Plani nga News 24 ku duket qartë që protestuesi vritet nga bodrumi i Kryeministrisë:

Video e një të plagosuri tjetër:

545 Komente

 Gjynof prej Zotit,

Duket ashiqare qe ai robi i shkrete spo bote an1gjo ne ate kohe.

 Keto imazhe sapo u transmetuan ne TV tek Zone e Lire e Arjan Canit. 

Rrenqethese pamjet qe po transmeton live 24 news ne kete moment.

Plumbat vijne nga brenda Kryeministrise....Kriminelet e Berishes!!!

Me bene pershtypje ne mesdite:

Nje bisede e neveritshme e Tritan Shehut pak para nisjes se demostrates?

Dhe perdorimi i gureve nga Policia?

 

Mjerane, Shpurre kaçakesh!

Ktu, do thoshte lubonja, ka nevoje per debat!

Po shof Opinion tek Klani live (hera e pare kjo) dhe po i beja pyetjen vetes:

Perse ketyre qe bejne gam-gam aty nuk u japin edhe nga nje pistolete (ne vend te celulareve) dhe pastaj ne hale te semes vafshin qe te gjithe............me i shpejti, me i shkathti dhe me i gjalli?

A nuk do ishte ky nje fillim i mbare?

Opinioni eshte planet paralel!

 imagjino ca vendi jemi neve ku fevziu eshte gazetar!kjo shpjegon shume gjera

keta quhen plumba ''qorr'',zakonisht...

S'te vrasin plumbat plastike, mo djalke, jo.

Dionsyus

Plumbat qorr nuk jane plumba plastike, jane plumba qe u ka humbur drejtimi ose ne renie te lire. Sidoqofte perseri eshte vrasje, jane perdorur plumba te vertete kunder popullit. Nje shtet kafshe me plot kuptimin e fjales, i mbushur me injorante, me rob te skllaveruar me deshire dhe kusare. Perballe eshte nje popull fisnik por i sulmuar nga cdo ane e mundshme barbarisht, dhe i tradhetuar ne menyren me te pabese te mundshme vazhdimisht. NJE POPULL I TRADHETUAR, I LENE NE BALTE EDHE NGA OPOZITA QE MBASI E THIRRI NE TUBIM, DO REAGOJE NE MENYRE PAQESORE NDAJ KESAJ KAFSHERIE C'NJEREZORE QE VRAU VETE ATA QE KJO OPOZITE THIRRI NE TUBIM.

POSHTE TRADHETARET.

A u perdoren fillimisht, plumbat "plastike" sot?

Po u perdoren. Plumbat plastic nuk vrasin, nuk kane fuqi depertuese. Shpjegova cfar eshte nje plumb qorr, dhe shpjegova qe edhe ne qofte i tille plumb qe ka vrare te ndjeret, perseri pergjegjesia eshte e bishes-shtet qe ka perdorur pumba te vertete. Ngado qe ta kapesh shteti eshte pergjegjes. Nje shtet vrases.

ju sygjeroj juve te gjitheve pa perjashtim te shikoni videon ne news 24 dhe prej andej do merni pergjigjen e kesaj vrasje makabre dhe pastej ejani e ciceroni ketu,ngushellime familjeve te viktimave.qeveri vrasese qeveri hajdute

 po snajperin historikisht per te gjuajtur keshtu random e perdorin.....ca flisni mor aman

 

ai personi qe bie ne toke, eshte nje prej te vrareve?

thuhet se eshte nje prej atyre te spitalit ushtarak..

eshte i treti dhe i fundit per sot

o xha sheme,(se ke vene dhe nik veterani kesaj here),  po ti pse je kaq i sigurte..  nate eshte,  erresire. nuk i dihet ...   nuk e uroj nje gje te tille, por....

shpresojme i treti dhe i fundit jo vetem per sot, por per gjithe kete ngjarje. Uroj te mbyllet me kaq.

Rahmet paste!

 Per te gjith qorrat...... 

asnje koment nga LSI 

Ja dhe prova per hamendesimet se nga vinin plumbat, apo se kush vrau ke! smiley

Ne lidhje me kete ceshtje, s'kam cfare te them me... jam pa fjale!

Boll me thirrje per terrorizem se late nam! Nga te tilla thirje mberritem ne diten qe 'gezuam' sot!

 ku e pe thirrjen per terrorizem ti?

E kupton se me ke ka te beje ai popull mavria?

Ajo qe duhej te behej ne '91 duhet bere sepse ashtu do veje fati i atij vendi dhe atij populli.... mbeturinat pastrohen dhe nuk lejohen te te zene frymen....."me mire nje fund i tmerrshem sesa nje tmerr pa fund..."

po mire ne nje vend ''demokratik'' ku eshte pare qe ne cdo proteste sado e dhunshme te jet ajo te dal policia e te qelloj ne ajer

2)cfar duhet te ndodh qe nje minister kryeminister te jap dorheqje te gjith thone ja ujku sala me ilir rrum pallen thon ja gjurmet,me cfytyr do dal sala e te thot qe viktimat i varau edi rama apo opozita kur videoja ne youtube e tregon,apo mos valle edhe ajo eshte montazh?

zgjohuni zgjohuni se neser do jet shume vone se mekatet tona tani do i paguajn femijet tane neser

ta pakten ta mar vesh politika se populli eshte sovrani dhe jo nje grusht me hajduta

Zgjidhni te verteteten tuaj (per zgupsat e Berishes)

1. Plumbi ka ardhur nga nje komunist nga mbrapa (pavaresisht se i qelluari bie prape nga mbrapa)

2. Plumbi vjen nga nje agjent amerikan i asfalise qe punon per Milloshevicin dhe qe eshte fshehur tek kullat mbrapa kryeministrise.

3- Atij i pushoi zemra nga frika se mos demtohej kryeministria

 3. pa dyshiiim

 Shtoji edhe kete:

4. I godituri kishte dale per piknik dhe po sodiste yllkat dhe fatosat e xhaxhit se si po loznin qetë qetë me shishe molotovi.

ti qenke i cmendur

jane vra robt per me pak o burr i dheut. ne New Orleans i kane vra tu vjedh patatina e jo mo te shkosh e te djegesh shtepine e bardhe.

ne burg i ke te gjithe policat e New Orleans qe bon ashtu gjonash...

edhe cfare se mund te jene vrare per me pak? mos valle kjo e justifikon? demek ti po thua vari karin mo burre se e meritonte shkerdhata??? kete po thua? po ai mund te ishte vellai jot, ose mund te jete vellai i dikujt tjeter qe s'e ka marr vesh akoma, edhe kjo dmth se mundet ende te jete vellai jot.

pastaj, sa me pak duhet te bej robi se kaq sa po bente ky qe te MOS meritoj te vritet?

kane qene duke djegur shtetin o njeri. cdo polic qe eshte nen bresherine e gureve dhe molotoveve eshte ne rrezik per jeten. kur protesta u kthye e dhunshme, vetem te dhunshmit ngelen. ata qe kane dale per proteste paqesore duhet te distancoheshin.

 

ti duhet te pushosh se shkruajturi sepse te ka dal treni nga binaret e logjikes edhe moralit, edhe ta jane shperndare vagonat 100 klm distance nj prej tj.. qe eshte fizikisht e pamundur.. edhe kjo dmth... qe ta kuptosh me kollaj... kjo dmth se ti ke shkare nga trute aq shume sa ke thyer ligjet e fizikes.

 dejo nuk vene gjerat deri per te shtepia e bardhe ketu mos fol mbrockulla.pastaj ata qe vrasin per patatina ke pare tu japin ndonje dekorate te dale ministri te thote qe kane bere pune heroike????!!!!!

si i behet ne raste tilla ? kur turrmat sulmojne dhe i vene flaken institucioneve te vendit ?

qellohen me snajper? Me kundrajror? Si i vriste serbi shqiptaret ne demonstrata?

e para e punes ti ishe aty qe e pe se me ca u qellua ? se une degjova shume te shtena.

e dyta e punes si do reagonte shteti jot pra ? nje pyetje e thjeshte.

burg per ate qelloi dhe ate qe dha urdhrin. doreheqje te ministrit dhe renie te qeverise mundesisht.

si do reagote shteti ndaj djegjes dhe shkaterrimit te vete shtetit. dmth a ka te drejte shteti te vrase ne raste te tilla ?

Jo, nuk ka te drejte. As nuk po i rrezikohej jeta kujt.

dakort. per ty ska te drejte, per mu ka.

ok, cerri 'dora e hekurt'

Kurre. Eshte degjenerim dhe mungese profesionalizmi. Policia ruan qetesine dhe ruan institucionet e shtetit, por nuk ka te drejte te qelloje mbi protestuesit. Ka mjete te tjera, e nese keto mjete deshtojne, nuk justifikohet gjuajtja me arme mbi popull, por rrezimi i institucioneve. Institucionet e shtetit jane aty per qytetaret, ne cdo moment, pa asnje perjashtim, e ne momentin qe qytetaret vriten ne emer te ruajtjes se ketyre institucioneve, atehere institucionet me mire te mos ishin fare.

ore, nqs policit i eshte rrezikuar jeta ka te drejte te qelloje me arme dhe pike.

 

 Policia kishte te pakten nje jave qe e priste kete, duhet t'i kishte marre masat qe te mos qellonte.

Qe policia ka qene e papregatitur ajo nuk diskutohet. Biles eshte urdheruar te mos marre masa ne menyre qe etiketohen si viktima ne raste dhune. Kjo per arsye politike, sdiskutohet. Por ama, kur puna u be mut,  dhe turrma rrezikon ti marre jeten per mua kane te drejte te mbrojne jeten e tyre dhe institucionet e vendit. Padyshim ky qe eshte vrare duket si spektator dhe nqs eshte qelluar me snajper duhet te mbahet pergjegjesi.

 

nqs do te aplikosh per pozicionin e venieve te pikave kthehu prape pas 3000 vjetesh se jane zene vendet deri atehere.

Ato gjerat (Pistoleta kallashe qe veshin garda policia etc jane zbukurim) apo me thuaj kur mund te perdoren

 

 dejo ne 98 ku ke qene vella?nje tufe me te palare dhe me nje arkivol hyne brenda ne kryeministri dhe ne ministrite e tjera dhe sa njerez u vrane?ok heres tjeter mu kundra ajror granata dore dhe flak hedhes se  embrojme me mire kryeministrine.ne te tjeret per lesh te vemi aman veten salen mos te na e gjej gje

po. guxo e hyr te kryeministria serbe ti se do hash nje dajak te mire qe ta mbash mend per 5 minutat qe do zesh mend dhe pas 5 min e sigurt qe te vrasin. 3 viktima duken pun kalamajsh. shum qarte, garda ka nje detyre te vetme: te mos lejoje njerez te hyne ne kryeministri. JO te mbroje qytetaret. qytetari katunar vetembrohet duke mos thu deren e kryeministrise e kangjellat

Nje vend i NATOs ka 'rules of engagement'. Nqs nuk ka Shqiperia duhet perjashtuar menjehere nga NATO.

 jo mor pse kot e beme gjithe ate feste neve tu thafte goja!ku do kendoje cili pastaj?

 Dejon dhe pergjigjen e kesaj pytje feminore nuk e ditke?ta thom unesmileyhporren me zorr drejtuesit e atyre institucioneve qe e katandisin institucionin ne te urrejtshem per popullin.Bashke me sorollopin mbrojtes te  se keqes mbi popullin....

Po c' LSI o derebardhe?

teknikisht, nga ajo (nga LSI) mbahet qeveria.

Flas teknikisht. 

 Pf ai qyqari vdiq kupton..... nuk ka per tu zgju neser, as koment te peshku ska per te lon.... mos tall bythen!!!

po ate filmimin ku nje polic i gju me sa fuqi kishte me shkom gome deputtit te PS Fatmir Xhafa a e pate? Ai kishte dale buze trotuarit dhe po perpiqej butesisht te largonte policet qe kishin mesy brenda tek kullat binjake.

Ke link?

 Konfirmoj, nje shkop gome kofsheve, me hapje krahu. Por ne momente tensioni, polici mund te mos e kete dalluar Xhafen.

jo, jo se Xhafa kishte rreth 2 minuta qe qendronte aty buze trotuarit dhe po ju thoshte policave te largoheshin nga ambientet e kullave biniake. Ai e qelloi me koshience te plote. Jam dakort se e qelloi ne pjesen e vitheve por sa ti hate krahu.

 Po, i ra fort. Po, Xhafa ishte aty per te qetesuar njerezit. Une nuk e di nese e dalloi apo jo. Por ndodh, ne gjendje adrenaline te larte qe te mos e dallosh Fatmir Xhafen nga thinjoshi i zakonshem. E kane pasur punen shume te veshtire policia sot.

Blendo, aq me keq, te qellosh nje burre me thinja, pra plak lol, dhe qe nuk po bote asigjo.  smiley

 'nga thinjoshi i zakonshem' 

ca po thu mer, thinjoshat ishin ata qe po shkaktonin gjullurdine? Dhe policat, qe cdo gje mund ta kene te veshtire, pervec hurit - jane te justifikuar? Pune e veshtire?...kujdes se do behesh aq i pa-anshem sa do te te ngaterrojne me ndonje kodosh te sales dhe iken per lesh.

do montoje shemja ndonje link ne laboratorin e vet  mos kerko kot.keta komunistet ca nuk bejne

kush eshte plera qe po flet te news 24 se me ngriu video dhe po i degjoj vetem zerin?

 shihe videon tek balkanweb.com se e jep xham fare

 

A ke link te lutem? Dhe a di njeri kush e ka filmuar?

 ate doja te dija dhe une. sami sikur e therriste ajo gruja.

sami neza.. ne anglisht anglisht i thone "dude"

Ose Lubonja e ka humb toruan, ose di ndonje gje qe nuk dime.

ekzakt. Po mendoja te njejten gje. 

Cfare po thot Lubonja Lulian?

 Po fliste per te paguar te Rames.

Sic the o ka humbur, o di dicka qe ne s'dime.

ej, shiheni me kujdes ate burrin me cader qe nuk i ben pershtypje fare qe ai miku ngjit me te u palos pertoke, pastaj nuk ka me as cader fare ne dore....

Me kujdes e pashe, cadren deri ne fund e ka ne dore.

E merrni vesh ca bohet?

I kane shti komunistat atij. Duket ashiqare. Qeveria duket qe eshte e pafajshme.

Dhe ket pune Sula ka per ta sqaru kur te na thote qe eshte montazh! Po, po, po. Ja u them un jue! Asht montazh!

Lufte bandash kriminale . Njera ne pushtet perdor policine tjtra perdor bandidet

SI me keni thene ska tjter 97 proteste ne Arnautistan? Prisni priosni dhe do te shikoni

Tani qe kriza ekonomike shqiptare e shoqeraur me pakesimin e kredive te hauja ka zvogelaur fitimet e bandave mafiose ne pushtet apo ne opozite vec trazira do te shikojme ne shqiperi. Mjer ne

ke te drejte vella.  si ngahera.  njera pale e do pushtetin me cdo kusht, me cdo menyre,ndersa pala tjeter e mbron pushtetin po me cdo kusht,cdo menyre gjithashtu..... per fat te keq te atij populli.smiley

majaft mo se jeni bo boze....per inat te edi rames e keni shk***** shqiperine me sali berishen. Le te behen zgjedhje te reja, te fitoje kushdo...po mjaft me kto thirrje per te bo asigjo

Ky djali ne video, i ndjeri, eshte ai gjirokastriti, apo tjeter kush?

nga sa kam degjuar, ka mundesi qe ky, meqe ishte i treti dhe i fundit, duhet te jete nga Lezha, dhe sipas Prec Zogaj eshte vrare me snajper. Kete e tha kur ishte ne spitalin ushtarak.

Ej kush e ka xhiruar pamjen dhe kush e ka nxjerre? Se nga kendi i kameres duket sikur e kane marre nga siper komitetit qendror dhe aty ma merr mendja se jane futur vetem TV pro qeveri ose kamera te policise.

E pra.  Eshte filmuar videoja nga brenda KM-se apo nga jashte?

Si nga brenda KM? Eshte xhiruar nga ana tjeter e bulevardit!

Pra personi ne ate moment sa ka kaluar porten e KM-se, e meqe bie mbrapsht brenda territorit te KM-se i bie qe plumbi ka mundesi te kete ardhur nga jashte KM-se?

 Eshte e kunderta. Shiko vijat e bardha ne rruge. Personi ka dal nga KM dhe eshte jashte oborrit te KM dhe me fytyre nga KM. Keshtu qe plumbi ka ardhur nga ....

FMG thote qe filmimi eshte nga ana tjeter e bulevardit.  E ka gabim? Filmimi eshte nga KM-ja?

 FMG thote nga komiteti qendror. komiteti qendror eshte perballe kryeministrise.

Komiteti Qendror? C'ne me keto terma akoma? Per cfare perdoret kjo ndertese tani?

 ku di gje une per cfare perdoret smiley. Une e mbaj mend qe prej kohes se xhaxhit. Kam pershtypjen edhe ata me moshe me shume se 30 ashtu e quajne se per ashtu e njofin, per komitet qendror. Sidomos robt qe kane vite qe s'kane qene andej.

Video e pare duket gjithesesi nga brenda ambienteve te KM-se, kur e krahason me videon e news24 qe e tregon nga mbrapa gjithe ngjarjen.

kete ndertesen tani e perdor xhozi

 Nga video tek Shekulli zeri i gazetares qe komenton pamjet live me ngjan si nje gazetare e klanit.

 Fevziu sapo e konfirmoi qe eshte filmim i Klanit.

klani e ka ate nga kulat. regjistrimin em te sakte e ka news 24c (fatkeqesisht)

Edhe diktatura e proletariatit me partine e Saliut ra me paqesisht sesa i bie pushteti ketij pushti!

 Videon ketu sapo e transmetoi Cani ne Zone e Lire. I pari ne TV ne Shqiperi.

 3 here e dha smiley

 

SKA SHUM RENDESI KUSH E KA DHENE, POR ORA NEWS E DHA 15 MIN ME PERPARA SE TA JEPTE VIZ+.

Nga eshte filmuar videoja?

Ka rendesi?

 po ore qe ka rendesi se eshte montazh nuk e kupton.madje edhe ai qe rrezohet aty nuk eshte njeri eshte nje kukull qe ka vene edvini

 Sapo e dha vizion+

Te denohet urgjentisht mjeku genjeshtar!!!!!!

 ej ska pse denohet mjeku se ai nuk o mjek ligjor....ai dhyshonte ashu por nuk eshte eksperte armesh.

 

Mos i bjer ne qafe fare mjekut te spitali. Ai s'deshte ti pergjigjej pyetjes, dhe tha "kesaj do i pergjigjet mjekesia ligjore". Ai eshte zoteri: ka per detyre te shpetoje jete njerezish e jo te merret me llafe gazetaresh.

