482 Komente

50% me 50% thote balkanweb.

Ne Tirane: 430 nga 485 kuti te numeruara.

110361 Rama.

110868 Basha.

 

On the other side... Wonderful weather here in Londinium. Boudica would pride herself in it. Sun's shining, sky's clear and blue(-ish)... it all feels so auspicious. It's very good. Very good.

Peshq? Nje dite te mire qe te gjitheve. smiley

 

PS: Per ramistet, socialistet, majtistet, antiberishovicistet, antibashistet etj... Nese Rama humb ne Tirane, cfare dmth? Qe jane vjedhur votat? Apo dmth ndonje gje tjeter? smiley

Votat i kane vjedhur kater-rrotaket, makina e bardhe me targa te huaja qe qarkullon me materiale zgjedhore neper Tirane, dhe çantat qe vijne verdalle para qendrave te votimit (oups, Numerimit!)

He mo Rame ! Ke 3 dite qe del ne TV gjasme per te prezantuar fituesit e tu neper Burrel, Patos e Konispol, vetem e vetem per te gjetur justifikim qe te flasesh per Tiranen, por mbreme e tregove se i kishe mbushur !

Po te merreshe goja  smiley

Keq me vjen qe do ikesh, se u mesuam aty ... rruge te mbare ne misionin e ri tashme !

 

Sipas teje ?

Ka humbur. Rende bile. smiley

Tani Rama po sajon planin e justifikimit se me vjedhen votat. Vura re se Braces i ishte rritur mjekra shume.

Gazeta shqiptare thote ne faqe te pare qe Aleanca "Berisha" eshte 54 000 vota para "Rames".

PS: Dokumentet e CIAs: si u rekrutuan nga greket 90 barinj shqiptare. 

Di ndonje gje per kete?

Sipas te dhenave ne shume njesi vendore si bashki apo komuna ku kryetarin e ka fituar PS, keshilltaret i ka PD, mendoj se njerzit e pelqejne PD por nuk jane te kenaqur me personat qe PD ka propozuar per kryetar.

O Lefty, rezultati mund te shkoje nga te dy krahet por duhet te kesh parasysh se ne qendren 11 jan numeruar 15 kuti, kurse ne qendren 5 jane numeruar 5 kuti ne 5 ore. I duruari i fituari i thon ksaj pune. Duhet me prit deri ne fund sa te numerohen te gjitha.

Gud Lak maj friend smiley

ashtu eshte, ke te drejte : i Duruari i Fituari !

Gjeje vete se kush duroi e kush e shpalli fitoren e thelle i pari ...

Do te dish se kur fiton Rama ?

Nese tek Njesia 5 del me mbi 5000 vota diference !

Deri tani qe jane numeruar kutite e bllokut dhe kane ngelur ato te Selites, Rama ka fiks 3000 vota avantazh tek Njesia 5 kur jane numeruar aty tek 65 % e kutive te njesise.

Mire Lefty fitove ti smiley Nuk jam ekspert zgjedhjesh, po kjo qetesia e PD me duket icik me spec me thon te drejten. Se nuk jam ne terren me pa se ca bohet. Gjithsesi qe dun me i bo 'puci puci' Edvinit as qe diskutohet. Si ka mundsi qe PD fiton vetem periferit? Meqe ti je i fushes Lefty me ndihmo pak ktu..

U se harrova, se sjom i mire ne Matematik. Tani Sa kuti kan ngel ke 5? edhe sa kan ngel ke 11? Me duket se 5 ka me shume kuti nga te gjitha, me sa kapa un nga keto debatet ktu ke Topi i bie qe ky avantazhi Bashes eshte artificial, sepse eshte numeruar me shume njesia 11 edhe 8, kurse 5 ka qene slow. Lefty nqs je mir me Math, na bej nje llogari te perafert, se sa vota kane kutit e mbetura ke 5 edhe sa kane ne total ato ke 11 dhe 8. Edhe te nxjerrin konkluzionet.

tek 5 kane ngel 26 kuti per tu numeruar.

Ndersa tek 11 kane ngel 5 dhe drejt perfundimit edhe tek njesia 8. Por, rendesi nuk ka numeri i kutive por i votave qe kane ngel pa numeruar. 90% e votave qe jane ende pa numeruar jane tek 5.

Per momentin Basha eshte 100+ sipas KQZ. Numrat ne web jane shume te ngadalte nga KQZ dhe artificiale.

Une kam mendimin se pa u vulosur Durresi dhe Elbasani ( jane 100% te garantuar) nuk hapet 5.

Rama kok pagurja po i ben zbor jo vetem Tiranes po gjithe Shqiperise. 

Revanche is a dish best served cold ...

flm Liqeni.

Lefty tani pyetja ime per ty eshte kjo; Ne 5 kuti te mbetura ke 11, i merr dot 3000 vota Basha? Se tani jan +100. Ke 5 Rama + 2000 edhe i merr. Si thu ti Lefty?

 

Liqeni pyetja fundit per ty, Sa kuti gjithsej kan ngelur ke 8 dhe 9? S vota dmth perafersisht?

 

thnx

Shiko 55 sipas KQZ (sipas TCH 49 dhe jep Ramen para me 100+) kuti kane ngel te gjitha.. 26 jane tek 5. Keta te TCH i marrin te dhenat pasi mbushen procesverbalet.

Por, sic thashe duket se 5 e vulos. Numrat e votave pa numeruar tek te tjeret jane te pa perfillshme.

 C` u be nga Tirana u ngjall  PD-ja ?

 LEFTY, miku im!

   Kujdes se nuk i duhet perfole para kohe, fati  tjetrit,  duke i cilesuar vetem anen e hidhur.Sepse Fati,  vertet  i merr, por nuk le  pa i dhene gje.Ne duhet te bejme kujdes, per vehten tone, sepse kur fati  vertete mund te na asgjesoje nje armik,   entusiazmohemi  aqe shume  sa qe  me plumbat qe qit "arma goje", asgjesojme ata me te cilet nuk kemi ditur te bejme e  te mbajme miqesi.

 Keshille miqesore e kam.

Tung

Pse fshati dhe periferia (te ardhurit nga fshatrat,kryesisht  )...votojne djathtas ?!!!!!!!!!!!!!!¨¨¨¨

 ''katunaret '' ne pergjithesi kan qene te majtè

 Fshati është konservator që do të thotë se i merr kthesat me pak vonesë kur ti jetë mbushur mendja mirë .Shiko Kavajën iu deshën 20 vjet të shikonin ku është e mira e demokracisë në zgjedhje dhe se vota është presioni i vetëm që mund ti bëhet pushtetit duke e ndruar atë dhe jo bindje koti me besim të pa provuar .Kjo vlen dhe për Shkodrën.

Fshati shqiptar për nga gjëndja ekonomike sot duhet të jetë i majtë por në Shqipëri mungon e djathta e vërtetë klasike tradicionale dhe e djathta liberale .Ndarjet e majtë e djathtë s'ka sens tek ne dhe është thjesht një emërtim cilsues jo përcaktues.

Cja ke fut kot ti tani! Kavaja dhe Shkodra thua qenkan fshatra WTF???
Kavaja sa per info nese se dine eshte ne qender te Shqiperise, nese se ke shume idene nga gjeografi dhe eshte vetem 30 min nga tirana dhe 5 min nga bregdeti. Ka kushtet me te mire gjeografike per te qene qyteti me model ne Shqiperi. Eshte gje tjeter pastaj qe qyteti keto 20 vitet e fundit ka pasur probleme me politiken dhe zhvillimin, por fundja cdo qytet ne shqiperi i ka keto gjera. Popullisia aty eshte akoma e paperzier, sic eshte ne Durres Tirane apo Elbasan. Edhe ne kryeqytet eshte po e njejta gje, po te flasim per tironcit e vjeter(po ato te vjetrit fare ato dembabademsat tironsa dhe jo ato tiranasit e perzier) jane po te njejte ne mendime(trust me se vete jam nip prej kavaje dhe gjyshja ime eshte tironse vjeter). Boll folet keq per i qytet qe se njeh mire.
Dhe per qytetin tjeter, Shkodren, ta quash fshat eshte po aq mediokre. Shkodra eshte nje nga qytetet me me shume qytetar ne rang republike. Hiqe keto paragjykime, qe nese votohet kjo force politike eshte fshat dhe nese ajo force tjeter eshte qytet.
Bindjet politike skan asnje lidhje me te qenit qytetar apo fshatar.
 

 Ti vetë e thua s'ka lidhje me qytetar apo fshatar mentaliteti flas unë .Ka  rëndësi mentaliteti jo vendi ku jeton apo ku ke lindur .Unë i njoh kavajsit dhe shkodranët ,, dhe ndryshimet demografike dhe emigracioni ka  ndikim të madh. Unë nuk nisem se për cilën anë votojnë por nga fakti i konservatorizmit dhe gjykimit mediokër të "vetjetradhtisë" për mos ndëshkuar të dashurin tënd kur gabon dhe nuk punon mirë .Kavaja e tregoi me vonesê Shkodra me gjithë padrejtsitë dhe  papërgjeshmëritë e treguara ndaj saj vazhdon me kokfortsi ti japë votën dêmtuesve të vet. Nuk e di sa e kupton ndryshimin midis mentalitetit mesatar të njerzve dhe vendbanimit s'ka lidhje kur kemi çvendosje të tilla .Ajka e qytetarisë është gjë tjetër dhe në votime apo politikë roli i saj sot për sot në Shqipëri është pak i ndjeshëm .Politika ka 20 vjet që bëhet në rrugê e me mentalitet mesjetar (për mos përdorur fshatar) më i forti më i miri .Unë s'po flas për bindje politike por për konservatorizëm se po të flas për bindje mbështetsit  e pd nqs thonë se janë të djathtë kanê mangësi formimi politik se Pd me veprimet e mosveprimet e saj nuk është e djathtë.Po  të kujtoj vetêm dy gjëra kthimin e pronave dhe legalizimet e paligjshme s'ka i djathtë i vërtetë që i gëlltit  mos them marrveshjen e kufijve detarë që është përtej të djathtës e të majtës por tradhëti e hapur .

 Sepse fshataret nuk kane ndonje lidhje me temat e politikes kombetare zakonisht. Kutia, vizat, integrimi jane fjale te huaja per ta. Nga ana tjeter qeverite e kane te lehte te blejne votat e tyre. Shtroji nje cop rruge 500m, nje kanal vadites, dhe rrane rehat. 

Nga ata tjeter duhet thene se ne Tirane ka ndodhur deri diku e kunderta. Zonat e vjetra afer qendres se Tiranes Rama i ka humb. 1, qe ka qene mbas 5, zona me e forte per PS ne Tirane Rama e ka mbyll vetem +600 me duket. Ka humbur 2 qe edhe kete e ka pas te veten. 10, 7, 9, 8 (po keto te dy te fundit nuk i ka pas ndonjehere per te qene te drejte) gjithashtu. 

Po e shpeton 5, me komunen e Parisit qe eshte lagjia me e re e Tiranes, dhe tej mase e keq menaxhuar. Dhe shumica e atyre jane te ardhur, po nga rrethe te jugut qe zakonisht votojne PS. 

 Endri tek 7 Rama +464 

Katundaret e urrejne me shume se kushdo te majten, sepse katundaret jane shtresa me e shtypur ne kohen e diktatures, ata punonin ne kooperative si skllever, me paga qesharake, nuk ngopeshin as me buke misri e me kripe, megjithese prodhonin grurin, misrin, qumshtin, frutat e perimet, mishin.75% e popullsise jetonte ne fshat ne ate kohe

O Mato konceptet e majta dhe e djathta perdoren ne regjime me sistem demokratik dhe kane ne bazen e tyre polipartizmin. Ndersa ajo qe thu ti eshte per sistemet monopartiake. Qe ta kuptosh me mire, se nuk mbush shume ti, edhe futbolli edhe basketbolli me nje top luhet, por kane regulla te ndryshme. Njoni e lu topin me kembe dhe tjetri me dore. Ndersa ti kerkon qe ata te lujne futbollin ose basketbollin ene me kembe ene me duar.

Ka 20 vjet qe politiken shqiptare e dominon PPSH qe ishte ne pushtet e vetme ne kohen e diktatures, tani kjo parti eshte e ndare ne dy pjese te medha PD dhe PS, edhe ca mbeturina te vogla. PD u krijua si rezultat i ndryshimeve  demokratike dhe doli me platforme te djathte.

PS eshte vazhdimi i PPSH qe ndryshoj emrin ne kongresin e 10 te PPSH.

Te dyja jane pjese e nje topi, qe e kane ngjyrosur, gjysmen roze e gjysmen blu

 

 Ke ngel prapa Mati në vitin 91 .Shih veprimet ato e ndajnë të majtën nga e djathta .Kush veprimet politike të djathta të Pd përveç taksës së sheshtë dhe ajo me hile nga prapa.

O mati urime per zyshen dhe ta gezoni kryetaren e re te bashkise Burel!

sinqerisht,

I juaji

Sheme

O Mato, o yll bote! Rrespekte! M'pelqen rrealizmi yt!

Mato, PD u krijua nga studentet, nga greva e urise, nga zjarri kolektiv i qindra mijera shqiptareve qe u kishte ardhur ne maje te hundes nga situata, ajo kohe, diktati i gjithanshem, sidomos per fjalen e gojes dhe mendimin e lire; vella. Ishte detyrim i kohes dhe gjeja me llogjike per te bere dhe per t'u pranuar nga ata qe u vihej perballe ai zjarr kolektiv. Me pas, pas krijimit, ajo u shti ne dore nga njerezit me te ndyre te asaj partie; nje keste maskarenjsh - kryesuar nga Saliu; qe ishin shkaku kryesor i renies se atij sistemi dhe falimentimit te arritjeve dhjetravjecare te lumenjve te gjakut dhe djerses te gjithe popullit tone. PPSH nga ana tjeter, u korruptua shume nga anetaresimi i shtreses me te ulet te moralit te shoqerise sone popullore; se u pranua servili, u pranua spiuni dhe tradhetari, njerez pa morale fare; sepse dhe sherbimi pozitiv ndaj partise, dhe e keqja me e madhe e atij populli, ndodhnin me ane te te njejtit gjest. - Psh, Saliu kur spiunonte si qelbesire, dhe nga ana tjeter nuk linte sume funksionaresh te larte te PPSH, duke u alivanosur para tyre per pak anetaresim; sepse ashtu edhe na mbushenj njeriu dhe qetesonte pak ethe pushteti; te pakten nga favoret qe egzistonin per dike qe quhej komunist.

