Këtu mund të postoni emocionet e çastit, mllefet, citate,ekrizat a çfarë të ju thotë mendja e që nuk do të mund ta postonit në tema të caktuara, pasi nuk do të kishte lidhje me ato apo për mungesë vendi.

Ju lutemi të tregoheni të vetëpërmbajtur e të kursyer përsa u përket fjalëve të ndyra dhe fyerjeve personale ndaj antarëve të nderuar të Peshkut pa ujë, pasi administratorët edhe kështu janë të ngarkuar shumë. Ky, siç dihet, është një forum i hapur ku mund të hyjë kushdo, ndaj mos e lini veten të bëheni pre e provokacioneve të anonimëve, që kompensojnë komplekset dhe agresionet në jetën e përditshme në rrjet.

_________

Pa çensurë - 23

316 Komente

Me eshte shpifur jeta sa here dal nga shtepia ne Tirane. Ne rradhe te pare nga makinat e politikaneve qe parkohen ne trotuaret e kuvendit, dhe policet, qe ne fakt nuk mund te quhen te tille. Si institucionet ashtu edhe te ashtu quajturit police, jane thjesht fasada.

Deputetet shkojne ne parlament per te aprovuar ligje, dhe e shkelin gjate nje seance parlamentare, ndersa policet kane thjesht nje uniforme qe nuk percakton fare detyren e tyre.

Do kisha shume deshire ti benim dicka ketyre makinave dhe policeve, por eshte nje projekt "Une parkoj si Idiot", ku dikush duhet te printoje keto ngjitese qe te jene falas per cdo qytetar dhe sa here te shohe makina te parkuara gabim te vendose "Une parkoj si Idiot"

http://vetdije.wordpress.com/activities/

po ju si mendoni ?

më pëlqen shumë ideja çimi.

Ide interesante, po problemi qendron edhe qe policet aty nuk i respekton njeri. Po ashtu, problemi nuk eshte vetem parkimi. Te dalesh ne rruge ne Tirane perben pothuajse nje akt heroizmi ose cmendurie, varet nga kendveshtrimi. Kjo behet edhe me problematike per kembesoret nen 6 dhe mbi 60 vjec. Personalisht edhe te me paguajne nuk kap timon me dore ne Shqiperi, ka menyra te tjera per te vrare veten.

Ide interesante.Kur isha me pushime kete vere ,ishte dikush qe shkruante ne xhamat e makinave te ndotura "Lavami ,sono sporca" .smiley

Mire do ishte qe dhe te keto makinat e ketyre te "medhenjve te kombit"smiley,te shkruhet "Une parkoj si Idiot"

Por ...smiley asgje s'ka per te ndryshuar.

Po mire, a do ta kuptoje idioti qe ka parkuar si idiot? Dhe per me teper, a do ta kuptoje qe "idiot" eshte fyerje, kur ai eshte vertet idiot? 

provo t'i thuash gomarit . O gomar! 

Shume ide e bukur. Bravo Cimi. Une personalisht kur shoh ndonje makine te parkuar tmerresisht keq i ngrej te gjitha fshireset e xhamave ne shenje proteste. Theksoj "tmerreisht keq" pasi ne Tirane parkohet keq pergjithesisht si pasoje e mungeses se infrastruktures apo te infrastruktures gjysmake (te tipit, kam bere rruget, por kam harru me be trotuaret dhe vend-parkimet).

Duhet thene se eshte emblematike menyra se si parkojne deputetet perpara kuvendit gjate seancave parlamentare. "Shteti" dhe politikanet tone te dashur ne keto raste tregojne fytyren e tyre te vertete, pa asnje velo hipokrizie, dhe kjo duket qe nga luksi i makinave (kryesisht SUV-a) e deri tek menyra se si parkojne dhe bllokojne trafikun per ato ore qe kacafiten midis tyre per te ndare fetat e tortes. Kur me qellon te kaloj nga ato ane ne kesisoj rastesh me duket sikur ne ate ndertese nuk jane mbledhur perfaqesuesit e popullit, por nje tufe kriminelash e trafikantesh mafjoze qe ashtu sic kane padronizuar rrugen ashtu kane marr peng edhe gjithe vendin tone.

si nuk u mor media fare sivjet me fushaten anticanabis, asnje aksion policie, asnje kronike, asgje prej gjeje. Lazarati me sa duket kete vit ka pasur fushate te suksesshme korje shirjesh..

Ashtu thua ti por ç'të raportojë ... s'ka asnjë rrënjë .Qeveria me reformat  (400 ligje) dhe me nivelin e lartë të zhvillimit ekonomik (e dyta në EU dhe e treta në botë )ka bër të mundur eleminimin e mbjelljeve dhe eksportin e canabis smiley

nga sa degjova lart e poshte, ne lazarat kishin bo dever kete vit, sa kishin punesuar dhe njerez ne mase. Por eshte interesant se kete vit nuk i ka ngare njeri. Media qe vitet e kaluara i kushtonte njefare pasqyrimi kesaj problematike gjate muajve te korrjes, ka qene totalisht e pandjere sivjet. Policia po dihet.
Kam pershtypje se po kthehet ne nje industri shteterore dhe mafioze. Kemi kaluar ne stadin e shtetit mafie.

 

 

Christopher Columbus
Discovers America, 1492
Printer Friendly Version >>>

Columbus led his three ships - the Nina, the Pinta and the Santa Maria - out of the Spanish port of Palos on August 3, 1492. His objective was to sail west until he reached Asia (the Indies) where the riches of gold, pearls and spice awaited. His first stop was the Canary Islands where the lack of wind left his expedition becalmed until September 6.

Once underway, Columbus benefited from calm seas and steady winds that pushed him steadily westward (Columbus had discovered the southern "Trades" that in the future would fuel the sailing ships carrying goods to the New World). However, the trip was long, longer than anticipated by either Columbus or his crew. In order to mollify his crew's apprehensions, Columbus kept two sets of logs: one showing the true distance traveled each day and one showing a lesser distance. The first log was kept secret. The latter log quieted the crew's anxiety by under-reporting the true distance they had traveled from their homeland.

This deception had only a temporary effect; by October 10 the crew's apprehension had increased to the point of near mutiny. Columbus headed off disaster by promising his crew that if land was not sighted in two days, they would return home. The next day land was discovered.

A New World is Revealed

Columbus's journal of his first voyage to America has been lost. However, we do have an accurate abstract of the journal written by Bartolome de las Casas in the 1530s. Las Casas was an historian and Columbus's biographer who had access to the original journal of the voyage. We join Columbus's account as his expedition approaches the islands of the Bahamas. Throughout the account, Columbus refers to himself in the third person as the "Admiral":

"Thursday October 11

The course was W.S.W., and there was more sea than there had been during the whole of the voyage. They saw sand-pipers, and a green reed near the ship. Those of the caravel Pinta saw a cane and a pole, and they took up another small pole which appeared to have been worked with iron; also another bit of cane, a land-plant, and a small board. The crew of the caravel Niña also saw signs of land, and a small branch covered with berries. Everyone breathed afresh and rejoiced at these signs. The run until sunset was 27 leagues.

After sunset the Admiral returned to his original west course, and they went along at the rate of 12 miles an hour. Up to two hours after midnight they had gone 90 miles, equal to 22 1/2 leagues. As the caravel Pinta was a better sailer, and went ahead of the Admiral, she found the land, and made the signals ordered by the Admiral. The land was first seen by a sailor named Rodrigo de Triana. But the Admiral, at ten o'clock, being on the castle of the poop, saw a light, though it was so uncertain that he could not affirm it was land. He called Pero Gutierrez, a gentleman of the King's bedchamber, and said that there seemed to be a light, and that he should look at it. He did so, and saw it. The Admiral said the same to Rodrigo Sanchez of Segovia, whom the King and Queen had sent with the fleet as inspector, but he could see nothing, because he was not in a place whence anything could be seen.