Mjeku nuk ka ca te thote. Distanca e afert dallohet vetem nese qyta eshte e vendosur ngjitur me trupin dhe krijon djegje nga nxehtesia dhe flaka e tytes. Me larg se aq nuk mund te dallohet psh - nga 5 m, apo nga 20 m. Ndoshta vetem pas nje analize te hollesishme balistike se si ka ecur trajektorja e plumbit, qe nuk mund te behet ne 1 dite.

Cdo deklarate si e Berishes si e mjekut eshte abuzim dhe spekullim.

Edhe nese distanca ka qene e afert nuk provon qe nuk jane perzier si polica civile, si police te tjere, te gjithe kane qene afer me njeri tjetrin.

kush do ta dënojë? lol. vetëm po u bë si qëmoti "në emër të popullit".

 

Je ne terezi? Beri gje autopsi mjeku?

 Kur s'beri autopsi, pse doli dhe tha alibine qe kishte nevoje Berisha te thuhej, nderkohe qe videot tregojne qe eshte vrare nga larg e jo nga afer? 

Grand Cordon i zotris’sate, që në gji të kan’ vendosur,
ësht’ pështyma e gjakosur e atdheut të vremosur;
dhe kolltuku ku ke hipur, duke hequr nderin zvarr’,
ësht’ trikëmbshi që përdita varet kombi në litar! 

Thank you!

Tamam.

Shqiptar',me vllazën jeni tuj u vra
ndër njëqind çeta jeni shpërnda...
Qani ju shpata e ju dyfeqe
shqiptari u zu si zog ndër leqe
Qani ju trima bashkë me ne
...Se ra Shqipnia me faqe n'dhe

Ne mediat tona gjen me shume komente sesa reportazh per ngjarjen; jane ne gare per te diktuar versionin 'zyrtar' se ca ndodhi dhe kush e kishte fajin, dhe s'kane shume kohe te informojne se cfare ndodhi.

Mediat e huaja, sidomos ato ne shqip (meqe kane gazetare permanente te instaluar ne Shqiperi), mbeten burimi me i besueshem.

Ketu eshte nje kronike e Zerit te Amerikes, e shoqeruar me video.

Gjithashtu dhe BBC shqip dhe Deutsche Welle, po me ca i kam ndjekur sot (po dhe kohet e fundit ne pergjithesi) duket se Zeri i Amerikes ka me shume info dhe detaje, ka me shume kronika video, dhe kohet e fundit duket se ka informacione me (shpesh)  te perditesuara.

 ti merresh me komentet? se ke aq kapacitet sa te shohesh edhe te thuaj nje te mjeret. jo per gje po ngelesh mire me te dy palet smiley

 

 Xhib, jane 2-3 televizione qe po japin pamjet bruto, pa koment, pa nderprerje. Gjithcka qe ka filmuar kameramani. UTV, SHTV

Ikspi, une po shof midis ketyre kanaleve qe mund te shihen tek http://www.tivu.al, me shume kam pare Top Channel dhe News 24 midis ketyre, po shoh me shume opinione se transmetime per cka ndodhi, dhe ne ato permbledhje qe i bejne ngjarjeve, vihet re ndjeshem nje mangesi e theksuar per te treguar hapat e ngjarjeve qe cuan ne dhune (sidomos duke ditur qe keta kishin sot aty dhjetra gazetare dhe kameramane), dhe s'me duket se eshte thjesht paaftesi kjo.

Pra e ke te veshtire te marresh vesh si kaloi gjendja nga "ec dalim ne proteste per te luftuar korrupsionin" tek dhuna dhe vrasjet, e gjitha brenda pak oreve. Te pakten nga sa mund te deshmohej duke bere gazetari; duke filmuar e raportuar, te cilen gje keta kane gjithe diten qe e bejne.

Kronika e Zerit te Amerikes mu duket qe kishte me shume info per kete, pra kishte nje pershkrim te etapave, tha p.sh. qe konfrontimi ndodhi qe ne fillim te protestet nga te paret qe kishin shkuar aty (me policine)  etj, pra duke pare ate kronike mesova me shume per ngjarjen, dhe thashe ta ndaj me ju.

Nqs ke link per ato televizionet qe thua (ku mund ti shikojme ne internet, nese) na i vere ketu.

Flm.

Tani ka ndryshuar koha, nuk ka me televizione te pavarura. Sot ka lufte mediatike. Dhe shume te poshter madje. E ka marre ferra uraten, kane dalur dreqerit nga shishja dhe nuk futen me brenda.

 

-pedro

 

Mediat tona vazhdojne betejen e shefave bajloze qe i'u rrine mbi koke.

 

Shume e sakte ajo qe mediat e huaja mbeten me te besueshmet.

Preçi thote se ky djali i videos eshte ai nga Lezha. 

Sapo ka nderruar jete.... 

Shikojeni videon tek Top channel,dhe do ta shikoni kush e ka vrare.

"Video shokuese para Kryeministrise"

Link?

 eshte e njejta video

E tmerrshme. Me tu ca zemra nga trishtimi. Si mund te vritet robi keshtu!!!!!!! Ndjese paste i shkreti.

 cani sapo permendi peshkun dhe komentet tona

 

po pra, tha qe eshte dhe nje tumakuqe e tmershme lol

 kur e merr malli per mu zbret shkallet e studjos smiley

 

C'djale elegant!

Mallkuar qofte ajo mendje e cmendur!

Ia mbylli gojen preci te opinion, permendi videon qe dha zone e lire te Vizion+

ndersa fevziu tek OPINION po behet xheloz per videon (i thane qe "Vizion+" e dha videon e vrasjes se lezhjanit), dhe i shpetoi nje nga ato xhevahiret qe leshohen pa dashur : "kush e ka filmuar ?" ( e stilit : "si nuk qenka kontrolluar para se te jepet&quotsmiley 

smiley

 fevziu me duket gjithmone si nje hardhuce llafazane

po aman dhe ti ! hardhuca llafazane jemi ne !- tha. Ai eshte gje tjeter...

 news24 po jep ushtaret e gardes duke qelluar me kallash

 U nderpre opinioni... ja te shohim a do ta japin videon.

Sa vlen jeta e nje njeriu ne vendin tone te dashur?!

A vlen ndopak me teper se jeta e nje qeni?!

edi rama kishte deklaruar qe demostrata do te  ishte paqesore, dhe nuk do te kishte:

1-makina te djekura

2-goditje me gura te policeve

3-sulm me dhune te institucioneve

 pas 24 oreshedi na del ne konferenc dhe deklaron qe policia kishte provokuar militantet e ps.

cfare prisni nga nje i pafytyr, genjeshtar si puna atij?

 

Ca flet mer

 ke shume drejte red carpet

 ja e zbuluam dhe armikun ky edvini ndonje grek ose serb me siguri do kete qene  se qeveria jone madheshtore nuk ben nga keto pune te vrase shqiptaret.

Personi me fytyre nga kryeministria,tani une e degjova ne lajme qe personi eshte godit prapa koke. Si ka mundesi kjo,apo shkoi plumbi beri xhiro deri tek shallvaret dhe u kthy.

Te lajmet e klanit e ke pa? Apo e goditen nga mbrapa koke dhe ai me qellimin per t'ja fut shtetit u rrezua mbrapsht?

 TE doli llafi qe the dje, Brad.

Po kam experience mo vlla,kam qene ne mbi 200 protesta,por une me 14 Shtator e shkela qilimin e Fatos Nanos.

....cili shtet u dogj? sa bèjnè ato makinat dhe ato pemèt....vlejnè 3 jetè njerzish? KRIMINELA!!!!

Me vjen keq ne rralle te pare per tre te vraret edhe familjet e tyre...por me erdhi akoma me keq  ....kur mora vesh qe ato qe u vrane nga Snijpera nuk jane Berisha-Rama-Meta...

 

Kur te nisa per ne cete

bashke me shoket e tjere

ata kishin krahe te ngrohte

ty te mori koka ere

edhe ti me perqafove

the do te kthehem me lirine

le lirine qe s'na e solle

por na dogjen dhe shtepine.

Kjo eshte si 2 prilli i 1991 nuk do te merret vesh kurre kush vrau.

  nuk arrij ta kuptoj se si keta politikane vazhdojne te dalin neper media dhe i hedhin fajin njeri-tjetrit.ku ishin te gjithe keta kur ndodhi kjo tragjedi, lufte nuk di cfare emri ti vej kesaj ngjarjeje.per sa kohe do vazhdojme te jemi te drejtuar nga keta edhe sa jete duhet te humbim qe keta ta kuptojne qe duhet te zhduken nga ky vend njehere e pergjithmone?!duhet nje demostrate edhe me e madhe qe te zhduken keta gjakpires?

A dihet gje ku e ka marre plagen personi qe qellohet ne videon e pare?

 

Prapa koke. 100 % e sigurte,e tha dhe mjeku.

cne qe ra me kurriz atehere? apo i ndjeri ishte mbi ligjet e fizikes? 

Keshtu tha doktorri o Penar ku e di une.

"Doktori"?...ahaa tani e kuptova......Keshtu eshte e kemi kryeministrin doktor,specjalist kriminalistike,hetues,prokuror,........

Në radhë të parë ngushëllime familjes, dhe më vjen keq që njëri që s'po bënte asgjë e ka ngrënë kot. Megjithëse rreziku dihet kur del në protesta të tilla.

E pashë videon, dhe s'kam opinion se nga ka ardhur plumbi, por mos u habit se edhe mund të qëllohet nga prapa dhe të bier prapa. Po ta vësh re, ai nxjerr dorën për t'u mbajtur kur po bie. Pra ka humbur ndjenjat ose fuqinë dhe ka rënë në vartësi të gravitetit ashtu siç e ka pasur trupin. Plumbi nuk ka aq sipërfaqe sa ta përcjelli energjinë në lëvizje të trupit, sidomos nëse është plumb i vogël dhe me shpejtësi të madhe.

Cili mjek?

Fevziu sa po tha qe ky eshte filmim i Klanit.

E paska shit Klani!

Jo. Klani s'e vuri re fare ca ndodhi (se ishte transmetim live). Po ai personi qe ka llogarin e youtube nga doli kjo video, e kapi, e beri zoom, dhe e nxorri. Bravo i qofte! (A besojne tek Klani ne karma?)

Po qe se ka ndodh keshtu do jene duke vra veten brenda tek Klani.

Nuk e di per kete.

Nje mjek ligjor, eksperte balistike e nje antropolog mjeko ligjor i paanshem e gjejne lehtazi s'e nga eshte qelluar predha qe e goditi per vdekje te ndjerin.  A ka gjasa qe kjo gje te ndodhi ne SHP? Dyshoj shume.

Dite e zeze per Shqiperine - kthim mbrapa! Uroj qe ato thirrjet e Tak Ngjeles apo ndonje tjetri per te bere te njejten gje neser te mos i degjoje njeri. Keto protesta, ne se ndokush ka ende dyshim, nuk ishin fare per Meten e korrupsionin - ishin dhe jane lufte per pushtet. Naivet le te vazhdojne te bejne hartime. Eshte gjynaf te lesh jeten per keto kokrra politikanesh.

 S'ta bo goja me e thon i llaf kunder qeveriut... protestat mund te behen per cfaredolloj arsye, s'ka nevoje njeri qe te 'parse' qellimet ti

thirja jote per naivet, me duket njeherci qesharake dhe patronizuese.

Do I sound like I care how it looks to you ?

kjo e konfirmon ate qe thash

Te duket sikur perfaqeson ndonje gje me shume se vetja jote ti ketu? Kush te ka genjyer xhanem? 

po me pyet apo me sugjeron? se s'mund ti besh te dyja.

Po te duash ti, i bej te treja.

 Grinduni plehra.

te pelqen te besh lojra fjalesh?

Permetar, Sa kohe ke pa e pare Tiranen / Shqiperine?

Me duket je gabim...

Isha beharin qe shkoi - po c'ka te beje kjo me ate qe them? Tregoju ca me i shkoqur.

 e ka pare nga kryeministria shqiperine ky me rritjen 6%.

Komunikatë e Lëvizjes VETËVENDOSJE! mbi ngjarjet e sotme në Tiranëby Lëvizja VETËVENDOSJE! on Friday, January 21, 2011 at 1:41pm

Lëvizja VETËVENDOSJE! shpreh keqardhje për ngjarjet tragjike në Tiranë ku tre qytetarë u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën ose u lënduan. Me këtë rast, iu shprehim ngushëllimet tona familjeve të të vrarëve dhe ndajmë dhembjen me ta. Të plagosurve e të lënduarve iu dëshirojmë shërim të shpejtë. 

 

Shqiptarët kudo që janë në Ballkan, përfshirë këtu edhe Republikën e Shqipërisë, kanë pafund arsye që të protestojnë e demonstrojnë për shkak të jetesës së mjerë që bëjnë, nëpërkëmbjes së dinjitetit kombëtar dhe mungesës së perspektivës si qytetarë. Kombi shqiptar është më i varfëri dhe me papunësinë me të lartë në Evropë. Politikanët shqiptarë janë më të pasur se gjithë kolegët e tyre në Evropë krahasuar me buxhetin e shteteve përkatëse.

 

Në institucionet e shtetit shqiptar zakonisht i shohim partitë pa popull kurse sot e pamë popullin pa parti, të zemëruar me pozitën dhe të braktisur nga opozita. Kjo demonstratë tregoi hendekun midis qytetarëve të pakënaqur dhe qeveritarëve të vetëkënaqur, por edhe konfirmoi hendekun tjetër midis popullit dhe opozitës.

 

Shqiptarët e pakënaqur, kudo që janë, duhet të organizohen për ta shprehur pakënaqësinë e tyre me gjuhën e vullnetit dhe interesit të tyre. Përndryshe, pa organizim politik ka veçse përfitime partiake e humbje kombëtare. 

 

 

Prishtinë, 21 janar 2011

Lëvizja VETËVENDOSJE! 

Vetendosja, eshte ndoshta e vetmja force politike shqiptare!

Te tjeret jane maskarenj....

Prape ne shesh, s'ka rruge tjeter... vrasesit, hajdutet ne burg.

Rruge tjeter s'ka, por populli ka ngelur fillikat. Do zoti ja ben bam ky popull e ti tregoj gjith botes se nuk ka per ti ecur askujt qe vendos te tille spurdhjak ne krye te Shqiperise. Turp per ata nderkombetare qe vazhdojne mbeshtesin kete kafshe te terbuar ne krye te Shqiperise. Nejse po e shesin cheap Shqiperine keta, aq u ben atyre sikur edhe nje majmun t'jua shesi.

 po habiten nga disa veta qe thone se ate njeri e ka qelluar ai qe i qendron ne krahe!pyes veten a mund te vritet nje njeri me cader?!!!!!

Duket se neser s'ka protesta.

 

Rama: Nesër, opozita në ditë zie

www.ora-news.com

“Opozita e ka ditën e nesërme ditë zie”. Reagimi i kreut të opozitës Edi Rama vjen menjëherë pas deklaratës së kryeminstrit Sali Berisha ndërsa kërkon vetëm drejtësi. Jo vetëm kaq, por pas një valë akuzash, Rama u ndal dhe tek ngjarja e sotme, demostrata e cila pati 3 viktima, duke kërkuar dhe një hetim të ecurisë së ngjarjeve.
 

“Sali i kualicionit të turpit, pati paturpsinë tju lexojë skenarin e turpshëm. A pa ndonjë shqiptar të prekur nga demostruesit, ndonjë shenjë lidhur me ndonjë sulm në duart e protestuesve veçse pankarta” tha më tej Rama, duke kerkuar hetim te ngjarjeve.

Duket se neser s'ka protesta.

Ate po shpresoja edhe une por jo. Fill pas "Opozita e ka ditën e nesërme ditë zie" Rama tha qe do kishte demonstrata te fuqishme. Ngjela tha qe do fillonin dhe neper rrethe.

Nuk besoj se behen protesta ne dite zie. Dhe me mire te mos behen se jane raste te keqija acarimi.

Te shohim smiley

Po pasneser?

 VETVENDOSJE!

 cfare hetimi mund te kerkosh ketu,ku vete kryeprokurorja ka frike te verifikoje vertetesine e nje videoje dhe jo me te hetoj vrasjet e kryera nga qeveria nga armiqte e popullit.asnjehere nuk do dali e verteta ne shesh,te gjithe kane frike ta tregojne,sepse qeveria e vertetoi se mund te te heqi qafe pa problem

e o pike e zeze

ne fakt ka mundesi qe ai te kryeministria te jete goditur nga mbrapa, pasi verehet nje fare perkulje para per nje moment, pastaj bie i teri mbrapsht.

 ve doren diku te stomaku  dhe bie mbrapsht,kur te qellojne nga pas bie para.po nejse nqs saliu ka thene qe ka ardhur plumbi nga pas nga pas ka ardhur atehere.vetem saliu mos te na dali genjashtar

po Meta, ç'thote ??

Pse duhet ai te thote gje? Meta ishte sebepi - etja per pushtet eshte "the only culprit." Ne se Rama vjen ne pushtet, ve bast qe e harron Meten fare, sidomos ne se i duhet ndonje aleance partiake. Te kujtohet si iu hodhen Priftit para ca muajsh? S'lane konference shtypi pa e share, i korruptuar etj, etj. Te thoshe qe me ta marre pushtetin socialistet do t'ia hanin "kockat" gjalle. Por tani e kane hero ama. Madje, ne se vijne ne pushtet, post ministri e ka te garantuar Prifti, prej sociave.

Ngushellime per viktimat e uroj te qetesohet gjendia.

Ka thene populli ''si ke bere do ta bejne'', ose ''ai qe can me shpat nga ajo do ta pesoj'', Saliu keto gjera i bere qe ne 90ten, e gjithnje kur qe ne opozite provokime e rremuja, e siduket do iki dhe vete nga politika nga keto gjera.

Uroj per vendin te qetesohet se shqiperia nuk ka BYTHE per kete konfliktualitet politik qe ka 20 vjet pa nderprere. Shqiperia vend i vogel me histori te veshtire, i ndare akoma e me shume probleme, ndoshta te tjeret kana mundesi per politik pa fund e rremuja, vendi jone nuk ka e do qetesi te eci para.

Si mund te jesh si me pare pasi ke pare ate burrin qe bie mbrapsht me nje soj ngadalesie prej filmi?! smiley Ne sekonden x ishte ne kembe, pastaj s'ishte me. Besoj eshte gjeja me tronditese qe kam pare ndonjehere.

+1

Saliu eshte krimineli i dyte pas Enverit 

 

 Si quhen te vraret e sotem?

Si tha kryeministri jone ne konferencen per shtyp nuk mendova per asnje sekonde doreheqjen edhe pse kishte marre vesh per te vdekurit,cfare mund te presesh nga ky njeri i lig?!nuk i interesojne ato jete te humbura por vetem ti shtohen zerot ne llogarit bankare

 Ah i shkreti sa gjynah. Shifni si i merren kembet nje moment para se te shkeli ne vendin ku do e zinte plumbi. 

