Sot, ne oren 7 te darkes fillon "Let's talk Iphone" ne Cupertino. Ky eshte evenimenti me i shumepritur i vitit nga fansat e Apple. Me shume mundesi, sot do prezantohet Iphone i ri. Qarkullojne fjale qe do quhet Iphone 4s dhe do jete identik ne pamje me iphone 4 por do kete 1 giga ram, kamera 8 mega mbrapa, 5 mega para dhe procesor A5. Ky do ishte zhgenjim per ata qe presin nje Iphone me imazh te ri, me ekran me te madh. Megjithate, nuk perjashtohet mundesia qe Apple te prezantoje 2 modele iphone sot. Nje iphone 4s per ata qe nuk duan te shpenzojne teper dhe nje iphone 5, i cili duhet te "trondise" tregun, perndryshe Android po i afrohet me shpejtesi IOS 5-ses. Apple ka ndermend te prezantohet kete vit edhe me nje sistem te ri komandues zeri per Iphone (Nuance) per te cilin thuhet se eshte teper i sakte dhe fantastik. Ketu mund te ndiqni LIVE konferencen:

http://www.engadget.com/2011/10/04/apples-lets-talk-iphone-keynote-liveblog/

9 Komente

Zhgenjim total. Do kaloj tek Samsung S2 me duket.

pse zhgenjim total?

E tha edhe vete Tim Cook qe: Performanca e cipit A5 do ndjehet ne lojra. Ne hapjen e programeve nuk do ndjehet aspak shpejtesia sepse iphone 4 eshte goxha i shpejte. Ndoshta web browsing do jete pak me mire per shkak te ramit qe e cuan 1. Formen e lane po njesoj. Per ne qe kemi duart e medha do mjaftonte edhe nje rritje 0.5 e ekranit. Shih Samsung S2 sa para ka hec. Shih Nexus Prime qe do dali per 1 jave. Ne amerike besoj shitjet do ecin mire por ne europe ku iphone pa kontrate shkon 820 euro, veshtire se do bejne upgrade ne mase robt, vetem per nje rritje te rezolucionit te kameras dhe asistentit zanor. Nejse mo. Taksirat me prit edhe 8 muaj kur te nxjerrin 5-sen. Po bejne te njejten manover qe perdoren nga 3g ne 3gs por kesaj here android e kane mbas veshit.

8 mega mbrapa, 5 mega para

goxha seksi kjo goca

O Nockaido, po te nocka e ke mendjen ti plako

4s it was. Smart choice. Vjen ne dy platforma GSM and CDMA qe e ban te mundun perdorimin ne Shqiperi. Vjen me asistentin personal Siri, qe i perkthen sterkalat kur flet ne komanda per google search, per calendar entries, apo per mesazhet e shkruara. Kamera te permisuar, chip te njejte me iPad. Ban vetem $199, duke ia ul cmimin iPhone 4 ne $99, dhe 3Gs prej ketej e tutje e perfiton falas edhe po nuk ishe femen e pashme.

$199 per ju ne USA, se neve ne Europe na dogjen. Nejse, une s'jam tip Iphon-i, nuk kam pasur dhe nuk e kam ndermend te blej te pakten per momentin.

HTC Sensation!smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).