After the Admiral had spoken he saw the light once or twice, and it was like a wax candle rising and failing. It seemed to few to be an indication of land; but the Admiral made certain that land was close. When they said the Salve, (Salve Regina)which all the sailors were accustomed to sing in their way, the Admiral asked and admonished the men to keep a good look-out on the forecastle, and to watch well for land; and to him who should first cry out that he saw land, he would give a silk doublet, besides the other rewards promised by the Sovereigns, which were 10,000 maravedis to him who should first saw it. At two hours after midnight the land was sighted at a distance of two leagues."

Columbus ordered the three ships to halt and wait for daylight before venturing further. His journal continues:

"Friday October 12

 

The Santa Maria, Columbus's flagship 
 The vessels were hove to, waiting for daylight; and on Friday they arrived at a small island of the Lucayos, called, in the language of the Indians, Guanahani. Presently they saw naked people. The Admiral went on shore in the armed boat, and Martin Alonso Pinzon, and Vicente Yanez, his brother, who was captain of the Niña. The Admiral took the royal standard, and the captains went with two banners of the green cross, which the Admiral took in all the ships as a sign, with an F and a Y and a crown over each letter, one on one side of the cross and the other on the other.

 

Having landed, they saw trees very green, and much water, and fruits of diverse kinds. The Admiral called to the two captains, and to the others who leaped on shore, and to Rodrigo Escovedo, secretary of the whole fleet, and to Rodrigo Sanchez of Segovia, and said that they should bear faithful testimony that he, in presence of all, had taken, as he now took, possession of the said island for the King and for the Queen his Lords, making the declarations that are required, as is now largely set forth in the testimonies which were then made in writing."

Shortly after landing, many of the island's inhabitants assembled on the beach and Columbus gave them gifts of red hats and beads. The natives reciprocated with gifts of parrots, cotton and other goods. In describing the natives, Columbus wrote: "They go as naked as when their mothers bore them, and so do the women, although I did not see more than one girl. They are very well made, with very ha

 

mq ra fjala, dikush shkruante: 'i see debt people'.

pse me erdhen kaq agresive peshqit sot?

me mire me peshk e fukara

sesa pa omega 3 dhe i pasur

ointer;" title="" />

Fa Kin Su Pah! smiley

Me jepni nje dore gjume, o njerez! 

Ta dija ta kisha dhene une, por ne ate ore paskam qene cik ne gjume smiley

smiley jemi bere si bufi, buf dite, buf nate, xhanem... Kije parasysh per sonte, te pakten. smiley

nje gote vere te kuqe dhe te kapit gjumi..

albano, mos na hap muhabet vere se erdhi Monda me Teuten pastaj e me bene te vdekur... smiley

Meshkuj zaaten...smiley

shoqe ti e di vet cila je smiley sonte te ftoj per karaoke smiley

WOW,se kisha pare faqen kaq te kuqe.Cfare kenaqesie.! Sikur te gjithe te ishim ketu ne Shqiperi.smiley

Mirmengjesss smiley

Gezuar Ditelindjen Komandant smiley

ta hame me shnet ditlindjen e kumandarit

akoma sna ka dale gezimi i ditlindjes se Sales sot, kur fap vjen ditlindja tjeter

marum mer marum smiley

keni me pellcit mer... lini ven edhe per uj.

smiley

ca t'thomi

gjithe udhheqsit e ndritur kane lere ne ket mes tetori

dhe ne si popull jevg qe jemi, aq sebep dum

ti man mend, qe benim vizita dhe kur blenin robt nji TV apo frigorifer smiley

sociable mooo ca me t'than

 

kshu qe i bi qe anej nga janari shoncet per me prodhu udhheqsa jon me te mdhoja...  ajo prill maj, mos iu daj, s'paska qen gjo... smiley

Qe ku o Vora, tha... erdh Janari smiley

plus qe ne festa RRepublikes smiley

 

duhet me e bo janarin muaj agjerimi qe te shpetojme m'duket smiley

muj i gjat shum... me 31 dit dreqi, s'maro kurr! smiley

 

Paska nderruar  jete aktori shkodran Ndrek Prela?

smiley

"Me shoqet ,me shoqet,kur ishe e vogel s'ta kisha merakun,por tani qe u rrite......."

E shef moj... si kakarisin zogjët.

Njof disa djem të mir e të zot që kan lindur në Tetor njëri më 16. Inshalla rriten shpejt e qëndrojnë të mirë se ndryshe nuk shpëtojmë nga mallkimi i ktyre peshoristave .

Mos ki merak, se ka dhe peshoriste te mire, qe maksimumi mund te te hane ne kandar,  po kaq ama. smiley

Sot qenka nje dite super fantastike... Ia kalofshi sa me bukur peshq te dashur smiley

Hahahahahahaha smiley Sa rendeeeee!!!

smiley On one hand we have math, on the other hand we have non-math! Arizona, baby! smiley

Po pra, ajo qe per nje moment u duk sikur ishte cik me e ftillume dhe do thoshte ndonje gje me te hajrit se te tjerat smiley

E po, te gjithe s'do mbarojme per matematike, de! smiley

e lezecme, por eshte e sajuar, s'eshte e vertete

prandaj edhe me komike smiley 

Nuk kane  faj ,pak kohe harxhojne para pasqyres,per shoping ,per ne qendra trajtimi,parukeri,palestra  etj ,por dhe matematika u duhet atyre. 

Qysh i llogarisin leket keto ?smiley E ka fajin karta e kreditit ..smiley

 

Moj shoqe, po ato ca vite shkolle i kane bere para se te beheshin "Miss" ... apo papritur kur moren statusin Miss harruan gjithe jeten e tyre te meparshme, perfshire dhe matematiken?! smiley

po andej piqen gocat cik si para kohe mi.smiley

Ato kalojne direkt : nga Uendi bleu tre lapsa per te vizatuar ,ne lapsa per t'u lyer .smiley

Lere tani dhe ti ,sa mbrapa qe jemi ne .Une dhe ne shkolle te mesme e blija lapsin e syve vetem per te vizatuar ne "Vizatim Teknik ".smiley 

 

smiley
Ehhh, c'est la vie!! smiley

dhe per inatin tend ,ta dish qe kam qene e mire ne vizatim teknik.S'i harxhoja kot lapsat une .smiley

Po nje gje s'kuptoja ,pse detyrat e mija ishin me te nxirrat.smiley

Te isha ne vendin tend do i gjeja ato vizatime te nxirra, do i vija ne kornize me shenimin: "Kujtime nga e kaluara" smiley

Jallah ,cfare kujtimesh mi smileyrojeksione detalesh ? Mgjthte ,is too late.smiley

Hala se paske gjet? mund ta tregoj veç me leje..

 

Cesena0 - 0Fiorentina  FTAtalanta0 - 0Udinese  FTCagliari0 - 0Siena  FTChievo0 - 0Juventus  FTGenoa0 - 0Lecce

FUK! Pesë barazime 0-0 në Itali. 

Ça leshin po bëjnë këta, nuk bëhen gola atje?

Epo nuk kane te gjithe portierin qe ka Novara de smiley

Ujkani ka be incidente te tmerrshem, po e operojne.

Sa keq! smiley Po kerkoj ne web ndonje info, por s'po gjej dot! Sherim te shpejte!

Ditë e zezë për Ujkanin   Tituj të ngjashëm
• Hyka shënon në Kupën e Zvicrës• Teuta mposht Apoloninë, ngjitet në krye• Dinamo-Shkumbini kënaqen me "X"• Çani-gol, barazon Polonia

Ditë e zezë për Samir Ujkanin. Portieri i përfaqësueses kuqezi është përplasur ashpër gjatë ndeshjes Novara-Bologna me Morganellën dhe ka braktisur fushën në minutën e 41-të.

Ujkani është shpënë menjëherë në spital, ku sipas mjekëve ka frakturë të hundës dhe ka humbur gjithashtu plot katër dhëmbë.

Sa për kronikë, ndeshja u humb nga Novara me rezultatin 0-2 (dy golat u pësuan nga zëvendësuesi i Ujkanit, Fontana).

Sportnet.al i uron portierit tonë të kombëtares shërim të shpejtë dhe kthim sa më parë në fushën e blertë.

Rrofsh, Belul! smiley U kthefte sa me shpejt ne fushe!

u stresuan nga ngjarjet e Romes dhe i kapi kapslleku i golave.