Une njoh njerez, nga me komunistet e komunisteve, me enveristet e enveristeve dhe ne te njejten kohe, te gatshem te flijoheshin per te miren e atij populli, per sovranitetin dhe dinjitetin tone kombetar; per ceshtjen kombetare, per pak Kosove, per pak Cameri, per pak Nish, Shkup, Porgorice, Ulqin, Manastir, Konice, Follorine, Arte e Preveze... Dhe nuk linin gje pa thene per ate sistem, per ate parti, per ata njerez ne pushtet; e jane ende edhe sot e kesaj dite, komuniste.

PD pra, nuk eshte e djathte; ajo perfaqeson konkretizimin e ligesise, pamoralitetit, matrapazllekut, poshtersise, dhe cdo gjeje tjeter te shemtuar dhe te ndyre qe rrjedh prej ketyre cilesive; si antishqiptaria, ckombetarizimi, lufta e panderprere kunder dinjitetit dhe sovranitetit tone kombetar. Kjo eshte PD-ja. Prandaj nje parti e ketille ndiqet nga mbrapa na nje shpurre njerezish, pokaq te pamoralte dhe pamorale, sa ato qe shpjegova me siper. Dhe te tille vijne edhe me silueta te reja; si Basha, Olldashi, Vokshi, Paloka(rrugaci),Bode(gjeja e leshte), dhe sipas LESHTESISE duke u renduar dhe perkeqesuar, ne rend; Topi, Xhaferri, Patozi (ky per nga trashesia nuk ka konkurrence ne rang republike); etj etj etj Mato... dhe nga nje miriade njerezish dhe mase popullore, qe vuan seriozisht nga nivele rrenqethese te IQ-se kolektive. Sepse t'i sherbesh nje shpurre te tille, duhet me te vertete te jesh budalla dhe i leshte fare.

Nderkohe qe PS, eshte ndryshe. Perfaqesohet nga intelektuale, mbahet ne kembe nga intelektuale, te niveleve kombetare dhe nderkombetare, po dhe simpatizohet nga te tille; dhe paria aty, nuk eshte e perjetshme - sic eshte ne PD; ne PS, asnje nuk eshte i perjetshem; jo me.

Nga PS-ja mund edhe te dalesh, dhe nuk ka nevoje te behet potere, as brenda, as perjashta; e kjo gje ne PD nuk ka shance te ndodhe; sic eshte e pamendueshme as afermendsh, qe Sala te jape ndonjehere doreheqje; qe eshte absolutist vetem ne etje per pushtet dhe protagonizem; qe ben tradhetite me te medha kunder shqiptareve ne shekuj; si Sala i PD-se.

Dhe nuk eshte si Rama, qe perballe dhe kunder, ka njerezit me te ulet, funderrinat e moralit te atij kombi; si PD-ja.

Keshtuqe, asaj kohe t'i vijme anes, se asokohe kishte diktat si mbi popull, por dhe diktat te brendshem ne Parti; por kur ke dinjitet per te ruajtur, ca gjera nuk i ben, edhe kur e di qe jane te domosdoshme; pranda Berisha ne ate parti ka qene anetar vetem ne cilesi te servilit dhe sumlepiresit te etur per pushtet, por qe fale karakterit te tij te ulet, dhe nivelit te pariparueshem te PK(drained weight) te inteligjences ; kurre nuk mund te vinte ne pushtet ne nje shtet te tille; por vetem ne nje te ketille.

Pra, keshtu i dashur Mato.

Po u kuptuam ketu, nuk shoh pse te mos biem dakord, madje fare kollaj.

po qe Berisha te votohet nga ai popull... kjo gje do te jete e pakapercyeshme, e pagelltitshme, e ndoshta e pariparueshme, per dekada te tera!

 

PS: per kete koment pres te me pergjigjesh Mato; se analize te kesaj feje, nuk kam per te bere me; psikanalize partiake.

 Bravo Mat. Te ishin te gjithe si ty, shqiperia do te ishte ndryshe. Flet tamam, me realizem dhe pa emocion partiak.

Ky top qe eshte rrotulluar perseprapthi ( nga te dy palet) keto 20 vjet, e ka cuar shqiperine ne kete delexhe.

 mati ri jam dakort , por cmendojn fshataret per punen e tokave????

 Venusi, ku  bie te jete  ajo naija djathtas ? Duhet te jem me mangesi te shumta, qe une nuk e shikoj gjekundi.

Ata nuk jane as te majte e as te djathte.Ata jane thjesht, KATUNDARE

Si vajti kjo pune, "Diten une e naten ti" smiley).

me duket se Rama po lutet te mbarojne diten, dhe Basha naten smiley)

hajt per hajer ju qoft ishallahhhhhhh jarebiiiii

çka mangut linte ditën Gjergji,
Plotësonte natën Skënderbeu.

................

..................

Njëzet e katër fushata bëri,
Njëzet e katër fushata theu....

 

etj etj...

Nga TCH:

Insistimit të gazetarit grek, zëdhënësja e komisionerit Fyle i sugjeroi që të kontaktonte me kryeministrin shqiptar për të mësuar se edhe sa kohë duhej që të mbyllej procesi i numërimit. 

“Nuk kam komente për të bërë. Procesi vijon. Por, nëse dëshironi, ju sugjeroj të kontaktoni kryeministrin shqiptar për të mësuar edhe sa kohë do të marrin komisionet zgjedhore në tërësi, që ndodhen nën autoritetin e tij, për të numeruar votat për këto zgjedhje lokale”, u shpreh Butler.

 

 

   Bashkitë dhe komunat ku janë shpallur fituesit:


 Maminas PS

Xhavzotaj PD

Gjeplaj PD

Ishëm PS

Korçë PS

Selenicë PS

Shijak PS

Fier PS

Vlorë PS

Patos PS

Gramsh PS 

Rrogozhinë PDIU

Gjirokastër PS

Pukë PD

Himarë PS

Peqin PD

Përmet PS

Peshkopi PD

Tepelenë PS

Delvinë PD

Memaliaj PS

Lezhë LSI

Ballsh PS 

Kukës PD

Burrel PS 

Leskovik PD

Maliq PS 

Bilisht PD

Sarandë PS 

Rubik PS 

Rrëshen PS 

Ersekë PS 

Kavajë PS 

Orikum PS

Berat PS

Lushnje PS

Kuçovë PS

Peqin PD

Levan PS

Dushk PS

Krutje PD

Ballsh PS

Ura-Vajgurore PS

Drenovë PD

Qendër-Ersekë PD

Bilisht PD

Miras PS

Krumë PS

Golaj PD

Bajram Curri PD

Fushë-Arrëz PD

Pojan PD

Ersekë PS

Kashar PD

Ksamil PS

Bulqizë PD

Otllak PS

Vaqarr PS

_____

Jane vota kunder qeverisjes, qe do te thote se,  shumica e popullit eshte e pakenaqur me Berishen .

 

 

 

 

jane numuruar gjithesej 436 kuti dhe edi ka +100. kane ngelur 49 kuti nga te cilat zona nr 5 ka 26 kuti dhe zona nr 11 vetem 5 kuti. Ne zonen 5 kane votuar gjithsej mbi 41 mije votues dhe deri tani jane numuruar vetem 20 mije votues. Pra ka ngelur pa u numjuruar vota e rreth 21 mije votueseve ose 21 mije vota. Ja po i heq 1000 vota si te paregullta apo qe ja japin PK dhe ngelen 20 mije vota pa numuruar. Nese 1/3 e ketyre votave jane per vrasesin, edi del + me mbi 6000 vota. Nderkohe 5 kutite e zones 11 mund te prodhojne maksimumi 1000 vota me teper per vrasesin. Ja po ju jap edhe 1000 vota me shume per kutite e mbetura ne zonat e tjera behen 2000 vota. Dhe diferenca + per edin do na rezultoje tek 4000 vota.

 sa thjesht qe i bie ti......   

boji njè propozim edit qe mos ti numeroj fare, se ju kshu po flisni!!!!   pa  filluar numerimi Edi pelliste e bertiste se kishte  fituar ndersa kandidati tjeter falenderonte per punen e bere.....             

si jemi katranosur kshu!!!!!!!!!!!!!!

Aleanca "Berisha" eshte 54 000 vota para "Rames", ne shkalle kombetare

Jes, jes, me kte ilac do ja sherojne infarktin Berishes

Pipth boll lezove zerin e popullit smiley

 sa vite kisha pa pare njeri te lexoje zerin e popullit

Le te dale vet Saliu ne kembe ta pergenjeshtroje smiley

 sa kisha pa e degjuar fjalen pipth....

valeminderit o pipth qe ma kujtove

 Nga zyra e Kryetarit te Bashkise se Tiranes sapo ka dale nje tavoline antike e shtrenjte dhe eshte hipur ne nje kamion me tende,nuk dihet destinacioni.

Ishte Saliu me barrele nga spitali, donte ta shifte te pakten njehere nga brenda Bashkine para se te vdiste, se i gjalle nuk hyri dot smileysmiley

 Po Basha qenka aktualisht 500 vota para.

 Brad, mos shkoi gjo n'pez kamioni?

meqe ra fjala, pesen kush e fitoi 

? lol

Sa per pyetjet qe me jane bere lidhur me rezultatin :

Tek Zona 5, Rama ka diçka me teper se 3000 vota avance, ne 40 kuti te numeruara. Ka dhe 25-26 per t'u numeuar, dakort, por sipas PD, keto kuti korrespondojne me Seliten, zone ku PS-ja nuk eshte dhe aq e forte dhe ku LSI ka punuar shume (Erisa Xhixho etj), ndaj, nuk pritet qe diferenca te thellohet jashte mase.

Tek Njesia nr 8, ka ende 6 kuti pa numeruar, ku dihet qe aty 30 kishte gjithsej, pra ka ende 20 % e kutive pa numeruar (Basha e thellon aty diferencen)

Tek Zona 11, ka po ashtu kuti te tjera pa numeruar, ku Basha e thellon perseri rezultatin

Tek Zona  tjeter qe ka mbetur, 7 apo 9 s'me kujtohet : Basha po kryeson bindshem, kur kjo zone ka qete tradicionalisht per te majten ... Rama ketu ka lene shume pé ...

Hesapet jane bere dhe jane sterbere 1000 here nga ata ne terren, dhe tani qe kane ngelur kaq pak kuti, projeksionet dhe parashikimet jane 99% te sigurta :

Basha do kete 400 deri 700 vota avance. DMTH, Hysniu e mori me qafe Edi Ramen !

 

 Lefty i thuj Bogdanit se votat e Hysniut s'janë të Ramës por të atyre që s'uan tja japin as Ramës as Bashës të ,tipave të ngjashëm me predikimet e Lubonjës . 

Pse Basha thote se do te pranoj verdiktin e popullit, ndersa Rama asnje here nuk ka deklaruar se do te respektoj verdiktin e popullit.

Sapo doli BRACE tani dhe tha genjeshtren e radhes dhe peri thirrje popullit te dale ne rruge.

Brace tha se ne njesine 5 Komisioneret e PD nuk jane paraqitur kur realisht jane ata te PS qe nuk kane ardhur akoma ndersa demokratet po presin ne qendren e numurimit te votave.

 Mirmgjes Mati, paske ardhë por rri deri në fund.

Leri mos u lodh kot Mati, se keta bejne sikur s'kuptojne .... Braçe u tregua shume bindes dje kur tha se po ndiqnin nga prapa ate furgonin e bardhe me materiale zgjedhore !!!

@ Prizerenremanika :

Nuk thase se te kujt ja ishin votat e Hysniut, por thashe se paraqitja e tij ne zgjedhje, e mori me qafe Ramen ...

Tani dhe TCH e jep Bashen 50.1 % me 49.9 %, kur tere mengjesin e jepte Ramen me 100 vota perpara ... (sipas tyre, nga 438 kuti). Imagjino sesi eshte ne realitet

 unë atë them se se ka marrë në qafë se s'janë votat e tij Në Tiranë mund të ketë me mijra nostalgjikë por s'janë kaqolë si hysniu që ti japin votën atij .As antarët e partisë vet nuk ja kanë dhënë votën .Kyështê rezultati deri tani Basha + 253 vota .

5-26 kuti x 100 = +2600

8-5kuti x100= -500

11-5kutix80= -400

9-11kutix20 = -220

diferenca Tch -250

total=+1250 për Ramën 

 ore ju te pedeistat, pse i keni bllokuar numerimet mo? S'keni bythe te shihni rezultatin? E humbet dhe tiranen, domethene? Vetem shkodra ju mbeti?

 Po iki une se filloi duke u fry Bracja,dhe kom hall se me plas ekrani i kompjuterit,bo...bo..u fry Bracja.

@Brad, rri mer daje se Qeni qe leh - Nuk te Ha!

Ore, qe te meremi vesh ---- a nuk jane keto zgjdhje Lokale????

Imagjino kur te vije 2013 si do behet puna - do plasi Lufte!

Shpresa e vetme eshte qe Sala te kete cofur gjer atehere. Ne te kundert nuk ka zgjedhje te lira ne Shqiperi smiley Shif ca po behet..

 Pra numerimi qenka bllokuar???

Jane numeruar vetem 4 kuti gjithe paraditen e sotme... 

 Me duket mua apo sikur ka kthyer nga PD-ja Balkanweb-i!

Lexojeni dhe shikoni!

epo 'nga te fryje era.......kthe Gunen' !

 ka nderruar pronar pra mo

 E di, po si nderruan ane kaq shpejt!

 Dhe une besoj se e kane bere me vullnetin e vet te lire e pa asnje udhezim nga pronaret e rinj.

