresise Shqiptare kudo qe jeni!!!

Ardhshin dite me te mira ne 100 vjeçarin tjeter.

Zoti i ndihmofte kalamajte e shqiperise qe te jetojne ne nje atdhe te perparuar dhe te paqte !

E pafshim per se gjalli bashkimin me Kosoven !

Uroj ti kete frymezuar te gjithe shqiptaret kjo dite qe te mendojne me shume per te miren e perbashket, e qe ta kuptojne qe e mira e perbashket edhe dhe e mire per gjithesecilin.

Te shpresojme te pakten sot se do behet mire smiley

aminsmileysmiley

Amen!Gezuar Ruzhdije!

hajt gezuar te gjitheve

 

        

Gezuar peshq, u befshim shqiptare me te mire!

Ta gezojme 100 vjetorin e shtetit tone ! 

"100 vjet shtet,mijera vjet identitet"

Je si vena e mire qe sa ma shume plakesh aq ma e mire bahesh por kujtohu , s'kane randesi vitet qe bane rendesi ka te bash shume . Urimeee .. smiley

Gezuar 100 vjetorin e Pavaresise! Te shpresojme qe 100 vitet e ardhshme te jene me te gezuara!

Gezuar , gezuar ! Te bashkuar i pafshim shqiptaret gjithmonesmiley

...plot me njerez gjithandej 

 

ana tjeter e medaljes.Te rinj djem e vajza i jane versulur tortes  duke ngrene me duar ,te zhytur ,me kembe ne torte .Njerz me qese qe duan ti mbushin ,Gra m,e tepsia....nuk desha t'i degjoja keto lajme...shpresoj te mos jene te verteta

O i babezitur populli motra. Kane 8 vjet qe s'hane gje. 

smiley

po lujn me torten si me topa bore - thote aty kshuqe kjo qe thu ti bie.
Nejse, shqiptarja dhe Anila Basha si gjithmone theksojne detajet si me t'rendsishme se vete ngjarja. Nuk do ishin shqiptarja dhe Anila nqse nuk do e benin ket gje...

me legen o shoku

e mblodhi torten me legen :o

Mos e kruaj me Anilen se e kemi si shpirt.

Anila, te lutem ti rriji ca larg tortes sot. E di ti pse... smiley

mos fajeso vetem anilen, se kete here e dhane te gjitha mediat, top channel madje e dha i fundit

thone qe robt paskan derdh lot me kile kur rama dhe berisha i kan dhon duret sho-shoqit. Thone se aq lot nuk jan derdh as kur Ismail begu e kish ngrit flamurin ne 1912

Flamuri shqiptar në Akropol
28/11/2012

  
Flamuri shqiptar në Akropol

Ngritjes së flamurit shqiptar nëpër botë, iu bashkuan edhe dy të rinj emigrantë në shtetin fqinj, Greqi.

Dy të rinjtë shqiptarë shkrepën foto me flamurin kuqezi në afërsi të Akropolit për ta postuar më pas atë në rrjetet sociale në internet.

Kaq ka mjaftuar që fotoja të shndërrohet në lajm nga mediat greke. E-magazine.gr shkruan në edicionin online një artikull të titulluar “Flamuri Shqiptar në Akropol”.

Në artikull përmendet 100-vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë dhe në këtë kuadër trajtohet edhe ngritja e flamurit kuqezi nga

 

dy të rinjtë në afërsi të Akropolit në Greqi.

Autoritetet greke ndalojnë rreptësisht fotot në brendi të Akropolit, ndërsa shumë turistë dhe vetë grekët zgjedhin zonat përreth për të shkrepur aparatin duke fiksuar imazhe me në sfond Akropolin.

 

p.s  njeri  nga keta duhet te jete: ''shqiptari i vjeter''..smiley

Ne ca ore u ngrit flamuri ne Gogolas?

Gezuar iher se harrum fare!!! U bofshim popull me i mire per veten tone se c'jemi!!!!!!

Falemners edhe Spiros per ato regjistrimet fantastike qe na serviri.

Gjithashtu, speshell fenks kryesise se peshkut qe na mundeso kete grirje sallate alla shqiptarce, kete ushqim shpyrti gati te perditshem!

Si t'ia bejme qe na hahet pule me pilaf sot o Bame smiley

ti tani do nje pule, pule me pilaf apo pule me pilaf smiley

Kane te drejte kur thone turpi diplomatik smiley

O feste te madhe, o ka sot SHQIPERIA, .....................

tortawl.jpg

43425836.jpg

...lufte se kush do marre copen me te madhe, njerezit kane marre me vete tasa, qese, qe te marrin sa te mundin me shume........

Rrofte Bathorja dhe Paskuqani....!!!!!!

Lavdi te uriturve te Albanistanit......

http://www.shqiptarja.com/home/1/kaos-me...

alidemso, kesaj i thone te notosh ne torte. Ca qe ky fat kshu ere smiley

smiley

Shiko nje lubi aty djathtas, qe nuk merret vesh a eshte mashkull a femer... vetem ketij/kesaj nuk duhet ti jepet torte...

smiley

sa gjynah smiley  si lulekuqet mbi mure  ..........sa keq po me vika kur i shoh keshtu si te pangrene smiley

kush e di ç'do bohet për bolet e dashit

I ha paria e vendit... liria ka feste sot se  te pakten do ti haje te pjekura 

Torta e poshterimit dhe helmimit ne mase. Spitalet plot sot e neser. Te fituar nga festa dalin qente e rrugeve. 

Pjata, shishe uji ne mes te tortes...

A din gja se çA je duke thene,,,,Te fitura nga festa dalin qen si puna jote...mizerabel...sapo doli ky lajm shpetuat ,jua ktheu humorin ,se po pelcisnit ne inatin tuaj te zi....vere re ,fill pas ketij lajmi dolet si uritha...Ah Nol ,lehni laro e Kaba,Hossanna Barabba

zana kishe dyshim se nuk do përfundonte kështu torta, dhe n'mes t'roms ta l'shosh 14 kuintal tort kshu ka per të ndodh.

çështja është: nga padija apo me qëllim e lëshoi shpellari n'ket far feje

 kan nji t'premte t'zez amerikont ku vriten per me ble ma lir..

Po cer ke mi motra Ypit, cer ke? Cer te bona? Me vje keq q e kane organizu aq keq. Se shume thjesht mund te ruanin higjenen, menyren e serviries,  dhe fytyren e vet. 

Ps: Cer te mundo o Zane? serio? smiley Mirjam e ndihmo dot?

po përpiqem por asht nji fije e sertë

Nuk tremet trimi nga vickla! smiley 

More Bamke qyllolari - hajer ishalla pse qeke shqetsu kaq shume apo ke hall se helmohet Sali Protopapa

it was too big for us. thats all.

nuk dime te bejme nga keto gjera. mos e nxini kaq shume. Ata qe hane torte nga kepucet e tyre nuk behen per spital Bama, pa merak.

Kjo eshte nje prove qe manaxhimi i festave eshte po aq i rendesishem sa dhe manaxhimi i protestave.

 

 

Shume e drejte...

ne fund te fundit, shume pak ka ndryshuar nga 1912... njerezit jane po aq te uritur sac ishin para 100 vjetesh...

Behen gjera masive veresie ne gjithe boten, po kane njerezit pak durim te presin ne rradhe tju sherbejne ushqimin ne pjate...

ata qe thua ti, presin, se jane megjithmend te uritur

Kta qe persheshin torten, nuk e kane nga uria.

Te pakten jo nga uria per torte mor vlla.

E kane nga uria per te dale, per zbavitje, per te shfryre, per defrim, per pjesemarrje, per perfshirje.  Kultura, zbavitja, festimi, shpeznimi i kohes se lire, eshte problem me vete. Eshte nevoje me vete, e cila nuk eshte adresuar kurre ne shqiperi.

normale qe nuk manaxhohen pastaj mendjet e njerezve ne situata te tilla

Ata njerez nuk kane sofer te varfer ne shtepite e tyre. Ata kane JETE TE VARFER !

