Një e dy këngë mjaftojnë, mundësisht bashkë me link-un.

Faleminderit

369 Komente

si ka mundesi te kemi pefunduar ketu ne shqiptaret ???? (per me teper, te dy 'heroinat' e videoklipit e di fort mire kush jane...).

Kesaj i thone enigme...

une e di mbesa dhe tezja 

mua mu duken si "gjyshja dhe mbesa e saj pornostare"

Nuk e di ,por te emisioni i Canit ,Tinka pranoi qe e kish mbese ,vajzen e motres qe i ka vdekur. Pastaj se c'ben Jolanda andej,s'dime gje.

A ka bere leke te pakten.smiley

ah jolanda jolanda

cne me kta ti???

ai bassi aty eshte John McVie. Ne drums, mick flatwood, ne guitar me mbrapa lindsay buckingham.

keta jane nga dora e homerikeve. kta i lun ta zejm bekim fehmiu, s'di a m'kupton.

S'te kuptoj hic fare, por nuhas se eshte "roba buona" smiley Shume thanx.

Qekan te njejtet qe kane bere kete???!!!

"Very emigrant" keto kenget emigranto. Je ti ketu! smiley

shife ate me kapele, sa artist i kompletum eshte tjetri, cfare vokali, cfare instrumentist... kape mbylljen qe vazhdon per disa minuta, cer virtuoziteti, kenget i shkrunin vete (kjo e funit eshte per ndarjen me ate kingen me kapele... a dahet robi prej asaj mer?... po tjeter muhabet ai)... interpretimi skenik i papam... tani cer mund te doje mo robi? vetem Cyrus Miles ka met mo smiley

loool

Te kenaq shpirtin kjo lloj muzike. Nuk e di.... sikur thjesht ai fakti qe dallon te gjitha instrumentet ndersa luajne. Bukur shume.
Si e adhurojne fansat. Si me qen zot.

Il était tard déjà; pas un bruit; pas un souffle; l'air même paraissait endormi. A peine, au loin, entendait-on les chiens arabes, qui, comme des chacals, glapissent tout le long de la nuit. Devant moi, la petite cour; la muraille, en face de moi, y portait un pan d'ombre oblique; les palmiers réguliers, sans plus de couleur ni de vie, semblaient immobilisés pour toujours... Mais on retrouve dans le sommeil encore une palpitation de vie, --ici rien ne semblait dormir; tout semblait mort. Je m'épouvantai de ce calme; et brusquement m'envahit de nouveau, comme pour protester, s'affirmer, se désoler dans le silence, le sentiment tragique de ma vie, si violent, douloureux presque, et si impétueux que j'en aurais crié, si j'avais pu crier comme les bêtes.

Why not think about times to come,
And not about the things that you’ve done,
If your life was bad to you,
Just think what tomorrow will do.

Don’t stop, thinking about tomorrow,
Don’t stop, it’ll soon be here,
It’ll be, better than before,
Yesterday’s gone, yesterday’s gone.

http://youtu.be/v9BtLRWbkmA

Eh eh... imagjino te ishe aty. Shkarkova "Fleetwood Mac - 25 Year". Duke i degju.

shqiperia do te behet! smiley

 

smiley Persa me perket... jemi ne pune e siper.

http://youtu.be/RyPMtkzOCt8

Ka dicka nga Rolling Stones ketu. Ose Rolling Stonsat kane dicka nga keta.

jo jo, kta kan nga stonsat, esht reaksion me nji drejtim ...

http://youtu.be/FtOU1xL539E

shiko se eshte infeksion i keq ky. s'do nigjosh dot mo bullshit nga kto te sotmet masanej.

Ato jam duke degju. Rrjedhin qete. Nuk te lodhin.
Kam fillu me e kufizu bull-shitin. Natyrshem. Le te themi qe po kufizohet vete.

PS: Mos kane ndonje efekt kolateral keta? Se mos behem komunist mor aman. smileyhttp://youtu.be/8ZeTlMpnfHk

ahahahaa... smiley

 

It's no hanging matter. It's no capital crime...

Thx peshku, in a good day once again today! smiley

bis bald.

Do behet Shqiperia emigrant. Do behet. smiley

Ja nje pershendetje per ty dhe Emon me nji vakt i ri per Shqiperine. 