 

 Mos u merzisni,.. mbas nje rezultati shume pozitiv per te ndryshuar qeverisjen vendore, komunat bashkite  ne te gjithe vendin do te kemi zgjedhje te parakoheshme! ..dhe pastaj Meta ne burg per korrupsion, Basha ne gjyq, Ruli ne gjyq, Berisha ne gjyq ect..per shperdorim detyre!

shoh se paske pare shume endrra mbreme! Shpresoj t'ju zeje gjumi rehat sonte, pas festes se PD-se ne Tirane  smiley

Sa per "nderrimin e pronarit" te News 24 etj  :

E pa dhe Bolino qe humbi Rama, dhe tha me mire po e shes tani qe aksionet jane lart, se si dihet pas rezultateve finale, bie valuta   smiley

i squar talianoja !

O lefterije ti thu fito vrasesi, une them fito edi. A presim nje bast qe kush humb nga ne te dy nuk puth mo tek PPU-ja? Pra nese fiton vrasesi une nul qasem me ketu dhe nese fiton edi ti zhdukesh njehere e pergjithmone nga ky blog simpatik? Si thu?

 Une e bojkotoj peshkun po iku lefti

 Nuk bohet mo peshku, po te iki Leftyyy, nuk kena se me ke te zihena pastaj, do ja fusim vetes......

Mire, mire, po a do i numeroni ato te Njesise 5 tani, apo i keni dhon fare djathi gjithe numeruesve tuaj aty?   smiley   

Lefty, jam shume kurioze; perse e mbeshtet PD-ne, Sali Berishen and Co.? Kam dashur gjithmone te kuptoj burimin e inspirimit pasi personalisht kam pare shume ane negative te PD-se me Sali Berishen ne krye. 

Te lutem m'u pergjigj pa tendenca. Po te drejtohem ty pasi mendoj se mund te merremi vesh. Nese pranon, dua vertet (sic thone anglezet) to get to the bottom of this issue. 

Falemnderit.

Me leje Lefty.

Per te njetat arsye qe njerezit (perfshi dhe vete Sula) kane dasht Enver Hoxhen. When you get to the bottom of that (kur t'ia qishesh koken thojna ne), ke me e mor vesh Lefty-n. Deri atehere, pranoje per cka eshte smiley  

 O Tironsi, sinqerisht qe jam shume kurioze. Ne kohen e qoftelargut (E.H) njerezit nuk kishin alternative tjeter, e megjithate zemerata ekzistonte ne nje pjese te mire te popullates. 

Po sot ka alternativa sa te duash mor zot... Mund te behesh edhe JESHIL po te duash. Por t'i shkosh pas Sales, mua me duket cmenduri. Dhe me ze frika kur mendoj sa e perhapur eshte cmenduria ne Shqiperi...

 o Gerta  jemi fatkeqesisht edhe ne pjelle e atij sistemi do te duhet dhe nje brez tjeter....  vetm ai mund tè jetè ndryshe, vetem ai mund te kaloi nga politika e interesit te politika e pasionit

Po lere mor djalin rehat se do na shkoje ti beje shoqeri saliut ne elbasan pastaj.

 

Kane 3 dite qe punojne vec per ta shkrepur nje here bosh si ne kete moment. 

 

Vazhdo left gezohu se askujt nuk i ben keq.

 

 

Me boni pershtypje deklarata e Braces 1 ore perpara kur akuzoje vrasesit Basha dhe Ruli per manipulim te rezultateve dhe acarim te situates ne zonen 5. Saliun qe ai permend gjithmone te parin, kesaj radhe nuk e lakoj. Pse?

Nuk flitet keq per ata me nje kembe ne varr.

 po si ka mundsi qe Pd'ja fiton ne zonat rurale dhe Ps ne ato urbane ?

u be dhe Tirana zone Rurale me duket !  smiley

epo kur zbresin malet ne tr ...nuk duhet te cuditesh

Kush ka ndonje informacion per S Ngjelen, ka kohe qe nuk duket, as ne fushate. Mos eshte i semure?

Qeke i pashpirt!

Po per Salen qe ka 3-4 dite qe s'e kemi pare nuk te ha meraku fare?  smiley  

Nqs është i sëmurë duhet ta njoftojnë s'është normale mos japësh buletin të gjëndjes shëndetsore të kryeministrit në detyrë (përjashto raste lufte ).Spartaku do jetë martuar dhe bën muajin e mjaltit.

+200 Rama

 si nuk ka nje "like" tab ketu po duhet te ndjekim gjithe kete procedure te gjate per t'u shprehur shkurt smiley

 FITON BASHA smiley!

 fjala jote ne vesh te perendisè XD

 fiton fiton!

arvizu te selia e PS

(pas deklaratave te braces qe i thirri te gjithe ne tirane per te mbrojtur voten)

 

pse thua ti, do ti shkulka veshin miushit nga Berati ! 

Ne fakt ato teorite e Braçes jane paçavure, sipas meje. "Ujku, ujku" gjithe kohes. 

 fjala jote ne vesh te perendise.

 

Nderkohe kane filluar te grumbullohen njerez perpara qendrave te numerimit (tek "Vasil Shanto" te pakten).

 Kam fitu shume respekt per ty, edhe per qendrimin e djeshem ndaj Nazarkos. Me vjen mire qe megjithe deshiren normale qe te fitoi Rama ka njerez qe nuk e humbasin komplet toruan. 

Rrezultati i fundit nga Ora News:
Rama: 112486
Vrasesi: 112334
Akoma nuk ka dale asnje rezultat i ri nga njesia 5. 

 she she she....  po e ndiqke edhe ne feisbuk edin !!!!!

Gjitheandej, vetem per rezultatet flitet... i mjeri shqiptar!

 cjane kto tone......  pale pale jemi edhe deputetsmiley   

www.youtube.com/watch

a nuk e kishin fituar kto Tiranen!!!!!   pse ndjellin panik??

701 vota + per Bashen ! Zyrtare nga KQZ !

Tek Zona 5 po reduktohet avanca e Edi Rames !

 o Lefto po durrsi mbaroi??

 Durresi mbaroi me fitoren e PS.

 ne durres 

Dako 33369

Xhaferi 29785 

 diferenca 3584 per dakon   

Mbaroi ?

Dmth këneta dhe Porto Romano se mbytën dot qytetin ?

Good to know !

pune comesh ruzhdije. (+lsi-stash)

nje zog i vogel nga pes pes-i me tha qe durresi do fitohej dhe tirana do humbej. gjysma e parashikimit ka dale. te shohim po doli edhe gjysma tjeter

 

nuk e di vallai

nuk di si do gdhiheshin durrsaket neser n'mjes dhe te duronin te kishin Xhaferrin K.bashkiak.

Durrsi e njef mire Xhaferrin.

 nejse. poor durrsi anyway smiley

zere se

e mori prape Dako, betoni paska fuqi te madhe !  smiley

Po me mire beton se kioska pa WC...

 KQZ eshte mbrapa me dhenien e rezultateve.

 Pse Kqz nuk i hedh rezultatet në tabelë kur ka kaq që mbrëmë që janë numuruar 338 kuti atje jepen vetêm 334 .A janë në terezi kta njerëz apo si gjithnjë s'kanë frikë nga ligji.

 po vari lesht o burre. 

Te gjithe do ti semuresh ti?

1- i mbushen mendjen militanteve qe rezultati nuk eshte formuar diten e votimit por eshte gare ne vazhdim (ia kam marre koken e gares thote basha)

2- do i mbushin mendjen ne fund se edhe mund ta fitonin por ashtu ndodhi momentet e fundit.

 Kam fobi ndaj papërgjegjshmërisë dhe mungesës së profesionalizmit .(lol)

 o lefto paska taku dhe salen arvizu. 

ti kete terhequr veshin thua ti?

 kjo eshte cik e cuditshme... ca thone ka ikur urgjent ne Turqi, ca thone ka takuar Arziun SOT... 

 lexohet tek njoftimet e news24.

 

 Basha + 700 te KQZ, +300 te Topi, Rama + 120 te Ora. Na ben lemsh fare, me zemer fare smiley

p.s e paska humb Xhaferri Durresin? Vetem nje budalla si ai mund ta humbiste kete vit. Te lesh nam ne ate menyre, kur ne Keshill jane nja 3000 vota para. Ose atehere, Lefter Koka nuk e ka mbeshtet dhe ka mbeshtet Vangjushin meqe e ka pas partner ne ndertimet qe kane bere atje dhe si duket vazhdojne te kene lidhje. 

Humbi Xhaferaj?! smiley

 Jo, fitoi serish Dako smiley

Xhafua s'kish ca te humbiste.

 

deputet e minister ishte ky?

po po ishte

e hengri tani smiley

ka ngel thate.

Po s'jemi njerez ne, jo! |Ne i gjujme fatit me shkelma! Durrsaket humben shancin per me pat edhe ata me se fundi diell pa UV.

 po do ju rriste rrogat te papunve dhe do shtronte trotuaret e durrsit me parket laminat 

Ku ka si laminati per trotuaret.

pastaj do ti merrte te keqen San Francisco Durrcit smiley

Ah mer durrsak

mer torrollak

smiley

Ora 1.10 dhe jane numeruar kaq pak kuti qe nga mengjesi?!

 arvizu i ka thene saliut qe votat do numerohen te gjitha, nje me nje. (ora)

 

 

 

Ne ju duam shume, ju na doni ne, te gjithe bashke duam demokracine. 

Ne ju duam shume, ju na doni ne, te gjithe bashke duam demokracine. 

Ne votojme,

Ju votoni,

Ata/ato perfitojne.

Ca behet? Ca beheeet?

Tensioni cik i larte, vetlla djathte leviz lart e posht ne menyre spontane, syri i majte i kuq flak, sistemi imunitar ne tok, sa ndonese temp +40C na ka kap rrufa... Kafet njona pas tjetres si i vetmi burim sheqeri per trunin... I gjo eshte e sigurte, do rrojme, te kapur me dhemb, gjer sa te dalin rrezultatet. smiley 

gjynah gjynah qe se celin bursen e tiranes.

alamet stock marketi do kishim me kaq durim derri qe kemi, dhe qe nuk mposhtemi gjer ne piken e fundit te matrapazllekut

smiley

Nje pyetje keshtu pa lidhje, se po shikoja faqen e Ferdit tani...

 

Sa nga ju mendojne se Ferdinand Xhaferraj i ngjan Freddie Mercury-t?

 ne c'kendveshtrim e ke?

Zoni si bylbyl e pra smiley 

Nga fytyra pra...

 

Me fal Ana, me fal. Jam i ndergjegjshem qe e bera Mercury-n me leviz nga varri. smiley

Leri varret Olsi, se do t'ia shtish ne mend, Xhaferrit te na sjelle eshtrat e Fredit ne Shqiperi! smiley

Protestoj! Xhafa s'i vjen as ke balta e kepuces Mercuryit... ti na e fut ne krahasime!

Me zhgenjeve Olsi!

 

Lajm i fundit nga terreni :

Ne zonen 5 ishin duke u numeruar 3 kuti, nga 2 te Parat doli Basha fitues !

Selita po e ngushton diferencen e Rames tek njesia 5 ...

like 

Kush ka fituar?

Korigjim i vogel :

Nga 3 kutite e fundit tek Njesia Nr 5, ku socialistat pretendojne te thellojne rezultatin .... BASHA ka fituar 10 vota mbi Ramen ... smiley

Pra, ne 3 kuti te Njesise 5, Rama ka humbur diçka, ne vend te fitoje terren ...

S'ka me bastione si me perpara  !

Po flet per Njesine Nr. 11 o Lefty!

He ore c'ndodhi?

I shkarkoi votat ai furgoni i bardhe apo e hodhi ne ere me shigjete-bombe Erjon Ramo Brace?

Tek Njesia 5 stopohet numerimi, komisioneret socialist kerkojne Time-Out !!!  smiley

Po e shofin qe Basha ne vend te humbase, po merr terren

Tani po numerohen 5 kutite e fundit te Njesise 8, ku pritet te thellohet shume diferenca midis Bashes dhe Rames (Zona e Bregut te Lumit)

Tek Njesia 11 dhe 2 kuti kane ngelur, Basha kryeson me mbi 2400 vota deri tani smiley

Fitore e sigurt !

 Jo, po i mban akoma brenda.

 E futi Sala ne burg Nano Padrinon pas 2005?

A e ka pare njeri Saliun???

xhafa humbi se u vonua kthimi i eshtrave te i.qemalit .thone qe do te vine nga qershori ,,,e moren ne qafe pepinot 

800+ Basha. Prisni te dali Erjoni prape te flasi per skenare.

433 kuti Basha +690 smiley

1007+ Basha. Po afrohet fitorja.

pse vonohet 5, kur pd thote qe diferenca nuk mund te thellohet me nga Rama?

apo u ka hyre frika ne palce?

kutite e 8 e 11 u mbaruan?

 o bush quhet numerator jo gjenerator 

Njesia 11 ka mbetur dhe 1 kuti

+1200 Basha

smiley 

+1045 me duket smiley

 Per saktesi 1110 Ketlina.

YES

E konfirmos ! Lajm i fundit dhe i fresket !

 

edhe nje kuti tek njesia 11

 

Mbroi 11 , kutia e fundit 26 vota para Basha.

 

 

 

push push breathe push push 

guys take 5 smiley

Mirmengjesi te gjitheve, si vajti ajo pune?

Cfare behet keshtu, Mr. Killer para! O cdo rifilloka prap epoka e kioskezimit.

Po pse beni masturbim mendor sipas TCH diferenca eshte 300 vota diference per Bashen.

 + 600 Basha dhe 26 kuti te pa hapura ke NJ 5.

Kane filluar ulerimat tek selia PS-se. Po mundohen ta qetesojne Ramen sepse duhet te dali gjoja i qeshur ne konference per shtyp por nuk munden. Shiheni kur te dali mbas gjysem ore. Eshte shperfytyru.

 mbaroi 11 .... +273 basha ne total 

+290 vota Basha. Ka mbaruar njesia 11 se numeruari.

Kane mbetur mbi 20 kuti ne Stalingrad.

 

Po keni arrit ti bleni me leket dhe lyerjet e pallateve nga LSI keta qe kane mbetu, hallall i keni zgjedhjet smiley

Piptho,

me ca e marrin ket drogen e zgjedhjeve keta te Lulit, me hunde, me shiringe apo me llogari bankare? smiley

kush eshte tjeter pervec 5 pa mbaruar?

Kane ngelur 20mije vota tek njesia 5, nuk i dihet, pune nji ore do barazohet rezultati.

Furgoni i bardhe sapo u pa qe ndaloi tek njesia 5!