Nga peshqit qe shkruajne nga Shqiperia, besoj se je e vetmja qe identifikon me saktesi problemet sociale atje. Fjale me mend thua gjithmone.

bashkohem me rebusin. do krijojme nje " rruzhdija fans club"smiley

po, por te kete si kusht qe te mos i rruaje njeri lesht te ai klub, as ne dimer, as ne vere

So what! smiley

Batall i modh fort se po lujne kalamojt me kek! 

Secili bon simas qejfit t'vet! 

Asigjo nuk i lun festes!

gzuar te gjithe shqipot dhe kush na e do t'miren, them une! smiley

amin !

Tort fait do ish i myllje per lezet.

Gezuar te gjitheve 100 vjetorin!

Perparofte Shqiperia e shqiptaret kudo jane! Pacim harmoni e u shtofshin mundesite per secilin prej nesh per te ndihmuar vendin tone drejt nje 100 vjecari me te mire e drejt bashkimit!

Nje urim te vecante per peshqit nga Vlora: Belulin, Monden, vloren, etj. smileyGezuar!

faleminderit!  

ty dhe gjithe shqiptareve, Gezuar 100 vjetorin e Pavaresise!smiley

flm gjembi smiley e pasken festuar bukur ........mezi pres te shoh ata te New York-ut

Gezuar, gezuar! smiley

 

Albania is trending in twitter smiley  Gezuar !

smiley rrofsh gjembi

Ju lutemi smiley

Si nuk msova me vu foto une, kam nje mal per te postuar. smiley

I ke ne kompjuter apo jane diku ne internet?

Kompiuter

Shko futi ketu ne fillim, pastaj silli.

me too djaloshi1 smiley

e beri flamurin traste motra dhe futi torten :o

Kete trimin s'po e permendin shume kete 100 vjetor...

(te me falni qe po postoj kaq dendur e shume sot, por eshte rast i vecante smiley )

Tirana (nga Discover Albania ne Facebook - nuk e di kush eshte autori/ja e vertete)

 

Ke fotoja pare, me duket sikur do dale te flase Lek Plepi (forest gampi shqiptar) ne podium. LLOV IT!!!!

A di gjo njeri a e kryu berberi planin sot?

A di gjo njeri a e kryu berberi planin sot?

smiley Cilin prej tyre se kishte plan a, plan b, (dhe shkronjat e tjera te alfabetit)?

Une vetem ate me kaladibrance i lexova; si majta pishtar ndryshimeve.. smiley 

sapo iu vodh edhe ora xhorxh bushit!!!

jo mi ti na kenaqe smiley

Philadelphia, PA

Tjeter

pse nga philadelphia qenke ti ere? 

kto ne fila, fishtown, jan shum te vobekt ...

gjeja e bukur ishte se u mblodhen me shume njerez se ne cdo miting politik

por organizimi mbetet skandal

torta nuk duhej te ishte lene ashtu, duhej te ishte shperndare me pjata e me tenda.

ne cdo vend ta lije torten ne dore te turmes, turma ate do te bente

Ky eshte nje leksion i mire per 200 vjetor. smiley

kater qese kishte njera, dhe e mblidhte torten me derrase ne forme lopate

nje tjeter s'di nga nxori legenin

nje tjeter e beri flamurin traste

skandal humoristik

"gjeja e bukur ishte se u mblodhen me shume njerez se ne cdo miting politik" smiley

ELBASANI 100 Vjet Pavaresi - Gezuar Shqiperia ime !!!!

 smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

I , çdo aqifi njit me kalane e kan leviz?

obobo, po thone qe dhe mishi do shperndahet lol

Sipas medias mishi do shperndahet ne darke pasi te mbaroje torta smiley

media jone eshte me shkerdhate se berisha

ka 2 muaj qe merret me mishin.

 

Mos e prish gojen sot mi dreq. Media ka qefin e vet sic e ka dhe mileti. Jo ca te nones e ca te njerkes. Hajt gezuar.

Mishi qengjit vija vija
Eshte Mero, eshte Anilaaa

Po ku eshte ajo thertorja qe u propogandua ne media?

Apo si puna e ores se Bushit?

asnje media nuk e propogandoi thertoren

nje faqe interneti tha qe do te thereshin tek sheshi nene tereza

per kete thertore e kisha fjalen

asnje media s'e dha kete, vec asaj faqes dhe peshkut

Nga ky vend u ngrit flamuri per here te pare (per ata qe s'e dine: Kruja)

Kruja smiley 

e hongra per sot - po me duhet me qeras koleget - hallall kena feste smiley

ne fakt, gjithnje festohet 1912, asnjehere 1444

1443,jo 1444

me dy mendje e kisha smiley

e ngaterrova me lidhjen e lezhes

Berisha e boni fora. Duke qene se permendi Shqipnin e madhe u idhnun edhe bullgari edhe greku sot. 

Dajo, 

Shqiperia e madhe eshte argument pikerisht grek, bullgar e serb. Ka vetem Shqiperi natyrale!

Pune e madhe torta. , hahaha o media te leshit eshte feste sot , festeeee. smiley

mo i shani mediat,se krijuesit e tortes u kishin kerkuar vete ndihme mediave qe t'u bejne thirrje njerezve te largohen nga torta dhe te presin radhen.

Torta e Pavarësisë
Kjo tortë përmban 150 000 racione dhe ka një sipërfaqe rreth 550 m2. Për realizimin e saj janë përdorur 38 000 kokra vezë

pasbeteje.jpg

nje llogari e thjeshte.... 550 m katror torte i bie te jene afro 112244 racione ne total...
po ky robi per sa veta do ket marre?

torwf.jpg

...eshte per gjynaf...njerzit skane, pertej cdo arsyje e bejn skamja...
keta te zgjuarit e shtetit qe na drejtojne, qe jane me  te dale, me te pare e me te kamur....kur sdin as te organizojne nje feste imagjino me ne ca duarsh ka rene nje vend i tere..

ps: nuk na tha njeri me ca ishte torta, roze...

torta ishte roze, pasi e kishin mbuluar me shege....

ps

me rastin e 100 vjetorit, te gjitha simbolet ketu ne peshk, na qenkerkan bere te EU-se.....

mua me shkuan lot kur i pashe siper tortes me kembe e duar .......smiley  mu kujtua filmi lulekuqe mbi mure me jetimet qe hapnin gojen per therrime ...........smiley

Po nuk eshte hiç çEshtje urie....shifi po pelcasin ...duken te gjithe te kolesterizuar...eshte çeshtje babezitjeje....qyli....Sa e veshtire eshte demokracia nder ne.Kur shof keshtu rezultate e zgjedhjeve jane krejt te papritura...Mjafton nje torte ,apo nje brinje qengji.....

u hengert barkun thuaj

Megjithese duhet me nejt larg kunjave sot, nuk rri dot pa permend faktin qe kur po hapej parada dhe po ekzekutohej himni ASNJE prej shtetareve shqiptare nuk u perpoq as te levizte buzet. Ndoshta eshte pjese e protokollit por me ra ne sy.

Na i runi pak torte Avramopulos , se spo don me ardhe ishalla ma degjon fjalen ai me tas smiley

e mer sul, n'ket dit naj bone flamurat blu..

Kalamaja, ju kam bere nje pyetje tek pyetjet, po patet 1 minute kohe.

ue, hyme te gjithe ne europe ketu ne peshk

edhe keta te amerikes

Dua me shume Shqiperine smiley

rrofsh Elba

dhe e gjitha kjo ndodhte ndersa Berisha deklaronte ne fjalimin hapes te drekes qe organizoi, se Shqiperia nga nje vend i varfer eshte shnderruar ne keta vite ne vend me te ardhura mesatare/te larta... "Te ngecte torta n'fyt or plak matuf!" - e mallkova ndersa fikja digitalbin, por ene kto qe bejne si te babezitur e shpellare "Iu ngecte n'fyt ajo cope torte!", se prishen nje feste qe deri ne ato momente po shkonte mbare.  