Nje popull i sulmuar nga c'do ane barbarisht dhe i tradhetuar vazhdimisht. Nje popull i tradhetuar e i lene ne balte, vetem dhe vetem se jane shqiptare.

Asnje dyshim te mos kete askush qe e vetmja arsye e sulmit kafsheror ndaj shqiptareve eshte vete identiteti shqiptar.

Opozita e thirri ne tubim popullin, dhe mbasi ata qe vete thirri ne tubim u vrane kaq barbarisht opozita flet per dite zie e protesta paqesore  ne perballje me kete lloj shtazerie qe e ka rrenuar ekonomine, artin, kulturen dhe trashegimnine historike dhe kulturore te Shqiperise dhe qe vret njerez krejtesisht te pafajshem qe i vetmi krim qe kan kryer eshte dalja ne proteste para nje situate te pashprese.  Populli me qellim po lodhet derisa te mos kete me vullnet te kerkoje as te drejtat themelore te mbijeteses e jo me te shqiptarit qe eshte zot ne vendin e tij.

Turp per kete tradheti. C'njerez te pabese paska mbajtur ne shpine ai dhe, si nuk u hap e ti perpij.

PERPARA O POPULL, MOS I LEJONI TE VRASIN SHPRESEN.

Zv. drejtori i Spitalit ushtarak paska thene qe dy nga viktimat jane vrare duke u qelluar ne gjoks nga nje distance e afert.

 Drejtori i spitalit ushtarak eshte ushtar militant (pa ironi) qe nuk ka as haber e as tager per te thene keto gjera. Maskara e i pafytyre deshtoi ne shitjen e spitalit ushtarak (bashke me Mediun e Argiten) se i plasi Gerdeci.

Ka matje te caktuara qe behen per ate pune (baruti, matjet balistike te predhes etj etj) dhe spitali ushtarak nuk i ka fare ato.

Zv. drejtori e jo drejtori.  Tager  nuk ka, por njelloj haberi edhe mund t'a kete si dikush qe mund te kete trajtuar plage te shtenash dhe sigurisht do kete qene prezent kur te qelluarit jane prure ne spital.  Gjithesesi edhe ai si te tjeret/tjerat ne kete ore shume te heret per te nxjerr konkluzione, do te ndertoje versionin e te vertetes si mbas tij.

Zv. drejtori e jo drejtori.  

OK, missed that. Gjithsesi per te percaktuar distancen, shikohet nese plaga hyrese ka shenja baruti (deri ne nje distance te caktuar). Shikohet kalibri i predhes dhe mbushja e fishekut. Percaktohet flurudha keqyret plaga hyrese per shenja djegije etj etj dhe vetem atehere mund te jepet ndonje mendim i tipit "jo me shume se ..." ose "jo me pak se...."

Surreale ... smiley

"Point of no return" eshte tejkaluar tashme. E per cfare? Per Ilir Meten dhe nja dy tre kokra te tjera. Gjithsekush le ti beje vete llogarite se kush eshte Sala.

Sa gjynaf.. smiley

http://www.top-channel.tv/video.php?id=21950 

Personi i vrare ecen avash majtas,atij i afrohet nje burre me thinja dhe i qendron ne krah te majte te vrarit,tani ne krahun e majte te thinjoshit afrohet nje djale me doreza te zeza,nxjerr pistoleten dhe ja drejton te ndjerit ne koke.

Serverat e TCH s'punojne per mua...

Shikoje mire se punojne eshte njelloj me videon e mesiperme por me xhirim me te avashte.

Keto qe thua ti jane mashtrime te pastra. Ai i riu ne te majte eshte me duar bosh!

Me duar bosh eshte deri sa futet ne rresht me te ndjerin dhe thinjoshin,pastaj nxjerr pistoleten dhe ja drejton kokes,shikoje mire.

Te video më sipër në 0:14 ai person ka një dorë tek k.qet dhe një anash po bosh. S'i e fshehu aq shpejt këtë pistoletë?

As per mua.

as mua nuk me hapet TCh po gjithshka shihet ne videon me lart dhe po ja fut kot plako

 Eshte e njejta video. Shumica dyshojne per tullacin me cader, ti tani nxore kete tjetrin. Shiko videot ne youtube se jane pak me te pastra. Po ta kishte vrare ai qe thua ti, s'do te kishte rene ne ate drejtim. Ai eshte shtyre mbrapsht nga plumbi. Plumbi i ka ardhur nga perpara.

Shoku,e kam pare 4 here,po nuk ishte ashtu sic them une me vrafte zoti ketu ku jam.

 Shife shife mire, se me mire qofsh qorr, se sa i pacipe.

mos e mallko veten keshtu se s'ka lezet..

ne momentin e goditjes ai personi me floke te bardhe ben nje hap prapa dhe ti mund ta shikosh personin ne te majte te tij me duar bosh.

nje aludim tjeter ishte per ata ne ane te deres se kryeministrise. une pashe disa here me vemendje reagimet e njerezve afer tyre dhe ata as nuk levizen fare (ashtu si dhe personi me floke te bardha). Nese dikush aty afer do te kishte goditur do kishte patur levizje nga personat e tjere ngjitur me ta

Nese dikush aty afer do te kishte goditur do kishte patur levizje nga personat e tjere ngjitur me ta

Ashtu mendoj edhe une. Dmth te kisha qene une aty e te me kishte fishkelluar plumbi te veshi (zhurma e pistoletes po e po) do kisha reaguar direkt.

Menyra sesi largohet "njeriu me cader"  aty, duket paksa e cuditshme!

Sidoqofte, hamendesime!

po ty zoti te ka vra me kohe, por te ngjall sala  smiley

 sapo dha news 24 pamje te tjera dhe ai tipi ne te majte te viktimes skishte fare lidhje... me sa dukej nga pamjet mund te jet godit nga polic brenda KM

 me duket se bradi ka te drejte. shikojeni perseri.

 Plumbi i ka ardhur nga perpara.

Perpara djathtas thuaj diagonal nga cepi i djthte i kryeministrise ose diku tjeter ne mes!

Ai plaku ne krah te djathte te ben pershtypje sepse nuk reagoi ishin dhe afer,eshte qesharake te aludohet per ate ose ndonje afer tij. Ne nje rremuje te atille me zhurma shume te medha krismash bertitjesh,nuk e mer vesh se cfare behet. 

Nuk do mend qe djali fatkeq eshte goditur nga larg drejte e ne koke! 

Atehere, shih serish videon, kush eshte shume aktiv ne ato momente? Vec i ndjeri, jo!

 ca thua mo Brad> tani po  e jep news 24 gjith skenen..policin prane dritares ne katin e pare qe hap zjarr dhe direkt personi rrezohet. shokuese!!

 Video?

 E dha edhe Cani tek Vizion +. Jepej polici qe po e qellonte nga Kryeministria, dalloheshin shkendijat e armes te drejtuar drejt tij ne momentin qe i ndjeri binte ne toke  

Thinjoshi afer viktimes ben levizje shume te cuditshme.

 po , eshte vidio me plan me te gjere ku duket qarte gardistit qe hap zjarr (tumi barutit te djegur ) dhe personi qe rrezohet ne te po ate moment.

Po me vika keq qe nuk shtiva me gure..

ju lutem na i kurseni "ekspertizat" majtisto-djathtiste, te pakten ketu ne peshk ... per shpelarje truri na mjaftojne tv-te shqiptare. 

fakti qe kane vdekur 3 vete (thone se ka shkuar ne 4) pavaresisht se nga dora e kujt, eshte ajo per te cilen duhet te shqetesohemi. fakti qe kjo gje ka ndodhur nuk le asnjeren pale te paperlyer! 

Ne vend te komentit:

Ngushellime per familjaret e te vrareve.

Lexoni Meron tek Tema se nuk ka nevoj per videon i kane marre provat qe ne spital, mos bini ne nivelin e te marreve.  Nuk ka plumb ne kok tek asnje nga te vraret!

Nejse, dini ndonje vende te NATO-s qe vriten njerezit para kryeministrise? Po ndonje vende ne bote qe del kryeministri dhe nuk ben thirrje per qetesi po ben thirrje per te mbrojt Kryeministrine me cdo kusht? Po kryeministria o njerez eshte aty per njerezit e PD dhe te PS dhe te gjithe shqiptaret.  Askush dhe asnje nuk ka te drejte te vrase dike si qen para kryeministrise. As komunizmi se beri kete.

Neser esht zi nuk ja vlen te llafosesh shume, ngushllime te vrareve, pervecse horrave qe do fillojn nje fushate te eger shpifjesh. Te Dielen nuk ka ZOT qe e mban Berishen ne kryeministri, kesaj rradhe populli do kete udheheqje.

 

 

 

 

 

 

 Ata qe duan te mbeshtesin, akoma sot, berishen kane vetem dy rruge:

 

1- te konsiderojne vrasjen si te pranueshme

 

2- te mohojne deri ne fund se vrasjen e ka bere berisha

 

Ju lutem, i lini te mendojne kete variantin e dyte.

Me mire te kemi ca injorante (qofte edhe te shtirur e nga halli) se ca kriminele me teper.

Pse mos i plas trapi mbeshtetsve te Berishes se vdiqen 3 fukarenj?

Te mbeshtesh Berishen do te thote vetem se ke nje perfitim direkt material nga qenia e tij ne pushtet.

(ose je i semure mendor...)

 Nuk kushton asgje te lejohen te bejne "sikur".

Perderisa ky "sikur" mbetet ketu ne peshk e nuk irriton turrma, nuk besoj se eshte i demshem.

nuk do te habitesha po te degjoja prej tyre se te vdekurit i ka paguar edi rama te vetevriten.. vetevrases me pagese.

 Viktima e shkrete sic shikohet ka patur goditje ne koke, ne temthin e djathte, duke u ndodhur perballe kryeministrise, kuptohet shume lehte, qe eshte goditur me snajper nga taraca siper kryeministrise! Kjo hedh posht theniet se personat jane vrare ne distanca te aferta!

Si gjithmone arma me efikase e Berishes dhe stafit te tije ka qene dhe mbetet shpifja, thashethemi, i mbeshtur me teknologjine e mesazheve elektronike te improvizuara dhe derguara ne moment per te dale nga situata! Shpifja eshte arma me e forte qe ka ne dore sot Berisha dhe kusaret e tjere.

Jane te trembur sepse u ikin nga duart pushtetet mbi pasurite kombetare, te cilat per fat te keq i kane shperdoruar ose vjedhur me Politike!

Ok! Terhiqem nga ajo video e Top Channelit.

 Ketu duket pak me qarte ushtari/polici qe ndodhet  ne gjunje ka qelluar direkt mbi turmen, duket flaka mbas shkrepjes dhe  mbas disa sec, bie ne toke dhe viktima!

Ushtria policia dhe te gjitha llojet e mundshme te saja plus dhe njerez militante te pushtetit te Bewrishes jane te gjithe te armatosur. Praktike e njohur kjo nga 97! ku Berisha e dogji dhe vrau sa mundi vetem e vetem te mbante pushtetin e PIRAMIDAVE ku njerzit dolen me buze te kuqe!

Artian po marr mundimin vetem per ty .

Pamja eshte Mjaft Mjaft e qarte. Shikoni djalin qe proteston ne krye te HYRJES se Portes se k/ministrise . Ndaj tij eshte shenuar dhe shtire dhe aI PLUMB PER SHKAK SHMANGIE TE DJALIT ( qe dallohet qarte nga nje sy i stervitur ) dhe daljes se "viktimes " rastesisht me shume sec duhet ne anen djathtas ka realizuar goditjen e ardhur nga PERPARA . Dhe ne se lidhet nga eksperte te paanshem me kohen e te shtimes dhe pozicionin e qitsit si dhe me situaten kur ka ndodhur , dallohet pa asnje ekuivok qe i godituri eshte vrare nga arme brenda teritorit te k/ministrise .

Pastaj te "verbuar politike " provokatore e lloj lloj hamendsish qe kane bere zborin , mund te gjesh sa te duash , sidomos te lloit niker - niker mund te dalin sa te dush.

Edhe njehere NGUSHELLIME te gjithe Shqipetareve per kete fatkeqesi 20 vjecare qe i ka rene mbi koke duke mbajtur mbi vete klanin me Kriminal , me Kusar dhe me te Papergjegjshem per jeten dhe fatet e atij Vendi . E ne menyre te vecante ngushellime te dashurve te njerezve te VRARE nga Kriminelet me Pushtet!

 Si quhen te vraret e sotem?

 kosto politike.

 

do te mbrojme institucionet me cdo cmim - tha 

 

 

Pse u mburr kot Birisha qe ishte ne zyre?

Lexoni: "Kur sapo situata ishte nxehur, nga vila përballë Kuvendit, Benz-i me targat 007 (një dhuratë nga paraardhësi Fatos Nano), ka dalë me urgjencë dhe është zhdukur në rrugicat e bllokut. Kryeministri Sali Berisha, që më vonë deklaroi se ishte në zyrë gjithë kohën, ndodhej në sediljen e pasme duke komunikuar në telefon"

Kam frike se po te rrije neser ne zyre do ta djegin si miu

 

 e pate te news 24 duket qarte qe e ka vrare polici nga brenda kryeministrise .

 

juve te gjithe pa perjashtim ju bej nje thirrje;TE SHIKONI MOMENTIN E VRASJES NE NEWS 24 dhe pastaj beni komentet tuaja dhe te sali berisha dhe te jap me te vertet shpjegim se kush i vrau ata te pafajshem

KREMINELAT NE LITAR

Pamjet nga news24 jane te tmerrshme.

video e news 24 e paster fare

ai gardisti e ul armen dhe pasi qellon ne ajer, ja shkrep drejt turmes, dhe njerzit bien si kokrra fiku

OMG !

artan hoxha tek news24 po flet per civile te armatosur qe merrnin protestuesh dhe i fusnin ne makina policie. E konfirmon njeri?

Mjeku e ka patur TE SAKTE : i riu ne video eshte goditur ne trup

Sapo e dha shume sakte "News 24" : djali i videos eshte goditur ne trup, nga nje gardist, qe ndodhet ne dritaren e katit perdhes te kryeministrise. Aksi eshte fiks. Duket dhe gardisti qe hap zjarr.

Po pak sekonda me pare, eshte vrare nje tjeter, qe e kane shtrire ne trotuar. I njejti plan filmik, tregon renien e djalit te videos, dhe pastaj, mbartjen e tij (dhe aty shihet edhe tjetri, i vrare para pak fare sekondash).

Jane vrare ne te njejtin moment (diference sekondash). Ka qene momenti kur eshte hapur dera anesore prej hekuri e Kryeministrise. Dmth, moment kritik (per gardistet). Mund te kene menduar se eshte moment i legjitimuar, kur dikush hyn ne oborrin e kryeministrise. por eshte teresisht evidente : shtie nje gardist nga nje dritare perdhese e Kryeministrise. 

http://www.tivu.al/?tv=tv4

po si ju i besoni akoma sali mashtruesit? Ai ka 20 vjet qe vetem mashtron, mashtron dhe vret!

Sali doli dhe ne konference shtypi pa pike turpi dhe tha qe eshte qelluar nga turma (ne fakt ai tha qe eshte qelluar me arme qe nuk i disponojne forcat e rendit).

E dyta here qe po i hedh benzine zjarrit vetem ne javen e fundit:

1. ne parlament: ne vend te kerkonte falje per Meten dhe te premtonte hetime iu versul opozites

2. sot ne proteste: ne vend te bente thirrje per qetesi dhe te premtonte hetime per vrasjet iu versul perseri opozites dhe akuzoi forca te erreta per vrasjet

jepet nje foto tronditese e te vrarit te dyte. I shtrire pertoke i mbuluar komplet me gjak.  Tmer

foto eshte mare nga nje axhensi e huaj! E jep news 24

kush ka qene aty e di mire se c ka ndodhur. sot tirana ka rishijuar fashizmin. no surprises qe voyeuret kane shqetesime estetike.

Sol, nje detaj : Lunonja sonte ka qene nje nga krye-voyeuret ! Vetem pabuksa nuk i quajti protestuesit. Me la pa fjale.

VDEKJE FASHIZMIT
LIRI POPULLIT

Yep!

as e kam pare tv-ne, as kam ndermend ta shoh. me ler te ta them une, protestuesit sot ishin pabuksa. dhe per ket arsye ajo revolte ishte gjenuine. po i le njerezit ne kete fare feje, qe te jene pa pune e pa buke, e te jene gati te vriten qofte dhe per nje premtim te zbehte si ai i rames, atehere e meriton jo revolten, por gijotinen.

 +1

plotesisht dakort ! Sigurisht qe ishin pabuksa, PABUKS JAM VETE. Por ishte e ndyre menyra se si perpiqej per ti interpretuar si 'mish per top'. Perfundimisht, Lunonja qenka ne anen tjeter te barrikades (dhe nuk flas per barrikada politike... - ti me kupton).

M'vje turp qe jam pas nje pc-je...
WC-je - thuaj...

Hej o mjeshter, po s'na kishe paralajmeruar fare per kete ndjenje genuine revoltimi qe ndjehej ne popull. Ti sikur je dhe njohes i thelle i popullit pabuks. Madje ai shoku jot lulian kodra sikur bente thirrje per te kunderten, per te mos dale ne proteste. shkoni mer se late nam. kjo tragjedi ja vlen edhe per te treguar se sa te mjere intelektualisht jeni  te gjithe ju me lubonje e dreq e te bire. e dini veten per inteligjenta gjasme ju.

Genci ke fol edhe per mua.

genco, sa aktivist qe je tu bofsha... sa mire qe e paske pa nga afer... aq afer sa pe dhe ramen dhe deputetet e tjere...

te kam fotografu dhe me perpara duke bo aksion genco, se ti dhe njerezit e aksionit si puna jote dine ta shkundin berishen.

http://saktivista.com/2010/10/aksion-i-d...

Se s'eshte per te bo keto muhabete tani, por sa per te thone qe une s'ja kam me te keqe njeriu. Thjesht kur i gjo e shof ndryshe, e them. Juve bravo ju qofte per ate qe bete per nene terezen. zemra mal mu be. Por per te tjerat e mendoj ndryshe. kshuqe varja. 

po sot a e di ti se c'beme? po dje? po neser a e di se c'do bejme? apo do foto? meqe kur i gjo e shef ndryshe e thuaj, lejo dhe te tjeret qe kur i gjo e shofin ndryshe, ta thone.

O Genc, o je i trashe, o je toc, se ndryshe nuk te mor vesh. Ca lidhje mer ka mjerimi intelektual? Apo do me tregu qe me qe ca jane te mjeruar intelektualisht, ca cerra e ca cironka, ti je peshe e rende? Po kujt i plasi me qene peshe e rende mer mole. Robi fol ate qe ndjen e ate qe mendon brenda kufinjve te se arsyeshmes. A ta kam thene e e perseris, po qe se kam dal nga e arsyeshmja e kam nga mllefi, te cilin nuk e mohoj. Po qe se nuk je ne gjendje me e mor vesh ate qe thuhet, mos aludo, po pati mundesi, se gjithe cke bere tashti eshte te tallesh trapin. I je qep Lubonjes e Saktivistes si me qene keta shkaktare te tragjedise. Na cave pallen.

