po shof cmimet per nje makine dhe shikoj qe alfa dhe audi i kane pak a shume te njejta cmimet per makina pak a shume te njejta si madhesi/funksion....  Giulietta / A3 apo 159 / A4 apo A5

kush ja vle me shume?

93 Komente

Paska ardh kjo dite kur u krahasoka nje makine gjermane me nje italiane? smiley

kjo bote u shthur... Termete, zogj qe bien nga qielli, peshq qe mbyten ne det, alfa qe krahasohen me audi... Erdhi 2012.

He ore ju dy siper, mos beni si snob tani. smiley Vitet e fundit, le te themi 10-15 vjet e fundit jane nderruar pozicionet. Audi u ngrit kur doli me modelin A4 dhe njekohesisht Alfa ka nja 20 vjet qe eshte ne renie, qysh kur u ble nga Fiat (qe e mori ne qafe).

Per mua Audi eshte me luksoze, me elegante, me komode kurse Alfa eshte me agresive, ka me shume karakter. Ti noshka, ta kam thene edhe nje here qe s'merr vesh per makina, mos te ngelin hatri. Audi nuk krahasohet me Alfa, jane kategori makinash te ndryshme. Krahasimi me i sakte eshte BMW - Alfa dhe Audi - Lancia psh lere pastaj kur krahason (A3 me Alfa159 pupupu, turp!!!).

Nejse. Sidoqofte une te keshilloj Audi, sepse Alfa jane problematike per tu rregulluar, dhe po te ishe ne Angli/Amerike nuk e di sa ka mekanike te afte per kete pune. Audi kane me pak defekte dhe jane me te lehte ne rregullim. Vetem nje gje ke parasysh, mirembajtja e Audi kushton shume shtrenjte.

P.S. Giulietta e re, eshte yll bote.

Ka nxjerre sciroccon WV hunter... e ke pare gje? ka dhe S3 shin audi, qe i shtin friken makinave... te te mos veme te RS-te, se per nder aty eshte ne mejdan me ferrarin dhe me amg - ose lotec apo aston.

nuk ka alfa qe i afrohet audit. pervec cilesise pastaj, qe eshte krejtesisht histori me vehte; llamarinat gjermane pa hile, dhe teneqe te zhubrosshme nga italia qe i mban ne kembe boja e makines...

I afrohet, i afrohet. Alfa kane nje motor qe nxjerr xixa. 159 gjithmone me ka pelqyer (shihe njehere sa e eger eshte) . Sa per ate punen e teneqeve, eshte e vertete, por sot te gjithe perdorin llamarina te lehta per te amortizuar goditjet ne rast aksidenti. Ja shih ne rast aksidenti si zhubroset nje Benz i ri ne krahasim me nje Benz te vjeter.

Mes nje A3 dhe nje Giulietta, gjithmone Giulietta. A3 s'me pelqen plus qe eshte nje mashtrim dhe po deshe ta tregoj smiley

Ehe smiley

Pyetje si dashamires i Audi-t qe je.

Kush eshte shef i design aktual i Audi-t? Ku punonte ky perpara? smiley

P.S. S'mu pergjigje. E di hilen e A3-shit apo jo?

 

hahahahahaaa. te gjithe e hane bakllavane, po jo per gje tjeter, po vetem ngaqe e dine se ku jane prodhuar arrat dhe kush e ka bere sheqerin e sherbetit...

nau sirjeslli, hu du ju get mi for? smiley

po pra, i fusin nje sport aty edhe ta shesin golf-in per 12mije xhixha me shume. smiley

banzaaaaaaa -i! te zura me shqelma smiley

....dhe une te pergjigjem me karate kid uooootooo!

 Zgjidh Audi dhe ta gezosh!

nje m*t jane, gjer para disa vitesh, te njejtat probleme elektrike kishin... gjithsesi Avdi eshte Avdi dhe jo alfa..

per mua bli nje makine japoneze dhe je ne rregull, po jo nga keto prodhimet e 2011 :| ..

Mos jua afro makinave Italiane fare se do ti beje xhepat shoshe...Merr nje Audi dhe mblidhe mendjen

alfa ka motorr te mire por s'krahasohet me audi, c'fardolloj audi. pastaj eshte pune xhepi, po ta mbajti per audi mos hezito.