Uroj qe per 150vjetorin qofshim me te permbajtur or taj!

Urimet me te dashura dhe me te sinqerta per Shqiperine e mjere!

 

Eshte skizofen i pariparueshem, e ktheu ne miting zgjedhjesh.

Gezuar peshq! Gezuar 100 vjetorin e shpalljes se pavaresise se Shqiperise ne kufijte e saj natyrale si dhe 569 vjetorin e flamurit! E permbushcim vullnetin e para 100 vjeteve sa me shpejt!

Nje Video e realizuar nga nxenesit e Gjimnazit "Hajdar Dushi" Gjakove, per nder te 100 Vjetorit te Pavaresise se Shtetit Shqiptar me moton: 

"Jemi nje - 100 Vjet Shtet Shqiptar".

http://www.youtube.com/watch?v=n6KpqnPs0tw

Gezuar gjithe shqiptareve pa dallim feje krahine apo ideje smiley

fghgh56555.jpg

 

Në sheshin “Skënderbej” është krijuar kaos nga qytetarët, të cilët shtyhen që të marrin një copë nga torta e Pavarësisë. Dëshira për të shijuar tortën po shoqërohet me tension, pasi qindra persona, sidomos të rinj, po shtyjnë njëri-tjetrin.

Mësohet se një gruaje rreth të 40-ve i ka rënë të fikët nga dyndjet që ndodhin. Qytetarët janë turrur mbi tortë, duke treguar një babëzi të mjaft njerëzve, ca nga kurioziteti e ca me sa duket të paushqyer mirë për Ditën e Pavarësisë, pasi njerëz me qese e me tasa turren të marrin sa më shumë. Forcat policore u detyruan të ndërhyjnë, për të parandaluar adoleshentët dhe djemtë e rinj, të cilët u sulën mbi tortë si të babëzitur dhe po hanin me dorë, sa arritën deri atje, duke hipur dhe me këmbë mbi ëmbëlsirën. Ata që u dyndën mbi tortë ishin më të shumtët djem të rinj dhe ndoca gra me tepsi, të cilat merrnin tortën me vete. Të rinjtë nisin të gjuajnë me tortë. Disa të rinj kanë hipur mbi tortë dhe po godasin si me topa bore.

Urime, urime Shqiperi!

Kur te shkoj ne shtepi do shoh aktivitetet por keshtu gjithshka duket bukur. Sa per torten, shpresoj qe kjo mos ta kete prishur imazhin e festes (gjithsesi turpi i organizatoreve qe e lane ne meshire te turmes, kjo s'eshte pare e degjuar). Fatkeqesisht mjafton pako gje per te na nxire dhe shpresoj te tilla imazhe te mos perdoren nga mediat e huaja.

Me vjen mire qe jane treguar te permbajtur me ate punen e mishit se do ishte bere ndonje hata si tek torta.

Gezuar pra dhe ju peshq dhe festofshi sa me bukur!

 

 

Mos o Zot ! smiley   pasken hyp siper tortes  smiley

Cfare i keni ketoidiotlleqe me shtyrje ne torta!

Crendesi ka u shtyne apo jo?

Rendesi ka qe u paraqet nje torte gjigande,per pavaresine!

Per cic-micet si shtyrje,ora Bushi,thertore imagjinare gjigande ne Tirane,renie shkronjash nga bustet,kemi Mero Bazen dhe te tjeret qe ipercojne ketu ne PPU "lajmet" e tija.

Per mua festimi deri tani ka qene dinjitoz si ne Vlore si ne Tirane!

Fjalimet e Kryeministrit per bashkim kombetar po ashtu kane qene inkurajuese!

Perse fokusoheni ne cic-mice dhe nuk fokusiheni tek mesazhet?

meqe ra fjala nje shqiptar dej ne SHBA fitoi Dancin With the Stars:

http://www.cbsnews.com/8301-207_162-57555832/tony-dovolani-dancing-with-the-stars-all-stars-was-the-season-to-win/

Dhe ministri grek i jashtem anulloi viziten ne Shqiperi.

Fokusojuni tek pozitivja dhe mos lini nam dhe permendni ndonje idiot qe paska shkuar me tenxhere per torte!Nuk jane ata fytyra e kesaj feste!

Pse,edhe ne USA ka bere vaki nje gje e tille?

Kurse une mendoj te kunderten,mbase jo sonte,por pas festimeve ,kjo ngjarje duhet vene ne qender te bisedave dhe s'duhet anashkaluar ,me qellim qe qytetaret te kuptojne qe nje veprim i tille  nuk quhet akt qytetarie dhe si te tille ,mos ta perserisin me ate qe bene.Turp!!

 

Ka dite perendia per ta diskutuar ate.

Jo sot!

Sot eshte feste dhe ne feste edhe haet torte edhe pihet birre edhe rrihen njerezit!

Ke degjuar ti nje feste pa probleme?

dhe hiqini keto karikatura idiote se lane nam!

Mire ,ja po presim deri neser te degjojme analizen tende.smiley

Jo mi t'keqen, duhen breza per me e zgjidh ket problem.

po fajin organizatoret e kane o vlla, s'e kane qytetaret

atje ku jeton ti u vrane per carcafe qe iu ul cmimi per te premten e zeze

atje ku jeton ti u vrane per carcafe qe iu ul cmimi per te premten e zeze

Ke te drejte - po nuk i tha njeri Wal-Mart-it qe ti e ke fajin.

Naltmadhnia ka 1001 te zeza, po dreqin edhe per babezine e njerezve per torten?! Te kishte vene roje, do ishin ankuar e do e kishin share pse ka vene roje. Hyp se te vrava, zbrit se te vrava i thone kesaj pune. Sic duket ata qe ankohen s'kane provuar asnjehere te organizojne aktivitete me/per Shqiptaret prandaj flasin keshtu. Berisha ju tha atyre hajdeni me legena e kova e tepsia?

Fajin e kane organizatoret, s'tha njeri Berisha. ncncnc, vetem te mbroni Berishen dhe kur s'ua shan njeri.

tani, ti e ke parasysh se ky dancing with the stars eshte me teper nji celebrities show-off sesa nji show i mirfillte kercimtaresh apo jo? dmth ne ket rast, dritat e prozhektorve jane te partnerja e ktij, jo te ky vete

Jo me kot i prura keto foto te trishtuara, per te gjithe ne...jo per tu tallur, po per te evidentuar nje gje, antishqiptarizmin e Sali Berishes.

Ja kete beri Saliu, qe u tall me kete popull te uritur.... ja keta jane ata te lumturit qe jetojne ne vendin qe ka rritjen ekonomike me te madhe ne Europe, qe ka lene pas Gjermanine, Kinen e shume e shume te vende te tjera. keto jane pasoja te urise, pasoja te papunesise, pasoja te skamjes qe ka kapluar kete popull. Ja kete beri antishqiptari Sali, i cili duke i ditur pasojat, u tall me kete popull ne syte e te gjithe botes...

Jazek i qofte!

ca fotosh?

 

o me kot i prura keto foto te trishtuara, per te gjithe ne...jo per tu tallur, po per te evidentuar nje gje, antishqiptarizmin e Sali Berishes.

Edhe kete m'a bere o Sali? - tha Vlonjati kur kapin gruan e tij ne krevat me nje tjeter.

analizat e sotme , i lejme per neser.

!

Bronx, NY

Qe thu ti Dajosh edhe ne shtepi time eshte vu nje flamur ne dritare. smiley

do ta vej dhe une foton smiley  kuqelon pallati smiley qe nji jave smiley

kuqloka bronxi shkret

o dajosh po qe te pallati vatajve turp te kene se ai pallat eshte 100% shqiptare mrena.

weeeeee me shkoi menja se do jete pallati vatajve smiley .......po ngjo aty ka ma shume kosovare e malsore dhe cuditerisht ata duhet ta kishin mbush me shume se kurre pallatin me flamuj ...........interesante

Ate po them ene un duhet te kishte ma shum flamuj. Po ti cne? I paska dal nami deri ne Kanada pallatit te varajve smiley

Vatajve .