Ke te drejte dhe ti plako. Po siç e thu dhe vete, e paske ndjere gabim, kshuqe s'kam bere edhe shume keq qe kam folur. Dhe nese i jam qepur lubonjes dhe ketyre te saktivistes, e kam bere per te vetmen arsye se jane shume te ndjekur nga publiku pa mend. Dhe duke qene se keta influencohen e marrin mendimet e te parit qe degjojne, e kam ndjere si te nevojshme qe te degjohet edhe nje ze kunder. Me behet qefi meqe ra fjala, qe ne disa gjera keta te saktivistes kane ndryshuar mendim si p.sh. per sa i perket zgjedhjeve. Nisur edhe nga ajo qe ka ndodhur ne kosove, tani u kam lexuar ca shkrime qe e vene ne vemendjen e duhur kete problem. Siç ia thashe dhe vete sol. s'ka asgje personale. Une as ju njof e as kam per t'ju njohur ndonjehere. Kshuqe mos u merakos, se thjesht po shpreh nje mendim kunder atyre qe thua ti e te tjeret. asigjo tjeter s'po bej.

Problemi eshte se une nuk po them asgje kunder atyre qe po thua ti. Keshtu qe nese po me kundershton, nuk besoj as je duke e marre vesh se cfare je duke kundershtuar.

ne jemi jashte dhe po na iken truri. si ja beni ju aty?

Edhe nga Greqia jane nisur robte se po ju iken mendja nga videoja e vrasjes !! Por kafshet do ken ikur deri te Dielen.

Nuk ka ZOT qe e mban Tiranen te Dielen.

 

O Liqeno po ti pse s'je nis akoma? "200 pounds larg" je

 

S'eshte nevoja...  Jan 1 milion aty te Dielen, dite qe nuk ka par ta harruar i madh e i vogel. Por, qe me vjen keqe qe nuk jam aty me vjen, se ne Shqiperi po shkruhet historia sot dhe i kam zili ata qe do dalin ne demostrate te dielen.

I thone 20 vjet urretje, dhimbje dhe vuatje! 20 vjet te rrosh ne varferi dhe pa dinjitet! 20 vjet te vidhesh dhe te perdhunohesh nga horrat.

 

 

Po nisu edhe ti o burra. Besoj se e pranon qe eshte hipokrizi maksimale ti kerkosh te tjereve te marrin pushtetin duke shkelur mbi trupat e njeri - tjetrit kur vete rri ngrohte e ngrohte duke i pa gjerat nga kompjuteri. Se hipokrizia s'eshte vetem e politikaneve.

Trima tastierash.  Ata qe flasin me rende jane brenda ne Tirane e kane edhe bythe te thone qe une isha afer protestave, po s'me lane se punoja.

Trima te tastieres, sidomos ju ne Shqiperi, trimeria tregohet ne vije te pare te protestes duke u perleshur me policet e jo duke brrockullitur para tastieres!

IKU!

Penar shikoje te ndjerin eshte qelluar ne temth dhe jo ne balle.

Boll dizinformove, ky eshte i plagosuri tjeter jo ai qe eshte qelluar tek dera e KM.

Nuk dizinformova,per ate e kam dhe une llafin qe eshte qelluar tek dera e KM.

Ku e ke plagen ne temth more njeri se nga pamjet e News 24 duket qarte qe i lenduari (se s'po e quaj te vdekur ende) s'eshte goditur ne koke? Pamja nga TemA me siper eshte e te plagosurit tjeter, anash bulevardit.

ik kerko azil politik sa me shpejt se ne ate ambasade s'te mban me njeri

 ore po sa mijera njerez ishin sot? 

ata ushtare te gardes qe kane shkrehur armen dhe komandantet e tyre te arrestohen menjehere te gjithe. Ata ushtare qe vertetohen qe kane qelluar ne popull te denohen sa me rrepte. Dhe ky kafsha...te jape doreheqjen sa me pare

 shume pretendime paske  ti!

krejt e qarte vrasja nga brenda kryeministrise nese shikoni pamjet ekskluzive qe po transmeton 24 news ne kete moment. nuk le vend fare per dyshime.

Makthi vret
Mero Baze

Përpara syve të mi dhe kolegëve të tjerë gazetarë, bile në transmetim të drejtpërdrejtë, u pa se si një qytetar shqiptar u këput në mes nga plumbat e një snajperi, ndërsa ishte thuajse i vetmuar para dyerve të kryeministrisë. Sipas një video shokuese që mund ta gjeni në adresën e gazetës Tema, (www.tema.al), shihet qartë se ai u qëllua nga brenda kryeministrisë me snajper. Gazetarët ishin të parët që i dhanë ndihmën dhe tentuan ta hipin në një ambulancë. Më pas ai ndërroi jetë në spital. Ishte një nga qindra- mijëra shqiptarë që kishin dalë në Bulevardin qëndror të Tiranës për të protestuar paqësisht kundër qeverisë. Arma më e rrezikshme e disave prej tyre ishin çadrat. Tre prej tyre humbën jetën, ndërsa i katërti është në gjendje kome. Tre të tjerë janë po ashtu në gjendje shëndetësore të rënduar. Për fat asnjë punonjës rendi nuk humbi jetën, falë paqes dhe qetësisë së qytetarëve.

Unë dëgjova pas beteje kryeministrin akoma të padorëhequr të vendit tim, Sali Berisha. Koshienca ja thoshte se gjithçka po i ngjante ngjarjeve në Tunizi, por vetë nuk donte të ishte Ben Ali. Koshienca ja thoshte se ata duheshin vrarë dhe i vrau, por donte të ishte njëkohësisht dhe viktimë, duke akuzuar se armiqtë e tij u vranë po nga armiqtë e tij!!! Si mjek duhet të ishte pranë të vrarëve, por koshienca e tij i donte të vdekur dhe ndaloi gjithkënd të kuronte apo të shpëtonte armiqtë e tij, bile dhe Ministrin e Shëndetësisë. U trondita kur pashë skanerin dhe kartelën mjekësore të një prej viktimave, që është ende në gjendje kome, dhe që ishte tërësisht e kundërta me se shpikte në daljen publike Sali Berisha. Për fat të mirë ky skaner në CD, dhe kartela e fotokopjuar, është në duart e opozitës. Skaneri tregon qartë se plumbi ka ardhur nga distanca dhe nga lart, ndërsa kryeministri fliste për plumba të qëlluar nga afër, dhe bile në rrëzë të veshit. A thua i kishte porosit dhe ku t’i gjuanin!  Është përfytyrimi se si ai do realisht të vrasë kundërshtarët e vet. Pashë mes turmës paramilitarë, bile pikërisht ata që kanë rrahur Neritan Cekën e Preç Zogajn në vitin 1997, dhe nuk është çudi që të kenë përdorur dhe pistoleta për disa nga viktimat. Kur një kryeministër, pa dalë ende asnjë hetim, pa dalë akoma asnjë analizë laboratorike balistike, të flasë për kalibra armësh dhe plumbash, kur plumbat janë ende në trupat e paftohur të viktimave, do të thotë se kemi të bëjmë me një krim të paramenduar. Ky njeri që është përgjegjës për jetët e tyre, kujton se shpëton nga gjaku i tyre po tha se u vranë nga njerëz brenda turmës. Ky njeri që gjithë kundërshtarët e vrarë i ka akoma pa autor krimi, kujton se do ta kalojë lehtë me vrasje pa autorë dhe këtë krim. Ky njeri, i cili u tall me jetën e tyre, kujton se mund të tallet dhe me vdekjen e tyre.

Nuk dua të analizoj projekte dhe paranoja për skenarë nga Sali Berisha. Nuk ka aq shumë skenarë sa ç’mendojmë. Ka vetëm një faktor. Frika e Sali Berishës nga humbja e pushtetit. Për orë të tëra para syve të tij, ndërsa qytetarët përlesheshin me policinë dhe paramilitarët, sillej momenti i frikshëm i ikjes nga duart i të gjithë parajsës që i ka prodhuar pushteti i paligjshëm. Ajo që ndodhi para kryeministrisë, ishte pasojë e maktheve të tij për rrezikimin e pushtetit. Lulëzim Basha u soll si një kapter i paaftë i Familjes në pushtet. Ajo që bënin njerëzit e tjerë të pushtetit ishte edhe më cinike. Mëritë e mëdha dhe të heshtura ndaj njëri- tjetrit brenda pushtetit, dje gjetën kohën të shpërthenin. Unë pashë njerëz që e duan në burg Lulëzim Bashën, të cilët mbronin aktin e tij me shpresë se kështu ja shkurtojnë ditët dhe karrierën politike. Është cinizëm i tepruar që dhe në ditë të tilla zie, brenda PD njerëzit nxitojnë t’i vënë stërkëmbësha njëri- tjetrit. Pashë Arben Imamin dhe Sokol Olldashin të mbronin Lulëzim Bashën dhe aty e kuptova sa pak respekt kanë për jetën e çdo qytetari, ata njerëz dhe sa të gatshëm janë të bëhen dhe  avokatë të krimit me shpresë se kjo fundos rivalët e tyre. Ndaj nuk duhen marrë seriozisht. I vetmi projekt që duhet marrë seriozisht është makthi i Sali Berishës. Ai është i vetmi institucion që vret në këtë vend. Ai makth duhet mbajtur nën kontroll. E di që është gati një mision i pamundur, por makthi i tij vret dhe mund të marrë viktima të tjera. Ndaj opozita shqiptarë dhe qytetarët e saj nuk duhet të lënë Shqipërinë në dorë të këtij institucioni vrasës. Me të njëjtin përkushtim që nisën  demonstrimet paqësore kundër makthit të Sali Berishës, duhet të vazhdojnë atë për të shpëtuar të gjithë nga rreziku i vrasjeve të reja. Janë disa gjëra që nuk ka kohë të negociohen. Nuk ka kohë të negociohet dorëheqja urgjente e Ministrit të Brendshëm dhe Komandantit të Gardës. Nuk ka kohë të negociohet çuarja para drejtësisë e gjithë personave civilë që vepronin në protestë duke arrestuar qytetarë dhe duke i rrahur dhe vrarë ata. E vetmja gjë që duhet negociuar është dorëheqja e qeverisë dhe krijimi i kushteve për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Të gjithë e dimë se në këtë vend askujt nuk duhet t’i shkojë në mendje të marrë pushtetin me dhunë, por Sali Berishës as nuk i duhet lënë më kohë ta mbajë pushtetin me dhunë. Makthi i tij do të vrasë çdo ditë.

 

Ishte nje fiqri, fiqri xibri me duket se quhet ai kreu i minatorve qe luftonte si luan me policet sot. Po keta te saktivistes sikur s'mi pane syte. Do kene qene ne gjume se e kalojne naten tu pi e tu mendu per popullin.

Ata te saktivistes e provuan gazin lotsjelles sot. Po Kryetari jot, ai tipi qe ja vjedh buken nga goja Berisha, e provoi ti afrohej sheshit? Apo u lodh kur vajti deri tek Parku Rinia?

çer bohet me. Here e heqin, here e vejne. Ndajeni pra menjen ...Ai, ai e ka fajin. Ai i çoi si mish per top. Ta varim ne litar maskarain. Dhe berisha s'te merr buken nga goja. ai te fut plumbin. Keta te saktivistes une prej ktej si pashe. po i pate pare ti prej kanadaje hallall ta bofte zoti.

Po ku ti shikoje ti kur ishe duke ja fut vrapit rrezik qe me te paren. Prape po te pyes, ku ishte kryetari? E provoi gje gazin lotsjelles? E udhehoqi turmen? E kontrolloi? I mbajti koken viktimes?

Qeke interesant ti. Dike edhe se ça kam bo une. Po mire une ja futa vrapit sa filloi gazi lotsjelles, po ti ku ishe. ça bere me shume se une ti. Dhe sa per kryetarin, aty ishte si dhe gjithe deputetet. me pas s'di me t'thone se ia futa vrapit, po ja ma thuj ti dhe kta te saktivistes meqe e paskeni pa ne televizor. tu pi bira e tu bo sher.

Or toc, gare po ben? Boll s'e le nam.

Une? Une isha para kompjuterit ketu nga ana tjeter e oqeanit. S'bera asgje me teper se ty se kam ikur i lodhur pikerisht tipat si ti dhe shefat e tu. Po edhe po te kisha qene, edhe po te kisha dale ne ate proteste eshte e sigurte qe s'do te rrija shihja si godisnin njerezit policine e shtetit se e di qe eshte i njejti polic qe neser do ta therras te me shpetoje shtepine kur te vijne hajdutet te me vjedhin.

 po dhunuan rendshem policine e shtetit me veze dhe cadra dhe policia e shtetit meqe eshte perfqsuese e denje e shtetit i vrau 4 veta sot.

meqe jemi vend demokratik (dhe shyqyr qe na e solli sala demokracien s ekushedi ku do ishim)vrame vetem 4 veta po te ishim diktature do kishim vrare 40.

para se te jepeshin keto pamje makaber ku shihet qarte se te pakten 2 protestues u vrane duke u qelluar nga brenda oborit te kryeministrise ku trupat e gardes ishin te armatosur me arme zjarri, zoti Olldele doli tek Top-chanel dhe me nje fodullek ala berishian tha shkoqur se vrasjet jane bere po nga njerez brenda turmes ne distance te afert. Po tani cdo te thuash more?

 shoku, ata trimat me kallash sot i ke drejtora ... 

  Edhe ne dyshuam tek burri me cader, por video e News24 qarteson qe te shtenat kane ardhur nga gardisti brenda ne kryeministri. Qe do te thote se ministrat dhe kryeministri sot kane genjyer ne konferencat per shtyp kur thane se ishin shtene nga distanca te aferta (20 cm tha S. Olldashi).

Sali Berisha sot u shfaq edhe nje here si Antishqiptari - zjarrvenesi qe mbanim mend.

Ne burg vrasesit.

 nuk ka faj koli ia ka bo edi me hile i ka dhene vizore fallso se nuk jane keshtu burrash keta jane shume te ndershem 

dajoshit  (djaloshit),  kujtoja se vetem mua me thoshin ekstremist.  Bandat fashiste berishiane kurdohere e kane pasur detyre nga Milloshevici dhe pasardhesit e tij qe ta pengojne SHqiperine ne rrugen e zhvillimit.  Ato metoda fashiste qe perdoren milloshevicianet dhe  cubriloviqet ndaj shqiptareve te Kosoves, po ato metoda adaptoi edhe Berisha ndaj popullit shqiptar te Shqiperise. Here si kundrabedal e here si budalla, here si antikomunist i terbuar dhe here si patriot i pervluar arriti per 20 vjet te pengoje Shqiperine ne rrugen e saj drejt evropianizimit. Dhe me e bukura eshte se politika e "kundrabedalit" i ka ecur pa i hyre gjemb ne kembe per te 20 vitet. Le te shpresojme se kete rradhe nuk do te kaloje me tutje ky primitiviteti shpellanak!

Nese deri neser ne dreke Sali krimineli nuk jep dorreheqjen, edhe policia ka per te dezertuar, edhe shume nga te tijet do te largohen. Kur anija eshte duke u mbytur marinaret te bojne naften.

Ja mbaje mend, nese neser ky qelbesira nuk iken, diten e diel kryeminisrtria ka per tu diegur. Biles edhe ish komiteti qendror. Ja ketu do jemi!

Me ngadale mer trim se s'jeni bere akoma ju aq te forte sa te rrezoni Berishen me dhune. Gjynah ata qe vdiqen kot pa te ishte per ju.....

Berber,po te ishe ne nje teme tjeter dhe jo ketu do te te kisha dhene nje pergjigje te bukur.

Plani nga News 24 ku duket qartë që protestuesi vritet nga bodrumi i Kryeministrisë:

thote komenti i PPU ne krye te temes, mbi videon.

Dmth jo vetem duket/vertetohet, po duket qarte?  Ashtu duket nga nje video, duket ndryshe nga nje tjeter, po gjithsesi qarte?

Pse duhet te nxitoni kaq shume ne gjykim kush vrau ke, kur videot tani jane duke dale akoma?

po e citoj dhe nje here kete te square pusher, se mendoj se ja vlen:

ju lutem na i kurseni "ekspertizat" majtisto-djathtiste, te pakten ketu ne peshk ... per shpelarje truri na mjaftojne tv-te shqiptare. 

fakti qe kane vdekur 3 vete (thone se ka shkuar ne 4) pavaresisht se nga dora e kujt, eshte ajo per te cilen duhet te shqetesohemi. fakti qe kjo gje ka ndodhur nuk le asnjeren pale te paperlyer!

kjo eshte pak a shume thelbi qe mungon sot nga te gjitha mediat, po dhe nga PPU  fatkeqsisht, dmth qe kjo ishte nje dite e zeze, me pasoja per popullin dhe me faj padyshim te te dy paleve politike. te pakten kaq mund dhe duhet ta themi pa marre vesh akoma detajet per vrasjet, e pastaj duke marre vesh me shume se kush provokoi ke, kush qelloi ke, kush nxiti si dhunen, mund te ndajme fajet apo pergjegjsite specifikisht.

nqs nje media, apo nje blog si PPU, do te ngrihej sadopak mbi situaten, pikerisht ne kete moment, pra kur gjaku akoma s'eshte thare ne bulevard dhe kur akoma s'eshte marre vesh tamam se si ndodhen ngjarjet, mendoj ky do ishte qendrimi qe duhet te mbante, si qendrim flas, paralelisht me percjelljen e ngjarjeve/lajmeve se cfare dhe si ndodhi.

thjesht nje sugjerim...

 ok, xhib, ok. S'ka faj Berisha.

ok, xhib, ok. S'ka faj Berisha.

i nderuar, sot kryefjala nuk eshte Berisha.

apo eshte per ju?

per mua jo, per mua sot kryefjala jane ata te vraret, te plagosurit (si nga turrma dhe policet) dhe me pas pamjet qe bene xhirot e botes, si dhe premisat per cka mund te ndodhe neser, pasneser, e me radhe.

plus qe kjo s'eshte aspak cka po them (kur kam thene une qe Berisha s'ka faj... me bast qe ti s'e ke kritikuar Berishen ne PPU  me shume se une, po kjo again, its besides the point), keshtu qe nese s'bie dakort me opinionin tim, te lutem mos e keqparaqit, se mund ta them vete cfare mendoj, s'kam nevoje per parafrazime jashte kontekstit.

flm per mirekuptimin.