Emigranto, me fal qe i bej nje "break" te vogel berjes se Shqiperise, por mua me thene te drejten me pelqejne edhe kenge si kjo me siper apo si kjo me poshte:
http://youtu.be/TxvpctgU_s8

Duhet te filloj te shqetesohem apo nje cik nga keto nuk i bejne dem revolucionit? smiley

Udheheq vetedija....  Nuk ka arsye te shqetesohesh. smiley

Ku dhe kur?

Sonte ne Qemal Stafa/20:00 

Eh eh.. s'shkokam dot. Kenaqu!

Faleminderit! smiley

So much rain, I want a lil'Indian Summer ... for anything else, there is Francis Lai

Flm. Une po dal tashi.
I njejti vend si dje.

Tanti ti cercano
Spiazzati da una luce senza futuro.
Altri si allungano
Vorrebbero tenerti nel loro buio

http://youtu.be/159R8w4OniU

Flm!smiley

Une nje koke kam e dashur dhe e kam te zene.smiley

Ne koken tende,por mos shpejto,ke kohe.smiley

Tani ,kur te vete do shoh ,sa e bukur ka dale.Por gjithmone nuset jane me te bukura se dhenduret.smiley

Po ti kush je?

jam fantazma e fantomasit.. smiley

Edhe ti tullac/e je?smiley

smiley po por mbaj paruke te ndertuar me fibra optike..

I love Polly more than my mom - Anonymous Youtube comment

Pj Harvey - A perfect day Elise

 

Cfare ka ndodh?

smiley Memories... 

Don't let the memories of the past get you upset at the moments of the present, despite their importance!

Mund te kesh te drejte por..

Memory is a way of holding on to the things you love, the things you are, the things you never want to lose.   smiley

 

Flm Jorid!

They say there's a place down in Mexico
Where a man can fly over mountains and hills
And he don't need an airplane or some kind of engine
And he never will
Now you know it's a meaningless question
To ask if those stories are right
'Cause what matters most is the feeling
You get when you're hypnotized

http://youtu.be/8yA2i60AVIw

qyqa brado,

ka met me t'bo dhurate nai album te dikujt tjeter se m'duket ti i shkreti vetem fiskniket paske laj thaj

smiley

I kom fiksim bedrana,i kane tekstet e kengeve sikur ti kisha shkrujt vete. smiley

hara lulzim basha o tma gzosh o bashkine, rrofte ristani bashke o me saline oooo

 

qyqja

ti nigjon Alban Skenderajn

tutje tutje .........ca bo kshu ? Ti ishe mire smiley

mir mi jam e ka fajin shoqja jon greke smiley hahaha  po mson shqip ajo 

qyqja po t'zeje nai dashnor tamam mi, cpune ka me A.Skenderajn smiley

smiley haha  po ku di ti se nuk e ka already mi 

pergjersa ngjon Alban Skenderajn hmmmm do pare kjo pune smiley

Me fal se tani e lexova.

Po une ja prezantova se keta shqipot ketu ne pergjithesi "guess what" i vinin qe te degjonte?! Muzike greke!!! Edhe i flisnin ne greqisht! Edhe i jepnin vere greke.

I thashe: Eleni duhet te jete bo keq per muziqi dhe veriqi ne Athinaqi pederisa ke ardh deri ketu ne Tiraniqi per t'i rigjetur. smiley

smiley ska gje tesoro ty ti fal te gjitha smiley 

nejse vertet tip Eleni  

Apo s'eshte edhe bufalaqe. smiley

Ti s'besoj se e ke problem qe te jemi open-couple apo jo?! smiley

un fare jam kaq open sa te le me tjetren forever and ever kaq zemergjer jam hahahahahah ika se kam pun neser 

Naten rrusho, naten. Dashnore te perjetshem do mbetemi... U pa puna... smiley

m'falni qe fus hundet mes qiftit , por , eshte zakon qe cdo cun garip, ka nje te dashur formale, qe eshte elegante, feminine, paksa kokete, dhe me mjeker perpjete smiley

dhe nderkohe, ka nje dashnore, te shendoshe, gjithe mishra dhe epshe

smiley

Olso, e ke kap veten mer plak, ca t'them une. Plasje me vjen, por duhet me e pranu

Jo mo rrush, you are always wellcome.

Ca me te thone. Jam bo 100% albanez tani. smiley

mishra dhe epshe

edhe goc kasapi t'kishe qen mooo... e c'do bohemi vegjetarian m'duket. u prish koha fare. ra edhe nasdaku krejt...

