E bëj këtë pyetje mbasi para 2 javësh vdiq në Vlorë një vajzë 23 vjeçare. Të afërmit e saj akuzonin, se ishte lënda kimike që përdor kjo kompani për trajtimin e lëkurës, dhe kushtet në të cilat punohet në këtë kompani. Emrin e kompanis nuk e fiksova mirë por është një kompani italiane që fillon me ALB ... pjesën e dytë s'e fiksova. Njerzit që punojnë aty janë hallexhinjë dhe punojnë për një cop bukë 120-130 mijë lek në muaj, dhe kjo detyron që mos të hapin gojën dhe denoncojnë kushtet në të cilat punojnë dhe rrezikun e jetës nga ky lloj kimikati.

1 Komente

Pyetja qenka ne vecanti, por jemi qe jemi cilat jane e si/sa funksionojne mekanizmat e kontrollit ne pergjithesi?  Auditoret e me the te thashe ...

Kompani italiane eshte kjo?  C'jane keto llafe tulpi per Investimet e Huaja Direkte te dera e shtepise tejet te suksesshme? 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).