Une personalish mendoj se makinat Italiane vijne te fundit si nga motorri dhe struktura.....(Ketu flasim per makinat e mases dhe jo ato te superluksit)... Une vete preferoj ato Gjermane dhe ato Suedeze

s'eshte pune xhepi...pak a shume nje cmim kane si te reja si te perdorura. perceptimi im ashtu eshte gjithashtu qe makinat italiane s'jane aq te forta, po dhe audi ne nje rresht eshte...sidomos krahasuar me japonezet. Keto te fundit jane shume te shtrenjta knej...

o hunter, po per giuletta-n e re po folim, leji nazet. Giulietta me A3..nje klas makine jane, pak a shume nje cmim kane. Alfa 159 eshte ajo qe ka nje madhesi sa A4/A5...masnej, ktu ka mo shum italona se ne itali

juve nga amreeka dhe komshija siper, s'keni makina italiane atje...po ato infinitat i kam shum qejf smiley

sdq..najoni qe ka alfa, ngrije doren

 n'a habite! si paskan te njejtin cmim dhe te rejat dhe te perdorurat?  qenka mire atje. me aq para, sa per te blere nje te perdorur, blen nje te re ...

krahasimi behet alfa e perdorur me audi te perdorur ... pse, ne kine jena ktu

2009 Audi A4 Avant Side View

AUDI A4 QUATTRO TURBO AVANT.edhe kur je me 250 te duket sikur je me 150.te kenaq

 merr xhuljeten dhe mos e zgjat, kjo e reja eshte shume elegante, seksi, sidomos e bardhe, ka fituar edhe cmime, me i fjale ta terheq vemendjen ne rruge. a3 e mire eshte eshte po asgje e vecante, ska shume karakter. pastaj ska ngel lacjan e shijaks pa audi

Ugly!!!!!! ^^^^

 Pliiiz!

rieger scirocco tuning Rieger Scirocco

Audi!

Se kush foli per trembje aty siper dhe qiti nje lepurush smiley

Me aq lek sa do blinit lepurishin blini nje nga keto te treja plus jepni kapar per noi apartament ne Vlore a Durres se kane ra shitjet..

Ti do perfundosh tek Dodge Charger keshtu sic e ke nis smiley

Cfare bukurosheje! smiley

Makinat gjermane mund te jene te forta, por makinat italiane kane klas, stil, karakter, design...

A mund te krahasohet ky "gioiello" me siper me nje Audi?! Te lutem...

Pastaj varet edhe nga karakteri jot. Duhet te shohesh se cila nga keto makina te perfaqeson me mire.

Fjala vjen... mua me pelqen shume Alfa, por kur vjen puna tek "makina ime", atehere do te ndjehesha me komod me nje Audi.

 noshke, audi a3 harxhon me pak se alfa giulietta, megjithese ka me shume ps, ka shpejtesi me te madhe, motorin e ka me zinxhir nderkohe qe alfa e ka me rrip me dhembe (kush e ka provu ti keputet rripi motorit e di sa e rendesishme eshte kjo), gomat i ka 17 ndersa alfa 16, zhurma degjohet me shume brenda audit sesa brenda alfes, ndarjen e peshes e kane pothuajse njesoj. sediljet audi i ka me te rehatshme, elektroniken giulieta e ka me inovative. Audi shet me shume se 1 milione ne vit, alfa s'arrin 500 mije. Audi eshte pak me i shtrenjte, me te njejtin cmim alfa ka goxha me shume opsione

Shif, edhe une qe kujtoja se ti ishe tifoz i nje tjeter gjermaneje smiley

 s'ke kujtu gabim, tifoz i nje tjeter gjermaneje jam, Stefi Graf forever smileysmiley

Meqe po bonim muhabet per audi, se pastaj po te vinte puna me e krahasu xhulin me bmw seria 1 (se jane e te njejtit klas) atehere as e kisha marre mundimin fare me shkrujt smiley

bmw seria 1...mm, s'eshte ndonje gje

 ik o noshke bli noi fiat bravo ene mos na bo rrek-rrek pra smiley

si bojn kto ... te gjithe me benxa shkap3rdhat i ke...te '97 ahahaha...

p.s. fiat bravo me i mire se golfi eshte i her 

 kane nje tip barcalete ne gjermani:

Q: Pse kater vete qe ngasin Fiat pershendesin njeri-tjetrin kur puqen ne kryqezim?