Me duket se e kemi diskutu nje here kete argument ketu tek peshku. Kete punen e mishrave dhe epsheve. smiley

normal mer

peshku osht bo si çmendine, ku ska teme qe nuk bohet fërtele smiley

Po te pakten ta bojme erotik o Ruzhe. U prish qe u prish... te zgjedhim te keqen me te vogel. smiley

smiley

ça t'bosh mo, kta karafilat si puna Olsit na shtijne menjen e keqe smiley

http://dev.kiss925.com/files/2010/09/lady_gaga_meat-450x626.jpg

file minjon!

olso, e ke bio fare! smiley

 

ket ta mje Olsi se une se du bjonde smiley kjo eshte si rare done

I want my stake well done smiley

se na perzive zorret tshti Cimo, shyqyr qe kam pi vere te mire sonte se do kisha nxjerr zorrt

ta maje Olsi e kisha llafente

te ,,,,sha opsionin e redaktimit o admin

meshireeeee more, ose po deshe me na perzane nga ppu na e thuj troc me mire

 

po vras menien cer jon ato 4 presjet.

 

smiley

te ,,,,sha opsionin... smiley

 

ja e shef, e kuptove vete

smiley

naaaattenn

perfshihen 6 folje periher aty.

shume eficjente presjet.

noten smiley

 

sheee ku t'vete menja ne ty dreq

smiley

mu aq presje m'kapi dora n'fakt, se mu ka bo tastiera i cik ngjitse prej tymit te duhanit perzi me vodka qe i ka ra perciper

naten

te ajo tastjera me tym duhoni dhe vodka gati te thame imagjinoj dhe ca leshra pa origjin te percaktume (dhe pa takse) dhe nja dy bishta te perthym cigarje, njoni tek "w" dhe tjetri te "k"-ja...  me buzkuq shkrujt ne harkun F2 deri te F10 "fuck off"... smiley e cila nderpritet vene-vene nga cimcakiza disa ngjyrsh te ngjit aty prej mujsh... smiley

ika ika dhe un.

jes jes I m always ok no matter dhe itinerary smiley 

shyqyr smiley

lol

aman t'keq , se boll m'ka dale nami keq qe jam me PD smiley

Rrofsh

Naten

ii ma ke vjedh mu

great minds think alike mosmiley

 

plaste syni keq smiley

ca t vjedhme mi no way po eshte great minds ika natn e mir  

aman t'keqen desha me thane se na dhiu ky peshku ri pa redaktime

ptu !

ska gjo mi smiley ppu po ben  diskriminim pozitiv per rob si un smiley hahahah 

rrofsh ja ta nigjoj

ishalla sma ke me t'futme smiley

qyqa , ju m'duket se m'spiunoki facebookun

Rrofsh, kjo sme le pa gjume ,se e nigjova  pak ma perpara smiley

 

hmmm e nigjova 2 here

deep deep ballade.m

mire mire m'pelqe, nuk me dritheron gjer ne palce por prape ma ke gjet zemren smiley

smiley

 

Ah, u shkriva. You made my day hon. Ma bofsh gjumn e omel.

smiley

naaaaaaaten

Jo mi zemra teme. Si ma thu kte iher?!

Ku o ky moot redaktimi?!

Per Tom Waits afficionados, albumi fringo, del ne treg 24 tetor:

http://badasme.com/

kode te mundshme per t'u regjistruar:

2qb-varpn

upb-agc4j

1ab-210g0

Se desh harrova: Pershendes te gjithe tifozat e Bayernit smiley

me mandoline? smiley

Ku ta gjej cifteline tani ne mes te notes une?

Grüß Gott Brad! 

smiley Po te kisha 2 qene (ose 3) do t'ua vija emrat Al(l)ison dhe Debra. Falemnderit shume per gjithe CD-ne Alice te Waitsit, xhevahire, une qe s'jam ndonje ndjekese e Waitsit.

aaa Debra, kur te beje qenushen hipotetike kjo, ma ler mua ta pagezoj paraprakisht me emrin Zebra smiley

shume juventine prej jush smiley. gje qe pjeserisht me kujton se alban nimani ka bere nje 'te bardhe'.

uuuu the 90's are back, eshte pak i sheshte albani, me mundesite qe supozoj se ka mund te kishte bere ku e ku me shume, megjithate interesante, flm trop smiley

perfundimisht, Prishtina is where it's at?! smiley hallall!