Jo jo sja ka haberin njeri per ate pune se pallatet ktu i kena ma t'bukra smiley

kam jetu ne Ny disa vjet dhe e njof mire me pellame smiley

ps. e keni akoma dyqanin e kinezit me fruta perime 24 ore hap akoma a jo ?? ene treni rraka daka non-stop  siper kokes ....a ca rrumplalle ka qen ajo lagja po dhe  e  lezetshme ........kam jetu ne Morris Park smiley cik ma larg se Pelham park ku jan vatajt

Aha paske jetu ktu , se thash po Kjo ? Lol. Po aty eshte kinezi edhe treni shpif smiley po un shyqyr kam dy vjet qe kam ik nga aty pervete se u qelb fare nuk rrihesh ma , e kan Myt jevgjit fare ime.

Sali, fotoja ime nuk ka lidhje me pallatin e Vatajve, eshte zone komplet tjeter.

Ok that's what I thought.

Duhet te kishte ma shum se nji. 

jon ballista sale

Pervec nji tipi nga Tirana qe ka pas nejt gjith diten para pd'se te gjith klysha kamunistash jan smiley

Tony Dovolani: "Dancing With the Stars: All-Stars" was the season to win

 All-Stars."

Melissa Rycroft and Tony Dovolani were crowned champions of "Dancing with the Stars: All-Stars." / ABC

 

Tony Dovolani watched for 14 seasons as his fellow professional dancers walked away with mirrorball trophy after trophy, as they shepherded their celebrity partners to "Dancing With The Stars" victory.


36 Photos

"Dancing with the Stars: All-Stars" finale

But on Tuesday night, Dovolani, 39, had a chance to experience what it felt like to be crowned the winner, alongside his celebrity partner, reality star Melissa Rycroft.

And it seems like he wouldn't have had it any other way.

"If there was a season to win, I think the all-star season would be it," Dovalani told CBSNews.com mid-way through the all-star competition.

At the time, Dovalani, who admitted he has had his "challenges" in his "DWTS" career, said winning would "mean everything" to him. "I would be lying if I said I didn't want to win," he said.

On Monday, Dovolani and Rycroft, 29, beat out Shawn Johnson and multiple mirrorball winner Derek Hough, as well as third-place finishers Kelly Monaco and Maksim Chmerkovskiy.

{C}

13 Photos

"Dancing with the Stars: All-Stars"

This wasn't Dovolani and Rycroft's first dance, though. The latest "Dancing With the Stars" winners were first paired up in season eight. Dovolani's previous celebrity partners included Stacy Kiebler, Sara Evans, Kate Gosselin, Wendy Williams, Jane Seymour, Kathy Ireland and Susan Lucci. Throughout his time on the long-running ABC series, Dovolani and his star partners have had their fair share of ups and downs.

"I'll be honest," he said. "I love my journey...through the good times and the bad times. Anybody's who's followed the show knows I have had my challenges

 

Haallall.
Ja kshu na pafshin perher ziliqaret e ato qi na dun te keqen.
Per hajr ishalla.
Rrnoft Shqipnia, rrnoft kjo dit e bekume.
Torten e perditshme falna o Zot.
Tashi te kalojm te sexioni rakis.

Edhe dicka, nga fotot (nuk kam pare videot) nje gje qe me beri pershtypje ishte dhe ceremonia ne Vlore ku njerezit kishin hipur mbi ate godinen ne ndertim (si ne pamporet e 91-shit). A nuk mund ta kishin mbuluar me ndonje rrjete ate godine dhe mos kishin lene miletin te tregonte majmuneri? Jane keto gjera te vogla qe bejne diferencen dhe qe tregojne qe megjithe entuziasmin kemi shume perpara per tu bere tamam "shtet".

Hakerët shqiptarë sulmojnë shumë ueb faqe serbe

Artikujt tjerë

Publikuar: 28.11.2012 - 17:03

 

Prishtinë, 28 nëntor - Grupi i hakerëve shqiptarë WildClique dhe Kosova Hacker's Security kanë sulmuar shumë ueb faqe private dhe qeveritare serbe. Në sfond shihet flamuri shqiptar që shoqërohet me himnin kombëtar.

Hakerët në ueb faqet e sulmuara kanë lënë mesazhin: “Kosova nuk ka qenë dhe as kurrë nuk do të jetë Serbi, Në territorin e Kosovës, këtu nuk ka vend për serbë! Mitrovica është e Kosovës ashtu siç ka qenë gjithmonë, ashtu do të mbetet, serbët ishin ata të cilët u pranuan si sllavë në vendin tonë nga të parët tonë ILIRËT. Nuk mund ta fshini historinë që është me shekuj, Kosova/Shqipëria janë ILIRIDË. Duket se po harroni se serbët një kohe i përdornim si "gomarë" në vend të gomarëve Në Kosovë ju gjithmonë ishit skllevër dhe gjithmonë do të mbeteni të tillë. Kurrë nuk do të mundeni ta keni Kosovën në dorë më.. Mos harroni se vendi jonë dikur ishte deri në NISH. Kthehuni në Rusi, prej andej nga e keni prejardhjen. Nëse kërkoni luftë, luftën do ta gjeni. Ne nuk do të ndalemi deri sa ti ktheni trojet tona”

Sipas hakerëve, ata kanë sulmuar shume faqe private serbe por me interesante jane kto qe janë kane publikuar .

 

Ju qe thoni te mos jepen pamjet e tortes.

Eshte gjeja qe po qarkullon ne menyren me masive tani ne fb. Pra, jemi vete ne qe duam ta qarkullojme, keshtu qe...

 

Tiranë, 28 nëntor - Enciklopedia më e madhe e internetit, Wikipedia, në këtë ditë të shënuar për Shqipërinë dhe shqiptarët, në nënfaqen e saj në gjuhën shqipe vendosi flamurin shqiptar dhe mesazhin e urimit për këtë 100 vjetor të Pavarësisë së shtetit shqiptar. Kjo nismë u përkrah dhe nga motori më i madh kërkimor Google.

Kush te doje mos ta lexoje. Turp per organizatoret! Jo per njerezit. S'du me e prish gojen me shume. Tjeter here me akullore.

 

Avramopulos anulon vizitën në Tiranë, shkak deklarata e Berishës Avramopulos anulon vizitën në Tiranë, shkak deklarata e BerishësMinistri i jashtëm grek Dhimitris Avramopulos ka anuluar vizitën e tij të planifikuar për të zhvilluar sot në Tiranë, me rastin e 100 vjetorit të pavarësisë të Shqipërisë.

Sipas një deklarate të ministrisë së jashtme greke, ministri e ka anuluar vizitën në momentin e fundit.

Në njoftimin zyrtar të ministrisë së Jashtme greke, thuhet se anullimi i vizitës është bërë si reagim ndaj një deklarate të kryeministrit shqiptar, Sali Berisha gjatë fjalimeve me rastin e përvjetorit të njëqindtë të pavarësisë së Shqipërisë.

“Deklarata si këto nuk kontribuojnë në krijimin e një klime të miqësisë, besimit dhe marrëdhënieve të fqinjësisë së mirë mes dy vendeve, dhe në zhvillimin e nismave të përbashkëta në fusha me interes të përbashkët, si në sektorin politik, ekonomik dhe energjinë”, thuhet në deklaratën e ministrisë së Jashtme greke.

Ndërkaq zyra e kryeministrit të Shqipërisë ka bërë një sqarim, ku thuhet se zëdhënësja e kryeministrit Berisha e pyetur mbi deklaratën e bërë nga kryeministri Berisha dje në Vlorë, në të cilën u citua Preveza, thekson se “deklarata e kryeministrit i referohet kontekstit historik të 100 viteve më parë dhe nuk shpreh asnjë pretendim territorial ndaj fqinjëve tanë te Jugut, Veriut apo lindjes”.