P.S. kjo eshte gjeja e dyte me e 10-re per mendimin tim, qe te rri tani une te zihem me ty apo ndonje tjeter per cka ndodhi...e kam fjalen si pasoje te ketyre gjerave, te ketyre gjerave me dhune (per te cilat behen thirrje ketu e nje vit), jo se do zihemi vertet ne te dy, po shikoj acarimet me njeri-tjetrin tek shume peshq te tjere, dhe kjo gjithashtu duhet pare si pasoje per mendimin tim, dmth polarizimi i situates dhe hedhja e popullit kunder njeri-tjetrit per mustaqet e Celos, sa here ndodhin kshu trazirash, aq sa pas nje fare kohe harrojne fare per ca u acaruan dhe kush e kishte fajin...

 xhib, mua me habiti thjesht fakti qe ti vjen dhe i kerkon nje blogu si PPU qe te mendohet nje here, te nxjerre nje here gjykata vendimin, pastaj te publikoje video. Kam nje parandjenje qe s'do te kishe reaguar keshtu po te kishte qene Rama. Ti ke politikane qe dalin dhe ngrene nje popull ne kembe duke folur pa fakte e pa dhene asnje dreq gjeje gjykata, por llogari vjen dhe i kerkon nje blogu si peshku apo mediave... pikerisht kur shahet Berisha. Ketu e kam fjalen. Dhe nuk po zihemi, thjehst po diskutojme per nje ceshtje dite. smiley

Xhib, mos u bo cute.

Nje mendim/sugjerim thashe Penar, por me vrafte zoti po e thashe per tu bere une cute para juve ketu ne boten virtuale, se kete kisha mangut ne jete...

po helbete, jemi ne kohe gjakrash te nxehura ... shiko komentin me siper drejtuar XP.

zere se s'e thashe fundja, ka qindra komente te tjera ketu.

me te mira.

Live ne 1:15 te mengjesit? 

 Doli Edi pas publikimit te videos nga balkanweb, ku duket qe ushtari ka vrare personin e videos se pare.

 Sa bllof doli tani Majlinda qe me fliste si kanarine dhe Sala qe mek mek mezi i tha dy fjale dhe vetem pas Edit ncncnc po ju vjen fundi krimineleve 

Spekulimet ketu nga ana e te dyja paleve jane "qorre" - qorre ne kuptimin qe, me sa kuptoj une nga komentet tuaja, asnje nuk ma mbush mendjen se ka dituri ne fushen e "forensics". Po pati mundesi lejini vendin nonji profesionisti ose pysni nonji qe merr vesh nga keto gjera qe te mini sqarohemi, se keshtu ne hava ndizen dhe gjakrat kot.

Thirrjet per largim te kryeministrit jane trimerore, por vetem kaq ama; zevendesimi i SB nga ER, apo GR, apo BR, apo PR, apo SR, apo ÇB, nuk sjell gje te mire, perkundrazì.

Iu prehte shpirti ne paqe te reneve!

sapo dha nje deklarate per shtyp Edi. Ishte shume e forte dhe nje apel urgjent per Ina Ramen qe te arestoj Lulezim Bashen.

sheme, per here te pare pas kaq kohesh pata njefare respekti per Ramen. E kishte qare ate fjalim, shpresoj kesaj here te jete i vendosur dhe mos shitet per nej darke tjeter kronkondrili.

Egzaktesisht, mund njeri te thote ne cfare ore ka ndodh Ekgzekutimi ne Video..?

 ngushellime te vrareve..Ai fatkeqi i videos, nuk mendonte se Kjo politike qe e solli deri atje, do ti qendiste dhe nje plumb ne gjoks para deres se kryeministrise..

Per te gjithe ata qe mendojne se ishte nje grusht shteti, jane naive ne rastin me te mire..

Gjithcka ishte e paorganizuar..

 Ku je Sali?

 po Luli ?

Me vjen keq per Policat qe u bene cope sot  ( po per ate plere rroge qe marrin me ushyq kalamajt jane te detyruar te provojne shume gjera mbi trupin e tyre.

 

Me vjen keq pe rte vraret  , per te plagosuarit  e shumte , vdekshin te gjithe plitikanet qe nuk marrin asnje mase qe detyrohet situata te degradoje ne kete menyre, si ai qe i nxit si ai qe reagon ndaj qytetareve , plera per pushtet vdekshi ishalla

Hic te mos te vije keq LM Ata policat po te ishin shqiptare te vertete nuk katandiseshin ne ate deregje vegla qore te mafias ne pushtet. Por me forcen e tyre mund te kishin rembyer pushtetin dhe si shqiptare te vertet ti kishin treguar litarin politkes mafioze shqiptare

Ashtu sic nuk duhet te na vije keq aspak as per te vraret per te njejten arsye si vegla qore te mafias ne opozite

Te gjithe jane tradhetar te ketij kombi ose injorante aq naive sa genjehen me nje luge boshe.

 

Cuna, mos te nxitohemi e te dalim ne konkluzione - te dyja palet kane kaluar ne ekstrem. Sic duket edhe nga xhirimet ka orkestrim edhe ne mesin e demonstruesve. Vini re ne vidjon e dyte  ku 3 persona (bashke me viktimen nqs konfirmohet i vdekur) i afrohen 'xhajes' me cader dhe flasin si ne te 'qasur' me te. Rreshtimi behet duke formuar 1 vije te drejte duke afruar supet me njeri - tjetrin mund te jete i planifikuar - ndoshta edhe Pistolete - Stilolaps eshte perdorur kunder personit me rroba te zeza.

Ska dyshim qe edhe Garda ka qene ne presion per te gjuajtur - per parandalimin e individeve - deri ne asgjesim total. Ne kohen kur isha pjesetar i Komandove ne Zall-Herr  neve na stervisnim per 'eleminim te iniciatoreve' dhe asnjehere te qellohet ne turme- ne vidjo shohim qarte qe 'viktima' me rroba te zeza nuk kishte asnje rol iniciatori, te pakten per aq minuta sa tregohet. 

Edhe sikur te pretendohet qe roja/gardisti tek bodrumi i Kryeministrise te kishte ne shenje ate personin qe kishte hyre pothuajse brenda portes dhe gjuante me gure  - nuk besoj qe te behet nje gabim aq trashanik dhe te spostohet shenjestra rreth 1 - meter ne te djathte kur largesia e 'objektit' eshte jo me shume se 20 metra, plus vonesa prej disa sekondash me renien e viktimes.

Ne duhet ta pranojme qe situata e sotme ishte e njellojte me 14 shtatorin e 1998-s kur PD-istet sulmuan Kryeministrine me anti-tank dhe kapen edhe tanke te cilet i vendosen para dhe here pas here kercenonin Ministrine e Mbrojtjes te ruajtuar nga Komandot.

Mjere nenat e viktimave - mjere familjaret e tyre!

Sikur s'pashe tanke sot, po nejse...

me fal, por me duket mua apo po kerkon te sugjerosh se sot jane vrare 1.5 veta nga opozita e 1.5 nga qeveria?

Po sikur gardisti tek bodrumi mos te kete qene fare gardist por nje militant i armatosur i PD-se qe thjesht ka piketuar kete person ne mes te turmes per te qelluar?

Kjo hipoteze mund te qendroje. Une per vete po perpiqem te jem neutral - ne jemi deshmitare okulare se deri ne cfare ekstremi politikanet tane shkojne kur u prishet terezia! E kemi pare qysh nga shembja e komunizmit e deri sot.

Kush te paska stervitur ty te "mos qellosh ne turme " ? Ka ligj per perdorimin e armeve nga ushtaraket dhe ketu nuk eshte Operacion special . Mashtrues! Po ti nuk je per keto pune o mashtrues ordiner qe shfrytezon nje Blog jashte profilit per te treguar prralla me Sali . Mashtrus! Por mashtrues POLITIK i pregatitur Jo ne Zallher , ku pregatiten Ushtarake dhe Jo Spiune karieriste . Apo Jo ?  . Mashtrues!

e kisha fjalen ne 98-ten o Musa!!

 

Ate po te thote dhe ai..

Ne 98-en mesymesit, invaduan gjithe ministrite dhe katin e pare te kryeministrise duke perdorur tanke dhe antitanke..Dhe nuk pati asnje te vrare, mos harrojme

Ndersa sot protestuesit iu pergjigjen me dhune dhunes se policeve qe i irritoi dhe te vetmet arme qe dispononin ishin Bishtat e cadrave te shiut..

Alban,

Askush nuk bie dakort me situaten e sotme, dhe nuk diskutohet qe qeveria ka fajin kryesor. Por mos harro qe thirrjet e opozites ishin te shkulnin qeverine nga rrenjet (per arsye qe dihen).

Nga ana tjeter edhe qeveria ne pushtet justifikohet qe po meret e drejta 'demokratike' per te drejtuar - ndoshta sot ju eshte dukur sikur edhe jeten e kishin ne rrezik!

Rrjedha e ngjarjeve mund te kuptohet shume kollaj - sepse te dy krahet politik e kane historine sketerre kur vjen puna e demostratave!

E di qe nuk eshte e lehte te gjesh njerez te ndershem ne kete bote. Megjithate sot me erdhi tre here me teper turp qe isha shqiptar. Vrasja e atyre njerezve ishte e shemtuar. Pashprehmerisht e shemtuar. Ajo videoja e dyte ishte po aq e tmerrshme sa pamjet e '97 dhe shperthimi i Gerdecit. Nuk e di pse kujtoni se ka rendesi se kush i vrau. Nqs doni nje pergjigje, te gjithe ne i kemi vrare ato njerez. Pa dyshim dikush ka pergjegjesi me teper dhe dikush me pak. Po cfare eshte jashte cdo dyshimi eshte qe te gjithe ne kemi pergjegjesi. Te gjithe ne me veprimet apo mosveprimet tona e kemi lene vendin te degjeneroje ne kete fare feje. Nuk kemi punuar per njeri-tjetrin. Nuk e falim njeri-tjetrin dhe kemi meri prej te marri. Nuk e duam njeri-tjetrin. Te gjithe brezat e ardhshem, te gjithe femijet do vuajne gabimet qe secili nga ne ben sot. Kujtoni pak tragjedite e vjetra greke, vrasjet, incestet, hakmarrjet. Jemi nje shoqeri e ndyre, le ta pranojme. Dhe ejani te bejme dicka te dalim nga kjo gjendje. Perndryshe do jete '97 ne pafundesi.

Per te gjithe ata qe besojne se Policia kish te drejte te qellonte mbi viktimat..

Po permend vetem faktin se Policia dispononte arme lotsjellese, te cilat vendosi ti perdorte ne momentin qe kish nevoje per nje fare revanshi dhe intimidimi te Turmes..

Perse nuk i perdori keto mjete ne momentin qe ata pak njerez ndodheshin afer Portes, ne menyre qe ti tulaste dhe shperndante. E provova Gazin dhe ishte me pernjemend c'orientues..Te detyronte te zbrapseshe ne zona me me shume oksigjen..
A mos kemi te bejme me nje skenar fashist te paramenduar per te mbeshtetur ne kete menyre cdo paranoje te Ndonje pushtetari..?

Jane pyetje qe kerkojne reflektim..

 good point. pse gazi lot sjelles dhe kamioni me uje ishin vetem ne fillim kur  njerezit po afroheshin?

te thom un pse i perdori vetem ne fillim..

sepse desh te ndante fizikisht, pjesen aktive ne perleshje me Policine nga pjesa me pak aktive ( "paqesore&quotsmiley. Po ta vesh re, gazi lotsjelles u perdor mbi pjesen e ures se lanes, ku ishin se shumti, popull me pak aktiv qe rinin e vezhgonin..

Ne kete menyre, aktivet do t'i afroheshin godines dhe do te justifikonte me mire perdorimin e dhunes dhe Zjarrin mbi ta si elemente puciste..

Sapo ndoqa fjalen live te rames pas publikimit te ekzekutimit te atij fatkeqit ne prag te kryeministrise. Mund te them vetem BRAVO sepse e degjeneroi shpellarin, kryeprokuroren dhe gjithashtu edhe europen. Per ato pamje i heq kapelen medias shqiptare sepse vetem keto detaje mund ti perplasen ne surrat katilit te paturp qe pak me pare tha qe protestuesit ishin vrare me njeri tjetrin. Ne sketerre i vafte shpirti qelbesires.

Ky èshtè krim i pastèr shtetror....krim dhe asgjè tjetèr...nuk ka tè bèj kètu as politika e as dreqi me tè birin...grusht shteti?????Unè nuk po shoh kètu,dhe as gjithè ditèn asnjè nga demostruesit(as kalamajat qè ziheshin me policèt) tè kishin armè nè dorè,tè kishin molotov...apo tè masakronin ndonjè polic..kur kèta 30-40 veta  qèlloheshin me policèt vetèm 300 m mè tutje polic tè tjerè bènin muhabet me njerzit...kurse policèt e rrugores bènin xhiro lart e poshtè nè kèmbè mes njerzve...pa ju thenè plaç me gojè askush!! I shikoni viktimat? çfarè akti kundra ligjit po zhvillojnè? ngushèllime tè sinqerta familjarve!! Ndèshkim sa mè tè shpejtè pèr kafshèt qè qèlluan mbi njerzit e pèr kafshèt qè dhanè urdhrin!!!

burrecer

pse nuk dalint e thone qe PO i vrame ne , i vrau ushtari yne se shkeli vijen kaluese dhe po sulmonin institucionin .

Ta pranojne qe ishin aq burra sa qelluan mbi protesutesit me duar ne xhepa.

Rrofte teknologjia, 1000here rrofte, qe nuk na la ne erresire dhe kane mundesi te gjithe ta shofin me syte e tyre se cka ndodh.

 

 

ruzhdije, si duket prognoza per ditet ne vazhdim!

ca di une o dajosh

une nga puna kam shku ne shpi e skam dale

skam fol me askend, as robt e shpise time skane fol, jena mrena, ke kulla e barit.

ca ke pa ti, kam pa dhe une, dhe gjithe tobt qe une njof kane qene tuj pa punet e veta sot., tirana ka qene e zbrazur nga banoret e saj. Masdite dola sa me ble uje, aq njerez sa pashe ishin te zverdhur nga trishtimi. Trishtim pa fund.

Vallai sja priste menja njeriu se do ndodhte keshtu. Eshte e tmerrshme, dhe akoma me e frikshme ajo cka mund te ndodhe konsideruar eksperiencat e meparshme.

ose noshta ka ardhe ora e kiametit per ne, le te shkojme once more ne ground zero dhe tja nisim sic duhet kete radhe.

Me dhimsen kalamajte qe njerezit po perpiqen ti rrisin per se mbari ne ket vend, sot neper dhomat e ndenjes kane pare ne TV pamje te tilla, qe noshta skane per ti harru per gjithe jeten , bashke me ankthin e familjareve te tyre.

 

ruzhdije, si ty ndihem edhe une sot, kam qen si somnabul gjithe diten. Shume dite e rende por qe behet akoma me e rende kur sheh qe bishat i kane dhembet akoma te nxjerre jashte. Kam frike se do behet me keq para se te behet me mire. Naten e mire.

Te afermit e mi kishin hyre ne shtepi shendoshe e mire. Thashe se me lojti mendja kur mendoja qe mund t'u ndodhte dicka. Qenka e tmerrshme te qetesohesh nga ideja se prinderit e tu tashme jane brenda dhe aty s'i gjen gje. S'e kisha menduar ndonjehere me pare.

Ata te mjeret qe vdiqen nuk do te mblidhen me ne shtepite e tyre. 

Mua më duket se është akoma më keq, e kanë vrarë pa dashje se ai s'po bënte gjë. Të donin të vrisnin ia kishin mbështjellë ndonjërit që gjuante me gurë. Ose e kanë pasur për ndonjë tjetër dhe s'kanë pasur nishan, ose i ka shpëtuar e gjuatura nga pushka.

Sa për qiviriun, s'ka ardhë dita të bëjë mea culpa, me atë mendje që ka as mos e prit.

so what ?

si zakonisht demokratet nuk dijne ta bejne shtetin zap.  te lejne celsat nqs situata del aq jashte kontrollit sa qellohet per vdekje robi jashte rrethimit te K.Ministrise.

 

Të ishin aq koshient, s'kishte ardhur situata këtu ku është. Vallaj, më duket e pashmangshme kjo ngjarje, apo largqoftë edhe më keq. Nuk ka kulturë administrimi, ka vetëm kulturë vjedhjeje dhe pushteti. Qoftë pozita, qoftë opozita, nuk dijnë si të administrojnë.

si zakonisht demokratet nuk dijne ta bejne shtetin

 

Cilet demokrate , mendon se jane te tille , vetem PD ska ktu vej ca emri te duash po mos i quj demoktare se na ofendon !

Shikoni videot lart dhe lexoni:

"Duke shprehur ngushëllimiet më të thella për familjarët, them se nga të dhënat paraprake bëhet fjalë se secili prej tyre është qëlluar me armë të cilat nuk i kanë forcat e gardës dhe nuk bëjnë pjesë në armatimet e policisë, i kërkoj prokurorisë të hetojë këto raste.Unë jam këtu për të shprehur vlerësimin tim më të madh, për të falenderuar me mirënjohjen më të thellë policinë e shtetit"

"..madje thuhet se kane qene me silenciator"

Sali Berisha

Duke genjyer pa i pulit fare syri perpara gjithe Shqiperise.

 

Duke genjyer pa i pulit fare syri perpara gjithe Shqiperise.

dhe  sigurisht jo per here te pare.

Ai thote: I kerkoj prokurorise te thote si di une qe ka ndodhur. lol

Ne fakt, dhe mua me beri pershtypje nxitimi i drejtorit te spitalit qe te thote se kane qene arme te kalibrit te vogel dhe nga afer, vetem pak minuta pas ngjarjes. Keto hetime duan kohe. Shenjat e barotit ne trup, qe tregojne se eshte vrare nga afer, nuk mbeten kur trupi eshte me rroba dhe duhet kohe qe te verifikohet se nga sa larg eshte qelluar.

A ka mundesi ta shohim kete daljen e fundit te Rames? Ju lutem link ndonjeri!

S'di kush ka lajthitur më shumë, Rama apo Berisha.

ku ishte lajthitja e rames o dori!? tek thirrja qe i beri prokurores? apo tek akuza per vrasje qe duket ashiqare ne video?

As i vë vesh fjalëve fare. Duket që s'ka pikë empatie për çka ndodhur. Thjesht po lexon një fjalim që kushedi se kush e ka përgatitur, duket i inatosur, dhe kaq. Nuk tregon kurrëfarë emocioni për të vrarët e të plagosurit. Të paktën unë këtë shoh.

atehere me vjen keq po qeke shume siperfaqesor. ti fjalet nuk i degjoke, fytyrat nuk te pelqejne!!!!! nejse.

Une nigjova Salen qepare Doro, dhe nervin e Rames e kuptoj. Se Sala tha disa here, qe vrasjet u bene nga afer, nga njerez qe ishin brenda turmes, mbase njerez te paguar nga trojka Rama-Gjinushi-Ruçi, etj etj. Mashtrime hashiqare, pislliqe te gjalla. S'ke si ti pergjigjesh akuzave te tilla. S'eshte sekret qe une anoj majtas, por s'do shume mend te shohesh se ne cfare universi imagjinar jeton Sala dhe te tijte. Per asgje, asgje, nuk mbajne pergjegjesi.

