Imazhe mahnitëse gjallesash mikrosopike që morën çmime në Nikon Small World Photography Contest

Nga nervat e elektrizuara të një miu tek larvat e mushkonjës apo sipërfaqja e një mikroçipi e zmadhuar 1000 herë. Të gjitha këto fotografi gjigande të botës së vogël i gjeni të përmbledhura në një album të vetëm duke ndjekur këtë lidhje. The Big Picture.

PS. Fotoja ilustruese tek Peshku është shkrepur nga  Dr. Donna Stolz, dhe është... një fije bari.

17 Komente

Ngjethese! sec me kaluan ca mornica frike duke pare ato fotot.

 

smiley interesant!

titullin, ketu s'e kuptova, fillimisht. po paska qene mikrobotet si botet e vogla smiley 

mikroskopi elektronike me ngjyra artificiale!

Nga te gjitha kjo ishte absolutisht me e bukura! smiley

mua me pelqeu kjo: seksion i nje nervi(miu) ky, perfytyroni pak trurin tuaj, prejsmiley peshku! 

Shume te bukura.

Kjo qenka per t'u var ne mur:

Edhe mua kjo me pelqeu me shume. smiley

Horror ca foto aty 

Pina colada mu si flutur na qenka!

Po dhe margarita shume e bukur.  smiley

 

Po konjaku si do jete? 

Na falni qe po flasim me vete pa pire, (penar, dum redaktim! smiley ) por tani po i bie me te qe me ka marre malli per nje gote, po me teper se per shijen, per aromen. Duket qe po vjen dimri. 

Ne dimer me shijon shume Bailey's. smiley

Shume t lezetshme dhe keto. smiley

Rose wine. These colourful microscopic pictures of alcoholic drinks reveal the incredible molecules that make up our favourite tipples. rose wine

Kjo ngjaka me pikturat e Ed Rames mer.Ups hyni ne ktu Edi smiley

Keni ndonje kadro te dhimbjes se kokes? Qe ta shikoj me syte e mi si eshte?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).