 Paska zbrit prape Izeti & Co ne Tirane keshtu?

 Mbaroi nje kuti tek 5.   1123 + Basha.

 

P.S  Busho, zgjohu nga gjumi. Nuk do doja te pesoje tronditje nervore kur te behet update Top-Channeli smiley

Mo e vri mendjen bakallo, fitoi sfitoi luli mu sma heq njeri ket drogen time smiley eh sikur ama smiley jeni rehat per ate zot!

E dija une.

Hysni Milloshi kishte çelsin e rezultatit.

Ku u thashe, s'me besoi njeri...smiley

 

Nuk e paska ndigju njeri shprehjen "Kush u ngut u permut"

Njesia 5 ka mbi 20,000 vota te panumeruara.

 Nuk e paska ndigju njeri shprehjen "Kush u ngut u permut"

 Edi Rames po ja thua kete? Qe ka qe sekonden e pare mbas zgjedhjeve qe shpalli fitoren?  Mos keshtu Roni se i duhesh Edit ne kete momente te veshtira.

Nese Edi ka ngel per mu athere e ndimofte zoti se une jam shume larg.

Rono, bakalli nuk e di qe ne jena ktu nga atdhedashuria mer... se po te jete per organizma politiko financiare, ne na lidh puna vec me qeverine federale te shtetit me te fuqishem te planetit dhe me korporata qe vec shpenzimet e reklamave i kane me te medha se buxheti vjetor i gjysmagjelit te sal berishes.

te kom thon, ky patriotizmi ka me na e honger koken... me keq se msusin ato tollumbat e Lulit.

do bojm si do bojm.

mirmjes.

 Cfare zemre mer? Barku, mer barku s'po na ndahet nga emocionet. U bo si film porno. Diten ia hyp Rama, naten ia hyp Basha. Sot me duket se nuk po luka Basha as per breakfast. smiley

smiley

lene lene

se ju shkarkun baterite vegles* fare

 

*aparatit te tansionit pra

smiley

gjithe pensionistet te njesia 5 ishin mbledh e? se sa u kish bo thirrje brace gangsteri, ishte mbush qendra jashte me kokbardhe

 nga burime te besueshme, te dhenat paraprake nxjerrin Ramen fitues me diference + 950 vota.

burimi?

 kac islami ???

 nqs  pergenjeshtrohet eshte faji i burimit. vetem citova.

Hajde se edhe kur te dali fituesi me rezultat shume te ngushte, kane per t'u kontestuar votat e pavleftshme e me the te thashe.  Zyrtarisht kemi per ta marre vesh shume vone fituesin e vertete.

“Aleanca për Qytetarin” ka humbur bashkitë e mëdha, por fiton në proporcional dhe në shumicën e komunave duke pasur 46.855 vota më shumë se koalicioni i majtë në gjithë vendin.

Nga numërimet e deritanishme, “Aleanca për Qytetarin” do të drejtojë në 167 njësi ndërsa, “Aleanca për të Ardhmen” në 117 njësi.

Në garën për këshillat bashkiakë, demokratët deri në rezultatet me te fundit fitojnë në 24 bashki ndërsa socialistët në 19 prej tyre.

Sa te verteta jane keto te dhena ?

@spiritus: nga dje si ne ket vakt, me llAgOri delte 1421 vota plus ed rama. por nuk e bona sa ishte intervali i besimit, se do i cik pune ajo, ene nuk ia vle...

 

E fundit nga BW:

PROCESI NE 4 NJESITE
Në njësinë Nr 5 janë numëruar 40 nga 65 kuti e Rama ka 11830 ndaj Bashës me 8681 vota
Njësia Nr 11, janë numëruar të 55 kutitë. Rama ka 10720 kundrejt Bashës 13402.
Njësia Nr 9, janë numëruar 33 nga 41 kuti. Rama ka 9273 vota kundrejt Bashës me 9650
Njësinë Nr 8, janë numëruar 26 nga 30 kuti. Rama ka 6034 vota kundrejt Bashës me 5079 vota.

 

Duhet te jete gabim 8a

sa vota ka gjithsej tek 5? sepse kutite ndoshta kane sasi te ndryshme votash, kshtu qe 40/65 kuti mund te mos jet indikator korrekt i numrit te votave nese ne ato 25 kuti ndodhet dicka si 40% e te gjitha votave prej ksaj zone.

teshti duhet Enkel Doda ( a si e ka ai i Klanit) me na transmetu shown e tij te famshem

Kutija e fundit !!

Ah na u bone kutite si burri nones (largqofte smiley)

Kjo Kutia po na mer n'qaf. Fjala me e perdorme per momentin nga shqiptaret sipas gogllit.
Prit kut dalin ne shprehjet si: Mo mca shum kutin, se mdo kutia mooo, me hongsh kutit(e numerume).

Gjithashtu kutia qenka i ushqim tradicional polak. Po nga kjo fotoja u duka shum i shpifet baahhhhhh.
Le ta bojn me gare Edi me Lulin kush ha me shume kshu kuti polake, ai qe fiton e past hallall bashkin smiley

 

si me qen mut me fara kungulli qeka

m'fal e

smiley

 

Tani o Ruzhdije o puna kush e ka me te gjone(zorren e kom llafin mos keqkuptona) se per te gjat te dy te morin ne qaf. Kom pershtypjen qe Luli o icik me delikat ne ka me u terheq me shpejt. I bofte mire iher! Gjak e Vota!

Projektimi im eshte se Rama fiton ne Tirane me rreth 1000 vota ne avantazh.

Basha deri ne keto momente (446/485) eshte rreth 700 vota ne avantazh. Deri ne perfundimin e numerimit tek 8-ta dhe 9-ta do te shkoje aty rreth 1000 vota ne avantazh. Por duke pare se kane ngelur edhe 22 kuti tek njesia 5, ku ne baze te projektimeve te atij analistit tek topi i cili mori parasysh votimet e 2009, Rames do ti shtohen 2000 vota plus qe e amortizon avantazhin e Bashes me 1000.

Me pak fjale Rama fatkeqsisht e fitoi prap Tiranen per here te katert. Tani presim qe plani i ardhshem i qendres se Tiranes te parashikoje statujen e Rames diku prane Skenderbeut.

 18.480 vota te pavlefshme deri tani ne tirane

 Azz'... shume qenkerkan. 

Nqs se jane afro 20mije vota te pavlefshme dhe diferenca e votave do te jete rreth 500 vota, atehere mbas nje muaji do njihet fituesi.

 Ramën, kush e ka mik ene ja do t’mirën, t’shkojë e ti gjejë i dorë mill t’ bardhë si bora e Skraparit ene t’ja çojë n’Pezë. T’ja mylli dyrë e penxhere qi t’bohet errsinë, ene përjashta ul poshtë kumllës Dash Peza ti knojë kongën :

 >>« Ç'po vjen nji vapor me vela, >>

thonë se osht manifakture, >>

ngarku plot o me dylbera, >>

ishalla knej kan me zbarku.. »>>

Sa t’mori vetem Komandanti, Fideli ene Kokdhima me shokë t’bojnë hazër Kryengritjen e armatosur për t’shpëtu popllin. (Ha, ha, ha ! U shkrinë për at popëll !)>>

Masanej ta qisin Kus Babanë vesh me pallte t’zezë ke bulevardi, ene ai do ngrysi vetllat ene do fillojë me qa për « dëshmorët »… Ka pas thonë Nondaja shkretë rafmet pastë…. >>

…Ehhh, sa ka pas thonë Nondaja, kush i ma men !>>

 >>

smiley

o Tur, nondaja gurr popullore paska qene e shkreta

...moj kuti moj kuti
moj kuti bukuroshe
moj kutia bukuroshe
pse na hedh qoshe më qoshe...

Paskemi qene keq per ca zgjedhje, une them te behen me shpesh, nje here ne gjashte muaj, e damixhani gjak e dhjam.   

PS: O trop, gjes e viza. 

441 kuti Basha +1525 shume paska hipur Basha.. smiley

 mos i zer shum bes ABC Tv se ndonjehere edh emashtron....

 http://abcnews.al/lajme/politike/1/5772

Njësia 5, KZAZ 49, janë numëruar 40 kuti nga 65
Njësia 5, KZAZ 49, Basha 8679 vota, Rama 11830 vota
Basha kryeson me 3151 vota plus 

Njësia 8, KZAZ 52, janë numëruar 26 kuti nga 30
Njësia 8, KZAZ 52, Basha 8079 vota, Rama 6033 vota

Njësia 9, KZAZ 53, janë numëruar 33 kuti nga 41
Njësia 9, KZAZ 53, Basha 9660 vota, Rama 9276 vota
Basha kryeson me 284 vota plus 

Njësia 11, KZAZ 55, përfundon numërimi 
Njësia 11, KZAZ 53, Basha 13.405 vota, Rama 10.723 
Basha kryeson me 2682 vota plus

sepse jam nje kuti para smiley

 popo ... dhe te ben pershtypje qe Abc apdajtohet vetem ne momentet kur basha esht perpara .... kishin nja dy dite qe po mbanin ganibobin akoma..

 Ku ta dijshin deshmoret e shkret se vetem ate paska pas me men.... i tere fisi !

Ene ket na e ben  me llaf,   i nipi prej..... Parisi ....

Si eshte ajo pjesa e ligjit qe thote se nese diferenca mes kandidateve eshte me e vogel se numri i votave te pavlefshme atehere:

 

a. Lind e drejta per rinumerim

apo

b. Riperseriten zgjedhjet ???

Fito Basha 

ta ndajn TR pergjys; secili nga nji pjese

 Sa te paska paguar Sala mo zoti Lefti per te bertitur dhe ngjirur neper internet? smiley

Cfare rendesie ka tashme Tirana, kur humbja e thelle e nje partie te deshtuar (PD) u duk qarte ne te gjithe Shqiperine?! E rendesishme eshte qe populli e shprehu qarte anembane vendit sesa shume jane lodh me mashtrimet, manipulimet, vjedhjet, vrasjet etj etj te Sales&Co ... Atehere tani pak rendesi ka kush merr Tiranen, dhe qytete si Burreli apo Elbasani, Memaliaj apo Durresi e thane voten e tyre dhe te verteten.... Sala eshte nje politikan i deshtuar dhe jo sot po ketu e 20-vjet deshtim... Sot duhet te ishim shume para por ja qe ujqerit e kane te veshtire te lene nje kope kur e gjejne te paditur, te pambrojtur dhe per shume duke e genjyer me nje cope rruge dhe nje hapje vizash qe po diskutohet ti mbylllin prape apo jo... 
Vetem ne Shqiperi ndodh me e cuditshmja si gjithmone... numrimet cdo here e cdo here, pa kaluar nje jave apo 10 dite nuk i nxjerrin se mendohen gjithmone si e si ti manipulojne, apo te krijojne acarime, apo djegie te kutive gjoja qe nuk vlejne... ndersa ne vendet Europiane numeritet ka raste behen brenda darkes dhe diten tjeter japin rezultatet jo me te zgjasin me dite, e me dite te tera... E pra vetem ne Shqiperi ndodhin keto cudira....

Shqiperia sot tregoi perfundimisht qe koha e vrasesve dhe mashktruesve ka kaluar ... Urime Ps mbare Shqiperise per fitoren e tyre ... Tani ngelet vec te hiqet gjarperi nga strofulla e tij sepse shume vend ka zene dhe kemi ngel ne vend numero 20-vjet ... sado rrotullohemi prane ne vend kemi ngel .... 

Po nese do te mbaheshin sot zgjedhjet parlamentare do te ishte proporcional 54% merre PD-ja pra 77 deputete.

Elbasani,Durresi,Burreli apo Kavaja kane votuar ne mazhorance PD si parti,por kane votuar kunder kandidatit.

 Te ishte kjo, te ishte ajo, e me the e te thashe... Shikoni realitetin ne sy... POPULLI VOTOI DHE TREGOI QARTE SE KOHA E VRASESVE TASHME KA IKUR .... 
Nese lajmi per atakun kardiak te Sales, eshte i vertet ... do i bej nder gjithe shqiptareve mos te kthehej me ne kete jete... se ka shume shpirtra qe i rendojne zemren, duke nisur nga ata te Otrantos e deri tek ata te janarit 2011... Kalofshi bukur ne vazhdim smiley

Ti c'fare kupton me Popull mqs e perdorke kaq shpesh? mos valle per ty popull eshte vetem ai i bashkive te fituara nga socialistet? pra populli per ty qenka vetem ai i fierit, elbasanit, vlores etj?

populli nuk eshte nje entitet i ndashem sipas qefit.

populli e tha fjalen e tij duke i dhene 54% te votes ne rang vendi koalicionit te PD.

pra vota popullore i shkon atyre qe ti i quan vrases pa te keq, e me the te thashe!

prandaj kujdes kur perdor termin popull " à toutes les sauces"! smiley

Haha sa qesharak qe jeni zoti Lefty, shikoni pak harten dhe do kuptoni cfare dua te them me POPULLIN smiley 
Sigurisht e dha fjalen e tij dhe hapni syte e shikoji ju mire, se ne e kami pare kush fitoi dhe pse fitoi.... 

Sa bukur ma flet frengjishten me siguri paske bere shkolle smiley dukesh dukesh, bravo te pergezoj... por populli eshte ai qe kur shikon harten e votimit ngjyra me e bukur e pranveres dominon ... 

Ps: salca jote eshte pare qe vetem ti ngjiresh ne kete faqe dhe kot me kot ... shyqyr nuk hane salcen tende te gjithe se do na kishte marre lumi me gjithe det bashke smiley

 

13500 PS 7800 PD ne Elbasan

23800 PS 18100 PD ne Durres

ne baze aleance ka fituar me difference 1-2% Aleanca per qytetarin ne keto qytete, por kjo nuk eshte argument qe do te thote se ka fituar PD, sepse partite ndryshojne kahet e aleancave sipas interesave te castit.

Sic duket do te jemi akoma peng i bllokut.Deri dje na komandonin sot vendosin nga do te shkoje Tirana.Kohet vertet paskan ndryshuar!