 

O u befshin  copa copa cmirezinjte greke -- se Shqiperia triumfon  ,e rritet e zbukurohet , ka djem e vajza qe nuk  e leshojne kete vend !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na marrshit te keqen se ne po festojme per kokerr te qefit

Jo propagande te beni ju , po te bleni gjithe boten me para , kur te vini ne Shqiperi edhe mund te bleni tek tuk disa , po te tjeret do t'ju vejne flaken , edhe une bashke me ta e para po te jete nevoja !!!!!!!

jo kshu se na ngece xaxiqin n'fyt

edhe une bashke me ta e para po te jete nevoja !!!!!!!

Si do ia vesh flaken nga Kanadaja ti? Duke i bere dislike ne Facebook? lol

Pune e madhe se nuk erdhi ... smiley

Madheshtore kjo dite, madheshtore te gjithe shqiptaret!!!

 

Ca se quajne turp,por une u lehtesova kur mora konfirmimin e njerezve te mi ne Tirane,te cilet nuk kishin qene fare te torta.

bukur parada e forcave të çarmatosura

+1

Ske pare idiote me pare ti qe te ben pershtypje sot?

Nga sa pashe skishte ndonje masaker sic e beni juve.

Thjesht ca njerez qe donin te hynin dhe policia apo ata punetoret i shtynin.

e ta mendosh qe e dine qe po filmohen

http://youtu.be/PEBu06kPKE8

a nuk ekziston mundesia qe video te tilla te eliminohen nga youtube? Ka nje muaj qe organizohen aktivitete dhe te mbesin ne kujtese video si keto eshte me te vertete mekat.

atehere pse i poston? lol

po pse te fshihen? ajo ndodh, ata jemi

se kush ishte dje njeri qe po me llafoste per edukate qytetare.

me ka hik nga syte tani..smiley

kujton se s'do te ndodhe e njejta gje ne vende te tjera, po e le torten ne shesh?

torta ndahet, organizohet

e thashe dhe me lart

ne amerike u vrane, me kuptimin e vertete te fjales, per ulje cmimesh per te premten e zeze

plus qe nje tufe budallenjsh aty s'na perfaqesojne

ti dje sikur the qe shqiperia s'duhet te diskutohet nga nje tufe budallenjsh ne internet, ata qe kishin ato avataret e frikshme.

po keshtu dhe ky rast

Ne amerike ka lloj lloj mostrash nga e gjith bota pernej I kan ligjet te llahtarshme kto ktu vriten zezaket per 10 dollare perdite po ne jemi urrupjan gjoja ....

Lat nam ca beni krahasim dhe ca shtresa ne amerike midids asaj popullsie. Po kaq karagjoza jeni qe se dini kuptimin dhe vleren ne market dhe sa vite ka qe promovohet  tek shtresat e tilla.Mos beni krahasime karagjoze se per nje torte dhe ata qe jane ne shellters nuk vriten. Kjo nuk ndodh per shkak te pabuksise.E premtja dhe torta janer planete te ndryshme.

me verte? Une kam pare ne amerike video te nje tipi qe u perplas e mbeti pa ndjenja, dhe njerezit rrotull shkuan dhe i vodhen celularin, portofolin e cfare kishte ne makine, dhe iken. Shyqyr zotit, shtresat tona varilesht jane me mire se shtresat varilesht te amerikes, tani per tani.

Ore ktu jan llum njerzit po eshte ligji qe I frenon, po eshte turp per ne qe jemi popull I Vogel dhe e mbajme veten per europjane qe te sillemi si kafshe per I cope torte sidomos tani qe jan ba te gjith barkderra. Dmth nuk eshte isoj amerika , new yorku qe ka lloj lloj zezak kinez kolumbjan pakistanez lesh pershesh and everything in between, me ne qe jemi te pakten 95 perqind nji rrace , komb , kulture etj. E kupton pse nuk jam dakord kur krahason ne me mostrat qe ka ktu.....Icik me dinjitoze.

E postova per te kerkuar ide sesi mund te eliminohen.

Smbaj mend ku kam lexuar nje koment te Kadarese, ndersa ndiqte ngjarjet e '97...ndoshta tek libri i se shoqes...nejse, ai ka thene: "nuk ka nje shqiperi, ka disa shqiperi" dhe kete ia perseris vetes sa here kthehem me avion nga shqiperia ku çdo here njerezit vrapojne e shtyjne se kush do te shkoje i pari tek kontrollori. Por ama indinjata kete here eshte shume me e madhe, sepse keto video do te mbeten ne kujtesen e gjithesecilit dhe fale kafsherise se ketyre njerezve ne sa here te kujtojme 100 vjetorin do te kujtojme edhe torten.     

+1

Një urim i veçantë dhe mirënjohje e thellë shkon për Forcat e Armatosura të Shqipërisë dhe Kosovës. Mendoj se parada e forcave të armatosura është qershia mbi tortë e festimeve. Asgjë nuk të prek më shumë në festime të tilla se besnikëria e ushtarakut ndaj shtetit. Mendoj, megjithatë, se mund t’i ishte lënë më shumë hapësirë këtyre forcave, që të mund të shpalosej sa më mirë hijeshia e tyre...

lirka, megjithe optimizmin tend, per komentin me siper, ato vetem forca te armatosura qe nuk jane dhe hijeshia e tyre eshte zbehur aq shume sa ka mbetur nje tufe burrrash e grash te demotivuar dhe servile...... Ne qofte si ti kremnohesh me kete parade, atehhere ti nuk paske pare gje, ose je shume e vogel per ta bere kete krahasim.....

Alidems,

 

Forcat e armatosura të Shqipërisë (dhe forcat e sigurisë së Kosovës) janë pa dyshim një forcë për t’u krenuar. Sipas meje, një ushtarak nuk nderon shtetarin (edhe pse duket sikur i përcjell atij nderime), por shtetin. Në krahun e ngritur të ushtarakut, në salutin e tij përcillet një filozofi e tërë shtetërore. Unë i kam ndjekur me vëmendje parakalimet e ushtrisë në të shkuarën dhe ato të forcave të armatosura sot. E prapë jam e mendimit që forcat tona mbeten të hijshme, pavarësisht distinktivit që kanë në uniformë. Pavarësisht kopsave, jakave, manshetave, këpucëve, armëve, etj, ka një hijeshi të madhe në qëndrimin e tyre, në atë salutin e heshtur dhe solemn. Për mua, forcat e armatosura janë krenaria e kombit (kurdoherë).

Sa qurroshes mor burre,e feste jo ,torte jo,Mish jo ,parade e ushtarakeve jo.....jo po ishe i motivuar ti qe me kepuce i thencin e kembe te mbeshtjella me beze ishe i motivuar te beje lufte me Naton....Apo ishe ushtar ne kufi ,i motivuar te vrisje 17 vjeçaret qe donin te iknin ne liri?Mbylle per sot...neser eshte dita jote...neser

Na mer dajosh shife ketu ....

tttttc.jpg

pis, .........por krenar.....

smiley 

ky duket si suvaxhi.., ose bojaxhi..smiley

Gjak e dhjamesmiley

ua smiley po kush do haje aty tani ?? 

smiley  ska gje , varferia nuk eshte faji i tij , as lodhja mendore , as mungesa e shpreses ........sot edhe ata le te festojne me menyren e tyre , aman mos ti gjykojme pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Po jo moj Elba, nuk gjykohen keta joooo, fareeee. Gjykohet organizimi, gjykohet tallja me kete popull te uritur, nga ana e te ngopurve.... Keto pamje me sjellin ndermend ato pamjet nga filmi ne "Lulkuqet mbi mure". e tere kjo farse, eshte thjeshte nje tallje, nje poshterim per kete popull.... ja kjo eshte.....

po se kisha me ty o zemra jo smiley

e kisha per te gjithe ne smiley

E tmerrshme si shtyheshin . lot nga syte me shkuan smileysmileysmiley  Po faj ka organizimi i dobet , ata duheshin vene ne rradhe me urdher nga policia smileysmiley

kane thujse 1 muj robt t'u qit foto me flamur ne fb per festen; tani do kene material per me u tall per 1 vit.

prishim syrin e keq.