Na moren ne qafe keto embelsirat smiley

e paska bo m.... dhe sot njoni,  lowlife people ka dhe ktu  ca me bo po degjoj keshillen e nje peshku  

Hihihi "M'fal, kisha pi icik..."

Po ndjek me shume kenaqesi dokumentarin kushtuar Kadares ne Top Channel. Kadare Faleminderit!

Aaaa, me ka pelqyer shume! Do ta shoh dhe ne ritransmetim!

Un propozoj me thirre nja njidytrikaterpesgjasht call girlss e me e ba bordel kyt vend. smiley

Tushe, po me shqetcon evoluimi i shijeve te tua seksualstimuluese. Merr shembull nga Finija (shi kur te keqkuptohet dhe kjo tani).

Ne fakt kete filmin Belle de Jour ka kohe qe e kam pare dhe s'me kujtohet mire, qka makes me think, kemi pas ndonje teme-pyetje tip Filmi erotik i preferuar ketu ke Peshku apo akoma jo, ngaqe na mbyten keto kohe preokupimet takasaleshtore? smiley

ja po ta permbush pritshmerine me nje pyetje: kur ke qene i vogel mos ke dashur te behesh gje gjinekolog, ose balerin?

Atehere isha naiv, aspiroja te behesha bilioner duke shitur patete te skuqura. Pastaj u rrita dhe u kuptova qe mekdonaldsi jo vetem me kishte vjedhur idene po e kishte bastarduar krejt nocionin e patateskuqjes, bile kishte qitur tiganin krejt jashte loje. smiley

Sa sensitive dhe juve meryahoo, s'guxon njeriu te beje nje shaka kur vjen fjala tek seksi se behet gjaku vu, si ne krevat te Ali Pashes rrahmet paste.

Pyetja po qe ishte serioze, do e botoja me vete po tani po e le fare se nqs e nenvlereson dhe ti me Tushen ca te pres nga AnaHuqja dhe Alidea une pastaj.

Jo, jo, ne kete rast une s'jam sonsibel lidhur me seksin, por perkatesisht lidhur me kinemane, gjinekologjine dhe baletin. S'me pelqen kur ngaterrohet objekti me subjektin, s'di ne shpjegohem.

Po kush e ngaterroi. Une thjesht i thashe leje vete te mar sponto per nje shaka + nje pyetje ne lidhje me objektin e subjektit ne fjale.

Po nuk me besove pyet ke't'duash.

Nuk di sa vlen kjo menyre pjeserisht e drejte e imja me qellim hedhjen poshte te kerkeses tende per t`i rene ne qafe nje milanisteje si Teuta, po, sipas nje studimi te ketushem (gjerman pra), gjermanet me arome te paster nderrohen ne javet me te mira vetem tri here.

Keshtu pra. smiley  

Ajk, edhe ky qe i ka fiksim anglezet, milanist eshte...por sic eshte Squarepusher interisti i vetem i hajrit, sepse thelle ne gen eshte milanist, ky dreqi eshte gen interisti puro! smiley
Albanoid, (se kete emrin e ri e ke pak te nderlikuar), " A virulent strain of the bacterium has recently been implicated in the fatal outbreak of food poisoning in Germany in June." Pastaj, mua me djeg po te shash britaniket, jo anglezet. smiley

I shan dot dojcat tani??

Pastaj, mua me djeg po te shash britaniket, jo anglezet. smiley

Nuk te erdha per ndihme a per solidaritet pikerisht se s'e pashe te nevojshme smiley

Bebi i se ardhmes:
Babi, si kam lindur une? Mire, biri im, e dija qe do me pyesje.
Babi dhe mami beme nje copy-paste ne nje chat ne MSN.
Pastaj babi i dha mamit nje takim permes emailit ne WC ne nje cyber club. Pastaj mami beri ca download me memory stick-un e babit.
Kur babi ishte gati per upload, verejtem qe s'kishim vene firewall.
Ishte vone te perdorej undo, e as delete s'ndihmonte gje me.
9 muaj me vone morem nje virus... smiley

Gjithmone ne teme bebash, nje shoqja ime ne FB: "Ho 6 cm di vita in piu'." smiley
Me pelqeu shume.

Awww, sweet!

Hahaha o Anonim. Nje nga shenjat e dyshimta te koheve tona eshte simpatia qe provojme per deklarate te tilla. smiley

E vertete. smiley

Bis ihr selbst aufwacht, kämpfen wir für euch

 

I erdhi dita dhe ketij,kot s'thone qe bota eshte portokall .smiley

 

n'ato maja rripa rripa.........smiley

po po ,por mjere ata qe u qellon ne ngjitje.smiley

Sot kishte vdek edhe nje djale tjeter i Gadafit.

Mor po sa djem paska patur ky dhe aq me teper edhe sa i kane mbetur, se nuk ka muaj qe te mos i vritet nje ketij.

Sic duket paska punuar per kete dite.

Lavitiola, personazh i dyshimte qe xhiron rreth politikes italiane, sot ne kerkim nga policia per shantazh dhe krime te tjera, telefonon sekretarine e ministrit te jashtem italian dhe insiston per te takuar ministrin Ilir META, te cilin thote qe njeh prej vitesh sepse "do te marri nje kafe". Eshte zhvilluar pastaj ky takim? Cfare donte me kaq insistence nga Meta? Cfare kane diskutuar?

http://tv.repubblica.it/copertina/lavitola-franco-e-il-ministro-albanese/78479?video

Per Teuten dhe Olin:

BBC News: Scottish football 'more than 500 years old'

"Organised" football was being played in castle courtyards in Scotland more than 500 years ago, experts have found. Documents show a set of accounts from the court of King James IV indicating he paid two shillings for a bag of "fut ballis" in April 1497.The world's oldest surviving football dates back to 1540 and was found behind panelling in Stirling Castle.

[...]

smiley

smiley 

Te pershendesim me kete, teze! smiley

Radio

Si nje jo-teleshikues qe jam sot me informuan per nje zenke qe paska ndodhur dje ne emisionin Opinion. Jo se me plas fort per kete, por thjesht per info mqs. Lubonja eshte nje autor shpesh here i diskutuar ketu tek peshku:

http://www.lajmifundit.com/lajme/2011/10...

"Seule Paris est digne de Rome; seule Rome est digne de Paris"

"We surprised my daughter Lily with a trip to Disneyland for her 6th birthday. Her reaction is priceless!"

http://youtu.be/OOpOhlGiRTM

taman priceless smiley so so cute little happy crying girl from happiness smiley

Poshte po te njejtat prurje, ndersa te rejat mezi i gjejme smiley

Now, such a misfortune as being rich, which is also a visitation of God, must certainly be borne with like the rest.

"And, besides," he reflected further, "the fool who would take the misfortune to himself, doesn't exist! What healthy man in his senses would get into a sick-bed?"

U zume kush e kush te ishte me i binduri ndaj perendise e te duronte pasurine ne xhepin e vet.

Nga do ta kete marre frymezimin Zheji, thua?