P.S paska plasur tek kuja tek PS-ja.Nje komisionere e PS u kap duke kaluar 4 flete votimi te pavlefshe ne favor te Rames ....hahaha cfare beka amoku!

kur eshte finalja e Champions liges ... ? 

 nuk e di. nga jva e fundit e majit me duket 25 a 28 

 

28 maj

E kapen hajduten te njesia 8. Bo bo ky gjatoshi qe tha se fitoji thellesisht , la nom per 4 vota

Sa kuti kane ngelur pa numeruar 44 apo 37?

Tch thote 37

 po me 5 si be...? 

Tani qe e mora vesh ku i bi 5-sa, jam gati me vone bast me leke (monopoli) qe atje (te pesa) do dali nje numer i pazakonte votash te pavlefshme!!

Ustait nuk i therrasin usta per syte e zes! 

 Ej nuk ka mundesi, nuk quhet, Rames vetem i vjedhin votat, ai vete fiton vetem paster smiley

1010 para Basha. Kane ngel dhe 42 kuti gjithsej, 25 te 5-a. ( news24 )

E garantuar qe fiton Rama, nuk ka asnje pike dyshimi. 0. Njesia 5 ka mjaftueshem vota per ta nxjerr Ramen fitues me shume vota para. Rezultati me i thelle ne Tirane eshte tek njesia 5 ku Rama eshte me mijra vota para.

Ora ku i ka PSja 3000 vota para te Rames? Kutia e fundit qe u numerua tek njesia 5 kishte diference vetem 50 vota ne favor te Rames. Vetem nqs ne kutite e mbetura diferenca e votave eshte mbi 100 vota ne favor te Rames mund te shpresohet per nje fitore te Rames por qe do kontestohet me te drejte nga pala tjeter kur veren se jane 18mije vota te pavlefshme.

Une them eshte e garantuar ju thoniiii......

Ne e dime qe eshte e garantuar, po fitoj gjatoshi hallall, po humbi ja kan vjedh garanci bulletproof

Ok, shpresoj te dali sic thua ti. 800 vota ne favor te Mr.Killer deri tani.

 vetem 4 kuti jane numeruar sot tek njesia 5

@Ora!

5- sa ka vota por sa po degjojme nuk jane me kutite e bllokut por te Selites dhe Komunes se Parisit.Keshtu qe mund te neutralizohen nga njesite 8 dhe 9.Gjithesesi mendoj qe duhen pershendetur te dy kandidatet per emocionet qe po na dhurojne.

 po edhe une ashtu them, ti falenderojme per emocionet qe po na dhurojne....

 PSE NUK PO NUMEROHEN VOTAT TE 5????????

Ca lesh gazetaresh jane keta qe vazhdojne raportojne me normalitetin me te madh nga KQZ, nderkohe qe nje qender votimi ne menyre tendencioze eshte bllokuar????

Gojet e liga thojne se eshte politike e ´malokut´ per ta mbajtur gjatoshin ne gare deri ne fund, ndryshe mund ti prishte zgjedhjet qe ne fillim

 Nuk ka rendesi FARE kush fiton (! jo manipulon), por nuk mund te mbahet nje popull pezull per nje jave te tere. Kjo eshte MALOKERI! 

Yes mr Dj po kena 2 vjet ne Shqiperi duke vujte marrezine e KUTIVE, keshtu me mire te vonohen dhe mos´t ket goje njeri me fol sesa shpejt dhe edi vet ti ca du me thone

 smiley) hahahahha aman na i kurse keto komente "naive"..... sikur nuk e dime te gjithe perse po vonohet numerimi 

Bravo i qofte Malokut.

Ja pse i uroj dhe 20 vjet te tjera qeverisje te mbare!

 Pse i thoni Malok me M t'modhe, sikur o' vetem nji? smiley

Osht i vecante...

Po eshte nga ato fjalet pergjithesuese pra.  Perdoret ne njejes po nenkupton nje bashkesi me elemente ekuivalente.

eh kot ngrefeni per ndonje rezultat apo skandal.

jane pazare te bome me kohe e me vakt keto.

E forte kta qe futen me flamur amerikan, gjoja nuk jan ne shqiperi dhe gjoja nuk eshte se po futen ne blog vetem per dite zgjedhjesh per ndonje hamburger por medemek jan emigrant te interesuar per memedheun por ndodh qe qenkan pro-berishovicit. Ik o stavri se lat nam, ty te kan sjell ne vend te Bakallit? Ku vajti Bakalli? Apo te caktuan ty tani si me te zgjuar, ik aman, se skam qejf te merrem fare me ju plako se ju e keni pune kete, me kete fitoni hamburgerin e palave te dhjamit qe u kan zene trute. Thoji shefaveqe na mbushe mendjen, erdhe tek blogu dhe i bere per budallenj te gjith ata komunistat atje, kshu thoju, mbase te japin edhe ndonje dopio me hamburgerin kte radhe.

 Ca bohet mer jahu. Dje e lashe Ramen 100+ sot e gjej 1200-. Rollerkoster e vertete.

-550 patriot per Ramen. Kane ngel edhe 34 kuti. Pune 50 votash do mbaroka beteja per Tiranen.

Shif pak cfare turinjsh ka Bash-ibozuku, sikur e ke marre borxh nga muzeu i dyllit ne londer. Vaj halli me kete popull, dele qe votojne cakallin.

 Imagjinoni surratin e Birishes dhe apostulit te vet, sikur te humbasi me 500 vota. Pas  gjithe atij investimi militantesk. Dhe ai palloshi tjeter do nxihet keq, por do ngushellohet me rezultatin kombetar. Vec kesaj i kish mbush mendjen vetes se dhe 2 vite i duhej bashkia..

Ca thu e shoku, SERBerisha do thote kam fituar se kam marre 54% vota neper katune e maja mali. Ska gje se humbi ne cdo qytet me qytetare, nuk i behet shume vone Shefit per vogelsira si trecereku i Shqiperise

Tani vajti + 950

Po numerohen 2 kutite e fundit te Njesise 8, Basha kryeson me me teper se 2200 vota plus tek Njesia 8 deri tani  smiley

Aman Lefty sa e ke rrogen se kam ngelur keq per lek. Thua behet gje per ndonje vend per mua tek selia blu si uji i lumit Drin qe "zbukuroi" Shkodren? Jo per gje po me kete nick qe kam me siguri do me marre me sy te mire Xhozi

 O lefty qeke i semut fare mer vlla... sikur ta ka lidh kerthizen Sala, dhe bash te kane mbeshtjelle per here te pare me flamurin e Pd.

Te te thote nje sekret vllai; Politikaneve ne Shqiperi nuk u rruhet per njerzit, por per interesat e tyre dhe klaneve te biznesit qe i financojne. Nese ti ben pjese te keto klane apo ke interesa te lidhura me to, nuk je nje budalla i lumtur nga Fronsa, por ne te kunderten je per te ardh keq. Nejse, enjoy the show..

 mesatarja e diferences se votave ne njesine 5, sipas numeruesve te te dy paleve atje, eshte 80 vota plus per Ramen per kuti. Shumezojini me kutite e mbetura dhe del se sa vota mendohet te fitoje Rama kur te mbaroje numerimi.

 Une personalisht kam frike se do fitoj Rama me votat e bllokut, si gjithmone blloku percakton fatet e ketij vendi po ky eshte diskutim tjeter. 

Sinqerisht, nuk e kuptoj se si e kane votuar tiransit kaq teper Ramen kur per 12 vjet ka: 

shnderruar Tiranen nje nje kantier ndertimi vend e pa vend, pa parashikuar se a e perballon dot qyteti kete rritje. Ne fakt, kjo reflektohet me problemet qe ka sot Tirana, se po te shtosh popullsine nje nje lagje (deri ne 65 mije banore si njesia 5) duhet ti shtrosh rruget brenda lagjeve, te sigurosh rrjetin e ujerave te pijshem e ate elektrik, -  qe jane ndertuar per te permbushur nevojat e gjysmes se popullsise aktuale. Po ka nevoje per kopshte, per cerdhe, per shkolla te reja (pastaj habitemi pse ka 50 nxenes ne nje klase), per rruge me te gjera, te gjitha ne raport me shtimin e popullsise. Apo kush pyet thoni ju, te na rroje Edi se s'mund te them as qe te ne rroje e majta.

Booo, kete nuk arrij ta kuptoj. 

 O mjeshtri, Basha sipas teje do e rrafshoka Tiranen e do e ndertoka nga e para?

 O mjeshtri, 

pse jo, te pergjigjem une ? Vetem racionale nuk eshte ajo cfare thua: nga nje ane ke nje person qe ka 12 vjet qe ka bere ate qe ka bere; nga ana tjeter ke nje qe te pakten ke "il beneficio del dubbio" i thone ne italisht, dmth nuk  e di. 

Hajde hajde .... 

 nukm ka beneficio del dubbio me Berishen, sepse po e shohim ne pushtet.

Sa erdhi vuri taksen 10% te ilacet e pensionisteve, ka dyfishuar cmimin e bukes dhe per nje makine 2 milioneshe shteti kerkon 3 milione taksa.

ka vrare kater vete dhe ka pushuar mijera njerez nga puna.

ka zv\kryeministrin nen akuze per korrupsion, dhe genjeu e tha qe videoja ishte e montuar, dhe Basha, ministri qe kishte pergjegjesi per vrasjen e 21 janarit, as nuk foli fare per ate ngjarje, u mor vetem Berisha me ate pune. pra, Basha=Berisha dhe ne e dime c'ben berisha. 

ca ka per dyshim?

 O grunge, 

eshte Basha ore jo Berisha, se s'do merret Berisha me administrimin e Tr. E dyta, flitet per administrim te qytetit, eshte nje plan krejt i ndryshem apo jo ??? Me thoshte njeri ne Velipoje: "as ai tjetri nuk e dime se si eshte (behej fjale per kandidatin e ps-se, i cili fitoi, ne fakt), por kete ta heqim nje here se s'ka bere asgje, kjo eshte e sigurte".  Shume fjale me vend. 

Pa dashur te ofendoj askend, por me duken me te zgjuar disa fshatare (duke nunkuptuar me kete fjale njerez me te mbyllur) se sa shume votues ne Tr. 

 te ishte basha minister i brendshem, e kishte thene nje fjale per 21 janarin.

Por foli vetem berisha. Nuk ka "individ" nen Berishe, se perndryshe ha shqelmin.

E dine te gjithe qe ne PD po s'bere cfare thote Berisha, perfundon si gjithe ata qe rrezuan komunizmin dhe u nxoren me shqelma nga PD. Ke ndonje ne PD, prej atyre qe rrezuan komunizmin?

 Atij Bashes vetem "beneficio della mia minchia" mund ti jap. Kryehajdut dhe kryekriminel qe vret popullin ne mes te qytetit.

 

Meqenese zotrote s'merrke ere fare as nga urbanistika e as nga situata aktuale e Tiranes, une te them me 100% siguri qe asnje cope beton nuk ka per t'u rrezuar nese Basha behet koketar i bashkise. Lexoje mire: ASNJE! 

Cilido nga dy konkurentet u zgjedhte, Tirana do vazhdoje te betonizohet. Rama prej 6 vjetesh i ka duart ekonomikisht te lidhura se qeveria i jep kacidhe te vogla, e megjithate ne keto 6 vitet e fundit Tirana dhe jetesa ne te jane permiresuar. Ashtu sic u permiresua ne 5 vitet e para te Rames si kryebashkiak. Kushdo tjeter nga PD do kish qene pozitiv per mua, si kandidat per kryetar bashkie, por Basha jo. Bashkesite sociale, kur arrijne nje fare niveli, pavarsisht atij qe ka postin e kryetarit, nuk pesojne degradim. Gjerat e mira qe jane bere ne Tirane nuk do te prishen, nuk do te perkeqesohen, kushdo ardhte ne pushtet. Pra e kupton qe pozicionimi im nuk eshte pro Rama apo kunder PD, eshte kunder Bashes si individ. Vetem kaq.

Po ta kesh vene re Tiranen nga 92 deri ne 2000 kur halldupet Kelmendi e Brojka e bene si Kandahar, atehere e kupton pse ka Rama 12 vjet ne krye te bashkise. Mbaj mend qe kur u hoqen kioskat ne qender aty nga viti 99 doli nje mi kanalesh naaa sa nje lepur i majmur mire. Vertet Rama nuk eshte perfekt, ka dhe ai 1 mal me difekte, por eshte per momentin e keqja me e vogel per kryeqytetasit. se per te mire, harroje as qe ka shanc te dominojne skenen politike shqiptare. sa per njesine 5, ke disa njesi te tjera ne kryeqytet (plus gjithe kamzen, voren, paskuqanin, autostraden per ne durres etj.) ku banesa nga me te cuditshmet jane ngritur pas 92shit si kerpudha pas shiut duke sfiduar cdo rregull arkitektonik e urbanistik. Le qe as drita e uje nuk kane shume qejf te paguajne.

 

 po po e thua vete qe zonat te cilave i referohesh, jane zona informare, te cilat per definicion jane pa plan ndersa ne Tr ai masakrim i Tiranse eshte bere me leje. Ju e dini me mire se une, qe mezi futesh me makine para pallatit. Sa here vete te nje kusheri i imi me makine, tek ish-trikotazhi ku sot jane tatimet, duhet te zihem me komshijte e tij se s'afrohem dot me makine tek hyrja (jo per te parkuar qe as qe behet fjale). Keshtu eshte gjithe qendra e TR apo jo ??? 

Sa per krahasimin me paraardhesit, eshte nje krahasim qe nuk qendron. Nese e ke harruar te kujtoj qe njerezit ishin per buke goje. Vetem kjoska mund te ngriheshin atehere, s'kishte njeri te blente 5 mije euro nje meter katror dyqan apo jo ???? 

Por nejse, nese jeni te kenaqur me kushtet e perditshme qe ju ka ofruar Rama, ok, vazhdoni keshtu. Per mua Tirana eshte nje qytet i pa-jetueshem. 

jo mer lal, kioskat per buke goja vazhdonin te ndertoheshin edhe ne 2001-shin kur erdhi rama, e s'vdiq njeri per buke goje kur u prishen, por shqiperia pati zhvillim. thuaj qe je nje cope maloku qe te mban berisha familjen me buke se jane te paafte t'ia dalin me pune dhe bjeri shkurt, mos na hap barkun.

 hahhahahaaahaahah, 

bo bo bo, c'fare provinciali qenke o burre. Qenkeni te semure fare ju te ps-se ( me keq se Bersisha) e te gjithe njesoj:  kur nuk keni argumente kaloni ne sulme personale qe nuk me prekin aspak sepse trapave si puna jote eshte shume qe i pergjigjem. 