A: Njifen se jane taku ne mengjes te servisi.

smiley

hej, kot e ke...se makinat gjermane jane shume poshte, psh, makinave japoneze kur vjen tek problemet mekanike.. dmth audi/vw ishin makina me shume probleme elektrike, gear-box etj etj. golfi dmth eshte makine leshi sidomos. bmw/mercedes jane klas tjeter nga audi, te jemi te qarte, por mos u boj si shqiptar nga fisi...me bmw/mercedes 10 vjec. po te kesh b*the bleje te ri ne dyqan... smiley

sa per fiat, une vetem me qira kam marre, ashtu sic kam marre golf...same sh1t, asnje diference.

 nejse, golfi me fiatin kane vetem nje diference, golfi ka stabilitet dhe me 180 km/h ndjehesh i sigurte, fiat bravo te 160 fillon te duket sikur je ne meshire te kamionave, perndryshe asnje ndryshim

s'e di kush ecen me 180 kmh ... ti ku ec me 180? apo eshte nje diference teorike? 

 pse po cuditesh mer, me sa ecni ju andej nga anglia kur shkoni me ble me qumshtin? 

po ju keni ne doktora qe t'ju mberthejn prap mbasi te boni aksident, pranej ecni me 180....

smiley

dhe çinkueçento seshte i keq.smiley

nje tjeter ndryshim midis audi dhe alfa, eshte se audi, ne rast se do ta shesesh pas ca vitesh, ka vlere me te madhe se alfa..  alfes, i bie shume vlera kur shitet si makine e ''dores se dyte''

 rrofsh Belulo, se nuk thone kot, sa te rrosh do mesosh, ja sapo mesova qe alfa u shiska dhe e perdorur, dy lek ... dy lek, po u shiska smiley

ik shif sa e ka cmimin nje 159 e 2008 vs nje A4 e 2008 apo nje giulietta e 2010 me nje A3 te 2010...

se e bot legjende mo....

car makine ke i her, se mos na del me BMW (te 1998) smiley 

Cinquecento ka nje disegno te mrekullueshme.Po çmimi eshte i ekzagjeruar e eshte shume rrak shrrake.Duket sikur je ngjitur me asfalt e rrethuar me karton.Kurse Panda e fundit eshte goxha me stabile e solide.

 Makina qe kam çuar ne Shqiperi per ta perdorur ne pushimet e veres, eshte nje Alfa 146 1.6 benzine, e 2000-it. Kam bredhur lart e poshte me te, ne superstradat shqiptare dhe ne rruget shteterore (gropa gropa)... asnje lloj problemi, plus qe per mua qe jam 100 kilsh, eshte shume e rehatshme dhe komode. E kam cuar deri ne 190 diku afer Lushnjes, as dridhje as hiç... vaj fare. Ketu ku jam kam te bej me nje A3 te 2003... sado qe eshte makine me e re dhe me e pajisur nga ana elektronike, si chassis dhe si fuqi motorike, ate ndjesine e "smoothness" qe me jep alfa, s'ma jep audi. Kur jam me Alfen kam nje ndjesi shume me sportive. 

 

Mos i shani makinat "e zakonshme" italiane, se ne kategorine e saj FIAT PANDA eshte kampione bote, futet ne cdo lloj terreni dhe rron 30 vjet pa bere ze smiley 

 

PS: Se desh harrova... designeri i Audit eshte italian, Walter de Silva, qe ka punuar rreth 20 vjet tek Alfa smiley

Audin e paska blere Volkswageni?!

Audi eshte vartes (subsidiary) e Volkswagen Group. Audi, si dhe marka te tjera perfshire, Volkswagen (automjete komerciale), Bugatti, Skoda, Lamborghini, Seat, Bently, Scania perbejne Volkswagen Group & s'mbaj mend te kete ndryshuar gje keto kohet e fundit.

Ka zera qe Fiat mund ti shesin Volgswagen Group, Alfa Romeo-n. Kjo per te thene qe Audi dhe Alfa nuk kane te njejtin segment klientele, se nuk jane konkurrent te njeri tjetrit.