"Vi scrivo – che altro più? Che cosa posso dire ancora? Lo so, ora sta alla vostra volontà punirmi col disprezzo. Ma voi, se troverete almeno una briciola di pietà per il mio triste destino, non mi abbandonerete. Dapprima avrei voluto tacere: credetemi, non avreste mai conosciuto la mia vergogna, mai! Perché, perché mai siete venuto a trovarci? In questa campagna sperduta e dimenticata, io non vi avrei mai conosciuto, non avrei mai conosciuto l’amaro tormento. Avrei placato col tempo i turbamenti di un’anima inesperta, chissà, avrei trovato un compagno per il mio cuore, sarei divenuta una moglie fedele e una madre virtuosa... Un altro! No, a nessun altro al mondo avrei dato il mio cuore! È stato decretato nell’alto consiglio divino... è volontà del cielo: io son tua; tutta la mia vita è stata un pegno del fedele incontro con te. So che tu mi sei stato mandato da Dio, fino alla tomba tu sarai il mio angelo custode! Tu mi sei apparso nei sogni; prima ancora di vederti, tu mi eri caro; il tuo sguardo meraviglioso mi faceva languire; nell’anima mia risuonava la tua voce già da tempo... no, non è stato un sogno, questo! Appena tu sei entrato, ti riconobbi subito, rimasi come stupita, avvampai, e dissi nel mio pensiero: eccolo! Eccolo! Non è vero, forse? Io ti ascoltavo... non parlavi con me nel silenzio, quando io aiutavo un povero o alleviavo con una preghiera l’amarezza della mia anima turbata? E proprio in questo istante, cara visione, non sei tu apparso nella tenebra trasparente, non ti sei chinato al mio guanciale? Non mi hai tu mormorato parole di consolazione e d’amore, parole di speranza? Chi sei tu? Il mio angelo custode o un perfido tentatore? Dissipa i miei dubbi. Forse tutto questo è vano, è un inganno della mia anima inesperta! E il destino è del tutto diverso... Sia pure così! Ormai ti affido la mia sorte, piango davanti a te, imploro che tu mi protegga, t’imploro! Pensa; io sono qui sola, nessuno mi capisce, la mia mente si perde, io devo morire in silenzio! Ti aspetto, ti aspetto! Con un solo sguardo fa’ vivere la speranza del cuore, oppure distruggi questo sogno grave col tuo rimprovero, ahimè, giusto! Ho finito! Ho il terrore di rileggere. Muoio di vergogna e di paura. Ma il suo onore m’è di difesa, e coraggiosamente ad esso mi affido. Ah, la notte è finita, tutto si sveglia... il sole si leva. La zampogna del pastore... Tutto è pace. Solo io... io... "

Ah Pushkin, a Pushkin, edhe kete ma bere? smiley

Si tha ai xhaxhi... "Ah pika ty, e Onjeginit tend, eee!" Po ku te shkon mendja... moj, moj aguridhe, moj! smiley

Nejse, se ky eshte sektori i Belulit, te mos i hyjme ne pjese! smiley

fjalor praktik shqip-turqisht.smiley

 

veteriner-hajvan heqim smiley

Kastravec - jeshil dajak

qender tregtare-bereqet hambar

 

varreza ----- xhenaze parking

Isha ne varreza sot...nuk e kuptoj se si mund te jetojne ata qe kane ndertuar shtepi private ngjitur varrezave... e frikshme!!

P.S. Ngelen duke vdekur rob!! smiley

P.S. Ngelen duke vdekur rob!! smiley

"Chi non punisce il male, comanda che si faccia."

- Leonardo da Vinci

ketij i them trim une.smiley.smiley

Une ketij i them budalla,cfare trimi mo aman smiley

mbase ja kane futur shoket  lumadhit..  e kane hedhur ''padashje''.smiley

Si tha ai pastaj ; ta dija kush më shtyu ja tregoja qefin mir .

Nuk e njoh kete pilotin,por e lexova te news 24 ,se kjo video jota nuk me hapet.

Vertet shume pikelluese.

Tërmet 7 ballësh në Turqi sot mbasdite. Supozohen 500-1000 viktima deri tani... smiley

Kometa Elenin ndodhet në zonën më të afërt me Tokën të trajektores së vet këtë fund tetori dhe nuk thotë kush se do përplaset me të fizikisht, po elektrikisht hmmm... Ka mundësi që ky halloween të provokojë realizimin e profecisë së ndjellë nga vetë emri i festës në frengjisht, 'Toutsaint' -> tous saints - të gjithë shenjtorë? smiley

smiley.

Po pra i paralajmerova dhe une dje me ca linqe te vjedhura njerezit qe njihja smileysmiley

Te gjithe shenjtoret posi smiley

Ah, ky fati i Kasandres smiley .

 e shkreta Turqi ,gjithmone e shkundin termetet.smiley

Presim te rejat e fundit  nga "Vlora",atehere .Urojme te mos jete  afer epiqendres

Ku ishte epiqendra Rav?

... andej nga lindja, në kufi me Iranin

andej nga mendohet te kete qene arka e Noes.smiley

 

 

Hmmm... Do përkiste me fillimin e historisë që njohim: pas Noës... rreth 12 000 vjet njerëzim post-përmbytje. Duke marrë parasysh që Irani-Iraku kanë qenë parajsat e së kaluarës dhe që Noeja ndoshta ishte turk smiley

Perioda e Eleninit është rreth 11 800 vjet. Nuk dihet a ka kaluar këtej më përpara po asnjë shkenctar serioz nuk mund ta pohojë me siguri që është hera e parë që po kalon.

Earth O.S.> Reset

                > Confirm reset Y/N

                > Maybe

                > Command not found

                > Okay, ... Y

> ... executing ... please wait 

Venus,deri tani rreth 200 te vdekur ka,jane nxjerre gjalle rreth 600 te tjere.Te ben pershtypje solidariteti i treguar,jane ushqyer rreth 1200 njerez ,ka filluar mbledhja e ndihmave menjehere pas termetit,per te mos folur per logjistiken qe ka shteti,ka çuar ekipe mjekesore,avione,helikoptere te ndihmes se shpejte ne Van(epiqendra).Jane ofruar shume shtete per ndihme dhe pergjigja ka qene ''faleminderit por jemi ne gjendje ta perballojme''.Edhe jane.Une jam shume larg termetit,flm smiley

po per plehra kazani del ne opozite ky,kurse  plehrave qeveritare u mban ison ,ose u qellon me pambuk.smiley

Nejse ,shyqyr qe u bene te gjalle  njehere intelektualet me nismen e tyre ,pa i marr per veshi ndonje politikan.smiley

Në fakt, po përpiqesha t'i gjeja një arsye ekzistence qënies Lubonjë. Se ai duhet të vazhdonte të ishte "Lubonjë", po nuk kish ndonjë arsye për të qënë i tillë. I ftuar në tv Klan, nuk mjaftonte kurrsesi. Tani arsyen për të ekzistuar, ia dha Berisha vetë - plehrat. 

I was wrong this time. Mendoja se do e gjente arsyen për të ekzistuar në fe. But it can wait.

 

Lubonja se di as vete cfare kerkon,ti mendohesh per te .smiley

Por mgjth per nje gje i kuptoj analistet,qe nuk mund te shprehen hapur ne kete shtet fashist qe kemi ne ,qe sa mbaron fjalen analisti i vjen mesazhi i kercenimit ne tel(nuk po nisem nga rasti i deputetit Balla,por nga ajo c'ka jane shprehur vete ata ne emisione),por nuk e mohoj as tjetren ,qe eshte ca servil dhe servilat jane te paparashikueshem.smiley

 

Në fakt kjo është e vërtetë. 80% e analistëve shkruajnë për gjëra të cilat "lejohen" të shkruajnë. Kështu që realisht, 80% e tyre ia këpusin kot. Po këtu qëndron dhe interesi im... si do shkëputej Lubonja nga i qëni "analist oborri". Zgjodhi plehrat. Good choice. 

Muji ynë ama... nuk i kurseu rrufetë mbi të:http://www.respublica.al/artikuj/2011/10/23/prezantohet-aleanca-kunder-importit-te-plehrave-e-paralajmeruar-nga-berisha-si

 

C'mon Blues

6 petlla me 1,,,,, s'ka bo vaki!!!!!!

Tamon si atehere kur fitoi Tirona me Partizonin

Oh what a day

dy t' forta nga City fans 

1. lol.. United fans must be feeling 6  in their stomach for this 1.

and wait for it....

Any Utd fans seen my sick swan?

smiley

na paralajmero here tjeter ,se na ra si bomb titulli .smiley

Programet e se dieles tek Klan dhe TCH jane skandal. Cdo gje rrotullohet rreth budallalleqesh pa kuptim. Boshllek i madh.

jo se kish ndonje cilesi programi kushedi cfare, por me cudit kthesa180 grade e programit e djell. Si duket e kane kuptuar qe cilesia e permbajtjes me shikueshmerine nuk shkojne bashke. Sa me budalla publiku aq me e madhe zbrazetia qe percjellin. Po kaq shume te jete budallallepsur publiku brenda 1viti..