them se albani eshte stretched too thin mes gjerave qe ben. pjesen e solla me teper si lajm + per opinionin tend (e sheshte me duket realiste). deri tani s'po me entuziazmon, por te shoh me degjime te tjera. per robin vete kam shume respekt.

si perfundim kur leviz ne prishtine ti? po me juven kur do behesh ? smiley

se pse kam pershtypjen qe ka aspirata prej th. york-u?! gje qe nese eshte minimalisht e vertete, eshte levizje e gabuar per mendimin tim. 

po te kisha mundesine, s'do isha menduar kater here smiley 

what is this "juve" you're talking about? is it a cricket team? smiley

fiksim e kam patur kete smiley

... trip on fence post line
sifting through the remains
one man's close pursuit is another man's
last chance ...

Into Dust del gjithmone nga nje reklame televizive, per mua ilustrim i shkelqyer des unheimlichen. Te kam kujtuar kur kam manipuluar manikyret smiley

smiley lajmet thone se Neali po shkruan nje liber; nga i njejti burim del se bashkepunimi Lou Reed & Metallica me ka pelqyer jo vetem mua por edhe Rolling Stone-it, reviste sa katrore aq edhe kubike smiley

Une Tropo do kisha shume frike sikur shijet e mua te perkonin me ata tipat e Rolling Stones qe se kane idene fare se çfare po ndodh, te pakten keto 20 vitet e fundit...e vrasin mendjen vetem si te zgjedhin leter te bukur e te shndritshme per reviste!

hahahha nje gje eshte e sigurte, qe une edhe ti s'mund te flasim mbi asgje qe ka te beje me metallicat. ne fakt rs kishte nje reportazh nga studioja ku te lezetonte elektriciteti mes reed-it dhe 'cunave'. sa per rs-ne vete dhe revista te ngjashme, mungesa e afrimitetit s'me lejon as t'i shaj as t'i mburr, prandaj komenti sferiko-katroro-kubik ishte aq ambig.

Paske mendje te keqe sot? smiley

pret puna deri te shtunen smiley

hahaha, e paske me deadline keshtu? Hajd suksese! smiley

Akullore,je ca e vogel ti dhe nuk i kupton te gjitha smiley

Thua? Mbase pjo smiley

Me ke mi,se ketu jane te gjithe te zone smiley

Hajd urime! smiley

e thote Bajleri jo une...smiley une jam e zane per vete ( e thashe me dialekt shkodran .. smiley

kush eshte ki Bajleri mi ketlina.

Ai qe ka mikrofonin ne dore, qe i ka shku mendja per ashtu.. smiley

Po mire meqe i ka shku menja,ai mikrofonin ne dore e paska smiley

Ps: U be per teme te re me duket...

Si t'i bej 'like' kesaj kenges tende ne PPU une smiley, kshu pa t'folme dmth, alla facebook??

Pyetje prej 1 milion dollaresh. smiley

Duhet te jete duke u marr Penari me kete gje... mendoj se do shikonte nje permiresim komentesh ne pergjithesi ne peshk.

Une si peshk i ri e ndjeva nevojen menjehere... nuk terhiqet rinia ndryshe smiley.

E ka fajin shteti qe ju lejon pushim diten e sotme... smiley

Mbi 70% e admi.shteterore nuk e dine simboliken e kesaj dite.

Se besoj .smiley

Simboliken mund t'ia dine ,por kontributit te saj ,jo te gjithe mund t'i japin te njejten vlere.

Nene Terezen e duam ,do ta kujtojme ,por dhe pushimin do ja shijojme.smiley

Keto festat zyrtare jane embelsire ,jane .U shtofshin ishalla!smiley

Po c'te shtohen me moj...smiley Nene Tereza na ka lene,skemi c'ti shijojme me.Ju u knoqet me pushime ketej... Vaj me det! smiley

qetesohu goce,kaq ziliqare qe ne pike te sabahut ti ?.smiley

Cfare ke pare ne enderr, mi xhan ?smiley

Ja filloje me nje smiley ,se te qeteson dhe te kthjellon.smiley

Ziliqare per ju?! smiley Une jam pushim dhe vete moj vajze.

"Kafene" e kam pire qe ne 8:30. smiley

 

Edhe une e kam pire dhe tani sa piva te dyten,madje.smiley

Me ate puthjen do te tregosh qe je ne qejf,se je pushim eeee.smiley

Une jam gjithmone ne qejf Venus. smiley

 

 

ti "xhaxhi" nuk je pushim sot? smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).