 Zakonisht ne boten e finances, blerja e nje kompanie ka dy synime: ose perfitimin e "know-how" nga kompania qe blihet, ose eleminimin e nje rivali ne nje segment te caktuar te tregut, per te krijuar nje faktor akoma me te madh komercial. Kuptohet qe Alfa nuk ka nje R8 ne katalogun e saj, por jo per zgjedhje te Alfa-s, por te kompanise meme (Gruppo FIAT).

Alfa ska nevoje per R8 mer plak se ka 8C per vete qe e degjenero para mrapa r8-ten. eshte ca me e shtrenjte po per stil, klas dhe performance i hap krahun edhe ferrari

 Alfa Romeo 8C Competizione

Alfa Romeo 8C spotted in Sag Harbor, New York

Romako, te lutem me thuaj qe je duke bere shaka... se jam ne ca momente qe nuk e marr vesh ironine apo sarkazmen... pliiz? smiley

 jo mer car shakaje, kjo eshte akullore, po cmimin e ka shume te larte se po te ishin njesoj 8c>r8, per mendimin tim. per mua ka shume rendesi dizenjo dhe estetika e makines.

me ke ngaterruar edhe me shume. thjesht kisha pyetje per te mesipermin, qe te me thoje qe po beje shaka, ose e kishe seriozisht, se nuk e mora vesh sinqerisht.

kete tjetrin poaq sa te parin e mora vesh. nese ke mundesi te me sqarosh??? thanks.

Romak, ka te drejte zotrules. Si e krahason 8C me R8?! Alfa8C kane prodhuar nja 300-400 ekzemplare sa per te thene qe kemi nje makine luksi sportive, kurse R8 eshte tjeter histori.

might i add Porsche? smiley

@ hunter... dyshoj se tepermi qe VW do blinte ndonjehere mall italian. Jo se eshte mall i keq, por ka aq shume koklavitje ne biznes aty, saqe gjermanet c'orientohen fare... ne fakt, me modelin e punes gjermane, nese blejne Alfen, do te duhej qe ata ta "bail-it-out" ne fillim, pastaj te rifillonin pune, nga e para(x2), me nje mision gati te pamundur ne krijimin e nje corporate culture qe duhet ngritur nga fillimi; teknologjine e re... cka ne kete rast do te thoshte, modifikimin e egzistueses, duke filluar nga llamarinat dhe cdo gjeje tjeter qe kur eshte italiane per prodhim mase, ta shpif fare nese krahasohen me teknologjine dhe cilesine gjermane.

GM pranoi te paguaje nje gjobe mbi 1 miljardshe ndaj fiatit, duke thyer kontraten 5 miljardshe... vetem e vetem sepse pa vrimen e zeze financiare qe perbente financat e Fiatit + .... _ _ _; shto c'te duash; asnje gje nuk shkonte sic duhej. smiley

1 miliard pagoi GM pa ju dridhur dora. Nje me nje. Taaaak.

Per punen e VW dhe Alfa lol, imagjino teknikun gjerman ne pune bashke me punetorin napoletan i cili per mos tu lodhur, bulonat nuk i vidhos, por i saldon ose t'ja fut me cekic bam-bam. Ec mo pune e madhe, asigjo s'ndodh! smiley Une them gjermani ja keput vetes plumb.

FMG,

vec reklamat qe nuk genjejne smiley , shife SRT e re.. atak ne zemer ta shofes ne pasqyre.. 465HP

Nga ana tjeter shife pak camaron e re..

6.2L Supercharged V8 engine

Intercooled Eaton supercharger. All-aluminum V8, 550 horsepower.... per $35k...

baza 3.6 v6 320hp per 22...

Per aq kohe sa mund te krijojme trazira ne lindjen e mesme (3.5/gallon sot) ja kemi vetes borxh.. smiley 

6.2L 8 cilindra e mezi prodhon 500 kuaj fuqi?  That's what you call an american shitbox!