Peshku qika ngadalesuar shume keto kohe...te keqen e seksit me paterica. smiley

Xhib i dont care about your jokes today, City have won.

Ku je zhduk mer rob zoti, s'te kom fare???

Mario ktu e pi kafen me cunat tone if u must know

Why always me? Mario Balotelli celebrates scoring against Manchester United earlier today with a T-shirt making a humorous reference to his house fire and bad boy reputation

Why always me? Mario Balotelli celebrates scoring against Manchester United earlier today with a T-shirt making a humorous reference to his house fire and bad boy reputation

s'te kom pa verdalle me 1 fjale 

Bej, mire o njeriu mire Peshkut, ti mire ke qene? Hyme-dalim nganjehere po shofim qe s'para ka gjera qe ja vlejne koston e germaharxhimit kshu qe...

E ke pare fh-ne gjekundi? Thashethemet thone qi mund te jete Fiqiriu, po ec e besoi

Shhshhhtt.. edhe Fiqo ka veshe.

hahaha Xhib, u're a gent and a scholar.

gjynaf qe nuk ka shume nga ty ne qarkullim.

per emrat e ri, i can't keep up to be honest.

fh is greatly missed

 

 

Admina, pse nuk ka asnje lajm per zevendesimin e drejtorit kryesor te bankes Europiane, z. Trichet nga italiani Mario. Une kam postuar para ca muajve nje shkrim mbi kete ndryshim, duke qene se isha ne dijeni para shum te tjerve, por Peshku as si lajm nuk e ka dhene. Nuk e kuptoj se pse  adminat rrijne larg informacioneve ekonomike. Kete jave psh, ka nje axhente te ngjeshur nga lideret europiane mbi ekonomine europiane. A do kene miresine adminat te na sjellin informacione. 

Me informacione politike, ordinere, jemi mbushur plot, na vjen per te vjell tani. 

Tradhetia te thyn pemen smiley

Not only do affairs fracture relationships, they may also fracture penises, according to a recent study published in the Journal of Sexual Medicine.

...

Most of the time, it doesn't matter who you're with, the position where a man fractures his penis is typically when a woman is on the top and she comes down on the erect penis and it buckles.

I mean smiley

Sa here qi postoj nji koment dhe t'nesermen e shof qi e kane hjeke (pa asnji motiv t'pranueshem), m'kujtohet arsyja se pse rri pa e vizitu faqen per nji kohe t'g'jate. Dhe ma e bukura asht se se di se pse nuk ja kena hjek "spinen" kur kena pase mundsi?

Do kisha pas qejf kush jane ata pabuksa qi i hjekun komentet pa lane asnji shenim apo skjarim? 

" pabuksa" 

Sa do kisha qesh.

Ça thu mor? Se ju t'bani me u shnjerzu, per sy t'ballit!

Nuk ke pse cnjerezohesh,thashe qe me fjalen pabuks qe permende do kisha qesh,por nuk me qeshet,kaq.

Ç'ka ta ndal gazin? 

Kepucet,ngaqe i kam te reja,nuk me behet te shkel pedalin,kush qenka ai Admin qe ti fshika komentet ty moj aman.

Me siguri jo ti. smiley

Jo jo,jo une.

R.I.P. Marco Simoncelli

Meqenëse Rozana pretendon që trupi në këto foto nuk është i saji dhe si provë na sjell varësen, ne po publikojmë edhe një tjetër foto, me Sinan Hoxhën ku ajo ka në qafë të njëjtën varëse.

Kush tha qi s'kishte gazetari investigative shqiptare? Se shpejti botohet porno eksluzive e Qiljetes me Berishen.

smiley

Gjithsesi pertej simpatise per kete aziatik qe kendon ne shqip, eshte nje cik e trishtueshme qe levizje si keto ngaterrohet me Enver Hoxha, internacionale & Co. Dmth. ca figure ben perpara syve te mi ky djale i ri qe ka dale aty per te protestuar kundra padrejtesive te sotme dhe nga ana tjeter i kendon Enverit...

Thank You for your Heartelt ceremony in remembering our Great Leader , Enver Hoxha

Paska komentuar komunisti epik i internetit.  Thua te jete dhe ketu ky tipi?

Besoj se tek ato komente perfaqesohen shumica e tipave, se s'jane as shume.

(Ols, sigurisht qe eshte per gjynah situata, por teatraliti eshte kaq i bukur sa kenaqesia mendore e perftuar dominon ndjenjen e keqardhjes.)

a e pate finalen e Rugby , Zelanda e re-France?   zelandezet si gjithmone ne fillim te ndeshjes  ''intimidojne'' kundershtarin  ritualin tradicional Haka.  nderkohe qe francezve nuk u bente fare pershtypje.. sa me shume bertisnin zelandezet, aq me shume u afroheshin francezet.. fantastike!

p.s  per histori, zelandezet fituan 8 me 7 dhe u shpallen kampion bote..

patjeter...smiley. be si ai emisioni:  muzike sipas kerkesave.smiley.     

''qaj Makbule, qaj..... se  keta jane te tmerrshem.. te presin nji dore.., te nxjerrin nji sy... po ka akoma.., me e tmerrshme. reforma agrare i thone.... qaj Makbule, çlirohesh  thone.smiley

 a, po edhe kjo:  ''ju flet Tiranaaaaa.smiley

Pse s'thua, e paska bere me 'inception' Ramizi ate te tufezimit.

Po ndonje te pershtatshme per fytyren engjellore te Blendi Klosit nuk ke? Apo nje me delegate femra?

degjo, une nuk e lexova linkun tend  ne fakt dhe thashe batuten  e pare qe me erdhi ne mendje nga radiostacioni spontanisht.

tani qe e lexova, vecova kete: ''Kush ankohet për mungesë lirie në PS, nuk di ç’të bëjë me lirinë. Kush do ta përdorë lirinë për të bërë diçka të mirë për këtë vend ja ku e ka PS-në. Të lirë. Demokratike. Të bashkuar. Të vetmen parti ku liria punon dhe garanton çdo anëtar në lirinë e vet.

vetiu me erdhi kjo batute:  ''Duçja e ka bere Italine...., xhehnet mor xhehnet e ka bere..

nuk e di, e plotesova pritshmerine tende me kete?smiley

Demokraci Athiniane u be fare.

tjeter pune e piktorit dhe karikaturistit Agim Sulaj qe merr cmim nderkombetar:

Award of merit of the jury Prize, International Cartoon Contest "Nasreddin Hoca", ISTANBUL, Turkey

 

 

 

Dezdemona Marku

 

Më pëlqen ta shijoj errësirën

vetëm në errësirë ti je krejt i imi

në errësirë të plotë

ku ndrijnë vetëm katër sy

si faret në Bosfor.

 

Unë të prek,

të ndiej ,

të ledhatoj

të shijoj,

Të gëlltis të tërin ,me forcën e trupit

dhe të shpirtit.

 

Të dua!

 

Të dua!

 

Të duatëduatëduatëduaaaaaaaaaaaaaa!

 

Aq shumë të dua.

 

Ah! Ti!

Tiiiiiii!!!!

Ti e shpërfill dashurinë time

por këtu

këtu

je në mbretërinë time.

 

Tani ……ti ……ti po lutesh

tek unë.

 

Ke ardhur të shijosh parajsën time.

o i pangopuri im.

 

Gishtat e tu prekin

prekin gjithandej

si diej të vegjël fare,

sa bulëzat

të nxehtë dhe të ëmbël shumë

 

Ata....

Arritën,

atje

thellësirave

Thellësirave të mia të ëmbla, dhe të fshehta shumë

atje,te krateri i zjarrtë i qënies sime

Që kërkon ushqim.

 

Ti ….

 

I tëri,dinak dhe i paturp.

 

Dhe unë si një Luçifer në errësirë.

 

Ashtu e uritur

lotoj dhe të puth

 

Me shijen e kripur të lotëve .

 

Të kafshoj

Të puth

Ulëras

 

Të dua

Të dua

Po ti

 

Aaaaaaaahhhhhhhh nuk ke nga ikën

Unë jam Circja e bukur që të bën ofshash i dorëzuar.

 

Ah më pëlqen errësira .