Si nuk e bene nje pune si duhet! Flamuret gabim, emrin e Ismail Qemalit gabim, torten gabim!!!

Nuk kan faj gjindja, fajin e kane organizatoret. Nuk vehet torat para 200 mije veteve the tu thuhet "ju bofte mire, gezue". Duhet te kishin vene stenda ku njerezve tu sherbehej torta me pjate dhe pirun dhe jo ashtu si e bene sikur po i nxirrnin me henger qenve!!!

Deri ne dhimbje te pa-afte!

smiley Ue cer gjynofi!!!! Cer skandali!!! smiley 

Tallje e pafund me gjindjen!!!

Nga Radio Free Europe

Kosovar Albanian men wear traditional attire as they ride through Tirana.

 

Pupils from the Xhevdet Doda secondary school in Pristina, the capital of Kosovo, form the number 100 in the colors of the Albanian flag.

 

Nga Yahoo Photo News

An installation of a two headed black eagle, the symbol of Albania, is placed near a street in Macedonia's capital Skopje, on Saturday, Nov.24, 2012. Macedonian capital Skopje, particularly the parts populated with ethnic Albanians, are flooded with Albanian flags, in the eve of the celebration of 100 years of Albania's independence and the national flag. Ethnic Albanians make up a quarter of Macedonia's 2.1 million people and are the largest ethnic minority in the country. (AP Photo/Boris Grdanoski)

An installation of a two headed black eagle, the symbol of Albania, is placed near a street in Macedonia's capital Skopje, on Saturday, Nov.24, 2012.

Keto foto (dhe te tjerat)ishin kenaqesia e ketij 100 vjetori.Do i mbajme gjate ne memorie.Jane foto historike!!smiley

Sidomos keta shqipet nga Kosova me kuaj dhe veshje tradicionale, por dhe ca foto kalamajsh qe pashe me ato veshje smiley

Ardhja dhe atmosfera qe i dhane kosovaret kesaj feste, ishin stolia me e bukur e ketyre festimeve 

Faleminderit te gjithe shqiptareve nga Kosova!smiley

Eh mer Sali Berisha ca i ke bo ketij populli , edhe me torten tallin trapin.

amani juve te diaspores mos u trembni kaq shume. e mbytet dhe FB me fotot me legenin mbushur me torte a thu se cfare.  

Po he mer se jemi ata qe jemi shty e jemi vra neper radha buke, neper radha tek varri i enverit, kur kemi hap depot e rezervave te shtetit apo ato te armeve. 

Ku patem me msu ndryshe bre ?  Pse mer sa hap e myll syte do msohemi ne te nderveprojme si turme e si bashkesi. Shqiptaret vetem neper vaki rreshtohen. Per asnje rast tjeter. As ne banke, as gjendje civile, as ne spital, as ne dyqan, as ne areoport nuk dine me majt radhe.  

Keto jane mileti yne, nuk kane me zbrit perdite ne tirane.
Ja ne keto sebepe dhe kur i therrasin partite do zbresin. Pse gjithe ky skandalizim. 

Bollni me torten se nuk u be qameti bre. Vath ne vesh organizatoreve dhe mend per here tjeter.

 

+1

Pra ti qenke ET...HAHAHAHAHAHA

gjithmone ne raste te tilla kulminate lexon komentet me kafsherore te mundshme...

Te krahasosh rradhen per buke e uje te 91 me te tille kafsheri eshte TURP.

Se imagjinoj dot se c'mund te ndodhte sikur te kishte mish te pjekur. Torte kishte edhe ne Vlore sikurse edhe ne qytete te tjera te Shqiperise, por kurre nuk eshte pare nje vullgaritet i tille. Kush jane organizatoret duhen varur prej bolesh ne mes te sheshit! Kafshe!

 

 

Kjo osh tort shoku, me lepi gishtat e njoni tjetrit.
Hani o popull, leni kto kriptokomunistat se kto ket pun kan. Gjasme francez kto.
Gzoni mer qafira. Sheqer e shege ju bofte jeta ishalla smiley
Mjolt, mjolt.

smiley

o te rente ndonje shege e embel siper tavolines ishalla smiley

Oh sa bukur. S'me ka shijuar kurre trafiku ne hyrje te Tiranes sa sot. Makina shqiptaresh me targa nga Kosova, Mali i Zi, Ohri, Shkupi, Bosnja dhe Herzegovina, Serbia, Kroacia, Sllovenia, Greqia, Italia...

Me se fundi, te gjithe bashke!

+10

+1

smiley Ashtu u bashkofshim gjithmon ...

Car katunarie. Bathore gjall qe ja hyn tortes si zulu. Na e kan bo tironen si kalkuta. 

Monumenti i 100 vjetorit te Pavaresise eshte shume shume shume i bukur. Me ka super-pelqyer. Teper i bukur.

Bravo kujt e ka realizuar!

Ne fakt ,me drita dukej shume modern,ndryshe nga ajo qe dukej nga moketi,gje e shpifur.smiley

Po, kshu dal vivo eshte shume me e bukur se ne maket.

Nuk mund te beja foto, plus qe me cel nuk del ndonje gje dhe ne web nuk po shoh te kete foto te saj, sepse perndryshe do ta sillja.

Une e pash ne lajme,ne momentin e perurimit.S'e fsheh qe ngela shume e befasuar nga ajo qe prisja te shihja dhe nga ajo qe pash.Qe suprize e bukur!!

me ne fund dhe ty venus te pelqeu nje gje smiley

kur eshte e bukur,eshte e bukur.duhet te me kuptosh,se s'me paske kuptuar deri tash,une shaj e mburr kur dua dhe pse dua une,jo dikush tjeter.smiley

na nxirrni nje foto te ketij monumentit dhe ne ketej!smiley

po pra, na pallun me surrettortosurish

cudi qe nuk eshte hedhur asnje foto apo video,sa gati po dyshoj ne ishte reale ajo qe pashe.smiley

Por,fakti qe e ka pare Hunteri dhe Olsi,bindem qe s'kam pare vetem une nje vegim te tille

cili monument ?

ajo pra,WC-ja  publike qe nuk e pelqyem smiley

Ka emer dhe mbiemer autori, por nuk po me vjen ne mendje. Ishte me te vertete moderne. Peccato... bazamenti dhe ato kontornot qe i kishin vene perreth. Se po nuk e ngarkuam me pak budalliqe ne, s'behet.

Duhet permisuar patjeter bazamenti rrotull. Jo ashtu thate ne bar, po as edhe nje bazament i rende rrotull, duhet te jete ne nje plan me lulishten.

Bazamenti duhet te ishte modern si vete vepra.

Dhe i kujdesshem qe mos te stonoje me barin. 

Eshte nje rast i mire per te reflektuar konkretisht mbi rolin e shqiptareve ne Ballkan dhe mbi mundesite per te permiresuar te ardhmen tone nepermjet bashkepunimit midis te gjitha trevave shqiptare pertej kufijve qe ne nje bote globale si kjo e sotmja marrin nje rendesi dytesore. Na lidh gjuha, na lidh flamuri, na lidh e shkuara... na lidhin shume shume gjera. E ardhmja mund te jete e me e bukur se sa kjo e sotmja nqs. ne do te dime te bejme me se fundi nje skuader.

Shume e bukur ne kete aspekt iniciativa e kryetarit te bashkise se Tiranes per kuvendin kombetar qe nqs. do t'i permbahet premisave te tij do te behet nje network i frutshem dhe i fuqishem midis qendrave te banuara shqiptare.

Por fundja edhe 28 Nentori mund te jete edhe vitin tjeter, e vitin tjeter ende, nje moment takimi i madh midis nesh. Ne ate vizionin tim nuk shoh vetem festa, por edhe panaire, takime, bisedime qe do te rrisin bashkepunimin midis shqiptaresh ne rajon ne te miren e zhvillimit tone dhe te vete Ballkanit.