Shiko se se kam per detyre me ti mesu te gjitha.. Ja ku i te dhenat e bishes:

TypeV8, SuperchargedDisplacement376 cu in (6162 cc)Power550 hp @ 6100 RPMTorque550 lb-ft @ 3800 RPMRedline6200 RPMDrivelineRear Wheel DriveTransmission6 Speed Manual

 

qe ta kuptosh me mire, se sic thash nuk e kam per detyre me te mesu formulat baze te inxhinjerise mekanike, shif te dhenat e R8 te ri. Performance

  • Base engine size 5.2L
  • Base engine type V-10
  • Horsepower 525
  • Horsepower rpm 8000
  • Torque 391
  • Torque rpm 6500
  • Payload 551
  • Drive type :all wheel
  • Turning radius 19.4"

 R8 punon ne nivel tjeter rpm por nuk eshte dizenju per te dhene te njejtin tork me camaron (AS I AFROHET). pra premisa e projektimit eshte komplet ndryshe.Nuk mund te thuash se R8 ose Camaro ka me shume vlere se tjetra pasi jane patforma te ndryshme dhe po te mendosh me vleren e nje r8 qe mezi kalon performancen e ZL mund te blesh 3 zl.. si mund ta quash american shitbox?tunxh!Per mos te fol per corveten z06 qe per gjysmen e vleres se R8 V10 ja kalo me 0.5s nga 1-60..

Nuk po e krahasoja me R8.  Nje M3 me motorr 3.2 nxjerr 333 kuaj fuqi me ajrosje natyrale.  Per mua pjesa me e madhe e makinave amerikane ngelen shitbox, prej faktit qe kane motorra gjigande e grijne benzine e prap s'prodhojne fuqi ne proporcion me motorrat gjigande qe kane.  Le pastaj po te flasim per sa fuqi ke tek rrotat, pra per cilesine e tranzmicionit.

Vallaj me ate Camaro kane bere pune te mire se ajo e meparshmja s'ngjiste fare smiley

red neck pride smiley 

 Bli i makine te perdorme xhan, dhe sille ne Shqiperi. Paguj 100 euro te te japin nje deklarate qe e ke fut gjasme para nje viti.

Qeveria do fale doganat  e atyre qe nuk i kane pagu fare.

Me aq pare ble nje CLS 350 2010 smiley

Po pse ja ndrydh endrat robve mer? katil!

te falet, se je out ne pergjithsi..

CTRL+C => CTRL+V

Ps: tamam makine, eshte ajo qe te kthen mbrapa ne kohe..

Audi A4 dhe mblidh mendjen.Alfa shume probleme.

Vec i gjo kam von re, keta meshkujt qe kalojne noifare kohe ne itali jane shume te dhene pas makinave te femnave.. c'ndodh?

o bush-o, po ne evrope ka kthesa rruga...s'ecen dot me dodge charger 

biliv it or not, doxhi i ka cu makinat me mesu me ec ne evrope.. kshu thone neper rreklama smiley 

 

kte se ve perpara asnjeres! arushe fare!

 ooo, pliiiz smiley

shihe carlsson:

Mercedes Benz GL Class

xhizes... luk et dhis:

kto qe tregon ti jane makina serie, qe zevendesohen pas 5-6 nga modeli i ri! g55 ka kte look qe prej 30 vjetesh dhe s'ka per te ndryshuar sepse eshte kategori me vete, eshte G Class!

spo flasim per te modifikuara se ashtu ke g65 brabus qe le prapa ferrari. g55 e thjeshte ka 500 kuaj fuqi, ka start 0-100 ne 5 sekonda, dhe eshte montuar e gjitha me dore! dhe mos harro eshte fuoristrade qe peshon 2 ton e ca dhe qe arrin te ngjisi cdo lloj terreni.etj etj.

PS.  ka zhurmen e skrapamentos si SLR! te ngjedh mishin kur e degjon! 

hej...ca jan kto pikitura mer, s'kan lidhje me temen.

p.s. 'pse, vw e ka audin?!!' - ehe, pranej tu dukte klas audi ty se nuk e dije lol

====

1 miliard pagoi GM pa ju dridhur dora. Nje me nje. Taaaak.

Per punen e VW dhe Alfa lol, imagjino teknikun gjerman ne pune bashke me punetorin napoletan i cili per mos tu lodhur, bulonat nuk i vidhos, por i saldon ose t'ja fut me cekic bam-bam. Ec mo pune e madhe, asigjo s'ndodh! Smile Une them gjermani ja keput vetes plumb

hunter, e ke shume gabim kete.