Sa per familjaret o mi, po te njoftoj qe jane ne pension, dhe asnje nga farefisi im nuk eshte ne pune shteti (mendoj se i referoheshe kesaj kur thua qe ju mban Berisha me buke).

ahhhh....jo me fal, kam nje teze e nje daje qe punojne ne pune shteti dhe jane nga ate te zonen nr 5, qe votojne me kuc e me mac per Edin. 

Ahhhh... te shkuara o gruge si qenke rrote fare !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Nuk eshte justifikim se meqe ishin zona informale atehere le ti zaptoje kush arrin i pari dhe shtetit apo pronarit te ligjshem ja fusin "garipat" sa krahu, nuk guxon dot te futesh ne zonat e siperpermendura, se gjithandej "asht tok e xanum". Jane pikerisht keto zona qe po i japin avantazh Bashes dhe nga te cilat rekrutohen mercenare me shumice per mitingjet e Sali Beut apo grushte shteti si ne 98.

Nejse se dola nga tema. Vertet dhe ne kohen e Rames ka pasur dhe vazhdon te kete abuzime, sepse e tille eshte natyra e pushtetit ne Shqiperine meme. Por me shume inisiative se paraardhesit ka pasur per te ndertuar dicka apo per te rregulluar dicka sado qe nuk mjafton. C'eshte e verteta Rama ja ka shkelur pak punes ne Bashki qekur u zgjodh kryetar partie, por nqs e djathta shqiptare vazhdon te nxjerre kandidate te diskretituar e te degjeneruar publikisht (pervec Mustafaj-t te tjeret keshtu jane) atehere shume qytetare tiranas rrjedhimisht votojne majtas.

p.s. Me cudit komenti yt per mungesen e fondeve ne vitet 90 kur dihet boterisht se atehere ne Shqiperi hante qeni petulla. Kontrabande nafte me serbin po, shitje armesh ne Afrike e Azi po, droge, skafe, prostitucion po, Sude Xhaferr, Kamber po.

 

p.p.s te jap te drejte per ceshtjen e trafikut, eshte goxha i renduar e kaotik, dhe kryebashkiaku duhej ta kishte zgjidhur prej kohesh, sepse ne kete gjendje eshte nje bezdi e madhe per vendasit e nje pengese pothuaj e pakalueshme per zhvillimin e biznesit apo turizmit.

 Sa per token e xanme (hahahahah) jam shume dakort me ty, por kjo eshte nje dukuri qe, per fat te keq, ne mungese te nje pushteti te forte kane ndoshur rendom ne vendet e lindjes. 

Fonded qe thua ti, eshte per te ngrene buke o burre, nuk ishin per te bere investime, tani mos t'ia fusim kot. Kur ka peruruar autostraden Tirane-Durres Ilir Meta (qe perkon me nje kohe shume me te vone) na u duk nami te gjitheve, se ne te vertete ky ishte niveli i asaj kohe edhe per Qeverine qendrore. 

Sudja, Xhaferri, etj. jepnin vetem nje iluzion te nje ekonomie te forte, ishin ato pak leke qe qarkullonin disa here. Sot, kete rol e luajne bankat, por me interesa 12% per ne qytetaret. Jemi dakort per kete ???? 

 

Tirana nuk eshte kthyer ne kantier ndertimi po ne humnere. Nejse, tiransit qe e votojne Ramen jane te ndare ne dy grupe: grupit te pare rama u duket sexy, grupi i dyte perfaqesohet nga ish oficeret  me soj e sorrollop qe kane arrdhur gjate diktatures ne Tirane. Kta te fundit do votonin çdo kandidat qe mund ti siguronte fitoren PS.

Me llogjiken tende, apple, dhe ata qe votojne "bash per Bashen" jane ndare ne dy grupe. Grupit te pare i duket Basha sexy kurse grupi i dyte jane ata qe kane "ra m'tiran" pas 92shit e qe do te votonin cdo zagar e zuzar te aprovuar me pare nga baca Sali.

Interpretoje llogjiken time si t`doje qejfi! Mua me vjen mire qe ke imagjinate te zhvilluar dhe qe te punon truri smiley.

Lefti kishte qit krah per krah fotot e rames dhe bashes dhe donte me bo humor.

kur do me bo edhe lefti humor, eshte sikur dun me shku hienat ne estrade.

kupton apojo, lefti mer lefti... humor... dmth te marresh ciften, ta mbushesh me gjyle katjushash, edhe ti thush jetes ik pirdhu...

Ne stilin e cifteve formidabel qe i bashkojne emrat si Brangelina, ju ftoj te zgjidhni se cili ju pelqen me shume.

Berasha

apo

Bashisha

Ju lutem te filloni votimin per keto dy zgjedhje.

 Berasha smiley

 Beshisha  duket si ai që  ban shish qebab

Pastaj, nuk  e di kush e ndoqi dje debatin ne oret e vona tek TCH, une e mendoj si Lutfiu. C'rendesi ka cilat kuti hapen me perpara? Ja doli Basha perpara, dihet se zona 5 quhet hambari i votave te Ps-se e do rekuperojne. Madje, akoma me mire per Ps-ne sepse mund te mos verifikohen pritshmeria ne njesite e ashtuquajtura te djathta dhe ne ate rast fitorja e Rames eshte e sigurt. Po j'ua them ma tendence.  Lutfiu do ta kishte gabin sikur te mos diheshin cilave zona i perkisnin kutite e mbetura. 

Ka rendesi sepse pd-ja duke ditur numrin e votave te bashes ne te gjitha njesite e tjera mund te tentoje te mbaj nen kontroll nepermjet marifeeve te ndryshme avantazhin e Bashes, duke bere shume flete te pavlefshme, duke shpallur nje fitore te parakoheshme etj etj me zvarritje deri ne maksimum, dhe deri sa te hyj basha si kusar nga dritarja ne zyre dhe jo nga dera.

 Ka rendesi sepse kur e di rezultatin perpara 5-ses, qe edhe keta me meditje ketu ne peshk e pranojne se voton ne shumice per Ed Ramen, atehere e ben si t'kesh qejf kete zone. Fillon lufton per "vota te pavlefshme", por aq sa te duhen, fillon degjeneron procesin, fillon dhe delegjitimon fitoren (e imagjinume deri tani) te Ed Rames. 

Po nuk ja dolen mbane me keto pislliqe (qe i gjen ne faqen 38 te Kanunit te Leke Dukagjinit-botimi i Shtepise Botuese Ku-Je-Rrit-Lulja-Nder-Pisha ) per fitore te Loolit, atehere ndihmojne per alibine e ustait per mbijetese dhe per arabesque-at e tjera te tipit Bllu Abenja yo!! 

 Ora dakort kjo qe thoni ju, por ne kete pike do e bejne qe tani, nuk do presin te numerohen votat e 8-tes. 

A Hysni M. Te q. Nexhmijen, degjove ?

hahahha !  smiley

4 here e solla ketu intervisten e Hysni Milloshit tek Revista Klan, por nuk e publikuan Adminat!

C'fare nuk thoshte per PS-ne !!! vetem t'a degjoje ....

Po e merr dhe ai haken mbi PS-ne tani, duke ja leruar edi Rames   smiley

 

 S'ka asgje te cuditshme ne sjelljen e Milloshit... ndjehet shume me prane Berishes sesa Rames, hem ne planin e historise personale hem ne ate partiakun. smiley

 smiley) ekzakt! 

 BTW, a ka munci Peshku t'filloje nje si kauntdaun per fillimin e bordell-hanes dhe daljen e atyne cunave t'hajthem me makina me bajraqet e PD-se neper rruget e Tirones? 

http://www.youtube.com/watch?v=_0bWtUIeTmo

mroklle, mua nuk mu duk keq. bile ky ''konfrontim'' i rastesishem ndermjet militanteve te paleve ishte goxha i civilizuar. seicila pale brohoriste per per kullen e vet dhe kaq. keshtu duhet.  mos harro, ne kohe te tjera (jo shume larg) duhej te plaste kallashi, normalisht..smiley

 Ee, vetem se shtegu ishte i ktyne me flamur t'kuch, dhe keto cunat me kerr s'mu duken se kishin ndalu kshu ne semafor.

Nejse, kosovaret kane i' llaf t'qute:

Dikujt i pelqen hoxha, dikujt hoxhica, e dikujt e bija e hoxhices! 

A kemi ndonje parashikim te besueshem per rezultatin final?

Po ndonje bast a ka?

Fituesi moral deri tani eshte Hysni Milloshi smiley

O Bakallo ku je se ty une te besoj. Tani qe po afrohemi drejt fundit a ke ndonje parashikim me te perafert?

 Bakalli e tha pardje: Fiton Basha me +10000 apo +15000 vota smiley

mire, mire, po tani qe po i afrohemi fundit, per ata qe e mbajne vehten per eksperte e kane me te lehte per tiu afruar se vertetes. Prandaj une po kerkoj mendim/parashikim nga bakalli.

Sheme.   +100 ose +200 per Bashen.

 mbi 6000 vota të pavleshme në Tiranë numër i vogël por shumë i rëndsishêm për diferencên e pritshme.

Si nuk zune mend keta te PS dhe shkojne si cjapi te kasapi me keto "menyrat civile"???? 

Keta duhet ta kishin bllokuar numerimin ne zonat 8,9,11 qe DJE persa kohe 5 mbetet bllokuar.Ca presin? Apo kane merakun se mos Arziu i merr me sy te keq? 

 

C'te bejne mo? Te marrin kallashin?

Kane KQZ keta. Rendesi ka qe u doli era, u pa qarte qe KQZ eshte ibret

Janè nè pritje tè ndonjè tèrmeti "tè paparè"  shokèt e PD-sè...Tèrmet nè kuptimin e Tèrmetit sismologjik....e jo tè votès,prandaj fitohet kohè...po kèto gjèra ndodhin vetèm nè Shkodèr...njè...dy...tre..katèr...pesè...herè nè 100-vjet...nè vit se harova!!

 Shume mire the, o ndosh ndonje apokalips ose nuk kuptoj ku qendron interesi te bllokohet votimi. Votat aty jane, me kuti, e do numerohen s'kane nga vene. 

Ti shoku bèn sikur nuk kupton...kèshtu qè èshtè e kot!!

Shume e thjeshte: te dyja palet po perpiqen me fitu kohe ne menyre qe te shtojne me ane te hipnotizimit votat ne favor te kandidateve te tyre.

Ec e thuj tani qe ka bo gabim Rama qe ka afru Paulin Sterkajn e Tom Doshin   smiley  

I dilet ndryshe me kete hale??? Nuk lejn gjo pa bo qelbsinat

Ca bene? Shkarkuan furgonin?

 Jo nuk po e lejojne furgonin te shkarkohet. Jane aq shume trima sa nuk ja del dot i gjithe shteti.

Une mendova se ju do ja u fusni vezhguesve te OSBE-se neper breke votat bashke me ambasadorin hollandez, e pastaj do fikni dritat qe vezhguesit ti mbushin kutite me vota fallco.

 Vritini qeejani robt!!

Derisa i ka qit Ed Rama aty, hak e kane plumin. Edit ka per t'i ngel se i vrau! 

Ti shko beji thirrje atij kones se vogel, Braces, qe mos i beje me thirrje popullit per rremuja sic i beri sot. Sa per plumbin. Pa merak. Skeni nevoje per plumb ju. Ju largoheni me shpulla.

 Vec t'a keni fillu ket' punen me shpulla kto ditet e fundit, se mu m'kujtohet cike me ndryshe muhabeti!!

 

P.S.

O Brace o shkerdhate, mos i bej thirrje popullit per rremuja sic bere sot!! 

Ja cova edhe me telepati kete thirrjen ketij "kones se vogel"! 

Ishalla po m'nigjon! 

Juve me meditje "barotin thate"! E keni merak vete! 

Plako, me thuj me sinqeritet qe ti mendon se Sula nuk vjedh zgjedhje.

Please sinqerisht se per ty kom respekt!

Prova  anekdotike, si puna e furgonit apo e bllokimit te numerimit ne filan njesi nuk provojne qe Sala po vjedh keto zgjedhje ne Tirane.

Pyetja ime ishte tjeter. A mendon ti se Sula nuk vjedh vota? Nuk te pyta e mendon ti nese Sula ka vjedhur vota kete here.

Te lutem edhe nej here nje pergjigje te sinqerte!

Vjedh ore.

Tani, a mendon ti se Rama dhe PS nuk vjedh vota?

Ho me, ca bohet? A fitoi nanjoni?

 

PS: Sa e mire kjo kryetarja e shtabit te njesise 8 te PD-se!

 Kafshate qe skaperdihet shoku, eshte zv/ministre, e ka pjacen e larte....

Zv/ministre?! Hera e pare qe e shof.

Shume goc e mire.

(per Belulin kjo)

Kafshate qe skaperdihet shoku, eshte zv/ministre, e ka pjacen e larte....

po pse, edhe Olsi yne xhind eshte, kur e kap mandollinen sikur e ze tartakuti... smiley

smiley

 

kur e kap mandollinen sikur e ze tartakuti...

smiley

I madh! Ku i gje keto mo burr?! smiley

 shprehje te gjeneral gramafoni. I drejtohet Parandili usta Beratit.

Dmth cunat po punojne fort qe t'iu sherohet baca? E kuptoj, se nuk e perfytyroj dot PD-ne pa Berishen, me duket si Tirana pa Durres, si Shkodra pa Bune, si Dielli pa Hene.

vej bast qe urgjenca ka qene e mbipopullume me shoke dhe shoqe pensioniste qe kane pas probleme kardiake si pasoje e numrimit te votave ne TR.

Sidomos mbasi u duk qe Hysni Milloshi nuk po fitonte...

vej bast...

nuk vihen baste per shendetin.. smiley

Po durresi si doli?

Humbi Ferdi! smiley

i kujt partie eshte ferdi?

I PD-se.

PS: Apo mos prisje ndonje batute?! smiley

Jo, jo, po pysja me ter mend.

