Muzikë pa etiketa

Mirësevini në Katror 16, në këtë takim muzikë e re dhe e vjetër nga Feist, Beck, Neil Young, The Decemberists, Weezer dhe muzikë shqip nga Genci Salihu dhe të tjerë. Dëgjim të mbarë!

http://i.mixcloud.com/CmpqD

Lista e Plote:

 1. Beck - Gamma Ray
 2. The Von Bondies - C'mon, C'mon
 3. Neil Young &  Crazy Horse - Cinnamon Girl
 4. Eleanor Friedberger - My Mistakes
 5. Interpol - Evil
 6. Feist - Anti Pioneer
 7. Atlas Sound - Modern Aquatic Nightsongs
 8. Weezer - Say It Ain't So
 9. Armand Margjeka - Desire
 10. The Decemberists - The Crane Wife (Part III)
 11. Genc Salihu - Rrugeve
 12. Franz Ferdinand - Eleanor Put Your Boots Back On

 

Në kopertinë: "det sjunde inseglet" © Eni Turkeshi Photography

5 Komente

Gjes Oranje, po te pershendes me te treten ketu. smiley

The Crane Wife

smiley

 

Pa etiketa fare, squar, Falemnderit.

Ketu ne pune, na i kane fshire dhe folder-at personale me muzike e gjithecka, kshu qe katroret e tu jane te vetmit qe ma bejne me te durueshme diten. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).