 

Sepse aty

të thith,deri në pikën e fundit të gjakut.

 

c'me thartove kafene, o mirazh.

A young poet - Jane Miller

For begging beauty
one can hardly blame the artist

sleeping like butter in the sun
taking no action for action

some prefer being a yellow rose petal 
I learned when I traveled

the young poet saying a prayer
is a form of panic

 

Oh, sa kom qesh, sa kom qesh....hahahaha, sa i mençem, ky zagari i SAliut, po ku e gjeti xhanem.....hahahahahaAldo Bumçi: Elis Guri iku me Bullgarinë sepse u liberalizuan vizat 
 

Ministri i Sporteve, Aldo Bumçi, ishte thirrur për të raportuar në Komisionin e Edukimit dhe Mjeteve të Informimit. Deputetët kërkonin të dëgjonin nga ai se çfarë është bërë me investimet në sporte. Bumçi foli për investimet në sport. “Projekti më i rëndësishëm është rindërtimi i stadiumit kombëtar “Qemal Stafa”. Qeveria ka vendosur një fond prej 300 milionë lekësh të reja.” Një projekt tjetër është ndërtimi i një fshati turistik aty ku ndodhej kompleksi “Dinamo”. Projekti është gati dhe priten vetëm donatorët. Gjithashtu do të rikonstruktohet Pallati i Sportit “Asllan Rusi”,” tha Bumçi.

Por kur u pyet për çështjen e largimit të Elis Gurit, mundësit shqiptar, i cili mori pak kohë më parë medaljen e artë me Bullgarinë, Bumçi tha se ai u largua për shkak se tani janë liberalizuar vizat.

“Një sportist si Elis Guri i vjen Shqipërisë 1 herë në 100 vjet kurse ju thoni se me liberalizimin e vizave mund të ikë kushdo. Sportistë të tillë do të largohen gjithmonë nëse bëjnë llogari të thjeshta. Këtu mungojnë pagesat dhe shpërblimet për ta”, u shpreh deputeti socialist Fidel Ylli.

 

Nuk e kuptoj perse e urren kaq shume mjedisin kjo qeveri !! Edhe hasmi nuk do e vriste kaq shum ket vend !Flm Top channel per monitorimin e masakrave te njepasnjeshme qe i behen mjedisit te pakten ne apatiket e heshtur neser nuk do kemi goje te thonim qe nuk e dinim

The arsyeja is dead. Long live the arsyeja smiley

ky po qe e paska siguruar mire biçikleten... te insig-u.smiley

Rihapet Teatri Bolshoi 

kur po shkojme smiley?

smiley Neser,

sepse neser behet hapja. 

 

p.s.: lexoi me miresi fjalet e siperme, te lutem smiley

 

 

 

smiley smiley

Gjinushi smiley , pa keta te tjeret nuk i paskan renditur fort mire.

smiley

Kam provu restaurante e mensa n'itali, e kerrkund skam mujt me pase dicka me zgjedhe nga menuja qi ban 60cent. Aq ma teper dolce me €1.50. Kta tsenatit talian paskan gjete ameriken mduket. Lol

Na, mos u zini, se u hoqen vizat me Brazilin! 

Rio, baby! smiley Dmth t'i rezervojme biletat per Brazil 2014 se une vetem hallin e vizes kisha! smiley

Ti shko ne stadium, une po vij vetem kur te luj Italia. smiley

Do vij dhe une ke Talja, te te ingranoj pak. smiley S'ka caipirinhas para ndeshjes per ty se mos e ke pijen me sherr! smiley

No comment! smiley

sa mire!  dashkan te  vijne futbollista dhe karnavaliste.smiley, nga Brazili.  me kete rast i japin njefare shtytje cilesore jetes sportivo-kulturore ne Shqiperi.smiley

C'qinema ,mor c'qinema ..po pse ore, llokumet, une me krushkun do i bleme.smiley

 

Duhet mesuar portugalishtja.S'jam as ndjekse e telenovelave ,se do kisha mesuar ndonje fjale portugalisht.smiley

Eh,karnavalet e Brazilit smileyray:

Po pra, te na vijne ca Seleçao ketej se na eshte zbardhur raca shume... smiley

Ashtu eeeee, Ana? Po ku ka si bjondet e bardhoshet, mi, e ke pa vete! smiley Po selecaos-kakaos mos i thuaj jo se hyn ne gjynah...ose ndonje si Kaka, psh. smiley

Po te degjonte Brad ,do thoshte ,se nuk aka si kacurrelset origjinale.smiley

Apo s'ka Brazili kacurrelse plot.smiley

Nuk ka c'them, produkt i shkelqyer. smiley

O admin ,nese e ke me mua inatin me blloko hyrjen ketu te PPU-ja ,se u bere boze  me keto fshirjet ....Une shpenzoj goxha kohe te vlefshme ketu dhe ti i keput nje te fshire komenteve si pa te keq.

Jo cdo debat ,eshte ofendim.smiley

besoj se nuk e ka vetem me ty se edhe mua nuk mi publikuan nja dy shkrime...nuk kuptoj perse kjo censure kur nje person shpreh mendimin e tij mbi dicka dhe aq me teper kur keto shkrime nuk jane as vulgare e as ofensive...vertet s'e kuptoj 

shkrime e pyetje ,po e po njehere ,por sa komentoj une per ceshtje dialekti a krahine ,vjen Gestapoja e PPu-se e ffiuuuuuu avullon komenti. leri mo njerezit te te shprehen lirshem me  njeri-tjetrin.smiley

Jane ne qejf te vete.smiley

"Syte dhe veshet e Darit ",jane gjithmone vigjilente.smiley

Eh,c'na beri per nje smiley

 

stronza di merda!!!!

zoccola!!!!!

 

Helena Kadare thote qe ne 2007-ten Rama i eshte lutur Kadarese qe te kadidoje per postin e presidentit, biles me sakte i eshte lutur asaj vete qe te bindi 'Smailin por 'Smaili ka refuzuar kategorikisht.  Vendim mese i miri nga Kadareja, duke e ditur qe tani do ishte nen shinjestren e batarreve te gojes se Berishes.

ti je,"ai "ne foto?smiley

thua t`i heq mustaket???
sikur me shkonin or ti smiley

Mire mo/j si te dush ,por aty te dhembi i hequr para ,ver nje dhemb floriri ,se do rrezatoje me mire kur te kendoje .smiley

e kom per sy boshllikun smiley

 

Neser .... do na mbuloje erresira me shpejt.smiley Ndryshon ora, akrepat 60 minuta prapa
Rikthehet ora diellore. Për të gjithë ata që e pëlqejnë gjumin e mëngjesit ka ardhur koha që të flenë një orë më shumë sepse akrepat do të kthehen 60 minuta prapa duke u gdhire dita e diel, 30 tetor. 

Natën e së shtunës duke u gdhirë e diel akrepat do të shkojnë prapa një orë, pra ora 03:00 do të jetë ora 02:00 pas mesnate.

Ndryshimi i orës bëhet dy herë në vit në javën e fundit të tetorit dhe në të dielën e fundit të marsit me qëllim shfrytëzimin sa më mirë të energjisë diellore.

Ky ndryshim nuk është i njëjtë në të gjithë botën, pasi ka vende që nuk e aplikojnë, si p.sh ne Afrikë.

Ndryshimi i ores me pare ne Evrope ka qene jo i njetrajtshem, por ajo filloi te pergjithesohej nga viti 1974, pas krizes se pare te naftes dhe kur disa vende vendosen te çojne perpara oren ne menyre qe te shfrytezonin me shume driten e diellit dhe te konsumonin me pak energji elektrike.

 

Nje ore me shume gjume.........lajm i mire.

Nje ore me pak ndricim, me pak diell,me pak ngrohtesi,me shpejt ne shtepi ......lajm i keq.

Pse te bejne apel ne shtepi ty keshtu?