O emigranto a mendon edhe ti qe Ferdinand Xhaferaj i ngjan Freddy Mercury-t?

po nuk i njof mer, kur mos kem njeri smiley

smiley

 

O Olso, po mire, pervec Shkodres cilin qytet ka mare tjeter PD-ja?

 Fitoi Dako daku smiley

Duket qarte qe Basha do fitoje. Ishin betuar ta merrnin me cdo kusht dhe me cdo kusht e moren. Burime te pafundme financiare, mbeshtetje ambasadoresh te huaj, mbeshtetje nga Podesta Group, regjistrime te perkohshme te mijra votuesve nga rrethet dhe mbi te gjitha anesia totale e KQZ ishin shume per tu perballuar. Megjithate Rama nuk shfajesohet dot. Mund te fajesoje vetem veten.

Pyetja eshte:" A quhen keto zgjedhje fitore e PD apo PS ne rang vendi? A e humbi Rama legjitimitetin te kerkoje zgjdhje te parakohshme? E plot te tjera.

Nje vrases per kryetar bashkie nuk i ben nder Tiranes dhe njerezit do ja shohin hajrin. Ta gezojne.

 Po jo o dalosh, 

 

se ka akoma shume kuti te 5-a ??? si thua,  nuk i paska edhe nja 1500 vota ,diference Rama ??? 

Nuk po m'pritet! Do gdhina me krietar t'ri neser n'mngjez! Lum si ne! Nuk kena me punu ic qi neser!  Krietari i ri em do na ushqeje, em do te nai paguaje kafene! Ne fund te fundit e meritojme mer! Kemi 5 dite vetem komentojme FREE per ata!! smiley

Cfare behet keshtu, 4 ore eshte numri vetem nji kuti ppfffff s'po e marr vesh cfare loje po luhet.

Gent, gjate nates se shkuar deri sot ne dreke, dmth rreth 14 ore, ishin numeruar vetem 3 kuti. Nje zot e merr vesh cer luhet neper ato qendra.

 ka blloku PD zonen 5, ku fiton rama

u bon t'merzitshem me ket imponimin kshu. sinqerisht e kom.

smiley

na cane taravelen. sak!

grunge, sado te fitoje rama tek 5a nuk e mbush dot diferencen. Kjo beteje mbaroi.

O dajo, na e argumento pak te lutem me shifra se keshtu mund te behesh edhe i famshen si parashikues. Thanks

sheme, a ka munci, jashte cdo tifozlliku, me me thon sa esht rezultati, a perfshihet edhe zona 5 ne at rezultat dhe sa ka mbet nga 5 pa u numeru?

 Kane mbetur 31 kuti, 22 jane te zona 5.

 Emo, po te pergjigjem une ne vend te shemes. Aktualisht, ne 454 kuti ne Tirane, diferenca eshte te 700 per bashen. Kane mbetur eshe 30 kuti, nga keto 5 ne bastionin e pd dhe 25 ne bastionin e ps. Sipas gjasave, duke i dhene 100 vota per kuti pd dhe 70 vota per kuti ps, rezulattin beje vete, perjashto ketu ndonje çudi elektorale......

sheme, te du fort po duhet me u bo realiste. Trendi ose shqip tendenca duket qarte. Mund t'ja hedhim fajin zotit, KQZ apo ku di une. Fakti eshte qe Rama nuk mori aq sa pritej ne fortesat e veta.

Tashi me numra sipas nje burimi nga TR, deri para 1 ore duhej qe Rama te merrte mesatarisht 84 vota per kuti mbi Bashen tek njesia 5. Ishin rreth 28 kuti per nje minimum total te 2352. Kjo duket e pamundur per tu realizuar. Une qofsha gabim, por fatkeqesisht.............. smiley

 Jo nuk ka mbaru. Nese Rama krijon diference 4700-4800 vota me Bashen atehere ka shanse per fitore. Nese krijon diference me pak se keto shifra qe dhashe une, atehere mori fund.

pra ju thoni qe zona nr 5 duhet te dale ne avantazh te Rames me 4700 vota? Nese eshte keshtu, atehere i bie qe per 25 kutite e mbetura, ose per rreth 20 mije vota te panumuruara, edi duhet te mare edhe rreth 1600 vota me shume se vrasesi. Pasi deri tani ne njesine nr 5 eshte ne avantazh me 3149 vota.

 e mbush, sepse nga sa degjova nga ata qe kane te bejne me kete pune, si nga komisioneret e PD, si nga komisioneret e PS, sic e kam shkruar dhe me lart, mesatarja e Rames te njesia 5 eshte 80 vota perpara Bashes per kuti.
Dhe po t'i shumezosh 22 kutite e mbetura, i bie gati 1760 vota.

Nga njesia tjeter ka mbetur vetem nje kuti.

grunge, diferenca per kuti duhet 84 vota. Me 80 Rama ka humbur.

 basha eshte vetem 700 vota para, kane mbetur gjithsej 31 kuti, 22 nga keto jane te Nj5.

 80-tshja per kuti ngelet ne fuqi vetem per 5 nga 22 kutite qe kane ngelur. Nuk shkon dot me shume se 4700. Eshte i humbur.

 kane ngelur 31 kuti, jo 22

22 jane te zona 5, dhe per cdo kuti atje, rama fiton mesatarisht 80 vota me shume se Basha. Mund te fitoje 5 me shume te njera, 500 me shume te tjetra, por mesatarja e llogaritur deri tani ne baze te kutive te tjera, eshte 80.

dhe ka nje arsye qe PD po e bllokon kete, apo kujton se po e ben per qejf?

Dakort, nuk e ben per qejf dhe jam i sigurte qe e kan me t'futme Por ne jemi vetem spektatore dhe vetem mund te hipotezojme. Rama po pati bythe le ta mbroje voten qe mos ja marrin buken nga goja si ne 2009.

Ska asnje arsye. Votat do numerohen deri ne fund. O fitore o humbje e paster.

jo me? po mrom kur po kerkonin ato me vazhdu me numrimin, kush desh me e shty per diten tjeter, kto te PS apo ato te PD?

Ore, une atyne nuk u vej faj se njoni kap naj pune, tjetrit i kane premtu naj gjo tjeter...kshu eshte ky muhabet...une habitem me ju qe lodheni t'u saju historina me bllokusa e me fallsifikatore...pse nuk fallsifikun gjo n'Elb. apo ne Dr.? apo eshte mo e veshtire anej se ka me shume rob kurse Tr. eshte pak si n'cep dhe nuk shef njeri?

Ikni ere pini naj gjo t'ftoft edhe freskoni trut

Ikni ere pini naj gjo t'ftoft edhe freskoni trut

Ku freskohen trute me ''naj gjo t'ftoft'' o bredho. duhet lavaxh dhe lavazh i thelle.

Pu, pu c'e ka gjet Shqiperine mos gjet as hasmin ...

Kete e mora vesh, por njesia 11 ka mbaruar, njesia 8 eshte drejt perfundimit. Cfare rendesia ka tashme vonimi i njesise 5 sepse vetem kjo qender ka ngel per tu numeruar.

Apo ka ndonje plan per ta lene pa numeruar fare njesine 5?

edhe mundet, ketu nata po vjen............

Ja nata bie,

nje nene kendon minulle,

po flen qyteti,

tej ndihet nje patrulle.

Te 5 jan numuru rreth 40 kuti, ndersa te 8 as 30 nga data 9 beji llogarite kush po i vonon? 5 apo 8 nuk eshte dhe aq e rende

Por numri i numurusve është sipas numrit të votuesve dhe jo njëlloj për çdo qnv prandaj llogarite me % ku është numuruar më shumë . 

Jo vetem 5 tavolina per cdo qender numurimi

 Aha ! po ato paguhen me fletë se ata ke 5 paskën punë dyfish. .

Nejse, por ky nuk ishte halli kryesor (rroga e jenicereve) por shpejtesia e numurimit, te pakten a u sqaruat se kush eshte vonuesi dhe bllokuesi kryesor.

Kush e ngadalson e kam të qartë por ky numrin e barabartë të numuruesve më duket çudi . Do kërkoja mendimin e Tirancit dhe Brad po deshën .

 Cfare beteje! perballe Rames pedesite, balliste, zogiste,leseiste, komunistes,lezhekeiste, arvizuiste, saktivste,analiste,keqezeiste,kolumiste.Sfide ne se fiton betejen per Tiranen. 

Mire mer se ene rama nuk osht vetem, ka spirituiste smiley

edhe peshkiste.. smiley

Edhe 23 parti ne koalicion. smiley

 opps e harrova smiley (lefteriste&bakalliste ) smiley

ah, i miri kunder gjith te kqinjve...motiv drithrues ky...po kto ngjeliste, ndokiste, g99-iste e ista te tjere ku hyjne?

Gjinushiste, PaskalMiloiste, PSV91-iste, PPSHr-iste smiley

Amon vec per PPSh dhe komunista nuk i thua dot gje Rames se eshte me kundra atij regjimi sesa edhe te presekutuarit.

Nga ana tjeter kur i qiten Sales fotot me familjen e Enverit, te nesermen ne vend te jepte ndonji shpjegim futi Hysni Milloshin ne loje. Vec per te larguar kete aleance te ishPPSH duhet te fitoje Rama.

Sakte, spiritues. Prandaj po e fitoj Edi edhe Tiranen kemi nje ere te re, ose era mbas Krishtit!  smiley

Rama against all! 

Kjo vonesa është vërtet shqetsuese kur menon çer shejtanësh i kanë ba kto plane , dhe Widhersi e paska pas zbulu  smiley 

 Realisht Rama eshte perballe budadallekut te vet ne keto zgjedhje. Prandaj po gremiset.

Sigurisht, ndryshimet e medha shoqerore ne momentin kur jane kryer, si budallallek jane dukur, por ne veshtrime me largepamese, ngelen ne histori si ndryshim epokash zhvillimi. E pra, kemi rastin te asistojme ne nje ndryshim te tille madhor ne shoqerine shqipetare.

 Edhe sa minuta kan ngel me, apo i ra bilbilit arbitri?

Le ta bllokojne, e rendesishme eshte qe u deskretituan ne sy te shqiptareve dhe Europes. E nigjute si u pergjigj Buttler kur e pyten se kur do maroj numerimi? Pysni Berishen tha zoja.

spiritus, ate frazen siper ja ke vjedh Nazarkos!

 Po Olsi, e kam cituar.

 Sikur u zgjat si shume numurimi i votave, apo po punojne nga 1 ore ne dite. 

jo jo numerojne nje flete ne nje ore.. smiley vec ti shifje si punonin hidhnin nje flete dhe shifnin rreth e rrotull pastaj rrinin.. pastaj kujtoheshin per fleten.. e merrnin e peshonin me dore pastaj e conin poshte... shifnin verdalle.. pastaj perseri kujtoheshin ... etj.. smiley

Kutite e fundit po e bejne popullin tu dalin thinjat duke u ngulur para televizorit.. smiley

ca thinja thua ti, neve na rane floket fare smiley

po ata qe skane patur do i kene mbire valle? smiley

Kam nisur t'i shoh keto zgjedhje si lufte klasash. Normale, si shumicen e gjerave smiley. Tirana e ka skremuar mire pjesen tjeter te Shqiperise, dhe voton per te mbajtur avantazhet. Rrethinat ne mjerim shpresojne per nje ndryshim sado.

 Turp eshte qe po vazhdoj te humbas kohe me nje ceshtje qe tashme e kane vulosur nga Lart, po vini re te t-ch.tv: 

- njesia 8 mbaroi thuajse (aty ku basha eshte me mire)

- njesite 9 dhe 5 ku rama eshte me mire ose aty-aty po mbahen pezull prej 5 ditesh.

Nqs arrijne te bejne keto gjera ne Tirane, imagjino c'mund te bejne ne zona rurale...  Perfundimisht shqiptaret mund ti harrrojne zgjedhjet e lira. 

E fundit, do ishte interesante te dinim cfare mendon Arziu per keto zgjedhje demokratike dhe per keta "burra shteti"?

Arvizu po mendon vetem per aferen e radhes. Nje biznes i ri duket ne horizont. Ka plot per te zgjedhur qe nga ndertimi e deri tek...........................nje pafundesi. Erdhi koha per pension.

 vetem biznesin ne liqenet e Lures mos te zgjedhi aman se duket si kardhiak dhe ky smiley

Persa i perket zgjedhjeve, populli shqiptar e ka kujtesen e shkurter. ne Tirane gjithe administrata, policia dhe ushtria ka votuar per PD,LSI ...e makuterine per ineteresa personale .... ca do bejne , pervec listave te kurdisura te tilla. Mos harrone se shume parazite presin keto evente te mbushin xhepat me kesh, kushdo qe i paguan, PD apo PS, megjithate PS ka me pak pare neper duar tani. Te tmerron shuma e hedhur (e padeklaruar) ne market per voten ........ treguesi me i madh i korrupsionit ... kushedi sa here do i marrin keta paret ndaj atyre qe i paguan .....

Lum ne ...

 Withers:..

 "përhapja e blerjes së votës, ryshfetet për anëtarët e komisioneve zgjedhore, fletët elektorale të falsifikuara, intimidimi i zgjedhësve deri edhe dhuna, - kanë shenjuar zgjedhjet paraardhëse. Kabllogrami në fjalë e përshkruante Sali Berishën si 'trurin e trukimit' (original: "tete pensante&quotsmiley të zgjedhjeve të 1996-s. E megjithatë, pikërisht ky i mësipërmi, arriti të ruante favoret e perëndimorëve "në emër të stabilitetit"..."

Permbledhje: smiley 

Ka mbetur 1 kuti nga njb8 e po numerohet, 8 kuti nga njb9, dhe 22 kuti nga njb5.

Njb9 dhe njb5 jane bllokuar nga PD.

Basha eshte 711 vota para

Ku jemi?

Amon mer ku e ka gjet PS ket viktimen ne KQZ. Kjo duket si me paralize faciale, mezi lidh dy fjale, ta shpif kur flet.

"neni nji, kundra s'ka, falimnerit, miratohet" - edhe KQZ-ja si Parlamento. Ah medet.

 Ke keshilltaren juridike te kqz-se qe ta kompeson shijen e keqe 

ku e lam e ku na mbeti

vaj vatani mjer mileti. 