Nejse, ky lloj muhabeti s'ka fund...

Sala vetem dha informacionin qe dispononte, dhe kete e perseriti disa here.

A duhet te prononcohej kaq shpejt dhe pa fakte te sigurta ? Natyrisht jo. Por sic e dime liderat tane nuk jane shquar kurre per gjakftohtesi.

Ama dhe deklaratat e Rames nuk i kursejne shume ktyre te Sales, sidomos kur vijne nga spitali dhe thirrjet jane per me teper rremuja, pa permendur fare zbutjen e gjakrave, perkundrazi.

Po te dale Sala neser dhe te kerkoje falje per deklaraten e sotme, dhe te pranoje qe vrasjet u bene nga garda, atehere ti do kesh te drejte. Po te dy e dime qe kjo s'ka shume shanse te ndodhe.

Faleminderit, se s'dua te pres der neser ta shoh.

O njerez! Pavaresisht se kush i vrau asnje prokurori, gjykate, pozite apo opozite nuk ka per ti gjetur vrasesit. Sepse jemi te ndare. Sepse po humbasim te gjithe vlerat morale. Mos harroni Gerdecin! 26 njerez vdiqen dhe asnje fajtor nuk eshte denuar! Neser mund te jete radha jone! Keshtu do vdesim te gjithe nese nuk bejme dicka per te ndrequr tere sistemin. Mjaft me individualizma. Duhet te punojme me nje mendje!

ata ushtare te gardes qe kane hapur zjarr sot per mua jane kriminele dhe duhet te arrestohen....

evropa po na ngre nervat me shperndarjen e fajin ne doza te barabarta....ato jane vrasje me gjak te ftohte, nuk ka asnje lloj justifikimi

Nosh po ata qe suluam nje intitucion qeveritar cfare jane?

popull normal. me gur po qellonin. asigjo s'i ndodhi institucionit. ktu u qellua me gure princi ne makinen e tij...s'u vra njeri..

mos na bej doren e hekurt tashti se po e qelbni fare. mbase heren tjeter kur te dalesh ti ne proteste te kap ndonje plumb. 

protestat jane e drejte e popullit. nje gur, nje molotov, nuk ndryshon asnje gje.

Nosh te dalesh te protestosh eshte nje gje Te perdhosh nje institucion qeveritar duke tentuar te hysh me force ( videon e ke aty shikoje) eshte tjeter gje. Kur u vra A Hajdari dhe turma tentoj te hynte me force ne K/ministri ti ke thene ndryshe sot thua ndryshe Nuk eshte njesoj?

Nosh eshte qelbsirllek koke e kembe nga ata qe deshin te hynin me force dhe nga ata qe nuk dalin pa force

Te fjen ndot te flasesh per kete ndodhi

 Ti je ne bote tjeter mer daj....ca me fol me ty.

Ke te drejte nuk jam ne boten e mafias tende, nuk jam ne boten e hajduterise e halabakjerise tende, nuk jam ne boten e maskarrallekut dhe tradhetise kombetare. Jam ne nje bote tjeter

Ore toko je ne vete ti? I kujt eshte ai institucion? Kush paska te drejte te vrase shqiptaret edhe neqofte se duan te hyne me dhune ne ate institucion? Je ne vete ti apo sje ne vete. Pendohu per keto budalleqe qe po flet se sje as soji i matit apo lumidrinit te flasesh turpe te tilla. Po te tjeret qe jan vrare ne bulevard? Po te tjeret qe shtine gati hrizontalisht drejt turmes me arme zjarri? C'eshte kjo llogjike mo Toko nga ty se eshte turp. Nuk ka shtet qe per asnje arsye te vrase demostrues te paarmatosur sido qe te jete situata, ta perseris si do qe te jete situata. Aq me keq qe personat ne fjale jan vrare me gjakftohtesi, pra jan egzekutuar. Edhe personi i vrare para kryeministrise eshte pasiv.

Shqiptare ata qe u vrane???? Une nuk do ti quaj shqiptare ata qe drejtohen nga mafia e opozites ashtu sic nuk jane aspak shqiptare ata qe jane bernda atij institucioni dhe drejtohen nga mafia e pozites.

Institucioni shteteror eshte insititucion dhe nuk u takon as 1 mije e  as 3 mije veteve .qe tentojne te hyjne me force por u takon 3 milijon shqiptareve qe fatkeqesisht jane ndare dhe drejtohen nga nje mafie apo nga tjetra 

Qenka e kote te debatosh me ty, une kam pasur pershtypje tjeter.

opinions vary

toko, amon mos e perdor ket lloj logjike: opinions vary. Eshte edhe nji tjeter ktu te PPUja qe e vej re qe sa here kapet ngshte ne argument, thote qe mire, gjithsekush ka mendimin e vet. Po natyrisht qe ka mendimin e vet, te ndryshem nga ai tjetri, pse cfare do kete, mendimin e kapiten Nemos 20000 lega nen det e?

Edhe bindu qe edhe ata qe sulmun edhe ata qe mbrojten jane shqiptare qe te gjithe. Me qen shqiptar nuk perben asnji lloj merite apo specie te re ne rruzull. Ka plot lamasher, felliqesira njerezore, rob qe edhe kur puna ua ben muuu mu perpara turinjve thone krisma nuk ka patur, rob qe per nji rroge te mjere a per nji biznes te fulliq jane gati me shit dhe nonat e veta, rob qe jan te mashtrum, rob qe jan te verbum mas i emri, rob qe komentojne poshtersisht te peshku mcef mas anonimatit dhe qe te gjithe munet me qen dhe jon shqiptar. Tani ti dhe shume te tjere duhet te keni parasysh i dicka ktu: ate qe historia dhe politika nuk do me dit per qellimet; se cer ka ne bark sala apo edi nuk e di njeri, ah po, zorre kane dhe i dicka tjeter qe e di ti. historia dhe politika dun me dit per rezultatet, lum miku. dhe ktu po te boj me dije qe une rendin publik dhe qetesine publike bazu mbi nje fare mbrothesie qe nuk prodho pakenaqsi e revolt nder robt, kete gje une e pres nga ai/ajo qe ka hyqmin. Se c'u kutpu perndryshe. Tani nqse ti me prodhon rremuja & tragjedira non stop, e s'di me majt shtet funksional e e co gjendjen ne ate pike sa masivisht te te vijne te dera e te kercasi kallashi (amon se mos me thush qe ishin fisheke manovre, se nuk du me dit, ala s'kon qen nga ato tapat e lojnave) - me fal zotni, po nuk bo per at pune. Nuk osht me inot, mer. Ja une nuk e boj dot psh. S'jom pre per at gjo. Se po te me vejshin aty, do e kisha qelb muhabetin, sepse shkurt drute, dhe inkuzicioni do u dukte nje romance roze para asaj qe do shifnin sheshet e tirones. Se aq ma siguresa ime per ca gjona. E pranej s'jom atje. Boj tjeter pune, qe jom pre dhe e boj sagllam. Dhe nuk ndikoj miliona jete njerezish, mer burre i dheut. Ja kshu, shkurt, qart, pa libra-citate dhe lajle-lule.
 

 Shqiptare ata qe u vrane???? Une nuk do ti quaj shqiptare ata qe drejtohen nga mafia e opozites ..

C`fare ke pire more plak/djale?!?!??

 "Mafia e opozites"  e cuditshme kjo fjale e degjuar vetem nga Berisha qysh kur doli ne drite "opozita" mbas Partise Shtet.Qysh athere vazhdon te degjohet mafia e opozites,mafia e opozites..te kujtohet Nano edhe ai ishte nje mafioz opozitar,Berisha e akuzonte mjaft mjaft mjaft sa nuk i lodhej gjuha dhe pastaj u be shoke me mafiozin opozitar, vellezer te nje gjaku(mafioz).

Mafia e rrezikshme eshte ne pushtet tokotuku! Te thuash qe ata qe demostruan nuk ishin shqiptar do te thote te jesh i cmendur ose te mos kesh informimin eduhur se cfare po ndodh ne shqiperi ne keto 1 vjet e gjysem!

toko...ku? kush hyri nè institucion? mbase ti nuk e ke ndjekur direkt protestèn...por nè se vèrtet donin tè hynin aty,kishin hyrè 10 herè aty brenda...kishte momente ku pèrpara kryeministrisè nuk kishte kèmbè polici,u tèrhoq u largua...Koha do tè tregoj mè mirè pse e si...por ky èshtè krim e pikè!!Nuk ishin mè shumè se 100 veta ata qè u ndeshèn me policinè,dhe tè mendosh se ishin me mijra nè shesh,falè zotit..çfarè do qè tè thonè çakenjtè tani qè PS-ja nuk u çmend ti afronte tè gjithè aty... nuk ishte fare e nevojshme e nuk kishte asnjè lloj motivi tè qèllohej mbi njerzit me armè..èshtè krim e pikè

Gati gati te vjen keqardhje per Berishen kur mendon se mund te vije Rama ne pushtet... me fjalimin e tij te fundit kur nuk i ben syri tert (te pakten keshtu duket) duke folur vetem 3 fjale homazh per viktimat ne nje llopaçitje qindra fjalesh te ndezura, te zakonshme te tijat, ku nuk perton te perdore fjalen jashteqitje apo te tjera te llojit, dhe gjitheçka ka te beje me marrjen e pushtetit. Mjere mjerimi ô mjere vatani! Duhet rrahur çeliku sa eshte i nxehte! I duhet gjetur ana dhe kovaçit... jo ik njeri te vije tjetri sa per nderrim fytyrash.

Ne vdekje ka vetem heshtje .

Vetem prokuroria ka te drejten te flase, te paraqese foto, te thote me çfare eshte qelluar.

I bejme gjygjin ne kembe , me vrull si perher.

Kryetari me dhembet e ri 30 mije euroshe don te behet kryeminister me dhune, tepke enveri.

 sic foli per gerdecin?

 lumo te mbyllesh syte para kufomave eshte turp.mos e bej kete se eshte gjynah ne fund te fundit jemi te gjithe njerez.

Sot  TV-te Shqiptare shfaqen nje tjeter skandal te qeverise. Popullit ju faktua drejtperdrejte gjithashtu se keto horra ne pushtet jo vetem qe nuk e kane per gje te vjedhin hapur, por nuk e kane per gje edhe te vrasin popullin e tyre sepse e konsiderojne bageti e qe duhet ta kene per nder qe mbajne mbi supe kete tufe horrash.

Saliu duhet ta kuptoje qe pushtetin nuk e ka trashegimi nga Baba, por nji detyrim per ti sherbyer atyre. Ky popull udhehiqet sot nga antishqiptari me i madh qe mburret me shitjen e kufirit Greqise e i shiste nafte Milloshevicit, nga komunisti me i madh ne Europe qe bertet per hapjen e dosjeve e i nxirren fotot qaf me qaf me familjen e Enverit dhe nga shkaterrimtari me i madh i ketij vendi qe zhveshi pyjet, shkaterroi lumenjte e ktheu Shqiperine ne kosh plerash te Europes.

viktimat i paralajmeroi Meta qe dje, kur informoi se kishte dijeni per grupe te armatosura kriminale... ishin viktimat qe i duhen metes tani

kryeministri dhe ministri i mbrojtjes genjyen sot popullin pa e ditur qe vrasja eshte e dokumentuar... donin t`ja vishnin opozites... ishte nje ekzekutim makaber as nga 20 metra... ishte zgjedhur per lehtesi objekti qe nuk po levizte si te tjeret per te qene me te sigurte... kush e ka pergatitur kete masaker, kush dha urdher duhet te pergjigjet e te mos lejohet si here te tjera ti shpetoje drejtesise

fjalet e kryeministrit dhe me shume te Imamit qe ne menyre te nxituar donin te ja vishnin opozites te lejne te mendosh se kishin dijeni per krimin para se te ndodhte... imami u mundua me histerizem( pa ditur qe ekzekutimi eshte filmuar) te shpjegonte se te gjithe viktimat jane vrare larg syrit te kamerave me qellim, dmth eshte dore e opozites...

te mos lejojme qe keta plehra edhe te na masakrojne per kolltuqet e tyre... 

 Pamjet goxha te dyshimta. Gjithsesi me duket e cuditshme se sa shpejt dalim ne konkluzione ne, sidomos mediat.

Pa u bere nje ekspertize ligjore nuk mund te meret vesh se nga ka ardhur plumbi. Kshu qe kot lodhemi. Me gjith ate turme, plumbi mund te kete ardhur nga kudo. Fakti qe personi bie nga ana e rruges nuk do te thot qe eshte qelluar nga bodrumi i kryeministrise. Nje plumb i kalibrit te vogel nuk e ka fuqine ta shtyje. Gjithsesi nuk e perjashtoj qe mund te ket qene gardisti.

 

Nga ana tjeter policia ka fajet e veta.

1. Kur e pane qe protesta u acarua me goditje guresh, etj, perse nuk perdori gaz lotsjellesh?! Ose perse perdori aq pak gaz lotsjellesh, nese ka perdorur?!

2. Ku ishin plumbat e gomes?! 

 

Gjithsesi fajin e ka ai Pi*h Ro*shi i gjate i PS. Nje dite me perpare tha se do ishte nje proteste paqsore. Me sa di une ne protesta paqsore nuk meren as gure, as pllaka, as bomba molotov me vete.  As makinat nuk digjen.

 

Thuhet qe protestuesit i provokoi policia. Kjo eshte e veshtire per tu besuar. Shikoni videon se si fluturonin guret: http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-12253481

Gjithmone jane protestuesit qe provokojne policine, dhe jo vetem ne kete rast, por edhe ne 2001 kur ishte berisha ne shesh. Kjo sepse vetem persona me aftesi mendore te kufizuara do te shkonin ne keto protesta per te mbrojtur interesat personale te lidereve te tyre partiak. 

Meqe ra fjala, ku ishte Edi Rama gjate protestes? A nuk ishte ai organizatiori? Apo kishte pamje HD ne televizor?

 

E keqja me e madhe eshte se ai idioti tjeter (Ngjela) deklaronte se protesta tjeter do jet edhe me e dhunshme. Duhet te ngrihemi te gjith thonte ai. Normale, jane militante a tyre budallenj qe vriten, dhe jo ata te cilet e shijojne protesten nga televizori.

 

Sa per kuriozitet, nuk jam militant i PD. Per mendimin tim berisha ka bere shume gjera me te keqija se keto dhe meriton te futet ne burg dhe ti hidhet celesi. Po ky idioti rama deshiron te na coj ktheje prapa ne 97, vetem per te mare pushtetin. Dhe nuk eshte kjo menyra.

 

P.S. Ngushellimet e mia familjeve te personave qe kane humbur jeten. Shpresoj qe kushdo terhoqi kembezen te denohet.

 

gjithe ky postim pa e pasur fare idene e situates

1. Kur e pane qe protesta u acarua me goditje guresh, etj, perse nuk perdori gaz lotsjellesh?! Ose perse perdori aq pak gaz lotsjellesh, nese ka perdorur?!

Perdori

2. Ku ishin plumbat e gomes?!

U perdoren

 

 

 Lexoje fjaline deri ne fund. Thash nese eshte perdorur duhej te perdorej shume me heret dhe me me shume sasi. Gazi lot sjellesh nuk te vret. Do shperndante turmen dhe nuk do kishim viktima sot.

Gjithesesi me gjithe pasojat e rend ane popull , shqiptaret treguan se dine te reagojne, por duan nje udheheqes mbi koke, sot shqiptaret i treguan Saliut se smund te beje ca te doje me popullin , ti vrase, ti vjedhe, ti shtype, dhe te ngerdheshet si hijenat prame prese.Shpresoj qe gjaku i atyre te vrareve te mos thahet te mos harrohet , ta cojne deri ne fund kete qe nisen se vetem ne kete menyre mund te shporret "diktatori"se logjika e tij ka ngecur me kohe si te gjithe diktatoret qe ne pleqeri pjerdhen nga trute e kokes.

 Shume bukur fole. Me duket sikur po degjoj che guevaren. Te heqim nje diktator dhe te vendosim nje tjeter. Le te vdesin njerezit rruges. Rendesi ka qe Rama, do zoti te na rroje sa malet, te behet kryeminister, pa te tjerat jane thjesht deme ansore te perballueshme.

Mu m'bo pershtypje nje gje.

Si eshte puna qe, gjer ne momentin kur news24 dhe tan hoxha (ja hongsha zemren se eshte bob fare) nxorren videon, asnji nga PS-ja nuk u kunderpergjigj , nuk tha qe robt i vrau gardisti. Vetem thonin kane qellu me snajper. Sepse ishte e dukshme qe aty kishte deshmitare okulare me thase qe e kane pare gjithe skenen nga fillimi ne fund. Kur e shikojme ne, imagjino sa veta ne shesh e kane pa ate gardist tuj hap zjarr

Si ka mundesi qe nuk pashe nje interviste me protestuesit, nuk nigjova nje perfaqesues te tyre me fol,a me kallzu gjosend.

 

ruzhdije, icik e paqarte kjo paqartesia jote. ku eshte dyshimi ktu? qe ata fakiret megjithmen mund ti kete vra besnik bare dhe jo berisha apo si??!!

ndoshta ata duan te lene pershtypjen qe protesta eshte krejt e lire dhe jashte axhendes se tyre dhe kjo eshte e kuptueshme.

Dyshimi eshte qe opozita s'e kishte idene fare se ca po ndodhte ne shesh.

Une jam kurioz te di a kishte apo s'kishte fare deputete apo perfaqesues te PS ne turme...

Paulin Sterkaj foli nga mesi i turmes ne News24. Tek News-i s'foli asnje tjeter sa pashe une.

Ke pasur deputete e perfaqesues politike te opozites ne mes te turmes. Une vete pashe Tom Doshin, Zogajn, Ndoken etj. Keto perrallat me "popull" mund t'i besosh vetem ti por jo ne te tjeret. Demonstrata ka qene e opozites, e organizuar, e drejtuar, etj. nga opozita. Ata qe ishin ne shesh, nuk ishin te paparti a aktiviste te shoqatave per mbrojtjen e kafsheve, por perkrahes te opozites.

po jo mer ca thu

thjesht po them a dun me bo sikur majne distancen , apo vertete kane qene aq larg gjerave sa kane humb lidhjen me turmen

dhe tjetra, kush eshte zeri i turmes, pse nuk pashe nje protestues te vetem te intervistuar por duhet me nigju vec Ramen .