Po c'apel mo ,por s'jetojne te gjithe ne Tirane.smiley

 

smiley

Po pse eshte vene shtetrrethim ne Elbasan keshtu?

edhe ne Elbasan ,kam jetuar ca kohe .Tani edhe ka ndryshuar cik jeta atje,por para ca vitesh ,pas ores 4 ,dhe matane cezmes se kalase  ,nuk dilje dot.smiley 

smiley

Nqs komentet ke Peshku do ishin terroriste, admini patjeter do ishte nje navy seal.

Po te pakten te kishe vene ndonje artikull per plehrat bre, ka gjithe keto dite asnje permendje e plehrave tek kjo faqe.

Dje qe dita e fundit e shkallës së fundit të kalendarit maja. Që sot, hapet një epokë e re në historinë njerëzimit. Shtrëngoni rripat e sigurimit!..; hmmm, më falni, "sigurimi" s'ka më asnjë lloj kuptimi, e vetmja siguri që do të kemi është se asgjë s'do të jetë më e sigurt. Do thoja më mirë zbërtheni rripat e pantallonave, se ku i dihet... smiley

une e lirova me nje vrime. ben pune?

veç të jesh rehat, është motoja, anjë gjë tjetër s'bën punë..; smiley

po sikur, larq qofte, rehati i finit me prejardhje lirivrimore te prishe rehatin e tjetrit/es, c'behet rav? qahen majat dhe epokat e shkuara tashme? smiley

 

do ishte hera e pare. fundi i botes thuaj, c'e pyet smiley

dmth e keqja do na vika nga vetja?

zbërtheni rripat e pantallonave

Fat mooti. Keto kohe s'para ve rrip pantallonash. smiley

P.S. Fatalitetin e perditshem falna ti o Ravi. smiley

Mjere ata qe i lidhin pantallonat me ushkure sidomos pleqte e "hengren" nga ravi smiley

Erdhi damllaja e peshkut.. smiley

prandaj fustanet jane te mire smiley

Po burrat nuk veshin fustane vetem ne rastet kur behen synet i veshin te gjata dhe te lirshme fustanet .. smiley

Ravin, une jam shendoshur aq shume sa qe s'e vej me rrypin. Urojme ta kete parasysh kalendari Maya kete fakt dhe te kete meshire.

Lakuriq, të gjithë, siç na ka bërë Mëma, do ikim. Mos u bëni merak për bagazhet! - foli Ravi smiley

Pse s'thua kane per t'u kenaqur syckat. Si eshte ajo kenga ...syckat si ato te tuat, jo nuk gjenden ne dynja....smiley

Do shkojme te gjithe ne plazh nudistesh?!

Rav, a ka Maya qe na paraprijne atje ku do shkojme?!

Perfytyro nje dj Maya qe te ze vendin ty atje ku do shkokemi per party nudo. Mbi te gjitha dj femer! smiley

ne fakt e kisha ne kuptim me te pergjithshem xhibandyouknowit smiley por edhe kjo qe ke vene ne dukje eshte shqetesim legjitim. Mbi te gjitha jam dakord me faktin qe dj Maya te mund te ishte ashtu sic e do dhe ti smiley

ky premtimi i nuditetit eshte gjithashtu per t'u pare ... Rav a do kete (largqofte) rrobaqepes andej apo (largqofte) peme fiku? Une them rrobaqepesit mos t'i marrim me vete por t'i leme pas smiley

jorrobaqepesinpas, largqofte smiley

Sapo redaktova komentin tim, fuqk!

e mban mend kengen e barakes ne kohet pre-exil?

(kaloj cdo dite rruges...)

E paskam harruar tekstin. Por më kujtohet: 

Unë paret e tuja kurve do t'i pi konjak,

vam vamvam vavam

Hiqi brek't e zeza kurve, hiqi po të them...

Ngjyra e cohes (tekstilit) e permendur ne ate tekst pasqyron Zeitgeist-in aktual, ishte njeri mendim i eksperteve.

Tjetri mendim, qe e rrezonte te parin, por pa dhene asnje ngjyre, e merrte te zezen si shenje e mosfunksionimit te dy chakrave anesore te kantautorit, ne kohen e krijimit...

 

 

Dietro ogni uomo forte c’è una donna forte. Ma chi c’è dietro una donna forte? Nessuno lo sa, perchè la donna forte non ti permette di guardare dentro di lei. Lei prende vita tutte le mattine quando prende la sua maschera e quando nasconde i suoi sogni dentro la sua anima; come una gheisha, disegna il suo sorriso e caccia la tristezza dal suo sguardo. Non si specchia più di cinque minuti per paura che potesse scoprire le sue debolezze sepolte nel profondo della sua anima.

La donna forte non piange, le sue lacrime nascono dentro l’anima e muoiono sempre là, non sul viso. Cammina sicura di sé lasciando sul marciapiede le tracce dei suoi passi. E se per caso, crolla, si alzerà da sola. L’anima di una donna forte prende fuoco in silenzio. Amala e non chiederle niente perchè i suoi occhi ti diranno se ti ama.

La donna forte indossa una maschera ogni giorno e un solo uomo può vederla senza. Quel uomo incornicerà il suo viso e amerà il suo sguardo, a volte, confuso, e chiuderà gli occhi per poter mantenere la sua immagine per sempre. La donna forte amerà in silenzio e soffrirà sempre in silenzio, nascondendo la sua tristezza sotto una maschera con un bel sorriso.

La donna forte ha il coraggio di aprire una porta vietata. Non negozierà mai con la vita e non regalerà l’anima ferita in cambio del potere, ma continuerà a disegnare sorrisi sul suo viso fini a quando troverà la medicina perfetta. Le donne forti… amale senza maschere, adorale i difetti, bacia le tracce del loro corpo che trovi nelle lenzuola, e loro condivideranno con te la loro forza. Non ti allontaneranno mai dalla loro anima!

http://www.giornalettismo.com/archives/1...

 

smiley

Himni "kuq e zi", me i vecuari!

Himni i Aleancës Kuq e Zi ka përmbajtje të fortë patriotike dhe muzikë moderne. Një numër i madh nga bota e artit kanë nisur t’i bashkohen kësaj aleance, e cila në lëvizjen e saj ka qenë kundër regjistrimit të popullsisë me bazë fetare dhe gjithashtu ka mbrojtur shumë herë ideale që kanë lidhje me çështje patriotike.

Këngëtarët që interpretojnë këtë himn janë Erion Korini, Gentiana Ismaili, Tuna, Lorik Cana, Xhejsi Jorgaqi, aktori Reshat Arbana dhe disa të tjerë. Të gjithë pjesëmarrësit ndjehen krenarë për këtë himn, po ashtu edhe Erion Korini, i cili me shumë dëshirë pranoi ofertën nga kjo aleancë.“Para se të isha pjesë e kësaj kënge unë vlerësoja nga larg punën e lëvizjes ‘Aleanca Kuq e Zi’, sepse e ndjeja si shqiptar që jam se aleanca luftonte fenomenet antishqiptare si jashtë po ashtu edhe brenda Shqipërisë dhe jo me fjalë por me vepra duke qenë shumë konkret në atë që bëjnë dhe duke marrë çdo ditë e më shumë mbështetje nga popullata sidomos nga të rinjtë.Kështu që në moment që erdhi propozimi unë isha i gatshëm dhe me plot dëshirë të isha pjesë e këtij himni”, ka thënë ai për “Zërin”. Këtë këngë e ka kompozuar dhe ia ka shkruar tekstin Gjergj Jorgaqi dhe teksti pasqyron patriotizmin e shqiptarëve.

“Të them të drejtën sot po shohim që rëndom shumë njerëz vënë interesin personal para atyre kombëtare, njerëz që shesin dinjitetin, kombësinë, njerëz që për një grusht para e mohojnë prejardhjen.

Kjo këngë ka për qëllim t’i kujtojë të gjithëve që jemi shqiptarë, që meritojmë më shumë nga çka na është dhënë, që jemi një nga popujt më të lashtë, që kemi heronj që e kanë larë me gjak këtë tokë, që duhet të mbjellim e të rrisim të shëndetshëm frymën e shqiptarisë tek brezat që do të vijnë”, shprehet ai.

Gjatë realizimit të kësaj kënge Erioni thotë se ka pasur momente të paharruara të cilat i kanë ndodhur gjatë kësaj kohe. “Momente të bukura ka pasur plot gjatë realizimit të himnit.