+1

s'di pse po mu kto m'tingllojn si fjalet e Pjerit

p.s. jemi duke u qyteteruar ose zbutur po deshet. Qindra mijra, ndoshta ndonje milion ne shesh, pothuajse asnje mbikeqyrje dhe .... asnje sherr, asnje ngaterrese. Deri para disa vitesh do te kishte ndodhur patjeter ndonje rremuje, ndonje grusht, thike. 

u poqëm. tek e funit qin vjet s'jan pak

Mire populli e qeveria e tregoi se nuk di te ndaje torten smiley , po ai Edi Rama & CoPS nga behet , ciceroi apo akoma jo per punen e tortes smiley !?

Ne shtepi paskan bere pershesh kulaci me leng pule fshati (me gjel deti behet zakonisht), sallate ruse, kadaif... mungon vetem pema e vitit te ri! smiley

Olele kaloria! smiley

 

E njejta gje dhe te mua! Gezuar! 

Gezuar! smiley

"Olele kaloria!"

Po mir o, pas pershendetjes se Bences e gjeta ta fusesh kete? smiley  

Bame, me fal se s'e lexova ate me siper. Teper i dhene pas kadaifit me arra. smiley

Kam qesh me lotsmiley

smiley  smiley

.

Hej, po shoh kete prerjen e tortes ne TV. Ca skandali! :O

Te "babezitur" ne gezimin e Festes por...edhe atavizem "i gezimit" te shtytjes dhe shtypjes neper radhat e dikurshme smiley Eshte defekti "i vogel" per te pritur radhen dhe respektuar rregullin. Persiatje te tjera e nga kendveshtrime te ndryshme pastaj mund te behen gjithfare e per shumeçka.

Nga ana tjeter eshte mese normale. Do te ndodhte edhe ne mes te New York-ut ky lloj kaosi: Torte teper, teper, teper e madhe dhe shume, shume, shume njerez.

Troc muhabetit, ide jo fort e sukseshme kjo e tortes Rekord Guinnes.

mire fare e ke thene Ols.

per te gjithe ata qe i shane keqazi fare njerezit qe kishin ardhur nga ane e anes dhe kushedi sa ore kishin qe prisnin aty nderkohe qe te tjeret i shihnin keto nga shtepite e tyre , dua te shenoj vetem nje status qe lexova ne FB.

 

KJO NUK ËSHTË PERSONALE, ËSHTË THJESHT PËR TË KUPTUAR:

Në jetë dikush turret për një copë bukë/tortë, dikush tjetër turret/tregon veten/shtrihet për një vend pune, ka të tjerë që thjesht tregojnë ç'fëlliqësira janë kur vjen puna me u turr me kap nai cop burrë/grua për t'kalu jetën. Nëse je turrur etj qoftë edhe vetëm një herë në jetë për njërën nga këto, mos të të vijë turp nga ata që janë si ty!

Feste ne vendin e Zuluve !

Ja, kjo eshte "kartolina" e festes shqiptare, pas 100 vjetesh pavaresi. Mungese organizmi, qyteterimi, emancipimi, babezi, turp, neveri ... Pasqyre e qarte e imitimit popullor, ndaj shembellit te "tortes qeveritare" dhe "burrave te kombit" te cilet kane vite qe po e shqyejne vendin dhe pasurite e tij, jo me nje por me shume luge ne brez ...

Turpi eshte i Bashes dhe atyre qe organizuan kete ktrahure ( ku njerezit po shtypeshin dhe me fat askush nuk humbi jeten) dhe JO i Shqiperise. Sigurisht turp duhet tu vije edhe atyre qe duan te gjejne cdo lloj justifikimi idiot, si dikush qe thote edhe ne NY kshu mund te ndodhte. Debil i klasit te pare i duhet dhene certifikate ketu ne peshk si imbecili i vitit!

Shqiperia festoi denjesisht, manifestimi me i madh qe ka pare Vlora ndonjehere.

Nuk eshte e vertete princeshe. Eshte nje feste shume e bukur. Shqiptaret po tregohen shume te qyteteruar. Kuptohet organizimet e medhaja kane edhe probleme te vogla tek e tuk.

Tani edhe Ameriken po ta gjykonim ne menyre te izoluar nga sjellja e atyre grave qe shkojne per te blere fustane nusesh diten qe jane me cmime te uleta, i bie qe te jete nje zululand.

Thene kete, nuk aludoj aspak qe Shqiperia eshte France. Te kishim qene edhe ne aq hajdute, batakcinj e te paskrupullt sa c'ishin francezet ne kohen e tyre, sot do ishim te gjithe mbreter e kushedi mbase edhe do kishim luksin qe te trajtonim ate torten apo qingjat me nje nonchalance alla franceze.

+1 Ols.+1

Doja te vija nje foto, por pa sukses smiley

VENDOSET NE LONDER BUSTI I SKENDERBEUT

"Defender of Western Civilization"...bravo Londra!

O Mati, ku e kan vendosur ne Londer?

tek kompleksi me i madh i shpiave te kshillit ne westminster

smiley

Mishin puckuriza puckuriza grupi polifonik i Himares.

Per te gjithe ata qe s'e dine... TVSH po transmeton drejtpersedrejti nga Pallati i Kongreseve koncertin me repertor  shqiptar me rastin e 100 vjetorit te pavaresise.

rrofsh për mundimin olsi por aty sma kap fare prej kohësh. ishte nji fermoimagine tip baleti..

tek sapllakja qi përmënda pak më parë kam tashmë pothuajse pa shkëputje nga puna rreth 12 orë që po shoh TCH. fixin në kte moment.

ps: ky pornohimni i TCH së, më, më,.. më..lëre, lëre....shyqyr zotit  

rrofsh maçtiewa

isha ne shesh tani nga darka (para shiut)

shume mire ishte

nje qytet i tere i mbushur me njerez dhe asnje problem apo zhurme apo incident.

bravo shqiptare, qytetare e katunare. festuan per qejf te vet

Gezuar !

ruzhdije,kape içik se si po e knojn hymnin tironcit mas t'premes te tortessmiley

RRETH TURTES TE PERBASHKUAR
ME NJE DISHIR ME NJE QELLIM
TGJITH ME LEGENA NE DUAR
DO MOR MO SHUM SE KU KOMSHIU IM

 

DO ME FESTU FESTEN E PAVARSIS
ENE "AJKA E BAGTIS"
O BAGTI E IMET ENE E TRASH
ME DY DUR 10 TRAJSE SUN TI MASH
PRISHET 100 VJETORIN

SE HALA SKENI HEQ  MORRIN

ec mer pirdhu

smiley ja dhe varianti i funit faresmiley

prape ik e pirdhu

and please use a text editor

qe ti rregullojm prap pipzat se shaka po bojsha (me t'dyten)smiley

 

 

cic patriotike. yay.

...mesazh nga te infiltruarit tane : 
..rradha per n'hale ke taivani..si ke porti durrsit ne 1991-in me hyp n'anije..smiley(

 

LUM TIRONA KRYQYTET, MJER TIRONEN CER E GJET
"HAFIZ IBRAHIM DALLIU" 

Me ben pershtypje ky koncert. Kenga para Inves ishte me tekst te Y.Milloshit ( e shkelqyer), kenga e Inves, po e kohes se diktatures. Aq diten ata njerez, aq ben, por ndertuan shtet dhe vepra. Gjithe sfondi i kenges se Inves, ne video, eshte plot me piktura dhe vepra te asaj kohe.

Asgje s'ka sot pas njezet vjeteve, vazhdon te luhet po ajo muzike aq e arrire e atyre kohrave.

Turp qe e festojme kete 100 vjetor me keta monstra ne politike. Popullit bravo i qofte qe tregoi maturi, atdhedashuri, patrioptizem te papare. 

 

 

Artistet e vertete... veprat e verteta artistike, i rezistojne cdo regjimi e cdo kohe!

My point is: ai regjim i beri, i kultivoi, ndertoi. Kush deshi mesoi, kush s'deshi, le te shkoje te haje copat e mbetura te tortes. nje shkolle, nje ambulance dhe nje vater kulture e kishin. tani ndoshta u mungojne te treja.