Pse protestuesit nuk uleriten ne media a gjithkund qe Garda ka hap zjarr ??  Por u desh ta merrnim vesh ne 12 te nates, nderkohe qe ngjarja ka ndodh ne 4 te pasdites

kaq , ma teper i was thinking out loud

nejse po fle gjume me mire

naten e vitit te ri, kur kish hy data 1, kam pa nje enderr shume te keqe, sikur nje termet rrezoi gjithe ngrehinat ne tirane dhe ne sdinim ku te gjenim vrime e te futeshim. nje pjese e endrres ka dale already smiley

Ruzhdije, une habitem me kete sigurine tende! Jo vetem qe s'ke qene deshmimtare okulare, por ato pamje i ke pare ne tv, ku gazetaret te kane sugjeruar se c'po shikon. Pastaj, di gje ti se pse nuk te denon njeri sot (ne perendim e kam fjalen) bazuar thjesht ne deshmite okulare? Ka nje arsye per kete, nuk eshte kot - se iu tek dikujt. Shif p.sh. ate kokebardhin ne videon e pare - e merr ate per deshmimtar okular ti? Sipas teje e pa ai  skenen qysh prej fillimit? Lerini ata qe e kane per detyre dhe marrin vesht nga ato pune te bejne detyren, pastaj dilni ne konkluzione. E di qe emocionet jane te larta, por edhe konkluzionet e nxituara nuk bejne mire ne keto situata.

po permetar

na fal per sigurine e tepruar.

tani i bie qe ne jemi qorra dhe budallenj.

dhe videoja e Metes eshte montazh se harrova

ne thjesht ashtu na duket, sikur na vodhen, sikur nuk na nxorren ne proteste me qellim te mbrapshe, sikur na vrane ashiqare etj etj

por eshte thjesht 'sikur', sepse ne fakt duhet te presim organet e specializuara te na thone dhe vertetojne cdo gje qe na ndodh

Ruzhdije, une te them kokebardhi ti me thua videoja e Metes e montuar... Me fal se t'u pergjijga nje cike kacakce, por s'me vjen mire kur shoh argumenta keshtu kot fare. Une asnjehere nuk e kam vene ne dyshim vertetesine e videos se Metes - ti thjesht krijon perceptime te gabuara (dhe kjo eshte nje prove me shume per ate qe them me lart) pa patur fare prove per akuzat qe ben.

ca kokbardhi or burre

ti e shef ushtarin me automatik drejtuar robve qe shtin dhe ben xixa dhe robi qe kputet ne toke pikerisht ne sinkron te plote me bresherine e automatikut

 

Ruzhdije, ta zura ne goje kokebardhin meqe dhe si argument deshmimtaret okulare. Sa per bresherine e automatikut, sic thua edhe ti, nxjerr xixa kur qellon apo jo? Ver re me kujdes, xixat nga automatiku dalin pasi ka rene ai i shkreti. Nuk kembengul ne kete, por kjo eshte cfare shof une. Nqs ti me thua se shikon plumbat, pune tjeter pastaj.

Hmmm., pa shif ate tymin nga gryka e pushkes dhe ne te njejten kohe bije rrobi ne toke....

Shikoje me qetesi videon, hiq militantizmin nga llogjika. Shpresoj mos te me thuash montazh. Ne fund te fundit, Saliun tend te dashur e ke shendoshe e mire. Mjer ata bij nenesh qe vdiqen!!! Je shqiptar ne fund te fundit!

Po militantet si puna jote se kane per gje hic, mund te perdorin xhenozin per te hap deren e KM's si dikur ne 98, mund te genjejen, te akuzojne, te luajne roline budallit e se kane per gje hiç.

Po te ishte per 3 te vrare sot, per mendimin tim, duhet te kishte ikur komplet e gjithe kjo klase politike me Ed e Sali bashke, po ja qe therasin akoma edhe ne shekullin e 21 "Dum babën!"

Sapo degjova dike qe quhet artan hoxha, mos gaboj, ne TV. Nuk ka asnje dyshim mer, per ate qe kush e ka vrare. Fakt i thate fare: i vram jashte teritorit te kryeministrise dhe nga dikush qe shtiu nga nje dritare e katit perdhes.

Emo,

Ti e di qe une i rri larg ketyre muhabeteve. Po nuk e kuptoj dot se si nje njeri mund te humbasi shtyllen kurrizore, te gjenjeje e shpif pa asnje problem (nderkohe qe video eshte aty, e bardhe mbi te zeze se kush a ka vra) thjesht se i prishen interesat "babës"!

Eshte anormale.

Well, it's life. Ka gjera qe duhen harru. Fute edhe kete ne ate rubrike. Nuk e vlen. Nuk ka dobi. Kush e tha tek e fundit? Isn't it?

Nqse zezona si ato qe ndodhen ne Shqiperi nuk e kemi ne dore t'i ndalojme, keto them se mundemi. So, let it be. Just forget it.

"Nqs ti me thua se shikon plumbat, pune tjeter pastaj."

E pash une nji plumb duke kalu, me tha tboj te fala. Do Te kete ber truri mase prandaj shifke xixa. Atje ke njerez akoma me plumba ne trup, ti i qan hallin kokbardhit e xixave...

Problemi eshte se media te ne e pasqyron ngjarjen ne menyre te shtrembert, dmth shkojne me vrap ne bunkeret e paleve dhe presin nje analize objektive. Cfare eshte edhe me e cmendur eshte ritransmetimi i pafund i skenes se vrasjes. 1) Nuk eshte rrespekt ndaj familjes se te ndjerit 2) Krijon edhe me teper tension ne popull. E morem vesh se si vdiq i shkreti, boll e e kthyet ne cirk, kjo nuk eshte ora e Bushit por jete robi.

Lufta prodhon luftë. Reaksion zinxhir i së keqes duhet këputur ose ne te gjithe do të zhytemi në humnerët ...

Dyshimi eshte qe opozita s'e kishte idene fare se ca po ndodhte ne shesh.

E pra, Rama i shkoi dere me dere njerzve neper shpia per ti ftuar ne "demonstrate paqesore", dhe pastaj i la vetem, per ti fryre n'tajare zjarrit tre here gjate demonstrates nga rehatia e selise se PS-se?

Meqe juve po i fryni zjarrit te aludimeve dhe arritjeve ne konkluzione para kohe (eshte e qarte ky vrau kete nga ketu) , i bie te themi se Rama e kishte parashikuar kete dhunen qe ndodhi, ne mos planifikuar, se ndryshe pse nuk ishte ne mos ne krye, ne krah te demonstruesve, si gjithmone ketu e dy vjet, dhe te pakten per pergjegjsi morale te ishte me ta, se kshu i bie qe i qiti njerzit nga shpia, i solli me autobuza nga rrethet per nje cap buke (a cado qe i japin njerzve si karrem per protesta sot ps e pd) dhe pastaj dhe i braktisi ne rruge, apo jo?

Apo ka variante te tjera?

E tani i bie te te akuzoj une ty se po behesh cute? E kshu vazhdon retorika me gjakra te nxehur...

 

Puna eshte se ne e kemi memorjen krejt te shkurter si popull, aq te shkurter sa harrojme se pari qe keta qe i benin thirrje njerzve per te rrembyer armet ne 97-ten, kohe kur mijera njerez u vrane si mish per top ngaqe pd s'e leshonte pushtetin dhe ps desh ta merrte me cdo kusht e cmim, ca nga keta jane figurat kryesore te opozites aktuale, dhe nja te tjere jane ministra te qeverise aktuale.

Kjo mungon pothuajse terresisht nga mediat, me ca kam ndjekur sot, me ndonje perjashtim. Ketu qe fjala qepare....

 Fatkeqsisht ka shume persona qe duan qe te ndodhi e njeta gje.

Sa per kuriozitet, e permend njeri ne media ne tr se cne kryetari i ps, organizatori, nuk ishte ne proteste?

Ke shume te drejte per '97, Xhib - te njejtet politikane qe organizuan njerezit ne ate kohe jane edhe tani aktore kryesore. Ajo qe robt nuk mesuan nga '97 ishte se nuk ia vlen te djegesh e shkaterrosh vendin tend per b..en e politikaneve. Per me teper, atehere bene gjithe ate lufte e u morren gjithe ato jete per te sjelle ne pushtet Nanon. E bukura eshte se jane po ata njerez qe sot shajne Nanon. Dmth, ku ishim? Hicgjekundi! Cfare beme? Hicgjekafshe! Historia nuk perseritet, por ama rimon.

Policia dhe Garda nuk kishte pse qellonte kunder demonstruesve. Garda me ligj i perdor armet me lehte se policia kur rrezikohen institucionet, por ne ate rast nuk kishte pse qellonte. Nga sa shihet ne video, po te ishte per te qelluar, Garda qellonte ate qe hidhte gure dhe ishte ne brendesi te territorit te kryeministrise, jo ate qe ishte jashte. Keto kane qene vrasje sic po thone doktoret te bera me pistolete dhe nga afer, pjese e skenarit te opozites per te pergjakur rruget. Armet qe perdorin police e gardiste jane te rregjistruara, po te jete qelluar ndonje protestues me keto arme eshte e lehte te zbulohet nga hetuesit e prokurorise. Cudia ketu eshte se pse nuk pyetet per protesten qe u shnderrua ne dhune? A nuk mund te protestohej pa dhune e tentim per te marre institucionet?

Pike e zeze. Nuk ju vjen turp qe thoni "Mos besoni ato qe shikoni me syte tuaj ne video por besojini teorive tona te konspiracionit per skenare te pavertetuar te kundershtareve tane"? Kaq te trashe i kujtoni njerezit?

 Megjithmen e cuditshme pse u qellua ai?! Ai thjesht po shikonte, ndersa ishin persona te tjere ato qe po gjuanin me gura!

Ose ai i gardes ka pasur ndonje meri personale me te ose nuk eshte qelluar nga ai i gardes por nga ndonje person tjeter (ndoshta polic, ndoshta jo).

 juve te dashuruarit pas sales...nqs iu kerkon ndonje dite te perkuleni 90 grade se keshtu e kerkojne standartet e nato-s mos u cudisni se mund te ndieni dhimbje dhe prpae nqs sala do ju thote qe eshte per demokracine ju prap do e besoni dhe nga 90 gradshi nuk keni per te levizur madje do e keni edhe per nder

Mjere ata qe iken.Kujtoni Arben Brocin me shoke..

E drejte. Hajde te kujtojme te ndjerin qe vdiq 20 vite me pare duke rrezuar nje diktature, dhe te harrojme kete qe vdiq sot ne transmetim te drejtperdrejte ne vitin 2011 ne nje shtet demokratik! Pffff

Nuk besoj se e kishte fjalen te harrojme te ndjeret e sotem, por beri paralelizem me ta.

Mbase. Mua me la mbresen se u perpoq te relativitizonte dhe te barazonte dy ngjarje krejt te ndryshme (nje njeri qe vritet nga nje diktature, dhe nje njeri qe vritet nga nje demokraci).

Nqs mund t'a quajme regjimin e Berishes demokraci

Cuditem me disa ketu qe duan te bejne avokatin e djallit. Shif News24 se po e perserit cdo gjysem ore videon e vrasjes secilit prej viktimave e boll me keto konspiracione militanteske.

Po vellezer protestuesit i vrau opozita sepse eshte shume e pabesushme qe ti kete vrare Berisha. Sduhet nji memorje e forte per te kujtuar se Saliu se ka per gje te vrase popullin e vet, boll te kujtosh Gerdecin e famshem qe nuk ka asnji te denuar nga gjykata. Sja vlen te kujtosh 97 etj... per tu bind se Berisha eshte kasap i tipit Enverist.

 Tek filmimi i News24 duket shume me paster se ne internet.

Ne castin qe qellon ushtari, i dalin shkendija nga tyta, dhe personi vritet.
Kjo nuk shihet te videoja ne internet, sepse ka pak fps, frame per second dhe shkendija eshte vetem nje frame.

Duhet ta shikoni videon ne TV me cilesi dhe do te bindeni. Eshte rastesi shume e madhe qe ne te njejtin fragment sekonde qe i ndrit tyta e pushkes ushtarit, ne te njejtin fragment sekonde njeriu aty bie ne toke. 

Kur e shikon me TV te madh, jo ekran kompjuteri, dhe me cilesine e TV, gjithcka duket mese e qarte. E kam pare dhjetera here deri tani dhe ketu te gjithe te atij mendimi jane.

Po ky Ed kafsha akoma pa u tha gjaku i robve do prape rremuja. Qe nga spitali klithte si hijene e keqe qe ndjen ere gjak.

ishalla nuk je ai dejoni qe njof une!

ai ai jom. pse tu duk normale ty Rono deklarata e Rames ?

mbas asaj qe bari Saliu edhe sikur arusha Silva te japi deklarate prap normale eshte

e mire nejse. vk te gjithe vendit pra.

ca vendi eshte ai ku te vret ushtari per sport???

lere lere mos shko me larg

nu e di a i ke parasysh protestat kunder Milosevicit ne Beograd ne 2001.

Serbet u futun ne parlament dhe i vune zjarrin ( po nuk besove kerkoje ne youtube) ama Milosevici nuk qelloi mbi turmen. Kte qe beri Saliu as "The Butcher of the Balkans" nuk e ka bere.

Kto jane fakte qe nuk mund te anashkaloen per nje njeri qe jeton ne perendim.

 

nuk ja vlen te debatoj fare sepse pikenisja jote eshte shume larg lal. ti thu ca beri Saliu sikur 1) eshte vertetu se kush i vrau dhe 2) eshte vertetu qe ishte urdher i Saliut.

prit o burr se nuk tregon civilizim kjo hudhja perpjet nga asnjera pale.

per mu te gjithe politikanet duhet ta mbyllin gojen per nja nji muj perfshi dhe liderat dhe te lene hetuesine te gjeje pergjegjesit. kjo ska per te ndodh dhe te gjithe kane per te vazhdu  ti hedhin benxine zjarrit.

 

 

Me rrespekt per ata qe iken, HESHTNI!!! 

 

 

E vetmja gje e ashtequajtura garde republike duhet te beje tani (po ka burra ende ne ate garde) eshte grushti i shtetit ndaj Berishes dhe shpetimi njehere e mire e atij vendi nga marrezia e ketij skicofreni dhe socipathi.

Lajm i rendesishem do jete qe :

_ Prokuroria ndaloi ushtaret ne pozicionin e bodrumit nga duken shenjat e te shkrehurave .

_ Bllokoi armet e ushtareve ( personave ) qe ndodheshin ne ate bodrum .

_ Bllokoi ne menyre Urgjente Urdherin e dhene nga Kom .Gardes dhe programin e masave. 

- Mori si prove Udhezimet e dhena nga Min Brendeshme .

Te pakten e te paktave per t'ju pergjigjur Opinionit te Treshes USA , KE , OSBE per tejkalim te "dhunes " dhe per te ngushelluar sado pak familjaret qe humben te dashurit dhe mbi te gjitha per te qetsuar POPULLIN e fara luledillsit qe na flet si Dervish TEQEJE qe s'ka asnje kopetence ???? por qe mbi te gjitha i jane bllokuar vrimat e hyrjes ne tru !

Te marre ne cilesine e proves per "tejkalim masash ne ekstrem me pasoje VDEKJE " fjalen e Berishes se do mbrohen Instiucionet me cdo KUSHT . Ne se ka mundesi te regjistrohet edhe ndonje takim i ketij "kasapi" me kuadrot qe do menazhonin Protesten.

Shihni me kujdes perleshjen para k/ministrise se si nga prapa rradheve te Policeve nderhyn e godet neje palltozi CILIVIL i shoqeruar nga nje  garip me "kapuc " . Ai duhet te ndalohet menjehere nga prokurorija .

Keto mund te jene lajme qe qetesojne jo deklaratat e vllait apo kushedi kujt ,te kshilltarit te Berishes , nga spitali Ushtarak .

menyra se si ra ne toke ai i shkreti, te lene te mendoshe qe eshte qelluar nga brenda KM.

 

...keto mund te jene lajme qe qetesojne....

ne fakt kam nje pyetje qe une spo ia gjej dot pergjigjen, ndaj po e ndaj ketu ne aquarium. Cila mendoni se mund te jete zgjidhja (politike) me optimale ne kushtet e tanishme? 

 

Adminet po te duan mund ta vene edhe si pyetje me vete, meqe edhe ska shume lidhje me temen.

for everyone to stfu

 Patriot, zgjidhja eshte qe Saliu te jape doreheqjen dhe te vije Rama ne fuqi (pa zgjedhje, se nuk kishte kohe apo deshire te kandidohej ne zgjedhje) si rezultat i nje revolte popullore kunder korrupsionit te vertetuar me video dhe qe theu e shkaterroi makinat dhe rruget. Rrofte pushteti i ri, i pakorruptuar, i paster dhe qe fitoi me pastertine me te madhe te disa herojve me jeans e me flake ne dore te luftes kunder korrupsionit.

Europa e Bashkuar do te jete shume e kenaqur me udheheqjen e re shqiptare. Nuk do te kete me as edhe nje fije korrupsion.  Jeta do te jete e lumtur ne udheheqjen  e Edi Rames dhe Gramoz Ruçit. Nqse leader-at europjane nuk do ti japin doren ketyre dy udheheqesave te ndritur dhe te pakorruptuar shqiptare ne nuk na ngelet tjeter veçse...te eksportojme revolucjonin...

Mos ki merak. Saliu sot siguroi përjetësinë në pushtet. Tu rrojë e ta keni me jetë. Ta gëzoni e ta nderoni, si lider larpamës, udhëheqës vizionar.

Ju bëj thirrje atyre që kanë dy pare mend, ta braktisin përfundimisht atë gjiriz minjsh. Po doni asistencë teknike për të emigruar, këtu na keni tu japim këshilla.

 

Po Presidenti i Tirones a ka fuqi me e shpernda parlamentin dhe me shpall zgjedhje te parakohshme? Apo kush ja var Topet ati thuj....

Po ti a e ke pa në ça veni osht Tirona në kampionat apo jo?

Ky tinzar dhe llapaqen i peshtire(berisha) duhet te zhduket si Ben Aliu i Tunizise.Jo or jo cfare them dhe une nuk duhet te largohet jashte shtetit por ne burg.Ky i cmendur mendon se eshte i paprekshem.Nderim atyre qe rane per crrenjosjen e kesaj harbuterie bastarde.Edi Rama n.q.s ti nuk vihesh ne balle te kesaj levizje me mire ik dhe leri vendin te tjereve.O sot o kurre.

 Jo vallaj se di.

 Ne video shoh nje grup personash te organizuar mire qe bene nje vrasje perpara kryeministrise

sigurimsi plak me revole te vogel te fshehur tek çadra e godet ate fatkeqin ne brinje dhe 
shkon ja jep revolen atij spiunit te vogel qe iken me vrap.

Kishte edhe shume civile nga LSI te armatosur verdalle neper turmat e protestueseve. Selia e LSI dhe sheshi para ishte plot me burra qe iknin e vinin.

Ndonje provokim nga ata ne turme nuk do ishte jashte mundesise, sidomos pas paralajmerimeve qe beri vete Meta me Vasilin nje dite para. Incidentet ne proteste ishin totlaisht ne interesin e LSI.

Personat e LSI kane me shume per te humbur nga zgjedhje te parakoheshme.

Cdo gje eshte shume e lehte te zbulohet. Ne ate vend ka patur aq shume kamera e aparate sa eshte e pamundur te mos kapen autoret nese ka patur ne mes te turmes.