Por unë dua të veçoj emocionin që të dhuronte kjo këngë kaq e bukur në momentin e regjistrimit të vokalit. Duke kënduar në studio ndjeja brenda vetes një emocion të pashpjegueshëm por jashtëzakonisht të bukur, ndjeja peshën e fjalëve dedikuar nënës Shqipëri, ndjeja nderin e madh që më bëhej duke qenë pjesë e kësaj kënge, është e papërsëritshme”, ka shtuar Erioni.

Sipas Erionit, himni “Kuq e Zi” është një nga bashkëpunimet më të mira që ka pasur gjatë tërë karrierës së tij muzikore. Uron që suksesi i këtij himni të vazhdojë edhe për shumë kohë.

http://www.aleancakuqezi.al/2011/opinion...

ua mami....smiley

Ja edhe nje kenge ne kurikulumin e Korinit, karakterizuar nga motivet tipike shqiptaro-indjano-egjyptjano-greke:

http://youtu.be/x5ONYltk3X4

Ja edhe nje kenge tjeter e Korinit me nje permbajtje shume te felle. Ketu motivet ngjasojne me ato te kengeve te fiseve Pashtun ne Afganistan.

http://youtu.be/VHs-a2KKAYw

Keta po qe jane kengetare per himn patriotik, ik, ik, ik...

apo spahiu..hiu...iu//iu

Fiu, fiu...

Vetem nje kenge i ben konkurence hymnit te AKZ-se qofte persa i perket permbajtjes patriotike, qofte persa i perket cilesise muzikore

Kjo ketu:

http://youtu.be/xAEGbI3F5H4

Me nder dhe lavdi!!

video për paradën e 28 Tetorit, festën kombëtare të Greqisë. Nxënësit në parakalim, nuk shohin nga të ftuarit e nderit, grumbuj njerëzish hedhin parrulla. http://www.ellinofreneia.net/video.php?id=1549

Me 6.000-10.000 Euro mund te blesh nje vile ne fshat ne Bullgari me nje panorame fantastike. Nje cik te shemtuta me thene te drejten, bullgaret s'para njihen per shije te mira, por gjithsesi te pranueshme per ate cmim.

Barku im (pak a shume), 15 kile mbi peshe:

Mo u merzit Kakavia. Me 6.000-10.000 Euro mund te blesh nje bark ne fshat ne Bullgari me nje panorame fantastike.

Xhibi, une dua ta heq qafe kete qe kam, jo te blej edhe nje tjeter. smiley

 

E bukur kjo:

"Perche' scegliere un'auto quando puoi avere una Land Rover."

http://youtu.be/bmCYgOvm1sA

Po futu o vlla ne kurs Aerobie smiley

November - Richard Henry Stoddard

The wild November came at last
Beneath a veil of rain;
The night winds blows its folds aside,
Her face is full of pain.
The latest of her race, she takes
The Autumn's vacant throne:
She has but one short moon to live,
And she must live alone.

Bayern Napoli 0 - 1

Inter Lille 1 - 0

"Shçiptart m´duken ndonj´her çe jan nje popull gati- gati madheshtor"

Jozefina Topalli

Kjo eshte thenia e dites e sapo thene tek Opinion i Fevziut.

Kjo ja vlen te shoqerohet me thenien e modifikuar te Avokat Altin Goxhaj:

"Kjo mund te ishte Kryetarja e Kuvendit tuaj!!!!!!!

Stop dhunes!!!!!!!!!!!"

Ueee, i modh casa. Si ke nerva me nigju ket deficenten!!!! Jam i bind 1000% qe kjo krijesa do kishte qene kryetare kuvendi edhe ne kohen e dulles.

Keto jane perla, mer dajosh, jan perla. Po nga ato te vertetat ama, nga ato qe kapen ne 30 metra thellesi, jo nga ato qe rriten ne rezervat dhe i ble per tre euro kilen ne pazaret e Tajlandes. smiley

Po pse mer ti, Lenka Cuko e Tefta Cami mos kishin ndonje gje mangut nga kjo? smiley

Ku di gjo un, po duke hudh syte mrapa, Lenka, Tefta, Themia kishin icik babaxhanllik kurse kjo mostra duket si gardiane burgu.

#1 Jozi te Opinion smiley YLL BOTE

#2 Ibrahimovic ne biografine e tij e paska zgerlaqur Guardiolen

#3 Libri i Blendi Fevziut mbi Enver Hoxhen eshte libri me i shitur.

Ku eshte kjo e Ibrahimovicit plako.

Nuk ka fshat ne rrethinat e Tirans e Durrsit, çe t´mos ket rruge si t´Zvicres.

Jozefina Topalli

Gjigande!

estieroenzetao di merda!!!!!

 

Jam mahnit me standartin e Unazs, çe po ban Sali Berisha

Jozefina Topalli

Si gjithmone vlen:

"Kjo mund te ishte Kryetarja e Kuvendit tuaj!!!!!!!

Stop dhunes!!!!!!!!!!!"

Madheshtore!

Kjo munt me qen Kryetarja Palamentit tuj

sa nerva ke mo!

E papame!

duam prape!

Po e shikoja ne livestream ne kompjuter. Por tani per momentin nuk po e shoh me. KLAN-i thote qe eshte offline. Ose e kan shkeput vete per te mbrojt imazhin e Jozefins, ose ky kompjuteri im u corodit me ato qe thot Jozefina edhe ma shkeputi edhe lidhjen. smiley

Te eshte autocensuru kompjutri nga turpi. smiley

Si tha ai, "ndjej turpin qe duhet te ndjeje ti" smiley

josis interruptus

Prape, prape!

libri i Ed Rames si filmat e Dario Argjentos, tha

uee ja keputi dhe fevziut: ke bo pyetjen me idiote te mundshme, i tha

O Zot cfare .areshe!!!! Per Xhozin e kom fjalen  smiley

Po shifsha Top Storyn, e po shfryja kunder Rukes e Veliajt.

Mbaroi emisioni, u hodha nga Klani. Cer te nigjosha:

A ka konkurrence ne PD? A mendohet kush do e zevendesoje Berishen? - i thoshte Fevzo,

Kjo eshte pyetja me idiote qe mund te behet- i thoshte kjo .arja.

Vec me qen budall me konkurru Berishen, se ai cdo here tejkalon veten! Fitore mbas fitores ka Berisha!!!!  smiley

Cer kontrasti! Me ka vra shume ndergjegjia, jashtemase shume. Mu thafte dora qe s'kom votu PS ne 09  smiley 

 

 

Ca ke mor vlla. E bukur eshte, besnike eshte, flet si shpirt... Car do me teper mo daku?! Pse je i pendum?!

Lene se jam helmuar tani  smiley  

Cer kom bo!! Kerkoj demokraci me shume nga Rama, kur knej s'ka vdek hala Enveri.

Meno si do qaje kjo e PDistat e tjere kur te vdese Sula  smiley 

!!!

smiley

flagjelat  (theksi te a-ja e dyte) smiley

ps. kujtoj qe zotrulesi kishte shtene sevda me paramecet...

mitokondria eshte njesi dramatike... mendohet qe ka qene nje forme e lashte primitive jetesore, nje fare proto-qelize, e cila, ashtu si viruset e bejne sot, u fut si "mish i huaj" ne qelizat e mevonshme dhe u situua si nje organele aty brenda. Ideja vjen nga prania e materialit gjenetik brenda mitokondrise, fabrikes energjitike qe prodhon formen e vetme te energjise se perdorshme nga organizmi te ndryre ne lidhjet fosfatike te adenozine tri (ose di) fosfatit...

nuk eshte sekret dashuria ime e hershme per mitokondrine smiley

smiley

 

 

me le pa fjale smiley

opsion i redaktimit me lejon ta shuaj komentin e meparshem smiley

 

 

hem, e pse valle? habia ime ishte e sinqerte. prit....

smiley

"Tingellon" me e vertete keshtu? smiley

smiley

Ku e kam ate Bedranen mor vlla se mi ka tha syte smiley

rroftë populli mik i Satomes

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).