"Ai regjim"... po ishim ne moj alba edhe ne ate regjim, ashtu sic ishim ne ate te Zogut e ne ate te meparshmin. Sigurisht regjimi i Hoxhes sado mizor kishte me teper metode dhe ishte me sistematik, shume i ndryshem nga regjimi i ketyre 20 viteve i pupaceve te Hoxhes. Por nga ana tjeter, ca gjera me mire te mesohen duke gabuar se sa me imponim. Sepse keshtu mesohen prej verteti e nuk shkermoqen sa here bien regjimet.

ore e kupton ti qe na e kane neveritur demokracine keta monstra. c'kane qe s'ndertojne? ndihma kane sa s'ka. c'ju mungon te ndertojne dhe bejne shtet? apo kokat e tyre te shtrembera s'rregullohen vec me diktature ...

Keta jane pra "njeriu i ri". S'na i la as Zogu, as turku. Na i la Enveri. Ai qe na la edhe repertorin e kengeve sipas se njejtes logjike. Po edhe Enverin (e te gjithe ata qe i shkuan pas apo qe ishin mjaft te dobet per ta kundershtuar) na i la Zogu fundja... e keshtu me radhe.

Fakti eshte qe po te rrime te merremi me "kush? qysh? pse?" nuk dalim gjekundi. Jeta perballohet dite per dite, ashtu sic eshte. Pastaj jeta ka edhe nje instrument perfekt: vdekjen - qe te gjithe e kemi frike, por eshte mrekullia me e bukur pas jetes: spastron te vjetren si nje burokrate e pameshirshme dhe e perpikte ndaj ligjeve te natyres.

Keta jane pra "njeriu i ri". S'na i la as Zogu, as turku. Na i la Enveri.

jo olsi, jo. na i la ramizi. ramizi na i la për të na bindur një ditë që kapitalizma është e keqe. natyrisht me dëshirën e tyre na i la.

ps: të ishte për enverin topthat ua bënte kukurec

Inva Mula, orkestra performuan pjese te disa autoreve si Cesk Zadeja dhe Prenke Jakova. Edhe te tjere, por keto po me vijne nder mend.

Cesk Zadeja - shkolluar ne Santa Cecilia në Romë

Prenk Jakova - shkolluar ne Santa Cecilia në Romë  po ashtu.

Kjo per te thene, sa, si, ne cfare menyre eshte kontributi i "atij regjimi" ne kulture. 

 

Inva e ka pae t'emen ruse,I jati i shkolluar ne Moske....

spiune

po zoti hunter, ashtu eshte. Po sot sa te shkolluar ka qe s'bejne asgje, se s'ka kush ti motivoje, ndihmoje, financoje ashtu sic behet per kulturen ne shtetet normale. 

megjithate, duhet thene qe je nje avokat i keq i lukunise qe ka zaptuar kete vend keta 20 vjet.

Igrive thonjte duke i coptuar me dhembe...Merre ma kadale...Asht pak e veshtire me te motivu Sala ty ne ate biruce vendi prej nga shkrun....

Ti e nise propaganden por sdq si pergjigje te them, qe prioriteti eshte buka. Pastaj vijne te tjerat. 1990-2000 nuk quhet kot tranzicion.

Nejse mund te themi qe sot prurjet nuk jane me plus, por jane nul. Por ka edhe me minus psh te njeri prej link me lart mund te lexosh Preng Jakova ....

He was imprisoned by the Albanian communist regime for his brother's political opposition to it and was demanded to work more than he could bear. Despaired and stressed from the excessive demands on his work, he killed himself in 1969. His legacy is that of one of the most important Albanian composers of all times.

Fotot ishin te bukura smiley komentet te pasura smiley puna e tortes dihej smiley e kemi babezitjen, dhe nuk eshte faji jone jooo, eshte i qeverive shqiptare. Puna e mishit si vajti, a kish noi kacafytje aty smiley 

I vetmi merak qe kam eshte pritja e jabanxhinjve ne Tirane dhe Vlore, kush kujdeset per ta , per ushqim e fjetje. A i kane marre masat dy bashkite, apo ia kane lene spontanitetit kete gje. 

I vetmi merak qe kam

ah sa byrek dhe dhalle osh shit sot n'tirane pjero smiley

pa merak, gjithe dyqanet, farmacite, byrektoret, qofterite jane in full capacity smiley

ska per te ngel njeri pa u sherbyer smiley

Pjero, qoftet, byreket, hamburger, birrerite i ke gjysma dhe mos me shume tropojane, kuksiane. Jane lob i fuqishem. Kur Sala tha do te presim 1000 desh, ato i thane, - Hiqe nga mendja, se kemi nevoje per leke. Po there deshet do te na ulet xhiro, na heq buken tone. Secili prej nesh ka 13 vota per koke si familje... smiley Zgjidh dashin ose voten"

Ruzhdije dhe Hunter, kjo shitje e pa pare, uroj te mos shkoj kot pa u regjistruar nga Bursa dhe Instati. Ngritja e vleres se aksioneve, gjeneron/çliron paketa vlerash, qe perkthehen para=mall=investime. 

edhe ketu ne Bruksel pati festime ne qender ,ishin mbledhur plot me flamuj.

shyqyr qe ka Kosovare e Malesore se nga ne te jugut skishte pjesmarrje fare smiley

punojne te jugut o burre

Tani po kendojne te gjithe se bashku "Duam me shume Shqiperine". Cfare kenge! Cfare interpretimi!!!

Dhe se fundi Ode to Joy... cfare kombinimi perfekt!

Cfare koncerti! Ky ishte nje nga ato koncertet qe behen 1 here ne 100 vjet, por do ishte mire qe t'i benim vit per vit. Cdo 28 nentor! I mrekullueshem. E shkelqyer Inva.

emo dhe ti, sikur nuk ke degjuar ndonjehere koncert

Mbase jane emocionet e 100 vjetorit, por ky koncert jubilar ishte uhhhh... Me ka pelqyer me te vertete shume. Emocionues, dridherues...

Jam i sigurt qe eshte dora e Inves ketu.

Uroj qe te botojne ndonje disk! Nuk do te nguroja ta bleja.

mbase mbase..

ishte uhhhh

Jam i sigurt qe eshte dora e Inves ketu.

Po vazhdove me kaq emocione do nis te mendoj qe ka qene dora jote, nese me kupton ku ta kam fjalen. 

 

smiley Legen!

Quhen :massaggi a lieto fine...hahahha

Te dy e dime mire si quhen ne te vertete, por le te mos ta banalizojme temen. smiley

qyqja po Inva squhet .

edhe ajo eshte çmitizu nga peshku smiley

 

vertete i bukur smiley

aq sa i iku petlla ene Zhozit se kishte qy n'dymiepesen pa ju nref smiley

sa nuk kerceu n'karrige

Zhozit ndoshta mund t'i kete rene ne koke pushteti, por nuk besoj se nuk eshte e afte te vleresoje te bukuren. smiley

GJithça ka qene emecionuese ne kete feste,dritheruese,ebukur.Nga momentet e rralla ....Ma ne fund mbase te ndergjegjshem....Na bashkon flamuri ,atdheu,Dashuria per to....Nuk jane pak po te shohesh....na bashkon antiserbia ,anti greqia.....Na bashkon idea e Shqiperis naturale......çudi ,eshte hera e oare qe po jam pozitive...po gjej pikat e bashkimit....smiley Merite e festes ,RRofte Shqiperia

ishte e parashikueshme qe do kishte nje fluks te madh njerezish.

Organizimi, per mu, caloi shume. Parade ushtarake naten s'kisha pare ndonjehere...cope cop

Tani koncerti i Rita Ora ca Ore eshte ?

a do shkoje njeri ?

Ata te vjenes ne gjakove? hallall

me dinjitet !

e mrekullueshme smiley

u ça fejsbukusmiley

Gezuar Shqiperise dhe Shqiptareve! Tani e tutje e tregofshim me mire edhe me vepra patriotizmin!

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).