Nese behen vetem llafe e nuk arrestohet asnjenjeri atehere eshte prove qe ka patur vrasje nga police civile ose te SHIK pervec se nga kallashet e kryeministrise.

 

Te keqen e Duçes thuaj, ai i ndertoi nja ca ministri, stil medioker po ama i ndertoi,

dhe ai mediokritet qenkerka lule perballe dallkaukizmit te ketyre...

Vetem te degjoja Bregun dje qe bente zhurmuesen edhe kur Fevziu kerkonte te thoshte: ngushellime te afermve te viktimave, apo Tur Zhejin  qe bente si idealist i prekur thelle ne ndjeshmeri, vetem e vetem per te ruajtur karrigen...

E tmerrshme vertet, sidomos kur lexon disa komente groteske konspiracioni ketu, jo burri me cader, jo ky po ai, etj etj...

Sa me dhemb ky vend!

Demokracia dhe shteti duhet mbrojtur me cdo kusht. Nuk duhet te lejohen mbeturinat "Made in PS" qe te marrin pushtetin me mjete jodemokratike dhe dhune.

 

Zgjedhje te parakohshme nuk duhet te lejohen sepse do te krijonin nje precendet te papare ne boten demokratike. Dhuna duhet te shpreblehet me kallxime penale dhe burgime dhe jo zgjedhje te parakohshme.

 ca thu mor burr...

ke degju per ndonje zyrtar qe shkaktoi gerdecin te denuar nga "drejtesia" se sali beut??? 

 

ai esht dhe ligj dhe maliq...

deri para dy ditesh bente thirje .... mos kini frike se qeni qe leh nuk te kafshon.. dhe tallte bythen me popullin...ndersda dje doli dhe bente moral kundra dhunes...

 kur "demokracia" mbrohet me cdo kusht nuk eshte me demokraci pastaj quhet diktature.

te mungokan nocionet baze te demokracise.ik lexo ndonje liber boll degjove saliun

Opo ca flet ti lakra ne kopesht....Karamanlis nuk e la karrige per shkak te protestave? Mos lidhe demokracine me atuototarizmin....Populli i tha Berishes qe kupa u mbush ...Berisha gjithnje me gjak i ka lare karriget qe ka lene pas...Zgjithja e vetme per te eshte qe te jape doreheqjen pa qene vone dhe pa e futur vendin ne qoksokake si ato te 97-s

Lajmi i pare tek siti i Corriere-s:

Keta fashiste po kerkojne ta fusin venden ne lufte civile si ne 97-n

U ka ngelurvecse  te hapin burgjet dhe te bejne ca rekrutime


Në institucionet e shtetit shqiptar zakonisht i shohim partitë pa popull kurse sot e pamë popullin pa parti, të zemëruar me pozitën dhe të braktisur nga opozita. Kjo demonstratë tregoi hendekun midis qytetarëve të pakënaqur dhe qeveritarëve të vetëkënaqur, por edhe konfirmoi hendekun tjetër midis popullit dhe opozitës.

http://vetevendosje.org/?cid=1,2,2717&au...

I ke bere nje profil fantastik para disa ditesh kur po diskutonim per te tek ajo tema tjeter. Me vjen ne mendje here pas here.

J, ne fakt ti ke shkruajtur disa perla per kete njeri. Ja ajo te ciles i referohesha me siper:

Për mua po, është parvenu par excellence!!! Po, po dhe PO!!! Me plot gojën...

Është njeri pa ndenjë përgjegjshmërie dhe qytetarie. Ai thotë: I pari i fshatit jam unë, dhe mbaroi. Asgjë tjetër nuk ka rëndësi. Nuk i intereson përgjegjësia e akteve që kryen, nuk i intereson integriteti i vendit, nuk ka skrupuj. Unë dhe unë.

E di sa e fëlliqur është çka ka bërë? Është jashtë mase e fëlliqur. Shumë, shumë e fëlliqur. Gati një mendje diabolike. Të gjitha veprimet e tij i nënshtrohen egos së vet. Është një makiavelist pervers. Pa kufij!! Pa skrupuj morali. Pa druajtje. I mungon një lloj njerëzillëku që mund ta dallosh fare qartë.

Ja edhe nje tjeter:

Shumë vite pas e ka çuar. A jemi për idenë? Për përmirësimin, evolimin e popullit? Ndjenjat, ndjesitë tona, nuk kanë evoluar, (si popull). Kanë pësuar regres.

- po kulti i individit që po përpiqet të instalojë?

- po budallallepsja e njerëzve pas "sukseseve të mëdha" që janë banalisht rrugë, dhe e drejtë relative për të lëvizur?

- Po këngët që pranon t'i këndojnë?

është miniringjallje e Enverit.

(...)

Vendi gjatë kësaj kohe, ka pësuar nga ana ideore REGRES.

Po kulti i hajdutit? Si mundet një shoqëri të purifikohet artistikisht kur ka heronj hajdutët? Kur ke vajt për herë të fundit në Shqipëri?

Po kompleksi i katnarit? Një parveny, do njerëz si vetja rrotull. Saliu rregullisht ka përjashtu çdo intelektual dhe çdo frymë intelektuale. Sepse intelektuali, apo artisti nuk i bindet banales. Prandaj përbuzet nga "i pari i kopesë së deshëve".

Respekt per te renet! Emrat nuk kane dal ende, por kur te dalin do dalin fakte ende me trondiste...

Prape...

E megjithatë…
Mua më merr ndonjëherë malli për Salinë e vjetër. Atë me këmishë me jakë të ngrirë, që para Ramiz Alisë shtypit të huaj i thoshte “armiku”. E gjej ndonjëherë, si servil me hundë të skuqur si patllëxhan, në krah të liderëve të tjerë botërorë. Aty merr përsëri rolin e njohur të servilit të dikurshëm. Kur shkon të dalë në foto në krah me Bushin dhe pastaj e shtyjnë, e vënë në fund të rradhës, vendi që ka Shqipëria.

E gjej në krah të Berlusconit, ku me zë të çjerrë dhe italishte të çalë zotohet si qehallar model se ka “bërë moratoriumin”. E pranon përsëri nga amico Silvio të përdhoset e të mos ndihet.
E gjen të zotohet se Shqipëria do të marrë dyfishin e ish të burgosurve të Guantanamos në mënyrë që të na japin si fakirët hyrjen në NATO. etj.

"Kur shkon të dalë në foto në krah me Bushin dhe pastaj e shtyjnë, e vënë në fund të rradhës, vendi që ka Shqipëria".

smiley vendin e pamerituar qe keta dallkauke i kane dhene Shqiperise sot e gjithmone

!!!

Qe i denofte Zoti!

po. guxo e hyr te kryeministria serbe ti se do hash nje dajak te mire qe ta mbash mend per 5 minutat qe do zesh mend dhe pas 5 min e sigurt qe te vrasin. 3 viktima duken pun kalamajsh. shum qarte, garda ka nje detyre te vetme: te mos lejoje njerez te hyne ne kryeministri. JO te mbroje qytetaret. qytetari katunar vetembrohet duke mos thu deren e kryeministrise e kangjellat

Po ai qe u vra prane portes se kryeministrise as nuk po tentonte te hynte e as po kryente ndonje akt dhune.

Ajo cfare kemi pare te gjithe ne video eshte vrasje e paramenduar e nje njeriu te pafajshem!

Autoret e saj (te policise, ushtrise apo gardes qofshin) duhet te marrin denimin  e merituar.

si duket gjendja sot ne Tirane?  ne pergjithsi ne Shqiperi..?

do nje kronike?

rruget te boshatisura, koha gri, as ftohte as ngrohte,

me dhembi koka qe ne mengjes kur 'u afruan lloj lloj robsh tek tavolina duke thene per te vrarin: -mire ia bene qenit-, -t'i perdridhnin qafen perpara se ta vrisnin- etjetj

nje zot e di se si me permbajti te vazhdoja te heshtja, vetem kur kaloi nje shoku im dhe pa vetullat e mia kerleshur te hakerryera perpara kompiuterit, iu tha atyre pa ikni njecike bisedoni andej tutje

faleminderit flo.

po kronika politike.  c'thone ''protagonistet'''...  do kete protesta re tjera....??

sot jo, se eshte dite zie ne vazhdim thuhet se po

Neser fillojne protestat serisht

 

 me dhembi koka qe ne mengjes kur 'u afruan lloj lloj robsh tek tavolina duke thene per te vrarin: -mire ia bene qenit-, -t'i perdridhnin qafen perpara se ta vrisnin- etjetj

flo, kjo eshte tmersisht e tmershme, kur degjon:  "mire ja ben qenit ti perdridhnin qfen perpara se ta vrisnin",  me siguri tavolina juaj duket, sikur te jete ne zyrat e fashisteve, ose te kriminelve, te paskrupullt, nga nje lajm-fakt i tille fresh! 

 ne video ashtu duket sikur e ka vra ushtari po ai personazhi qe "nuk po bojte asgjo" ne fakt ne qe spo bojshim asgjo ishim neper shpia apo ne pune, por e para sa per informacion ai ishte ne grup me tre veta dhe plumbat me bresheri te kallashnikovit do t'i kishin korr te tre, dhe e dyta tek ne mes te portes se hapur ishin dy vete dhe po te ishte ashtu plumbat do te kishin kapur ata te dy dhe jo ate qe ishte edhe mbas shtylles se betonit dhe mbas portes me kangjella hekuri keshtu qe ajo ngelet per t'u verifiku dhe nuk shifet ashtu nga nje xhirim qe cuditerisht qeka i news 24.

kam qene 10 vj ne 97 dhe me kujtohet qe kishin ikur dritat dhe ndezem radion me bateri te degjonim se ca behej ne vl dhe lajmi i pare qe degjuam ishte qe kishin vrare dike para xhamise.mami u shqetesua se gjithe njerezit i kishte ne vl po linjat e telefonit nuk punonin.ka qene 10 shkurti i vitit 1997 dhe une ate dite mbushja 10 vj dhe une ate dite mesova se sa pak vlere ka jeta e njeriut.

sot ne 2011  ne 10 shkurt bej 24 vj jete dhe me mbushet zemra me trishtim kur shoh te njejtat gjera perseriten se ato qe ndieva ato dite nuk ishin pjelle e fantazise sime prej femije.mendova se e ardhmja ime dhe  e brezit tim do te ishte ndryshe meqe u rritem ne"demokraci".para 14 vitesh mesova se sa pak vlere ka jeta e nje njeriu sot mesova se une dhe brezi im paskemi qene nje brez pa te ardhme.

eshte e temerrshme kur nuk ke nevoje te kthesh koken pas per te pare te shkuaren sepse ajo nuk ka shkuar kurre.ne keto 20 vite nuk ka patur nje te ardhme dhe tremben se kurre nuk do te kete

 

Nuk ishte bresheri por e shtene teke dhe duket fare qarte zjarri qe del nga gryka e armes se gardistit perpara se te rezohet i ndjeri

 jo jo po pinte duhan gardisti dhe ai vdiq nga infarkti .nuk ka mundesi tjeter

Eshte tragjikomike fjona,.....Mbase kane "kaluar" shpejt e shpejt nga "fiksi vidieon perpara se te publikohej 

 

po vetem nje idiot mund mund te mos e kuptoje videon, nuk ka nevoje as per shkence as per analize balistike & mjeko-ligjore, se eshte deshmi vizive e paster fare!

Mjaft te shikosh menyren se si personi bie e simetrizmin dhe lidhjen qe ekziston midis pozicionit te gardistit, armes se tij dhe vete personit te ndjere.

Edhe sikur te mos ishte ky i ndjeri, do te ishte nje tjeter ne fatin e tij, sepse menyra se si gardisti pozicionon armen, perdorimi i fishekeve te vertete, eshte skandaloze.

C'rol kishte nje gardist qe rrinte si snajper vrases, i vetem pa pjesen tjeter te gardisteve, perballe portes perballe protestuesve?

Mos valle per te mbrojtur xhamat e kryeministrise nga guret? a ia vlejti, me jeten e 3 njerezve? Si u vritkan 3 njerez keshtu ne nje proteste?

Perdorimi i armeve te zjarrit me fishek te vertete drejteperdrejt njerezve behet vetem ne kushte te jashtezakonshme per te mbrojtur jeten tende apo te shokeve dhe jo ne nje proteste te tille.

Po te merrje vesh nga armet do e kuptoje perse zjarri del perpara se te rrezohet i ndjeri, por nuk merr vesh, prandaj e kan thene romaket ketu e 1 mij e kusur vjet me pare .

Injoranca nuk eshte argument.

 edi nuk ka pse te dali ne tv te bej fjalime prekese se ishte edhi ai qe i rrihte shpatullat saliut kur saliu fshinte djerset me shami gjate gerdecit.

ia hodhi ne 97 i hodhi me gerdecin i hodhi me 98 ia hodhe me gjithe ato viedhje qe ka bere tehere ca e pengon te vrase 4 apo 4000 njerez?kur nuk te hyn gjemb ne kembe normal rrugen qe ke nisur do vazhdosh.

mjere ata qe iken dhe qe do harrohen si gjithe te tjeret para tyre dhe mjere ju qe jetoni aty.

po me te mjere nga te gjithe jane ata qe nuk kane sy te shohin ca po behet dhe jane verbuar nga ngjyrat e partive

si duket gjendja sot ne Tirane?  ne pergjithsi ne Shqiperi..?

Mire. Jeta vazhdon. Me pelqen kjo gje. Me pelqen qe pertej veshtiresive njerezit nuk harrojne te dalin, punojne e te vazhdojne jeten e tyre.

Kur dola sot ne mengjes me vinte ta perqafoja te gjithe qytetin.

Pertej aneve negative ajo cfare po ndodh ketu eshte fantastike.

Njerezit nuk pranojne me qe te trajtohen si budallenj nga asnje pale. Ketij qyteti -  qe tashme eshte eshte nje konglomerat shqiptaresh te te gjitha krahinave - i ka ardhur ne maje te hundes hipokrizia e kesaj politike te felliqur.

Po ndodh nje lloj katarsis mendoj une.

Qetsia ne Tirane besoj se eshte reflektim dhe reflektimi nuk do te thote se eshte qetsi, eshte akumulim energjije, per te vazhduar me tej. Kjo eshte e bukura.

 qenka nje protestus tjeter ne reanimacion ne gjendje te rende ...

Islami: Përgjegjësitë mbeten tek PS-ja

Kastriot Islami, deputet i PS në një lidhje telefonike për “Ora News” theksoi se përshëndet deklaratën e Ambasadës Amerikane për distancim ndaj dhunës, por në të njëjtën kohë kërkoi një distancim nga ana e PS, pasi përgjegjësitë mbeten tek PS.

Duke e cilësuar se e gjithe kjo situatë kaotike çon në dëmtim të imazhit të vendit, Islami tha më tej se mospjesmarrja e tij në demostratë kishte të bente me kaosin e krijuar, ndërsa e gjithë kjo do të nisej si një protestë paqësore për të shprehur të gjitha hallet e problemet me emediate.

“Hedhja e nje guri perben veper penale, hedhja e shume gurave perben akt politik.”

                                              Ulirke Majnhof, aktiviste Gjermane e te drejtave te njeriut

Po jo, mor mik, mos na sill tani ne skene Majnhof.

Ajo nuk ka qene aktiviste per te drejtat e njeriut, por terroriste e paster, qe ka vrare dhe rrembyer njerez te pafajshem. Bashke me Andreas Baader kane qene kokat e RAF (Rote Armee Fraktion) dhe kane perfunduar shume keq.

Jo po hajde gjeni ndonje citat te Leninit dhe Stalinit, si t´ju vije per shtat.

smiley

20 ore nga vrasjet ne protesta , asnje lajm i sakt, asnje deklarate e prokuroris, policis, ministris se rendit ????

I vrane gardistet, policet, socialistet , demokratet. Loja e perhershme, ne te mire, ju te keqij, jo, ju te keqij , ne te mire.

Ku ka vend per te mire e te keqij, ketu ka vend per te pazot, pallosha, idiote, injorante, kriminel, hajdute, mashtrues, hipokrite, njerez pa moral, pa dinjitet, te papergjeshem.

 

po ca pret ti nga prokuroria? ajo s'eshte me nje organ kushtetues i pavarur, eshte thjesht nje zyre pune qe urdherohet nga saliu. 7 dite e mbajten videon e priftit gjoja per te analizuar vertetesine dhe ne fund thane nuk kemi kopetenca per ta analizuar. Tani per ket demostraten dhe ku u duhet te grumbullojne fimimet, gezhojat, gjurmet e gjakut, etj. etj. me regull treshi i duhen nja 3 muaj. Troc, ne skemi prokurori, as presidence, gjykate jo se jo, por kemi vetem nje qeveri fashiste qe i zoteron te gjitha. Lufta tashme u shpall: rrezimi i diktatures mafjoze! Kuptohet qe kjo lufte do te kete e dhe humbje njerezore, por ndryshe diktaturat nuk rezohen. 

A do ket prap Demostrate neser?

Po do te kete...

Lufta tashme u shpall: rrezimi i diktatures mafjoze! Kuptohet qe kjo lufte do te kete e dhe humbje njerezore, por ndryshe diktaturat nuk rezohen.

Sa e shpifur kjo... Po si guxon mor zoteri te thuash "kuptohet qe do te kete edhe humbje njerezore" me nje lehtesi sikur po flet per humbje karburanti.

Po c'do ti mor i dashur me keto vizione nga larg?! C'do qe merresh me jetet e te tjereve?!

Ti po deshe thuaj: "Une do te isha gati qe te vdisja per kete kauze", por leri jetet e te tjereve se s'eshte puna jote.

Fisheket me te cilet u qelluan protestuesit

 

Olso e ka mire ai,lufta u shpall,me mijera qytetare nga Tirana dhe rrethet e Shqiperise diten e djele jane gati te marshojne ne Tirane me qellim mbrojtjen e shtetit ligjor.

PS ka pergjegjesi te rand per çka po ndodh : Shqipnia nuk asht Tunizia ku njerezit s'kishin asnje liri shtypi, fjale, mediash, dhe sitet internet ishin te bllokueme prej qeverise... Shqiptaret tash sa moren te drejten me qarkullu te lire ne UE, si qytetare te lire europian, dhe kjo pseudo "demonstrate" nuk kuptohet ndryshe perveçse nji obsesion psikopatik i ER.

Ajo çka me ban te qesh asht se akuzat ndaj L.Bashes atehere qe ky i fundit kandidon per bashkine e Tiranes, kane qellime kaq te dukshme qe s'kane te bajne aspak me vrasjet qe ER duket qarte qe i organizoi vete, sa qe me vjen pak peshtire me asistu ne ngjarje te tilla. 

Populli duhet te distancohet prej ngjarjeve te tilla : keto skenare politike te ER i kane ba te tjeret me shekuj perpara, dhe u ka dale boja. 

Per kuriozitet, tipi me floke te bardha i videos ka ragimin e atij qe e din tash 20 vjet se shoku qe ka ne krah do te vdese... 

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).