Italianet mund te jene auiu per shume gjera, por kur vjen puna per teknologji dhe detaje jane shume te perparuar dhe nuk falin.

Alfa Romeo 8C Competizione

Ky model i Alfas me duket nje imitim i keq i dizenjos se Porche dhe disa elementeve te TVR. Me kete model Alfa ka dale krejt jashte karakterit si makine.

 

 

Legjendari Porche 911

 

TVR Cebrera

 

Olso, qetesohu vella, qetesohu... 

do ca fara? smiley

e paqme kjo. Natyre e qete.

Meqe ra fjala ti ke pasur fara te pjekura...jane mbaruar? smiley

 

[@ Olsi, nuk po kerkoj fara, vec nje observim i paster smiley ]

I ha dhe keshtu ai, mos u shqeteso hic i dashur... smiley

shpresoj smiley

PS:  miremengjes! dite te mbare sot. smiley

vetem thashe, se te papjekurat nuk bejne mire per dhembet smiley nese i ha, le ti haje smiley

 

'ngjes dhe atje smiley ika tashti se na la peshku pa pune. Shihena m'darke.

 

[alidemso-po ta lej dhe ty i 'ngjes smiley ma ke kujdes Libine deri sa t'kthehem une]

 sa moderne i ke keto shoqet, mor zotrules. dhe jo vetem moderne por dhe te punes. mbjellin, korrin dhe dine te bejne dhe reklame. gjithe fantazi jane. apo ja u ke dheni ti keto ide fantaziste-lakuriqore ...

Po nuk eshte shoqja ime moj ti. pastaj... hmmm te drejten te te them, nuk e di cfare ke dashur te me thuash, po fajin e ka ai kokqoshja, Ols kokpezhishka qe nuk vete t'i haje farat; qe do ta ze ndonje dite me ato drute e oxhakut qe thote andej nga tema tjeter qe t'i vije festja verdalle me keq se harry potter me 100 000 paund titanium bruumstik.

pervec surratit qe nuk e ka me te mire se cuca e Fantozzit (raggioneres) dhe perma-tanit berluskonian; nuk e kuptoj cfare te keqe ka me farat. smiley

i ha aq dhe Bamiri saqe krietari i bashkise eshte i detyruar te dispatch nje kamion te tere plehrash apostafat vetem per presidencen dhe sa here qe behet ndonje ndeshje futbolli.

 Porsche 911, modeli i pare ka dale ne 1963, sa per informacion. 911-a e 1966 nuk ka pas ndonje ndryshim thelbesor ne design nga ajo e 1963.

Porche 911 u prodhua ne 1963 dhe jo ne 1966 

Ikona Gjermane "911" ,si nje prej supermakinave historike eshte e pakontestueshme...

Alfa mbetet nje makine modeste dhe mediokre ne historine e makinave

 

orsche_911E_ca_1969.jpg" class="image" title="1981 Porsche 911 SC">1981 Porsche 911 SC

 Ai me siper ishte nje shembull fare i vockel, tamam tamam kete forme makine e ka krijuar pikerisht me modelin e quajtur 1900

Si dreqin vihen imazhet ketu tek PPU ? 

 

Ja tek e keni: http://www.volantevintage.com/data/VV000...

Kjo eshte e 1956.

PS: Shko me mouse mbi foton, tasti i djathte, copy, tek fusha e komentit te peshkut bej paste. Nqs. me e madhe rregulloje me image properties me tastin e djathte mbi foton.

 

http://www.theblogofrecord.com/wp-content/uploads/2010/04/Hitler-reviews-Volkswagen-prototype-model.bmp

Fredinat Porche me Hitlerin

 

//static.rp-online.de/layout/showbilder/12048-ferdinand_porsche_1940_VW-versuchswagen_AUTO-REPORTER-Porsche.jpg” kan inte visas, då den innehåller fel.

Fredinant Porche ne vitin 1939

 

 

Ferry Porche(Djali i Fredinat Porche) me dy modelet legjendare, Porche 356 dhe Volkswagen tip 60 ne vitin 1958

 

 

 

Per mua BMW eshte makine e perkryer

 

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).