Ore pervec shkodres dhe kukesit, ke qytet tjeter ka mare PD-ja?

Asnje, lezhen e ka lsi

sheme, po mori TR PD-ja ka marre gjithe vendin. Kshu e shof u t'pakten.

nuk pyta per tironen se ajo eshte shtet mrena shtetit.

 Sikur ka dale disa dhjetera mijera vota mbi PS-ne ne rang kombetar me duket. Apo jo? Nese keto do ishin zgjedhje te pergjithshme, PS-ja do ishte e humbur.

448 kuti... Basha 1101 +

tre njesha smiley pale te ishte 1111 smiley

Mos u lodhni kot se sido qe te dali rezultati do ti kthehen 18000 fleteve te pavleshme...etj ..etj...pune shqiposh...Po me Elbasanin c'u be ,apo u harrua fare ajo pune...

Elbasani ka marr fund. 8000 mije vota para PSja edhe sikur ti fitoje 100% ato 7 kutite e mbetura PDja nuk e arrin dot.

Ne Elbasan PD-ja eshte parti e pare ne proporcional dhe bashke me aleatet ka shumicen ne keshillin bashkiak. Aty ka humbur per shkak te kanidatit te papershtatshem.

PD ka marre 8500 si parti ne Elbasan, ndaj 14500 te PS. Si koalicione, aleanca e Berishes eshte 52% ne Elbasan. Sa per shumicen e keshillit, nuk i dihet sa e ka cmimin per koke nji keshilltar, por ma do mendja duhet te jete shume me lire se nje deputet.

Iku, iku Rama dhe kesaj rradhe perfundimisht. Eshte rruges per te humbur Tiranen (rrofte Tirana, ky qytet ndeshkues i madh i PPSH dhe pasardhesve te saj) dhe nderkohe ka humbur ne vote popullore, Aleanca qe udhehiqet nga PD kryeson ne perkrahjen e marre ne rang kombetar. Rama duhet te dorehiqet nga kreu i PS, nese nuk e ben me deshire, te zbohet nga socialistet.

 Nëse trendy për kutitë e mbetura ngelet njësoj, atëherë Basha me një avantazh të tanishëm prej 1000 votash (jo 700 siç ësht&eumlsmiley, humbet me diferencë 1386 vota. (rregull treshi)

Sa e nxorre ti Emo, 1400? 

 

 22 kuti (nj5) me 7 kuti(nj9) 

Nuk ka rendesi kush fito - Rendesi ka qe Balkanweb & co jane kthyer me PD-ne

LoL

e ka ble MEta & Co. lal

ore se spo e mbaj mend mire, si tha rama? duhet te shohim sa e thelle eshte fitorja? nga 24 000 ne disa qindra minus me duket si humbje

me shume se thellim kjo qenka per jete a vdekje.....lol

Me koken ne m.t dhe prap s'u rri goja juve te PD-se.

Po Sulen mer e ma mend ca ka thon??? 

 Kush e di sa kanë qenë votat e pavleshme në zgjedhjet e tjera në Tiranë .Deri tani 6100 vota të pavleshme .

Djalli flika tek vula me duket. smiley

 Tek kutia e fundit numeruar tek njesia 5, Rama merr 140 vota me shume se Basha... mungojne 21 kuti te tjera. 

 tashi hapen rubinetat e Komunes se Parisit...

 Lajmi i fundit: Njesia 5, Kuti te numeruara 44, Rama ne perparesi me 3557 vota.

Duhen edhe 1500 vota te tjera diference ne favor te Rames per te fituar.

 Mbaroi 8-ta. 2391 + Basha

 shperndahuni tani dhe dukuni  neser nga mesnata per te festuar.

 I papam ky Dako, pa ndonje karizem te theksuar, pa ulerit neper media. As napoleon, pavarsisht shtatit. Urte e bute, i thau dy mandate ne nje qytet me rendesi ekonomike dhe elektorat te djathte si Dursi...

E lane fare numerimin tek 5, nuk mbaron sot numerimi.

hajd shendet te gjitheve.

 Mori shkrepsa e Venedikut 

Mori shkrepsa e Venedikut Ti që m’kallesh o si barot.  Sa m’ka marr malli i duhanit Bjerma shkrepsën po du’ me e dhezë Mora vesh se je sëmue  T’paska ra ai verem i zi :I Sa m’ka marrë malli me t’pa  Se pa ty o moj s’mund të rri! :

2-3 llogaritje elementare besoj se dime te gjithe t'i bejme keshtu qe po evitoj intron...

Nqs. prirja e votave pro njerit apo tjetrit kandidat ne 3 njesite (2 ne fakt) qe kane mbetur vazhdon sic ka nisur (dhe nese nuk kontestohen me dhjetra kuti te tera ne njesine 5), atehere kuptohet se kush do te jete kryebashkiaku i ardhshem i Tiranes.

 

Sintetikisht... nga sa kuptoj une, e gjithe kjo po behet per te mbrojtur poziten e Bashes ne syte e elektoratit blu dhe te PD-se. Dhe nqs. behet per kete, shume mire, qofte per PD-ne, qofte per politiken shqiptare.

 kush do jet kryebashkiak o olso qe te flem te qete (ne qe s`ja themi nga statistika ) smiley

Po c'statistika o spiritus?! Mjafton me be 2-3 mbledhje, zbritje, pjestime e shumezime per ta kuptuar se kush do fitoje.

 Nuk e bëjnë budallëkun pëdhëistët që "ta fitojnë" Tiranën. Pas gjithë këtyre zvarritjeve me ditë të tëra, kur janë përgjegjës për organizimin dhe numërimin e zgjedhjeve, të dilnin "fitues" në këto kondita, do i kapte populli me hithra nga shalët. 

Vetëm nëse duan luftë civile. 

edhe unë këtë besoj, e bëjnë për të mbrojt Bashën. Po nëse shikon se për çfarë akuzohet Basha, vetëm gjë e ndershme nuk është kjo gjë. 

 

Per cfare akuzohet Basha o J?!

Apo thuj... e pashe ne televizior edhe prandaj eshte e vertete.

 

Ikja ne pension e enveristit Berisha dhe ardhja e Bashes ne krye PD-se do te ishte nje revolucion per PD-ne dhe per politiken shqiptare.

Edhe dicka tjeter: Bravo Bashes per menyren se si eshte sjelle ne keto zgjedhje.

Shembull pozitiv se si duhet te sillet cdo kandidat.

 Menyra se si ishte sjelle Basha ne keto sjellje ishte diktim i kompanise qe i beri fushaten, qe eshte kompania qe ben fushaten e demokrateve ne Amerike. "O keshtu, o ta leme". Bravo Berishes qe degjoi dike, per here te pare ne jeten e vet, pa Basha ka bertitur kur i kane thene te bertase dhe ka heshtur kur i kane thene te heshte, s'ka personalitet politik individual.

Po nuk eshte tip qe bertet Basha or burr.

Bashes madje nuk i shko kur bertet (ato here qe e ka detyru retorika-model e Berishes).

Eshte djale i edukuar dhe i shkolluar dhe s'ka lidhje me budallenjte e tjere brenda PD-se.

po mjaft or burre se ai eshte i korruptuar qe me leket e vjedhura nga vefa prej vjerrit te tij... Basha eshte perkufizimi i skuthit 

E tha noshkaido. Mos e rruj.

Po nga e di ti o burr i dheut qe leshon akuza pa t'u dredh qerpiku?!

ti po thua qe Basha eshte si ai filizi qe del nga tumi...

olsib, voten tende te shtrenjte ia paske dhene falas Bashes me sa duket  smiley

Vota ime, pervecse e shtrenjte eshte dhe sekrete. smiley

 Bashes madje nuk i shko kur bertet (ato here qe e ka detyru retorika-model e Berishes).

 

Pra, bertet smiley nuk thashe qe i shkon nuk thashe qe s'eshte i edukuar thashe qe s'ka personalitet politik thote vetem po dhe kaq, ben c'i thone

po mire, e kupton se po abuzohet cik si shume me ket termin 'prirje votash'?
Se qe prirja te jete e lexushme kshu sic thua ti, duhet te jete konstante dhe qe ta kete ket tipar, duhet qe pergjithsisht votuesit te kene te njejten bindje, qofte ata qe votojne ne Selite, qofte kta te bllokut apo ata te komunes se parisit qe une s'e kam shume idene tani se ku bi. Tani, me thuaj ti mu se ca kane te perbashket keta qe une te t'besoj se cdo diferenca e votave ne cdo kuti te jete pak a shume e njejte ne menyre qe te perligji tendencen.

 

shume thx!

Po mjafton me be nje mesatare o Bredharak. Une e bera 80 vota/kuti duke konsideruar ate qe ndodhi ne 43 nga 65.

Kutia e fundit ishte 140 psh...

nuk ka baze Olso, ndonje kuti mund te shkoje edhe 400 vota+ ashtu sikur te shkoje minus. Edhe sikur ta thjeshtosh e te marresh te mireqene qe psh banoret e selites do votojne njesoj ashtu sikur ato te nje zone tjeter, prape eshte e veshtire me llogarit totalin pa dit sa kuti te njesise 5 kane ngel nga selita e sa nga blloku

Dakord. Edhe mund te jete.

Ua cu beka me komente ketu sot, nami smiley

Nese s'perton ndonje mund te me bej nje permbledhje te shkurter se ca ka ndodh me rezultatet dhe ku jemi?

Dje eshte bere nami... edhe pardje. Nga 500 e ca komente per teme. 

po dhe sot... te lexosh mbi 400 komente s'jane pak smiley

Ama te rralle jana ato komente qe ja vlejne te lexohen. smiley

and i am not implying anything besides that. smiley

Admini na i paska fshi komentet per Brad,.... bie era ketu burra ... dicka ka ketu .... hec e gjeje pa .

nejse, magnum asnje ndryshe nga ca ishte keto kater ditet e fundit, fle gjume dhe sot dhe neser ne pren 10 hape .. gjume te embel pa endrra me numrat

bie era ketu burra ... dicka ka ketu .... hec e gjeje pa .

S'e lu as topi!

 Magnum, rezultatet nuk kane dhene asnje rezultat por njeri ama do jete fitues, toka vazhdon te rrotullohet smiley

bakallo,

Kujdes mos te kane kap me kamera mer smiley Sa me thane se kane nja 20-filmime ku ne zona te ndryshme ju kane kap tu marr karta identiteti me qera. Cer boni kshu mer? Noi pal mustak fallco i kishe vone te pakten? Cer nuk pasksish bo?!!!

Me tej, mu te qete mu duken ata t'armikut.. e kemi te marr m'thone?? Kot ju pagu partia? As panik sdini me perhap?

Po me gezon nese eshte e vertete kjo gje. Po shpresoj qe te behet noi manipulim por keta tanet kane vendosur ta shporrin Edin pastertisht.

 

 

Nese e ke me termen, ty per zgjedhje, te paskan vesh thjesht polic... qeke jashte rrethit bakallo... harroje... smiley as muhabeti nuk shijo mo isoj...

Mos u merzit. Skemi dhene urdher per manipulim. 

Me gjithe kto llogaritje qe po bohen... po mduket sikur po shof pokerTV. 

admino, hajt mo komentet qe fshive po na hap nje teme tjeter plako se kjo do dy ore me u hap, me shume se kutite te njesia 5

Bakallo,

Kam nigju se edhe keta anal-istet e pavarur me dhe pa universitete, kane qene te lut me kontribu per fushate? Amon mer nga sa kane dhone? Se jon gjynof, per at'tok!

 Kontributi eshte moral smiley

smiley njish o njish!!!

 Foli kryetari i ri i bashkise se Krumes... o zottttttttt, nese ky qe ka fituar llomotit keshtu, nuk imagjinoj nivelin e atij kundershtarit te PD smiley

 

Rama eshte skuth edhe ia vuri fajin emocioneve. Gallate fare!

 

DUAM TEME TE RE!

Breaking News: Edi thote live:

"Fitoren tone nuk e luan topi ne Tirane"

E ka llafin per Bamirin smiley

Breaking News: Edi thote live:

"Fitoren tone nuk e luan topi ne Tirane"

kush ka mend ne koke duhet te distancohet nga ky njeri dhe nga njerez qe shpallin fitoren pa mbaruar procesi. Kjo ka vetem nje emer: rremuje te pafundme ne Shqiperi. nuk i lejohet asnje politikani, pale nje kryetari partie te flasi keshtu. mos i shkoni pas deklaratave te tilla. prisni si do te mbarojne numerimet. cdo hap ne kohen e duhur ...

alterego? smiley

Per cilin top e kishte fjalen?

Topin e tij... penalltine do ta gjuaje vete... smiley

bamiri?

kete deklarate mund ta interpretosh edhe keshtu:

fitoren tone  (dmth ne shumes ''tone jo e tija'' pra flet per fitoren  e PS ne Shqiperi)  nuk luan topi...  ka te drejte, PS ka fituar ne Shqiperi. e ka thene diplomatikisht.smiley

Sidoqe te shkoje puna,nje gje duhet pranu tashme,se Basha nuk eshte humbes dhe kjo asht keqardhja ime me e madhe..smiley

Tamom edhe une kshu mendoj pjetro. Vetem se eshte per tu bo dallimi nuk eshte humbes se u fry me steroida? apo se mileti ne tirane eshte debil? apo per faj te palles  te gjate?

Pjetro,

Vrasesi ka lujt cdo gur, ka investu me shume lek se c'eshte investu niohere me pare per zgjedhje ne Tirane dhe jashte, edhe jashte fare (dhe kjo eshte e sigurte), ka mobilizu gjith shtetin ne te gjitha nivelet dhe ka perdor cdo lloj mekanizmi te mundshem, dhe prap me breke neper kembe do te humbase!!!

punet e mira behen ngadaleeee....

 Si tha ai Muç Nano....... O Edi, nqs humbet ne Tirane, dil dhe futi nji te shame te forte ketij populli dhe shko e merru me piktura.......

 Mire e ka Tuc Nano. Ta shaje ket popull qe se la ti shkonte mjekra te gjuni, ose ti kalbeshin edhe dhembet e rinj ne krye te bashkise.

 Bakallo, , si thu ti, me mire nje trap, apo nje vrases dhe hajdut ne krye...??? Zgjidh e merr.....

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).